Dominik Furch – 18 zákroků
Vladimír Sobotka – (0+0), čas strávený na ledě: 20:22

Alexander Salák – 23 zákroků
Adam Polášek – (0+1), čas strávený na ledě: 25:48
Utkání, které po základní hrací době skončilo stavem 1:1, musely nakonec rozhodnout až nájezdy. V nich byl úspěšnější před zápasem mírně favorizovaný domácí celek, který si tak do tabulky připíše dva body.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avangard Omsk.
Autorem vítězné branky je NIKOLAJ LEMŤUGOV.
Samostatné nájezdy začínají.
Trenéři obou týmů právě určují své svěřence, které postupně pošlou na led.
Ani prodloužení neurčilo výherce zápasu, o něj definitivně rozhodne až disciplína zvaná samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:55
Zubovova navštívenka se stala snadnou kořistí brankáře Saláka.
64:08
Střeleckou pozici si chystal Šumakov, ale hůl obránce mu záměr překazila.
63:16
Avangard se zatím pouze brání a vypadá to, že chce utkání dotáhnout do nájezdů.
62:28
Téměř polovina prodloužení je za námi a odpískáno bylo další zakázané uvolnění domácích.
61:48
Omští hokejisté vyhodili kotouč ze třetiny, ale hra se tam po zakázaném uvolnění zase vrátí.
61:35
Hosté se vydali do pásma svých protivníků, kde práve kombinují.
60:33
A právě tito dva hráči se dostali ke střelám. Sobotka ale proti Salákovi neuspěl a po rychlém brejku Furcha nedokázal pokořit Šalunov.
60:05
Sobotka uspěl na buly proti Šalunovi.
60:01
Hodina hry vítěze utkání neurčila, o bonusový bod tak týmy budou usilovat v prodloužení, které začne za okamžik.
60:00
59:51
Jedno z posledních ofenzivních tažení Avangardu v základní hrací době nevyšlo, odpískán byl ofsajd.
59:08
Paršinův útočný výpad byl zakončen nepřesnou střelou, Salák se za pukem jen ohlédl.
58:00
V době, kdy do konce základní hrací doby zbývají dvě minuty, domácí rozvážně kombinují ve vlastním pásmu.
57:07
Ofsajd hokejistů Novosibirsku.
56:22
Sobotka zvolil pro své zakončení ránu mezi nohama jednoho z beků a Salák proti jeho ráně směřující k pravé tyči použil svou lapačku.
55:20
Díky výborné stahovačce mohl vystřelit Pestuško, trefil ovšem pouze brusli bránícího hráče.
54:45
Hra plyne neúprosným tempem a týmy už se pomalu začínají připravovat na prodloužení.
52:27
Nepřehledné skrumáže před bránou se snažil využít Okulov, zamést touš za Furchova záda se mu ale ani nadvakrát nepodařilo.
51:29
Domácí si mezi sebou několikrát předali puk a uzamkli své soky v pásmu, se skóre však nakonec nepohnuli.
50:55
Přes obránce se snažil prodrat Pjanov, jenomže si ukousl příliš velké sousto a puk se došoural až pod lapačku Saláka.
49:21
Arťuchin se objevil v obrovské příležitosti, ve které ale selhal a nechal tak vyniknout skvěle chytajícího Dominika Furcha.
47:28
Šumakov v útočné třetině ztratil puk a domácí díky tomu založili rychlou protiakci, ta ztroskotala na nepřesné přihrávce.
46:38
Po vyhraném buly tvrdě vypálil Martynov a brankáři Sibiru použil proti jeho jedovce lapací zařízení.
46:30
Sám pro sebe si o zadní mantinel nahodil kotouč Sobotka, před dotírajícím českým útočníkem ale Salák stačil přikrýt puk a buly bylo nařízeno po jeho pravé ruce.
45:23
Aktivita je na straně hokejistů omského Avangardu, ti teď však nedokázali udržet puk v útočném pásmu.
44:10
Na levém křídle se rozjel Kulik a svou ránu nasměroval do Salákových betonů.
