Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera.
Dnešní bláznivé utkání mezi dvěma tradičními rivaly je tedy u konce a z výhry se nakonec radují hokejisté bratislavského Slovanu. Ti dokázali získat dva body z dnešního klání, i když v průběhu zápasu ztratili dvoubrankový náskok a ve třetí třetině je od rozdílové branky zachránila tyčka. V napínavých samostatných nájezdech se ale hráči Slovanu dokázali prosadit hned třikrát, zatímco hosté skórovali dvakrát. Druhý bod tedy zůstává v Bratislavě.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slovan Bratislava.
Autorem vítězné branky je ŽIGA JEGLIČ.
Vyhlášený technik Mahbod podruhé Poggeho nepřekonal, a to znamená, že druhý bod zůstává v Bratislavě.
Ve čtvrté sérii se jako první rozjel Žiga Jeglič a tentokrát se svou střelou pod víko nemýlil.
Na straně Slovanu odmítl konec zápasu Jeff Taffe, který poslal puk bekhendem neomylně pod víko.
Ovšem hosté se znovu dostávají do vedení při samostatných nájezdech. Genoway impulzivně nabruslil před brankáře Slovanu a nemýlil se.
A Viedenský vyrovnává stav zápasu! Slovenský útočník našel mezeru mezi Taylorovy betony.
Gilbert Brulé bránu přestřelil.
Na druhé straně se nájezdový mág Žiga Jeglič tentokrát neprosadil, když jeho blafák Taylor vystihl.
Samson Mahbod, známý hračička, provedl nájezd ukázkové a forhendovou kličkou překonal Brusta.
Jako první pojedou samostatné nájezdy hosté.
Samostatné nájezdy začínají.
Slovan tak sehraje v tomto týdnu už druhé samostatné nájezdy. V úterý na ledě Novosibirsku rovněž za stavu 2:2 nakonec Belasí nájezdovou loterii prohráli.
Ani pět minut nastavení o vítězi nerozhodlo, a po úpravě ledu tak přijdou na řadu samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:47
Úmyslný ofsajd hostujícího hráče, vhazování před Taylorem.
64:05
Rozhodnout tak mohl při rychlém brejku Buldoc, ale tentokrát to byl Pogge, který udržel naděje svého týmu.
63:50
Před Taylora se dostal po šikovné individuální akci i Cheechoo, jenomže blafák nedotáhl ke zdárnému konci.
63:19
Závar před bránou Taylora! Z otočky pálil Nedorost, ovšem brankář Medveščaku zachránil svůj tým betonem.
63:06
Bačíkova střela od modré čáry byla tečována, Taylor si ale poradil.
62:21
Valský vtrhl jako uragán do útočné třetiny a pohotově vypálil přes obránce, jeho projektil zamířil do boční části brány.
61:56
Zakázané uvolnění Medveščaku, vhazování před Taylorem.
61:22
I domácí se dostali poprvé v prodloužení do útočného pásma, Jegličovu střelu od modré čáry ale srazil jeden z bránících hráčů Medveščaku na ochrannou síť.
60:43
Brule vybruslil zpoza brány před brankáře Slovanu, kterého ovšem nepřekonal.
60:29
Katic vypálil od mantinelu, Brust vyrazil puk betonem.
60:01
Ve třetí části jsme viděli jediný gól, který ve 49. minutě vstřelil Bolduc. A protože ani jeden z celků následně své velké šance nevyužil, přičemž Poggeho jednou zachránila tyč, následovat bude pětiminutové prodloužení.
60:00
59:35
Na druhé straně z bezprostřední blízkosti neprocpal puk přes Taylora Cheechoo.
59:33
Úmyslný ofsajd hostujícího celku, vhazování před Taylorem.
59:16
Parlettovu střílenou přihrávku od modré Genoway tečovat nedokázal.
58:33
Ofsajd domácího celku.
