To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 4:8
Utkání je u konce a my byli svědky opravdu dramatické koncovky. Omsk vrhl všechny síly do útoku a toužil po srovnání, což se po gólech Antona Burdasova v 50. minutě a Alexandra Pěrežogina 48 vteřin před koncem i podařilo. Už to vypadalo na prodloužení, jenže Slovan se vydal do ještě jednoho útoku a Jeff Taffe 25 sekund před koncem překonal Furcha a zařídil tak export všech bodů do Bratislavy.
59:35
Slovan právě vstřelil branku!
Tak to je neuvěřitelný závěr utkání! Ještě před chvílí se Omsk radoval z vyrovnání a těšil se na prodloužení, jenže čas ještě nevypršel. Slovan se dostal do pásma, kde se puk odrazil k JEFFU TAFFEMU a ten z mezikruží poslal puk pod břevno – 3:4. Asistence: Jonathan Cheechoo.
59:18
Avangard právě vstřelil branku!
A je srovnáno. Slovan dlouho odolával, ale inkasoval po docela nenápadné akci. Puk se dostal do pásma, kde si najel ALEXANDER PĚREŽOGIN a lehkým pošťouchnutím jej dostal za Brusta! Asistence: Jevgenij Medveděv.
59:02
Vylučuje se na obou stranách. Za domácí je to Ilja Zubov za nafilmovaný pád, u hostů Patrik Lušňák za sekání.
59:02
59:00
Furch se už chystá na střídačku!
58:38
Luža pouze posunul puk do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
57:54
Obrovský závar před Brustem, hned tři hráči dotírali před brankovištěm. Ale ani oni nedokázali srovnat skóre.
56:58
Skalický zkušeně drží puk v rohu útočného pásma a kryje jej svým tělem. Čas utíká.
56:14
Zubov nedokázal zpracovat neposedný puk, jinak by mohl z první zakončovat. Brust by měl velké problémy, aby se stihl přemístit.
55:20
Zakázané uvolnění Slovanu, hra se znovu přesouvá před Brusta.
54:55
Neuspěl ani Ďaloga, i jeho střelecký pokus skončil mimo Furchovu branku.
54:22
Domácí ale nesmí zapomínat ani na obranu, nyní z dobré pozice pálil Nedorost. Jenže přestřelil.
53:00
Omsk pokračuje v náporu, vstřelit jeden gól, to by nemusel být pro tento tým takový problém.
51:58
Střela Valského už byla nebezpečnější, Furch ji vytěsnil mimo ledovou plochu. Vhazuje se po jeho pravici.
51:09
O protivýpad se pokusil Kubalík, jeho střela přes obránce u Furcha neskončila.
50:39
Rázem je před Brustem horko, obrana Slovanu pouští soupeře do nebezpečné blízkosti.
49:52
Jenže Omsk se ihned dostal k puku, zprava si od mantinelu najel ANTON BURDASOV a trefil se naprosto přesně. Svou dnes druhou brankou dává Avangardu naději.
49:43
Brust zachytil nahození ze středního pásma a ihned rozehrál.
48:08
Slovan klidné šetří čas tím, že pouze vyhodí puk do středního pásma, to slovenskému týmu bohatě stačí.
47:02
Vynikající Brust! Po křížném pasu se musel velice rychle přemisťovat, aby zvládl vychytat zcela volného Paršina. Velice důležitý zákrok.
46:33
Sledujeme teď trochu neurovnanou pasáž utkání, schází šance, střely...
45:34
Na druhé straně si neúspěšně hledal prostor pro střelu Kubalík, v levém kruhu byl pod těsnou obranou.
44:06
Po pěkné zadovce se ke střele z pravé strany dostal Paršin, ale trefil pouze postoj Barryho Brusta.
43:53
Hostům se daří narušovat rozehrávku Omsku. Puk nyní zamířil až k Brustovi, aniž by z toho byla jakákoliv šance.
42:18
Omsk se snaží o korekci skóre, Brust pro jistotu přerušil hru před dotírajícím Michejevem.
41:40
Skalický statečně bojoval o puk v rohu ve vlastním pásmu a vyplatilo se. Společně se spoluhráči dostal hru do středního pásma.
41:02
Paršin se vrátil do hry, Slovan nabídnutou přesilovku nevyužil.

