Dominik Furch (OMS) (21 zákroků, 1 inkasovaný gól)
Střely na branku v zápase

Avangard Omsk: 28

Barys Astana: 22
Více už se toho v dnešním zápase nestane. Avangard Omsk poráží Barys Astana 3:1 a také ve třetím utkání nového hokejového ročníku si připisuje vítězství. Brankář domácích Dominik Furch si klidně mohl připsat už druhé čisté konto sezóny, jenže necelou minutu před koncem základní hrací doby jej stačil překonat Bochenski. Ten alespoň zmírnil porážku svého týmu. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu.
59:28
Ještě se zkusí hostující celek natlačit před brankáře domácích a dohnat ztrátu dvou branek, jenže Barys tlačí čas a pravděpodobně už to nestihne.
59:06
Astana právě vstřelila branku!
Dominik Furch si nakonec druhou nulu v této sezóně neponechá, i když jej od ní dělilo doslova jen pár vteřin. Navíc dodejme, že Barys Astana tentokrát měl opravdu veliké štěstí, protože kus černé gumy se nejdříve odrazil od tyče do Furcha a následně na hokejku BRANDONA BOCHENSKIHO, jenž poslal touš do odkryté klece. Uvidíme, co na to teď Omsk, i když už moc času do konce nezbývá. Asistence: Ivan Kučin, Nigel Dawes.
58:36
Mohlo to být klidně už o čtyři branky, ale dvojice v černém dresu při kombinaci před samotným Kolesnikem zaváhala. Lemťugovi ale moc nechybělo, aby puk z první dopravil do sítě. Nakonec trefil jen brankářův beton.
57:50
Halou to jenom zahučelo, u pravé tyčky se totiž po dorážce natahoval Pjanov. Ale jeho hokejka doletěla na místo příliš pozdě, hostující brankář měl nyní i dost štěstí.
57:07
Domácí zpátky v útočné třetině, jejich druhá útočná formace dělá pořádné starosti Kolesnikovi. Ten sice ještě nemusel vytahovat zákrok zatím, ale je kolem něj hodně nebezpečno.
56:31
Denis Paršin se zkusil sám protáhnout do zakončení, ale na poslední chvíli mu poskočil puk na hokejce, takže jeho střela nebyla tak přesná. Poté ofsajd Avangardu Omsk.
55:58
Medveděv je zpátky na ledové ploše, Avangard zvládl také další oslabení a hraje stále s čistým kontem. Teď už můžeme říci, že si Omsk pravděpodobně s klidem dojde pro výhru v tomto mači.
55:13
Početní výhoda hostující party se blíží ke svému konci. Dawes si hledal místo na střelu. Sice jej našel, ale pálil až moc vysoko na to, aby mohl oslavit případnou trefu. Pak Omsk vyhazuje pryč.
54:25
Omsk se poprvé v tomto oslabení osvobozuje vyhozením přes všechny čáry. Výborná práce domácí obrany, který vůbec nedovoluje, aby se nějaká další rána na Dominika Furcha dostala.
53:58
Nejspíše jedna z posledních možností pro Astanu, jak se pokusit s výsledkem něco udělat, už takový šancí v přesilovce moc nebude. Ale Dominik Furch první střelu Bochenskiho v pohodě chytá.
53:46
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jevgenij Medveděv – 2 min., sekání).
53:05
Martynov rozejl útočnou akci Avangardu. Mohl sice nahrávat, ale projel sám až k modré čáře, teprve poté volil přihrávku. Střeleckým zakončením ale toto počínání neskončilo.
52:31
Zakázané uvolnění Barysu Astana. Hostujícímu celku už moc času na zlepšení výsledku nezbývá a domácí tým dobře víš, že nyní může hrát daleko více v klidu.
51:07
Dominik Furch má puk ve své rukavici, dokázal jej v pohodě zastavit a uklidnit hru před sebou. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
49:54
Avangard právě vstřelil branku!
