To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Československá stopa v utkání:

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.
Utkání končí jasným vítězstvím Dinama Riga, které o své výhře rozhodla hlavně v průběhu druhé třetiny. Hosté podali matný výkon a po zásluze odjíždí z Lotyšska bez bodu.
59:24
Puk míří za branku Kalninše, hosté bleskově prostřídali a nakonec i vybojovali vhazování ve třetině soupeře.
59:00
Poslední minuta tohoto utkání, Riga v útočném pásmu.
58:29
Jeden z posledních útoků Metallurgu v dnešním zápase, znovu se hosté do zakončení nedostávají, domácí se s přehledem brání.
57:38
Domácím se podařilo puk dostat ze třetiny a mezitím časomíra ukrojila další sekundy.
57:08
Hosté rozehrávají zpoza vlastní branky a bleskově se dostávají do útočné třetiny, puk však končí pouze v rohu a tam je to zase bitva.
56:12
Tím se ale samozřejmě otevírají okénka v defenzivě soupeře, Mikelis Redlihs se nyní dostal do zakončení, ale Podjapolskij chytá.
55:50
Metallurg to ještě ale nevzdal a nyní je aktivnější a často v útočné třetině.
55:00
Posledních pět minut tohoto utkání, domácí hrají s přehledem a vypadá to, že si náskok do konce již pohlídají.
53:15
Hokejisté domácího týmu vyčkávají na modré, kde odebírají puky svému soupeři.
52:40
Oba týmy jsou již v plné sestavě a hosté zkouší zaútočit po levé straně.
52:13
Hra se nyní často přerušuje a nepříjemně kouskuje, což samozřejmě domácím poměrně svědčí, tříští se tím případný tlak soupeře.
51:38
Po střele Zileho musel Pojapolskij zasahovat, hra přerušena.
51:17
Hra ve čtyrech zatím více svědčí domácím, kteří se drží v útočném pásmu.
50:32
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Ignat Zemčenko – 2 min.).
50:32
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nikolajs Jelisejevs – 2 min.).
50:00
Posledních deset minut třetí třetiny a s největší pravděpodobností i celého utkání.
49:27
Hra přerušena, vhazovat se bude po levici Pojapolského.
48:41
Riga právě vstřelila branku!
Riga přečkala oslabení, po chybě Vichareva ve středním pásmu se domácí dostali do šance, jmenovitě TIM SESTITO, který si najel před branku Metallurgu a střelou nad levý beton Podjapolského dává pátý gól domácího týmu. Asistence: Krišjanis Redlihs.
48:38
47:56
Dinamo vyhazuje puk ze třetiny a dokonce tam Zile získává cenné sekundy ve třetině Metallurgu.
47:28
Metallurg je sice v útočném pásmu, ale domácí dobře přistupují a nenechávají soupeře zakončit.
46:38
Metallurg vyhrál buly ve třetině soupeře a drží se před brankou Kalninše.
46:28
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min.).
45:49
Vhazování ve středním pásmu, dokonce přímo ve středovém kruhu, puk míří do třetiny Metallurgu.
45:02
Alexandr Komaristyj se dostal do zakončení z pravé strany, ale Kalninš se nenechal zaskočit.
44:08
Dobrý obranný zákrok Fjodora Poliščuka za vlastní brankou, hosté se ale nemohou vymanit i tak ze třetiny.
43:50
Na druhé straně zasahuje Podjapolskij, který přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho levici.
43:03
Vhazování ve středovém kruhu, hosté nahazují puk za branku Kalninše.
41:03
Justin Shugg byl bráněn na útočné modré, sice prodral do útočného pásma, ale je pískán ofsajd.
40:01
Hosté již do třetí třetiny neposílají do brány Birjukova, místo něho nastupuje Podjapolskij.
40:01
Další třetina začne přibližně ve 20:11.
Ve druhé třetině domácí třikrát skórovali, hosté pouze jednou, kdy snížili na 1:2, pak ale domácí dvěma góly opět odskočili ve skóre a do třetí třetiny půjdou s luxusním náskokem.
40:00
39:32
Nakonec si Birjukov vyjel před brankoviště a zalehl puk před Galvinšem a přerušil hru, to je to nejlepší, co nyní mohl udělat, spoluhráči byli již hodně unavení.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny, Metallurg se již dlouho brání, hráči jsou unavení.
38:29
První řada Dinama nyní drží útočné pásmo.
37:58
Tvrdá střela Gilliese z levé strany, ale Birjukov vyráží.
37:05
Zakázané uvolnění hostů, hra se stěhuje před Birjukova.
36:40
Krišjanis Redlihs se nedostal k puku za brankou Metallurgu a musí se rychle vracet.
36:10
Domácí se nyní nikam neženou, číhají ve středním pásmu na svého soupeře.
35:23
Studená sprcha pro Metallurg, který byl blízko vyrovnání při přesilové hře, pak ale dvakrát inkasoval a nyní prohrává již o tři góly.
34:41
Oddechový čas pro hosty.
34:41
Výborně to udělal Colton Gillies, který vybruslil z rohu před branku Birjukova, kterého sice nepřekonal, ale za ním z druhé vlny najel PJOTR SČASTLIVYJ, jež byl úspěšnější a přehodil gólmana Metallurgu. Asistence: Colton Gillies.
34:15
Oskars Cibulskis s pukem za vlastní brankou.
33:14
