Ode mě je to pro dnešek vše, ale samozřejmě se na vás budu těšit u dalších on-line přenosů. Na shledanou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Red Star Kunlun

Tomáš Marcinko 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:05
Martin Bakoš 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:57
Dnešní utkání je tedy u konce a favorizované CSKA vítězí 0:2. Jediné dvě branky jsme dnes viděli v druhé třetině, kdy se nejprve prosadil Andrej Kuzmenko a o chvíli později na něj navázal Vjačeslav Osnovin. Kromě první třetiny se domácí Kunlun prakticky nedostával do šancí a to ani ve třetí periodě, kdy měl přijít největší tlak. Čínský klub tedy prohrává i druhé vzájemné měření sil a opět se tak stalo bez vstřelené branky Kunlunu. Celkové skóre mezi těmito týmy je tedy nyní 5:0 ve prospěch moskevského CSKA!

Střely na bránu

Kunlun – 22 (12, 1, 9)
CSKA Moskva – 35 (10, 21, 4)
59:59
V samotném závěru to domácí ještě zkusili, ale Rauovo nahození letělo vedle brány a následný pokus Taimiho byl zablokován ještě před Fasthem.
59:39
Hned po buly se do skvělé pozice dostal Jalasvaara, nicméně jeho prudká rána z mezikruží vylétla po Fasthově zákroku až do ochranné sítě.
59:33
Dvěma střelám v krátkém časovém úseku čelil Viktor Fasth. Oba pokusy od modré čáry však letěly přesně doprostřed brány.
59:17
Hra bez brankáře v podání domácích mohla mít velmi krátkého trvání. Žarkov, ale dvakrát trestuhodně netrefil prázdnou bránu.
58:59
Tomi Karhunen po timeoutu zůstává na střídačce! Kunlun to tedy zkouší se šesti hráči v poli.
58:59
Až teď to vzal na sebe Ponikarovskij, jenž svižným nahozením donutil Fastha k zákroku. Domácí trenér Vladimir Jurzinov si následně bere oddechový čas.
57:56
Nyní je puk navíc až u Karhunena. CSKA zdárně odráží jedno založení útoku domácích za druhým. Finský gólman Kunlunu navíc zatím nemůže opustit bránu.
57:32
Hraje se především ve středním pásmu. Ani jeden z celků teď nezískává převahu, ale hra v neutrální zóně třeba hostům rozhodně vyhovuje.
56:16
Stále se domácí ne a ne dostat do slibnější střelecké pozice. Utkání mezitím pomalu spěje ke svému konci.
55:52
Čínský tým se bleskově nastěhoval zpátky do útočného pásma. Jediné nahození od modré čáry ale prolétlo pouze vedle brány Viktora Fastha.
55:19
Nyní navíc musel na led Karhunen, jenž zastavoval střelu z levého kruhu. Zdá se, že Kunlun dnes nenajde recept na dobře bránící CSKA.
54:42
Po zakázaném uvolnění CSKA se domácí drží poblíž Fasthovy brány. Zatím se ale nezmohli ani na zakončení od mantinelu.
53:59
Poměrně záhy o buly jde puk až za Karhunena. Tohle nyní hostujícímu celku bohatě stačí.
53:42
Kunlun sice v rohu kluziště získal kotouč, ale následný rychlý protiútok vyústil pouze v docela velký ofsajd.
52:56
CSKA naprosto bez problémů kontroluje průběh zápasu a pomalu míří ze ziskem tří bodů. Domácí se jen zřídka dostávají až k zakončení.
51:53
Po nevyužité přesilové hře hosté zůstávají na kotouči, nicméně teď se museli vrátit až k vlastnímu gólmanovi.
51:27
50:42
Jeden z hostů si skvěle sjížděl k pravé tyči, ale kombinace hned po vhazování se CSKA nepovedla podle představ.
50:35
Až po další minutě hry se moskevský tým nastěhoval zpět před Karhunena. Výsledkem byla slabší střela z levé strany.