Vše začalo na modré útočné čáře Omsku, kde se dobře napřáhl domácí obránce Jonas Ahnelöv. Vypálil tvrdou ránu směrem na Kolesnika, od něhož se kus černé gumy odrazil zpátky do brankoviště. A na tomto místě byl připraven k zakončení další z hokejistů domácích, konkrétně NIKOLAJ LEMŤUGOV. Byl to nakonec právě on, kdo překonal ochránce svatyně a je označen za autora branky. Na brankovišti ale vznikla hodně nepřehledná situace. Je to tedy už 3:0 pro Avangard a je tu těžká situace pro hosty. Asistence: Denis Paršin, Jonas Ahnelöv.
48:53
První formace domácích znovu na ledě, Pěrežogin si chystal hokejku na střelu z první. Ale spoluhráč si jej všiml na poslední chvíli, a to už bylo pro přihrávku moc pozdě.
48:15
Hraj se sice za brankou Kolesnika, ale nikdo nemá puk na hokejce tak, aby mohl v klidu rozehrávat. Zkusil to pak po levé straně sám domácí Lauta, ale minul.
47:30
Avangard tedy zpátky v plném počtu a už střídá hráče, aby mohli vymýšlet novou akci směrem dopředu. Tohle ubráněné oslabení zajisté mužstvo v černých trikotech jen posílí.
46:43
Už jen poslední vteřiny a vyloučený muž Omsku bude zpátky na ledové ploše. Tahle početní výhoda se tedy Astaně rozhodně nepovedla.
46:00
Už skoro minuta z Fiščenkova trestu je pryč a hostující celek se vlastně k ničemu nedostal. Až po dlouhé době získal útočné pásmo, kde navíc vůbec nic nevymyslel a o puk přišel.
45:24
Máme tu tedy první vyloučení ve třetí třetině, přesilovku hraje Barys Astana. Jenže zatím má vůbec problém dostat se na polovinu soupeře.
45:05
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Anton Fiščenko – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
44:34
Další přerušení hry během krátkého časového úseku. Puk skončil mimo hrací plochu, ještě předtím jeden z domácích mužů ztratil helmu, takže mu ji spoluhráči přinesli na střídačku.
44:15
Také se hodí, říci, že se dnes příliš nevylučuje, až na pár přestupků sledujeme klidnou hru bez emocí. Tak uvidíme, jestli to ještě v posledních zhruba šestnácti minutách začne na ledě aspoň malinko jiskřit.
43:56
Lemťugov hledal na pravé straně Medvěděva, ale ten nebyl moc pozorný, takže si nevšiml spoluhráčova záměru. Přeci jen se ale nakonec bude vhazovat v útočné třetině Avangardu Omsk.
43:18
Jde poznat, když je první útočná formace Omsku na ledě. Pěrežogin už se zase řítil směrem na Kolesnika, teď měl ale brankář hostů štěstí, že domácí hvězdě utekl puk z hokejky, takže nemohla zakončovat.
42:36
Stále ještě puk ve středním pásmu, Markelov se jej snažil ujmout, jenže jeho protihráč jej silově přetlačil, takže hostující mančaft musel zpátky ke své brance.
42:18
Čárový rozhodčí si všiml špatného postavení domácích hráčů, kteří si nedali pozor a zůstali v ofsajdu. Buly na modré čáře.
41:30
Už je odehrána minuta a půl z poslední dvacetiminutovky a zatím ani jedna strana neohrozila soupeřova brankáře. Pokusil se o to domácí Fiščenko, jenže ten zachyboval už na modré čáře a přišel o šanci.
40:50
Začátek třetí třetiny se nese v hodně klidném duchu, vypadá to, že Barys se bude muset rozkoukat a pak teprve vyrazit směrem k Furchovu.
40:13
Už se hraje, Omsk pro sebe získal ve středovém kruhu kotouč a hned hledá cestu dopředu. Tu sice našel, ale jen za klec Kolesnika, kde nebylo moc prostoru pro pokračování.
40:01
Jen připomeneme, že Dominik Furch bude v poslední periodě bojovat o své druhé čisté konto během prvních třech zápasů sezóny! A v tom druhém, ve kterém inkasoval, dostal gól jediný.
Je tu začátek třetí třetiny. Hráči jsou zpátky mezi mantinely, fanoušci v Omsku doufají, že jejich oblíbenci udrží vedení. A co Barys, jak se vyrovná se ztrátou dvou branek?
