Česká stopa v utkání

Adam Polášek (SIB) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:27
Jakub Kovář (SEV) 20 zák., 2 góly, 90,1%
Statistiky: Střely: 40-81; Střely na bránu: 22-34; Vhazování: 22-25; Zablokované střely: 25-7; Hity: 17-3; Fauly: 6-4; Trestné minuty: 12-10.
Novosibirsk využil dvě přesilové hry a zásluhou Sergeje Šumakova a Konstantina Okulova dvakrát vedl, jenže Severstal dokázal vždy zareagovat a po gólech Pavla Černova, který se prosadil v závěru ještě jednou střelou do prázdné brány, a Daniila Vovčenka se na soupeře dotáhl. Rozhodující moment přišel necelé čtyři minuty před koncem, kdy strhl vítězství na stranu Čerepovce Maxim Truňov. Konečný výsledek. Sibir Novosibirsk 2 Severstal Čerepovec 4.
59:28
Novosibirsk se ještě snaží alespoň zkorigovat skóre, jenže přes obranný val hostů se nemůže prosadit.
58:46
Čerepovec právě vstřelil branku!
Ivan Vereščagin ve snaze rozehrát namazal puk pouze na hůl PAVLA ČERNOVA, který si ho zpracoval a od modré čáry ho po ledě poslal do prázdné brány. Severstal vede 4:2 a v Sibir Areně je vymalováno!
58:30
Adam Polášek odvedl v obranném pásmu dobrou práci a zabránil hostům skórovat do prázdné brány.
58:09
Sibir Novosibirsk si necelé dvě minuty před koncem vyžádal oddechový čas a Danny Taylor před vhazováním v útočném pásmu zůstává na střídačce!
58:00
Do konce utkání zbývají odehrát 2 minuty.
56:55
Jurij Trubačjov na levém křídle vyhrál v útočném pásmu vhazování a MAXIM TRUŇOV krásnou střelou mezi nohama jednoho z obránců Sibiru zamířil nad lapačkou Dannyho Taylora přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Severstal se poprvé v zápase ujímá vedení a těsně před koncem vede 3:2! Asistence: Jurij Trubačjov.
56:25
Ihned po vhazování to zkoušel střelou od modré čáry Vladislav Naumov, jeho pokus ale zamířil pouze doprostřed brány.
56:22
Vladimir Butuzov se v blízkosti levé tyče krásně natlačil před svého strážce a poté se snažil puk bekhendem nahrnout mezi betony Jakuba Kováře, ten se ovšem nachytat na švestkách nenechal a nadvakrát jeho pokus zastavil!
55:38
Vyloučený Jevgenij Arťuchin se vrací zpět na led a Novosibirsk hraje v plném počtu.
55:08
Nikolaj Stasenko vzápětí pálil na levém křídle z ostrého úhlu, Danny Taylor byl ale opět připraven a puk podržel.
54:50
Dmitrij Kagarlickij našel v blízkosti levé tyče kolmou přihrávkou Pavla Černova, který se z ostrého úhlu snažil zamířit pod horní tyč, jenže trefil pouze spodní část masky Dannyho Taylora, který si ji vzápětí po přerušení hry zkontroloval!
53:40
Jevgenij Arťuchin za vlastní bránou stáhl k ledu unikajícího Daniila Vovčenka, který měl dobrou rychlost, a hra bude pokračovat ve hře 4 na 4.
53:23
Sergej Šumakov se pokusil na levém křídle vypálit, jenže jeho střela z levého kruhu pro vhazování byla zablokována a hostům se vzápětí podařilo puk vyhodit až k domácí bráně.
52:22
Nikolaj Stasenko vyhodil puk z obranného pásma bez teče mimo ledovou plochu a daroval tak Novosibirsku možnost rozhodnout v přesilové hře.
51:04
Dnešní zápas lze označit za souboj dvou českých hokejistů. Za Sibiru dnes nastupuje bývalý hráč Sparty Adam Polášek, zatímco Jakub Kovář na opačné straně hájí bránu Severstalu.
50:08
Vladimir Butuzov se v levém kruhu útočného pásma krásně vymotal z obležení dvou protihráčů, jenže krátce na to ztratil na moment kontrolu nad pukem a ke střele se nedostal.
49:27
V Sibir Areně se hraje velice svižný hokej a domácí fanoušci ženou svůj tým za vstřelením rozdílového gólu.
