S konstatováním, že Torpedo Nižnij Novgorod porazilo HK Soči na jeho ledě 2:1, a vyhrálo nad tímto soupeřem již posedmé v řadě, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Zajímavostí je také to, že ačkoliv bylo za první dvě třetiny uděleno rozhodčími celkem 67 trestných minut, ve třetím dějství nešel na trestnou lavici žádný z hráčů.
Vyhraná vhazování: 22-25.
Zápas rozhodla první třetina, ve které Torpedo dokázalo využít nejprve nedisciplinovanosti domácích. V desáté minutě se Kaspars Daugavinš nejprve střelecky prosadil a o šest minut hezkou akcí přihrál na gól Kirillu Vorobjovovi. Od druhé třetiny, přesněji od času 21:43, kdy začala přesilovka Soči pět na tři, byli domácí lepším týmem. Hnali se do zakončení, rvali se o kontaktní gól, jenže jejich příležitosti končily buď na pozorné obraně hostí nebo na výborném Iljovi Proskurjakovovi, jenž má hlavní podíl na výhře svého týmu. Čísly řečeno, v druhé a třetí třetině si Torpedo připsalo dohromady deset střel. Snižující branku se domácím přece jen podařilo vstřelit, ale až v času 59:03 zásluhou Erica O'Della, a to už i přes drtivý tlak Soči v poslední minutě bylo málo – 1:2.
Už se jim to ale nepovede, protože Torpedo zásluhou Ilji Proskurjakova s vypětím všech sil uhájilo tři body, které si veze z Bolšoj ledového paláce.
59:43
Tohle je skutečně obrovský tlak domácích, kteří se ženou za vyrovnáním.
59:30
Domácí se hned po buly dostali znovu před Proskurjakova a rána Krikunova z pravého kruhu vyplavala těsně vedle vzdálenější tyče branky Torpeda.
59:03
Soči právě vstřelilo branku!
Rázem je zaděláno na drama. Soči 57 vteřin před koncem snižuje na rozdíl jedné branky. Krikunov se za klecí Proskurjakova nenechal odstavit od puku. Naopak si jej dal na forhend a přihrál před brankáře Torpeda na zcela volného ERICA O'DELLA, který bleskově zblízka snižuje. Asistence: Ilja Krikunov, Igor Levickij.
58:57
63 vteřin před koncem třetí třetiny to domácí zkusí v šesti hráči bez gólmana. Konstantin Barulin jen smutně usedá na střídačku, protože dnes rozhodně nepředvedl špatný výkon.
58:57
HK Soči si vyžádalo oddechový čas.
58:37
Konstantin Barulin sice parádně lapil ránu Šurakova z pravé strany do lapačky, jenže ihned poté udělal tři čtyři rychlé kroky a mezi kruhy sklepl puk na spoluhráče. Ti mu ale vůbec nepomohli a měli štěstí, že se kus černé gumy neodrazil na hole hostí.
58:20
Za brankou Proskurjakova vybojoval puk Gračjov a už jej vyváží na druhou stranu kluziště.
58:11
Domácí musí znovu začít od svojí klece.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a troufám si tvrdit, že i celého zápasu.
57:44
Přejít přes dobře hrající pětici hostí ve středním pásmu je zatím pro Soči věc neřešitelná. Jen co Torpedo dostane kotouč, přejede s ním červenou a vyhodí za branku Barulina, tak jako nyní Osipov.
57:20
Nevím, kolik času dnes strávil Alexandrov na ledě, ale je to vskutku dost. Nyní z něj prakticky neslézá a rozehrává další útok svého týmu.
56:55
Padakin vybojoval kotouč v levém rohu za brankou Proskurjakova, jenže celé své úsilí znegoval ničemnou přihrávkou.
56:25
Torpedo sbírá cenné vteřiny před brankou Barulina, kam znovu po pár okamžicích zavítalo. Rána Osipova byla zblokována a puk je ve středním pásmu.
55:56
Žerděv dobře zapracoval na modré a kvůli ofsajdu Soči se bude vhazovat ve středním pásmu poblíž útočné modré domácích.
54:15
Ačkoliv jsou hráči Soči častěji před brankou soupeře, což se dá říct prakticky od čtvrté minuty druhé třetiny – ve druhém dějství vyslalo Torpedo na soupeře jen dvě střely – má to nulový efekt.
53:22
O třech bodech pro Torpedo mohl definitivně rozhodnout Nikolaj Žerděv, jenž se po dobrém pasu Ashtona ocitnul zcela sám mezi kruhy. Sjel si blíže k brance a ihned vystřelil, ovšem Konstantin Barulin ukázal, že v ruské reprezentaci nechytal jen tak zbůhdarma. Krásně jej vychytal.
52:45
Barulin vychytal v dobré pozici Iljina, jenž mohl zatlouct poslední hřebíček do rakve Soči. Po parádní křižné přihrávce od Potapova jej však z první vychytal gólman domácích.
52:05
Ze strany domácího celku je to trošku křeč, Ilja Proskurjakov si už dnešní zápas vyloženě užívá a je v takové formě, že to vypadá, že se Soči neprosadí snad ani kdyby se hrálo ještě jedno utkání.
