Adam Polášek (SIB): 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:59
Alexandr Salák (SIB): 37 střel, 35 zákroků, 2 góly
Václav Nedorost (SBA): 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:53
Jakub Valský (SBA): 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:47
Tomáš Kubalík (SBA): 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:06
Lukáš Vopelka (SBA): 0+0, 3 střely, čas na ledě 07:57
V dramatickém zápase vyhrávají domácí hokejisté poměrem 3:2 po samostatných nájezdech. První gól dal domácí Joonas Kemppainen, v jedenácté minutě vyrovnal Tomáš Zigo. Vedení vrátil domácím o dvě minuty později Maxim Šalunov. Ve druhé třetině se pak prosil Tomáš Zigo. Po základní hrací době braly oba týmy bod. V nájezdech rozhodl Konstantin Okulov.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Sibir Novosibirsk.
Autorem vítězné branky je KONSTANTIN OKULOV.
Žiga JEGLIČ neproměňuje. Jel hodně pomalu, střelou mezi betony neuspěl.
Konstantin OKULOV proměňuje. Rychlý nájezd, který proměnil střelou na lapačku.
Maxim ŠALUNOV neproměňuje.
Jonathan CHEECHOO neproměňuje. Dlouho váhal se střelou, nakonec minul.
Sergej ŠUMAKOV neproměňuje. Minul branku.
Tomáš ZIGO neproměňuje. Myslel to dobře, trefil jen rukavici brankáře, ten skvěle zásahl.
Konstantin OKULOV proměňuje. Střelou mezi betony uspěl.
Žiga JEGLIČ proměňuje. Nic nevymýšlel, vystřelil a dal gól.
Samostatné nájezdy začínají.
A pozor, domácí střídají brankáře, nájezdy bude chytat Alexej Krasikov.
Tak ani pět nastavených minut nerozhodlo. Oba celky mají po bodu, nyní uvidíme, kdo získá ten bonusový druhý.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:46
Pravděpodobně se už nic nestane, uvidíme nájezdy.
64:25
Slovan se dostal do útočného pásma, kde hraje takticky, do zakončení se ale rozhodně nežene.
64:10
Běží poslední desítky sekund nastaveného času.
63:50
Domácí mají více ze hry, svou převahu však nemohou přetavit v rozhodující střelu.
63:14
Necelé dvě minuty zbývají do konce prodloužení.
62:51
Jeff Taffe nezakončil přesně, kotouč mu v rozhodující chvíli sjel z hole.
62:10
Maxim Šalunov měl kotouč na holi u tyčky. Gól nedal, trefil jen boční brankovou konstrukci.
61:50
Prodloužení mnoho šancí nenabízí, pravděpodobně jsou oba celky připravené na nájezdy.
61:16
Konstantin Okulov uklidňuje hru, nechává spoluhráče vystřídat, nakonec mezí mezi vrátky střídačky i on.
60:56
Slovan se dostal do pásma, kde kombinuje, ale ke střele se podobně jako domácí nedostal.
60:21
Salák rozehrál kotouč na obránce, který ještě celou akci zbrzdil. Následně se už domácí dostali do útočného pásma. Tam za brankou o kotouč přišli.
60:01
Začalo prodloužení.
Začíná prodloužení čtyři na čtyři.
Základní hrací doba přinesla čtyři branky, dvě na každé straně, uvidíme tak prodloužení, které pokud nerozhodne, tak následovat budou nájezdy.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:46
Domácí jsou v útočném pásmu, ke střele se však nemají.
59:17
V poklidném tempu se zápas dohrává, uvidíme pravděpodobně prodloužení.
58:44
Slovan hraje v plném počtu, přesilovku domácí proměnit nedokázali.
58:03
Slovan ujel v oslabení, střelu jednoho z hráčů vyklepal Salák z rukavice a rychle rozehrál.
57:55
Domácí jsou v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet. Zatím však marně.