Domácí přečkali oslabení a v podstatě z protiútoku skórují! GUNARS SKVORCOVS si najel z levé strany k brance, kde se k němu odrazil puk po zákroku Birjukova a střelou přes ležícího gólmana Metallurgu vrací Rize dvoubrankové vedení. Asistence: Kristaps Zile a Krišjanis Redlihs.
32:44
32:05
Pískot diváků je sice hlasitý, ale hokejistům Metallurgu to nijak nevadí a i nadále se drží v útočném pásmu.
31:44
Kalninš nyní fantastickým zákrokem podržel svůj tým.
31:02
Hosté mají příležitost vyrovnat při přesilové hře, puk ale míří ze třetiny.
30:44
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kaspars Saulietis – 2 min.).
29:57
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Skvělé rozehrání Birjukova, puk převzal JEVGENIJ SOLOVJOV, který z levé strany najel před Kalninše a překonal ho střelou mezi betony! Asistence: Michail Birjukov.
28:38
Nahozený puk za branku Birjukova, kde si pro něho dojel Cibulskis, ale vzápětí ho zase ztratil, Kuklev vyhazuje na zakázané uvolnění.
27:13
Aktivita Dimana Riga neustává, hosté se dostali pod velký tlak.
25:55
Domácí přece jenom využívají přesilovou hru, z levé strany se prosazuje LAURIS DARZINŠ, který trefil odkrytou branku, Birjukov se nestihl přemístit. Asistence: Miks Indrašis a Guntis Galvinš.
25:48
Závar před Birjukovem, který nakonec ukryl puk kdesi pod sebou, důležité je, že skončil před brankovou čárou.
25:37
Dinamo v útočné třetině, střela Krišjanise Redlihse z pravé strany, Birjukov mávl lapačkou a lapil.
24:58
Nadějný brejk domácích, kdy šli dva na nikoho, skončil odpískaným ofsajdem, bylo to ale těsné.
24:07
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Ilja Musin – 2 min., sekání).
23:35
Puk míří za branku Birjukova, domácí po přečkaném oslabení hned v útoku.
22:53
22:38
Diváci pískají, ale mohou být v klidu, množství chyb sráží hru Metallurgu, který opět ztrácí pásmo.
21:58
Nyní již Metallurg v útočném pásmu, Jakub Sedláček se musí mít na pozoru.
21:35
Hosté za vlastní brankou, oba týmy střídají.
20:53
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., podražení).
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:18.
Po první třetině vedou domácí 1:0, hostům se nedaří a jsou zatím horším mužstvem.
20:00
19:00
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:34
16:34
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Kirill Lebeděv – 2 min., vysoká hůl).
15:52
Jakub Sedláček má puk ve své lapačce a přerušuje hru, vhazování po jeho levici.
15:20
Dobře nyní domácí pohlídali vlastní modrou čáru, hosté se nedostali do třetiny a nakonec se vrací až za vlastní branku.
13:51
Ztečovaná střela Pjotra Sčastlivého končí v ochranné síti, hra přerušena, vhazovat se bude po pravici Birjukova.
13:45
Další nepřesnost v rozehrávce Metallurgu, kterému se v dosavadním průběhu vůbec nedaří.
13:16
Jakub Sedláček zastavuje nahozený puk soupeře a pomáhá tak vlastním obráncům s rozehrávkou.
12:44
Puk v útočném pásmu Metallurgu, ale hosté se znovu nedostávají ke střele a ztrácejí pásmo.
12:17
Nepřesná rozehrávka domácích, odpískán ofsajd na útočné modré.
11:23
Nikolajs Jelisejevs zavezl puk do útočného pásma, našel Pavlovse, který ale neudržel útočné pásmo.
10:23
Birjukov znovu zasahuje, tentokrát na něho zkoušel vyzrát Lauris Darzinš, ale gólman Metallurgu se nenechal zaskočit.
09:52
Po střele domácího Indrašise zasahuje Birjukov, který přerušuje hru, vhazování po jeho pravici.
09:32
Hra ztratila tempo z úvodu zápasu.
08:32
Nepřesná přihrávka domácích, Galvinš se vrací s pukem za vlastní branku.
07:20
Obrana Dinama zatím pracuje výtečně a nepouští soupeře do zakončení.
06:28
Jemec vybojoval puk v rohu třetiny Dinama a hosté se usazují v útoku.
05:50
Metallurg ve vlastní třetině, následuje pas do středního pásma.
05:19
Aktivita domácích se vyplácí, Redhlis zavezl puk do levého kruhu pro vhazování, odkud pohotově vypálil NIKOLAJS JELISEJEVS, jež zaskočil Birjukova střelou nad lapačku. Asistence: Vitalijs Pavlovs a Mikelis Redlihs.
04:10
Nyní se hraje za brankou Metallurgu, domácí se snaží dostat k puku, ale nedaří se jim to.
03:32
Aleksandrs Jerofejevs zachytil a poslal puk ze třetiny, domácí jdou střídat.
03:13
Nyní se zase Metallurg drží v útočném pásmu, domácí se nemohou dostat k puku.
02:05
To je skvělý zámek, který předvádí domácí Dinamo! Vše končí střelou Nikolajse Jelisejevse, která sice mířila vedle branky, ale Birjukov po ní sáhl a přerušil hru.
01:27
Domácí se nyní drží v útočném pásmu, hosté se pouze brání.
00:28
První střelecký pokus si připsali domácí, ale gólman hostů nemusel zasahovat.
00:01
Dnešní zápas povede jako hlavní sudí český rozhodčí Antonín Jeřábek.
Oba týmy na ledě, hrají hymny.