48:46
Vadim Kudako vypálil z levého kruhu pro vhazování na přední tyč a moc nechybělo, aby jeho pokus skončil gólem, Danny Taylor ale dokázal puk zachytit mezi tělem a pravou rukou, v níž má vyrážečku!
47:51
Dmitrij Kagarlickij na pravém křídle nabral obrovskou rychlost a po objetí brány hledal na vzdálenější pravé tyči přihrávkou z levé strany útočného pásma svého spoluhráče, který sice dokázal skákavý kotouč zpracovat, jeho následná střela ale zamířila mimo.
46:49
Danny Taylor dnes podává skvělý výkon a nebýt jeho, mohli domácí hokejisté prohrávat o dva nebo tři góly.
45:15
Sibiru se tentokrát nepodařilo přesně rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Následovalo vhazování před bránou Dannyho Taylora.
44:26
Vladimir Butuzov mohl strhnout vedení na stranu Sibiru, když v levém rohu útočného pásma vybojoval puk a poté si krásně vybruslil k přední tyči, kde se z otočky snažil zamířit nad levé rameno Jakuba Kováře, ten ale jeho pokus vyrážečkou vyrazil!
43:59
Vladimir Butuzov se ocitl v mezikruží ve slibné střelecké pozici, jeho následný pokus přes obránce ale zamířil vedle pravé tyče.
43:09
Sevestal má v dnešním zápase obrovskou střeleckou převahu, jenže ji zatím nedokázal gólově příliš vyjádřit. Utkání pokračuje za nerozhodného stavu 2:2.
42:30
Igor Magogin vypálil od modré čáry, jeho následná střela ale zamířila pouze do hrudi připraveného Dannyho Taylora.
41:32
Konstantin Okulov pouze protečoval puk do útočného pásma a společně se svými spoluhráči rychle odjel střídat.
40:34
Dmitrij Kagarlickij nedokázal přesně rozehrát a puk se po zakázaném uvolnění vrátí zpět před bránu Jakuba Kováře.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely: 25-50; Střely na bránu: 15-18; Vhazování: 15-17; Zablokované střely: 15-5; Hity: 13-2; Fauly: 5-4; Trestné minuty: 10-8.
Třetí třetina začne přibližně v 14:14.
Druhá třetina měla naprosto stejný průběh jako ta první, když Novosibirsku vrátil ztracené vedení v přesilové hře Konstantin Okulov, jenže na jeho gól dokázal necelé dvě minuty před druhou přestávkou odpovědět Daniil Vovčenko, který se také prosadil v početní výhodě. Zajímavostí je, že oba góly v druhé třetině padly po střelách mezi betony. Skóre po druhé třetině. Sibir Novosibirsk 2 Severstal Čerepovec 2.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:02
Severstal Čerepovec předvedl v početní výhodě nádhernou kombinaci na jeden dotek, kterou po přihrávce Maxima Truňova z pravého křídla zakončil v levém kruhu pro vhazování DANIIL VOVČENKO, když bez přípravy zamířil přesně mezi betony Dannyho Taylora. Asistence: Maxim Truňov a Jurij Trubačjov.
37:43
Dmitrij Lukin usedl na trestnou lavici na dvě minuty za podražení a hosté budou mít k dispozici přesilovou hru 5 na 3, ta ovšem potrvá pouze 4 sekundy.
35:59
Novosibirsk vyrazil v oslabení do přečíslení dva na jednoho a v blízkosti pravé tyče se po přihrávce svého spoluhráče přes šířku útočného pásma ocitl v obrovské šanci Sergej Šumakov, Jakuba Kováře ale překonat nedokázal!
35:47
Alexandr Jevsejenkov byl při otočce s pukem faulován a Vladislav Naumov usedl na trestnou lavici za nedovolené bránění.
35:46
Alexandr Jevsejenkov předvedl na vrcholu levého kruhu pro vhazování krásnou otočku a bekhendem nahodil puk na Dannyho Taylora, ten byl ovšem připraven a vsedě ho ukryl v náručí.
35:15
Do konce prostřední části utkání zbývá odehrát necelých pět minut a domácí fanoušci hlasitě skandují: "Sibir, Sibir!"
33:35
Pavel Tkačenko se hnal za prudkým kotoučem a málem se dostal do samostatného úniku, poslední hráč Severstalu ho ale nakonec dokázal zastavit.
