Československá stopa v utkání

Jan Kolář (AMR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 22:08
Tomáš Zohorna (AMR) 0+0, 0 střel, čas na ledě: 15:04
Statistiky po zápase: střely: 71-51; střely na bránu: 38-27; vhazování: 43-24; zablokované střely: 13-18; hity: 7-28; přesilové hry: 8-6; trestné minuty: 14-41.
Soči ukončilo ve velkém stylu sérii tří venkovních porážek, když po návratu domů v Ledovém paláci Bolšoj vyprovodilo Chabarovsk na cestu sedmi góly. Již ve 4. minutě skóroval kapitán Igor Ignatuškin, nevídané věci se ovšem začaly dít po první přestávce. Na začátku druhé třetiny se v rychlém sledu prosadili Jevgenij Skačov s Andrejem Kosticynem a na straně Chabarovsku došlo ke střídání brankářů. Ovšem ani to nepomohlo. Náhradníka Alikina překonal Ivan Zacharčuk a domácí vedli již 4:0. Hosté sice dokázali odpovědět gólem Vjačeslava Ušenina, jenže za 32 sekund vrátil Soči čtyřbrankový náskok Denis Tolpenko. Ani třetí část nebyla o branky ochuzena a hned na jejím začátku se prosadili Jevgenij Skačov, který vstřelil svůj druhý gól, a po něm Ilja Gorochov. Střelecký účet uzavřel hostující Kirill Kapustin. Konečný výsledek. HK Soči 7 Amur Chabarovsk 2.
59:47
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Tomáš Zohorna – 2 min., nedovolené bránění).
59:47
Do konce utkání zbývá odehrát 13 sekund a ještě jednou se bude vylučovat.
59:27
Soči sice poslední přesilovou hru nevyužilo, ale vůbec ho to nemusí mrzet, protože necelou minutu před koncem vede na domácím ledě nad Chabarovskem vysoko 7:2!
58:59
Dnešní utkání sleduje 6107 diváků.
58:00
Do konce zápasu zbývají odehrát poslední dvě minuty.
57:08
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Maxim Kondratěv – 2 min., nedovolené bránění).
56:53
Fantastický hokej v Soči pokračuje a po rychlém výpadu domácích hokejistů se bude opět vylučovat.
56:00
A znovu Zub! Obránce Chabarovsku tvrdě vypálil od modré čáry a Barulin měl s jeho pokusem, který ještě zaplaval ve vzduchu, starosti, nakonec ho ale nadvakrát dokázal zastavit a puk zalehl!
55:15
Zub se pokusil využít třetí přesilovou hru Chabarovsku v dnešním zápase prudkou střelou z pravého kruhu pro vhazování, jenže Barulin šel rychle do kolen a jeho pokus zastavil.
54:55
Vyloučení v týmu HK Soči (Ruslan Pedan – 2 min., podražení).
54:51
Klimenko byl v pravém rohu útočného pásma evidentně podražen, ale rozhodčí poskytují Chabarovsku výhodu, protože žádný z hokejistů Soči se zatím puku nedotkl, i když to tak vypadalo.
54:19
Alikin musel rychle vyjet ze své brány, aby před jedním z hráčů Soči odpálil puk holí o mantinel do bezpečí.
53:38
Závěr utkání je hodně otevřený a puk míří rychle z jedné strany na druhou. Před pár okamžiky mohli skórovat domácí, jejich střela z pravého kruhu pro vhazování ale zamířila vedle bližší tyče.
52:53
Barulin zastavil střelu Chabarovsku ze středního pásmu a po vytřepání puku z lapačky rychle holí rozehrál.
51:38
Jeden z hokejistů Chabarovsku číhal u pravé tyče, a kdyby tam dostal přihrávku, mohl skórovat do prázdné brány! Jenže do trajektorie puku skvěle vložil hůl brankář Barulin.
50:47
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Teemu Ramstedt – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
50:09
Polovina třetí třetiny je za námi a do konce utkání zbývá odehrát necelých deset minut. Dokáže Chabarovsk ještě skórovat a ztenčit hrozivý náskok Soči?
49:01
Ačkoliv Chabarovsk před pár okamžiky podruhé v zápase skóroval během početní výhodě, pohled na skóre je ze strany jeho hokejistů strašlivý.
47:56
Chabarovsk právě vstřelil branku!
KIRILL KAPUSTIN nabral puk na hranici brankoviště jako na vidle a ze vzduchu ho obloučkem dopravil pod horní tyč dezorientovaného brankáře Alikina. Chabarovsk využívá přesilovou hru a snižuje na 7:2. Bez asistence.
46:37
Vyloučení v týmu HK Soči (Konstantin Barulin – 2 min., podražení).