57:20
Jonathan Cheechoo dopravil kotouč od své branky hodně hluboko do pásma domácích, následně jde střídat. Přesilovka se Sibiru opravu nedaří.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry třetí třetiny.
56:44
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Nick Plastino – 2 min., podražení).
56:43
Buly v domácím obranném pásmu vyhrál Maxim Šalunov. Ten dostal dlouhým pasem do šance Sergej Šumakov, který byl při zakončení faulovaný.
56:30
Pomalu ale jistě se blížíme do finální části třetí třetiny. Ani jeden celek nechce udělat chybu, sledujeme poněkud méně atraktivní pasáž.
55:43
Buly v útočném pásmu domácí celek prohrál, a tak hrají hosté. Ti se s kotoučem na holi příliš daleko nedostali.
55:01
Do konce třetí třetiny zbývá pět minut. Stav zápasu je stále nerozhodný, uvidíme prodloužení?
54:30
Aktivní hra hostujícího celku pokračuje dál, což se domácím fanouškům pochopitelně nelíbí.
54:01
Bratislava je nyní podstatně aktivnější, Alexandr Salák má mnoho práce, Václav Nedorost nedokázal z předbrankového prostoru zkrotit poskakující kotouč.
52:51
Sledujeme hru pět na pět. Do konce třetiny zbývá ještě dost času pro vstřelení branky.
52:33
Slovan hraje oslabení velmi solidně, nenechává soupeři mnoho prostoru pro zakončení. Novosibirsk je sice před brankou Bratislavy, ale střela se mi nedaří.
51:45
Výborné čtení hry předvedl nyní brankář Barry Brust, který skvěle odehrál kotouč před dotírajícím útočníkem.
51:17
Domácí útočník Sergej Šumakov se dostal až do bezprostřední blízkosti, ale s jeho pokusem neměl výraznější problém brankář Slovanu Bratislava.
50:51
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Jeff Taffe – 2 min., nedovolené bránění).
50:30
Osobních soubojů na hranici pravidel a někdy možná i za ní nyní přibývá.
50:10
Fjodor Beljakov od své vlastní branky rozehrával. Nikdo z jeho kolegů to nepochopil, a tak se píská zakázané uvolnění, které vrací hru před Saláka.
49:33
Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny. Domácí i hosté se snaží vstřelit rozdílovou branku. Zatím dominují brankáři.
48:45
Nyní se hraje před brankou Saláka. Ten měl po střele Jeffa Taffeho zakrytý výhled, mnoho toho neviděl. I tak dokázal zakročit.
48:12
Zakázané uvolnění se nepíská, hraje se dál. Domácí jen nahodili puk na branku Barry Bruste a šli střídat.
47:55
Arťom Vorošilo se dostal do zakončení, brankář Slovanu kotouč ramenem poslal do ochranné sítě nad brankou. Buly v útočném pásmu Sibiru.
47:22
Sledujeme nyní poklidnější pasáž zápasu. Ani jeden celek bezhlavě neútočí. Sledujeme hodně takticky vedenou bitvu bez střel na branku.
46:40
Slovenský celek zavezl ze střední pásma kotouč do obranného, vystřídal a pustil se do další akce. Na jejímž konci musel zasahovat Salák. Následuje komerční přestávka.
46:10
Atraktivní hokejová podívaná pokračuje dál. Domácí mužstvo je hnané hlasitou podporou z hlediště.
45:46
Brankář Slovenského celku zůstal pokleknutý u své levé tyčky a bylo to dobře, neboť se Jevgenij Arťuchin pokoušel přesně do tohoto prostoru nasměrovat svou střelu. Neúspěšně.
45:00
Pět minut hry ve třetí třetině je pryč, stav je stále vyrovnaný. Ani jeden celek si nyní nevytváří žádné vyložené gólové akce.
44:20
Vyloučený hokejista Sibiru se vrací do hry, oslabení bylo úspěšně odbráněné.
44:11
Aktivní hra domácích obránců znamená, že se Slovan stabilně nyní nemůže dostat do pásma.
