Česká stopa v zápase
Jan Kovář (MET) 2+0, 5 střel, čas na ledě 17:50;
Tomáš Filippi (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:36.
Hned v první minutě hry se do vedení dostal hostující celek. Krásnou ránou se prosadil Sergej Mozjakin. Následně Magnitogorsk neproměnil přesilovou hru. Druhou početní výhodu už proměnil Jan Kovář. Velmi rychle, díky chybě brankáře Vasilije Košečkina, dokázali domácí snížit. Puk do odkryté branky poslal Martin Bakoš. 1:2 po první třetině. Dvě branky padly ve druhé třetině. Při hře pět na pět se z kraje druhé části prosadil Vladislav Kaletnik. Krátce po polovině zápasu, v přesilovce, napřáhl volný Sergej Mozjakin a hosté vedli již 4:1. Kunlun se snaží, ale nemůže se stabilněji prosadit v útočném pásmu. Ve třetí třetině přidal Jan Kovář branku, a tak upravil konečný výsledek na 1:5.
59:50
Domácí Linus Videll se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal zkrotit skákavý kotouč.
59:09
59:00
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:40
Buly v útočném pásmu domácích. Následně se do zakončení dostal Igor Veličkin. Jeho střela byla snadnou prací pro brankáře Vasilije Košečkina.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
57:40
Kunlun má k dispozici přesilovou hru, ale nemůže se stabilněji dostat do zakončení. Hostující obrana, v početní nevýhodě, hraje zodpovědně a vyhazuje kotouč od své branky.
57:09
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., vražení na hrazení).
56:35
Andrej Makarov má neustále hodně práce, protože hostující celek hraje i za rozhodnutého stavu aktivně. Danis Zaripov dobře vystřelil, ale jeho ránu zblokoval domácí bek.
56:00
Sledujeme závěr zápasu, který je rozhodnutý, Magnitka vede o čtyři branky.
55:40
Metallurg právě vstřelil branku!
Gól v přesilové hře. Sergej Mozjakin našel pasem napříč brankovištěm českého JANA KOVÁŘE, který si dokázal poradit. Nastavil hůl a usměrnil kotouč do branky. Asistence: Sergej Mozjakin.
55:25
Ruský celek kombinuje před brankou domácích, hraje hodně aktivně a Kunlun se tak tak zatím brání.
55:00
Přesilovka Magnitky pokračuje dál. Snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.
54:20
Elitní přesilovková formace je na ledové ploše a snaží se vstřelit pátou branku svého týmu. Domácí se musí bránit v početní nevýhodě.
54:12
Vyloučení v týmu Kunlun (Joonas Järvinen – 2 min., podražení).
53:21
Po několika nepřesnostech se do zakončení probojoval hostující Jan Kovář. Jeho tvrdá rána končí jen malý kousek nad brankou.
52:35
Metallurg Magnitogorsk se snaží něco vymyslet, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma. Domácí defenziva se snaží výrazně podporovat útok dlouhými přihrávkami.
51:56
Dlouhou dobu jsme na ledové ploše neviděli žádný zajímavý moment. Až nyní se do zakončení probojoval Jevgenij Birjukov. Obránce hostů dokázal vystřelit z kruhu, jeho pokus kryje Andrej Makarov.
51:00
Andrej Makarov nyní musel zasahovat, na ledě je elitní hostující formace a to znamená velké nebezpečí pro obranu domácího celku.
50:30
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, hosté vedou o tři branky a míří za výhrou v tomto zápase.
49:13
Kunlun se snaží něco vymyslet, ale hostující brankář chytá ve velké pohodě. Vasilij Košečkin podává soustředěný výkon.
47:37
Metallurg Magnitogorsk se snaží přidat další branku, ale zatím si nemůže vypracovat větší střelecké pozice.
46:40
Sean Collins, dnes hodně aktivní, se dostal do brejku, který ovšem proměnit nedokázal. Výborně zasáhl brankář Magnitky Vasilij Košečkin.
46:14
Kunlun se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:36
Sergej Mozjakin se pokoušel dostat do zakončení, následně se ke kotouči dostal Bogdan Potěchin. Ani jeho střela neskončila v brance. Hosté hrají velmi dobře nyní.
44:40
Hostující hokejisté se dostali do útočného pásma, ale přes dobrý blok Damiena Fleuryho kotouč za branku Andreje Makarova neprošel. Sledujeme klidnou pasáž hry. Vyložené gólové šance k vidění nejsou.
43:24
Sean Collins vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale posunul ho jen na obsazeného spoluhráče. Další nadějný pokus domácích o snížení končí nepřesností.
