Já děkuji za pozornost, přeji pěkný zbytek středy a příště se těším na počtenou!
Československá stopa

Jakub Sedláček – Do zápasu nenastoupil.

Dominik Furch – 40 zásahů, 60 minut odchytáno, výhra, 1 obdržený gól, úspěšnost zásahů: 97,56 %.
Statistiky zápasu

Střely na branku: 41 – 16

Vyloučení: 4 – 6

Využité přesilové hry: 0 – 0

Vyhraná buly: 31 – 35
Na to jaký je rozdíl v tabulce obou týmů, tak jsme viděli pěkné napínavé utkání. Skóre otevřeli domácí, avšak ani ne o minutu později Omsk srovnal. Ve druhé části navíc ještě přidal druhý gól Andrej Kutějkin. Vedení 2:1 už pak hosté udrželi v takovém úsporném režimu. Dopředu se nehnali, ale defenzívu zvládali. Když se Riga neprosadila ani v šesti, musela sklopit hlavu a přijmout prohru o gól. Žádný bod, ale lepší předvedená hra než v minulých utkáních. Prohra o gól s vedoucím týmem Východní konference není ostuda. Teď záleží na tom, jak s tím Riga naloží a jak se ukáže v dalších zápasech.
58:00
Omsk pečlivě brání, Riga ani v početní převaze nemá protihru na Avangard.
56:45
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Kučerjavenko – 2 min.).
Oddechový čas pro domácí.
56:21
Omsk se jen brání posledních několik desítek vteřin.
55:34
Pavlovsův nájezd na českého brankáře. Furch si však povyjel, letící puk přikryl a Pavlovsovi znemožnil cokoliv udělat.
54:55
Teď má Furch hodně práce, zatím ale odolává.
54:15
Tlak domácích nekončí ani po přesilovce. Riga stále navezená v pásmu svého dnešního soka. To je kolotoč.
53:48
52:41
Útočník domácích se proháčkoval až před Furcha, před ním už nedokázal zakončit, jelikož byl příliš rozjetý a tísněný.
51:48
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Andrej Kutějkin – 2 min., hákování).
50:56
Rána Zileho od modré čáry. Furch si připisuje další zákrok.
49:50
Galvinš rozjíždí akci za svou brankou. Z akce se stala útočná akce. Domácí vyvíjejí tlak.
48:55
Fajzullina masíruje zezadu u mantinelu bek domácích.
47:48
Forčeking předváděný Omskem. Riga se ale vymanila a ještě založila nový útok.
46:05
Riga obklopila omské území a ohrozila i Furchovu bránu. Ten si se vším poradil.
45:18
Hra má pěkné tempo a spád. Vidíme hru tzv. "nahoru a dolu."
43:46
43:12
Výtečně! Opět Kalninš likviduje protivníky.
42:32
Dvě střely Kulika, který je na modré vyloženě na těžkou palbu. Dvakrát pálil, dvakrát branku netrefil. Kalninš v minisouboji vede 2:0.
41:50
Velmi dobrá přesilovka 5 na 3 pro Omsk. Více jak minutu a půl početní výhody o dva muže.
41:46
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kaspars Saulietis – 2 min., hákování).
41:21
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Aleksandrs Jerofejevs – 2 min., podražení).
40:59
Furch musel řešit ošemetnou situaci v jeho brankovišti.
40:19
Omsk se daleko nedostal. Riga má puk na holi.
40:01
40:00
39:42
Omsk si po dlouhé době vyzkoušel ofenzívu. Nic z toho.
38:48
Obrovská příležitost, kterou domácí zahodili. To může mrzet.
38:20
Rize se nedaří přesilovky v dnešním zápase.
36:31
A Roy dostane za své počínání dvě minuty za držení.
35:53
Meija obtěžován za brankou Furcha Royem.
35:00
34:00
Druhá polovina početní výhody už byla horší. Domácí nepředvedli tak dobrou hru jako v té první polovině.
33:52
Furchův zásah. Při další střele vyletěl kotouč mimo hřiště, přerušená hra.
33:12
Riga okamžitě nastěhovaná v útoku a vymýšlí přesilovkové kombinace.
33:00
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ivan Fiščenko – 2 min., faul loktem).
32:46
Hráči Rigy si z obdržené branky nic nedělají a hned zase vyrážejí kupředu, do útoku.
30:47
Avangard právě vstřelil branku!
Vyhraná buly na obránce a střela od modré po ledě. Takto lehká byla gólová akce hostů z Omsku. Autorem branky je ANDREJ KUTĚJKIN. Asistence: Ilja Zubov.
30:33
Gillies se Sčastlivým pronikli ke střele, kterou bohužel pro ně zblokoval hráč hostů.
30:12
