Václav Nedorost – 4 střely, čas na ledě 16:10
Tomáš Kubalík – 1 střela, čas na ledě 6:27
Tomáš Kundrátek (všichni SBA) – 0 střel, čas na ledě 19:05
Střely na bránu ve 3. třetině – 15:13; střely celkem – 36:34.
Je po všem! S jednoznačným vítězstvím 6:0 si odváží svěřenci Olega Znaroka tři body domů do Petrohradu. Z velké části se o to postaral Ilja Kovalčuk, který svým hattrickem ukázal vyprodané bratislavské aréně, že ještě stále patří k nejlepším hráčům na světě. Nelze zapomenout ani na bezchybný výkon Igora Šesťorkina, který smazal všechny střelce Bratislavy.
59:56
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nikolaj Prochorkin – 2 min., vražení na hrazení).
59:56
Menší šarvátka v rohu kluziště.
59:19
Chochlačjov se ještě pokoušel ujel obraně, podklouzla mu však brusle a soupeř přebral volný kotouč.
59:09
Nepřesný pokus o vysunutí jednoho z útočníků do úniku končí zakázaným uvolněním hostů.
58:15
Moses se z rychlého protiútoku dostal k důrazné střele, trefil však pouze připraveného gólmana.
57:01
Petrohrad kontroluje hru. Přihrává si ve vlastní třetině a zkouší vymyslet brejkovou situaci.
56:13
Individuální akcí se blýskl Barabanov, když stahovačkou obešel obránce, jeho následnou střelu ale Brust s klidem lapil.
55:50
Jeglič se ke střele neodhodlal a raději pouze poslal puk po mantinelu. Obrana SKA jej ale obratem vyhazuje obloučkem do středního pásma.
55:29
Kovalčuk s Kubalíkem si vyměnili názory, vše však proběhlo bez větších emocí.
54:51
Po Brustově zásahu se vhazuje po jeho levé ruce.
53:41
Zápas už se víceméně pouze dohrává. Občas hráči vyšlou na brankáře nějakou prověrku, do žádných větších akcí už se ale nepouští.
52:55
Naopak Brust dnes hodně riskuje. Znovu se pokusil rozehrát a znovu na hokejku protihráče. Tentokrát z toho však gól nebyl.
52:32
Z Šesťorkina dnes doslova vyzařuje klid. Nahození ze středního pásma bez váhání schoval do lapačky.
51:30
Pěkná kombinace Petrohradu, na jejímž konci stála dělovka z první v podání Šipačova. Letěla však pár centimetrů vedle brány.
51:05
Icing domácího celku.
50:09
SKA kontroluje hru, v klidu prostřídává hráče a šetří síly.
48:48
48:47
Bělovova dělovka sedmým gólem neskončila, Brust na poslední chvíli zasáhl.
48:20
Plotnikov vjel do pásma o něco dřív než Kovalčuk, odpískán ofsajd.
48:09
Slovan vyhazuje a posílá na led čerstvé hráče.
47:49
Čudinov s Gusevem si předávali přihrávky, chyběla však pořádná střela.
46:48
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Žiga Jeglič – 2 min., nedovolené bránění).
46:40
Domácí se nevzdávají a i nadále se tlačí do brány a chtějí před vyprodanou halou vstřelit alespoň čestný gól. Ovšem naráží stále na ten samý problém se jménem Igor Šesťorkin.
45:54
Petrohrad právě vstřelil branku!
Slovan statečně bojoval celý zápas, ale tohle už je debakl. Dadonov našel v rychlém protiútoku STEVA MOSESE, jenž přesnou střelou přidává další hřebík do bratislavské rakve. Asistence: Jevgenij Dadonov.
45:38
45:22
Slovan tlačí a tlačí. Šesťorkin se ale zdá být nepřekonatelný.
44:21
SKA vyhazují až k Brustovi, domácí musí rozjet novou akci.
43:38
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
42:45
Střelu Cheechooa Šesťorkin vyrazil pouze před sebe, kde stál Šťastný, ale i s jeho dorážkou si ruský gólman výborně poradil!
42:39
Šesťorkin dalším jistým zákrokem přerušuje hru.
42:20
Neskutečná produktivita ruského velkoklubu! SERGEJ PROCHORKIN se dostal v mezikruží ke kotouči a tváří v tvář oklamal Brusta blafákem do forhendu. Asistence: Alexandr Barabanov, Roman Rukavišnikov.
42:09
Naopak Šesťorkin raději podržel, vhazovat se bude po jeho pravici.
41:55
Koskirantova rána skončila v náruči Brusta, ten okamžitě rozehrává.
40:38