46:37
Před bránou Barulina bylo pořádné horko, hostujícím hráčům Chabarovsku se ale puk za jeho záda protlačit nepodařilo!
45:09
Vyloučení v týmu HK Soči (Sergej Kuzněcov – 2 min., hákování).
45:00
André Petersson během posledních pěti zápasů zaznamenal osm kanadských bodů za čtyři góly a čtyři asistence a dnes svou fantastickou formu potvrdil.
43:40
Soči právě vstřelilo branku!
André Petersson vybojoval v pravém rohu kluziště puk a poté zpoza brány přihrál mezi kruhy pro vhazování ze druhé vlny najíždějícímu ILJOVI GOROCHOVOVI, který puk bez přípravy nádhernou dělovou ránou uklidil do levého horního rohu. Alikin máchl lapačkou naprázdno. Asistence: André Petersson.
43:00
Chabarovsk se nachází v obrovské herní křeči, ze které mu určitě na začátku třetí třetiny brzy inkasovaný gól určitě nepomůže.
41:07
Oscar Fantenberg hraje fantastické utkání. Obránce Soči nádhernou kolmou přihrávkou z vlastního obranného pásma našel na pravém křídle rozjetého JEVGENIJE SKAČKOVA, který udělal blafák do forhendu a poté puk zvedl pod horní tyč. Nádherná akce, po níž Soči vede již 6:1! Asistence: Oscar Fantenberg.
40:07
V Soči byla rozehrána poslední část dnešního zápasu a domácí fanoušci Soči jsou po té prostřední pořádně nabuzení. Jejich hráči vstřelili již 5 branek a další jistě přijdou.
40:01
Statistiky po 2. třetině: střely celkem: 27-13; střely na bránu: 17-8; vhazování: 18-4; zablokované střely: 3-6; hity: 3-13; přesilové hry: 2-2; vyloučení v min.: 4-27.
Třetí třetina začne přibližně v 20:21.
Druhá část v Ledovém paláci Bolšoj přinesla gólovou smršť, kterou odstartovali slepenými góly Jevgenij Skačov, skórující v přesilové hře, a uzdravený Andrej Kosticyn. Po následném gólu Ivana Zacharčuka už domácí vedli 4:0, na opačné straně se ale dokázal prosadit v početní výhodě Vjačeslav Ušenin, který usměrnil puk do sítě dle regulí bruslí. Jenže po pouhých 32 sekundách hosté inkasovali znovu, tentokrát z hole Denise Tolpenka. Chabarovsk doplatil na zbytečný faul Vjačeslava Litovčenka, který byl za faul kolenem vyloučen do konce utkání. Skóre po druhé třetině. HK Soči 5 Amur Chabarovsk 1.
40:00
38:00
Do konce druhé třetiny zbývají odehrát dvě minuty a nutno dodat, že to zatím byla třetina velmi pohledná. Padlo v ní 5 branek!
34:59
DENIS TOLPEKO vlétl před bránu jako uragán a nadvakrát z blízkosti dokázal zamířit k pravé tyči. Alikin sice dělal co mohl, ale v cestě puku za svá záda zabránit nedokázal. Asistence: Semjon Babincev.
34:30
Chabarovsk dokázal snížit, stále ovšem prohrává o tři branky a Soči je směrem vpřed výrazně nebezpečnější.
34:27
Chabarovsk nádherně sehrál přesilovou hru, když Vladislav Ušenin napálil puk od modré čáry po ledě před bránu a od brusle jeho bratra VJAČESLAVA UŠENINA se puk odrazil za záda bezmocného Barulina, který jen bezmocně pokrčil rameny. Asistence: Vladislav Ušenin a Arťom Zub.
34:06
Minuta z přesilové hry Chabarovsku je pryč a hosté se zatím marně snaží usadit v útočném pásmu.
33:06
Vyloučení v týmu HK Soči (Renat Mamašev – 2 min., hákování).
32:51
Soči vyrazilo po pravém křídle do útoku a poté přišla rychlá střela zápěstím, Alikin byl ovšem připraven a puk podržel.
31:15
Chabarovsk se sice snaží se zápasem něco udělat, jenže tvrdě doplácí na avizovaná vyloučení. Soči je dostatečně kvalitním týmem na to, aby se v přesilové hře dokázalo prosadit.
29:30
Soči vede nad Chabarovskem již 4:0 a vypadá to, že letos bude opět doma velmi silné. Soči doma odehrálo v úvodu sezóny dva zápasy v řadě a oba dva vyhrálo.
28:46
Renat Mamašev prokázal obrovský cit pro hru, když nádhernou kolmou přihrávkou z vlastního obranného pásma našel na modré čáře IVANA ZACHARČUKA, který si puk potáhl k bráně a poté střelou z mezikruží zamířil pod pravým betonem střídajícího brankáře Alikina k levé tyči. Asistence: Renat Mamašev a Michail Mamkin.
28:37
