Československá stopa

Lukáš Krajíček se v dresu Dinama Minsk dnešního utkání nezúčastnil.
Vítěze jsme tedy nakonec nalezli v prodloužení, když se dokázal prosadit Jurij Alexandrov po rychlé akci a dorážce vyražené rány. Hned v úvodu prodloužení jsme sledovali zajímavé příležitosti na obou stranách a tempem prodloužení překonalo nudnou třetí část hry. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
62:15
Soči právě vstřelilo branku!
Domácí se dostali do úniku, který nakonec zakončil za záda Scrivense JURIJ ALEXANDROV, jemuž se podařilo trefit vyražený kotouč po střele Ilji Krikunova. Asistence: Ilja Krikunov.
61:30
Soči se drží v útočném pásmu, ale ani jedno ze zakončení za zády Scrivense nekončí.
60:50
Na druhé straně byl v šanci opět Pavel Padakin, ale Ben Scrivens je na svém místě a jeho dorážku nedopouští.
60:15
Alexandr Matěruchin mohl rozhodnout, ale jeho sólu po pravé straně scházelo přesnější zakončení.
60:01
Máme za sebou třetí část hry, v níž již žádná další branka nepadla, takže uvidíme pětiminutové prodloužení. Třetí třetina příliš zajímavých okamžiků nenabídla, i když domácí přeci jen mohli v závěru rozhodnout, ale to by Pavel Padakin musel najít volný prostor v brance, místo čehož trefil pouze připraveného Bena Scrivense. Oba gólmani podávají uspokojivý výkon, o čemž svědčí pouhá jedna obdržená branka na každé straně. Za malý okamžik započne prodloužení.
60:00
59:20
V závěru třetiny probíhal souboj o kotouč u hrazení, který vyhráli domácí a dostali puk z vlastní obranné zóny.
58:22
Kristian Chenkel nerozehrál nejlépe, leč domácí jeho nejistoty využít nedokázali.
57:35
Do velké příležitosti se dostal Pavel Padakin, jenže samostatný únik nedokázal proměnit ve vedoucí branku svého družstva.
56:50
Igor Levickij se vydal do útočného pásma, kde však vystřelit nedokázal, protože ho obránce dobře odstavil.
56:00
Zatím to na žádnou další branku nevypadá, takže utkání pomalu směřuje do prodloužení, pokud se jeden z celků ještě neprobudí z letargie.
54:28
Hosté bojovali v útočném pásmu o kotouč, ale nakonec o něj přišli a vpřed vyráží Soči.
53:20
Střela Dinama Minsk pouze orazítkovala zadní mantinel, což neznamená žádné nebezpečí pro Barulinovu branku.
52:24
Igor Ignatuškin neproměnil zajímavou příležitost, když poslal kotouč pouze do brankáře.
51:31
Kotouč doletěl až za branku Minsku, kde se ho ujal Korobov a zahajuje útočné snažení svého týmu.
50:30
Roman Děrljuk nebyl vůbec jistý při rozehrávce, ale nakonec se mu přeci jen podařilo o kotouč nepřijít.
49:20
Marc-André Gragnani poměrně dlouho váhal, komu nahrát kotouč zpoza vlastní branky. Nakonec spoluhráče přeci jen našel.
48:33
Aktivita zůstává na hokejkách domácích hokejistů, ale vážnější ohrožení minské branky nepřichází.
46:57
Ivan Jacenko vypálil na Scrivense, který je však velice pozorný a další kotouč za svá záda nepouští.
46:37
Jevgenij Lisovec nedokázal procpat kotouč přes těla bránících hráčů soupeře.
46:00
Ve třetí části hry jsou zatím o něco lepším celkem domácí, kterým se současný stav vůbec nelíbí.
44:45
Igor Levickij střílel z levé strany, ale jeho zakončení nebylo z nejpřesnějších.
43:33
Nepřesná přihrávka hatí zajímavě rozjetou akci domácího týmu.
42:35
Hosté měli hodně potíží s rozehrávkou, čehož se však domácím k ničemu velkému využít nepodařilo.
41:43
Hráči Soči se však tentokrát provinili zakázaným uvolněním, což dostává hru před Barulina.
40:40
Domácí začali tlakem, ale střela od modré čáry se neujala, protože nebyla dostatečně přesná.
40:01
Máme za sebou druhou třetinu utkání, kde se hosté prezentovali zlepšeným výkonem a domácí byli po většinu třetiny horším týmem. Hra se ke konci vyrovnala, nicméně v samém závěru třetiny vyrovnal Alexandr Pavlovič tvrdou a přesnou ranou. Třetí část hry začne přibližně ve 20:08. Můžeme tedy být jen zvědaví, zda se Soči dokáže vrátit k výkonu z první třetiny, nebo zda Minsk ovládne i třetí pasáž hry.
40:00
39:41
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
ALEXANDR PAVLOVIČ se v samém závěru třetiny dokázal prosadit přesnou ranou z pravého kruhu a vyrovnává stav utkání. Asistence: Andrej Stas.
39:00
Oscar Fantenberg zřejmě utrpěl lehčí zranění v obličeji, když ho v předbrankovém prostoru trefil kotouč.
38:00
V posledních minutách se nám utkání hodně vyrovnalo a Soči již není tak zalezlé jako ve většině času druhé třetiny.
37:00
Velmi pěknou příležitost domácího celku dokázal vychytat Ben Scrivens, ten si poradil s ranou Alexandra Dělnova.
36:00
Přeci jen se do útočení dali i domácí, takže musel být na pozoru brankář Scrivens. Rána Pavla Padakina mu však potíže nenadělala.
35:00
Neaktivita by se Soči nemusela vyplatit. Přitom v první části hry domácí vyloženě špatný výkon nepodali, takže to zřejmě bude v hlavách domácích hokejistů.
34:00
Hosté se sice snaží o vyrovnání, ale prozatím jim chybí větší kreativita v útočném pásmu.
33:00
Zakázané uvolnění v podání hostujícího celku dostalo hru před brankáře Scrivense.
32:00
Konstantin Barulin vyrazil kousek ze své branky a zalehl volný kotouč, aby se k němu nedostal soupeř.
