Děkuji, že jste zápas spolu se mnou sledovali a u dalších on-line přenosů se opět těším na počtenou!
Statistiky 3. třetiny:
Střely na branku – 15:11 (42:27)
Zblokované střely – 1:1 (5:7)
Vyhraná vhazování – 16:4 (42:19)
Hity – 1:3 (6:8)
Dnes jsme viděli atraktivní přestřelku, která nabídla třináct gólů! Z toho hned devět vstřelili favorizovaní hokejisté SKA, kteří tak potěšili své fanoušky vysokým vítězstvím 9:4. Domácí o své výhře rozhodli již nástupem do zápasu, vždyť vedli 3:0 už v 7. minutě a po dvou třetinách dokonce 7:1. Ve třetí části Jugra alespoň zmírnila porážku třemi zásahy.
59:34
Petrohrad právě vstřelil branku!
Domácí tým zaznamenal devátou trefu v utkání! Zařídila ji dvojice Alexandr Barabanov – Nikita Gusev. Oba hráči si nejprve vyměnili kotouč ve středním pásmu a nabídku svého spoluhráče pak usměrnil mezi betony Šaryčenkova NIKITA GUSEV – 9:4. Asistence: Alexandr Barabanov.
59:02
Už tu máme poslední minutu. Nabídku Bortnikova nametl na branku Konstantin Panov, kotouč končí pod Šesťorkinem.
58:28
Hosté v postavení mimo hru.
58:01
Hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:29
Pomalu se blížíme ke konci zápasu. Uvidíme, zda ještě padne nějaký gól.
55:47
Jugra právě vstřelila branku!
Gólově bohatý zápas pokračuje! Hosté vyhráli v útočném pásmu buly a kotouč se dostal na modrou k NIKITOVI CHLYSTOVOVI, který ho z první nechytatelně napálil pod břevno Šesťorkinovy svatyně. Parádní trefa. Asistence: Konstantin Panov a Igor Bortnikov.
53:36
Alexandr Barabanov jel sám na hostující branku! Zkusil kličku do bekhendu, ale Šaryčenkov ho vychytal!
53:20
Velkou šanci měli hosté! Medveděv nejprve bekhendem nepřekonal Šesťorkina a následně ještě našel před brankou zcela volného Konstantina Makarova. Ten však nahrnul kotouč jen pod gólmana Petrohradu!
52:32
8:3 pro domácí! Chafizulin našel NIKITU TOČICKÉHO, který jel sám na Šaryčenkova, přehodil si kotouč na bekhend a zvedl ho nad levou ruku hostujícího gólmana. Asistence: Dinar Chafizullin.
51:34
Dvě velké šance neproměnil Ilja Kovalčuk! Domácího kapitána připravil o hattrick výbornými zákroky Šaryčenkov!
50:02
Akce hostí ale pokračovala! Přihrávku Gorbunova , která mířila před branku, srazil bruslí na vlastního brankáře jeden z obránců SKA a OLEG POGORIŠNYJ kotouč v pádu dopravil za brankovou čáru. Asistence: Denis Gorbunov a Jevgenij Lapenkov.
49:51
Puk teď propadl za Šesťorkina a projel po brankové čáře. Gól z toho ale není!
49:14
Dinar Chafizullin zvedl hůl příliš vysoko a na dvě minuty tak oslabil svůj tým.
48:39
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje zpět před Šaryčenkova.
47:53
Ránu Plotnikova z pravé strany vyrazil Šaryčenkov ramenem.
47:37
Na přihrávku od zadního mantinelu si sjel Alexandr Barabanov. Hattrick nezkompletoval, hostující hráč mu přizvedl hůl.
46:55
Hosté nyní rozvážně rozehrávají ze svého obranného pásma. Hráči SKA teď neforčekují, takže na to mají prostor.
46:13
Domácí už nejsou ve třetí třetině tak aktivní. Mají nahráno a Jugra se tak přeci jen může nadechnout.