49:34
Hosté se ještě po vhazování drželi před Karhunenem, ale nyní už puk získávají hráči čínského týmu, kteří se osvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry. Polovina přesilové hry je fuč.
48:51
Tentokrát své štěstí zkusil Osnovin, nicméně ani jeho střela si nenašla cestu za záda pozorného brankáře Kunlunu. CSKA zůstane nastěhováno v útočném pásmu.
48:38
Po rychlém přechodu do útočného pásma šel puk díky bleskové kombinaci na pravý kruh, ale Mamin střelou z prvního dotyku trefil okamžitě se přesunujícího Karhunena!
48:07
Domácí sice kotouč rychle dostali z vlastního pásma, ale teď už CSKA znovu kombinuje před Karhunenem. Finský gólman zatím nemusel zasahovat.
47:27
Dokonce je to nyní trest na 2+2 minuty, který si za hru vysokou holí odpyká Igor Veličkin (KUN). Zasažený Naumenkov jde okamžitě na šití.
47:16
Znovu se bude vylučovat, ale v tomto případě půjde na trestnou lavici jeden z domácích. CSKA zatím hraje při ponechané výhodě.
46:46
46:09
Další pokus o ohrožení své brány si Fasth znovu v pohodě pohlídal. Pozorná obrana CSKA navíc důrazem soupeři znemožnila dorážku.
45:46
Teď to vůbec nevypadalo špatně, ale Rau příliš dlouho zpracovával přihrávku přes šíři útočného pásma a Fasth se stačil přesunout.
45:08
Kunlun se drží v útočném pásmu, ale zatím ne a ne uklidnit neposedný kotouč. Fasth proto zůstává v klidu.
44:46
Poprvé v utkání jde na trestnou lavici jeden z hostů. Konstantin Alexejev (MOS) si totiž v souboji s Jüem pomohl držením.
44:39
Zajímavé šance na obou stranách. Před Karhunena se nejprve prodíral jeden z hostů, ale poté šel puk bleskově až k Fasthovi, do kterého drze dorážel Zach Jüe. Důrazná obrana CSKA se však o čínského útočníka postarala.
43:42
Hosté se sice rychle vrátili do útočného pásma, nicméně Karhunen dosud stále nemusel řešit nějaké zajímavější zakončení.
43:06
Dělová rána od modré čáry teď Taimimu zlomila hokejku na dvě poloviny, ale právě díky této blokaci se domácí vymanili z vlastního pásma.
42:58
CSKA už zase přesunulo hru před Karhunena a kombinuje v útočném pásmu. Zatím bez zakončení.
42:24
Do zajímavé střelecké pozice si na pravé straně najel Sean Collins. Svižné střela na vzdálenější tyč však nakonec minula bránu.
41:39
Karhunen za bránou zastavil nahození soupeře ze středního pásma. Domácí se ale následně nedostali ani do středního pásma a o kotouč rychle přišli.
41:07
Nyní se ale jeden z hostů provinil přihrávkou rukou. Hra je znovu přerušena, avšak buly je protentokrát nařízeno mezi modrými čarami.
40:47
Domácí nemají oslnivý vstup do třetí třetiny. CSKA se okamžitě dostalo do útočného pásma a vybojovalo buly po pravici Tomiho Karhunena.
40:01
Další třetina začne přibližně v 14:13.
Také druhá třetina je minulostí, ale nyní už jsou podstatně spokojenější hosté. Favorit utkání se oklepal z nevýrazné první třetiny v té druhé měl výrazně navrch. Převaha CSKA se projevila ve 29. minutě, kdy si kotouč před bránou našel hůl Andreje Kuzmenka, který odčaroval dosud bezchybného Karhunena. Následně uběhly jen necelé tři minuty a z mezikruží přidal druhou branku moskevského týmu Vjačeslav Osnovin. Ani následně se Kunlun nedostával do útočného pásma a do třetí části tak půjde s dvougólovým mankem.

