Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám příjemný zbytek dne.
Československá stopa v utkání

Jakub Sedláček (RIG) 60 minut, 22 zásahů, 3 inkasované góly
Lukáš Krajíček (MIN) do utkání nezasáhl.
Střely na branku: 29 – 25.
Je dobojováno! Domácí vstoupili do třetí třetiny s jednobrankovým náskokem, který ve výsledku uhájili až do závěrečného klaksonu. Riga mezitím ale o své vedení přišla a ještě tři minuty před koncem byla blízko porážky. Vše se opět zvrátilo až v čase 57:28, kdy Indrašis svým druhým gólem vyrovnal a poté byl i u rozhodující trefy, kterou v úplně poslední vteřině zaznamenal Gints Meija.
59:59
Riga právě vstřelila branku!
To je neskutečné a zároveň obrovsky kruté pro hostující tým!! Pokus Korobova jeden z domácích hráčů zablokoval a pár sekund před koncem třetí části okamžitě rozjel protiútok. Indrašisův bekhendový pokus z pravé strany Scrivens ještě zneškodnil, sám střelec ale zpoza branky ještě přihrál GINTSI MEIJOVI, který v úplně poslední vteřině tvrdou ranou z vrcholku levého kruhu rozhodl. Asistence: Miks Indrašis, Guntis Galvinš.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:20
Běloruský tým teď evidentně nechtě udělat další chybu a přijít i o zbylý bod. Drží puk u své branky a asi už čeká na prodloužení.
57:28
Dějí se to v Rize věci. Dvě a půl minuty před koncem třetí periody je opět vyrovnáno! Svůj druhý gól v zápase vsítil MIKS INDRAŠIS, který si z pravého mantinelu pohodlně nabruslil k modré čáře a nenápadnou střelou zápěstím nachytal Scrivense na švestkách. Tento moment si kanadský gólman za rámeček určitě nedá, zakončení z větší vzdálenosti rozhodně bylo chytatelné. Asistence: Krišjanis Redlihs, Mikelis Redlihs.
56:45
Hosté se zatím nedostávají pod tlak a sami drží kotouč dobrých čtyřicet metrů od Bena Scrivense.
56:05
Touha po rychlé odpovědi teď byla u domácích hráčů až příliš velká, jejich postup zastavil ofsajd.
55:15
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Jako blesk z čistého nebe přichází třetí branka Minsku! Jakub Sedláček si pohodlně zkontroloval soupeřovu střelu od modré a přerušil hru. Po následném vhazování se ale kotouč dostal přes Ellisona a Klinkhammera k SERGEJI KOSTICYNOVI, který nechytatelným švihem vrátil hostům vedení. Asistence: Rob Klinkhammer, Matt Ellison.
54:51
Toluzakov to zkusil z prostoru mezi modrou čarou a pravým kruhem, střela z otočky ovšem přesná nebyla.
54:15
Podobný moment také před Sedláčkem, ani teď však pruhovaní muži vylučovat nebudou.
53:25
Jeden z domácích hráčů byl za Scrivensem podražený, hra ale pokračuje dál a přesouvá se na druhou stranu hrací plochy.
52:44
Mikelis Redlihs udělal otočku kolem hostující branky, nicméně střelou švihem z mezikruží puk do branky neposlal.
52:13
Následné vhazování ale skončilo lépe právě pro Minsk, který snadno dopravil kotouč do středního pásma.
51:58
Marc-Andre Gragnani po několika vteřinách u vlastní branky pokazil rozehrávku a vyhodil na zakázané uvolnění.
51:09
Po dlouhé době vepředu zahrozili hosté, kteří střelou z levého mantinelu nadělali trochu nejistému Sedláčkovi poměrně velké problémy.
49:47
49:15
Hráči Minsku teď šikovně překazili domácí rozehrávku a nepustili lotyšský tým do blízkosti Scrivense.
48:53
Guntis Galvinš dvakrát za sebou napřáhl zpoza kruhů. První zakončení bylo zablokované, druhé skončilo na výstroji Bena Scrivense.
48:22
Domácí krouží okolo minské branky a snaží se něco vymyslet. Zatím se to ale odehrává bez potřebných střel.
47:47
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Matt Ellison – 2 min., sekání).
47:20
Matt Ellison převzal krátkou přihrávku ze zadního mantinelu, jenomže z pravého kruhu nezamířil mezi tři tyče.
46:59
Z poklidného průběhu třetí třetiny nevybočila ani střela Shugga, se kterou neměl Scrivens žádný problém. Následuje komerční přestávka.
46:42
Guntis Galvinš vybojoval kotouč pro domácí tým, který o něj také poměrně snadno přišel a musel se rychle vracet mezi modré čáry.