58:12
Na druhé straně mohl rozhodnout Plastino, ani jednu ze svých dvou vyložených šancí ale neproměnil!
57:50
Domácí hrají v této chvíli v plném počtu.
57:32
Hosté se ale vrátili do útočné třetiny a jeden z hráčů Záhřebu trefil tyč!
57:05
A do třetice úspěšné vyhození kotouče od domácích hráčů.
56:47
A znovu se domácím podařilo rychle osvobodit, tentokrát se to povedlo Jegličovi.
56:17
Po Katičově střele se k puku dostali domácí a okamžitě jej poslali na druhou stranu kluziště.
55:51
Velká nepříjemnost pro Slovan. Domácí se osvobodili jen za cenu faulu Kylea Chipchury a Slovan čeká oslabení v dosti nepříjemnou chvíli.
55:30
To už neplatí, chvilkový tlak v útočné třetině si vytvořili hosté.
54:55
V těchto chvílích mají puk na svých hokejkách více hráči bratislavského Slovanu.
53:43
Zigo napřáhl na pravém kruhu a vypálil, projektil ale postrádal přesnost.
53:02
Meszároš svou dělovkou poslal do tváře Arkalova, který se pochopitelně jen těžce zvedá z ledu. To muselo opravdu dost bolet.
52:53
Luža nahazoval od modré čáry kotouč na bránu. Jeho projektil ale nikdo z jeho spoluhráčů netečoval, a tak si na něj počíhal Taylor.
52:08
Bačíkovo nahození ze středního pásma se odrazil od mantinelu před bránu, tento prostor si ale Taylor hlídal a pokryl puk.
51:36
Parlett skočil na led a hosté hrají v plném počtu.
51:30
Hostům se vzápětí povedlo dvakrát vyhodit puk.
50:57
Chipchura nahrál Lužovi, který měl před sebou na levé straně čas i prostor, ovšem jeho dělovku opět eliminoval spolehlivý Taylor.
50:48
Domácí si vytvořili slušný tlak. Meszároš několikrát nahazoval puk k teči na bránu. Jeho záměr se ale neujal.
50:11
Plastino vypálil od modré čáry, ale Taylor jeho projektil zneškodnil betonem.
49:45
Hosté vyhráli buly a odpravili puk na druhou stranu kluziště.
49:36
Prvním vyloučením hráčem třetí třtiny je Blake Parlett, který podrazil Cheechooa. Přesilovka pro Slovan.
48:45
Hosté jsou evidentně při chuti, nyní zakončoval McMillan, Pogge stál u tyče připravený a zakročil.
48:07
Medveščak právě vstřelil branku!
Hosté byli na začátku třetí třetiny aktivnější a vyrovnávají stav utkání! Arkalov nahrál kotouč před bránu ALEXANDROVI BOLDUCOVI, který usměrnil puk z bezprostřední blízkosti za Taylorova záda. Asistence: Ilja Arkalov, Jakub Krejčík.
47:40
Paré zpracoval kotouč až za modrou čárou – ofsajd.
46:34
Parlett pálil zpoza kruhů do připraveného Poggeho.
46:32
Nedorost byl při přejezdu modré čáry příliš nedočkavý, načež Jeglič najel do ofsajdu.
46:09
Brule se dostal k zajímavému zakončení bekhendem, které ovšem Pogge eliminoval betonem. Hosté začínají být po opatrném úvodu třetí části znovu nebezpeční.
45:39
Na druhé straně Taylor eliminoval Meszárošovu dělovku od modré čáry.
45:18
Po obrovské chybě Chipchury se dostal do výhodné šance před bránou Paré, který zblízka napálil boční konstrukci Brustovy brány.
44:42
Dlouhou pasáž bez střely přerušil Nedorost, který vjel do levého kruhu a odtud vypálil, Taylor byl připraven.