Střely na bránu po 2. třetině

Kunlun – 13 (12, 1)
CSKA Moskva – 31 (10, 21)
40:00
39:57
CSKA ale kotouč rychle dostalo z vlastního pásma a domácí už se nikam moc nedostali. V této části už se ničeho zajímavého nedočkáme.
39:11
Jeden z hostů teď nešikovností posunul bránu Viktora Fastha a vhazovat se proto v poslední minutě třetiny bude právě před švédským gólmanem.
38:24
Na Karhunena sice přilétly dvě slibné střely od modré čáry, nicméně nyní už domácí opět vracejí hru do neutrální zóny.
37:58
A situace se opakuje. Znovu se hosté ani domácí nedokázali prodrat před soupeřova gólmana. Druhá třetina nám pomalu spěje ke konci.
37:39
Na obou stranách jsme zaregistrovali nepovedený přechod do útočného pásma. Závěr třetiny nám nenabízí zrovna nejkrásnější hokej.
36:59
Až teď to vzal na sebe Jermakov, jehož nahození letělo přesně do Karhunenovy lapačky. Následuje proto samozřejmě buly v pásmu domácích.
36:36
Nyní už je ale kotouč znovu před finským brankářem čínského celku. K zakončení se ale CSKA prozatím nedostává.
35:58
Kunlun nyní dobře zahustil střední pásmo a napustil CSKA do ofenzívy. Hosté pouze protečovávají puk za Karhunenovu bránu.
35:06
Mamin si bez problémů poradil s napadajícím soupeřem a po bleskové otočce si to ze středního pásma namířil na Karhunena. Nakonec ke střele vybídl kolegu na pravém křídle, ale finský gólman dokázal zasáhnout.
34:34
Domácí v této periodě stále tahají za kratší konec. CSKA dalším nahozením na Karhunena získalo vhazování v útočném pásmu, ale to se bude konat až po komerční přestávce.
33:36
Jenže nyní už hosté mohli skórovat potřetí. Rychlá kombinace v útočném pásmu vyústila v přihrávku na Grega Scotta, ale ten netrefil odkrytou bránu a nechal vyniknout přesunujícího se Karhunena.
33:08
Souhra CSKA teď podstatně zaskřípala a puk si to namířil pouze na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Viktora Fastha.
32:43
Po dvou vhazováních v pásmu Kunlunu se domácím konečně podařilo přesunout hru před Fastha. Švédský gólman je zřejmě trochu ztuhlý a proto pouze vyrazil slabé nahození z pravé strany.
31:57
Ani po druhém zářezu se hosté nechtějí přeorientovat na obranu. CSKA znovu kombinuje v blízkosti Karhunena, který tak neustále zůstává v permanenci.
31:01
CSKA právě vstřelilo branku!
A z dalšího tlaku moskevského celku přichází druhá branka. Domácí prohráli souboj u mantinelu, Karhunen ještě ustál nájezd Mamin, ale poté si puk před brankovištěm našel VJAČESLAV OSNOVIN. Hostující forvard si kotouč rychle nachystal na střelu a přesným zakončením propálil Tomiho Karhunena v bráně Kunlunu. Asistence: Maxim Mamin
30:18
Kotouč už se zřejmě dotkl ochranné sítě a vhazování je po kombinaci CSKA nařízeno v pásmu Kunlunu. Nakonec to byl totiž jeden z domácích, kdo puk tečoval.
29:59