45:54
Matěruchin zavezl puk do útočného pásma Minsku, kde jej pouze posunul podél hrazení za branku a tam už byli jen zadáci Rigy.
45:09
Ani ti nic nevymysleli, náznak střely Scrivense nevystrašil, neboť puk včas ukořistili jeho spoluhráči.
44:41
První útok Minsku se v útočném pásmu ohřál jen pár sekund. Jak odpoví domácí?
43:35
Korobov zaváhal na útočné modré a vyslal do protiútoku Patricka Mullena. Ten se řítil úplně sám na Scrivense, který ale svůj tým v důležitém momentu podržel!
42:54
Oba týmy v plném počtu.
42:34
Šinkevič zpoza pravého kruhu vyslal ze své hokejky něco mezi střelou a přihrávkou, načež puk skončil u obránců a vzápětí ve středním pásmu.
41:58
Stále jsou u kotouče hosté, tentokrát ale hodně daleko od obou branek.
41:24
Hra v menším počtu hráčů zprvu více vyhovovala Minsku, který se však před Sedláčkem tentokrát do žádné větší šance nedostal.
40:54
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Colton Gillies – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Pavlovič – 2 min., hrubost).
40:54
40:25
Hodně divoký úvod třetí třetiny! Mikelis Redlihs ve výtečné šanci před Scrivensem minul, hra se okamžitě přesunula na druhou stranu, kde Sedláček Kosticynovu střelu z pravého mantinelu vyrazil jen na hůl ROBA KLINKHAMMERA a ten z dorážky dopravil kotouč do sítě. Asistence: Sergej Kosticyn.
40:01
Střely na branku po 2. třetině: 11 – 10.
Riga v právě skončené druhé třetině potvrdila solidní formu na domácím kluzišti a zásluhou Indrašise s Bičevskisem otočila vývoj zápasu na svou stranu. Minsk toho naopak příliš nepředvedl, Sedláček se ve svém brankovišti rozhodně nepředřel a ve třetí třetině tak bude hájit těsné vedení lotyšského klubu.
40:00
39:40
Domácí ve vydařené koncovce druhé třetiny obrací skóre a do závěrečné části jistě půjdou s obrovskou psychickou výhodou! MARIS BIČEVSKIS převzal ve středním pásmu Galvinšovu přihrávku z pravého mantinelu, v rychlosti se ukázkově prosmýkl mezi třemi zadáky a před Scrivensem v časové tísni rovněž nezaváhal. Asistence: Guntis Galvinš.
39:14
Hosté se opět snaží najít potřebnou pohodu, zadáci Rigy je ale k ničemu nepouštějí a nenechávají Sedláčka ve štychu.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:20
Lotyši se mohli rychle postarat o obrat skóre, Kaspar Saulietis v nebezpečném úniku ale forhendovým blafákem na kanadského strážce hostující branky nevyzrál.
36:17
Tak přeci jenom se kotouč poprvé dostal za Scrivensova záda a domácí mohou slavit vyrovnání na 1:1! Autorem vytoužené trefy je MIKS INDRAŠIS, který dostal přihrávku z osy hřiště a z pravého kruhu povedenou ranou zápěstím překonal hostujícího gólmana. Asistence: Oskars Cibulskis, Mikelis Redlihs.
35:52
Minsk znovu vyhodil kotouč z nebezpečného prostoru, z této přesilovky Rigy tak zřejmě také nic nebude.
35:22
Gragnani měl dostatek času na zpracování puku, jenž v poklidu vyhodil alespoň do středního pásma.
34:56
Teď už se hraje v domácím útočném pásmu, akce Rigy pokračuje i po zablokované dělovce z levé části hřiště.
34:31
Kosticyn během oslabení jen tak nahodil kotouč na Sedláčka, jenž se rozhodl neriskovat rozehrávku a přerušil hru.
34:21
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kitarov – 2 min., faul kolenem).
33:37
Gillies vyhrál buly před Sedláčkem, jehož spoluhráč chtěl rychle uvolnit Shugga. Kotouč ale opustil hřiště a žádný únik se konat nemohl.
33:29
Domácí se trošku unáhlili při rozehrávce a provinili se poměrně zbytečným zakázaným uvolněním, po němž nemohou střídat.
32:55
Gragnani vracel puk na modrou, kde ale on sám chyběl a přihrávka tak skončila až za červenou čarou.
32:33
Artur Gavrus zakončil rychlou akci hostujícího celku střelou z levého kruhu, ovšem Sedláček si s ní nadvakrát poradil.
32:16
Po ofsajdu Minsku přichází na řadu přerušení hry a krátká reklamní pauza pro úpravu ledové plochy.