33:11
Denis Ježov byl zřejmě tím hráčem, který na pravém křídle vypálil od mantinelu, Danny Taylor ale jeho pokus v pohodě ukryl ve svém náručí.
32:00
Novosibirsk je dnes v početní převaze velmi nebezpečný, když využil dvě ze tří přesilových her, což je fantastická bilance.
30:32
Sibir právě vstřelil branku!
Novosibirsk využívá v dnešním zápase druhou přesilovou hru poté, co KONSTANTIN OKULOV na pravém křídle předvedl krásný oblouk a střelou po ledě z kruhu pro vhazování zamířil mezi betony Jakuba Kováře. Asistence: Stěpan Sannikov.
29:07
V dnešním zápase se potřetí vylučuje za sekání. Na trestnou lavici usedl Vojtěch Polák.
28:51
Z opačné strany útočného pásma to vzápětí zkoušel Daniil Vovčenko a Danny Taylor měl co dělat, aby puk mířící mezi jeho betony na brankové čáře zastavil!
28:25
Dmitrij Kagarlickij na pravém křídle nabral rychlost a z úhlu se pokusil zamířit k přední tyči, tam byl ale připraven Danny Taylor, který puk ukryl ve své výstroji a přerušil hru.
27:51
Alexej Jakovlev a Igor Magogin se navzájem sekli u mantinelu na levé straně obranného pásma Čerepovce a oba byli správně vyloučeni.
27:51
27:35
Danny Taylor dokázal v blízkosti pravé tyče zkrotit nahození Čerepovce a nadvakrát puk ukryl pod lapačkou.
27:17
Maxim Truňov se ocitl na vrcholu levého kruhu pro vhazování po krásné stahovačce ve slibné šanci a po ledě mířil zápěstím k levé tyči, Danny Taylor byl ale připraven a vestoje pravým betonem jeho pokus zastavil!
26:43
Vojtěch Polák se na pravém křídle ocitl v postavení mimo hru a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
25:50
Igor Fefelov na levé straně obranného pásma vybojoval puk a poté si sjel za vlastní bránu, aby mohl v klidu rozehrát.
24:20
Sergej Šumakov se v blízkosti levé tyče ocitl ve slibné šanci, jenže jeho následná střela zamířila nad.
24:04
Vyloučený Alexandr Avcin je zpět na ledě a Čerepovec hraje v plném počtu. Oba týmy měly během dosavadního průběhu utkání k dispozici dvě přesilové hry, ani jednu ale nevyužily.
23:48
Novosibirsk si během přesilové hry vytvořil obrovský tlak, jenže většina střela zamířila mimo a Jakub Kovář nemusel předvést žádný těžký zákrok.
22:03
Alexandr Avcin u mantinelu dohrál svého protihráče, kterého zasáhl loktem, a na dvě minuty usedl na trestnou lavici.
21:05
Z následného protiútoku mohli udeřit hráči Severstalu, také Danny Taylor byl ale na svém místě a tvrdou střelu hostů z pravého kruhu pro vhazování zřejmě maskou vyrazil mimo!
20:59
Domácí se na pravém křídle dostali ke krásné diagonální střele, která od modré čáry mířila přesně ke vzdálenější levé tyči, Jakub Kovář ale vytáhl skvělý zákrok a pravým betonem puk letící těsně nad ledem vyrazil!
20:40
Vyloučený Jevgenij Arťuchin se vrátil zpět na led a Novosibirsk úspěšně přečkal druhé oslabení.
20:01
V Sibir Areně právě začala prostřední část utkání, v jejímž úvodu hosté dohrávají přesilovou hru.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely: 12-26; Střely na bránu: 10-8; Vhazování: 4-11; Zablokované střely: 8-1; Hity: 7-1; Fauly: 2-1; Trestné minuty: 4-2.
Druhá třetina začne přibližně v 13:18.
Domácí hráči Novosibirsku zásluhou skvělého Dannyho Taylora přečkali úvodní tlak Severstalu Čerepovce a za neproměněné šance vzápětí hosty potrestali, když se v přesilové hře prosadil Sergej Šumakov. Na jeho gól ovšem za necelé dvě minuty odpověděl tvrdou ranou pod víko Pavel Černov a oba týmy budou vstupovat do druhé části za nerozhodného stavu. Skóre po první třetině. Sibir Novosibirsk 1 Severstal Čerepovec 1.
20:00
18:35
Jevgenij Arťuchin podrazil svého protihráče a Severstal má k dispozici druhou přesilovou hru.