Trestné minuty: 2:6
Máme za sebou čtyřicet minut hry a Slovan stále vede o dva góly. Není to však 0:2, ale 1:3. Omsk se sice dokázal ve druhé třetině prosadit jako první, když se rychlou ranou trefil Anton Burdasov, vytvořil si i další šance, jenže pak přišla protiakce Slovanu a pohotové zakončení Lukáše Vopelky. Tým z Bratislavy je tak blízko překvapivé výhře, která by je mohla nakopnout do pokračování dlouhé sezóny.
40:00
39:32
Cheechoo měl puk u pravého mantinelu, bekhendem chtěl vyzvat najíždějící spoluhráče k zakončení, puk ale získali domácí a vyhodili.
39:02
Denis Paršin přehnal důraz za brankou, fauloval Brusta a dostal dvě minuty za podražení.
38:49
Bude se vylučovat přesilovku si tentokrát zahraje Slovan. Ten má zatím ponechanou výhodu.
38:01
Na druhé straně se nepovedlo Jegličovi vyšťourat puk u mantinelu a rozehrát na najíždějícího spoluhráče.
37:35
Lemťjugov kouzlil s pukem, podařilo se mu vyjet z nepříliš dobré pozice na střed, tím ale jeho akce skončila. Hosté mu vystřelit nepovolili.
37:07
Brust rozehrál zpoza branky, jenže Slovanu se tato akce nepovedla, skončila zakázaným uvolněním.
36:00
Furch na brankové čáře zachytil velkou šanci Slovanu, blízko byl Vopelka, jenže i gólman domácích má rychlou lapačku.
35:48
Slovan byl ve slušně rozjeté akci, hned dva hráči se hrnuli do pootevřené obrany, Valský ale prováhal nejlepší okamžik na střelu, nebo přihrávku.
34:35
Na levou stranu dostal přihrávku Medveděv a tvrdou ranou vyzkoušel Brustovu pozornost. Ten ale máchl lapačkou a připsal si efektní zákrok.
34:00
A projel s ním až do útočného pásma, kde přišla střela přes obránce. Furch vyrazil.
33:42
Slovan zakládá útok od vlastní branky, puku se chopil Ďaloga.
32:48
Píská se ofsajd domácího týmu.
31:47
A platí to i po střele Lauty. Brust na puk dobře viděl a vyrazil.
30:59
Chyba v rozehrávce Slovanu a najednou musel Brust hasit rodící se brejk. Vyšlo mu to, nájezd Lemťjugova vytlačil, hosté i nadále vedou o dva góly.
29:30
Valský se neohroženě vrhl do souboje proti přesile, puk však nevybojoval, naopak skončil sražen k ledu.
28:23
Je to velice pohledný zápas, oba týmy se střídají v pasážích, které ovládají. Nyní sledujeme v mírném náporu hostující Slovan.
26:53
Vzápětí ale přichází pro Omsk ledová sprcha. Hosté si vybojovali v pásmu puk, Furch ještě dokázal vytlačit pokus z křídla, puk se ale odrazil přesně k LUKÁŠI VOPELKOVI a ten zblízka poslal puk do sítě – 1:3. Asistence: Jeff Taffe.
26:41
A další výpady Avangardu, momentálně hraje na jednu branku.
25:30
Zakázané uvolnění Slovanu, hosté už musí sahat i k tomuto řešení, aby alespoň na chvíli dostali puk z pásma.
25:15
Brust má plné betony práce, řítí se na něj jeden útok za druhým, zatím ale na brankové čáře odolává.
24:40
Rázem je Omsk jako politý živou vodou a žene se za vyrovnáním.
23:05
Domácí se konečně dočkali a využitou přesilovkou snížili na 1:2. Střela Kutějkina od modré sice pouze zacinkala na brankovou konstrukci, puk se ale odrazil na hůl ANTONA BURDASOVA a ten z pravé strany trefil přesně. Puk vylétl z branky tak rychle, že se sudí šel ještě pro jistotu přesvědčit k videu, ale po krátké chvíli gól uznal. Asistence: Andrej Kutějkin.
22:04
Omsk se pokusil o rychlý přechod do útočného pásma, dopadlo to však nedobře. Puk skončil na zakázaném uvolnění, takže se vše opět stěhuje před českého brankáře ve službách Avangardu.
21:55
Puk ihned letí přes všechny čáry až k Furchovi.
21:51
Dlouho nám ale hra v pěti na obou stranách nevydržela, neboť Marek Ďaloga musel hasit ztrátu puku faulem a dostal dvě minuty za podražení.
21:04
Přesilovka Omsku skončila, Pokorný je zase na ledové ploše.
20:48
Derek Roy to zkusil individuální akcí, jeho pokus o kličku ale nevyšel, scházela mu rychlost.