43:49
V těchto chvílích hrají oba celky poměrně dost opatrně, trenéři obou mužstev asi vyčetli svým svěřencům hru v defenzívě z druhé třetiny.
42:14
Arkalov nahodil puk ze středního pásma na Poggeho, který vytáhl lapačku a přerušil hru.
41:02
Domácí jsou na úvod třetí části aktivnější, Cheechoo obdržel přihrávku před bránu, ovšem zblízka si na Taylora nepřišel.
40:01
Hodně zajímavá, ale také hodně dlouhá druhá část je za námi. Diváci ve velmi slušně zaplněné bratislavské aréně viděli spoustu šancí na obou stranách. K nejzásadnějším okamžikům druhé části došlo v její druhé polovině. Ve 33. minutě nejprve Brust hodil hůl do kombinace hostujícího celku, za což podle pravidel následovalo trestné střílení. Brankář Slovanu cítil nespravedlnost a pustil se do hádky s rozhodčím, za což nakonec obdržel trest do konce utkání. Před trestným střílením jej tedy v bráně nahradil nerozchytaný Pogge. Ten dokázal penaltu hostujícího celku vychytat. Rozhození domácí ale ve druhé části přece jen inkasovali. Ve 36. minutě vstřelil svůj první gól v KHL devatenáctiletý český útočník Jiří Smejkal. Jeho branku musel hodně dlouho zkoumat rozhodčí. Třetí třetina, která začne zhruba v 18:58, tak slibuje velké drama.
40:00
39:55
Valský se prohnal po levém křídle a vypálil od mantinelu, Taylor jeho pokus zneškodnil.
39:35
Domácím se ale povedlo dostat puk pryč z pásma a zdá se, že ve druhé části už neinkasují.
39:20
Hosté si vytvořili v závěrečné minutě tlak a snaží se vstřelit vyrovnávací branku do šatny.
39:00
Začala se poslední minuta prostřední části.
38:08
Zakázané uvolnění Záhřebu. Vhazování před Taylorem, který ve druhé polovině druhé části neměl téměř žádnou práci.
37:51
Ofsajd hostujícího celku.
37:45
Nyní se hra přelévá ze strany na stranu bez střeleckých šancí.
36:23
Domácí jsou v této chvíli značně rozhození a hosté mají víc eze hry.
35:47
A pozor. Sudí nakonec gól po dlouhé konzultaci s videorozhodčím uznal. Pogge vytáhl zákrok lapačkou až za brankovou čárou. Po přihrávce Tomáše Mertla tak český teenager JIŘÍ SMEJKAL zaznamenal svůj první zásah v KHL.
35:47
Rozhodčí ještě bude zkoumat video, zda Pogge nevychytal puk až za brankovou čárou.
35:47
Neuvěřitelný zásah Poggeho, který na brankové čáře vytáhl ukázkový reflexivní semafor proti zakončení mladého českého forvarda Jiřího Smejkala!
34:52
Hosté hrají v plném počtu.
34:50
Katic vyvezl puk do středního pásma a bekhendem nahodil puk až k Poggemu.
34:29
Hostům se znovu povedlo vymanit z tlaku.
33:46
Meszároš přišel o puk, který vybojoval Arkalov, který si zblízka na Poggeho nepřišel.
33:35
Domácím se zatím nedaří na delší čas udržet v pásmu. Dostanou však další šanci, protože vhazovat se bude v jejich útočném pásmu poté, co Švarného střelecký projektil srazila defenzíva Záhřebu na ochrannou síť.
32:48
Po delší době si zahraj přesilovou hru Slovan. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Goran Bezina.
32:37
Zakázané uvolnění Slovanu, hra se přesune před Poggeho.
32:04
Butler Poggeho nepřekonal, zakončení mu úplně nesedlo a trefil jen připravený pravý beton brankáře Slovanu.
32:04
Proti trestnému střílení Butlera se tak postaví nerozchytaný Justin Pogge.