17:48
Novosibirsk otočil hru a nyní je na ledě on lepším týmem. Zatím se mu ovšem ztracené vedení získat zpět nepodařilo.
16:14
Pavel Černov bleskově zareagoval na vedoucí gól Novosibirsku a v Sibir Areně začínáme od znovu.
14:07
Danny Taylor máchl lapačkou naprázdno a PAVEL ČERNOV po krásné zpětné diagonální přihrávce Dmitrije Kagarlickije zpoza brány z levého kruhu pro vhazování jedovatou střelou s příklepem zamířil pod horní tyč. Asistence: Dmitrij Kagarlickij.
13:01
Novosibirsk přečkal úvodní hru v oslabení a vzápětí svého soupeře za neproměněné šance potrestal, když se v přesilové hře prosadil Sergej Šumakov.
12:44
Ivan Vereščagin krásně přihrál doleva volnému SERGEJOVI ŠUMAKOVOVI, který nad levým ramenem Jakuba Kováře zamířil v přesilové hře přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Asistence: Ivan Vereščagin.
12:04
Denis Ježov dostal menší trest za hákování a první přesilovou hru si zahraje také Novosibirsk.
11:50
Severstal Čerepovec je nadále aktivnější, jenže Danny Taylor zatím marně čeká na nějaký velký zákrok.
11:25
Hra se přelévá ze strany na stranu, zatím ovšem oba dva týmy svádějí boj o puk především mezi modrými čarami a ani jeden z nich se nemůže dostat do nějaké slibné brankové příležitosti.
8:15
Domácí hokejisté Sibiru přečkali úvodní tlak Čerepovce, ke kterému výrazně pomohla přesilová hra, a utkání pokračuje za bezbrankového stavu.
6:37
Severstal zasypal bránu Dannyho Taylora několika střelami, brankář Novoribirsku ale dokázal všechny pochytat a vyloučený Nikolaj Gluchov se vrátil zpět na led.
5:14
Čerepovec si vytvořil územní převahu a během pár okamžiků se dostal ke dvěma střelám, pozorný brankář Danny Taylor si ovšem s oběma pokusy dokázal poradit.
04:36
Rozhodčí se rozhodli poprvé vylučovat a na trestnou lavici zamířil Nikolaj Gluchov.
2:15
Úvod utkání je velice vyrovnaný a oba týmy se dostaly k jedné střele, brankáři ovšem byli na obou stranách na místě.
00:34
Puk v Sibir Areně před pár okamžiky dopadl na led a utkání mezi Novosibirskem a Čerepovcem bylo zahájeno.
00:01

HK Sibir Novosibirsk: Taylor (Krasikov) – Polášek, Beljakov, Vereščagin, Naumov, N. Gluchov, Sergijenko, D. Lukin – Kemppainen, Arťuchin, V. Butuzov – Šumakov, Okulov, Sannikov – Tkačenko, Fefelov, A. Jakovlev – Skabelka, Děrgunov, Gubin – Vorošilo.

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Chochlov, Masuhr, Jevsejenkov, Stasenko, D. Ježov, Kudako – P. Černov, Kagarlickij, V. Polák – Vovčenko, Trubačjov, Truňov – A. Vorobjov, Skorochodov, Avcin – Magogin, Mons, Karlin – Orlov, Monachov.

Rozhodčí: Eduard Ibatulin, Andrej Rogačjov. Čároví. Gleb Lazarev, Jevgenij Litvinov.
Vzájemné zápasy

30.11.15 Čerepovec – Novosibirsk 1:2
15.10.15 Novosibirsk – Čerepovec 3:2
08.02.15 Čerepovec – Novosibirsk 0:3
04.10.14 Novosibirsk – Čerepovec 1:0
03.01.14 Novosibirsk – Čerepovec 2:3
Sibir Novosibirsk v posledním zápase Kontinentální hokejové ligy na svém ledě ukončil sérii tří porážek v řadě, když po nájezdech zvítězil nad CSKA Moskva, a v sobotu krátce po poledni v Sibir Areně vyzve Severstal Čerepovec. Hosté bodovali ve čtyřech z posledních pěti zápasů poté, co v posledním zápase prohráli na ledě Avangardu Omsk vysoko 5:2. Novosibirsk na rozdíl od Severstalu Čerepovce úspěšně bojuje o účast v playoff a do utkání bude vstupovat v roli favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.