To je ode mě pro tuto chvíli vše. Na shledanou u večerního zápasu fotbalové Ligy mistrů.
Československá stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
Ufa potvrzuje roli favorita a poráží trápící se Novokuzněck 3:0. Hosté se dostali do vedení ve 22. minutě, kdy nakonec vítěznou branku vstřelil Enver Lisin. Domácí se trápili hlavně v útočné fázi, o čemž jasně vypovídá nula na kontě vstřelených branek. Metallurg si tedy připisuje sedmou prohru v řadě a je opět o něco více přilepen ke dnu tabulky, zatímco Ufa poskočila do elitní osmičky v tabulce konference.
59:06
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Kirill Ďjakov – 10 min. osobní trest).
59:06
Ufa právě vstřelila branku!
Kotouč získal hostující DMITRIJ VOROBJOV, který z poloviny hřiště trefuje prázdnou branku a pečetí výhru Salavatu. Bez asistence.
58:50
Metallurg odvolal brankáře a zkouší hru pěti proti čtyřem.
57:57
Domácí ještě mohli něco vytěžit z přesilové hry, jenže po vyloučení Semjonova se hraje 4 na 4 a zdá se, že o vítězi je rozhodnuto.
57:57
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Kirill Semjonov – 2 min., podražení).
57:14
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., hra se zlomenou holí).
57:08
Hartikainen chtěl podržet kotouč v útočné pásmu a počkat na podporu spoluhráčů, jenže bránící hráč si nebral servítky a finského hokejistu odzbrojil ukázkovým bodyčekem.
56:33
Tečovaná střela od modré míjí hostující branku, ale Metallurg zůstává u kotouče.
55:40
Metallurgu se nedaří. Čas běží a na domácích je patrné, že nevědí, co vymyslet.
54:47
Salavat teď držel kotouč v útočném pásmu, kde naháněl kotouč podél mantinelu, a nakonec se ke střele od modré odhodlal Vorobjov, po jehož pokusu přerušuje hru Birjukov.
53:30
Kdepak, Ufa už nepotřebuje útočit, hosté teď dvakrát za sebou chytře vyhodili kotouč, tak aby to nebylo zakázané uvolnění.
52:40
Gavrilov schovává nahozený kotouč do lapačky a přerušuje hru.
51:30
Čas běží a Ufa hraje, co potřebuje. Hosté už se nikam neženou, ale ve vlastním pásmu dobře brání a nepouštějí soupeře do gólovek.
49:53
Po přihrávce zpoza brány se do zakončení dostal Fatkullin, ale jeho střela míjí Gavrilovovu bránu.
48:48
Na řadě je komerční přestávka. Zatím se nezdá, že by Metallurg měl něco s výsledkem udělat. Ze všech lidí, kteří jsou na stadionu oděni do klubových barev Novokuzněcku, sálá nejvíce energie z domácích roztleskávaček.
48:48
Střelu od modré Gavrilov jen vyrazil před sebe a před hostujícím gólmanem rázem vznikl obrovský závar, který však nevedl ke kontaktní brance domácích.
47:11
Na druhé straně měli dobrou příležitost Omark s Hartikainenem, ale druhý jmenovaný netrefil kotouč při snaze o dorážku.
45:00
Lebeděv dostal hodně volného prostoru, ale jeho dlouho připravovaná střela trefila mířila přímo na Gavrilova.
43:22
Jenže hráči Ufy teď dobře bruslí a zvládají osobní souboje, takže Gavrilov zatím nemá práci.
42:11
Domácí se snaží reagovat na nepříznivý vývoj a vytvořit si tlak v útočném pásmu.
40:36
Ufa rychle navyšuje vedení! Omark našel přihrávkou do mezikruží MAXIMA MAJOROVA, který bekhendovou střelou do protipohybu překonal Birjukova. Asistence: Linus Omark.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 15:44.
Ve druhé třetině nakonec padla jedna branka, o kterou se ve 22. minutě postaral hostující Lisin. Další gól jsme zatím neviděli, takže stav utkání je po 40 minutách 0:1.