32:04
Tak to je neuvěřitelné!! Rozhodčí vyloučili za protesty brankáře Brusta do konce utkání! Tak to se jen tak nevidí.
32:04
Brust obdržel desetiminutový osobní trest.
32:04
Barry Brust hodil hokejkou do kombinace hostujícího celku, za což podle pravidel následuje trestné střílení!
31:04
Na druhé straně se ocitl v neméně zajímavé šanci Taffe, ovšem zblízka si opět na brankáře Záhřebu stejně jako před chvílí při samostatném brejku, nepřišel.
30:48
Nyní sledujeme zajímavý hokej s množstvím šancí na obou stranách, což způsobují rovněž ne zrovna ideálně fungující defenzívy obou celků. Hodně prostoru dostal McMillan, který se dostal až před Brusta, jenž ale znovu podržel svůj tým.
29:52
Po Plastinově šikovném vyhození puku po mantinelu se dostal do samostatného brejku Taffe, který vyskočil z trestně lavice. Taylor samostatný nájezd kanadského forvarda eliminoval betonem.
29:44
Taffe naskakuje na led a domácí hrají v plném počtu.
29:21
Hosté v tlaku. Genowayovu střelu od modré čáry si Brust pohlídal.
28:43
Brule využil Ďalogova zaváhání a dostal se do zajímavého brejku. Nakonec volil zakončení z pravého kruhu, které Brust vyrazil k mantinelu.
28:12
Valský, který dnes hraje výborně, dokázal vyvést puk do středního pásma a osvobodit svůj celek.
27:57
Butlerovu střelu od modré srazil jeden z obránců Slovanu na ochrannou síť.
27:44
A další početní převaha pro hosty. Taffe vyhodil puk z obranného pásma do hlediště a oslabí své mužstvo.
27:38
Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho. Bolduc nakonec zvolil střelu, kterou ale připravený Brust zneškodnil.
26:59
Švarný se vrátil na ledovou plochu a domácí se ubránili i třetí přesilovce soupeře.
26:25
Valský se podobně jako před chvílí Skalický ve vlastním oslabení utrhl do rychlého protiútoku, objel bránu a snažil se zakončit pohotově k tyči, Taylor na poslední chvíli dokázal vystrčit svůj beton, a zastavit puk.
25:59
Chipchura obral o puk Mertla, a osvobodil tak svůj tým.
25:29
Hosté se dostali při přesilovce do přečíslení, Bruleho přihrávku ale zneškodnil obětavým pádem Luža.
25:09
Skalický energicky vyvezl kotouč až do útočného pásma, kde byl sice tísněn Bezinou, přesto se snažil vecpat před Taylora. Brankář chorvatského celku si poradil a slovenský forvard následně posunul bránu.
24:59
Genoway si v útočném pásmu vykoledoval faul, dvě minuty za držení obdržel Ivan Švarný a hosté si zahrají první početní převahu.
24:16
McMillan přejel modrou čáru a vypálil z levého kruhu mimo bránu.
23:20
Úvodní dvě minuty sice patřili spíše Záhřebu, v těchto chvílích se však dostávají čím dál častěji do zakončení domácí.
22:42
Bačík vyslal od modré čáry šikovnou střílenou přihrávku, kterou před Taylorem tečoval Viedenský, brankář Záhřebu ale dokázal zavčasu sepnout betony a zastavit puk.
21:39
Na druhé straně pálil Taffe, ale jeho střelecký pokus přesný nebyl.
21:01
Larkin našel u tyče úplně volného Parého, který měl před sebou prázdnou bránu. Útočník Záhřebu ale nedokázal kotouč ideálně zpracovat.
20:12
Hosté vlétli s vervou do druhé části, Brust se musel mít na pozoru před střelou od modré čáry.