To už je oneman show! Tichonov našel zpoza brány volného ILJU KOVALČUKA, který přesnou střelou dokonal v dnešním zápase hattrick! Asistence: Viktor Tichonov, Sergej Plotnikov.
40:01
Dnešní utkání sleduje 10055 diváků. Vyprodáno!
Další třetina začne přibližně v 20:45.
Střely na bránu ve 2. třetině – 12:9,
střely celkem – 17:21,
vhazování ve 2. třetině – 10:12,
fauly ve 2. třetině – 0:1.
První polovina druhé třetiny patřila jednoznačně Slovanu, který se sebevědomě hnal za vyrovnáním. Šesťorkin však zamkl bránu a nepustil za svá záda jediný puk. Naopak to byl znovu Petrohrad, kdo se radoval, když Kovalčuk svým dnešním druhým gólem využil chyby soupeřova brankáře. Tečku na závěr přidal po pěkné akci Koskiranta, domácí tak budou mít ve třetí třetině velmi těžkou situaci – stav 0:3 je vzhledem k síle SKA téměř rozhodnutý.
40:00
39:19
Teď už puk v bráně je! Moses v rychlém protiútoku našel krásným pasem JARNA KOSKIRANTU, který neměl těžkou práci. Asistence: Steve Moses, Alexandr Chochlačjov.
38:58
Obrovská šance SKA! Moses však netrefil odkrytou část brány!
38:40
Hra se přesunula na druhou stranu. Čudinov pálil od modré těsně mimo.
38:10
Brankář SKA obstál i tentokrát proti sérii střel a dorážek.
37:29
Brust si vyjel proti odraženému puku a tentokrát jej již rozehrál bezchybně.
37:00
Tři minuty do konce druhé periody. Šesťorkin si připisuje další zákrok po pokusu Šťastného bekhendem od mantinelu.
36:20
Kovalčuka je dnes plný led. Od vlastního pásma se dostal až k Brustovi, obrana mu ale nakonec nedovolila zakončit.
35:47
Puk vletěl na střídačku hostů, vhazovat se bude na středovém kruhu.
34:16
Barabanov vyslal pěknou prověrku na Brusta, ten však společně s Barrym situaci vyřešil.
33:09
A znovu ruský gólman.
32:57
Šesťorkin dnes působí ve skvělém rozpoložení. Po dalších pokusem nadále drží čisté konto.
32:30
Bratislava se pokouší rychle odpovědět, SKA jsou však proti.
30:41
To je ale hodně studená sprcha pro domácí. Slovan byl po celou druhou třetinu jednoznačně lepším týmem, paradoxně však udeřil soupeř. Obrovskou chybu udělal sám Brust, který se pokusil o rozehrávku, nahrál však přesně na hůl ILJU KOVALČUKA, který nemohl takovou příležitost nevyužít. Bez asistence.
29:56
Chipchura marně zkoušel prokličkovat obranou SKA.
29:01
Prochorkin příliš dlouho váhal se střelou, Brust proto zasáhl bez problémů.
28:27
Moses prověřil Brustovu pozornost střelou od mantinelu, brankář ale prokázal, že je ve střehu.
27:31
Čudinov nemá za bránou na koho rozehrát. Musí čekat, až spoluhráči vystřídají.
26:59
Hra se hodně kouskuje. Puk je znovu mimo hrací plochu.
26:37
Komerční přestávka.
26:37
Puk je mimo hřiště, rozhodčí dobře vědí, že byl tečován hráčem SKA, vylučovat se tak nebude.
25:50
Šesťorkin schoval kotouč do lapačky, vhazovat se bude po jeho levici.
24:25
Velký závar před bránou vytvořila Bratislava, fantastický Šesťorkin ale znovu odolává!
24:08
Slovan se jeví aktivněji a ohrožuje bránu Petrohradu.
23:08
Ďaloga projel ze středního pásma až do zakončení, Šesťorkin sice vyráží pouze před sebe, tam však stojí spoluhráči.
22:33
Šťastný vypálil z mezikruží, jeho pokus ale skončil v ochranné síti.
22:12
21:52
Švarného rána od mantinelu letí mimo cíl.
21:12
Nedorost vyzkoušel propálit skrumáž těl, to se mu ale nepodařilo.
20:20
Puk je za Brustem, Slovan musí vymyslet nový způsob jak proniknout do útočné třetiny.
20:12
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., podražení).
20:08
Ihned po zahájení prostřední dvacetiminutovky musí být Brust ve střehu po nahození ze středního pásma.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:49.
Střely na bránu – 5:12; vyloučení – 2:0; vhazování 10:9.