Domácí se sice pokusili o rychlou odpověď, ale v útočném pásmu nic moc zajímavého nevymysleli a nyní už musel zasahovat znovu Karhunen.
28:09
Nyní už jdou hosté po zásluze do vedení. Pasivní defenzíva Kunlunu nechala hodně prostoru ANDREJI KUZMENKOVI, který nejprve vymýšlel přihrávku, ale poté se puk odrazil před bránu a osamocený útočník CSKA zakončil do horní části brány. Asistence: Danila Kvartalnov
27:18
Maxim Mamin nabral dobrou rychlost na levé straně, vlétl do útočného pásma, avšak střelou z kruhu trefil opět jen dobře chytajícího Karhunena.
26:41
Svěřenci kouče Kvartalnova předvedli dobrý tlak do brankoviště, nicméně klečící Karhunen nakonec nemusel řešit ani jednu přesnější střelu.
26:12
Buly ve vlastním pásmu teď vyhráli domácí a kotouč se následně po rozehrávce zjevil na střídačce CSKA. Následuje komerční přestávka.
25:54
Hosté skvěle kombinovali v útočném pásmu. Další zakončení přinesl Petrov, nicméně poté už Karhunen schovává puk pod lapačkou.
25:17
Zcela osamocený Osnovin se nyní zjevil v blízkosti brankoviště, nicméně i on trefil pouze pozorného Karhunena.
24:54
CSKA pomalu zahajuje další ofenzivní akci. Tentokrát tak ale činí až zpoza vlastní brány.
24:11
Další zákrok si Karhunen připisuje poté, co ho od modré prověřil volný Greg Scott. Finský gólman ale střelu mířící doprostřed brány v pohodě lapil.
23:34
I po nevyužité přesilové hře je ale CSKA na začátku druhé třetiny aktivnější a drží se v útočném pásmu. Nic nebezpečnějšího ale zatím nepřišlo
22:56
Jeden z hostů se šikovně vytočil zpoza brány a okamžitě zakončoval u bližší tyče. Puk šel od Karhunenova betou až do středního pásma.
22:38
22:12
Druhá polovina přesilové hry je ze strany CSKA velmi nepovedená. Vyloučený kapitán Kunlunu se za chvíli vrátí na led.
21:39
Podruhé za sebou to zkoušel Blažikejvskij. Tentokrát už sice Karhunen musel zasahovat, ale puk jde znovu rychle až za modrou čáru.
21:18
Slabé nahození od modré čáry letělo mimo tři tyče. Přesto ale CSKA zůstává nastěhováno před Karhunenem.
20:59
Hosté přeci jenom získali puk v rohu útočného pásma, ale následnou nepřesností se vyhnali do neutrální zóny.
20:38
Hned v úvodu druhé třetiny je zde třetí vyloučení na straně domácího týmu. Na trestnou lavici putuje Janne Jalasvaara (KUN), jehož proviněním bylo nedovolené bránění.
20:01
Další třetina začne přibližně v 13:22.
Jeden z hostů to zkusil hned z buly, ale bránu vůbec netrefil a první třetina je tedy u konce. Více ze hry sice měli domácí, kteří častěji kombinovali v útočném pásmu, ale nějakou větší šanci si hráči čínského klubu nevypracovali. Naopak mohlo jít do vedení CSKA, avšak při dvojnásobné přesilovce pálil Scott pouze do pozorného Karhunena. Toto byla také jediná větší šance na vstřelení gólu a úvodní perioda proto končí bezbrankovou remízou.