31:44
Hned čtyři hráči Rigy zničeho nic jeli proti dvěma obráncům, kterým se však povedlo zakončení Lipsbergse zablokoval.
31:15
Ben Scrivens si doskočil pro vysoko letící kotouč a pro jistotu si jej ponechal v lapačce. Následuje buly po jeho levé ruce.
30:38
Další z domácích hráčů dostal přihrávku z rohu hřiště, jenže branku Minsku vzápětí zblízka vůbec netrefil.
30:25
29:55
Georgijs Pujacs zastavil domácí kombinaci střelou od modré, nicméně slabé nahození zapěstím nemohlo vyvést Scrivense z míry.
29:17
Hráči v bílém vyhráli vhazování, Alexandr Kitarov snadno projel až k levému kruhu, leč v oslabení Sedláčka nepřekvapil.
29:09
Po zopakování této situace si Riga nepohlídala přechod přes modrou a vjela do postavení mimo hru.
28:39
Hosté začali další oslabení tím nejlepším možným způsobem, kotouč rychle vyhodili přes všechny čáry do bezpečí.
28:25
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Sergej Drozd – 2 min., držení protihráče).
27:43
Opět v akci Justin Shugg, který si počkal na pomalu klouzající kotouč a z mezikruží zasáhl jednoho z protihráčů, od kterého putoval touš mimo hrací plochu.
27:09
Justin Shugg se před hostující brankou málem dostal k odraženému kotouči, ten ho však úplně neposlechl a Scrivens si mohl oddechnout.
26:24
Kovyršin se místo střely z osy hřiště rozhodl přihrát na modrou, pokus Gragnaniho ale Sedláčka neohrozil.
25:28
Hosté rozhodně drží kotouč na svých hokejkách častěji. Je to však dáno i velmi pozvolnou rozehrávkou jejich z vlastní poloviny.
24:35
Nevynucené zakázané uvolnění v podání Dinama Rigy opět stěhuje hru a všechny hráče před českého gólmana ve službách lotyšského celku.
24:17
Krátce po návratu Galviše do hry si Sedláček připsal rutinní zákrok a raději přerušil hru.
24:15
23:49
O pár sekund později už Jevgenij Lisovec mířil lépe, tečovaným golfákem od modré ale pozorného Sedláčka nepřekonal.
23:32
Zmíněná statistika platí i po střele Lisovce, kterou jeden z domácím obránců obětavě zablokoval.
23:02
Padesát sekund z hostující přesilovky je minulostí a Minsk se ještě nepodíval před Sedáčka, který ve druhé třetině zatím nemusel zasahovat.
22:37
Vitalijs Pavlovs hned dvakrát ujel hostující obraně, jenže v minisouboji se Scrivensem ani v jednom případě ve vynikající šanci neuspěl.
22:15
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Guntis Galvinš – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
21:47
Colton Gillies tvrdě zakončil z pravého kruhu a Scrivens měl u levé tyče co dělat, aby nepustil kotouč za brankovou čáru.
21:18
21:03
Pujacsova dělovka od modré byla zřejmě tečovaná a zastavila se jen o mantinel za Scrivensovou brankou.
20:40
Za čtyřicet sekund hry ale nic kloudného nevymysleli, Minsk se zatím v pohodě brání.
20:10
Druhá třetina začala vyhraným vhazováním Riga, která navíc má k dispozici přes minutu přesilové hry.
20:01
Střely na branku po 1. třetině 6 – 6.
Lotyšsko-běloruský duel odstartovali lépe hosté, kteří se v šesté minutě také dostali do vedení, když přesilovou hru využil Matěruchin. Kromě tohoto momentu se toho jinak moc neudálo, za řeč stojí snad jen jeden nedotažený protiútok na každé straně, a tak se po přestávce začne za téměř vyrovnaného stavu 0:1.
20:00
19:42
Riga rozjela slibnou rychlou kombinaci, kterou zakončil Galviš střelou z vrcholku levého kruhu, kotouč za záda Scrivense ale neprošel.
19:18
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Kovyršin – 2 min., podražení).
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:40
Lotyšský tým vytlačil hosty až ke Scrivensovi, odkud zakládá další útočnou akci provizorní obránce Pavlovič.
18:08
Korobov chtěl přihrávat po modré čáře, ke spoluhráči ale kotouč neprošel a Minsk se musel vystěhovat z prostoru před domácí brankou.
17:34
17:17
Puk je znovu až u Jakuba Sedláčka, první přesilovka se Rize využít zřejmě nepodaří.
16:58