Úvodní třetina je minulostí. Více ze hry v ní měl Petrohrad, který díky šťastnému gólu Kovalčuka kontroloval od první minuty vývoj utkání. SKA lítají po ledě a jsou všude první. Uvidíme, zda jim nastolené tempo vydrží i v následujících čtyřiceti minutách, které nás ještě čekají.
20:00
19:48
Postavení mimo hru domácího mužstva.
19:23
Nebezpečná teč Jegliče po střele od modré, Šesťorkin však na sobě nenechal znát strach.
19:16
Kotouč vyletěl ven z hrací plochy, vhazovat se bude na středovém kruhu.
19:00
18:58
Šipačov vybojoval na kruhu kotouč a nebezpečnou ránou prověřil Brusta.
18:29
Jakovlev od modré našel před bránou Tichonova, ten však měl společnost obránce Slovanu a nedostal se do zakončení.
18:01
Minuta početní výhody za námi, ještě jsme neviděli žádnou střelu.
17:00
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Pavol Skalický – 2 min., držení protihráče).
17:00
Bělov skvělým pokrytím puku nenechal obránce soupeře zakročit, musel si proto pomoci faulem. Čeká nás tak druhá přesilovka SKA.
16:35
Prochorkin si nabruslil s pukem od mantinelu až před bránu, na Brusta ale svojí střelou zápěstím nevyzrál.
15:57
SKA podává perfektní výkon, soupeř má problémy probojovat se do útočné třetiny.
14:33
Útočná formace kolem kapitána Kovalčuka opět dělala obraně Slovanu problémy. Tentokrát se to ale obešlo bez nebezpečnějšího zakončení.
13:59
Na druhé straně Brust už ale zasáhnout musel, a to po střele Zubareva od modré. Následuje reklamní přestávka.
13:26
Šesťorkin nemusel zasahovat po pokusu Kubalíka.
12:46
Chochlačov využil zaváhání obrany a hnal se sám na brankáře. Ten si ale povyjel a vyrazil mu puk z hole.
12:11
Širokov pálil z voleje po nahrávce přes celé pásmo, Brust ale stihl bleskově přesunout.
11:55
11:30
Nepřesná přihrávka Čudinova. Z této početní výhody pravděpodobně nic nebude.
11:10
Po Kovalčukově přihrávce střílel z mezikruží Tichonov, netrefil však zařízení.
10:32
Kovalčuk si sjel od mantinelu na vrchol kruhu a střílenou přihrávkou hledal spoluhráče před bránou.
10:02
Ihned po vhazování letí kotouč ven z pásma Bratislavy.
09:55
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Tomáš Zigo – 2 min., podražení).
09:55
Čeká nás první přesilová hra utkání, kterou si vysloužil Tichonov.
09:29
Tvrdá střela ani důrazná dorážka v síti neskončily. Šesťorkin stále stoprocentní.
09:18
Plotnikovova střela zápěstím byla sražena mimo hrací plochu.
08:50
Koskiranta to vzal na sebe a pokoušel se projít přes modrou slovenského celku, ale marně.
08:10
Střela z velkého úhlu Šesťorkina zaskočit nemohla.
07:48
Ta však skončila neúspěšně a do útoku se může přesunout Slovan.
07:24
SKA v klidu vystřídali a rozjíždí zpoza vlastní brány novou akci.
06:43
Elegantní klička Kovalčuka zakončená nebezpečnou střelou zápěstím skončila na zadním mantinelu.
05:39
Meszároš nastřelil puk před bránu, kde stáli jeho spoluhráči, nikomu se však nepovedlo tečovat jej za Šesťorkinova záda.
04:42
Dadonov ujel obraně a řítil se přímo na Brusta. Jeho blafák do forhendu ale gólman vystihl!
04:16
Obrovská šance! Šesťorkin neudržel střelu z vrcholu kruhu, načež se dostal k nebezpečné dorážce Valský, ale nedokázal překonat ležícího brankáře.
03:10
Taffe se dostal ke kotouči u mantinelu, potáhl si jej do středu, ale na Šesťorkina nevyzrál.
02:23
Bělov ostře vypálil od modré, ale Brust bez problému chytá.
01:58
Střela od pravého mantinelu skončila po Šesťorkinově zákroku v ochranné síti.
01:12
Nechybělo mnoho a mohlo být vyrovnáno, Šesťorkin však proti střele z bezprostřední blízkosti výborně zasáhl betonem!
00:37
Tak tomu se říká vstup do utkání! ILJA KOVALČUK dobruslil jako první nahozený kotouč, poslal jej z rohu kluziště před bránu, odkud se od nohy obránce Slovanu nešťastně odrazil přímo do sítě. Bez asistence.
00:01
Mužstva jsou na ledě, následují státní hymny obou zemí.

