Já děkuji za pozornost, přeji příjemný sobotní večer a někdy doufám na počtenou! Sezóna KHL je teprve na začátku, takže se máte na co těšit.

Trestné minuty: 8 – 8

Vyhrané buly: 25 – 21

Hity: 15 – 11
Československá stopa v zápase:

Jan Kovář (Metallurg Magnitogorsk)- 1+0, 1 střela na bránu, 0 trestných minut, 2 hity, 16:24 času na ledě, 8 vyhraných buly.
Utkání je za námi! Podívaná pro nestranného fanouška skvělá. Magnitogorsk ukazoval po dvě třetiny kompaktní hru. Byl efektivní v útoku a důsledný v obraně. Jenže přišla třetí část a ta hra, která Metallurg zdobila, se rozpadla. SKA vstřelilo ve 3. třetině tři góly a rozhodlo zápas. Barabanov dal hned dva. Skvělý výkon! Zapomenout nesmíme ani na gól Dadonova, který nejspíš nebude chybět ve všech highlightech na dnešní zápasy KHL. Košečkina skvěle potáhl kličkou pod sebe a nedal mu šanci zakročit. Gólman Petrohradu Koskinen své kolegy v důležitých momentech podržel a SKA dovedlo zápas do zdárného konce, s výsledkem 4:2. Domácí příznivci musí být též velice spokojeni, vždyť jejich miláčci porazili vítěze KHL z ročníku 2015/2016.
59:45
Času už moc není a Metallrug se nemůže dostat na sdostřel. Až teď, ale Koskinen likviduje. Výborně petrohradští.
59:10
Magnitka stále v šesti. Košečkin na střídačce.
58:57
58:26
Příležitostí ke skórování bylo hned několik, ale buď to vyřešila obrana nebo Koskinen.
57:44
Hosté v šesti hráčích na ledě a bez brankáře. Nyní je to 6 na 4, kvůli přesilovce hostů.
57:42
Důraz Metallurgu na brankovišti. Koskinen pochytal a puk je v bezpečí, daleko od branky. Mezitím susí přerušují utkání.
56:57
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Pavel Dacjuk – 2 min., sekání).
56:39
Mozjakin se proháčkoval ke střele do ramene Košečkina. Stále 4:2.
56:00
Až nyní se Metallurg zmohl k nějakému tlaku.
54:05
Magnitogorsk je totálně zaskočen vývojem utkání ve třetí třetině. Psychická výhoda je na straně domácích.
52:45
Gól ještě musel posvětit videorozhodčí. Gól byl uznán a vedení 4:2 vypadá více než slibně.
52:45
Petrohrad právě vstřelil branku!
Skvělá třetí třetina od SKA. Petrohradští vyjeli nebojácně kupředu, zakombinovali při přečíslení 3 na 2 a vyraženou střelu Košečkinem, dorazil do branky ALEXANDR BARABANOV. Asistence: Sergej Širokov, Vjačeslav Vojnov.
52:00
Hosté vyslali střelu od modré, Koskinenovi trochu stínili protihráči, ale situaci zvládl. Dorážka už ,díky výborné práci obránců, nepřišla.
51:40
Magnitogorsk se tlačí do ofenzívy. Musí jelikož prospal prvmní polovinu třetí části a nyní prohrává o gól.
50:49
Icing Petrohradu.
49:35
Dokonce se rozvášnili i domáci příznivci.
47:04
Nádhera! SKA jde do vedení a jakým gólem, prostě fantazie. JEVGENIJ DADONOV autorem branky na 3:2. Najel si za obranu soupeře, dostal skvělý pas, a s Košečkinem si poradil bravurně, když provedl kličku pod sebe. Košečkin položil své velké tělo na led a do odkryté části klece Dadonov zasunul puk. Asistence: Vadim Šipačjov, Vjačeslav Vojnov
44:05
Je opět srovnáno. Skončila přesilová hra Petrohradu a domácí se trefují při plném počtu hráčů na ledové ploše. Autorem branky je ALEXANDR BARABANOV. Barabanov překvapil Košečkina bekhendem po zemi z pravé strany. Asistence: Maxim Čudinov, Mikko Koskinen.
44:01
42:32
Vojnov byl dobře nastaven na střelu a zkoušel propálit hradby rozestvené čtveřice hostů, jenže to se mu nepodařilo.
42:01
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., hákování).
41:50