Střely na branku po druhé třetině

Avangard Omsk: 21

Barys Astana: 14
Je konec druhé třetiny zápasu mezi Omskem a Barysem Astana, na rozdíl od úvodního dějství už jsme viděli také góly. Nejdříve se prosadil Maxim Pestuško, později na 2:0 pro domácí zvyšoval Denis Paršin. Hosté tak budou mít co dělat, aby ztrátu v posledních dvaceti minutách hry dohnali.
40:00
39:34
Omsk rychle střídá, zatímco Astana je s pukem pouze za klecí Kolesnika. Už se toho v prostředním dějství pravděpodobně moc nestane.
39:02
Je ohlášena poslední minuta druhé třetiny, na hokejkách mají puk hosté. Rymarev se snažil najít někoho na pravém křídle, jenže nikdo se mu nenabídl tak, aby neměl obsazenou hokejku.
38:40
Savčenko to zkusil sám, ale ani on nebyl za polovinou hřiště, takže jeho nahození přes všechny čáry zažene jeho tým zpátky před Kolesnika.
38:15
Nahození od modré čáry v podání Gustafssona, ale netrefilo branku. Následně Barys Astana uspěchal rozehrávku od své klece a ledabyle vyhazuje na zakázané uvolnění.
37:25
Hraje se už hodně dlouho bez přerušení, tento styl hry bude nyní vyhovovat domácím, kteří nemají moc kam spěchat a především se snaží nechybovat směrem dozadu.
36:30
Tento výsledek by mohl Avangardu do konce druhé části stačit, ale nevypadá to, že by domácí chtěli polevovat. U levého mantinelu dobře získal pro svůj celek kotouč Minejev.
35:55
Omsk je zpátky před Kolesnikem, druhá útočná formace domácích dokázala soupeře zatlačit. Ale tentokrát se to obešlo beze střely, Děrvuk se musel rychle stáhnout zpátky.
34:50
A zase stejná situace jako po první brance. Poté, co se Omsku podařilo zvýšit na 2:0, tak se Barys tlačí dopředu, i v tomto případě ale beze střel.
33:53
Už jsem chtěl pomalu chválit obranu Barysu Astana za to, jak zavčas odhazuje všechny kotouče od Kolesnika. Jenže pak to přišlo, domácí udeřili podruhé v zápase a podruhé ve druhé třetině. Nastřelený puk směrem na zařízení hostujícího celku nějakou chvíli poskakoval před gólmanem Barysu, aby jej pak do sítě usměrnil DENIS PARŠIN. Ten si tak napravil chuť po nepodařeném trestném střílení. Asistence: Andrej Kutějkin.
32:58
Stále stejný problém pro Astanu. Barys zkusil přejít přes modrou čáru, konkrétně Lakiza. Ale když už měl v klidu puk na hokejce na pravém kruhu, místo aby střílel, raději nahrával a akci pokazil.
32:26
Další technický přestupek, Dallman vytečoval puk mimo hrací plochu, ale kotouč byl ještě tečovaný, takže se bude pouze vhazovat na modré čáře.
32:15
Omsk vyhrál také další vhazování v útočném pásmu a Lemťgov se hned tlačil ke střele. Na tu také nakonec došlo, ale brankář Astany zavčas vystrčil lapačku, do které dokázal puk zachytit.
31:54
Následuje krátká komerční přestávka, ještě předtím zachytil Kolesnik puk do lapačky a přerušil hru, která probíhala před jeho zraky.
31:25
Dlouhou střelou přes celé kluziště rozehrál puk hostující hokejista Dallman, ale jeho spoluhráči měli co dělat, aby vepředu puk stihli. Nakonec totiž byla jako první u kotouče obrana Avangardu.
30:48
Hra se po úvodní brance zápasu docela uklidnila. Omsk už tolik netlačí, což by ho ale mohlo mrzet, pokud by zbytečně polevil.
29:55
Omsk teď na chvíli dovolil soupeři, aby se usadil před Dominikem Furchem. Ale Markelov toho moc dobře nevyužil. Když už to vypadalo, že bude útočník Astany střílet, poslal puk hodně vedle.
