Československá stopa

Jakub Sedláček (RIG): 91,3 % úspěšnost, 21 zákroků.
Justin Shugg vystřelil bonusový bod pro svůj tým. Zápas začal napínavou první třetinou, ve které nejprve vedli hosté. Jejich dvougólový náskok ovšem během chvíle vymazali hráči Dinama. Ve zbylém čase základní hrací doby se ale nikomu nepovedlo vsítit další branku a tak hra přes prodloužení dospěla až do nájezdů. Tuto individuální dovednost natáhli hráči obou týmů až do málo vídané 18. série.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Dinamo Riga.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení o vítězi nerozhodlo a zápas tedy míří do prodloužení.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:26
Shuggovo nahození do mezikruží netečoval nikdo z jeho spoluhráčů.
63:52
Redlihs zkusil zavést puk do třetiny. Na modré ho ale ztratil. Po krátkém boji o kotouč se do hry vložil gólman Murygin, který ho přikryl lapačkou na ledě.
62:50
Bičevskis jen nahodil a minul bránu. Z následného protiútoku trefili hosté boční síť.
61:50
Pašnin prováhal dobrou možnost ke střelbě. Na druhou stranu se řítí domácí.
60:51
Kontiola se nemohl vymanit z tlaku obránců a nedokázal ani z dobré pozice zakončit.
60:10
Kotouč drží hosté. Jejich první pokus o překonání modré čáry ale nevyšel.
60:01
Začalo prodloužení.
Zápas jde do prodloužení! Od první třetiny jsme gól neviděli a uvidíme, co přinese pětiminutové nastavení nebo případné nájezdy.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:44
Dlouhé obléhání brány Dinama skončilo jen lehkým nahozením na bránu, které zastavil Sedláček.
59:05
Skvorcovs po přihrávce zpoza brány trefil rameno gólmana a následně horní tyč brány!
58:59
Sčastlivyj se před bránou dostal k puku, který lehce tečoval. Murygin ho ovšem zastavil betonem.
58:35
Po rychlém průniku Shugga se musel mít Murygin na pozoru. Nebezpečná střela k tyči nakonec skončila v jeho lapačce.
57:56
Hosté stále obléhají bránu, avšak nedaří se jim dostat ke střele.
57:23
Po minutě hry se k zakončení konečně dostali hosté a pokus od modré nebyl vůbec špatný. Skákavý kotouč nadělal gólmanovi trable.
56:09
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Kraskovskij – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Colton Gillies – 2 min. + osobní trest do konce utkání).
56:09
56:09
Korškov zůstal po tvrdém naražení na hrazení na ledě, ale už je odvážen za asistence spoluhráčů do kabiny.
56:09
A na ledě přitvrzuje! Po zákroku u mantinelu na Korškova se do sebe pustilo více hráčů a uvidíme, jaké tresty padnou.
55:25
Galimov mohl rozseknout nerozhodný stav! Prošel až před bránu, kde zakončil k bližší tyč. Tam ale zázračně zastavil kotouč Sedláček, snad přímo na čáře!
54:55
Sedláček raději podržel tečovaný puk na ledě. Před bránou se strhla mela, kterou ale rozhodčí rychle rozehnali.
54:36
Ljubuškin se zvládl vrátit a zastavit postup útočníka Dinama na bránu.
53:05
Bičevskis projel mezikružím a zkusil zakončit. Puk mu ale v kritickém okamžiku odskočil od hole.
52:25
Kotouč nyní kontrolují domácí hráči a nevypadá to, že by chtěli spěchat do útoku.
51:37
Dalekonosná střela Shugga prošla skrze chumel hráčů a překvapila brankáře. Ten měl co dělat aby kotouč zkrotil.
50:50
Apalkov se s ničím nezdržoval a vystřelil z otočky. Kotouč doplachtil až do náruče Sedláčka.
49:40
Další zakázané uvolnění Rigy na sebe nenechalo dlouho čekat.
49:30
Shugg nahodil kotouč do pásma jen za cenu zakázaného uvolnění. Hra se vrací před Sedláčka.