Košečkin nakonec střelu Guseva jen změřil pohledem. To stačilo, jelikož šla vedle.
41:00
Opatrnější začátek třetí třetiny. Magnitogorsk se chce především zaměřit na defenzívu. SKA musí přidat v útoku, aby minimálně dorovnalo stav..
40:01
Další třetina začne přibližně v 17:41 .
40:00
39:26
39:06
Posledních dvacet vteřin početní výhody 5 na 3.
38:15
Rozestaveni na svých pozicích při přesilovce jsou hráči Petrohradu. Jedna střela mimo, druhá nepovedená a přesilovka pokračuje.
37:27
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Těreščenko – 2 min., hákování).
37:27
Petrohrad hraje přesilovku 5 na 3.
37:27
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., sekání).
36:13
Magnitka zase nevyužila přesilovou hru. Stává se z toho už trochu rutina v dnešním zápase.
36:13
34:13
Další možnost pro hosty. Podaří se jim skórovat při další početní výhodě?
34:13
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Dadonov – 2 min., podražení).
34:07
Nepovedená přesilová hra Magnitogorsku. Málo tlaku, málo střel a ohrožení domácí branky, kterou stráží Koskinen.
34:07
32:52
Magnitka zatím branku nedala, i když je při početní výhodě aktivní.
32:07
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nikolaj Prochorkin – 2 min.).
30:35
DADONOV však nájezd neproměnil a tak se pokračuje za stavu 1:2.
30:35
Unikající Dadonov ujížděl sám do brejku, bek Magnitky musel zatáhnout za brzdu a fauloval Dadonova. Rozhodčí ukazuje samostatný nájezd.
30:28
29:28
Petrohrad se první minutu oslabení brání statečně.
28:28
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jarno Koskiranta – 2 min., držení).
26:22
Metallurg právě vstřelil branku!
Na odpověď diváci nečekali dlouho, avšak k jejich znepokojení, dali gól hosté. Puk se dostal od pravého mantinelu před branku, Koskinen předvedl jeden zákrok, musel se zvedat, jenže mezitím odražený puk našel SERGEJ MOZJAKIN a nekompromisně s ním vymetl pavučiny v horní části branky. 2:1 pro hosty. Asistence: Danis Zaripov.
24:35
Je srovnáno 1:1. SKA zatlačilo soupeře a souvisle ho obehrávalo ve třetině, dokud nepřišel gól. Autorem branky je ANTON BĚLOV, který se trefil střelou zápěstím od modré čáry. Košečkin měl zakrytý výhled, a proto tato rána prošla až za jeho záda. Asistence: Jegor Jakovlev, Nikolaj Prochorkin.
23:25
Obrosvský tlak SKA, které vůbec nepouští Magnitogorsk ven ze třetiny. Kombinace nezná konce.
22:55
Těsně mimo pálil jeden z petrohradských. Na nic nečekal a hned zkusil střelu z první z mezikruží. Košečkin se jen otáčel za letícím pukem, který míjel branku.
21:58
SKA ztratilo útočné pásmo. Metallurg zahrál jen na Icing a tak se hra stěhuje před Košečkina.
21:15
Mezihra, kde se nedaří přihrávky, hodně nepřesností a dojíždění ztracených puků.
20:01
Petrohrad vyhrál úvodní buly druhé třetiny. Nyní se pokouší o rozehru.
20:01
Další třetina začne přibližně v 16:51.
Viděli jsme velmi pěknou první periodu. Oba kluby mají rády ofenzívu a je to vidět na ledě. Velká jména v útoku, pěkné akce, přesné přihrávky, oku lahodící podívaná. O první gól v zápase se postaralo české želízko JAN KOVÁŘ. Ten dorazil střelu v přesilovce za ležícího a bezmocného Koskinena. Dal zatím jedinou branku utkání a proto vede Metallurg na hřišti Petrohradu zatím 1:0 po první dvacetiminutovce.
20:00
19:30
Petrohrad byl blízko vstřelení branky, ale selhal. Přihrávka minula čepel hráče SKA. Petrohrad dále tlačil na soupeře, avšak ke gólu to nestačilo.
18:22