44:50
Obrovský závar před hostující brankou. Šaryčenkov vyrazil kotouč nad sebe a netušil, kdo ho má. Nikdo z hráčů SKA ale nedokázal touš uklidit do branky.
43:55
Hosté snižují! Lapenkov uvolnil obránce ALEXANDRA UGOLNIKOVA, který už střílel z poměrně ostrého úhlu, ale trefil se přesně ke vzdálenější tyčce – 7:2. Asistence: Jevgenij Lapenkov.
43:33
Od modré střílel Selezňov, branku domácích netrefil.
43:09
Od pravého mantinelu pálil Vojnov. Šaryčenkova nepřekonal.
42:21
Hostující kouč Sokolov vypadá hodně nasupeně. No, divit se mu nemůžeme.
41:04
Domácí jsou v plném počtu.
40:50
Z pravého kruhu střílel Lapenkov. Kotouč skončil na hrudi pozorného Šesťorkina.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 20:13.
Domácí ve druhé části pokračovali v drcení soupeře. Vstřelili další tři branky a vedou již 7:1. Ve 24. minutě se nejprve podruhé v utkání trefil kapitán SKA Ilja Kovalčkuk a další dva zásahy obstaral Sergej Širokov. Uvidíme, zda Petrohrad nebude ve třetí části atakovat i desítku nastřílených gólů.

39:03
Za sekání je vyloučen Anton Bělov. Hosté si zahrají přesilovku, která bude, pokud ji nevyužijí, rozdělena přestávkou.
38:12
Neskutečné, co teď obrana Jugry domácím dovolila! Chochlačjov si sjel od mantinelu naprosto nerušeně až na osu hřiště, kde puk přenechal Antonu Bělovovi. Jeho střelu ještě Šaryčenkov vyrazil levým betonem, ale na dorážku SERGEJE ŠIROKOVA už byl krátký. Asistence: Anton Bělov a Alexandr Chochlačjov.
37:07
Maxim Čudinov se objevil na pozici falešného pravého křídla. Šaryčenkov jeho střelu vyrazil, ale moc jistě při zákroku nevypadal.
36:26
Domácí přeci jen trochu ubrali a nechávají hokejisty z Chanty-Mansijsku více hrát.
35:41
Dobrá střela Denise Chlystova z levého kruhu. Šesťorkinovi kotouč nejprve vypadl, ovšem následně ho dokázal před Medveděvem přikrýt.
35:00
Alexandr Chochlačjov se natlačil až před brankáře Šaryčenkova. Z bezprostřední blízkosti jej ale nepřekonal!
33:30
Želdakov nahazoval kotouč před branku, kam si sjížděl jeho kolega z obrany Šulakov. Vše vyřešil zalehnutím puku Šesťorkin.
32:58
Šesťorkinovi přeci jen začaly přibývat zákroky. Nyní přikryl kotouč.
32:16
Až před branku se natlačil Šulakov a po zákroku Šesťorkina se ještě snažil dorážet Medveděv! Tomu ale klepl do hokejky jeden z obránců!
31:42
Hledištěm arény obíhá mexická vlna. Fanoušci Petrohradu jsou velmi spokojeni.
31:21
I defenziva SKA pracuje dobře. Nyní zblokovala hned tři střely soupeře. Šesťorkin má tak ulehčenou pozici.
30:46
Barabanov se snažil předložit kotouč před prázdnou branku, ale tam puk neprošel. Hosté následně vyhazují na icing.
29:10
Armádní klub pokračuje v kvalitním výkonu. Šaryčenkova zachránila tyčka!
28:17
Tohle domácí sehráli skvěle! Chafizullin rozjel ve středním pásmu Chochlačjova, který zavezl po levém křídle kotouč až k brance a předložil ho SERGEJOVI ŠIROKOVOVI, jenž zamířil mezi betony Šaryčenkova – 6:1. Asistence: Dinar Chafizullin a Alexandr Chochlačjov.
