Československá stopa v utkání:
Dominik Furch (OMSK) 1 inkasovaný gól, 13 úspěšných zákroků
Jan Buchtele (JEK) 0+0, 1 střela na branku, 15:07 čas na ledě
Petr Koukal (JEK) 0+0, 2 střely na branku, 15:27 čas na ledě
První branku v letošním ročníku KHL sice inkasoval Dominik Furch, ale vadit mu to nemusí, prožívá totiž s týmem velmi povedený start do sezony.
Je tady konce zápasu, který se stal kořiští hokejistů Omsku v poměru 3:1. Domácí vyjma úvodních minut byli aktivnější a zaslouženě si došli pro tři body.
59:37
Rychlý Paršin nabral rychlost a z pravého kruhu vypálil na vyrážečku Ustinského, který kotouč vyrazil.
59:04
Do útočného pásma se srdnatě probil Popov, ale hosté s výsledkem už nemají prostor cokoliv udělat.
58:26
Dvouminutový trest ještě naví dostává hostující Česalin.
58:14
Pěrežogin předal v útočném pásmu kotouč Pjanovovi, který trefil ale jen prostor, kde byl brankář Ustinskij.
57:50
Kučerjavenko s Malcevem drží čas, Omsk si připíše v letošním ročníku KHL už druhou výhru.
57:11
Dlouhý pas do útočného pásma dojel Buchtele, ale jako první byl u kotouče Lemťugov.
55:11
Naopak po pokusu Pjanova měl práci Ustinskij.
54:48
Vysunutým presinkem nyní hokejisté Omsku nepouští soupeře naprosto k ničemu.
54:02
Zápas se už v závěru pouze dohraje.
53:37
Avangard právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! Třetí branku po rychlém přečíslení vstřelil do poloprázdné branky ALEXANDER PĚREŽOGIN. Asistence: Mayim Pestuško a Jevgenij Medveděv.
53:10
Také čtvrtá lajna domácích a zejména Fiščenko odvedla za bránou soupeře velkou práci a hosté se k žádnému náporu nedostávají.
52:24
Obrovské šance domácích! Nejprve měl velkou příležitost Ahnelöv a po něm také dorážel Lemťugov, ale Ustinský obě situace zvládl vyřešit.
51:42
Hostující trenéři poslali do první lajny Alexejeva, který se ihned zapojil do velkého náporu. Kivistö ho zakončil střelou do Furchova betonu.
50:40
Pěrežogin ujel s Pestuškem do přečíslení dvou proti jednomu, Pestuško vystřelil, ale vedle! Naděje hostů na bodový zisk tak žije.
50:15
Třetí formace hostů pořádně zamotala hlavu obráncům Omsku, nejblíže nebezpečnému zakončení byl Andersén, ale rána bez přípravy mu moc nesedla.
49:58
Je tu přestávka na čištění ledové plochy.
49:45
Hraje se ve velkém tempu, ale útočné manévry první formace Avtomobilistu šťávu postrádaly.
48:50
Pestuško zadovkou hezky uvolňoval Pjanova, který už už mohl být tváří v tvář Ustinskému, ale vracející se obránce mu zablokoval hůl.
48:20
Kutějkin od modré nabízel puk na teč Machanovského, Gluchov dorážel z levého kruhu, ale Ustinský drží naděje svého týmu.
47:45
Opět se hraje delší čas bez přerušení hry, Kivistö nahazoval nedůrazně a puk pouze prolétl kolem Furcha.
47:00
Výborné napadání Lemťugova vrací domácí tým zpět do držení kotouče.
46:20
Andersénův nához Česalin ani Tičar netečovali přesně.
45:22
Další zakázané uvolnění vrátí hru před Ustinského.
45:10
Obrázek hry se nemění, domácí jsou stále aktivní a nepouštějí soupeře ani za půlku hřiště.
44:25
Gluchov zkoušel štěstí z ostrého úhlu, ale Ustinský veškeré vzniklé mezírky utěsnil.
43:57
V držení puku je i druhá formace Omsku, domácí hrají po inkasované brance opět jako polití živou vodou.
43:22
Koukal s Buchtelem neudrželi puk v útočném pásmu, do brejku se vehnal Pěrežogin, který byl dost možná podražený ale rozhodčí nechali hru běžet.
42:35
Domácí mačkají svého soupeře. Fiščenko hezky podržel puk a připravoval střelu pro Martynova, Ustinský se přesunul k tyči včas.
41:54
Dvakrát zkoušel štěstí od modré čáry Medveděv, ani jednou však nedostal puk až k Ustinskému.
41:30
Domácí se snaží reagovat aktivní hrou v pásmu soupeře.
40:29
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Impozantní nástup do třetiny předvedli hosté! Prakticky hned z první nebezpečné akce před brankou Furcha se přesnou bekhendovou dorážkou pod víko prosadil ROK TIČAR. Furch tak dostává v letošním ročníku první gól. Asistence: Jevgenij Česalin.