28:58
Barys se snaží odpovědět aktivní hrou, ale jde vidět, že domácí mají stále fyzicky i psychicky navrch. Nyní to zkoušel sám po levé straně Minejev, ale sám neuspěl.
28:35
Zakázané uvolnění Omsku, hra se přesunuje před Dominika Furcha.
27:52
Po delší časové odmlce se k puku v útočném pásmu dostávají také hosté. Ale jen na okamžik, dokud je zase obránci Omsku nedostanou pod tlak a nepřipraví o kus černé pryže.
27:23
Tak se přeci jen domácí Omsk dočkal, přestože přesilovou hru nesehrál tak ukázkově, jak by si představoval. Obrana Barysu Astana najednou zůstala hodně nepozorná a pustila hned několik hráčů v černém trikotu před gólmana Kolesnika. Puk na hokejku dostal od svého spoluhráče MAXIM PESTUŠKO a krásně pověsil kus černé gumy do horní poloviny hostující branky. Máme tu tedy úvodní trefu utkání, nutno podotknout, že jsme na ni museli čekat skoro polovinu základní hrací doby. Gól už padl při plném počtu hráčů na ledě. Asistence: Alexander Pěrežogin.
26:44
Zhruba půl minuty do konce domácí přesilovky a Omsk je zpátky v pásmu. Ale neodhodlal se ke střele, druhá přesilovková formace si pouze nahrávala ze strany na stranu.
26:15
Ale neděje se tak, protože Barys Astana už podruhé v krátké době za sebou vyhazuje puk přes všechny čáry a nepřipouští pro zatím žádné větší komplikace.
25:35
Přeci jen tedy nakonec Avangard hraje přesilovku, domácí nyní ještě mohou umocnit svůj tlak, který na soupeřovu klec od začátku prostřední periody vytvářejí.
25:18
Vyloučení v týmu Barys Astana (Nigel Dawes – 2 min., sekání).
25:04
Na modré čáře byl dost možná podražen jeden z obránců Omsku, ale rozhodčí vyhodnotil situaci tak, že byla v pořádku. Kulik potom přerušuje hru, když poslal puk mimo hrací plochu.
24:30
Omsk každopádně nechce vyplýtvat všechny síly během pár střídání a posílá do hry rychle čerstvou formaci. A to se vyplatilo, protože domácí zvládli také situaci směrem dozadu.
23:58
Gluchov po pravé straně zavážel puk zpátky do útočné třetiny Avangardu. Ale nahrávku na spoluhráče už volil příliš pozdě a o kus černé gumy nakonec přišel.
23:13
Trošku to teď vypadá, jako by Omsk hrál přesilovku, tak dobře se mu podařilo zamknout soupeře před jeho brankou. Jenže tomu tak není, hraje se stále v plném počtu na obou stranách.
23:08
Malcev se snažil u mantinelu přetlačit soupeře. To se mu sice povedlo, ale následně je odpískáno Avangardu postavení mimo hru, Martynov si nedal pozor na brusle.
22:28
Astana se snaží najít cestu ven z vlastní poloviny, ale zatím marně. Když už se dostanou hokejisté v bílém alespoň na modrou čáru, ztratí puk a nebo nahodí přes všechny čáry.
22:05
Jednoduché nahození a další zákrok brankáře Kolesnika. Také za několik okamžiků se bude vhazovat puk před jeho zraky.
21:45
Lemťugov si na levém křídle hledal místo, kudy by mohl vystřelit. To sice viděl, byť zároveň se nenacházel v příliš výhodné pozici. A proto raději volil nahrávku.
21:05
Jde vidět, že Omsk chce do druhé třetiny vstoupit mnohem aktivněji než do té první. A na ledě to jde znát, také druhá lajna domácích se hned tlačí směrem na Kolesnika.
20:36
Málem z toho byl další slibný únik Omsku, na poslední chvíli dokázali bránící hráči Astany zastavit soupeře. Ale osvobozují se pouze za cenu zakázaného uvolnění.