28:01
Po vyhraném buly pálil od modré opět Maxim Čudinov. Šaryčenkov kotouč našel na hrudi.
27:57
Čudinov hned po buly nahodil puk na branku. Šaryčenkov ho přidržel v lapačce.
27:52
Hráči Petrohradu v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
27:34
Je tu reklamní přestávka, první ve druhé třetině.
25:28
Domácí dominují a na ledě si dělají, co chtějí.
24:23
Domácí hrají ve velké pohodě. Jugra bude bojovat především o to, aby odvrátila nějaký ostudný debakl.
23:10
Domácí zase navyšují své vedení! Výborně hrající Vojnov nahrál ILJOVI KOVALČUKOVI, který se podruhé v utkání zapisuje do střelecké listiny – 5:1. Asistence: Vjačeslav Vojnov a Sergej Plotnikov.
21:39
Zajímavá příležitost pro hosty. Na pravé straně se dostal do zakončení Medvěděv, který zamířil do boční sítě a následně přikryl kotouč lapačkou Šesťorkin.
20:40
Šesťorkin se vydal rozehrát za svou branku. Zvládl to a domácí tak mohou založit útočnou akci.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:24.
První třetina jasně vyzněla pro domácího favorita, který vede nad Jugrou 4:1. Už po sedmi minutách to bylo 3:0 a nejistý Fokin se po trefách Ilji Kovalčuka a dvou zásazích Alexandra Barabanova pakoval na střídačku. Ve 12. minutě pak přesilovkovou trefou přivítal náhradníka Šaryčenkova Sergej Plotnikov. Jugra korigovala až 16 sekund před přestávkou, když se ze samostatného úniku prosadil Konstantin Panov.

19:44
Hosté snižují! Bortnikov poslal do samostatného úniku KONSTANTINA PANOVA, který si puk přehodil na bekhend a zametl ho pod víko branky bezmocného Šesťorkina – 4:1. Asistence: Igor Bortnikov.
19:11
Před brankou se objevil Barabanov, který usiluje o hattrick! Šaryčenkov si prostor u tyčky pohlídal.
19:01
Běží poslední minuta první třetiny.
18:14
Nahození obránce Zubareva neprošlo na branku, puk je sražen do rohu.
17:41
Domácí zahráli na icing. Hra se stěhuje před Šesťorkina, který se zatím v brance nudí.
16:39
Domácí jsou v plném počtu. Jugra si v přesilovce téměř nic nevytvořila.
16:24
Rána Sergeje Širokova z levého kruhu skončila až v ochranné síti. Bylo to ale s tečí od hole obránce, takže se bude vhazovat v obranné třetině hostí.
15:57
Domácí se v pohodě brání. Nyní vyhodili.
14:38
První přesilovku si zahraje Jugra. Vyloučen je Sergej Plotnikov za sekání.
13:56
Alexandr Barabanov zabojoval a odvrátil odpískání zakázaného uvolnění.
12:40
Zatím to vypadá na velký debakl Jugry. Petrohrad hraje s velkou chutí a střílí gól za gólem.
11:44
Teď už si SERGEJ PLOTNIKOV spravil náladu! Vjačeslav Vojnov ho našel krásnou křížnou přihrávkou a Plotnikov pálil z levého kruhu do odkryté poloviny hostující svatyně – 4:0. Asistence: Vjačeslav Vojnov a Ilja Kovalčuk.
11:01
Tichonov hledal před odkrytou brankou Plotnikova, který minul!
10:38
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu. Schází jim zatím střelba.
09:56
Na trestnou lavici zamířil za podražení Nikita Chlystov. Druhá přesilovka pro Petrohrad.
08:32
Hosté teď měli šanci. Střela ovšem skončila vedle tyčky.
07:51
Zaskočení hosté absolutně nevědí, co mají hrát. Armádní klub naprosto dominuje.
06:12
A hosté střídají gólmany. Nejistého Vladislava Fokina nahrazuje Alexandr Šaryčenkov.