Chabarovsku se přesilovou hru využít nepodařilo a Soči vede nad hostujícím celkem 3:0.
24:37
Vyloučení v týmu HK Soči (Igor Levickij – 2 min., krosček).
24:21
Na straně Chabarovsku dochází ke střídání brankářů. Pečurskij inkasoval v rychlém sledu dva góly a oba dva mezi betony a místo mezi třemi tyčemi raději přepustil Alikinovi.
24:21
ANDREJ KOSTICYN si od modré čáry na pravém křídle sjel do kruhu pro vhazování a poté krásnou táhlou střelou zápěstím poslal puk mezi betony bezmocného Pečurskije ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Renat Mamašev a Oscar Fantenberg.
23:59
Oscar Fantenberg si na vrcholu levého kruhu pro vhazování srovnal puk na hokejku a poté nádhernou diagonální přihrávkou našel na opačné straně volného JEVGENIJE SKAČKOVA, který táhlou střelou po ledě z pravého kruhu pro vhazování mezi betony brankáře Pečurskije procedil puk do brány. Soči využívá druhou přesilovou hru v zápase a vede již 2:0. Asistence: Oscar Fantenberg.
22:49
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vjačeslav Litovčenko – 5 min., faul kolenem + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).
22:49
Andre Petersson schytal ve vlastním obranném pásmu u mantinelu pořádnou ránu, když ho nepříjemně dohrál kolenem Litovčenko a zasáhl jeho levou nohu.
22:14
Jan Kolář si pomohl za vlastní bránou nedovoleným způsobem a za držení usedl na trestnou lavici. Soči má k dispozici čtvrtou přesilovou hru v dnešním zápase.
22:00
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Jan Kolář – 2 min., držení protihráče).
21:27
Pokud chce Chabarovsk pomýšlet na úspěch, musí se vyvarovat vyloučení. Přesilové hry dnes zřejmě budou alfou a omegou.
21:04
Skóre zápasu udává využitá přesilová hra, ve hře 5 na 5 se zatím ani jeden z týmů neprosadil.
20:26
Domácí hokejisté nezahálí a snaží se vedení rychle navýšit, jenže nahození z levého křídla skončilo pouze na výstroji připraveného Pečurskije, který puk u pravé tyče nejprve vyrazil a poté na ledě rychle přikryl lapačkou.
20:02
V Soči, kde se letos konalo mistrovství světa, začala druhá třetina a domácí do ní zásluhou kapitána Igora Ignatuškina vstupují s jednobrankovým vedením.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 19:25.
Soči mělo pomalý začátek a hodně mu pomohla přesilová hra, kterou po minutě z dorážky využil kapitán Igor Ignatuškin. Chabarovsk sice párkrát zahrozil, ale jasně lepší jsou domácí hokejisté, jejichž náskok mohl navýšit po Padakinově střele z pravého křídla a zákroku Pečurskije dorážející Tolpeko, brankář Chabarovsku ale předvedl fantastický dvojitý zákrok. Skóre po první třetině. HK Soči 1 Amur Chabarovsk 0.
20:00
19:34
Oscar Fantenberg mohl skórovat v závěru první třetiny, jeho střela zápěstím z vrcholu levého kruhu pro vhazování ale byla zablokována.
18:17
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Maxim Kondratěv – 2 min., hákování).
17:50
Ivan Zacharčuk se nádherně na pravém křídle protáhl kolem jednoho z obránců Chabarovsku a poté napřáhl v pravém kruhu pro vhazování k táhlé střele, která zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
17:00
Chabarovsk nehraje špatně a Soči musí začít proměňovat šance, pokud nechce doma ztratit body. Jednobrankové vedení je sice hezké, ale hodně ošemetné.
16:37
Romancev středem ledové plochy pronikl do útočného pásma a po zamíchání s pukem se rozhodl vypálit mezi dvěma stínícími obránci Soči, od jednoho z nichž se kotouč odrazil do ochranné sítě.
15:19
Skačkov měl na levém křídle otevřenou dálnici a po dvou rychlých krocích z kruhu pro vhazování tvrdě vypálil s příklepem, Pečurskij byl ale připraven a puk podržel ve svém náručí!
14:33
Pečurskij se vydal za vlastní bránu, aby zastavil nahození Soči a podél mantinelu poté bekhendem v klidu rozehrál.
13:28
Chabarovsk až na jednu střelu v podání Fantenberga skvěle brání a Soči se marně snaží usadit v útočném pásmu.
