Slovenská stopa v utkání

Tomáš Marinko (KRS) 0+0, 1 střela, čas na ledě: 18:11
Statistiky: Střely: 49-25; Střely na bránu: 25-13; Vhazování: 32-33; Zablokované střely: 3-5 ; Hity: 6-6; Trestné minuty: 17-31.
Kunlun sice ve Feiyang Ice Skating Center ve druhé části dokázal zareagovat v přesilové hře 5 na 3 a vzápětí 5 na 4 na tříbrankové vedení Novgorodu a do závěrečné části vstupoval s jednobrankovým mankem, jenže na začátku třetí třetiny pohřbil naděje čínského klubu Kaspars Daugavinš, který odehrál skvělé utkání a kromě gólu zaznamenal také dvě asistence. Konečný výsledek. Red Star Kunlun 2 Torpedo Nižnij Novgorod 4.
59:53
Kunlun si v závěru utkání vytvořil obrovský závar, ani tentokrát se mu ale i přes několik dorážek puk nepodařilo dopravit do sítě!
58:57
Torpedo si vyžádalo oddechový čas a Andrej Makarov zůstal na střídačce! Kunlun to zkouší ve hře bez brankáře.
58:50
Sean Collins společně s dalšími dvěma spoluhráči vytvořil před bránou Novgorodu obrovský závar, ani jednomu z domácích hokejistů se ale nepodařilo Nikolaje Molkova překonat!
58:00
Do konce utkání zbývají odehrát 2 minuty.
56:49
Vjačeslav Kuljomin se dostal do samostatného úniku a mohl rozhodnout, jenže svůj bekhendový blafák nedokázal dotáhnout do úspěšného konce a vzápětí se rozštípal o mantinel!
56:27
Tchien-siang Sia zkusil na levém křídle od modré čáry zamířit střelou po ledě mezi betony NIkolaje Molkova, ten byl ovšem připraven a nadvakrát jeho pokus zneškodnil!
55:24
Linus Videll si z levého křídla sjel nádherně před bránu, kde se nadvakrát pokoušel zakončit, jeho střelu z úhlu ale Nikolaj Molkov vyrazil a jeho následná bekhendová dorážka zamířila mimo!
55:02
Kunlun se marně snaží podruhé v zápase vrátit zpět do utkání. Poslední střela domácích hokejistů byla hodně nepřesná a skončila v ochranné síti.
54:41
Tomáš Marcinko se dostal na levém křídle ke střele, jeho následný pokus ale zamířil pouze doprostřed brány, kde Nikolaj Molkov jeho pokus zastavil a přerušil hru.
53:50
Max Wärn uprostřed útočného pásma tvrdě vypálil od modré čáry a střelou s příklepem mířil k levé tyči, Novgorod ale vytvořil před bránou obranný val a jeho střelu zablokoval.
53:30
Do konce utkání zbývá odehrát šest a půl minuty a Novgorod za současného stavu 4:2 míří za vítězstvím.
52:48
Novgorod vyrazil do protiútoku a na několik sekund se usadil v útočném pásmu, jenže ani hosté se vzápětí k žádné střele nedostali.
51:52
Kunlun má územní převahu, jenže se horko těžko dostává do střeleckých pozic.
49:34
Vyloučený Tomáš Marcinko je zpět na ledě a Kunlun hraje v plném počtu.
47:41
Linus Videll se v oslabení mezi dvěma protihráči na levém křídle protáhl do samostatného úniku, a přestože mu jeden z hostů vyrazil hůl z ruky, bruslí se pokusil zamířit mezi betony Nikolaje Molkova! Gól by samozřejmě neplatil, je ale potřeba ocenit snahu domácích za každou cenu skórovat.
47:33
Vyloučení v týmu Kunlun (Tomáš Marcinko – 2 min., podražení).
47:02
Domácím hokejistům Kunlunu se nepodařilo rozehrát a puk podél mantinelu, kde jsou umístěny boxy časoměřičů, zamířil na zakázané uvolnění.
45:59
Nikolaj Molkov vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození domácích hokejistů a podél mantinelu vzápětí rozehrál.
44:55
Nikolaj Molkov rychle vystartoval ze své brány, aby před jedním z hráčů Kunlunu odpálil puk holí do bezpečí.
44:43
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Kirill Vorobjov – 2 min., bitka).
44:43
Vyloučení v týmu Kunlun (Tobias Viklund – 2 min., faul kolenem).
44:43
Tobias Viklund ve středním pásmu podrazil jednoho z hráčů Novgorodu, který tvrdě dopadl na ledovou plochu hlavou napřed, div si nevyrazil zuby. Kirill Vorobjov to nenechal jen tak být a okamžitě se s ním pustil do bitky, kterou vyhrál a složil ho na lopatky!