Jelisejevs byl rozjetý a chtěl dobýt útočné pásmo. To se nepovedlo.
29:33
Příliš upracovaný styl hokeje nyní vidíme na kluzišti Riga Arény.
28:30
Další úspěšný zákrok Kalninše. Musel čelit najetému soupeři, který pálil z jeho pohledu pravého kruhu.
27:42
Opět agilní Shugg, avšak výborně zakročila obrana hostů.
26:53
Bekhendová střela Shugga do lapačky Furcha. Ten bez problému skryl kotouč v rukavici.
25:31
Ale pozor. Vedení domácích dlouho netrvalo. Nepříliš pohledný gól. Přihrávka před branku, kde stál Maxim Pestuško, od kterého se puk odrazil do branky Kalninše.. Autorem branky Avangardu je MAXIM PESTUŠKO. Asistence: Alexandr Kučerjavenko, Danil Fajzullin.
24:55
A lotyšský klub je na koni.
24:21
Riga právě vstřelila branku!
Nyní už na to Furch nestačil. Prosazuje se COLTON GILLIES. Střelou zápěstím nad lapačku z levého kruhu útočné třetiny. Ukázková střelba. Furch neměl šanci. Asistence: Miks Indrašis, Guntis Galvinš.
23:28
Zile zakládá útok Rigy. Mikelis Redlihs a Pavlovs zamotali hlavu obráncům Avangardu.
21:50
Oba týmy jsou v pěti hráčích na ledě po právě skončených trestech.
21:43
Úspěšné napadání hostů. Vybojovali puk, který za chvíli ztratili.
20:30
V úvodu třetiny aktivnější domácí.
20:01
Úvodní buly vyhrála Riga.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:23.
V první třetině jsme neviděli gól. Co naopak vidíme je urputná a poctivá defenzivní hra obou mužstev. Gólmani tolik práce neměli. To málo, co na ně šlo, to pochytali. Ve druhé třetině doufejme v lepší zážitek.
20:00
19:50
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Miks Indrašis – 2 min., nedovolené bránění).
19:42
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Pestuško – 2 min., podražení).
19:26
Nápor domácí Rigy. Omsk by už potřeboval střídat, ale nemůže, je ždímán soupeřem.
17:33
Burdasov, Zubov a Michejev. 2. řada měla ofenzivní choutky. Gólem to neskončilo
16:58
Kalninš kryje kotouč v lapačce po střele hostů.
16:36
Avangard v přečíslení, akci zneškodnil výborný Kalninš.
14:35
Střelu Lauty domácí brankář pokryl v náručí.
13:55
Omsk zavřel protivníka ve třetině a dále pokračuje přesilovou hru s pukem na holi.
13:25
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Pjotr Sčastlivyj – 2 min., podražení).
13:01
Furch zákrokem vleže zachránil své spoluhráče od pohromy.
12:29
Avangardu chybí přesnost a větší pohyb. Na dostřel se dostává velice těžko.
12:08
Saulietis našlápl a s úmyslem překročit modrou čáru hostů. Přes vynikající obranu Omsku se nedostal.
10:56
10:56
Omsk výborně ubránil dnešní první oslabení.
10:19
Ztěžka hledají mezírku v obraně domácí hokejisté.
08:56
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jevgenij Kulik – 2 min., hákování).
08:26
Rozehrávka přes Cibulskise a Riga pokračuje v přechodu středního pásma. Už je v útoku, ale tam se to hemží bránícími hráči Omsku. Riga nemá prostor ke střele.
08:00
Další zákrok Kalninše, který přerušil hru.
05:59
Střela Burdasova, mířila do pravého horního rohu Kalninše, než ji však ztečoval jeden hráč Omsku. Jeho teče ale přesná nebyla.
04:55
1. útočná řada Avangardu vjela neohroženě do pásma svého soka. Roy, Pjanov a Pěrežogin nic zásadního nevymysleli.
03:55
Oba týmy hledají cestu do útočné třetiny. Defenzívy fungují skvěle zatím.
03:08
Roy tvrdě sražen k ledu při souboji s protihráčem.
02:52
Burdasov zavelel k útoku a rozjel akci hostů.
01:59
Hřiště v Rize je opravdu velké, skoro jako letiště. Je to velký rozdíl oproti tomu, které máme možnost vidět například ve Světovém poháru.
01:24
Kalninš si sáhl na puk. Důležitý moment pro lotyšského gólmana.
00:46
Hosté nahodili a doufali v dobrý odraz od mantinelu. Pásmo ovšem neudrželi a hrát může Dinamo.
00:01
Riga úspěšnější na buly.
00:01
Hlavní kouči Sejejs (Riga) a Kanarejkin (Omsk).
Nyní ta domácí, tedy lotyšská.
Všichni přítomni právě poslouchají ruskou hymnu.