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Grigorij Dronov – 2 min., podražení).
18:22
Tvrdý střet v levém rohu obranného pásma SKA. Dronova nemine vyloučení. Byl tvrdý až za hranici pravidel. Přesilová hra pro Magnitogorsk.
17:45
Nahoď a jeď! To byla ve zkratce akce Magnitogorsku v těchto minutách.
17:00
Brejk SKA. Ale bez úspěchu. Vracející se beci hostů znemožnili Petrohradu dokončit protiútok. Magnitka ukazuje proč minulý rok vyhrála celou KHL.
16:25
Koskinen kryje puk mířící na něj. Následovat bude vhazování po jeho levici.
15:53
Petrohrad stále ofenzivně laděný, ani po inkasovaném gól nerezignoval v útoku a hraje hodně na puku.
14:42
Vyšlo to! Metallurg hned při své první přesilovce v zápase skóruje. Početní výhoda netrvala moc dlouho a Metallurg vede na hřišti velkého soka 1:0. Gól vstřelil JAN KOVÁŘ, když dorazil puk za ležícího Koskinena. Asistence: Sergej Mozjakin. Chris Lee.
14:24
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., podražení).
13:28
Děrgačjov se zaklínil v souboji s českým hráčem Filippim a trochu se pošťuchovali, než přijel rzohodčí a doostal je od sebe.
12:15
Petrohrad nyní aktivnější. Hraje více útočně. Ovšem přihrávka před branku minula svého adresáta.
10:35
Kovalčuk si zakouzlil s hokejkou. Má rád kličky a nyní jich předvedl hned několik za sebou a úspěšných. Letošní Kovalčuk se od toho z minulé sezóny liší hodně. Zatímco minulý ročník jen paběrkoval a byl bez chuti a bez důvěry kouče, letos je to úplně naopak. Dovolí si kličku, střílí góly, hraje první útočnou řadu.
08:55
Velký boj. Na ledě je vidět spoustu hezkých soubojů. Vše čisté zákroky. Dovolená hra. Parádní podívaná. Tento zápas se miusí líbit. Dva velcí protivníci se utkávají. Kdo bude úspěšnější?
06:59
Metallurg vyhrál buly ve své třetině. Avšak domácí přitvrdili muziku a nyní kombinují v útoku. Obrovský tlak, který vyvrcholil střelou a poté ještě pokusem Dadonova prostrčit puk pod Košečkinem tak, aby si ho sám srazil do branky.
06:12
SKA na chvíli zavřelo hosty v jeho třetině. Byli u toho samořejmě Dacjuk s Kovalčukem. Hlavní pilíře útoku domácích, kteří se na začátku sezóny chytli s formou. Oba sbírají body jak na běžícím páse.
05:40
Zápas má tempo a není moc přerušován. Fanoušci si nemohou stěžovat na nekvalitní podívanou.
04:27
Magnitka začne od svých beků. Rozjela atak, který skončil na druhé straně nedotažen.
03:55
Forvardi SKA rotují v útočném pásmu. Ke střele tyto výpady nevedly.
02:20
Koskinen zase v pozoru. Tento finský strážce branky Petrohradu si nemůže stěžovat ze začátku třetiny na nedostatek práce.
01:58
Skvěle obrana SKA. Okradla útočníky Magnitky o kotouč a zakládá svůj útok.
01:27
Koskinenův první zákrok lapačkou po střele jednoho hráče hostů.
00:40
Metallurg začal náporem. SKA se už však osmělilo a chce ukázat svým příznivcům, že tento zápas bere prestižně a vážně.
00:01
V Petrohradu je vše připraveno k začátku dnešního šťavnatého klání.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Vojnov, Zubarev, Čudinov, Chafizullin, Jakovlev, Bělov, Judin – Plotnikov, Dacjuk, Kovalčuk – Dadonov, Šipačjov, Gusev – Prochorkin, Barabanov, Širokov – Kablukov, Koskiranta, Děrgačjov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Antipin, Birjukov, Dronov, Lee, Bereglazov, Těreščenko, Žloba – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Timkin, Osala, Wolski – Sjomin, Filippi, Potěchin – Kosov, Kaletnik, Železkov – De. Kazionov.

Rozhodčí: Bělov, Gašilov – Gorděnko, Tomilov.