50:19
Obrovská šance Fredrika Petterssona, který se dostal až před Barulina. Tváří v tvář ruskému gólmanovi však trefil břevno.
50:00
Už pouze deset minut zbývá domácím, aby s nepříznivým stavem něco udělali.
49:43
Před brankou Proskurjakova byl znovu pořádný šrumec, o což se zasloužil hlavně Kuzněcov, ale ani on zblízka kotouč do branky přes pozornou obranu hostí neprostrkal.
48:23
Ani Ilja Krikunov nulu na kontě vstřelených branek Soči nesmazal. Ačkoliv se jako tank dostal přes modrou, jeho ránu zastavili obránci hostí a Proskurjakov tak vůbec nemusel zasahovat.
47:38
I po krátké přestávce je Novgorod nadále zamčen ve svém obranném pásmu, jenže domácím teď chybí pilnější a větší střelba, jako před malým okamžikem.
46:56
Oproti prvním dvěma třetinám se také hraje poměrně dost bez přerušení. Až nyní se tak stalo, Barulin má kotouč ve své moci po pokusu Osipova z pravého kruhu. A že to nebyla vůbec špatná střela. Následuje krátká pauza.
46:16
Střela Kuzněcova z vrcholu levého kruhu měla dobré parametry, než do ní jeden z hráčů Torpeda nevložil hokejku, čímž jí zblokoval.
45:09
Soči se snaží, co to jde. Nahazuje o puky, bojuje o ně, hituje soupeře, jenže nic nepomáhá. Hosté jsou zatím hodně jistí, nyní dokonce Gračjov v rohu za vlastní brankou vymotal dva hráče soupeře a rozehrál kotouč ven z pásma.
44:31
Zacharčuk zavezl kotouč do pásma před Proskurjakova, kde se přes obětavou obranu domácí dlouho nezdrželi.
44:15
Tentokrát vyhazuje puk Torpedo, ale dělá to šikovně, takže z toho zakázané uvolnění není.
43:43
Za brankou Soči doslova čaroval s pukem Frolov a po několika jeho kličkách domácím dost dlouho trvalo, než jej odstavili od touše.
43:22
Nyní to domácí neudělali zcela dobře a po zakázaném uvolnění se buly stěhuje k pravici Barulina.
42:48
V levém rohu za brankou bojuje o puk houf hráčů a vypadá to, že úspěšnější nakonec budou hosté, což se i děje.
42:15
Torpedo hraje v plném počtu a kritické pětiminutové oslabení rozdělené druhou a třetí třetinou přestálo bez úhony.
41:35
V závěru pětiminutového oslabení svírají domácí soupeře před brankou, jenže Alexandrov od modré po přistrčení puku O'Dellem mířil jen do hrudi jistého Proskurjakova.
41:02
Stejně tak jako nyní a Mamašev musí začít přesilovku znovu od své branky. Přenechává puk Ignatuškinovi a jde střídat.
40:31
Soči se hned po buly dostalo k brance Proskurjakova, ovšem hosté se po půlminutě hry osvobodili.
Vyhraná vhazování: 14-17.
Druhá třetina už byla přece jen o něco vyrovnanější. Domácí na přelomu pětadvacáté minuty začínali minutu a tři čtvrtě dlouho přesilovku pět na tři, jenže nebezpeční v ní příliš nebyli, takže Proskurjakov bez problémů uhájil svojí branku. Mnohem více nebezpečněji před ním bylo od třiatřicáté minuty, kdy Soči začal ohrožovat ze všech pozic. Ať už ranami z dálky, dorážkami, závary před brankou či rychlým zasunutím puku zpoza branky. Proti všem těmto situacím ale Ilja Proskurjakov dokázal zasáhnout a drží tak svůj tým ve dvougólovém trháku. V času 37:15 byl poslán hostující Kuljomin pod sprchy, dostal pět minut a do konce utkání, takže pokud domácí nevyužijí ani druhou část půlené přesilovky, budou hrát hosté do času 42:15 ve čtyřech.
40:00
39:38
Kdepak, zatím to tedy vypadá, že útočné pásmo, čili prostor před Proskurjakovovou brankou, je pro domácí při přesilovce autonomní oblast.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:51
Kaspars Daugavinš mohl dnes přidat třetí kanadský bod, když mezi kruhy obral soupeře o puk a rychle si sjel k Barulinovi, jehož ale rozhýbat a překonat nedokázal.
38:38
Ilja Proskurjakov zatím odolává, jenže příliš nebezpečné střely na něj zatím nešly Pokus Jurije Alexandrova od modré viděl a bezpečně jej lapil. Ovšem pětiminutové oslabení hostí je teprve na začátku.
37:15
Teď už je mi to jasné. Vjačeslav Kuljomin dohrál u mantinelu před střídačkami Ivana Zacharčuka, jenže při hitu si povyskočil a trefil útočníka domácích ramenem do obličeje. Je z toho zcela jasných pět minut za faul loktem, takže i osobní trest do konce utkání.