44:03
Vyloučený Max Wärn se vrátil zpět na ledovou plochu a Kunlun má nyní k dispozici zkrácenou přesilovou hru.
43:06
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Carter Ashton – 2 min., sekání).
43:06
Andrej Makarov u své pravé tyče bleskově zareagoval na nahozený kotouč, který ukryl ve své lapačce a Carter Ashton ho vzápětí přes ni sekl.
41:57
Vyloučení v týmu Kunlun (Max Wärn – 2 min., podražení).
40:24
Torpedo právě vstřelilo branku!
KASPARS DAUGAVINŠ dostal na levém křídle do jízdy kolmou přihrávku od Dmitrije Sjomina a nádhernou diagonální střelou z levého kruhu pro vhazování zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Rozhodčí poté přezkoumali video, aby jeho gól následně uznali! Asistence: Dmitrij Sjomin.
40:06
Kunlun vstupuje do třetí třetiny s jednobrankovým mankem a má spoustu času na to, aby ho dokázal smazat.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely: 34-19; Střely na bránu: 17-9; Vhazování: 25-18; Zablokované střely: 3-4 ; Hity: 5-6; Trestné minuty: 6-12.
Další třetina začne přibližně v 12:20.
Stejně jako do první části, i do té druhé vykročili v LeSports Center lépe hokejisté Novgorodu, kteří vstřelili třetí gól v řadě a zásluhou Sama Lofquista se ujali tříbrankového vedení. To ovšem Kunlun zásluhou dvojnásobné přesilové hry 5 na 3 a poté běžné 5 na 4 dokázal rychle ztenčit, když na branku Damiena Fleuryho navázal bleskově Brett Bellemore a dostal Red Star na dostřel jedné branky. Skóre po druhé třetině. Red Star Kunlun 2 Torpedo Nižnij Novgorod 3.
40:00
39:00
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta, a pokud Novgorod přesilovou hru nevyužije, přenese si ji do třetí třetiny.
38:16
Vyloučení v týmu Kunlun (Oleg Jašin – 2 min., hákování).
37:53
Miika Lahti je zpět na hrací ploše, domácí hrají v plném počtu.
36:45
Novgorod to nádherně sehrál a v blízkosti levé tyče posílal puk do zdánlivě prázdné brány, Andrej Makarov ale předvedl parádní přesun a v náklonu jeho pokus hrudí vyrazil!
35:52
Vyloučení v týmu Kunlun (Miika Lahti – 2 min., držení hole).
35:40
Domácím se na pravém křídle v blízkosti boxu časoměřičů nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění.
35:00
Do konce prostřední části zbývá odehrát pět minut a Kunlun se během ní prezentuje velice dobrým výkonem. Navzdory tomu, že domácí krátce po přestávce potřetí inkasovali, zásluhou přesilové hry 5 na 3 a následně 5 na 4 se rychle dostali na dostřel!
33:05
Red Star se nepřesnou zpětnou přihrávkou na modrou čáru sám připravil o útočné pásmo a Novgorod hraje v plném počtu.
32:38
Jeden z hráčů Red Staru se v blízkosti levé tyče ocital ve skvělé střelecké pozici, jenže jeho následná střela po ledě zamířila těsně vedle přední tyče! Novgorod je pod obrovským tlakem.
32:04
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Alexandr Makarov – 2 min., podražení).
32:04
Max Wärn si před bránou krásně stáhl puk zpoza svých zad na střelu, v blízkosti pravé tyče se ale do zakončení bekhendem nedostal a byl faulován!
31:53
Miika Lahti na levém křídle tvrdě vypálil do modré čáry a mířil k přední tyči, tam byl ale připravený Nikolaj Molkov, který jeho pokus ukryl ve své výstroji a přerušil hru.
30:33
Před bránou Novgorodu vznikl obrovský závar a Kunlun mohl během pár okamžiků smazat tříbrankový náskok hostujícího celku, dvojici dotírajících hráčů Red Staru se ale puk do sítě propasírovat nepodařilo!
29:00
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
BRETT BELLEMORE se skvěle zorientoval v nepřehledné situaci před bránou a vedle levého betonu brankáře Nikolaje Molkova poslal puk k pravé tyči. Red Star v rychlém sledu využil dvě přesilové hry a prohrává pouze o gól! Asistence: Sean Collins a Damien Fleury.
28:18
Kunlun přečkal v přesilové hře 5 na 3 kritický moment a vzápětí ve dvojnásobné přesilové hře udeřil, když střelou bez přípravy z vrcholu levého kruhu pro vhazování DAMIEN FLEURY vymetl přesně levý horní roh. Asistence: Linus Videll a Tobias Viklund.