43:50
Slovan se usídlil v útočném pásmu, ke střele na branku se však přes dobře hrající obranu Novosibirsku nemůže dostat.
43:10
Kotouč po střele Andreje Nedorosta končí nad brankou domácího celku. Alexander Salák zasahovat nakonec nemusel.
42:20
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Damir Žafjarov – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
42:20
Ivan Švarný za svou brankou uklidňuje situaci. Následně se do zakončení dostal jeden z hráčů domácích. Damir Žafjarov clonil brankáři a najel do něj.
41:32
Domácí mužstvo velmi dobře rozehrálo. Adam Polášek od své branky našel spoluhráče na útočné modré, ten při zpracování kotouče zjistil, že má prasklou hůl.
40:32
Začala třetí třetina, stav je vyrovnaný, oba celky mají k výhře stejně blízko či daleko.
40:01
Úvodní buly třetí třetiny vyhráli hokejisté Bratislavy, ale k puku se nakonec dostali domácí.
40:01
Druhá třetina přinesla jednu jedinou branku, vstřelili jí hosté, kteří krásně rozebrali obranu domácích a vyrovnali. V samotném závěru mohl Slovan jít do vedení, ale Tomáš Zigo odkrytou branku netrefil.
40:00
39:30
Posledních několik desítek sekund hry nabízí velké útočné snažení hostujícího celku.
39:15
Alexandr Salák měl kotouč za brankou, špatně rozehrál a obránci měli do dělat, aby jeho zaváhání napravili.
39:00
Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry.
38:30
V poklidném tempu se prostřední dvacetiminutovka dohrává. Souboje o kotouč probíhají ve středním pásmu.
37:53
Nepovedená rána Vitalije Meňšikova končí zblokovaná v rohu hrací plochy. Lehce přes dvě minuty zbývá do konce třetiny.
37:20
Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, oba celky hrají hodně útočný hokej, na defenzivu není kladen takový důraz.
37:00
Bleskově se do útočného pásma dostali hráči Novosibirsku, který se pokoušeli získat vedení zpět na svou stranu. Skvěle ale zakročil brankář Barry Brust.
36:09
Slovan právě vstřelil branku!
Úplně volný zšůstal TOMÁŠ ZIGO, který naprosto snadno překonat dezorientovaného brankáře domácích. Skvělou práci odvedl také přihrávající hráč. Asistence: Patrik Bačik.
35:42
Konstantin Okulov se díky skvělému pohybu dostal před branku Slovanu. Tam měl dostatek času a prostoru pro zakončení. Výborného brankáře Bratislavy nepřekonal.
34:27
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Jeff Taffe – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Ivan Vereščagin – 2 min., hrubost).
34:27
34:27
Alexandr Salák kryje kotouč po nahození od modré čáry. Následně se za brankou dostali dva hráči do souboje. Uvidíme, zda se bude vylučovat, nebo dojde na domluvu.
33:42
V souboji Joonase Kemppainena a Nicka Plastina vyhrál prvně jmenovaný. Následně se do zakončení dostal Eero Elo. Barry Brust pozorný, kotouč má kdesi ve výstroji.
32:31
Z ničeho nic se před odkrytou brankou objevil Jurij Sergijenko. I on sám byl pravděpodobně překvapený co se to vlastně stalo, a tak zakončil nepřesně.
32:10
Slovan Bratislava nyní uklidnil hru. Po komerční přestávce se pokusí vypracovat si gólové šance.
31:42
Jakub Valský se pokoušel zamést kotouč do domácí branky. Přes gólmana se mu to ale nepodařilo. Na každý pád vybojoval buly v útočném pásmu.
30:42
Domácí hokejisté jsou nyní aktivnější, snadněji se dostávají do útočného pásma. Jen se zakončením mají problémy.
30:16
Jurij Sergijenko se vrací do hry, domácí komanda hraje v plném počtu.
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Sledujeme atraktivní hokej plný šancí a osobních soubojů
29:55
To se nepovedlo ani teď, postavení mimo hru hostů znamená buly ve středním pásmu.