Na vyloučení: 6-4.
37:14
Co nyní sudí telefonicky řeší, to Vám nedokážu přiblížit. Faktem je, že se k němu na chvilku sjelo několik domácích hráčů.
36:10
V mnohem větší šanci byl Pavel Padakin nyní, když se před brankou dostal zcela sám k odraženému puku, ovšem bekhendovým zakončením po ledě v okamžiku roztaženého Proskurjakova nepřekonal.
35:56
Eric O'Dell chytře získal puk za brankou hostí a vybruslil si k pravé tyčce Proskurjakova, kde bleskově zakončil, ovšem kotouč mu smolně sjel z hokejky.
34:25
Neuvěřitelná tlačenice před Iljou Proskurjakovem. Dorážet puk se pod jeho trupem snažili snad tři hráči domácích, hodně aktivní byl v tomto ohledu Tomilin a Padakin, ovšem dostat kotouč do branky je zatím pro domácí vskutku neřešitelná věc.
34:05
Zatímco během prvních dvaadvaceti minut bylo rozdáno 40 trestných minut, nyní již dlouho vidíme hru bez vyloučení.
33:35
Torpedo se nyní prakticky jen osvobozuje vyhozením puku do středního pásma nebo tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.
32:06
Ostřelovaná domácích pokrčuje nadále. Od modré to nejprve neúspěšně zkoušel Mamkin, poté si za Proskurjakovovou brankou našel odražený puk Ignatuškin, jenže zadovkou nenašel žádného spoluhráče. Když se kotouč znovu dostal na modrou pro Kuzněcova, tak jeho rána neprošla přes hradbu těl až k brance.
31:35
Proskurjakov se již na držení puku v podání Soči nemohl dívat a bezpečně jej svírá ve výstroji.
31:15
Navíc nyní hráli na chvíli proti čtyřem. jelikož Vorobjov ukázal bojovnost a padl do střely, čímž za okamžik ležel na levém kruhu a jen těžko se z něj zvedl, aby vzápětí zamířil na střídačku.
30:35
Což o to, domácí už drahnou půlminutku drží soupeře před Proskurjakovem, jenže není jim to nic platné, když se nemohou dostat k vážnější střelecké pozici.
29:13
Kuljomin střílel z levého kruhu. Sražený kotouč se snášel kamsi na záda Proskurjakova, tím spíše, že celou situaci sledoval Urakov, ovšem velice rychle uťal nějaký náznak šťastného gólu hostí Zacharčuk, jenž po puku sáhl a ze vzduchu ho odpálil pryč.
28:44
Slušný tlak do branky předvedli domácí hokejisté. Ve finále celé akce se Tomilin pokoušel o najití dobré pozice z pravého kruhu, ovšem to se mu nepovedlo a jeho následný pokus neměl nebezpečné parametry.
27:55
Jenže první lajna Torpeda pouští na plac druhou formaci a hosté vyhazují kotouč po přejetí červené za klec Barulina.
27:44
Hodně dlouhý pas od Ibragimova minul na pravé straně najíždějícího Ingatuškina, puku se tak lehce ujímají hosté.
27:34
Nyní už to vyšlo o něco lépe. Mamkin to zkusil znovu po pravé straně, kousek za modrou našel Zacharčuka a ten si najel na pravý kruh, ovšem střelou zápěstím k bližší tyči Proskurjakova nepřekvapil. Ovšem konečně to byla od domácích povedenější akce.
26:55
Pokus o založení útoku od svojí branky v podání Mamkina trval jen do středního pásma, poté si domácí bek nerozuměl se svými spoluhráči.
25:25
Hraje se nyní nahoru dolu a konečně také na nějaký čas v pěti na obou stranách.
24:45
Až nyní se na okamžik dostal Proskurjakov do pořádného varu, když na něj v rychlém sledu mířil od modré Mamkin a poté s dorážkou Morozov, ale velký Ilja ochránil svojí klec od pohromy.
23:28
A také Carter Ashton je na ledě. No, říká se, že kdo nevyužije přesilovku pět na tři, těžko bude vyhrávat. Skóre to zatím potvrzuje.
22:58
Torpedo je ve čtyřech.
22:25
Novgorod hraje oslabení velmi chytře a hostující gólman asi dlouho nezažil tak jednoduchou hru v dvojnásobné početní nevýhodě jako nyní.
22:05
Kdepak, domácí hokejisté se vůbec nemohou dostat do zápasu a zatím Proskurjakova v dvojnásobné početní výhodě neohrozili.
21:43
Domácí jsou v pěti a začíná jejich minutu a tři čtvrtě dlouhá přesilovka pět na tři.
21:28
Rozhodčí dneska prostě odmítají hru v pěti, ale to je způsobeno i fauly, které opravdu jsou. Hráči jsou hodně nedisciplinovaní. Dvě minuty za hákování nyní dostává Carter Ashton a i domácí budou mít za okamžik přesilovku pět na tři.

