Zápas je tak za námi a nakonec pro sebe ten bonusový jeden bod dokázali získat domácí hráči Dinama Riga! Jediným úspěšným střelcem v nájezdech totiž byl Filipp Toluzakov a jelikož na jeho trefu nedokázal Chanty-Mansijsk reagovat, musí se dnes spokojit pouze s jedním bodem.

Ode mě je to pro dnešek vše, já se loučím a přeji Vám příjemný zbytek úterního večera!
V samostatných nájezdech zvítězil tým Dinamo Riga.
Autorem vítězné branky je FILIPP TOLUZAKOV.
Jegor Ivanov na druhé straně nic nevymýšlel a snažil se jednoduše zasunout puk mezi betony Kalninše, to se mu ale nepovedlo a tak dnešní zápas vyhraje Riga.
Tak nakonec se prosazuje Filipp Toluzakov, který svým blafákem pod břevno dokázal prostřelit Šaryčenkova v těchto nájezdech poprvé.
Na úspěšného střelce stále čekáme – není jím ani Alexejev, jehož tvrdou ránu vyrazil za branku Kalninš.
Neuspěl ani Darzinš, který se snažil rozhýbat Šaryčenkova, na puk ale nakonec nedosáhl a hostující gólman ho tak vyrazil.
Na druhé straně začal svým nájezdech Kurjanov, ten ale pouze trefil veprostřed branky stojícího Kalninše.
Jako první jel Meija, domácí kapitán ale branku Šaryčenkova nakonec vůbec neohrozil a jeho střela šla mimo.
Samostatné nájezdy začínají.
Je za námi i prodloužení a jelikož v něm branka nepadla, uvidíme i samostatné nájezdy. Největší šanci v něm měli hosté, kteří hned v úvodu pálil do břevna, ale gól z toho nebyl a o bonusovém bodu se tedy ještě rozhodne.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:38
Na samém konci této pětiminutovky získala puk ve vlastním obranném pásmu Jugra a jelikož se následně provinila ofsajdem, je skoro jasné, že uvidíme i nájezdy.
63:23
Je to právě domácí Dinamo, které v poslední minutě přebralo iniciativu a snaží se dosáhnout té rozhodující trefy, ovšem zatím se to nedaří.
62:39
K první střele prodloužení se dostali i domácí, konkrétně to zkoušel Kulda, ale jeho důrazný pokus srazil jeden z obránce do ochranné sítě.
61:29
Doposud jsou o hodně aktivnější hosté, kteří působí dojmem, že o bonusový bod stojí více a dostávají se do poměrně hodně akcí v útočné třetině, zatím z toho ale branka nebyla.
60:34
No a hned po začátku prodloužení duní břevno Kalninšovy branky – do toho z otočky pálil dobře postavený Lapenkov, sudí ihned rozpažili!
60:01
Základní hrací rozhodující branku nenabídla a my tak budeme svědky prodloužení, případně i nájezdů. Nejprve poslal v poslední třetině do vedení svým gólem Jerofejevs, Rize ale náskok moc dlouho nevydržel, protože na Kalninše vyzrál Ivanov a stanovil skóre, které platí i teď.
60:00
59:40
Hosté si vzali oddechový čas, možná se nás ještě pokusí něčím překvapit a budou se snažit o to urvat výhru v posledních vteřinách.
58:20
Zápas se chýlí ke konci a stále nic nenasvědčuje tomu, že bychom se měli dočkat rozhodnutí v základní hrací době – domácí celek je i nadále více u puku, není ale vůbec nebezpečný.
56:51
Hra se opět uklidnila a tempo se vrátilo do dnešního normálu – takže opět sledujeme spíše podprůměrnou podívanou, která nám zatím moc vzruchu nepřinesla.
55:38
Před branku soupeře se po tomto gólu snaží opět tlačit domácí Riga, nemůže se ale dostat ke střele a tak Šaryčenko bez práce čeká, kdo jeho branku ohrozí.
54:02
Jugra právě vstřelila branku!
A přesilovka je využita, takže se prosazují i hosté! Puk si po zákroku domácího gólmana našel přesně postavený JEGOR IVANOV, který ho dokázal propasírovat za záda Kalninše – ten tak po tomto útoku přichází o svoji stoprocentní úspěšnost. Asistence: Jevgenij Kulik a Anton Kurjanov.
53:01
Hosté si zahrají po delší době přesilovku, na trestnou lavici je poslán Roberts Lipsbergs, který podle sudích nafilmoval svůj pád po souboji u mantinelu.
