Já děkuji za pozornost a u dalších onlajn textových přenosů se těším na počtenou! Mějte hezký večer a hlavně příjemně strávený víkend.
Neuvěřitelně vyrovnaný zápas rozhodla loterie, tedy nájezdy. Dinamo v nich ukázalo větší šikovnost. Brankářský přízrak Svensson byl pokořen a Dinamo poslalo na nájezd troufalého Klima Kostina, který dal tečku tomuto zápasu. Dva body bere Dinamo. Spartak se musí v moskevském derby sklonit velkému rivalovi z Dinama. Spartak bere jen jeden bod.
Československá stopa

Lukáš Radil (Spartak Moskva) – 3 střely na branku, 1 hit, 19:29 času na ledě.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Dinamo Moskva.

Samostatné nájezdy rozhodl mistrně provedený rychlý blafák do bekhendu Klima Kostina. Rozhdoující refu obstaral tedy KLIM KOSTIN.
Moskevské derby rozhodnou nájezdy.
Statistiky po prodloužení (Spartak vs Dinamo)

63:00
Ještě dodám, že v KHL se hraje prodloužení zatím stále 4 na 4 narozdíl od NHL, kde vídáváme hru 3 na 3.
62:55
Spartak se tak tak brání. je pod tlakem v právě probíhajícím prodloužení.
61:45
Tarasov a jeho kumpáni ztratili puk v útočné třetině. Nyní střídají a Dinamo má znovu touš na hokejkách.
60:50
Hosté mají psychickou výhodu. Vrhají se do ofenzívy po „hlavě." Chtějí dva body z moskevského derby.
60:01
Máme tu velkou hru nervů, uvidíme prodloužení. Dinamo využilo hru v šesti hráčích a srovnalo na 2:2, když už to nikdo nečekal. Spartak tak ztratí minimálně bod. Naopak Dinamo ukázalo, co je ochotno udělat pro vítězství.
60:00
59:53
Dinamo právě vstřelilo branku!
Autorem vyrovnávací branky je SEMJON KOKUJOV. Z pravého rohu se hra přesunula za branku, odkud přišel pas přímo na hokejku Kokujova, který neváhal a vypálil z první pod vyrážečku. 2:2. Asistence: Ansel Galimov, Mat Robinson.
59:06
Rybakov pronikal po pravém křídle. Nic z toho. Místo toho další dobývání hostů.
58:46
Svensson kryje. Vhazování po jeho pravici.
58:06
Hosté hrají v šesti.
56:59
Svenssonův zákrok.
55:46
Na druhé straně však hrozí Spartak. Jeho hráči si počínají výborně. Dlouho nepůjčili kotouč Dinamu.
55:00
Pět minut mají hosté na vyrovnání. To je poměrně velká porce na jeden gól. Uvidíme, jestli se hosté „prokoušou" přes poskládanou obranu domácích.
53:11
52:48
Obrovská chyba. Za bránou vyváděli domácí obránci velké nesmysly. Dvě možnosti pro Dinamo z toho vzešly. Teď měl Spartak veliké štěstí. To byla strašná lehkomyslnost.
52:12
Hosté se brání proti rozestavenému přesilovkovému vzorci. Spartak zatím bez úspěchu.
51:11
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Ilja Nikulin – 2 min., vražení na hrazení).
50:02
Teď musel tahat ze svého repertoáru další zákrok Svensson.
49:55
Žádná radost, žádné vzrušení, to je ve zkratce předváděná hra obou celků. Spartak už sází vše na tuhou defenzívu.
47:50
20 zásahů předvedl dnes brankář domácích Markus Svensson. Výborný výkon. Dosud dostal jen 1 gól.
47:50
Komerční přestávka. Domácí stále vedou 2:1.
45:40
Velká příležitost pro Dinamo. Přihrávka do strany a rána, ale Svensson jen kopíroval dráhu letu. Puk šel vedle.
45:00
Spartak je už nyní zaměřen spíše na defenzívu. hráči jsou staženi a moc nenapadají. Spíše drží střední pásmo.
43:45
Kostrbatá hra, kterou předvádějí oba týmy. Nikdo neudrží kotouč dlouho.