Trestné minuty: 0:4
Je za námi první třetina a Slovan musí být maximálně spokojený. Přežil úvodní nápor soupeře a poté dvakrát udeřil. Nejprve se v osmé minutě trefil od modré Patrik Luža a na začátku 11. minuty využil Nedorostovo nahození Ivan Švarný. Avangard byl vývojem natolik zaskočen, že do konce třetiny nezvládl cokoliv vymyslet a do šaten se tak jde za stavu 0:2.
20:00
19:20
Puk míří z pásma hostů, tlak Omsku se tak zatím nekoná.
19:04
Teď se už ale vylučuje, na brankovišti Šlovanu byl sražen Lemťjugov a dvě minuty za podražení dostal Matěj Pokorný
17:56
Ani teď to domácím nevyšlo, Michejev nevystřelil, ani nepřihrál na své spoluhráče. Akce skončila za brankou Slovanu.
17:06
Na druhé straně se do úniku dostal Paršin, při pokusu o kličku byl atakován a narazil do brankové konstrukce. Dle sudích se jednalo o čistý zákrok, kdy se hrál nejprve puk a vylučovat se tak nebude.
16:33
Počet zákroků domácího gólmana narůstá, dnes si opravdu na nedostatek práce stěžovat nemůže. Obrana mu moc nepomáhá.
15:20
Další šance Slovanu, před Furchem se objevil osamocený Nedorost, v souboji proti gólmanovi ale neuspěl, Furch jeho střelu vyrazil.
14:44
Obrovské zmatky před Furchem. Po nahození od levého mantinelu byl před brankářem na chvíli volný Zigo, zblízka ale nezasunul puk za brankovou čáru a neuspěli ani jeho spoluhráči.
14:04
Zakázané uvolnění domácích, pas na Pestuška byl natolik prudký, že jej nezvládl zachytit.
13:26
Až nyní se Avangard usadil v pásmu a vyslal na Brusta několik ran z dálky.
12:50
Omsk je prozatímním výsledkem natolik zdrcen, že veškeré útoky končí daleko před útočným pásmem.
11:23
Puk klouzal směrem k Furchovi, ten jej pro jistotu přikryl, byť by určitě měl prostor pro rozehrávku.
10:08
Druhý smolný gól za Furchovými zády. Po pravé straně si najel VÁCLAV NEDOROST, nahodil puk na střed, kde se zrovna objevil Švarný s jedním z domácích obránců, od kterého se nakonec puk odrazil za Furcha. Asistence: Nick Plastino, Ivan Švarný.
09:07
Do protiútoku se vydal Slovan, byla to nadějná akce třech proti dvěma, ale ani zde nebylo přáno zakončení. Hra se otáčí opačným směrem.
08:49
Hezká kombinace měla pustit puk na najíždějícího Kulika, toho ale na poslední chvíli pokryla obrana a bylo po šanci.
08:20
Už se zase hraje v pásmu Slovanu, vhazovalo se po Brustově pravici.
07:50
No ale do vedení jdou hosté! Ti se dostali do útočného pásma, na modrou čáru dostal nabito PATRIK LUŽA a z první prostřelil vše před sebou. Furch jeho pokus zřejmě neviděl, neboť na ránu vůbec nereagoval. Asistence: Jeff Taffe.
07:21
Omsk má na své útočné rejdy až příliš mnoho prostoru, tohle by se hostům nemuselo vůbec vyplatit.
06:14
Zigo je už zase ve hře a hned se zapojil do útočné činnosti. Pokus o bekhendové plácnutí do puku mu ovšem nevyšel, puk se mu svezl po holi.
05:32
Lemťjugov přišel při svém průniku o helmu a skončil na ledové ploše, rozhodčí ten to zákrok jako nedovolený ale neposoudili.
05:07
Omsk se ale ihned dostal opět do útoku a středem vystřelil Kutějkin. Brust dobře viděl a puk zvládl chytit.
04:51
Hosté prudce vyhodili přes všechny čáry.
04:25
Tohle je dobrá přesilovka, domácí jsou jako na střelnici a Brust se má co otáčet.
03:59
Gustafssonovo nahození prošlo až k brankáři Slovanu, ten vyrazil.
03:26
Brust se pokusil vyhodit puk po mantinelu, Pestuško jej ale zachytil a Omsk pokračuje v zámku.
03:02
Je tu první přesilovka pro Avangard, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Tomáš Zigo.
02:36
Domácí se dostali do rychlé akce, Burdasov dostal puk do jízdy a švihem mířil pod horní tyčku. Brustovu branku přestřelil.
02:00
Slovan vyhazuje přes všechny čáry, o zakázané uvolnění se ale nejedná.
01:00
Avangard byl usazen v útočném pásmu, jenže celá akce skončila za brankou, kterou dnes hájí Barry Brust.
00:01

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv, Kutějkin, Ahnelöv, Gustafsson, V. Vasiljev, Kulik, Minejev, Děrvuk – Pěrežogin, Roy, Burdasov – Pestuško, Zubov, Paršin – I. Michejev, Pjanov, Fiščenko – Lauta, A. Gluchov, Lemťugov.

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Plastino, Švarný, Meszároš, Luža, Pokorný, Ďaloga, Bačik, Rosandić – Valský, Jeglič, Nedorost – Cheechoo, Taffe, Vopelka – Lušňák, Viedenský, Skalický – Kubalík, Zigo, Chipchura.

Rozhodčí: Naumov, Sergejev – Raming, Šichanov.
Oba týmy jsou na ledové ploše, můžeme začít.
Zápas v Omsk Areně začne ve 13 hodin, takže po obědě zasedněte k našemu přenosu, jste k němu všichni zváni.