Na vyloučení: 6-5.
Vyšší tresty: 2-0.
20:58
Síly na ledě se na chvilku vyrovnají. Dvě minuty dostává právě Sam Lofquist, který si v souboji se Zacharčukem pomohl držením jeho hole.

20:38
Rána Lofquista prošla až k Barulinovi, který jí vyrazil a poté se domácí osvobozují. Tím spíše, že ve středním pásmu u pravého mantinelu svádí Lofquist bruslařský souboj s Zacharčukem.
20:34
Hosté pokračují na začátku druhé třetiny v tlaku, což je při jejich přesilové hře celkem pochopitené.
Vyhraná vhazování: 8-12.
Úvodní dějství je za námi a Torpedo Nižnij Novgorod zaslouženě vede o dvě branky. Od začátku byli hosté aktivnějším týmem, tím spíše, že Soči se zbytečně nechával vylučovat. Ve třinácté minutě využil přesilovou hru Kaspars Daugavinš a nejproduktivnější hráč Novgorodu poté připravil parádní akcí gól také pro svého spoluhráče z obrany Kirilla Vorobjova, který při hře čtyři na čtyři zvýšil na 0:2. Bez povšímnutí nemůže zůstat ani to, že během prvních dvaceti minut rozhodčí udělili hned 36 trestných minut. Šest klasických dvouminutových na straně domácích a k tomu dvě desítky, hosté šli ven na dvě minuty dvakrát.
20:00
19:43
Ivan Glazkov zase trošku naplňuje trestnou lavici domácích, kdž jde ven za podražení.