43:36
Až nyní rozhodčí foukli do píšťalky. Stalo se tak po zásahu Furcha, jenž lapil Arťuchinův pokus zprava.
43:06
Stále se hraje bez přerušení hry, která plyne ze strany na stranu.
42:27
Kučerjavenko dovezl kotouč do útočného pásma, kde jeho spoluhráči nic nevymysleli.
41:00
V první minutě závěrečné třetiny jsme střelu na bránu neviděli, hráči se přetahují o kotouč.
40:01
Hokejisté obou družstev jsou připraveni vstoupit do poslední třetiny.
Přestože ve druhé periodě byli diváci ochuzeni o góly, na nedostatek střeleckých příležitostí si stěžovat rozhodně nemohou. Oba čeští brankáři ale podávají velice dobré výkony, kterými útočící hráče přivádějí doslova k šílenství. Jak atraktivní souboj Dominik Furch – Alexander Salák dopadne? To nám napoví závěrečná třetina.
Třetí část zápasu začně přibližně v 16:50.
40:00
39:30
Šance Martynova! Člen čtvrté útočné řady Avangardu obdržel rychlou nahrávku do levého kruhu a svou pumelicí pravděpodobně nastřelil tyč.
38:10
Další zákrok si gólman novosibirského Sibiru připsal po ráně Kanaďana Roye, jenž se dokázal uvolnit v blízkosti pravého kruhu.
37:13
Lemťugov se dostal k odraženému puku a pokoušel se trefit škvíru mezi Salákovými betony, ty ovšem sklaply rychle k sobě.
36:30
Střelecké postavení si dokázal vytvořit Arťuchin, do rány ale klekl jeden z obětavých beků a pokus zneškodnil.
35:12
Tak toto čtyřminutové oslabení zvládlo domácí mužstvo bravurně. Navíc během něj několikrát zaútočilo.
34:19
Arťomovova nabídka adresáta nenašla, domácí se po zachycení přihrávky opět osvobodili.
32:59
Z téměř nulového úhlu pak na Saláka vypálil také Pěrežogin, v posledních vteřinách to vypadá, jakoby přesilovku hráli domácí.
32:40
Navíc je tu rychlý útok domácích a zákrok Saláka, který svým spoluhráčům pořádně vyčinil.
32:04
Svěřencům Andreje Skabelky se nadále nedaří trvale se usadit v útočném pásmu.
31:35
Dlouhou přesilovku hosté nezačali dobře, hráčům Omsku se totiž už dvakrát povedlo vyhodit kotouč.
31:12
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jevgenij Kulik – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
30:56
Sobotka v útočné třetině ukořistil puk a od mantinelu ho neváhal nasměrovat do prostoru střeženého Salákem. Trefil ale přesně místo, v němž se gólman Novosibirsku pohyboval.
30:22
Po zakázaném uvolnění bylo vhazování nařízeno v obranném pásmu domácího klubu.
29:42
Na opačné straně kluziště chtěl zamést puk do sítě Pjanov, nicméně Salák u své levé brankové konstrukce nenechal ani centimetr místa.
29:01
Arťuchin se v souboji s jedním z beků snažil uplatnit své parametry, docílil však pouze posunutí brány.
28:32
Hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Proti pravidlům se provinil výběr Avangardu Omsk.
27:48
Na Medveděva mířila chytrá kolmice, ale dostala ho do ostrého úhlu, z něhož už nebylo možné nebezpečně zakončit.
27:21
Šumakov zavezl kotouč až před Furcha, jeho pravý beton ovšem zůstal pevně přikován k ledu.
26:22
Práci měl také jeho protějšek Furch, jenž si rovněž připsal úspěšný zákrok. Hráči si teď budou moci odpočinout, čeká je totiž komerční přestávka.
25:53
Pestuško si všiml do mezikruží najíždějícího Pjanova a jeho pohotové zakončení Saša Salák zkrotil svou výstrojí.