20:01
Úvodní polovina zápasu patřila domácím, kteří vstřelili dvě branky. Nejprve se trefil v osmé minutě Slovák s chorvatskými kořeny Rosandič a o tři minuty později se ve vlastním oslabení po výborné práce Valského prosadil Viedenský. S hosty to v té chvíli nevypadalo vůbec dobře, ale postupem času se jim povedlo srovnat hru a na konci třetiny byli i dost nebezpeční. Druhá třetina, která začne zhruba v 17:55, tak patrně bude zajímavá.
20:00
19:28
Brule se projel do útočného pásma a z levého kruhu vypálil na vzdálenější tyč. Jeho projektil zamířil mimo svatyni Brusta.
19:00
Začala se poslední minuta první třetiny.
18:59
V krátké přesilové hře se hosté k ničemu nedostali a nyní už se hraje v plném počtu na obou stranách.
18:25
Krejčík skočil na ledovou plochu a hostům začala zkrácená přesilová hra.
17:40
Larkin pálil od mantinelu, přičemž Brust vyrazil puk jen před sebe na dorážejícího Mertla, který naštěstí pro Slovan jen promáchl puk!
17:23
Ačkoliv domácí již nehrají početní převahu, dokázali si i ve čtyřech vytvořit tlak, Švarný si nabruslil až před bránu, ovšem Taylora zblízka nepřekonal.
16:59
Chipchura se dostal do křížku s hráči Záhřebu, za což obdržel jako jediný dvouminutový trest a poměr sil se vyrovná.
16:59
Taffe vybojoval za bránou puk a ihned jej nabídl před bránu osamocenému Chipchurovi, který měl ovšem puk na bekhend a zblízka nedokázal Taylora překonat.
16:39
Taffe zakončoval z pravého kruhu, Taylor byl připraven.
16:25
Druhou přesilovou hru si pro změnu zahrají i domácí. Hosté hráli chvíli v šesti, což neušlo pozornosti rozhodčího, který udělil střídačce Medveščaku trest. Ten si odpyká Jakub Krejčík.
16:02
Bačík skočil na led a domácí hrají v plném počtu. Druhá přesilová hra Záhřebu ovšem byla poměrně dost nebezpečná.
15:30
Brulé pálil v jízdě z levého kruhu, ovšem kotouč poslal jen do bránícího hráče.
15:08
Znovu se domácím povedlo vyhrát buly v oslabení a znovu odpravili puk pryč z pásma.
15:05
Následně se ale český útočník ve službách Záhřebu Mertl dostal do zakončení, jeho dobrou střelu ovšem Brust zneškodnil.
14:43
Katic hledal před bránou volného Mertla, který se ale k zakončení nedostal.
14:10
Belasým se hned na úvod oslabení podařilo odpravit puk přes všechny čáry.
14:01
Šance pro Medveščak vrátit se do utkání. Dvě minuty za krosček obdržel Patrik Bačík.
13:25
Butler v obrovské šanci Brusta nepřekonal.
13:15
Skalický našel před bránou Viedenského, který tváří v tvář Taylora tentokrát nepřekonal. Belasí mají v úvodní části jasně více ze hry.
12:35
Taffe získal u mantinelu kotouč a nahrával před bránou, kde ovšem nenašel žádného příjemce jeho pobídky.
11:42
Bolduc zkusil štěstí střelou zpoza pravého kruha, ale napálil jen bránícího hráče Slovanu.
10:41
Slovan právě vstřelil branku!
To jsou věci, domácí se dokázali prosadit ve vlastním oslabení a dostávají se do dvoubrankové vedení. Vynikající práci odvedl český útočník Jakub Valský, který byl tísněn u mantinelu třemi hráči Záhřebu, ale přesto dokázal prostrčit puk na MARKA VIEDENSKÉHO, jenž vybruslil zpoza brány před Taylora, jehož vydařeným bekhendovým posunem překonal. Asistence: Jakub Valský.
10:00
Slovanu se povedlo dostat kotouč pryč z pásma.