42:40
Miika Lahti se probojoval do útočného pásma s kotoučem na holi, ale do zakončení se už dostat nedokázal.
41:33
Domácím hokejistům nelze upřít snahu, ale hostující obrana si počíná velmi zkušeně. Kunlun nemá mnoho šancí na snížení.
40:57
Tomáš Filippi bojoval o kotouč v obranném pásmu, vyhrát se mu nepodařilo, ale překazil útočnou akci Kunlunu.
40:20
Danis Zaripov se dostal do postavení mimo hru. Buly se bude vhazovat ve středním pásmu.
40:01
Dvě branky padly ve druhé třetině. Při hře pět na pět se z kraje druhé části prosadil Vladislav Kaletnik. Krátce po polovině zápasu, v přesilovce, napřáhl volný Sergej Mozjakin a hosté vedli již 4:1. Kunlun se snaží, ale nemůže se stabilněji prosadit v útočném pásmu. Střeleckou převahu má hostující celek, navíc mnoho střel k brankáři Andreji Makarovi nedoletí, neboť je zblokují beci.
40:00
39:50
Už se nic nestane.
39:37
Vasilij Košečkin musel znovu zasahovat, tentokrát to zkoušel domácí Tomáš Marcinko.
39:13
Hosté v plném počtu. Metallurg Magnitogorsk se dokázal ubránit, probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině. Magnitka vede 4:1 a hraje takticky velmi dobře.
39:00
Vasilij Košečkin podržel své spoluhráče, když dokázal výborně zastavit střelecký pokus Olega Jašina.
38:38
Max Wärn to zkoušel od modré čáry, ale jeho střela byla Tuukou Mäntylou zblokovaná mimo hrací plochu.
38:00
Kunlun kombinuje v útočném pásmu, ale přes obranný blok hostujícího celku se nemůže pořádně dostat do zakončení.
37:13
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., vysoká hůl).
36:26
Domácí hokejisté se brání, hosté se snadno dostávají do útočného pásma, ale do vyložené střelecké pozice se nemohou dostat.
35:44
Metallurg Magnitogorsk má kotouč pod kontrolou ve svém obranném pásmu. Snaží se něco vymyslet, rychle se dostali přes útočnou modrou a brankář Andrej Makarov musí být pozorný.
35:20
Dmitrij Kazionov kroužil před brankou soupeře, alel do střelecké pozice se propracovat nedokázal.
34:43
K vidění nejsou žádné střely na branku nebo zajímavé akce, sledujeme poklidný závěr druhé třetiny. Domácí hokejisté inkasovali v této části hry dvě branky a prohrávají 1:4.
33:10
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka, kterou kouč Kunlunu využil k tomu, aby svým svěřencům předal důležité poznatky.
32:55
Hostující celek kontroluje dění na ledové ploše, domácí hráči se snaží, to jim upřít nejde. Ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.
30:24
Znovu proměněná početní výhoda. Viktor Antipin našel lépe postaveného Danise Zaripova. Ten poslal puk na volného SERGEJE MOZJAKINA. Jeho tvrdá střela končí pod horní tyčkou. Andrej Makarov nedokázal zasáhnout. Asistence: Danis Zaripov a Viktor Antipin.
29:49
Vyloučení v týmu Kunlun (Tomáš Marcinko – 2 min., podražení). Další přesilová hra pro hostující celek.
29:30
Sledujeme poklidnou pasáž zápasu, ani jeden celek se nikam nežene. Hosté mají dvoubrankový náskok a snaží se hrát co nejdál od své branky.
28:47
Hosté v plném počtu. Vyloučený Denis Kazionov se vrací do hry, následovat bude hra pět na pět.
28:37
Sergej Pereťagin vyslal kotouč na branku, hostující maskovaný muž si dokázal poradit. Vasilij Košečkin skvěle zastavil střelu soupeře.
28:03
Max Wärn byl v útočném pásmu, ale kotouč nedokázal přesněji poslat na branku. Početní výhoda domácí pomalu končí.
27:40
Domácí hokejisté hrají přesilovou hru špatně, nemohou se stabilně dostat do útočného pásma.
26:47
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Kazionov – 2 min., hákování).
26:20
Sledujeme rychlý hokej, hra se zbytečně nepřerušuje. Diváci sledující tento zápas přímo v hale se rozhodně nenudí.
25:07
Max Wärn byl za brankou Vasiliej Košečkina, který čekal, co domácí hráč vymyslí. Následovala střela od modré čáry, s níž si hostující brankář dokázal poradit.
24:16
Andrej Makarov má puk za svou brankou, snažil se rychle rozehrát, ale nevšiml si soupeře, který jej o puk připravil. Nechybělo mnoho a hosté přidali další gól.