Dinamo Riga: Kalninš (Sedláček) – Cibulskis, Galvinš, Jerofejevs, Mullen, Zile, K. Redlihs, J. Redlihs – Darzinš, Sestito, Indrašis – Shugg, Sčastlivyj, Gillies – M. Redlihs, Jelisejevs, Pavlovs – Skvorcovs, Saulietis, Meija.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Děrvuk, J. Medveděv, Gustafsson, Lisov, Kulik, Kutějkin, V. Vasiljev, Minejev – Roy, Pjanov, Pěrežogin – Zubov, I. Michejev, Burdasov – Kučerjavenko, Pestuško, Fajzullin – Juňkov, Lauta, Fiščenko.

Rozhodčí: Lavrentěv, Buturlin – Kučava, Novikov.
Československá stopa:

Jakub Sedláček – brankář Riga

Dominik Furch – brankář Omsk
Dinamo Riga

Klub z lotyšského hlavního města načal sezónu velmi špatně. 6 bodů po 10 duelech. Jen 1 výhra po základní hrací době. Ta přišla navíc až v minulém utkání. Riga si vyšlápla na Novokuzněck. Zvítězila 5:1. Forma bídná. Tým počítá prohry a nyní je na 13. pozici Západní konference. Je možné, že nepovedené období klubu odnese Jakub Sedláček, který už v minulém zápase nechytal. Mohl by ho nahradit Janis Kalnins. Ve středu se má šanci vytáhnout na skvělý Omsk. Bude to zkouška ohněm. Na druhou stranu Riga nemá co ztratit, tím pádem by z ní (hráčů) mohla spadnout nervozita. Omsk je rozjetá mašina, zastaví ji Dinamo Riga? Uvidíme.

Nejproduktivnějším hráčem Rigy je Guntis Galvinš, který je navíc obráncem. Zatím nashromáždil 6 bodů za 4 branky a 2 asistence.

Brankářská jednička: Jakub Sedláček (Čech) – 9 zápasů, 8 proher, 1 prohra po nastavení, 89,4 % úspěšnost zákroků, žádné čisté konto, 2,79 průměr inkasovaných branek.
Avangard Omsk

Klub ze Sibiře zatím okupuje 1. příčku Východní konference. Nejproduktivnějším hráčem klubu je útočník Alexandr Pěrežogin. Nasbíral 8 kanadských bodů za 6 gólů a 2 asistence. Forma Omsku je na vzestupu. Poslední dva zápasy vyhrál. Dokázal z ledu „vymazat" Jokerit v jeho domácím paláci. (4:3 po nájezdech)
Poté „zneškodnil" Dynamo Minsk 2:1, rovněž na ledě soupeře. Vzájemná bilance proti Rize hovoří pro lotyšský klub. Riga zvítězila ve 3 utkáních z posledních 5. Výsledky z pohledu Omsku. (2:1, 2:3 sn, 2:3 sn, 5:2, 1:3)

Brankářská jednička: Dominik Furch (Čech) – 6 výher, 3 prohry, 93,4 % úspěšnost zákroků, 1 čisté konto.
Hezký den. Je středa a s ní i pravidelná dávka onlajnů z KHL. My budeme mít tu čest podívat se na zápas Dinama Rigy a Avangardu Omsk. Favorit je jasný, klub z Východní konference Avangard Omsk. Pro českého fanouška zajímavý tým. Dříve za něj nastupovali například Martin Procházka, Pavel Patera, Jaromír Jágr nebo nedávno Michal Kempný. Nyní je jediným českým zástupcem v klubu Vladimír Sobotka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.