Na vyloučení: 6-3.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
17:45
Domácí jsou hodně opaření dvougólovým náskokem Torpeda a nedokáží se pořádně dostat k brance Proskurjakova. Oproti tomu hráči z bývalého města Gorkij hrají velice dobře a potvrzují, že letos budou v KHL hodně silní.
16:57
Mamaševova dělovka od modré prošla jen těsně vedle levé tyče Proskurjakova, který tak zasahovat nemusel.
16:39
Po delším čase se opět hraje v plném počtu hráčů na obou stranách.
16:20
Domácí ekipa hraje v plném počtu a bude mít krátkou přesilovku pět na čtyři.
15:57
Dvě minuty za vysokou hůl dostává také hostující Dmitrij Šulenin. Soči má možnost ke korekci zatím hodně nepříznivého stavu.

Na vyloučení: 5-3.
15:41
Torpedo právě vstřelilo branku!
Kaspars Daugavinš dnes zatím skutečně řádí a má na svědomí i druhý gól svého týmu. Nyní jej sice nedal, ale krásně jej vypracoval. Na pravé straně se ujal puku a přes vrchol kruhu se dostal až na levou stranu. Vypadalo to, že hledá vhodný prostor ke střele, když vzápětí nahrál na pravou stranu KIRILLU VOROBJOVOVI a ten střelou po ledě mezi nohy propálil přesouvajícího se Barulina. Asistence: Kaspars Daugavinš.
15:41
Hraje se čtyři na čtyři.
14:49
Přesilovou hru dvou mužů navíc si Torpedo příliš dlouho neužilo, neboť Fredrik Pettersson dostává dvě minuty za sekání. S vyloučením se nám nyní opravdu roztrhl pytel. Pokračovat se bude v přesilovce hostí čtyři na tři.

Na vyloučení: 5-2.
14:35
Barulin před svojí brankou vyřešil pořádný závar a doslova zalehl puk.
14:20
67 vteřin dlouhá přesilová hra pro Novgorod pět na tři. To by mohla být pro hosty obrovská šance na zvýšení náskoku. Jurij Alexandrov dostává dvě minuty za nedovolené bránění a k němu navrch ještě desetiminutový osobní trest také gólman Soči Konstantin Barulin za nesportovní chování. Trestná lavice domácích je tak pořádně zaplněna, jsou na ní hned čtyři hráči.

Na vyloučení: 5-1.
13:27
Domácí se budou znovu bránit a tohle už se Vjačeslavu Bucajevovi na lavičce domácích asi moc nelíbí. Nutno však říct, že Soči hraje hodně zakřiknutě a defenzívně. Eric O'Dell je vyloučen na dvě minuty za hákování.

Na vyloučení: 4-1.
Vyšší tresty: 1-0.
12:03
Tohle byl možná trošku smolný gól pro domácí Kuzněcov měl před svojí brankou kotouč na holi, ale při vyhození mu sjel přímo k Alexanderu Potapovovi. Už to vypadalo, že mu jej Kuzněcov vypíchne, ale Potapov našel u levé tyče zcela volného KASPARSE DAUGAVINŠE a útočník Torpeda potvrzuje, že je nejproduktivnější muž týmu. Ani náznakem se nemýlil. Asistence: Alexander Potapov.
11:21
No, Arťom Ťomilin se rozhodne nevyspal do růžové. Jen co se vrátil z trestné, jde na ní znova. 2+10 minut za napadení zezadu jsou toho jasným důkazem. Menší trest si za něj odpyká Vadim Ščegolkov.