23:41
Domácí hokejisté se snaží co nejrychleji na branku hostů odpovědět. Rána Martina Bakoše končí mimo branku.
22:04
Hostující celek si bere dvoubrankové vedení zpět. Z kraje druhé třetiny se tvrdou střelou do horní části branky prosazuje VLADISLAV KALETNIK. Asistence: Alexej Bereglazov, Oskar Osala.
21:54
Jevgenij Timkin se dostal do zajímavé střelecké pozice, branku Andreje Makarova trefit nedokázal.
20:46
Sledujeme rychlý hokej, domácí hokejisté jsou v úvodu druhé třetiny aktivnější, snaží se něco vymyslet, ale nedaří se jim to. Obrana Magnitky si dokázala poradit i se střelou Chada Raua.
20:01
Hned v první minutě hry se do vedení dostal hostující celek. Krásnou ránou se prosadil Sergej Mozjakin. Následně Magnitogorsk neproměnil přesilovou hru. Druhou početní výhodu už proměnil Jan Kovář. Velmi rychle, díky chybě brankáře Vasilije Košečkina, dokázali domácí snížit. Puk do odkryté branky poslal Martin Bakoš.
20:00
19:46
V první třetině se už nic nestane, dramatická část hry končí.
19:25
Zach Jüe zkusil něco vymyslet na útočné modré, ale ke střele se nakonec neprobojoval.
18:50
Dostáváme se do finální části první třetiny, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.
18:20
Chad Rau prodloužil ze středního do útočného pásma a následně šel stejně jako jeho spoluhráči z formace střídat.
17:47
Neúnavně to hostující hráči zkouší a hledají skulinku v obraně Kunlunu. Magnitka má více ze hry a je i opticky aktivnějším týmem.
17:18
Elitní hostující formace se nedokázala dostat do zakončení, obrana domácího celku puk rychle dostala do středního pásma.
16:52
Zach Jüe jako obránce vystřelil od modré čáry a trefil střed branky, zde byl pozorný gólman Metallurgu Magnitogorsk. Buly před Vasilijem Košečkinem.
16:30
Nyní se hra poněkud uklidnila, sledujeme pohledný hokej. Domácí hokejisté jsou díky vstřelené brance poněkud aktivnější. Další šanci Kunlunu si připravil Tchien-siang Sia. Jeho zakončení našel brankář Vasilij Košečkin v rukavici.
15:43
Domácí brankář Andrej Makarov toho mnoho neviděl, ale i tak dokázal kotouč v cestě do branky zastavit. Výborný zákrok gólmana Kunlunu.
14:12
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Bleskově po vhazování se prosazují také domácí. Velkou chybu udělal hostující brankář Vasilij Košečkin. Vyjel za branku, ale špatně rozehrál. Puk se dostal k Collinsi Seanovi, který jej poslal před branku, tam byl volný MARTIN BAKOŠ, který trefil prázdnou branku. Asistence: Sean Collins.
13:52
Gól v přesilové hře znamená vedení 2:0. Krásná akce, finální přihrávku poslal Sergej Mozjakin do míst, kde stál volný JAN KOVÁŘ, který se nemýlil. Metallurg se díky povedené střele českého hráče dostává do vedení o dvě branky. Asistence: Sergej Mozjakin, Chris Lee.
13:18
Vyloučení v týmu Kunlun (Tomáš Marcinko – 2 min., nedovolené bránění). Hodně zbytečný faul posílá domácí celek do oslabení. Hosté první přesilovku neproměnili, jak si povedou v té druhé?
12:58
Andrej Makarov kryje střelu Denise Kazionova. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
12:35
V poklidném tempu se dohrává první třetina, výrazně ji ovlivnila první minuta, kdy se hostující celek dostal díky brance Sergeje Mozjakina do vedení.
11:59
Chris Lee se dostal do zajímavé střelecké pozice, z mezikruží trefil jen střed branky, kde byl připravený Andrej Makarov. Ten vyrazil kotouč do rohu, kde se ho ujal obránce Joonas Järvinen.
11:26
Viktor Antipin nahazoval kotouč do útočného pásma, nikdo z jeho spoluhráčů jej dobruslit nedokázal, zbytek formace šel střídat. Následně střídá i Viktor Antipin.
10:49
Alexandr Mikulovič si sjel hodně hluboko do útočného pásma, ale nedokázal s souboji s Chrisem Lee vybojovat kotouč.
10:11
Domácí celek hraje aktivněji, snaží se něco vymyslet, ale obrana Magnitky působí koncentrovaným dojmem.
09:16
Pomalu ale jistě se dostáváme do poloviny první třetiny, sledujeme rychlý hokej, hostující celek neproměnil přesilovou hru.