49:09
Kadějkin bekhendem zkusil najít mezeru mezi betony Sedláčka. Český brankář skvěle zasáhl a kotouč zastavil.
48:41
Talbot převzal přihrávku od Loktionova a tvrdou střelou trefil obránce do nohy.
47:44
Redlihs střílel z hranice kruhu ale do trajektorie vložil hůl obránce.
47:09
Sedláček teď musel vytáhnout zákrok proti nebezpečnému zakončení Averina.
46:55
Murygin si převzal nahozený kotouč a rozehrál na hokejky spoluhráčů.
46:28
Shugg zaváhal se střelou a přišel ve velmi dobré pozici o kotouč.
45:27
Sčastlivyj poslal střelu přes obránce. Murygin vytasil lapačku a bez problémů zakročil.
45:08
Mosaljov se snažil dostat od mantinelu do mezikruží. Při riskantním manévru ale přišel o kotouč.
44:36
Za kotoučem se hnal Meija. Přebruslil ho ale obránce a ten nyní kontroluje kotouč.
43:59
Jaroslavl nyní jen nahazuje puk. Domácí ho převzali za bránou.
43:22
Oba týmy nyní hrají na jistotu a nechtějí udělat chybu.
42:33
Manuchov poslal puk po ledě do náruče Sedláčka. Ten následně rozehrál na hokejky spoluhráčů.
41:44
Nyní se hra přesune do pásma Rigy. Domácí se dopustili icingu.
41:28
Nyní zkusil střelecké štěstí Loktionov. Sedláček lapil střelu do lapačky.
41:02
Jelisejevs se prokličkoval okolo obránců a přesnou střelou poslal puk do náručí gólmana.
40:23
Pokus o překročení útočné modré končí icingem Jaroslavli.
40:10
Kotouč drží po vyhraném buly hosté.
40:01
Ve druhé části se do nebezpečných akcí dostávali spíše hosté, kteří těžili z častého vylučování soupeře. Skóre se jim ale nepodařilo zvrátit ve svůj prospěch.
40:00
39:35
Fatejevovovu střelu lapil pozorný Sedláček.
39:14
Rize se zatím v oslabení povedlo dvakrát vyhodit kotouč do střední třetiny.
38:55
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Ralfs Freibergs – 2 min., vysoká hůl).
38:23
38:03
Gavrikov po zákroku gólmana bleskově plácl do puku a jen těsně minul bránu!
37:06
Bičevskis zvládl vyvést puk z pásma a ušetřit několik vteřin navíc.
36:32
Nebezpečné zakončení Gavrikova vyrazil Sedláček jen cípem své vyrážečky.
36:23
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Jekabs Redlihs – 2 min., nedovolené bránění).
35:48
Mosaljov nebezpečně kroužil okolo brány a snažil se zakončit. Kotouč ale včas vykopl Sedláček.
35:13
Loktionov se snažil všemi silami zakončit bekhendem. Byl ale odzbrojen po tvrdém hitu.
34:53
Murygin dobře viděl na střelu Meijy a zastavil ji na hrudi.
34:33
Toluzakov vystřelil z dobré pozici na hranici kruhu a trefil jen boční síť.
34:01
Ofsajd Rigy vrátí hru do středního pásma.
33:42
Kadějkin v úniku dva na jednoho zvolil zakončení. Bránu ale prudkou ranou přestřelil.
33:05
Nahození Rafikova prolétlo skrze chumel hráčů přímo do náruče gólmana.
32:42
Pašnin zakončil přímo do náruče Sedláčka.
32:23
Apalkov hledal Kontiolu před bránou. Na něj byla ale přihrávka příliš rychlá.
31:41
31:10
Riga se osvobozuje vyhozením.
30:35
Tvrdá rána za hranice kruhu přišla z hokejky Talbota. Kotouč ale zamířil nad bránu.
30:06
Domácí se musí opět bránit po trestu za příliš mnoho hráčů na ledě. Zatím ale zvládli vyhodit kotouč z pásma.