Střely na bránu po 1. třetině

Kunlun – 12
CSKA Moskva – 10
20:00
19:59
Ještě jednou se v této třetině bude vhazovat. Při rozehrávce Kunlunu se totiž kotouč zjevil na střídačce a buly je tedy nařízeno po pravici Karhunena.
19:40
Hosté puk poslali pouze na zakázané uvolnění. Hra se tedy vrátí před Fastha.
19:35
Teď již CSKA sice přeneslo hru do pásma soupeře, nicméně po velmi rychlé ztrátě hostů mohla zahrozit Ponikarovskij. Tomu ale střela při přečíslení tří proti dvěma nesedla.
18:44
Po ubráněném dvojnásobném oslabení se Kunlun dostává do kombinace u brány Viktora Fastha. Žádné zakončení ale dosud nepřišlo.
18:01
17:32
Děnisova nebavila zdlouhavá kombinace a s návratem vyloučeného Järvinena vypálil od modré čáry. Puk ale letěl mimo tři tyče.
16:54
Domácím se podařilo vyhodit puk aspoň do středního pásma. Vystřídat ale Kunlun přesto nestihl a teď už se znovu brání.
16:18
Greg Scott se dobře pohyboval před bránou, obdržel přihrávku z rohu kluziště, ale následně zblízka dvakrát trefil jen Karhunena!
16:01
Další nepříjemnost pro čínský klub. Tomáš Marcinko (KUN) se podle sudího dopustil krosčeku a rovněž dostává dvě trestní minuty.
15:54
Domácí začali oslabení dobře, když vyhodili puk z vlastního pásma, ale teď už Kugryšev znovu vrací hru před Tomiho Karhunena.
15:32
Nyní ale přichází první vyloučení. Na lavici hanby míří Joonas Järvinen (KUN), který v rohu důrazně atakoval soupeře a dostává dvě trestné minuty za napadení.
14:56
CSKA se už několik minut nedostalo do blízkost Karhunenovy brány. Stále totiž mají převahu domácí, kteří se pokoušejí o získání zajímavé střelecké pozice.
13:54
Domácí se pokusili o založení útoku dlouhou přihrávkou na Zacha Jüe, nicméně ten na útočné modré čáře neustál souboj a skončil zadkem na ledě.
13:23
Přesto se Kunlun stále drží před Fasthovou bránou. Zatím je to ale bez zakončení a gólman CSKA tedy zůstává relativně v klidu.
12:57
Alševskij šikovně vystihl rozehrávku soupeře. Následně puk předal Fleurymu, ale ten u mantinelu vůbec nic nevymyslel.
12:26
Po kombinaci domácích v útočném pásmu se puk odráží zpátky do neutrální zóny. Jeden z beků Kunlunu navíc jede až za vlastní bránu a čeká na střídání.
11:39
Děnisov už je zpět na bruslích a po stížnostech u rozhodčího si to namířil rovnou do kabiny. Vylučovat se ale trochu překvapivě nebude.
11:39
Při Videllově zakončení šla hokejka domácího útočníka až do tváře Denise Děnisova a ten se okamžitě poroučel na led. Výsledkem jsou krvavé skvrny na ledě.
11:39
Linus Videll nyní bleskově přenesl hru před Fastha a švédský gólman musel na led. Rána ale letěla přesně do Fasthovy hrudi.
11:28
Do skvělé pozice si najel Kugryšev, ale jeho svižný pokus zápěstím Karhunen dokázal vyrazit. Následně si domácí gólman poradil i se střelou od modré čáry.
10:48
Po buly před Fasthem se hra drží ve středním pásmu. Ani jeden z celků nyní ne a ne projít přes útočnou modrou čáru.
10:27
Fleury dobře zavezl puk do útočného pásma a podél mantinelu přihrál volnému Jaroslavu Alševskému. Jeho nahození bylo pro Fastha lahůdkou.
09:56
Stále nesledujeme zrovna extra zajímavou podívanou. Více ze hry mají domácí, nicméně Fasth zatím nemusel řešit nějaké nebezpečnější zakončení.
09:29
Zastavená rozehrávka domácího celku se od brusle hostujícího beka dostala před Ponikarovského. Ten však vystřelil mimo tři tyče.
09:01
Něco zajímavého se teď pokusil vymyslet Kirill Petrov. Jeho přechod do útočného pásma však vyústil v ofsajd CSKA.
08:44
Po delší době mohlo CSKA zaútočit, avšak Popov ve středním pásmu podklouzl a celá akce byla poměrně záhy ukončena.
07:59
Dvě střely od modré čáry přilétly z hole Tobiase Viklunda. Ani jeden pokus ale neletěl do prostoru brány.
07:23
Hosté se nyní nemohou vymanit z vlastního pásma. Kunlun teď dobře napadá a dostává se do kombinace před Fasthem.
06:51
Po zajímavém nahození od modré čáry měl Fasth nečekaně hodně práce, neboť se k dorážce tlačil důrazný Marcinko. Nakonec je ale kotouč za bránou.
06:03
Jeden z hostů se zjevil na pravé straně a mohl zakončovat z blízkosti Karhunenovy brány. Puk se ale dostal pouze do brankoviště, kde ho získali domácí.
05:58
Tuhé boje byly tentokrát sváděny za Karhunenem a CSKA se oproti soupeři dokázalo dostat do solidní kombinace.
05:24
Chad Rau byl jako první u nahození za Fasthovu bránu, nicméně poté se Kunlun nedokázal udržet v útočném pásmu.
04:36
Hostům se nepovedl přechod do útočného pásma. Domácí hokejisté puk kontrolují za vlastní bránou a čekají na dostřídání spoluhráčů.
03:56
Dvakrát teď Kahrunen musel dávat pozor. Kotouč se k němu opakovaně dostal hned po vhazování.
03:50
Zakončení Děnisova nyní musel likvidovat Tomi Karhunen. Střela ale letěla mimo tři tyče a jednalo se tedy o celkem pohodový zákrok.
02:59
Tentokrát se o ohrožení Fastha postaral Chad Rau, ale ani ten nedokázal vyprodukovat nebezpečnější střelu.
02:33
Sergej Pereťagin dostal kotouč na modrou čáru a prudkou střelou prověřil reflexy hostujícího gólmana. Fasth připraven!
01:57
CSKA hru znovu poměrně rychle přeneslo do pásma soupeře, avšak tentokrát nenásledovalo zajímavější zakončení.
01:09
Finský gólman Kunlunu nyní čelil dvěma důrazným nájezdům! Poradil si ale se zakončením z levé strany a posléze zneškodnil atak zprava!
00:32
Domácí do zápasu vstoupili aktivně, nicméně jejich první pokus o založení útoku skončil neúspěchem. Puk se dostává až za Karhunena.
00:01