40:01
Ve druhé třetině domácí tým přidal druhou branku a je malý krůček od vítězství v tomto utkání. Omsk je aktivnější i v dalším průběhu hry, odjedinělé možnosti soupeře spolehlivě kryje Furch.
40:00
39:57
Málem z toho ještě byla dobrá pozice pro Koukala, kterému však obránci zablokovali hůl a třetina končí.
39:55
Hosté to dokonce zkusí bez brankáře.
39:55
Ještě jedno zakázané uvolnění domácích, hra je neuvěřitelně rozkouskovaná ve druhé třetině.
39:38
Štěstí zkoušel Pěrežogin.
39:38
Tvrdý souboj sváděl Pestuško s Timašovem, následně měl práci ještě Ustinský.
39:14
Nahození Garajeva z úhlu pokryl u tyče Furch.
38:54
Další přerušení kvůli ofsajdu nepustilo do akce Martynova
38:37
Jenže také další výhoz končí zakázaným uvolněním. Domácí to navíc na střídačku mají ve druhé třetině daleko.
38:28
Domácí tým si po zakázaném uvolnění vyžádal oddechový čas.
38:17
Střela Paršina následně neprošla přes hole obránců Jekatěrinburgu.
37:38
Takticky nyní hrají domácí velmi dobře, zastavují útoky soupeře už ve středním pásmu.
37:04
Až teď je tu pro ně oddech v podobě přestávky na čištění ledové plochy.
36:50
Hosté jsou pod drtivým tlakem také čtvrté domácí formace a jen silou vůle odolávají.
36:01
Do šance se řítil Fiščenko, v přečíslení tři na dva ale adresoval nepřesnou přihrávku Machanovskému.
35:24
Douhé minuty nyní tráví v pásmu Jekatěrinburgu druhá formace Omsku, v nejnadějnější pozici však Lemťugov vypálit nedokázal.
34:35
Poslední okamžiky ale patří domácím, kteří soupeře začali výrazně přehrávat.
34:05
Se střelou Kutějkina nemohl mít brankář Ustinský žádný problém.
33:25
Domácí jsou kompletní, stále drží luxusní náskok.
33:14
Střela Vasilevského k bráně Furcha neprošla a následně se Avangard osvobodil i vystřídal.
32:35
Stále se hosté drží v útočném pásmu.
31:57
Garejev nabízel puk Buchtelemu, jehož nebezpečná teč málem překonala Furcha.
31:28
Po prohraném buly se však hosté rychle dostali z pásma.
31:19
První přesilovku v zápase si vyzkouší tedy také hosté.
31:19
Junkov povalil za bránou Ustinského k zemi Golyševa a dostává 2+10 minut!
30:51
Domácí přistupují k soupeři trochu liknavě a dobrou pozici měl záhy i Alexejev, ale z mezikruží poslal puk jen do ochranné sítě.
29:58
Na druhé straně si vybruslil do dobré pozice Andersén, clonil Torčenjuk, ale Furch puk ukryl ve své moci.
29:22
V útočném pásmu měl nebezpečně napřaženo Kulik, ale hradbu těl před sebou nepropálil.
28:54
Další zákrok si Ustinskij připsal proti pokusu Junkova. Domácí mají zápas pevně ve svých rukou.
28:20
V další nebezpečné akci Avangardu střílel od modré Vasiljev a v dobré pozici pro bekhendovou dorážku byl Pestuško, Ustinskij ale opět zasáhl pozorně.
27:41
Následovala dvě krátká přerušení kvůli zakázaným uvolněním.
27:10
Obrovskou šanci měl Fajzullin, který se z levé strany řítil na Ustinského, ale ten ho dokázal vychytat!
26:54
Fiščenkova nabídka prolétla za brankou bez povšimnutí.
26:11
Ale Furch má stále práce jen minimálně, je tu přestávka na čištění ledové plochy.
25:47
Hosté opět vrhají všechny své síly do útoku.
23:53
Je tu druhý gól Omsku! Gluchov se uvolnil na pravé straně, zadovkou nabízel puk pro Machanovského, který vypálil, Ustinský puk pouze vyrazil před sebe, odkud ho ALEXEJ GLUCHOV vrátil zpět do brány. Asistence: Pavel Machanovskij.
22:09
Za jeho bránou teď Kulik povalil Mingalejeva, ale nevylučovalo se.
21:47
Střela obránce Žuravljova až k Furchovi nedolétla.
21:02
Do druhé části hry vlétli hosté velmi aktivně.
20:01
Domácí sice zápas příliš aktivně nezačali, pomohli jim však akce Fajzullina s Kučerjavenkem, která zajistila jednobrankový náskok. Změní se to ve druhé části hry?
20:00
19:30
Tičar nahození zpoza modré čáry neudržel a jeho tým nejspíš první třetinu prohraje.
19:01
V době, kdy začala poslední minuta první třetiny, vypálil do lapačky Ustinského pohotově Malcev.
18:50
Buchtele je zpět na ledě.
18:27
Přesilovka pomalu končí, hosté její zbytek brání docela v pohodě.