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Plastino, Švarný, Luža, Meszároš, Ďaloga, Kundrátek, Pokorný – Nedorost, Jeglič, Taffe – Cheechoo, Viedenský, Šťastný – Chipchura, Zigo, Valský – Skalický, Šiška, Lušňák.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Koskinen) – Zubarev, Rukavišnikov, Čudinov, Chafizullin, A. Bělov, J. Jakovlev, Rykov – S. Plotnikov, Tichonov, Kovalčuk – Dadonov, Koskiranta, N. Gusev – Chochlačjov, Moses, Prochorkin – Širokov, Barabanov, Děrgačjov.

Rozhodčí: Bělov, Gašilov – Metalnikov, Sirotkin.

HC Slovan Bratislava

Nálada ve slovenském klubu je poněkud odlišná. V tabule své konference je na předposledním místě a na osmou pozici zaručující playoff ztrácí již teď šest bodů. Slovanu však hraje do karet fakt, že umí zahrát proti favorizovaným celkům, což ukázal v neděli, kdy potrápil lídra soutěže CSKA Moskva v prodloužení.

Pozice v Západní konferenci: 13.
Pozice v Bobrovově divizi: 6.
Body: 16
Skóre: 33:43

Nejproduktivnější hráč: Jeff Taffe – 9 bodů (3+6)
Nejlepší střelec: Václav Nedorost – 5 gólů
Brankář: Barry Brust – 91,8 %
SKA Petrohrad

Jeden z hlavních kandidátů na titul prožívá sezónu podle svých představ. Jako jediný tým z celé KHL nebodoval pouze v jednom utkání a navíc suverénně vévodí lize v počtu nastřílených branek. Petrohrad v čele se svými hvězdami představuje doslova stroj na góly. V letošní sezóně jich nasázel již 66, což je více než 4 branky za zápas a o 17 více než druhý neproduktivnější celek soutěže.

Pozice v Západní konferenci: 2.
Pozice v Bobrovově divizi: 1.
Body: 36
Skóre: 66:35

Nejproduktivnější hráč: Ilja Kovalčuk – 19 bodů (7+12)
Nejlepší střelec: Nikita Gusev – 8 gólů
Brankář: Igor Šesťorkin – 92,1 %
Příjemnou zábavu při sledování on-line přenosu z mezinárodní soutěže KHL. Dnes budeme svědky souboje mezi Slovanem Bratislava a velmi silným SKA Petrohrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.