Na vyloučení: 3-1.
11:21

10:44
S vypětím všech sil se domácí ubránili, osvobozují se do středního pásma a již jsou v plném počtu.
10:02
A další dobrý pokus Novgorodu. Pokus Urakova z mezikruží srazil Barulin ze svého pohledu na levou stranu, kde kotouč dorážel z velkého úhlu Šurakov, který trefil pouze boční síť.
09:42
Dobrá šance hostující ekipy! Višněvskij si sjel na pravý kruh a střílenou přihrávku poslal na branku, kde puk šikovně tečoval Carter Ashton, jenže zhruba o dva metry vedle levé tyče.
09:02
Osipov zkusil ránu od modré, která se odrazila hodně vedle branky a hned poté se domácí osvobozují.
08:40
Nyní se již píská, byť předešlý faul byl více evidentní. Arťom Tomilin jde ven na dvě minuty za podražení u mantinelu v obranném pásmu.

Na vyloučení: 2-1.
08:11
Barulin znovu raději pokryl nahození soupeře, o které se pokusil Nikolaj Žerděv. Je však třeba říct, že puk mu výborně nahrál Rasskazov, který byl při kličce na modré jasně podražen Renatem Mamaševem. Nepíská se však.
07:28
Už jsem si myslel, že se trošku zbláznila časomíra. Hned po tom, co hosté v další střele poslali míč za pomocí domácích do ochranné sítě, byla hra přerušena a na led vjely sličné uklízečky, leč čas běžel vesele dál. Po chvíli se ale vrátil zpět na původní hodnotu, kdy byla hra přerušena sudím.
07:28
Gračjov držel puk na modré, ovšem nedokázal najít přihrávkou žádného ze svých spoluhráčů. Zkusil to lehkým nahozením, avšak Pettersson, švédského mistra světa v kádru Torpeda, asi o dva metry nenašel.
06:28
Střelecké pokusy by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Agilní Rasskazov vzal za brankou Barulina kotouč a na levém kruhu jej pokryl hbitý Denis Tolpeko.
05:04
Ibragimov může být jo hodně rád, že nyní zůstalo lehké podražení v obranném pásmu Soči na Frolova nepotrestáno. Však se také Novgorod pořádně zlobí. Aby ne, i na lavičce má pořádně temperamentního kouče.
04:45
Takhle by to nešlo, alespoň tedy v přesilových hrách. Toto skutečně byla otřesná přesilovka, každá na jedné straně. I domácí jsou v pěti.
04:30
Domácí ekipa po vyhození puku ještě dobře napadá rozehrávku, nyní v podání Višněvského. Cenné vteřinky tak šetří hráči Soči.
03:59
Jestliže se domácí nedokázali pořádně usadit před Proskurjakovem, tak o hostující přesilovce nyní můžeme říct to samé.
02:45
No jo, tohle byl jasný háček Michaila Mamkina na Kirilla Rasskazova, který se z levé strany řítil na branku. Přišel rovnou v zakončení a domácí bek může být rád, že z toho není trestné střílení.

Na vyloučení: 1-1.
02:26
Hosté hrají v plném počtu, tohle nebyla zdařená přesilová hra domácího celku.
01:48
Při založení domácího útoku sebral kotouč na pravé straně Kirill Urakov, uděla pár rychlých kroků, přejel modrou a z pravého kruhu vystřelil. Barulin musel zasahovat a vyrazit puk.
01:15
Domácí tým se zatím vůbec nemůže dostat do útočného pásma.
01:00
Hosté se hned po buly osvobozují.
00:26
Již po půlminutě hry je vyloučen hostující obránce Ivan Višněvskij, který jde ven za vražení na hrazení.

Na vyloučení: 0-1.
00:18
Na druhé straně je z toho první zákrok. Nahození Sergeje Kuzněcova raději podržel Proskurjakov na ledě v lapačce.
00:10
V prvním útoku byli hned po buly hosté, ovšem Barulin zasahovat nemusel.
00:01

HK Soči: Barulin – Alexandrov, Ibragimov, Mamkin, S. Kuzněcov, Glazkov, Mamašev – O'Dell, I. Zacharčuk, Levickij – Padakin, Krikunov, Ignatuškin – Jacenko, Tolpeko, Morozov – Tomilin, Ščegolkov, Dělnov. Trenér: Vjačeslav Bucajev