20:10
Stejně jako v první třetině, také na začátku té druhé vyhráli první buly domácí. A brankář Kolesnik hned musel řešit práci, když si navíc povyjel hodně z brankoviště proti Pěrežoginovi.
20:01
Blíží se začátek prostřední části, hráči přijíždějí zpátky na led.
Máme za sebou první třetinu utkání mezi Omskem a Barysem Astana. Viděli jsme trestné střílení domácích i přesilovou hru na každé straně, diváci na tribunách ovšem na první branku duelu teprve čekají. Dočkají se ve druhé třetině? Sledovali jsme doposud hodně vyrovnanou hru. Po přestávce budeme pokračovat.
20:00
19:34
Vypadá to, že úvodní část se už pouze dohraje. Avangard zastavil v akci tentokrát ofsajd.
19:03
Rozběhla se poslední minuta první třetiny, s pukem na hokejkách ji začínají domácí hráči. Ale bohužel pro ně mimo útočné pásmo, Kolesnik může zůstat úplně v klidu.
18:39
Teď už půjde do konce prvního dějství hlavně o to, aby ani jedna strana neudělala chybu. Hodně často se v poslední době přerušuje, nyní poté, co puk skončil v lapačce českého gólmana.
18:08
Tým z Kazachstánu už je v útočné třetině, jeho druhá útočná formace teď tropí problémy domácímu celku. Omsk celou situaci řeší vyhozením na zakázané uvolnění.
17:49
Je třeba konstatovat, že Barys v první třetině Omsk téměř k ničemu nepouští. Teď sice po levé straně unikal Pěrežogin a našel si dokonce místo na zakončení, jenže Kolesnik moc dobře věděl, kam puk poletí. A také kotouč v klidu zastavil.
16:52
Zahrozit se pokusil od modré čáry domácí Martynov, jenže ve výhledu mu stáli hned dva bránící hráči soupeře, jeden z nich pak ránu zblokoval a poslal pryč.
16:18
Zatím to tedy rozhodně nevypadá, že bychom se v první periodě měli dočkat branky. Největší dosavadní šancí bylo Paršinovo trestné střílení, od té doby ani jeden gólman nemusel řešit větší potíže.
15:34
Dominik Furch si po delší době zahrál s pukem. Vyjel totiž daleko z branky, aby pomohl svým spoluhráčům založit novou akci až od vlastní branky.
14:58
Paňukov přišpendlil soupeře u střídačky na mantinel, takže mu znemožnil další pokračování s kotoučem na hokejce. Pak už hraje domácí celek před Kolesnikem, zatím jen kombinuje.
14:28
Kulik si v klidu nabral za brankou puk na hokejku a už hledal, kde by mohl najít vepředu najeté spoluhráče. Jenže ti se mu včas nenabídli a obránce Omsku ještě musel počkat s novou akcí.
14:07
Puk skončil sražený někde mezi diváky, takže se pravděpodobně bude znovu vhazovat v obranné třetině domácího výběru.
14:01
Vyloučený hokejista Omsku je zpátky, Dominik Furch má puk pod kontrolou a také Avangard tedy zvládl úvodní oslabení tohoto utkání. O proto pokračujeme necelých šest minut před koncem první části bez branek.
13:30
Také početní výhoda Barysu vypadá kombinačně docela sympaticky, ale se zakončením už je to o něco horší. Kučin nemířil vůbec dobře a minul domácí zařízení.
12:46
A další podobné nahození, se kterým už měl gólman Omsku daleko větší problémy. Chytal kotouč někde u levé tyče, kde mu pomohli ještě spoluhráči, takže nakonec vše dopadlo dobře pro Avangard.
12:09
Hosté začali přesilovku velmi dobře, obránce Kulik nahodil kus černé gumy lehce na branku a čekal, že touš ještě někdo tečuje. Kdyby se to stalo, Dominik Furch už nejspíše nestihne zareagovat.
11:55
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Kučerjavenko – 2 min., vysoká hůl).
11:28
Až teď se podařilo Omsku dostat puk pod kontrolu a rozehrát jej v klidu. Je ale pravda, že domácím se od konce jejich přesilovky daleko hůře hledá prostor na průchod do útoku.