29:33
Jeff Taffe se na kotouč v útočném pásmu natahoval marně, nedosáhl na něj. Slovan přichází o útočné pásmo, musí akci zakládat od své vlastní branky.
28:45
Slovenský tým sehrál první část přesilovky dobře, dostal se do šance dva na jednoho, ale bránící hráč dokázal kotouč zastavit.
28:16
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jurij Sergijenko – 2 min., držení protihráče).
27:38
Ve velké rychlosti se na mantinel za brankou Slovanu vřítil Sergej Šumakov. Snad bude v pořádku. Byl to velká náraz. Vypadá to, že bude v pořádku.
27:11
Matej Pokorný vystřelil od modré čáry a kotouč našel brankář Novosibirsku v rukavici. Buly v útočném pásmu Bratislavy.
27:10
Další zákrok českého brankáře ve službách Sibiru. Následovat bude komerční přestávka a úprava ledové plochy.
26:45
I když jsme v této třetině zatím branku neviděli, hra má velkou rychlost i náboj.
26:14
Alexandr Salák díky skvělé poziční hře dokázal zastavit střelecký pokus, který vyslal Jeff Taffe.
25:42
Hraje se hodně ve středním pásmu, momentálně není k vidění mnoho vyložených gólových šancí. Gólmani nyní prožívají klidnější pasáž hry.
25:15
Za skandovaného potlesku se pokouší domácí hokejisté se dostat stabilně do útočného pásma Slovanu.
24:25
Následujeme komerční přestávka.
24:10
Hra se přelévá ze strany na stranu. Sledujeme hodně atraktivní hokejový duel.
23:34
Joonas Kemppainen byl hodně blízko vstřelení branky. K tomu byl ale potřeboval o metr delší hůl, aby na kotouč dosáhl.
23:15
Václav Nedorost nahazoval kotouč na domácí branku, Salák neměl problém. Následně je hra přerušena, puk se dotkl ochranné sítě nad brankou.
23:00
Tři minuty druhé třetiny jsou pryč a hokejisté bou celků hrají podobný styl hry jako ve třetině úvodní.
22:36
Kyle Chipchura se po individuální akci dostal až do zakončení. Se střelou z otočky mnoho práce Alexander Salák neměl.
22:17
Po několika nepřesnostech se do útočného pásma dostali domácí hokejisté. Alexej Skabelka hlídkoval před brankou, pokoušel se kotouč tečovat. Puk našel ale ve výstroji brankář.
21:53
Lukáš Vopelka měl velkou šanci, ale na českého brankáře najít recept nedokázal.
21:20
Jeff Taffe byl velmi blízko vyrovnání, skvělým zákrokem jeho snahu překazil Alexandr Salák. Výborná práce od českého maskovaného muže.
20:40
Rychlý hokej obou týmů pokračuje i v prostředním dějství. Sledujeme útočnou hru Novosibirsku, který se pokouší své vedení navýšit.
20:10
Úvod druhé třetiny zahájili domácí hokejisté velmi aktivně. Snaží se přidat další branku. Proti je ale hostující defenziva v čele s gólmanem.
20:01
Úvodní třetina přinesla pohledný hokej z obou stran. Domácí se dostali do vedení díky branceJoonase Kemppainena. Slovan vyrovnal brankou Tomáše Žigy. Tři minuty poté si vzali domácí náskok zpět, prosadil se Maxim Šalunov.
20:00
19:55
Ještě jeden zákrok domácího brankáře, více se toho v této části hry už nestane.
19:27
Jakub Valský měl nyní velkou šanci, skvěle ho vychytal český brankář ve službách domácích. Salák proti puku nastavil beton.
19:20
Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma Slovanu. Alexandr Salák tak musí být pozorný. Necelá minuta zbývá do konce třetiny.
18:54
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Domácí fanoušci doprovází své hráče skandovaným potleskem.