27:38
Kunlun propadl ve středním pásmu a Dmitrij Sjomin se řítil v oslabení 5 na 3 do samostatného úniku, v blízkosti pravé tyče ale na brankáře Nikolaej Molkova bekhendem nevyzrál!
27:07
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Kirill Urakov – 2 min., nedovolené bránění).
26:31
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Daniil Iljin – 2 min., hákování).
26:14
Novgorod po přestávce není tolik nebezpečný a zřejmě se nechal dvoubrankovým vedením uchlácholit. Čínský tým Red Star Kunlun je ve druhé části lepší, zatím se mu ovšem nepodařilo skórovat.
25:19
Brett Bellemore spěchal na pravém křídle za prudkým kotoučem, jenže těsně před ním ho sebral jeden z hráčů Novgorodu.
23:59
Jeden z hráčů Red Staru se ocitl v pravém kruhu pro vhazování ve skvělé šanci a těsně nad ledem mířil krásnou střelou ke vzdálenější levé tyči, jenže Nikolaj Molkov v bráně Novgorodu skvěle zakročil pravým betonem a jeho pokus vyrazil!
22:58
Linus Videll vypálil od modré čáry, Nikolaj Molkov byl ale na svém místě a jeho pokus zápěstím ukryl ve své výstroji.
21:39
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Stanislav Jegoršev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
21:09
Andrej Makarov sice skvěle pravým betonem zasáhl proti střele Kasparse Daugavinše z mezikruží, jenže v blízkosti levé tyče se dostal k odraženému puku SAM LOFQUIST a z úhlu ho dorazil do prázdné brány. Asistence: Kaspars Daugavinš a Dmitrij Sjomin.
20:51
Novgorod tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jenže následná tvrdá střela zamířila vedle přední pravé tyče.
20:03
Novgorod vstupuje do prostřední části zápasu s dvoubrankovým vedením a navíc má k dispozici přesilovou hru, která potrvá ještě přesně 60 sekund.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely: 14-7; Střely na bránu: 6-5; Vhazování: 13-7; Zablokované střely: 2-1 ; Hity: 3-3; Trestné minuty: 2-4.
Další třetina začne přibližně v 11:24.
Novgorod vstoupil do utkání v Šanghaji skvěle a po necelých pěti minutách se ujal vedení, když se z blízkosti prosadil u pravé tyče Vjačeslav Kuljomin. Red Star vzápětí mohl odpovědět během přesilové hry, jenže se během ní k ničemu kromě nepřesných střel nedostal a na opačné straně udeřil Nikolaj Žerděv, který poslal Novgorod do dvoubrankového trháku, a hostující hokejisté Torpeda navíc budou na začátku druhé části dohrávat přesilovou hru. Skóre po první třetině. Red Star Kunlun 0 Torpedo Nižnij Novgorod 2.
20:00
19:14
Novgorod má v závěru úvodní části zápasu k dispozici přesilovou hru, a pokud ji nevyužije, tak si ji přenese do té druhé.
19:03
Vyloučení v týmu Kunlun (Vadim Pereskokov – 2 min., nedovolené bránění).
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:32
Novgorod se pokusil založit útok po pravé straně ledové plochy, jenže jeho akci zastavila nepřesná přihrávka, po které puk skončil na zakázaném uvolnění.
18:18
Hokejisté Red Staru pouze napálili puk do útočného pásma a vzápětí rychle odjeli střídat.
17:18
Z opačné strany útočného pásma Novgorodu to vzápětí zkoušel Kirill Vorobjov, Andrej Makarov ale tentokrát po dobrém zákroku udržel puk ve svém náručí a přerušil hru.
16:31
Alexej Potapov v pravém kruhu pro vhazování vypálil s příklepem na přední tyč, tam byl ale připravený Andrej Makarov, který jeho pokus hrudí vyrazil do rohu ledové plochy.
15:47
Red Star si zahrál druhou přesilovou hru v zápase, jenže ani ta nějaký obrovský tlak domácího týmu nepřinesla a vyloučený Alexej Potapov je zpět na ledové ploše.
13:47
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Alexej Potapov – 2 min., nedovolené bránění).
12:39
Kaspars Daugavinš dostal na pravém křídle přihrávku do jízdy a poté hledal před bránou jednoho ze svých spoluhráčů, jeden z vracejících hráčů Red Staru ale dokázal jeho pas v pádu nataženou holí zablokovat. Na volný puk si ovšem vzápětí najel NIKOLAJ ŽERDĚV a mezi levým betonem a lapačkou brankáře Andreje Markova poslal puk do brány. Asistence: Kaspars Daugavinš a Dmitrij Sjomin.