10:50
Nadále zůstává Barys Astana v útočné třetině, kolem Dominika Furcha je nyní zatím nejvíce nebezpečno, co jsme dnes mohli vidět. Avangard až po několika momentech vyhazuje dále od klece.
10:39
Hned po vhazování střílel Dallman na Furcha, avšak také v tomto případě český brankář připraven. Našel si mezírku, kudy moc dobře viděl dráhu puku.
10:35
Avangard Omsk uspěchal rozehrávku na dlouhou trať. Zakázané uvolnění domácích, puku se totiž za polovinou hřiště už nikdo nedotkl.
10:08
Sledujeme poměrně dlouhou pasáž bez přerušení, po delší časové odmlce se před Furchem zjevili hosté. Kučin však nestačil zkrotit puk a ze vzduchu jej usměrnit na klec Omsku.
09:24
Je konec Savčenkova trestu, hokejista Barysu je zpátky na ledě a hraje se v plném počtu na obou stranách, Omsk početní výhodu nezužitkoval.
08:30
Druhá polovina přesilovky Omsku vypadá mnohem lépe než ta první, alespoň opticky. Je ale pravda, že gólman Astany nemusí řešit zatím větší komplikace.
07:58
Až nyní se přesilovková formace domácích usadila před Kolesnikem. Pěrežogin se napřahoval, i když nejdříve plánoval nahrávku. Jeho střela ovšem končím mimo zařízení.
07:22
Barys začal své první oslabení v zápase docela dobře. Omsk se sice pokusil o střelu hned po buly na pravém kruhu, avšak tu dokázala obrana Astany zblokovat.
06:57
Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Savčenko – 2 min., podražení).
06:34
Jenže Paršin neuspěl, zkoušel kličku do bekhendu, už si vystrnadil Kolesnika z branky. Ale puk nedokázal zasunout za brankovou čáru, takže pokračujeme bez branek.
06:34
Ale pozor, domácí Paršin byl při úniku na branku faulovaný, rozhodčí si toho dobře všiml a hned ukázal, že si hráč Omsku nájezd zopakuje. Trestné střílení pro Avangard.
06:08
Vhazovalo se ve středovém kruhu, tam se tentokráte zadařilo hráčům v bílých trikotech. A už Dawes hledal volného spoluhráče, jenže ten neměl připravenou hůl.
05:55
Vypadalo to, že obránce Omsku Martynov zvládne udržet kus černé gumy na modré čáře, ale už to nestihl a Bary opět poslal puk do střední třetiny. Následuje komerční přestávka. Za okamžik pokračujeme.
05:20
Astana komplikace u svého zařízení zvládla, aby mohla vystřídat, vyhodila co nejdále od klece Kolesnika a posílá na ledovou plochu čerstvé síly.
04:40
Avangard se dokázal usadit v pásmu soupeře, už už si jeden z útočníků v černém dresu sjížděl na brankoviště k zakončení, ale nedostal puk na hokejku ve správnou chvíli.
04:30
Znovu hostující gólman v akci, ale na střelu Pjanova moc dobře viděl, nikdo mu nestáhl ve výhledu.
04:08
Tam a zpátky, tam a zase zpátky. Ani jeden z celků se nemůže usadit v pásmu soupeře. Přehazovanou nakonec přerušil brankář Kolesnik, který zastavil dlouhý puk ve své lapačce. Následovalo postavení mimo hru.
03:30
Vypadá to, že dnes budeme na začátku duelu sledovat nějakou chvíli vyčkávací taktiku. Je pochopitelné, že ani jedna strana nechce v úvodu klání udělat chybu.
03:10
První větší práce pro českého brankáře v dresu Avangardu. Michajlis to na něj zkoušel střelou k levé tyči z velkého úhlu, ale domácí ochránce svatyně zůstal v klidu a připraven.
02:40
Ani Barys nechce zůstat pozadu a už vyvíjí protiútok. Chvíli měli hosté puk na hokejkách za brankou Furcha, jenže odtud už se nedokázali vytočit.
02:25
Na kotouč domácí třetí formace, obránce Gustafsson poslal nenápadnou střelu z otočky na Kolesnika, jenže ten si s tímto pokusem moc dobře věděl rady.