29:41
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
29:26
Loktionov nepřesnou střelou z blízka minul bránu.
29:04
Dorážet do odkryté klece mohl Iljenko. Puk ale poslal za bránu.
28:39
Loktionov dorážel před bránou. Sedláček ale zvládl zakročit a přerušit hru.
28:15
28:01
Hosté zkusili střelu z dálky. Tu ale zastavil obránce a následně vyhodil puk.
27:45
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Jekabs Redlihs – 2 min., podražení).
26:50
Galimov zavezl puk do pásma. Zde svou přesnou střelou těsně minul horní tyč brány.
26:15
26:15
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxime Talbot – 2 min., sekání).
25:44
Jelisejevs dobruslil volný kotouč. Následně byl ale přišpendlen na mantinel ztratil ho.
25:12
Další z řady icingů Jaroslavli.
24:54
Palkov zkusil vystřelit zpoza obránce. Trefil ale jen brusli domácího beka.
24:28
Nahození Freibergse trefilo betony brankáře. Kotouč následně převzali hosté.
23:34
Rafikov se protáhl podél obránce a zkusil zakončit. Puk mu ale příliš odskočil.
23:03
Kontiola překročil modrou čáru příliš rychle. Je mu odpískán ofsajd.
22:47
Další nahození hostů je posouzeno jako zakázané uvolnění.
21:57
Bičevskis se prokličkoval před bránu, kde chtěl střelou ke vzdálenější tyči skórovat. Kotouč ale zamířil těsně vedle.
21:05
Mullen zkusil nahodit od modré a trefit bránu. Kotouč nakonec zamířil těsně vedle.
20:28
Je odpískán icing Lokomotivu.
20:10
Po nahození kotouče se hosté ihned vrhli do útoku.
20:01
Divoká třetina je minulostí a k vidění byly hned čtyři branky! Nejprve se do vedení dostali hosté po gólu z přesilovky a po potrestání chyby domácích. Riga ale zabrala a dokázala srovnat skóre na současných 2:2.
20:00
19:58
Toluzakov vyslal tvrdou střelu, ale kotouč zamířil jen do ochranné sítě.
19:28
Hosté pouze vyvezli kotouč a nahodili ho.
19:02
Ohlášena poslední minuta první třetiny. Ve stupňujícím tlaku jsou nyní domácí.
18:37
Dlouhé nahození Lokomotivu se mění v icing.
17:13
Riga právě vstřelila branku!
Domácí se natlačili do brány a to přineslo ovoce. Po prudké přihrávce z úhlu tečoval kotouč mezi nohy brankáře COLTON GILLIES. Jeho dobrá teč tak vyrovnává skóre. Asistence: Georgijs Pujacs a Patrick Mullen.
16:43
Obránci propadl kotouč na modré. Riga tudíž ztratila pásmo.
16:29
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Denis Osipov – 2 min., držení protihráče).
15:47
Pavlovs i nadále motal hlavy protivníků v pásmu. Od mantinelu se ale nezvládl dostat do střelecké pozice.
15:04
Pavlovsovu střelu tečoval gólman vyrážečkou.
14:35
Krasovskij se zkusil dostat do střeleckého úhlu. Neprošel ale přes důrazného obránce.
13:28
Po rozehrání vhazování se na bránu Dinama vznesla další střela. Tu ale zastavil pozorný Sedláček.
13:18
Přes obránce zkusil zakončit Iljenko. Kotouč se ale o gólmana odrazil do ochranné sítě.
12:43
Riga zůstává aktivnější. Jerojefsevovu střelu z modré čáry nyní zastavil gólman lapačkou.
11:45
Netrvalo to dlouho a přišla odpověď domácího celku! Shugg trefil svým zakončením jen chumel hráčů, ale puk dopadl k PATRICKOVI MULLENOVI, jenž ihned zakončil a trefil se přesně. Asistence: Justin Shugg a Colton Gillies.
10:36
Jaroslavl právě vstřelila branku!