Až teď se domácí usadili v útočném pásmu. Po sražené střele Shugga o něj ale rychle přišli.
16:20
Bránící čtveřice Minsku vyhodila puk do bezpečí a poté se dostala do protiútoku, který musel řešit až Sedláček.
15:49
Úvod prvního oslabení hostující mužstvo přečkalo bez úhony. Scrivens vyrazil střlelu zpoza levého kruhu na opačnou stranu k Indrašisovi, i jeho dorážkou ale zkušeně zastavil.
15:34
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Lisovec – 2 min., hákování).
14:58
Jako bumerang teď létá kotouč z jedné poloviny na druhou. Minsk se po přechodu útočné modré jen těžko prosazuje.
14:10
První nebezpečný moment také před hostující brankou! Shugg z levé strany přihrál k vzdálenější tyči, u které ale Gillies naněkolikrát netrefil kotouč a ten nezasunul za Scrivensova záda.
13:57
V mezikruží se kotouč odrážel hned od tří hráčů, do jejichž snažení se z druhé vlny zapojil Andrej Stas, nicméně Sedláček jeho pokus zlikvidoval.
13:11
Sergej Kosticyn si sjel k brankovišti, kam dostal prudký pas z pravé strany. Před rychle letícím kotoučem ale nestihl nastavit hůl tak, aby přesměroval kotouč do sítě.
12:35
Korobov přihrál podél modré čáry svému kolegovi z obrany, jehož pokus jeden z hráčů zvedl až do ochranné sítě.
11:44
Kotouč se každou chvíli stěhuje mezi modré čáry, ani jednomu z celků se teď nedaří hrací předmět podržet před soupeřovou brankou.
10:15
Bičevskis měl ve vlastním pásmu velké problémy s rozehrávkou, nakonec ale vymyslel parádní pas do jízdy Mikelise Redlihse, který dotáhl svůj průnik až do zakončení, ale to Scrivens levou rukou vyrazil.
09:24
Nakonec z toho byla jen sražená střela od modré, po které se hosté vrátili s kotoučem do těsného ofsajdu.
08:52
První formace Minsku je nadále nastěhovaná v útočném pásmu a rychlou kombinací motá hlavy obráncům Rigy.
08:29
Lopačkuk z pravého křídla vrátil puk k modré čáře, zakončení Šinkeviče ale až k Sedláčkovi neprošlo.
07:31
Také teď hosté uhlídali již střední pásmo a nyní rozvážně rozehrávají zpoza klece, kterou hájí Ben Scrivens.
06:55
Domácí se zatím marně snaží najít odpověď, defenzíva Minsku je doposavad nepustila k žádné střele.
05:45
Povedená přesilovková souhra zajišťuje hostům vedení! Klinkhammer si na pravé straně vyměnil puk s Gragnanim a křižnou přihrávkou skrz brankoviště našel ALEXANDRA MATĚRUCHINA, na jehož pohotovou střelu přesunující se Sedláček nedosáhl. Asistence: Rob Klinkhammer, Marc-Andre Gragnani.
05:11
Ihned po vhazování se do kotouče opřel Lopačuk, který však trefil jen prvního obránce ve vínovém dresu a Rize se vzápětí povedlo vyhodit.
04:49
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Oskars Cibulskis – 2 min., podražení).
04:36
Zakázané uvolnění pasivních hráčů Rigy stěhuje hru zpět do útočné třetiny běloruského týmu.
04:15
Dmitrij Korobov si sjel až k levému kruhu pro přihrávku z krátkého mantinelu, střela se mu ale příliš nepovedla.
03:49
Hosté se nastěhovali do útočného pásma, ale v něm mohli hrát jen u mantinelu a z nich Sedláčka neprověřili.
03:05
Rozhodčí viděli při domácím přechodu do útoku nějaký prohřešek proti pravidlům a nařídili buly ve středovém kruhu.
02:47
Do blízkosti českého gólmana se vřítil Ilja Šinkevič, jehož pokus ale rovněž neznamenal pro Sedláčka žádné komplikace.
02:21
Lopačukovo nahození od modré Sedláčka neohrozilo, kotouč se rychle vrátil na opačný konec hřiště.
01:59
Drozd pokazil rozehrávku, nicméně hráči Rigy toho využít nedokázali, střela Kuldy Scrivense příliš neohrozila.
01:26
Běloruský celek drží puk za svou brankou a čeká na dostřídání. Úvod utkání se nese ve velmi klidném duchu.
00:45
Ochozy stadionu podle očekávání příliš zaplněné nejsou, o atmosféru se stará jen několik desítek lidí v domácím kotli.
00:12
Na úvodním vhazování uspěl hostující centr Matt Ellison, Minsk u kotouče ale dlouho nevydržel.
00:01
Oba týmy již jsou na ledové ploše. Před začátkem utkání je dělí už pouze hymny obou zúčastněných zemí.

Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Cibulskis, Galvinš, Mullen, Pujacs, J. Redlihs, K. Redlihs, Zile – M. Redlihs, Bičevskis, Indrašis – Meija, Gillies, Shugg – E. Kulda, Sčastlivyj, Toluzakov – Lipsbergs, Pavlovs, Saulietis.

HC Dinamo Minsk: Scrivens (M. Karnauchov) – Šinkevič, Gragnani, Lisovec, Pavlovič, Korobov – S. Kosticyn, Ellison, Klinkhammer – Matěruchin, Stas, Gavrus – An. Stěpanov, Kovyršin, Linglet – Lopačuk, N. Komarov, Kitarov – Karaban.

Rozhodčí: Beljajev, Gašilov – Šalagin, Novikov.

Jakub Sedláček (RIG)
Brankář, 26 let, 19 utkání, 2.65 ink. branek na zápas, úspěšnost zákroků 90.1%

Lukáš Krajíček (MIN)
Obránce, 33 let, 17 utkání, 4 body (0+4).

HC Dinamo Minsk

Zástupce běloruského hokeje na tom opět není tak špatně jako v sezónách 2012/13 a 2013/14. Jeho dosavadní účinkování naopak připomíná loňskou sezónu, ve které konečně postoupil do play-off. Po čtyřiadvaceti odehraných duelech nalezneme Minsk se čtyřiceti body na sedmém místě Západní konference, oproti všem ostatním celkům navíc má minimálně dvě utkání k dobru a může se tedy přiblížit Dinamu Moskva, na které momentálně ztrácí čtyři body.

Nejproduktivnější hráči:
• M. Ellison – 19 bodů (10+9)
• A. Materuchin – 18 bodů (13+5)
• R. Klinkhammer – 15 bodů (11+4).
Dinamo Riga

Lotyšský celek ve dvou z předchozích třech sezón nepostoupil do vyřazovacích bojů a vůbec dobře to s ním nevypadá ani v končící první polovině letošní základní části. Riga má za sebou už pětadvacet zápasů, ve kterých zaznamenala jen dvě vítězství po šedesátí minutách! Není se tak co divit, že je s ohromnou ztrátou sedmnácti bodů uzemněna na poslední čtrnácté příčce Západní konference. Přes tuto hrůznou bilanci je tak trochu paradoxní, že Dinamo ze všech pěti posledních pěti domácích utkání vydřelo alespoň bod.

• C. Gillies – 11 bodů (7+4)
• G. Galvins – 10 bodů (4+6)
• J. Shugg – 10 bodů (2+8).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy, která má před několikadenní přestávkou na programu duel mezi domácí Rigou a hosty z Minsku!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.