01:50
Už jsou odehrané skoro dvě minuty z úvodní periody a na první větší možnost stále čekáme. Dominik Furch sice musel do rozkleku, ale nezasahoval.
01:05
Další puk z hokejek týmu v černých trikotech letěl přes všechny čáry, ale kus černé gumy ještě dokázal někdo v bílém tečovat, takže se pokračuje bez přerušení.
00:39
První útočná trojice Omsku už sice zavezla puk do útočného pásma, jenže celá akce končí kousek za modrou čarou, kde se sám o dobrou možnost připravil Pestuško.
00:09
Zápas už začal a jako první se kotouče na buly zmocnili domácí hokejisté, kteří před hlasitými tribunami rozehrávají první akci směrem k brance Kolesnika.
00:01
Kapitáni se zdraví s rozhodčími, vše je připraveno pro vhození úvodního buly.
Samozřejmě ještě hrají hymny obou států.
Hokejisté obou kádrů už jsou na ledové ploše a vzájemně se zdraví. Co nevidět začneme. Jedním z hlavních rozhodčí tohoto zápasu je také český zástupce Jeřábek.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Hráči v Omsku za chvíli vyjedou na ledovou plochu a budeme připraveni ke startu první třetiny.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Martynov, Medveděv, Ahnelöv, Gustafsson, Kulik, Kutějkin, Děrvuk, Minejev – Pestuško, Pjanov, Pěrežogin – Lemťugov, Kučerjavenko, Paršin – Juňkov, Lauta, Malcev – Machanovskij, Gluchov, Fiščenko.

Barys Astana: Kolesnik (Karlsson) – Dallman, Semjonov, Trjasunov, Savčenko, Barker, Lipin, Markelov, Lakiza – Bochenski, Dawes, Kučin – Šin, Starčenko, Rymarev – Jevdokimov, Michajlis, Grenc – Belgibajev, Paňukov, Ivanov.

Rozhodčí: Bělajev, Jeřábek – Bersenjov, Judin.
Vítejte u dnešního utkání Kontinentální hokejové ligy. Narazí na sebe dva týmy z Východní konference. Každý z nich se přitom po dvou odehraných zápasech nachází na opačném pólu tabulky. Zatímco Avangard Omsk rozjel nový ročník skvěle, Barys Astana už tolik radostí neoplývá.

Dominik Furch (OMS) (2 zápasy, 1 inkasovaný gól)
Michal Kempný (OMS)
AVANGARD OMSK

Jeden z dobře známých týmů Kontinentální hokejové ligy začal ročník 2016/2017 daleko lépe než jejich dnešní soupeř z Astany. Oba dosavadní mače Avangard zvládl. Nejprve předčil těsným poměrem a spíše fotbalovým výsledkem 1:0 Jugru, o dva dny později stejný mančaft vyzval Jekatěrinburg. A Omsk slavil i v tomto případě, inkasoval jedinou branku, další tři trefy přidal a radoval se z vítězství 3:1. Nutno podotknout, že k oběma utkáním do branky nastoupil český brankář Dominik Furch, který tedy v tuto chvíli drží vskutku úctyhodnou bilanci obdržených gólů. Vyrukuje taky k dnešnímu zápasu a podrží Omsk nad vodou? Avangard navíc sehraje třetí domácí duel po sobě.
BARYS ASTANA

Hokejisté Astany nezačali novou sezóny KHL vůbec dobře. Mají za sebou už dvě odehraná utkání, ale ani jedno se jim nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. Jako první Barys vyzval Novokuzněck, byť na jeho ledě čtyřikrát inkasoval a sám se trefil jen dvakrát. Astana si tedy toužila zlepšit náladu ve druhém měření sil, taktéž hraném mimo vlastní ledovou plochu. Jenže se nedočkala. Také Novosibirsk nadělil Barysu slušný příděl čtyř branek, jediný gól Kazachů v utkání zapsal Dawes na vítězství nestačil. A tak je tu třetí pokus pro hráče Astany. Jak se jim zadaří tentokrát?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.