40:00
38:47
Domácí skutečně zařadili vyšší rychlostní stupeň a je vidět, že nechtějí prohrát posedmé v řadě. Stihnou se prosadit ještě před přestávkou?
37:12
Nebezpečná střela Arbuzova teď pořádně zaměstnala Gavrilova v brance Salavatu. Vhazovat se bude v obranné třetině hostů, kde se teď hraje častěji než na druhé straně.
35:57
Domácí ožívají a v posledních minutách vyrovnali hru.
34:21
Domácí se dostali do přečíslení, ale Garejev si lehl proti přihrávce na volného hráče a skvělým obranným zákrokem zachránil svůj tým.
33:02
Hraje se dlouho bez přerušení, ale šance k vidění nejsou, hra se teď trochu vyrovnala a nikomu se nedaří vytvořit si souvislejší tlak v útočné třetině.
30:22
Majorov přenechal v pravém kruhu kotouč Lepistömu, který pálil jen do připraveného Birjukova.
29:32
Ufa má v posledních minutách jasnou územní převahu a Novokuzněck se prakticky nedostává do útoku.
28:00
Černov se snažil forhendovým blafákem vyzrát na Birjukova, který ale kotouč zachytil.
27:16
Závěr oslabení Metallurg zvládl dobře a Viksna se již vrací do hry.
26:07
Omark hledal před brankou Hartikainena, od jehož brusle se kotouč odrazil k Birjukovovi, který schoval puk pod lapačku a přerušil hru.
25:54
Hosté jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilová hra.
25:16
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Jevgenij Viksna – 2 min., hákování).
24:51
Ufa se při vlastním oslabení usadila v útočném pásmu a rozhodčí navíc signalizuje, že se bude vylučovat na straně domácích.
24:02
Domácí dlouho drželi útočné pásmo, ale teď se Salavatu podařilo vyhodit kotouč.
22:54
Dvouminutové vyloučení na straně domácích je u konce a Metallurg má k dispozici tříminutovou přesilovku.
21:34
Hosté jdou do vedení! ENVER LISIN zavezl kotouč do útočného pásma, kde byl tísněn bránícím hráčem, ale přesto zkusil vystřelit bekhendem a puk prošel přes Birjukova do branky. Tady domácí brankář asi nemá úplně čisté svědomí. Asistence: Zachar Arzamascev.
20:54
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Kirill Kaprizov – 5 min. + osobní trest do konce utkání, naražení zezadu).
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Ignat Zemčenko – 2 min., krosček).
20:54
20:54
Kaprizov narazil Zemčenka zezadu na hrazení a rozhodčí píská nedovolený zákrok. Domácí hráč se až po delší době zvedl z ledu shrbený odjíždí na střídačku.
20:01
První třetina končí bezbrankově. Na obou stranách jsme viděli jednu nevyužitou přesilovou hru a pár zajímavých gólových příležitostí, z nichž však žádná neskončila brankou. Druhá třetina začne přibližně ve 14:52.
20:00
19:27
Ufa drží útočné pásmo, ale obrana Metallurgu ji nepouští do střeleckých pozic.
18:22
Střela Komaristého byla sražena do ochranné sítě.
17:30
Obrana Ufy teď za sebou nechala úplně volného Anisina, který dostal přihrávku, ale tváří v tvář Gavrilovovi neuspěl.
15:57
Hartikainen zavážel kotouč do útočného pásma, jenže těsně před modrou čárou mu to podklouzlo a v pádu jen odevzdal kotouč domácím.
14:55
Hra se teď rychle přesouvá ze strany na stranu a na ledě je trochu zmatek.
13:31
Arbuzov se vrací na led. Ufa zahrála dobrou přesilovku, ale gól z toho i díky skvělému Birjukovovi nebyl.
12:55
Kaprizov si najel do dobré střelecké pozice, ale minul branku.