25:14
Arťuchinovi se nepodařilo udržet puk v útočném pásmu, hrací předmět se mu totiž po čepeli svezl těsně za modrou čáru.
24:54
Zakázané uvolnění omského Avangardu vrátilo hru před Furcha.
24:14
Sannikov naslepo hledal Šumakova, k němu ale adresovaná přihrávka nedoputovala.
22:47
Do střelecké pozice se probil také Chochrjakov, pozorný Salák však jeho pokusu vystavil stopku a vhazovat se bude po pravici českého brankáře.
22:33
Pestuško obdržel ideální přihrávku do jízdy, rozměry brány mu však na přesný zásah nestačily.
21:18
Tentokrát pálil Šalunov z otočky a bránu Omsku o podstatný kus minul.
20:41
Šalunov po ráně k bližší tyči vyprášil Furchův levý beton.
20:01
Hlavní aktéři se vrátili z kabin.
Úvodní dvacetiminutovka nabídla vyrovnanou partii, ve které se mužstva střídala v podnikání ofenzivních akcí. Skóre zápasu otevřel v 8. minutě Šumakov a tím poslal hosty do vedení. V závěru prvního dějství se zaradovala také domácí část publika, kterou vyrovnávacím gólem potěšil Medveděv.
Druhá perioda začne přibližně v 15:55.
20:00
19:59
V poslední vteřině úvodní periody Sobotka neprostřelil hradbu těl složenou z bílých dresů Sibiru.
19:11
Avangard právě vstřelil branku!
Pjanov za bránou ukořistil volný kotouč a našel najíždějícího JEVGENIJE MEDVEDĚVA, který trefil odkrytý prostor klece mírně dezorientovaného Saláka. Asistence: Valentin Pjanov a Maxim Pestuško.
18:06
Domácí ekipa se nadechla k útočnému výletu, nicméně Lemťugově přihrávce při přenesení hry doleva scházela větší přesnost.
17:35
Sobotka si po průniku za útočnou modrou dokázal vytvořit střeleckou pozici, neměl ale dostatečně přesně seřízena mířidla.
16:47
Kemppainen si vyměnil kotouč s Arťuchinem, ale to už je domácí tým kompletní.
16:02
Hráčům Sibiru se nedaří trvale se usadit v útočném pásmu.
15:27
Kanarejkinovi svěřenci se osvobodili a hosté musí zaútočit odznova.
14:47
Šumakov postupoval na Furcha, když v tom ho zahákoval Martynov. Trestné střílení z toho sice nebude, ale vyloučení domácího hráče ano.
14:17
Zakázané uvolnění Novosibirčanů vrací hru před Saláka.
14:00
Po ofenzivním tažení Avangardu se před Salákem utvořila skrumáž, kterou ukončil až hvizd rozhodčího. V plánu je další komerční pauza.
13:25
Z levé strany vyprodukoval střelecký pokus Sannikov, trefil ale pouze svého soupeře.
12:58
Už poměrně dlouho se hraje bez přerušení hry, ta se přelévá ze strany na stranu.
12:01
Vereščaginova navštívenka se stala Furchovou snadnou kořistí.
11:10
Pěrežogin na vrcholu pravého kruhu předal puk Sobotkovi, ten ale nedokázal přesně zacílit.
10:26
Druhá formace Novosibirsku teď mírně pozlobila defenzivu Omsku a Furch byl před dotírajícím Šumakovem donucen podržet puk pod svou lapačkou.
09:48
Hosté posléze podnikli rychlý útočný výpad, který byl zakončen sraženou střelou Arťuchina.
09:34
Do útočného pásma Sibiru si vyšlapal cestičku Paršin, po několika dotecích ale o kotouč přišel.
09:04
Omští hráči podrželi puk za svou bránou a odešli střídat.
08:18
Domácí hokejisté chtěli na inkasovaný gól rychle odpovědět, ovšem Royova střela z otočky Salákovi nenadělala žádné potíže.
07:12
Sibir právě vstřelil branku!