17:54
Hostům příliš nevyšlo střídání, čehož mohl využít rychlý Paršin, před Ustinským ale nezakončil svůj rychlý výpad.
17:22
Domácí si vytvořili velký zámek, střelu Medveděva ale Ustinský viděl a pak se hosté osvobodili přes všechny čáry.
16:57
Domácí si tedy zahrají vůbec první přesilovku celého zápasu.
16:57
Lemťugov pronikal do útočného pásma a dvě minuty dostává český útočník Jan Buchtele za podražení.
16:24
A tak se za několik málo okamžiků dostával do větší příležitosti Pestuško, který si vybruslil před Ustinského, ale z mezikruží pořádně zakončit nedokázal.
15:54
Machanovskij ze čtvrté pětky zavezl puk do útočného pásma, ale tam žádného z kolegů již najít nedokázal.
15:10
Zápas se zatím odehrává v dlouhých sekvencích bez přerušení, Omsk nyní drží kotouč na svých holích.
14:24
Rychlé přečíslení Avangardu zakončoval Kučerjavenko, Ustinský si prostor na bližší tyči ale pohlídal.
14:15
Buly v obranném pásmu domácích.
14:01
Dlouhé minuty nyní zaměstnával obranu soupeře Mingalejev v rohu kluziště, ale nakonec se neprosadil.
13:02
Domácí jsou aktivnější, akci rvní formace nyní zakončoval nebezpečně pro Ustinského Pestuško.
12:11
Další dlouhá pasáž hry končí poté, co vypálil Kutějkin a úspěšný zásah si připsal Ustinský.
11:47
Na druhé straně zase Kivistö pálil tak, že trefil jen chumel hráčů před sebou a Furch zasahovat nemusel.
10:54
V další nebezpečné akci byl Fajzullin, ale trefil z pravého kruhu pouze bránícího hráče soupeře.
10:02
Po dlouhé době nebezpečná situace, kdy se Paršin zkoušel vymotat před branku Ustinského, ale zakončil svou střelu mimo.
09:05
Zničehonic se objevil na hřišti i Popov, který se pokoušel napadat rozehrávku Omsku v jeho pásmu, ale byla to marná snaha.
08:04
Je tu přestávka na čištění ledové plochy, která končí dlouhou pasáž bez přerušení.
07:54
Další nepřesnost předvedl Minejev, a tak se puk vrátil na hokejky Jekatěrinburgu.
07:01
Hraje se mezi středními pásmy bez větších šancí na obou stranách.
05:34
Domácí jsou po inkasované brance trochu na koni, hosté se však snaží o rychlou odpověď.
04:42
Domácí se prosadili po rychlém výpadu z pravé strany, kdy Fajzullin nabízel puk před bránu na ALEXANDERA KUČERJAVENKA, který trefil přesně! Domácí zničehonic vedou. Asistence: Danil Fajzullin.
04:10
Před brankou nebezpečně dorážel Torčenjuk, ale puk za Furcha nedošťoural.
03:45
Chvilku zase hráli domácí, ale nakonec celá rušná úvodní pasáž zápasu končí zásahem Furcha.
03:01
O další vzruch se poté starali Česalin s Tičarem, ale Furch tentokrát práci neměl. Hraje se dlouho bez přerušení.
02:11
První větší šance zápasu! Po rojení hostujících dresů před Furchem pálil Aleksejev, ale pouze do ramena českého gólmana.
01:40
Podél mantinelu pronikal Kučerjavenko, ae jeho nabídka před branku nebyla přesná.
00:57
Na chvíli se usadili v pásmu i hosté, ale nevydrželi zde dlouho.
00:24
Po akci Pěrežogina zakončoval Pjanov, trefil však pouze hruď brankáře Ustinského.
00:01
Zápas se hraje od 19:00 místního času a obě mužstva právě vjíždějí na led.
Dnešní soupeři navíc v loňském roce hráli play-off. Jekatěrinburg skončil v osmifinále s Magnitogorskem, Ufa byla stopkou pro Omsk ve čtvrtfinále. Vysoké ambice mají aktéři tohoto duelu pochopitelně i letos.
Obě mužstva prožila podařený závěr přípravných období a v zápasech proti ruským soupeřům byla úspěšná. Ve vzájemném duelu letního přípravného období byl Jekatěrinburg úspěšnější po výsledku 3:2.
Uvidíme rovněž souboj českých hokejistů na obou stranách. Branku Avangardu hájí Dominik Furch, kdežto na druhé straně působí dvojice útočníků Petr Koukal a Jan Buchtele. Slovenská stopa zastoupení mít dnes nebude. V Jekatěrinburgu působil i gólman Jakub Kovář, který ovšem letos přestoupil do Čerepovce.
Čeká nás souboj dvou týmů, které svůj úvodní duel letošního ročníku KHL vyhrály. Zatímco Jekatěrinburg triumfoval na hřišti Novosibirsku po vítězství 5:3, Omsk si dokázal poradit s Jugrou Chanty-Mansijsk fotbalovým výsledkem 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.