31:00
I nadále drží kotouč častěji na svých hokejkách hráči Minsku a Soči hrozí spíše z rychlých protiútoků.
30:00
Máme za sebou polovinu utkání a ve druhé třetině je zatím mnohem aktivnější hostující celek.
29:00
Tvrdou ranou se prezentoval Nikita Ustiněnko, ale kotouč za záda Barulina nedostal.
28:27
Přihrávka Ivana Jacenka do předbrankového prostoru byla sražena bránícím soupeřem.
27:33
Matt Ellison se po levé straně dostal až k Barulinovi, na nějž vyslal jedovatou ránu, ale ruský reprezentační gólman se zaskočit nenechal.
27:00
Ve druhé třetině zatím bohužel nemůžeme sledovat žádné velké hokejové galapředstavení.
25:24
Hosté se dostali s kotoučem za vlastní branku, odkud zahájí nové útočné snažení.
24:23
Vyloučený Děrljuk je již na hrací ploše, takže přesilová hra Minsku je ukončena s nulovým výsledkem.
23:54
Přesilová hra v podání hostujícího celku zatím není příliš nebezpečná a Soči se v pohodě brání.
23:00
Nepříjemnou střelu od modré čáry domácí vyřešili a vyvezli kotouč, načež ho poslali až ke Scrivensovi.
22:23
Vyloučení v týmu HK Soči (Roman Děrljuk – 2 min., nedovolené bránění).
22:00
Hosté se vydali do útočného pásma, kde však nic závratného vykouzlit nedokázali.
21:20
Další výborný zákrok předvedl po Tolpekově zakončení Ben Scrivens.
20:35
Na druhé straně se až ke střele protáhnul Ben Maxwell a Ben Scrivens musel puk zachytit.
20:21
Hned v úvodu musel řešit nepříjemnou střelu Konstantin Barulin, ale za svá záda ji nepustil.
20:01
Máme za sebou úvodní třetinu, v níž se do vedení dostalo domácí Soči díky brance Erica O'Della v přesilové hře. Hosté se postupem času úplně vytratili a domácí po první třetině zaslouženě vedou jednobrankovým rozdílem. Uvidíme, co si pro nás oba celky přichystaly na druhou část hry, která by měla začít okolo 19:19.
20:00
19:00
Alexandr Matěruchin vyslal tvrdou ránu, která končí v lapačce Konstantina Barulina.
18:00
Po delší době se hosté dostali alespoň do středního pásma, odkud se posléze vrátili do obranné třetiny, ale s pukem na hokejkách.
17:00
Minsk se nedokáže dostat z vlastního obranného pásma, kam ho zamkli hráči Soči. Scrivens musel zasahovat proti ráně Denise Tolpeka.
15:50
Domácí pokračují v aktivním přístupu k utkání a snaží se soupeře zaskočit ještě nějakou další akcí.
14:55
Domácím se podařilo využít přesilovou hru, když na konci akce stál ERIC O'DELL, který v předbrankovém prostoru tečoval ránu Michaila Mamkina od modré čáry. Asistence: Michail Mamkin, Oscar Fantenberg.
14:45
Ben Scrivens musel chytit ránu Oscara Fantenberga od modré čáry.
14:40
Ilja Krikunov přebral kotouč a z pravého kruhu vypálil, jenže jeho pokus zblokovali bránící soupeři.
13:21
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Artur Gavrus.
12:41
Vyloučený Andrej Stěpanov se vrátil na hrací plochu a pokračujeme v rovnovážném stavu hráčů.
12:30
Nakonec přišly dvě zajímavé situace před Scrivensem, které ale zámořský gólman dokázal vyřešit.
12:00
Domácím hokejistům se příliš nedaří usadit v útočném pásmu a hosté se dokonce dostali ke střele na Barulina.
10:41
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Andrej Stěpanov – 2 min., hákování).
10:30
Igor Ignatuškin opět neseřídil mířidla ideálně, takže kotouč si cestu k brance hostů nenašel.
10:10
Nahození Kristiana Chenkela letělo až na Konstantina Barulina, který raději před přijíždějícími protihráči přikryl kotouč.
10:05
Hráči Soči poslali kotouč na zakázané uvolnění při pokusu o rozehrávku, který se nepovedl.
08:52
Hostům se přeci jen podařilo vymanit z nepříjemného sevření a na chvíli se vydali do útoku.
08:00
Domácí se usadili v útočném pásmu, ale žádné vážné ohrožení pro Scrivense zatím nevymysleli.
07:15
Střela Ilji Krikunova letěla mimo tři tyče, ale příčinou byla teč bránícího hráče, takže se vhazuje před Scrivensem.
06:30
Hostující hokejista se ocitnul na ledě, ale ani jeden z rozhodčích situaci jako faul nevyhodnotil.
05:24
Hráči běloruského celku nic zásadního v přesilové hře nevymysleli a vyloučený hokejista vrací na ledovou plochu.
04:55
Hostům se zatím nedaří usadit v útočném pásmu a Soči se brání poměrně dobře.
03:24
Eric O'Dell se střetnul s gólmanem soupeře a vyrazil mu vyrážečku i s hokejkou, za což je potrestán dvěma minutami.
03:15
Ivan Jacenko prověřil pozornost Bena Scrivense, který jeho ránu vyrazil do strany.
02:42
Hosté bojovali o kotouč za domácí brankou, ale nakonec se jim získat puk k zakončení nepodařilo.
01:43
Před Scrivensem dotíral Igor Ignatuškin, ale nakonec je hra vykázána do středního pásma.
01:00
Z otočky pálil Artur Gavrus, avšak brankáře Barulina na úvod nezaskočil.
00:01
Připravuje se start utkání, takže na ledovou plochu vjíždí hráči obou týmů a za malý okamžik si vyslechneme hymny Běloruska a Ruské federace.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Fantenberg, Alexandrov, S. Kuzněcov, Mamkin, Gorochov, Děrljuk – Padakin, Maxwell, O'Dell – Krikunov, Ignatuškin (C), Tolpeko – I. Zacharčuk, Točickij, Levickij – Dělnov, Jacenko, Morozov.