52:19
Darzinš se snažil dostat ke střele po zákroku Šaryčenkova, ovšem puk si ze vzduchu stáhl vysokou holí a Riga je tedy vykázána do středního pásma.
51:29
Hraje se hodně ve středním pásmu a teď nahození Šulakova tečoval mimo kluziště Freibergs, bude se tedy vhazovat před Kalninšem.
50:37
Chanty-Mansijsk se sice dostal do útočné třetiny, ale tam vůbec nic nevymyslel a nahození Ibragimova se odrazilo pouze od zadního mantinelu.
49:35
Riga se zatím brání celkem v pohodě, to bych ale tak moc nepřipisoval její obraně, jako spíše naprosto neškodnému útoku Jugry.
48:48
Na zem musel po delší době Kalninš, který nemá v této třetině zatím tolik práce a i tuto střelu Ljudučina celkem v pohodě sebral.
47:37
Ani vstřelená branka tak vůbec nezměnila to, jak dnešní zápas vypadá – útočná aktivita je stále mizivá a ani Jugra nejeví moc velkou snahu o hru dopředu.
45:54
Do kontru se snažil jít Toluzakov, který asistoval u té zatím jediné branky, svoji střelu ale namířil pouze do výstroje blokujícího beka.
44:49
Jugra po inkasované brance nijak nezvýšila svoji útočnou snahu a tak i nadále sledujeme spíše utrápený hokej a to z obou stran.
43:57
Riga právě vstřelila branku!
Neskutečné se stalo pravdou a domácí celek jde do vedení, když využil snad první gólovku v celém zápase! Ke střele se po zadovce od Toluzakova dostal od modré čáry ALEKANDRS JEROFEJEVS, který využil clonícího Gilliese a dokázal puk propasírovat za záda Šaryčenkova! Asistence: Filipp Toluzakov a Tim Sestito.
43:28
Chanty-Mansijsk ale směrem dopředu také není kdovíjak nebezpečný, jeho akce jsou sice přímočařejší, o to větší náchylnost k nepřesnostem ale u nich je.
42:34
Ani další rozehrávka domácích hráčů se nesetkala s úspěchem – Cibulskis to opět přehnal s razancí a jeho snaha konstruktivně založit útok skončila na zakázaném uvolnění.
41:39
I Riga už se nám ukázala po delší době u puku, vůbec nic s ním ale nevymyslela a tak marně čekáme na nějakou větší šanci.
40:42
Ani začátek poslední třetiny se nenese v nějakém vysokém tempu, sledujeme spíše pomalý rozjezd obou týmů – puk pak více drží hostující Jugra.
40:01
I druhá třetina je za námi a k jejímu shrnutí se dá napsat v podstatě to samé, jako k té první – oba celky se více soustředí na defenzivu a podle toho to na ledě také vypadá. Riga byla v této periodě asi o něco horším týmem, ale její gólman Kalninš ale neměl s útoky Chanty-Mansijsku moc práce. Celkově tak sledujeme velice podprůměrný hokej, kterému odpovídá a i průběžné skóre.
40:00
39:17
Ani poslední akce, která skončila v Kalninšově lapačce, nebyla úspěšná a vypadá to, že třetina skončí bezbrankovým stavem – stejně, jako ta první.
37:49
Lotyšský tým i nadále je tím, kdo více drží puk na svých hokejkách, ovšem ani jedno z jeho nahození se neujalo a tak puk na chvíli ukořistila Jugra.
36:29
Třetina se chýlí ke konci a my na branku stále čekáme marně, oba celky se v útočné fázi opravdu velice trápí a jejich nebezpečnost je i ve druhé dvacetiminutovce zcela nulová.
35:34
Hra se v posledních minutách přesunula před branku Chanty-Mansijsku, který se nemůže dostat z vlastního pásma – Riga z tohoto tlaku ale žádnou šanci dosud neměla.
34:25
Po delší době bylo vzrušení i před brankou Šaryčenkova, ke střele se dostal z poměrně dobré pozice Golovkovs, ovšem trefil pouze lapačku připraveného gólmana hostů.
33:31
Chlystov po jednom ze soubojů za brankou ztratil helmu a musel tak sprintem odjet na hráčskou lavici – mezitím jeho spoluhráči i ve čtyřech vyslali střelu na Kalninše, ten ovšem opět kryl za cenu přerušení hry.
32:44
Chanty-Mansijsk se dostal k další útočné akci, po kličce do pravého kruhu se pokoušel pohotově zakončovat Alexejev, trefil ale pouze beton připraveného Kalninše.
31:37
Domácím hodně hapruje rozehrávka, další pokus o dlouhý puk od Balinškise skončil pouze na zakázaném uvolnění a hra se tedy znovu vrací před Kalninše.