SERGEJ ŠUMAKOV si ve středním pásmu vzal kotouč, pronikl s ním až do pásma a svou samostatnou akci zakončil svižnou střelou zápěstím umístěnou nad rameno gólmana Furcha. Asistence: Adam Polášek.
06:33
Přímo do brankoviště se s pukem natlačil Arťuchin a kvůli posunuté bráně rozhodčí přerušili hru. Následuje komerční přestávka.
05:55
K útočné akci Omsku zavelel Michejev a zavezl puk až před Saláka, vzniklou skrumáž hostující hráči dokázali ubránit.
05:02
Na opačné straně zase pálil Skabelka a pokus běloruského forwarda Furch bezpečně ukryl ve výstroji.
04:47
Do předbrankového prostoru si šikovně najel Pestuško, jeho pokus ale obránce srazil do rohu kluziště.
03:34
Hříšník Šalunov vyjel z trestné lavice, což znamená, že Avangard hraje v plném počtu.
03:13
Novosibirští hokejisté se nyní dostali ke kotouči a dokázali ho vyhodit ven z pásma.
02:08
Domácí se usadili v útočné třetině a po Sobotkově zblokované ráně pálil Medveděv, jehož ránu z levého kruhu Salák spolehlivě vyrazil.
01:34
A právě za svatyní českého brankáře byl nedovoleně atakován Gustafsson, kterého srazil k ledu Šalunov. Přesilovka pro domácí celek.
00:47
První útočnou akci přesto podnikli hosté, ti ale pouze stačili obkroužit Furchovu bránu.
00:05
Úvodní buly pro domácí.
00:01
Vše je připraveno k zahájení utkání.
Hráči se již nacházejí na ledě a vyslechnou si hymnu ruské federace.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Martynov, J. Medveděv, Ahnelöv, Gustafsson, Kulik, Nikitin, Děrvuk – Roy, Sobotka, Pěrežogin – Lemťugov, Paršin, Zubov – Pestuško, Pjanov, Chochrjakov – Kučerjavenko, I. Michejev, Malcev.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – Vereščagin, Sergijenko, Beljakov, Polášek, Naumov, D. Lukin – Kemppainen, Žafjarov, Arťuchin – Sannikov, Šumakov, Šalunov – Skabelka, Arťomov, Gubin – Okulov, S. Ivanov, Fefelov – D. Vorobjov, A. Jakovlev..

HK Sibir Novosibirsk

Mezi nadprůměrná mužstva Kontinentální hokejové ligy patří i Sibir. V horních patrech tabulky Východní konference se novosibirský celek pohybuje i v letošním soutěžním ročníku, aktuálně mu patří šesté místo. Tři kola nazpět byl na tom tým běloruského kouče Skabelky ještě lépe, ale neúspěšná série měla za následek propad o dvě příčky níže.

Výsledky posledních utkání:
04.10.2016 Novokuzněck – Novosibirsk 3:2
01.10.2016 Novosibirsk – Salavat Julajev Ufa 1:2
29.09.2016 Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk 0:3
Avangard Omsk

V předchozích dvou sezonách se Avangard zařadil mezi top kluby Kontinentální hokejové ligy a svůj obrovský potenciál naplňuje také letos. Klub z Omsku se totiž v tabulce Východní konference nachází na druhé pozici a za vedoucím Magnitogorskem zaostává pouze o dva body. V minulém kole hráči Avangardu přehráli Čeljabinsk a přestřihli tím svou třízápasovou šňůru nezdarů.

01.10.2016 Omsk – Traktor Čeljabinsk 3:1
29.09.2016 Omsk – Salavat Julajev Ufa 2:5
27.09.2016 Omsk – Metallurg Magnitogorsk 0:3
Příjemné čtvrteční odpoledne přeji všem hokejovým fanynkám a fanouškům. Kontinentální hokejová liga má dnes ve svém programu devět utkání a v tomto textovém online přenosu vám zprostředkujeme duel mezi Avangardem Omsk a Sibirem Novosibirsk. Úvodní buly střetnutí je naplánováno na 15 hodin a průběhem zápasu vás provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.