42:15
Brankář Svensson vypomohl svým obráncům s rozehrávkou. Obehrál i jednoho protivníka.
41:47
Icing domácích.
40:59
Nepřesnosti na obou stranách ve střední třetině.
40:19
Spartak hraje daleko od své branky, aby zabránil nebezpečí vyrovnání.
40:01
Další třetina začne přibližně v 17:53.
40:00
39:55
Zápas je vyrovnaný. Dnes může vyhrát kdokoliv. Body by chtěly oba celky. mensší favorit byli sice hosté, ti ale teď ztrácejí.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:41
Další tlak bílomodrých. Ti obklopili branku Svenssona a ten má velké množství práce. Dinamo ovšem branku zatím nedalo. Nejlépe zahraná přesilovka dnes. Sice nepadl gól, ale i tak hosté často hrozili.
37:01
Dugin pálí z blízkosti, ale Svensson opět vynikající.
36:42
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vladislav Provolněv, 2 min., hákování).
35:58
Neskutečný zásah brankáře Svenssona. Ten se musel pořádně vytáhnout proti střelcovi z Dinama.
35:40
Dinamo přesilovku nezahrálo dobře.
33:40
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Nikita Li – 2 min., sekání).
32:41
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vjačeslav Leščenko – 2 min., hrubost).
32:26
Útočný tlak domácích, který zůstal nevyužit.
31:57
Šmoljov vyslal od modré střelu na teč. Jerjomenko pozorný.
30:55
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Semjon Kokujov – 2 min., podražení).
30:36
Kokujov s Rybakovem motají domácí v jejich třetině. Protiútok na ruhé straně byl překažen, avšak zákrokem, který pravidla nedovolují. To znamená přesilovou hru pro domácí Spartak.
28:36
Cvetkov v obrovské šanci. Svensson překazil radost hostům, kteří přešli střední pásmo, jakoby neexistovalo.
27:32
Sopin obkroužil branku a hledal před bránou někoho, kdo by puk usměrnil do černého. To se však nepovedlo.
26:16
Střelba z mezikruží Spartaku. Jerjomenko si poradil s prudkou střelou zápěstím a vyrazil kotouč za branku.
25:35
Krásná akce v rychlosti Dinama. Průnik, pas před branku, ale pak špatné zakončení.
24:46
23:30
Hosté ve čtyřech dobře bruslí a Spartak má málo času a prostoru na kombinaci.
22:46
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Martinš Karsums – 10 min. osobní trest).
22:46
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Martinš Karsums – 2 min., hrubost).
22:46
Bobrov tvrdě sestřelen a bude to trest. Nedovoleně si počínal Martins Karsums.
22:15
Hluboký presink hostů se vyplatil. Mají puk a operují s ním v útoku.
21:41
Šmoljov vyzkoušel Jerjomenka z vrcholků kruhů, ale Jerjomenko na místě.
20:50
Výměna puků za bránou Spartaku. Dinamo útočí, ale zatím bez střeleckých pokusů.
20:23
Na začátku pevné obrany obou mužstev.
20:01
Úvodní buly pro Dinamo.
20:01
Viděli jsme pěknou třetinu. Hra nepostrádá bojovnost, góly, pěkné zákroky. Spartak léepe vstoupil do zápasu, jakoby byl lépe připraven. Dinamo se nenechalo dlouho ponižovat a také zlepšilo ofenzívu, která vyvrcholila gólem 2 vteřiny před první sirénou. Trefil se Karpov. Byl to už jeho 4. gól v této sezóně. Za Spartak skórovali Gilroy a Bobrov. Gilroy se tak posunul v produktivitě už na 7 bodů. K 6 asistencím dnes přidal i gól.
Další třetina začne přibližně v 17:01.
20:00
19:58
Gól je uznán. To si museli hosté pořádně oddechnout. Prohrávat 0:2 a 0:1 je rozdíl.
19:58
Pro hráče nic příjemného, gól je stále opakován a visí ve vzduchu otázka: byl to gól nebo ne?
19:58
Avšak pozor, gól je posuzován na videu a nic není jistého.
19:58
Takže se přecejen trefili hosté ještě v první části. Gól vstřelil hráč MAXIM KARPOV. Před modrou čárou přišla přihrávka na volného Maxima Karpova, Ten puk potáhl po pravém křídle a vystřelil hostům kontaktní gól na 1:2. Asistence: Ilja Nikulin, Alexandr Rybakov.