HC Dinamo Minsk: Scrivens (M. Karnauchov) – Lisovec, Korobov, Gragnani, Ustiněnko, Chenkel, Šinkevič – S. Kosticyn, Ellison, Gavrus (C) – Pavlovič, Stas, Matěruchin – N. Komarov, Kulakov, An. Stěpanov – Karaban, Kitarov, Drozd – Znacharenko.

Rozhodčí: Baluška, Gebei – Gorděnko, Tomilov.

Lukáš Krajíček (MIN) 17 zápasů – 0 + 4
HC Dinamo Minsk

Běloruský celek začal soutěž o něco později, ale přesto již dokázal odehrát 18 utkání, v nichž si připsal výborných 34 bodů a drží se na pozicích zajišťujících play-off. Na venkovních kluzištích pak Minsk zapsal dvacet bodů z jedenácti pokusů, což rozhodně není špatné a běloruský klub to drží na vedoucí příčce v tomto ohledu v Západní konferenci.
HK Soči

Domácí celek je na průběžné čtvrté pozici v Západní konferenci, což je velmi dobrý úspěch a Soči bude chtít místo v play-off udržet. Z 21 zápasů dokázalo Soči zapsat 36 bodů. Na domácích kluzištích se Soči řadí k nejlepším celkům v lize, když ze 12 zápasů dokázalo zapsat vynikajících 29 bodů, když v posledních čtyřech domácích utkáních Soči zvítězilo za tři body.
Další kolo slavné Kontinentální hokejové ligy svede dohromady celky HK Soči a HC Dinamo Minsk. Favorita utkání těžko hledat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.