Kunlun: Karhunen (An. Makarov) – Pereťagin, Jalasvaara, Viklund, Bellemore, Järvinen, Taimi, Mikulovič, Jüe – Rau, Videll, Collins – Ponikarovskij, Marcinko, Bakoš – Fleury, Sallinen, J. Alševskij – Veličkin, S. Alševskij.

CSKA Moskva: Fasth (Filoněnko) – Děnisov, Blažijevskij, Jermakov, Pivcakin, Naumenkov, Ar. Sergejev, Čmychov, K. Alexejev – K. Petrov, Kugryšev, Al. Popov – Scott, Andronov, V. Žarkov – Mamin, Košelev, Osnovin – Kuzmenko, Chlopotov, D. Kvartalnov.

Rozhodčí: Roman Gofman, Alexej Ravodin – Eduard Metalnikov, Alexandr Sirotkin.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Tomáš Marcinko
Martin Bakoš

CSKA Moskva

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

27.9.2016 CSKA – Kunlun 3:0
CSKA MOSKVA

Hosté patří i letos k největším favoritům na zisk Gagarinova poháru a tuto pozici zatím zdárně potvrzují. Se ziskem 85 bodů je totiž CSKA na druhé pozici Západní konference a při počtu 113 vstřelených branek je čtvrtým nejofenzivnějším celkem ligy. Z posledních devíti zápasů navíc moskevský tým prohrál pouze sedmkrát a zvítězil i ve čtyřech z posledních pěti venkovních utkání.

RED STAR KUNLUN

Jediný čínský zástupce v Kontinentální hokejové lize si zatím vede možná trochu nad očekávání. Aktuálně má totiž Kunlun shodnou bilanci výher i porážek a po 36 zápasech se s 54 body drží na sedmém místě Východní konference. Domácí těží především z utkání hraných na svém ledě, kde dosud prohráli jen 6 ze 17 zápasů. Kunlun sice nepatří mezi ofenzivně laděné týmy, nicméně poměrně kvalitní defenzívou svůj slabší útok zdatně kompenzuje.