12:59
Více než minuta z přesilové hry Soči je za námi a viděli jsme jednu nebezpečnou střelu, kterou vyslal na hostující bránu od modré čáry obránce Oscar Fantenberg, jeho dělová rána letící těsně nad ledem ale zasvištěla vedle pravé tyče.
11:50
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Kirill Adamčuk – 2 min., držení protihráče).
10:54
Krikunov se z pravého křídla skvěle natlačil před bránu, bekhendem se mu ale mezi sevřenými betony Pečurskije puk do brány procedit nepodařilo!
10:00
Před bránou Pečurskije je během posledních okamžiků pořádné horko a brankář Chabarovsku může děkovat svým spoluhráčům za to, že neinkasoval.
09:23
Pavel Padakin dostal nádhernou přihrávku do jízdy a ocitl se sám za obranou, jenže jeho následnou střelu mířící z pravého kruhu pro vhazování pod horní tyč Pečurskij skvělým zákrokem vyrazil a následně si poradil i s bekhendovou dorážkou Tolpeka!
08:22
Hráči obou týmů hrají v plném počtu. Soči je směrem vpřed nebezpečnější, Pečurskij ale zatím výraznější zákrok předvést nemusel.
07:22
Vladislav Ušenin se u mantinelu pustil před pár okamžiky do potyčky s Michailem Mamkinem a ještě minutu se bude hrát ve hře 4 na 4.
06:22
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vladislav Ušenin – 2 min., hrubost).
06:22
Vyloučení v týmu HK Soči (Michail Mamkin – 2 min., hrubost).
05:45
Barulin měl během posledních okamžiků plné ruce, respektive nohy práce! Nejnebezpečnější střela přišla z levého kruhu pro vhazování, která mířila těsně nad ledem k přední levé tyči, Barulin ale skvěle zasáhl pravým betonem a střelu jednoho z hostujících hokejistů vyrazil.
04:43
Maxim Kondratěv se pokusil odčinit svůj faul, jeho tvrdá střela od modré čáry ale zamířila pouze doprostřed brány, kde stál připravený brankář Barulin.
04:22
Vyloučení v týmu HK Soči (Renat Mamašev – 2 min., podražení).
03:50
Soči toho sice směrem vpřed příliš mnoho nevymyslelo, ale stačila jedna dobře sehraná akce v početní výhodě a domácí vedou 1:0.
03:09
IGOR IGNATUŠKIN využívá přesilovou hru a z dorážky posílá domácí Soči do vedení 1:0! Ilja Krikunov tvrdě vypálil na pravém křídle od mantinelu a po zákroku brankáře Pečurskije se dostal na hranici brankoviště k dorážce kapitán Igor Ignatuškin, který ve vyložené pozici neselhal a po ledě puk bekhendem dorazil pod padajícím Pečurskijem do brány. Asistence: Ilja Krikunov a Oscar Fantenberg.
02:08
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Maxim Kondratěv – 2 min., podražení).
02:08
Rozhodčí mají zdviženou pravici a poprvé v dnešním zápase se bude vylučovat. Jeden z borců hostujícího Chabarovsku si půjde sednout na trestnou lavici za podražení.
01:27
Romancev se ocital mezi kruhy pro vhazování ve slibné střelecké pozici, jenže si nedokázal puk ideálně zpracovat a ke střele se vzápětí snažil dostat marně.
00:58
Klimenko nedokázal zachytit prudké nahození svého spoluhráče a puk zamířil vedle pravé tyče na zakázané uvolnění.
00:10
Chabarovsk vyhrál úvodní vhazování a po pravém křídle se vrhl do prvního útoku, jenže následné nahození před bránu z ostrého úhlu nic nepřineslo.
00:01
Fanoušci povstali, aby v Ledovém paláci Bolšoj se rozezněla hymna ruské federace. Začínáme!
Do sestavy domácího týmu se dnes vrací člen prvního útoku Andrej Kosticyn, který loni přestoupil do Soči z Nižnije Novgorodu a během 45 zápasů v jeho dresu vstřelil 20 gólů, k nimž přidal 19 asistencí.
Hlasatel dočetl sestavu hostujícího Chabarovsku a nyní přichází na řadu složení domácího Soči. V hledišti je sice poloprázdno, přesto ale se ozval hlasitý potlesk.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Mamkin, Mamašev, Fantenberg, Pedan, Gorochov, S. Kuzněcov – Krikunov, Ignatuškin (C), A. Kosticyn – O'Dell, Petersson, Levickij – Tomilin, I. Zacharčuk, Skačkov – Babincev, Padakin, Tolpeko.