12:23
Lisin se u levé tyče dočkal přihrávky, ale nestihl zakončit dostatečně pohotově a Birjukov se skvěle přemístil!
12:00
Lisin pokazil přihrávku v útočném pásmu a bylo z toho nebezpečné přečíslení Metallurgu, ale obrana Ufy se stihla vrátit.
11:45
Lisin pálí z levého kruhu jen do připraveného Birjukova.
11:31
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Vladislav Arbuzov – 2 min., podražení).
11:04
Ufa se ubránila a nyní už se žene s kotoučem do útočného pásma.
09:42
Hosté se osvobozují vyhozením kotouče.
09:04
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Denis Bodrov – 2 min., vysoká hůl).
07:58
Obrovská šance Metallurgu! Kotouč už byla za Gavrilovem, jenže jen prolétl napříč brankovištěm a těsně minul branku.
07:33
První útočná formace Ufy teď zavřela domácí v jejich obranném pásmu, ale šance z toho nebyla a při přerušení nastupují na led čerství hráči.
06:58
Birjukov přerušuje hru a na řadu přichází první komerční pauza.
06:11
Michejev se dostal s pukem až před Gavrilova, jehož nepřekonal přízemní střelou bekhendem. Domácí hráč se marně snažil najít mezírku mezi betony.
04:48
Ufa se snažila držet kotouč v útočné třetině, ale kostrbatá kombinace vedla jen ke ztrátě puku.
04:02
Lisin mohl potrestat chybu v rozehrávce domácího týmu, ale jeho střelu zablokoval bránící hráč, od něhož se puk odrazil k Birjukovovi, který přerušuje hru.
03:13
Hartikainen hledal před brankou Kaprizova, ten se ale ke střele nedostal.
02:41
Ke střele se dostal domácí Michejev, jehož přízemní pokus ovšem neměl razanci a Gavrilov to měl snadné.
01:56
Domácí se dostali do přečíslení a Gavrilov si připisuje první důležitý zákrok, když vyráží kotouč betonem.
01:33
Zakázané uvolnění Metallurgu.
00:21
Komaristyj zavážel kotouč do útočného pásma, jenže nebyl dostatečně rychlý a pískán je ofsajd.
00:01

Metallurg Novokuzněck: M. Birjukov (Karejev) – Ljamkin, Pervyšin, Postnikov, Ďjakov, Vasilčenko, Arbuzov, Fatkullin, Viksna – Solovjov, Zemčenko, Komaristyj – K. Semjonov, Vicharev, Jazkov – S. Butuzov, A. Michejev, Razumov – Anisin, Lebeděv, Poliščuk.

Salavat Julajev Ufa: Gavrilov (Litvinov) – Lepistö, Loginov, D. Vorobjov, Gončarov, S. Garejev, Petriščev, D. Bodrov, Arzamascev – Omark, Kaprizov, Hartikainen – Lisin, J. Bodrov, I. Makarov – A. Černov, Chripunov, A. Lazarev – Kotljarevskij, M. Vorobjov, M. Majorov.

Rozhodčí: Alexej Bělov, Jurij Oskirko – Pjotr Aljošin, Alexandr Nestěrov.
Zdravím všechny hokejové fanoušky! Zatím nejhorší tým celé KHL, Metallurg Novokuzněck, přivítá doma Ufu, které se také příliš nedaří. Domácí jsou na tom ovšem mnohem hůře, neboť z třinácti zápasů vyhráli jen dvakrát a zbylých jedenáct prohráli v normální hrací době, takže na svém kontě mají pouhých šest bodů. Stejné číslo, tedy šest, značí délku série prohraných zápasů v řadě. Hosté z Ufy jsou zatím v tabulce Východní konference jedenáctí s patnácti body na kontě a v případě vítězství by se mohli posunout do elitní osmičky. Salavat Julajev je rozhodně papírovým favoritem, ale domácí snad nedají svou kůži lacino, jelikož by jistě měli chtít konečně ukončit velmi nelichotivou sérii a bodovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.