18:25
V poklidném tempu se úvodní dvacetiminutovka dohrává. Hraje se nyní ve středním pásmu, ani jeden celek nechce udělat chybu.
17:41
Mizerně sehráli hosté svou přesilovou hru, jednak branku nevstřelili, málem ale inkasovali.
17:10
Stěpan Sannikov se řítil sám na branku, využil špatné rozehrávky hostů. Výborně se vrátil obránce Patrik Bačik , který soupeři zablokoval hůl. Tato pasáž hry je plná krásných momentů.
16:35
Další výborné vyhození středem hrací plochy. Damir Žafjarov to byl, kdo vyhodil kotouč daleko od své branky.
16:20
Domácí vyhodili puk přes všechny čáry. Bratislava musí akci zakládat od své vlastní branky.
16:00
Alexandr Salák dokázal výborně zasáhnout po střele jednoho z hráčů Slovanu. První početní výhoda pro slovenský tým.
15:41
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Eero Elo – 2 min., hákování).
15:00
Posledních pět minut hry v první třetině. Bratislava má nyní více ze hry a dostává soupeře pod tlak.
14:35
Pomalu ale jistě se dostáváme do finální fáze prvního dějství. Sibir vede o jednu branku.
14:10
Slovan má velké problémy se založením útočné akce. Své o tom ví Jeff Taffe, jehož dlouhý pas byl velmi nepřesný.
13:35
Aktivní hra domácích pokračuje dál, Slovan se nyní musí bránit. Fanoušci ženou Novosibirsk za dalším gólovým úspěchem.
13:12
Sibir právě vstřelil branku!
Domácí celek se po nevinně vypadající akci dostává do vedení. Kotouč dostal na modrou čáru MAXIM ŠANALOV. Švihem vystřelil a puk končí v brance Slovanu. Obránce hostujícího celku jej možná ještě tečoval.
12:30
Slovenský celek byl po vyrovnávací brance aktivnější, nyní se jeho hra vrací pozvolna k tomu, aby neinkasoval druhý gól. Barry Brust musí být pozorný, domácí útočníci ho opravdu nešetří.
12:10
Tlak domácích pokračuje, Stěpan Sannikov se pokoušel objet branku a zasunout kotouč. To se mu však nepodařilo. Chybělo více štěstí a hlavně pak důrazu.
11:40
Hra je přerušena. Následovat bude komerční přestávka. Trenéři předávají svým svěřencům důležití kopy pro dohrání první třetiny.
11:25
Damir Žafjarov si připisuje skvělý obranný blok. Obětavě se položil do střely Jonathana Cheechooa.
11:00
Sledujeme velmi rychlý hokej, domácí tým je hlasitě podporován z hlediště. Hokejová bitva tak, jak se sluší a patří.
10:40
Výborně to sehrál Slovan. Tomáš Kubalík měl kotouč za brankou. Mohl se pokusit o individuální akci. Místo toho ale přihrál před branku, kam si jel TOMÁŠ ZIGO, jehož střela končí v síti. Alexandr Salák neměl nárok na tuto rychlou akci. Asistence: Tomáš Kubalík.
09:30
Skvěle to sehráli hosté, Lukáš Vopelka měl na holi vyrovnávací branku, ale výborným zákrokem se prezentoval český gólman ve službách Sibiru.
08:45
Po vstřeleném gólu se nyní snaží hosté odpovědět stejnou mincí. Domácí brankář Alexandr Salák má hodně práce a navíc jeden z obránců Novosibirsku zlomil hůl. Situace končí icingem.
07:53
Tlak domácích pokračoval i po přesilové hře. Kotouč se dostal k volnému JOONASI KEMPPAINENOVI, který si dokázal poradit s brankářem Slovanu. Měl dostatek času i prostoru pro zamíření. Asistence: Konstantin Okulov.
07:49
Slovan je kompletní.
07:35
Skvěle se brání hráči Slovanu. Domácí jsou nastěhovaní v útočném pásmu, ale do zakončení se dostat nemohou.