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Kasutin) – M. Osipov, K. Vorobjov, Jegoršev, I. Višněvskij, Lofquist, Šulenin, Kolganov – Ashton, Rasskazov, Žerděv – Daugavinš, Frolov, D. Sjomin – Šurakov, Pettersson, Gračjov – D. Iljin, Urakov, A. Potapov – V. Kuljomin. Trenér: Peteris Skudra

Rozhodčí: Alexej Bělov, Denis Naumov – Eduard Metalnikov, Alexander Sirotkin.
Československá stopa v utkání:
Na soupisce Soči ani Torpeda není v současnosti žádný český ani slovenský hokejista.
Torpedo – Soči 3:2 pr. (24.12.2014)

Poslední výhra Soči nad Torpedem je už hodně zapadlá pracham, před téměř dvěma roky (10.12.2014) vyhrálo Soči na ledě Torpeda 6:4. Od té doby šestkrát za sebou s tímto soupeřem prohrálo.
Torpedo Nižnij Novgorod:
Jestliže má Soči dobrou formu a drží se v konferenci celkem vysoko, tak Novgorod je na tom ještě lépe. Hokejisté Torpeda jsou třetím týmem své divize a pátým nejlepším celkem celé KHL. Doposud nasbíral klub z Nižného Novgorodu (dříve město Gorkij) celkem 48 bodů v pětadvaceti utkáních a má tak o šest bodů více než jeho dnešní soupeř. Zatím šestnáctkrát odešlo Torpedo z ledu jako vítěz (z toho dvakrát v prodloužení a jednou na nájezdy) a hořkost porážky poznalo zatím jen devětkrát (z toho dvakrát v nájezdech a jednou v prodloužení). Skóre je také výrazně na straně Torpeda, 59:47. V rámci divize je Nižnij Novgorod na druhém místě za suverénním CSKA Moskva.

Poslední zápasy Torpeda:
Spartak Moskva – Torpedo 3:0
Minsk – Torpedo 3:2 sn.
Riga – Torpedo 1:2 sn.
Jokerit – Torpedo 4:1
Torpedo – Novokuzněck 6:1.

Nejproduktivnější hráč: Kaspars Daugavinš, 22 zápasů, 15 bodů (6+9).
Nejlepší střelec: Kaspars Daugavinš, 22 zápasů a Ashton Carter, 25 zápasů, oba 6 gólů.
HK Soči:
Tým z města olympijských her 2014 je prozatím na pátém místě západní konference se ziskem 42 bodů. Během odehraných pětadvaceti utkání nasbíral hned patnáct vítězství (z toho dvě v prodloužení a dvě na nájezdy) a desetkrát prohrál (jednou v prodloužení). Také skóre má Soči vesměs pozitivní, 66:57. Na deváté a první nepostupové místo do play-off, jenž nyní patří Viťazu, má Soči náskok osmi bodů, ale také o dva odehrané zápasy více. Také formu má Soči poměrně slušnou, z posledních sedmi zápasů šestkrát vyhrálo a jeho vítěznou sérii uťal právě v posledním utkání Minsk.

Poslední zápasy Soči:
Minsk – Soči 5:2
Riga – Soči 2:3 sn.
Jokerit – Soči 2:3 pr.
Soči – Minsk 2:1 pr.
Soči – Omsk 2:1.

Nejproduktivnější hráč: Ilja Krikunov, 25 zápasů, 18 bodů (7+11).
Nejlepší střelec: André Petersson, 17 zápasů, 9 gólů.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího kola nejlepší evropské klubové hokejové soutěže – Kontinentální hokejové ligy. V rámci dalšího kola se proti sobě postaví dva týmy z divize Tarasovova – domácí HK Soči vyzve Torpedo Nižnij Novgorod. Dle tabulky divize se proti sobě postaví čtvrtý a druhý tým, co se konference týče, narazí na sebe pátý a třetí celek. To jen vypovídá o tom, že v Ledovém paláci Bolšoj začne od 18:30 souboj týmů, které patří ke špičce KHL. Proto je na co se těšit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.