30:48
V Rize je zatím atmosféra jako na pohřbu, ale to je dáno asi hlavně matným výkonem obou celků – opravdu se není moc na co koukat, natož kvůli čemu vstávat ze sedaček.
29:34
Živo ale bylo na druhé straně – tam puk před Kalninše zavezl důrazný Lapenkov, který byl sice vytlačen obránci z brankoviště, ale i tak zvládl způsobit slušnou paseku – domácí gólman nakonec puk pokryl.
28:43
Ani další útok domácího lotyšského týmu nevyšel, střela z první od Indrašise byla zablokována mimo a dále už se domácí k puku nedostali.
27:57
Dinamo se snaží dostat zpět do zápasu a trochu rozproudit svým divákům krev v žilách, to se ale nedaří, protože domácí jsou i nadále hrozivě nepřesní.
26:44
Jugra se přesunula před branku svého soupeře a tam se snaží něco vymyslet, obrany ale dnes fungují daleko lépe než útoky a to platí i po této akci.
25:53
Zatím se opravdu není moc na co dívat a tempo zápasu je velice špatné – teď navíc při snaze rozehrát poslal puk na zakázané uvolnění Darzinš, takže se hra vrací před Kalninše.
24:48
Momentálně se o puk bojuje za brankou domácího výběru, kde se vydalo hned několik domácích hráčů nahánět Ljudučina a ten nakonec velké přesile také podle očekávání podlehl.
23:41
Teď musel ruský gólman na zem znovu a měl o poznání více práce, i střeli Bičevskise ale dokázal nadvakrát zkrotit a přikrýt lapačkou.
22:51
Hra se přesunula na druhou stranu, tedy před branku Jugry, ani tam ale nevzniklo větší nebezpečí – nahození Sestita totiž zpacifikoval Šaryčenkov.
21:49
I nadále se hraje poměrně dlouho bez přerušení a na led musel Kalninš, ovšem proti slabému zakončení Ibragimova moc práce neměl.
20:44
Úvod druhé třetiny je také zatím opatrnější, ani jeden z celků se netlačí ve velkém počtu dopředu a vinou nepřesností puk už několikrát stačil vyměnit svého majitele.
20:01
První třetina je za námi a nabídla nám typický hokej dvou podprůměrných celků KHL, kterým už o nic nejde. Ani jeden z týmů nebyl vyloženě tím lepším, ze začátku byla u puku více Riga, ve druhé polovině třetiny pak Chanty-Mansijsk, velké šance z toho ale nebyly ani na jedné straně. Uvidíme, jestli se přístup týmů k tomu zápasu v dalším průběhu utkání nějak změní.
20:00
19:38
Konec třetiny se ale nese v klidném duchu – Riga se soustředí hlavně na defenzivu a sama dopředu nic nevymýšlí, Jugra pak má potíže s přechodem přes kompaktní blok soupeře.
18:46
Kalninš má teď daleko více práce, než jeho protějšek a musel znovu na zem, ovšem Ivanovovi puk utekl a tak to byl zákrok poměrně jednoduchý.
17:54
Hosté se dostali k puku ve vlastním pásmu a snaží se pomalou rozehrávkou dostat puk pod kontrolu, nakonec musel po nahození Varfolomejeva hru přerušit Kalninš.
16:43
Momentálně se hraje hlavně za brankou Rigy, kde oba celky důrazně bojují o puk, ale vždy, když ho jeden z nich získá, vznikne souboj další.
15:48
Jugra se snaží dostat před Kalninše, to se jí ale i vinou četných nepřesností nedaří a tak většina útoků končí soubojem u mantinelu.
14:51
Riga se ale tomuto mírnému tlaku dokázala ubránit a díky Jerofejevsově vyhození do středního pásma může vystřídat, takže trochu otupí ty útočné snahy hostů.
13:45
Po skončení početní výhoda ale přetrvala převaha Chanty-Mansijsku, který je o něco aktivnějším celkem a po matném úvodu se vzpamatoval.
12:28
Jugra si sice místy vytvořila velký tlak, ve výsledku se ale do žádné větší šance nedostala a Dinamo tak dokázalo prvnímu oslabení čelit bez inkasované branky.
11:21
První střela přesilovky přišla až teď, dostal se k ní Ugolnikov, který ale Kalninše moc neprověřil – tomu stačilo nastavit lapačku.
10:34
Je tu i první vyloučení proti domácím – tím potrestaným hráčem je Colton Gillies, který se provinil podražením.