06:12
Je to už 3:0 pro SKA! Nahození ze středního pásma vyrazil Fokin jen před sebe. K volnému kotouči se nakonec dostal mezi kruhy ALEXANDR BARABANOV, který se trefil pod vyrážečku hostujícího gólmana. Asistence: Jarno Koskiranta a Nikita Gusev.
06:05
Opravdu výborný začátek Petrohradu. Domácí soupeře nepouštějí vůbec k ničemu.
04:15
Domácí přesilovku využívají a vedou 2:0! Nikita Gusev přihrávkou napříč pásmem přenesl hru na ALEXANDRA BARABANOVA, který puk nastřelil na branku. U brankoviště se za kotoučem ještě natahoval Koskiranta, ale gól je nakonec připsán právě Barabanovovi.. Asistence: Anton Bělov a Nikita Gusev.
03:53
Nahození Bělova až na Fokina neprošlo, kotouč se zastavil o některou z bruslí v chumlu před brankou.
02:56
Prvním vyloučeným hráčem zápasu je hostující Denis Gorbunov – hákování.
02:30
Domácí ohrožují Fokina záludnými ranami od modré. Další z nich brankář Jugry tak tak vytěsnil.
01:34
Aktivní začátek Petrohradu pokračuje. Hosté zatím marně hledají nějakou odpověď.
00:30
To je nástup domácích jako hrom! Dělovka Vojnova od modré ještě těsně minula hostující branku, ovšem o pár sekund později pálil z podobné pozice ILJA KOVALČUK, který to trefil opravdu parádně! Fokinovi se kotouč otřel o hřbet lapačky, ale vytěsnit jej gólman Jugry nedokázal. Asistence: Sergej Plotnikov a Vjačeslav Vojnov.
00:01
Zazní hymna Ruské federace.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Ivannikov) – Zubarev, Vojnov, A. Bělov, J. Jakovlev, Čudinov, Chafizullin, Rykov – S. Plotnikov, Tichonov, Kovalčuk (C) – Barabanov, Koskiranta, N. Gusev – Chochlačjov, Točickij, Širokov – Děrgačjov, Kablukov, Ketov – Grebenščikov.

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Šaryčenkov) – Šulakov, Želdakov, N. Chlystov, Pogorišnyj, Ugolnikov, Selezňov – Panov (C), Kurjanov, Bortnikov – Varfolomejev, Gorbunov, Lapenkov – Ljudučin, D. Chlystov, P. Medveděv – J. Popov, K. Majorov, Radulov – Buljanskij.

Rozhodčí: Buturlin, Gamalei – Badyl, Goljak.
SKA Petrohrad:
Předloňský vítěz KHL patří letos k největším favoritům soutěže. Petrohrad s 24 body vede Bobrovovu divizi a v celkové tabulce Západní konference je lepší jen suverénní CSKA. Právě s Armějci utrpěli hokejisté SKA jedinou porážku v normální hrací době, když na ledě soupeře podlehli 1:2. Další tři prohry pak přišly až v prodloužení nebo nájezdech. Naposledy Petrohrad zvítězil 4:2 na ledě svého pátečního soupeře.
Jugra Chanty-Mansijsk:
Hokejisté Jugry nasbírali ve 13 zápasech šestnáct bodů za šest výher (z toho dvě za dva body) a sedm porážek, což zatím stačí na osmé místo tabulky Východní konference. Poslední dva zápasy celek z Chanty-Mansijsku prohrál, když na domácím ledě nestačil na soupeře z nejsilnějších. Nejprve hráči Jugry podlehli 0:2 moskevskému CSKA a poté padli 2:4 právě s Petrohradem.
Vítám tu všechny hokejové fanoušky! V rámci pátečního programu KHL přivítá bohatý Petrohrad v Ledovém paláci Jugru Chanty-Mansijsk. Hokejisté SKA jsou velkým favoritem duelu, hovoří pro ně jak výsledky, tak kvalita kádru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.