Amur Chabarovsk: Pečurskij (Alikin) – J. Kolář, Kondratěv, Zub, Aťušov (C), Kosmačjov, Adamčuk, Podzinš – Kuusela, Ramstedt, Kapustin – T. Zohorna, Klimenko, Litovčenko – Železnov, Romancev, Ruděnkov – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, O. Li – Zaseda.

Rozhodčí: Alexej Ravodin, Jury Cyplakov. Čároví: Pjotr Aljošin, Alexander Nesterov.

Amur Chabarovsk

Chabarovsk i v letošní sezóně KHL bude spoléhat na dvojici českých hokejistů, kteří dříve působili v Pardubicích. Jan Kolář loni vstřelil jeden gól a zaznamenal jedenáct asistencí, což z něj udělalo se 13 body druhého nejlepšího obránce týmu. Dobrou sezónu loni prožil také Tomáš Zohorna, který posbíral 24 bodů (9 gólů, 15 asistencí) a byl druhým nejproduktivnějším útočníkem. Oba borci se snaží přenést dobrou formu do nového ročníku a zatím se jim to daří. Jan Kolář letos vstřelil během šesti zápasů již 2 góly a překonal tak své maximum z loňské sezóny, během níž odehrál 60 zápasů a vstřelil jeden gól. Tomáš Zohorna má na svém kontě tři asistence. Amur Chabarovsk v posledním zápase nestačil na vítěze Gagarinova poháru z Magnitogorsku, v jehož dresu připsal bod za asistenci jiný český útočník Tomáš Filippi.

Kanadské bodování (posledních 5 zápasů)

1. Kristian Kuusela 4 (2+2)
2. Kirill Kapustin 4 (2+2)
3. Teemu Ramstedt 4 (1+3)
HK Soči

Soči předvádí v úvodu nové sezóny dobrou hru, jenže doplácí na neproměňování slibných brankových příležitostí. Hokejisté domácího celku vstřelili na ledě Slovanu i Novgorodu jeden gól, což je na dobrý výsledek zkrátka málo. Moc dobře to ví hlavní trenér Soči Vjačeslav Bucajev, který po prohře s Nižnijem prohlásil: „Odehráli jsme další dobrý zápas, ale bohužel jsme nevstřelili góly. Hlavním důvodem porážky je neproměňování šancí. S jedním gólem jen stěží vyhrávat.“ Soči chyběl útočník Andrej Kosticyn, na to se ovšem Bucajev nevymlouval a dodal, že v týmu je několik hráčů, kteří ho musí být schopni zastoupit. Jediný gól do sítě Novgorodu vstřelil švédský útočník Andre Petersson, který odehrál velice slušné utkání a fanoušci ho na oficiálním webu zvolili mužem zápasu.

1. Andre Petersson 8 (4+4)
2. Ilija Krikunov 4 (3+1)
3. Oscar Fantenberg 4 (0+4)
Soči se po třízápasovém tripu vrátilo domů a v úterý večer v Ledovém paláci Bolšoj vyzve Chabarovsk, kterému se vstup do nové sezóny příliš nepovedl, když prohrál čtyři z úvodních pěti utkání. V příliš dobrém rozpoložení ale nejsou ani domácí, kteří po dobrém vstupu do nové sezóny KHL a dvou výhrách v řadě třikrát za sebou prohráli. Soči nejprve nestačilo na Záhřeb, na jehož ledě padlo po prodloužení, a poté v normální hrací době prohrálo se Slovanem Bratislava a Nižnijem Novgorod. Pro oba týmy to bude čtvrté vzájemné utkání. Současná bilance vyznívá pro Soči, které vyhrálo dva zápasy. Poslední vzájemný duel přinesl deset gólů, a pokud by se to mělo opakovat, žádný hokejový fanoušek by se určitě nezlobil.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.