11:50
Jeden z hlavních rozhodčích přerušil hru a poté si dojel ke střídačce Red Staru, aby mu lékaři ošetřili poraněnou pravou ruku. Zajímavá situace, která se nevidí každý den.
11:35
Fredrik Pettersson nabral ve středním pásmu velkou rychlost a krátce za modrou čárou napřáhl ke střele, která těsně nad ledem mířila k levé tyči, brankář Andrej Makarov ale předvedl skvělý zákrok a pravým betonem jeho nebezpečný pokus vyrazil!
10:28
Kirill Rasskazov si krásně najel před bránu na přihrávku svého spoluhráče z pravého křídla a snažil se z blízkosti zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, jeho pokus ovšem skončil mimo.
10:14
Vyloučený Kirill Vorobjov je zpět na ledové ploše a Torpedo Nižnij Novgorod úspěšně přečkal první hru v oslabení.
09:20
Více než minuta z přesilové hry po faulu Kirilla Vorobjova na unikajícího Seana Collinse je pryč a Kunlun se i přes velký tlak marně snaží dostat ke střele na bránu.
08:13
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Kirill Vorobjov – 2 min., hákování).
08:13
Sean Collins dostal na modré čáře krásnou přihrávku do jízdy a mezi dvěma protihráči se protáhl do samostatného úniku, po kterém se snažil puk zasunout mezi betony Nikolaje Molkova, ten je ale včas sevřel a jeho pokus vyrazil!
07:37
Sam Lofquist na pravém křídle nabral rychlost a z vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl k jedovaté střele s příklepem. Brankář Andrej Makarov měl co dělat, aby jeho pokus zastavil, nakonec se mu to ale nadvakrát za pomoci lapačky podařilo!
07:10
Stanislav Kalašnikov zkusil vypálit od modré čáry, jenže jeho následný střela byla zablokována a vzápětí musel spěchat rychle směrem dozadu, aby se jeden z hráčů Red Staru nedostal do samostatného úniku.
06:34
Andrej Makarov zastavil u své levé tyče nahozený puk Torpeda, který ukryl pod lapačkou, a na řadu přichází první reklamní přestávka.
05:54
Max Wärn si na levém křídle zpracoval přihrávku svého spoluhráče a poté mezi kruhy našel najíždějícího Miika Lahtiho, který bez přípravy napálil puk vedle vzdálenější pravé tyče.
04:18
Alexej Potapov v levém rohu útočného pásma vybojoval puk a poté krásnou přihrávkou přes šířku brankoviště našel na vzdálenější pravé tyči VJAČESLAVA KULJOMINA, který z blízkosti nikým neatakovaný poslal puk do brány. Asistence: Alexej Potapov a Kirill Urakov.
03:47
Jeden z hráčů Red Staru Kunlun na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry a Nikolaje Molkova zachránila pravá tyč!
02:56
V úvodu zápasu se hraje pohledný hokej nahoru dolů a oba týmy vstoupily do utkání pořádně zostra. Chad Rau číhal u levé tyče, kde se snažil zpracovat vysoký kotouč, jenže se mu to nepodařilo a brankář Nikolaj Molkov zasahovat nemusel.
00:01
Hráči obou týmů už jsou na ledě a utkání může začít!

Kunlun: An. Makarov (Zagidulin) – Mäntylä, Järvinen, Bellemore, Jüe, Viklund, Pereťagin, Mikulovič – Wärn, Rau, Lahti – Fleury, Videll, Collins – Ponikarovskij, Veličkin, Marcinko – T. Sia, Pereskokov, Jašin – Jing.

Torpedo Nižnij Novgorod: Molkov (Proskurjakov) – Šulenin, Lofquist, Al. Makarov, Jegoršev, K. Vorobjov, M. Osipov, Kalašnikov, A. Potapov – D. Sjomin, Daugavinš, Žerděv – Šurakov, Rasskazov, Verjajev – Pettersson, Ashton, Gračjov – Urakov, D. Iljin, V. Kuljomin.

Rozhodčí: Michajl Buturlin, Alexander Sergejev. Čároví: Jury Ivanov, Alexander Černyšjov.
Kunlun po čtyřech prohrách a třech zápasech bez vstřeleného gólu v řadě nabral skvělou formu, když po výhře na ledě Spartaku Moskva porazil doma Soči a během 6 dnů znovu Spartak. Čínský klub, který prožívá v KHL premiérovou sezónu, se sérii tří výher v řadě bude snažit v sobotu dopoledne prodloužit proti Novgorodu, ten ovšem prožívá skvělou sezónu. Torpedo během úvodních 17 zápasů pouze pětkrát prohrálo, z toho jednou po prodloužení a nájezdech. Kunlun je daleko za příčkami zajišťujícími playoff, zatímco Novgorodu v západní konferenci na 3. místě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.