Dinamo Riga: Kalninš (Sedláček) – Jerofejevs, Mullen, Cibulskis, Galvinš, Zile, K. Redlihs, J. Redlihs – Gillies, Shugg, Sčastlivyj – Indrašis, Darzinš, Sestito – Pavlovs, M. Redlihs, Jelisejevs – Razgals, Skvorcovs, Saulietis – Meija.

Metallurg Novokuzněck: M. Birjukov (Podjapolskij) – Ljamkin, Kuklev, Pervyšin, Viksna, Arbuzov, Vasilčenko, Tatalin, Ďjakov – Zemčenko, Lebeděv, Komaristyj – Vicharev, Anisin, K. Semjonov – A. Michejev, Solovjov, Razumov – Poliščuk, Jemec, I. Musin.

Rozhodčí: Jeřábek, Rogačev – Lazarev, Šichanov.
Dobrý den, vítám Vás u zápasu KHL, kde se proti sobě postaví celky Rigy a Novokuzněcku!

Domácí lotyšský celek je na tom opravdu velice zle, protože z devíti zápasů získal pouhé tři body a nachází se tak hluboko na chvostu tabulky Západní konference. Skóre 13:25 pak nenasvědčuje tomu, že by Riga letos měla bojovat o play-off... V posledním zápase pak tento celek doma prohrál s Novosibirskem 3:4, takže je co napravovat.

Hosté z Novokuzněcku jsou na tom sice lépe, ale pouze nepatrně. Z deseti zápasů získali chabých 6 bodů a díky tomu jsou také poslední, ale tentokrat ve Východní konferenci. V posledním duelu pak tento tým prohrál na ledě Minsku 4:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.