09:46
Poprvé se do nějaké pořádné útočné akce dostali i hráči Chanty-Mansijsku, ovšem jejich kombinace v útočné třetině nakonec nic nepřinesla, když nepřesně přihrával Lapenkov.
08:34
Až teď se dostal do dobré šance Redlihs, když z mezikruží hodně nebezpečně střílel k tyčce, tu ale nakonec o několik centimetrů minul!
07:49
Riga je stále o něco více u puku, k ničemu jí to ale není, protože se nemůže dostat do dobré šance – chybí tomu nějaký moment překvapení.
06:42
Tato přesilovka už je z pohledu lotyšského týmu o něco lepší, po střele od modré v podání Galvinše se snažil zakončovat přes obránce Gillies, nebyl ale schopen prostřelit beton Šaryčenkova.
05:31
Je tu další vyloučení a opět bude znamenat početní výhodu pro Rigu – vyloučen byl brankář Šaryčenkov, který při snaze vypíchnout puk podrazil Bičevskise, trest si za něj pak odsedí Alexejev.
04:39
Přesilovka domácích je už za námi a stále nesledujeme žádnou převratnou podívanou – domácí se nemohou dostat do soustavného tlaku a Chanty-Mansijsk jako by ještě byl v letadle.
03:15
Až teď to ze zákrytu zkusil v poměrně těžké pozic Toluzakov, ale ani jeho pokus se neujal – Šaryčenkov v pohodě kryl puk v lapačce.
02:45
Zatím se Dinamu ale tato přesilovka nijak zvlášť nedaří, Jugra se v pohodě brání a lotyšský celek se ještě nedostal k pořádnému zakončení.
01:52
Je tu první vyloučení dnešního duelu a přesilovku budou díky němu hrát domácí – na trestnou lavici byl za podražení poslán Nikita Dvurečenskij.
00:40
Úvod zápasu přinesl o něco aktivnější herní pojetí Rigy, která se pokoušela natlačit se před Šaryčenkova, ten ale zatím práci neměl, protože Cibulskisova střela šla mimo.
00:01

Dinamo Riga: Kalninš (Sedláček) – Cibulskis, Balinškis, Freibergs, Galvinš, Jerofejevs, Zile, Leščovs – Indrašis, Bičevskis (A), Darzinš – Gillies, Tim Sestito (A), Toluzakov – M. Redlihs, Meija (C), Skvorcovs – E. Kulda, Golovkovs, Lipsbergs – Pavlovs.

Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Bojaršinov) – Šulakov, N. Chlystov, Kulik, Ugolnikov, Al. Makarov, Valentěnko (C), Pogorišnyj, Ibragimov – A. Alexejev (A), Lapenkov (A), Ljudučin – J. Ivanov, Kurjanov, Varfolomejev – Akmaldinov, Gorbunov, Dvurečenskij – Ankudinov, Jaremčuk, Beljajev.

Rozhodčí: Kuljov, Rogačjov – Golovljov, Goljak.
Dobrý den, vítám Vás u přenosu ze zápasu ruské hokejové KHL, kde se proti sobě postaví celky Dinama Riga a Jugry Chanty-Mansijsk.

Domácí Dinamo Riga na tom letos není moc dobře a po špatné první části sezóny se nedokáže dostat z posledního místa Západní konference. Na tomto 14. místě má 50 bodů za 52 zápasů a hodně záporné skóre 100:141. Momentální forma ale zase tak zlá není, protože lotyšský celek získal z posledních pěti zápasů osm bodů – nejprve padl 3:1 v Jaroslavli, poté stejným poměrem vyhrál ve Vladivostoku, následně prohrál vysoko 5:0 v Chabarovsku, sérii ale zakončil dvěma výhrami – 3:4 po nájezdech v Kunlunu a 1:3 v Minsku.

Hostující Jugra Chanty-Mansijsk se také nemá moc čím chlubit, protože napříč celou Východní konferencí najdeme jen dva horší týmy – Novokuzněck a Ladu. Sibiřský celek získal za 51 zápasů 58 bodů a je na tom tak podobně, jako Riga. Navíc skóre 93:120 vypovídá o hodně chabé ofenzivě. Aktuální forma je ale lepší, než by se čekalo – za posledních pět zápasů stačila na zisk devíti bodů. Nejprve Chanty-Mansijsk dvakrát vyhrál doma – nad Spartakem Moskva 5:2 a nad Soči 3:1. Následně nestačil venku ani na Slovan po prohře 3:2, ani na Medveščak Záhřeb (4:1), posledně ovšem vyhrál na ledě Jekatěrinburgu 0:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.