DENIS MOSALJOV teď využil velké chyby Dinama! Vzal si odražený puk, který ztratil obránce, vyhnul se protihráči a složit poslal puk přes Sedláčkovo beton pod horní tyč. Asistence: Alexander Polunin.
10:15
09:57
Domácím se nedaří udržet se v útočné třetině. Další vyhození hostů.
09:10
Nadějný útok Rigy zastavuje ofsajd.
08:24
Na začátku oslabení se Lokomotivu povedlo vyhodit kotouč.
08:15
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Ilja Ljubuškin – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
07:44
Domácí se nechtějí dát tak snadno. Redlihs teď vedl útok na jehož konci byl rychlý přesun a precizní zákrok Murygina proti střele Darzinše.
07:03
Po první střele se odrazil kotouč na hůl JEGORA KORŠKOVA, který lehkým zakončením využil přesilovku a poslal svůj tým do vedení. Asistence: Pavel Krasovskij a Rušan Rafikov.
06:41
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Georgijs Pujacs – 2 min., podražení).
06:20
Krasovskij zakončil z ostrého úhlu. Sedláček ale zvládl puk vykopnout betonem.
05:44
Velkou šanci měl Toluzakov. Jeho tvrdé zakončení ale minulo bránu Murygina.
04:55
Iljenko se zkusil obtočit okolo brány a zakončit do její odkryté části. Kotouč mu ale sklouzl z čepele.
04:19
Meija po obkroužení brány zkusil bekhendové zakončení a o hůl obránce poslal puk do náruče gólmana.
03:55
Chyba Galvinše při přenechání kotouče málem poslala Apalkova do úniku.
03:11
Dinamo nyní zastavuje při přečíslení ofsajd.
02:59
Iljenko prošel okolo obránce, který mu ale včas svou holí vypíchl puk a zabránil mu v postupu na bránu.
02:27
Toluzakov se včas vrátil a zastavil pas na Kadějkina.
01:58
Riga je nyní již delší dobu u kotouče ale nedaří se jí usadit se v pásmu.
01:30
Pujacs chyboval při svém postupu skrze střední pásmo a ztratil kotouč.
00:58
Talbot zvládl dostat kotouč do útoku. Zde byl ale vytlačen za bránu a nezakončil.
00:10
Po úvodním buly se kotouče ujali domácí hráči a nyní se snaží probít do útoku.
00:01
Oba týmy jsou na ledě, následovat budou hymny Lotyšska a Ruské federace.

Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Freibergs, Galvinš, Pujacs, Mullen, J. Redlihs, Jerofejevs, Zile – Darzinš, M. Redlihs, Sčastlivyj – Shugg, Gillies, Meija – Jelisejevs, Toluzakov, Bičevskis – Skvorcovs, Saulietis, Pavlovs.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Gavrikov, Ljubuškin, Manuchov, Pašnin, D. Osipov, Rafikov, N. Averin – J. Averin, Apalkov, Kontiola – Talbot, Mosaljov, Loktionov – Fatějev, Iljenko, Kadějkin – Kraskovskij, E. Galimov, Korškov – Polunin.

Rozhodčí: Olenin, Komarov – Misjur, Pronskich.
Lokomotiv Jaroslavl se po sedmnácti zápasech nachází na pátém místě tabulky Západní konference s devětadvaceti body. V posledních pěti utkáních hráči Lokomotivu nejprve vyhráli nad Soči a následně prohráli v prodloužení s moskevským Dinamem. Poté přišla výhra nad Viťazem a prohra se Jokeritem a Minskem.
Dinamo Riga neprožívá nejlepší období. Po patnácti zápasech se nachází na posledním, čtrnáctém místě tabulky Západní konference KHL. Na svém kontě má pouhých šest bodů. V posledních pěti utkáních pak Riga prohrála s Omskem, Ladou, Nižněkamskem, Kazaní a s moskevským Dinamem.
Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Před námi je další zápas Kontinentální hokejové ligy. Proti sobě se postaví Dinamo Riga a Lokomotiv Jaroslavl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.