08:41
Zach Jüe čekal na modré čáře na přihrávku, ta se k němu sice dostala, ale byla tak prudká, že ji obránce Kunlunu nedokázal zpracovat.
08:12
Domácí v plném počtu. Vyloučený Tomáš Marcinko se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.
07:58
Alexandr Mikulovič poslal puk až za branku hostů, domácí se osvobozují a mohou tak vystřídat.
07:20
Metallurg Magnitogorsk nehraje přesilovou hru vůbec špatně, jen by to chtělo častěji střílet a nebát se jít do předbrankového prostoru.
06:57
Andrej Makarov musel být pozorný, před brankou zůstal volný Danis Zaripov. Zakončení se mu nepovedlo podle představ. Hostující celek pokračuje v aktivní hře.
06:22
Hostující přesilovková formace se díky vyhranému buly dostala snadno do útočného pásma, kde kombinuje a snaží se něco vymyslet.
06:12
Vyloučení v týmu Kunlun (Tomáš Marcinko – 2 min., krosček).
05:45
Mnoho zajímavých momentů k vidění není, sledujeme poklidný hokej. Hostující celek hraje lépe a má více ze hry.
05:00
Denis Platonov se pustil do odvážného souboje v útočném pásmu s obráncem Maxem Wärnem. Domácí hokejista vyšel vítězně.
04:20
Kunlun se pomalu ale jistě dostává do hry, hosté nepřistupují k domácím tak důsledně jako v úvodu zápasu. Čínský klub si začíná vytvářet střelecké pozice.
03:30
Sergej Těreščenko má kotouč za vlastní brankou a čeká na dostřádání spoluhráčů. Následně se Magnitogorsk dostal do útočného pásma a domácí brankář musel zasahovat po střele Jevgenije Birjukova.
02:51
Chad Rau prohrál souboj ve středním pásmu a na poslední chvíli dokázal zamezit hostům ve velké šanci. Rau své zaváhání dokázal napravit.
02:20
Bogdan Potěchin vybojoval kotouč za svou brankou a pokusil se rychlou přihrávkou poslat spoluhráče do brejku, to se mu nepodařilo.
01:43
Domácí hokejisté se nemohou dostat do útočného pásma, Magnitka hraje velmi organizovaně a Kunlun neví, jaký styl hry hrát.
00:29
Hostující celek se bleskově dostává do vedení, střelou zápěstím pod horní tyčku se prosazuje ze SERGEJ MOZJAKIN. Domácí brankář neměl nárok chytit kotouč. Asistence: Viktor Antipin a Danis Zaripov.
00:16
Hostující celek má puk pod kontrolou za svou brankou, snaží se rychle akci.
00:01
Nastal čas na hymny. Nejprve Ruská, pak ta Čínská.
Zápas za malý moment začne. Vše je připraveno pro nástup obou týmů na ledovou plochu.

Kunlun: An. Makarov (Zagidulin) – Mäntylä, Järvinen, Viklund, Bellemore, Pereťagin, Jüe, Mikulovič – Jing, Lahti, Wärn – Rau, Bakoš, Videll – Collins, Jašin, Fleury – Marcinko, Pereskokov, Veličkin – T. Sia.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, J. Birjukov, Bereglazov, Lee, Dronov, S. Těreščenko, Chabarov – Dm. Kazionov, Zaripov, Mozjakin – Jan Kovář, Filippi, A. Sjomin – Osala, Timkin, Kaletnik – Potěchin, De. Kazionov, Platonov – Švyrjov.

Rozhodčí: Gusev, Kadyrov – Streltsov, Sjusujev.
Češi v zápase
Jan Kovář 23 zápasů, 11+14, 25 bodů;
Tomáš Filippi 23 zápasů, 1+6, 7 bodů.
Nejproduktivnějším hráčem hostujícího celku v posledních pěti zápasech je Jan Kovář. Ten si připsal sedm kanadských bodů za tři branky a čtyři asistence. Na druhé straně je nejproduktivnějším hráčem za stejné období s pěti body Miika Lahti. Zaznamenal dvě branky a tři asistence.
Hostující celek je v rámci Východní konference na třetím místě, domácí Kunlun je na tom výrazně hůře. Patří mu 13. pozice z 15.
Metallurg Magnitogorsk z posledních pěti zápasů vyhrál 3. Poradil si s Chabarovskem, Barysem Astanou a Jekatěrinburgem. Nestačil na Vladivostok a Jugru.
Kunlun z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Ufou a Ladou. Nestačil na Nižněkamsk, Kazaň a Čeljabinsk.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům KHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí Kunlun a Metallurg Magnitogorsk
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.