09:54
Paré vypálil z levého kruhu, ale narazil jen na připraveného Brusta.
09:28
Bezinovu dělovku od modré zneškodnil Brust betonem.
09:16
Šance pro Záhřeb, který si zahraje svou první přesilovku. Dvě minuty za podražení obdržel Lukáš Vopelka.
07:44
To, co se domácím nezdařilo v první početní převaze, povedlo se nedlouho poté. Chipchura nahrál na modrou rodákovi ze Záhřebu, který ale reprezentuje Slovensko a hraje za Slovan Bratislava MISLAVOVI ROSANDIČOVI, jehož střela příklepem od modré zaplachtila do brány. Asistence: Kyle Chipchura, Tomáš Kubalík.
07:22
Skalický se hnal do situace jeden na jednoho, ale protože mu chyběla rychlost rozhodl se hned za modrou ke střele, kterou si Taylor pohlídal.
06:21
Druhá část přesilové hry Slovanu příliš nevyšla, nyní už hrají hosté v plném počtu.
05:45
Následně se povedlo i Larkinovi poslat kotouč na protější stranu kluziště.
05:25
Hostům se povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.
05:10
Znovu slušný tlak Slovanu, ale znovu bez přímého ohrožení Taylora.
04:36
Domácí vyhráli úvodní přesilovkové buly a vytvořili si slušný tlak. Dvakrát zakončoval od modré Meszároš, obě jeho rány byly zblokovány.
04:21
První přesilovou hru zápasu si zahrají domácí. Dvě minuty za držení hole obdržel Alexandre Bolduc.
03:33
První formace se po sérii přihrávek dostala k zajímavé šanci, ovšem Jeglič nedokázal zpracovat puk.
02:31
Domácí se na chvíli dostali do útočného pásma, Taylora ovšem neohrozili.
01:54
Mahbod nabil za sebe Krejčíkovi, jehož prudká rána zamířila nad bránu.
01:22
A hosté se jako první dostali ke střele. Butlerovu střelu od mantinelu si Brust pohlídal.
00:46
V úvodní minutě hosté ukazují, že dnes přijeli do Bratislavy s jasným cílem a aktivně forčekují.
00:01
Obě mužstva už jsou seřazena na modrých čarách. Nejprve zazní hymna Chorvatska, poté Slovenska a utkání bude moci začít.
Chorvatský celek sužují zdravotní problémy obránců. Hned čtyři stabilní zadáci se potýkají se zraněním, do Bratislavy tedy Záhřebští dojeli pouze s pěti obránci! Uvidíme, jaký bude mít tato skutečnost vliv na utkání.

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Švarný, Plastino, Luža, Meszároš, Ďaloga, Pokorný, Rosandić, Bačik – Nedorost, Jeglič, Valský – Vopelka, Taffe, Cheechoo – Skalický, Viedenský, Lušňák – Chipchura, Zigo, T. Kubalík.

Medveščak Záhřeb: Taylor (Hovinen) – Bezina, Parlett, Katic, T. Larkin, J. Krejčík – Mertl, Co. Genoway, McMillan – Butler, Brulé, Paré – Hedberg, Mahbod, Perkovich – Bolduc, Glumac, Smejkal – Arkalov.

Rozhodčí: Beljajev, Buturlin – Ivanov, Černyšev.
Oba celky se v novém ročníku KHL zatím spíše hledají, oba patří do spodní části tabulky Západní konference. Bratislavskému Slovanu patří po osmi odehraných zápasech jedenáctá pozice, Záhřeb má odehraný o jeden zápas více a také na svém kontě má o dva body více, pročež se nachází na desáté příčce konference.
Hezký sobotní podvečer. Před námi je duel dvou sousedů v tabulce Západní konference KHL a zároveň dvou nejzápadnějších celků této převážně ruské nadnárodní soutěže, své síly změří Slovan Bratislava s Medveščakem Záhřeb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.