06:55
Domácí hrají přesilovou hru dobře, ale jejich snahu poněkud často kazí vlastní nepřesnosti.
06:20
Barry Brust nyní zachránil slovenský tým od inkasované branky. Útočník Sergej Šumakov se dostal před odkrytou branku, ale gólman dokázal do dráhy puku vložit skvěle beton.
05:49
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Kyle Chipchura – 2 min., sekání). Naprosto zbytečný faul hostujícího hráče, Bratislavu čeká oslabení.
05:15
Domácí hokejisté se poměrně snadno dostávají do útočného pásma. Ke střele se však Sibir už dostává podstatně hůře. Obránci Slovanu plní své role dobře.
05:10
Sledujeme rychlý hokej, který nabízí mnoho zajímavých momentů před oběma brankami. Diváci se rozhodně nenudí.
04:22
Damir Žafjarov si z rohu hrací plochy sjel až před branku. Jeho zakončení na bližší tyč bylo snadným soustem pro brankáře Slovanu. Puk získávají obránci a směr hry se otáčí.
03:43
Obránci Slovanu měli nyní problémy s rozehrávkou, velmi aktivně si počínal domácí útok, který soupeři nedává mnoho prostoru pro rozvinutí nějaké myšlenky.
02:57
Sergej Šumakov zůstal obránci Bratislavy nepokrytý, sám postupovat na branku Slovanu. Barry Brust zasahovat nemuslel, kotouč jen o malý kousek minul branku.
02:12
Alexej Skabelka si dobře sjel před branku, kde se pokoušel kotouč tečovat. Jeho spoluhráči mu touš nedokázali vhodně přihrát. Ani pokus o střelu nebyl úspěšný.
01:58
Pavol Skalický se jako poslední dotkl kotouče, který opustil hrací plochy. Buly ve středním pásmu v kruhu pro vhazování.
01:30
Barry Brust pozorný. Střela Jonathana Cheechooa se nejprve od brankáře odrazila před branku, následně brankář Slovanu kotouč zalehl.
01:16
Arťom Arťomov se pokoušel o samostatnou akci, při pokusu o kličku v útočném pásmu mu kotouč odskočil, a tak bylo po akci.
00:50
Barry Brust po střele Joonase Kemppainena raději kotouč přikryl rukavicí. Buly před jeho brankovištěm.
00:23
Domácí fanoušci hned úd úvodních sekund ukazují, kde je v Sibir Areně doma.
00:01
Úvodní buly zápas bylo vhozeno. Puk mají hokejisté Slovanu. Ti nahazují puk do útočného pásma. Následně se ale píská zakázané uvolnění.
00:01
Hymny jsou minulostí, zápas může začít.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – Polášek, Beljakov, Meňšikov, Vereščagin, D. Lukin, Naumov – Šalunov, Šumakov, Sannikov – Elo, Kemppainen, Arťuchin – Vorošilo, Okulov, Fefelov – Žafjarov, Arťomov, Skabelka – Gubin.

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Pokorný, Rosandić, Švarný, Plastino, Meszároš, Luža, Ďaloga, Bačik – Cheechoo, Jeglič, T. Kubalík – Lušňák, Nedorost, Skalický – Taffe, Valský, Viedenský – Vopelka, Zigo, Chipchura.

Rozhodčí: Ovčinikov, Fraňo – Gordenko, Tomilov.
Novosibirsk z posledních pěti zápasů vyhrál rovněž tři. Poradil si s Jugrou 7:1 a 2:0 i Záhřebem 3:1. Nestačil na Jaroslavl 1:3 a Dynamo Moskva 1:4. Nyní má sérii dvou výher v řadě.
Z posledních pěti zápasů Bratislava vyhrála hned tři. Porazila Omsk 4:3, Soči 3:1 a Nižnij Novgorod 7:4. Naopak poměrem 1:2 nestačila na Spartak Moskva a Novokužněck.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HK Sibir Novosibirsk a HC Slovan Bratislava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.