19:26
Rybakov v šanic. Nedal. Těsně vedle. Střílel na vzdálenější tyč a po ledě.
18:33
Největší šancí v posledních minutách byla střela příklepem těsně za kruhy.. Jerjomenko ukázal skvělý zákrok levým ramenem.
16:25
Hraje se v pěti na obou stranách.
15:55
Spartak hraje nyní 5 na 4 a ždíme protivníka v jeho třetině jako v sušičce.
13:26
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Vladimir Brjukvin – 2 min., podražení).
13:00
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vladislav Provolněv – 2 min., podražení).
11:56
Rychlé vedení Spartaku 2:0, vynutilo přerušení hry timeoutem hostujícím trenérem. Oddechový čas pro hosty.
11:56
Spartak právě vstřelil branku!
Krásná rotace v rohu útočného pásma celé 3. útočné řady. Zpoza branky poté přišla přihrávka na VIKTORA BOBROVA, který neotálel a poslal puk z bezprotřední blízkosti nad lapačku bezmocného Jerjomenka. Asistence: Matt Gilroy, Alexandr Vasiljev.
11:24
Zákrok vyrážečkou těsně po buly musel provést Jerjomenko.
11:07
Jerjomenko pomohl přihrávkou domácím bekům. Avšak Spartak stále neúnavně bruslí v pásmu soupeře a dělá neplechu.
10:38
Dinamo nepospíchá s rozehrávkou. Jenže stejně zahrává icing.
08:23
Tohle je sedmý gól v početní převaze v právě rozehrané sezóně domácího týmu. Spartak využívá přesilovku a brzo se ujímá, ke spokojenosti svých příznivců, vedení 1:0. Klasický gól od modré čáry v přesilovce. Přihrávka, střelba z první pod lapačku a napnutá síť. Autorem branky je MATTHEW GILROY. Asistence: Alexej Bondarev.
07:57
Spartak v sezóně zatím vstřelil 6 gólů v početní výhodě.
07:47
Hned jedna nebezpečná akce před Jerjomenkem. Ten puk přikryl a poradil si.
07:36
Přesilovku si zahraje Spartak. (Ansel Galimov – 2 min., hákování)
06:41
Nyní se hra s pukem nedaří ani jednomu klubu. Každý drží puk jen krátkou dobu a přihrávky nejsou přesné. Naopak vidíme hodně soubojů.
06:10
První komerční pauza.
05:50
Robinson rozehrál akci, která měla jepičí život. Tedy netrvala dlouho.
05:15
Další závar před brankou Svenssona. Naštěstí pro domácí, to dopadlo dobře.
04:44
Velká možnost Galimova. Puk proletěl brankovištěm bez jakékoliv teče.
04:05
Boj o puk v pravém rohu útočné třetiny domácích. K ohrožení branky se Spartak nedostal.
03:26
Krásný přechod středního pásma. Spartak si poradil povedenou kombinací.
02:38
Hra přerušena, oba týmy střídají.
02:23
První icing zápasu zahrál Spartak.
01:44
Dobrá hra domácích ve středním pásmu. Odebrali kotouč soupeři právě v tomto území.
00:41
Svensson musel tasit těžký zákrok lapačkou po dorážce z pravé strany.
00:01
Dugin vyhrál úvodní buly proti Stoaovi.
00:01
Brankářské jedničky obou týmů jsou potvrzeny. Jerjomenko a Svensson se postaví do brankoviště.
Velké derby moskevských celků je tu!
Nyní se v hale Lužniki hraje nebo zpívá, jak chcete, ruská hymna.
Hráči Spartaku jsou na ledě přivítáváni za velkého hukotu domácích fanoušků.

Spartak Moskva: Svensson (Truškov) – Gilroy, Kirillov, Högström, Provolněv, Bondarev, Jermakov, Sorokin – Leščenko, Radil, Stoa – Nikoncev, M. Potapov, Šmoljov – Alexandr Vasiljev, Bobrov, M. Plotnikov – A. Voronin, Bobyljov, N. Li.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – I. Nikulin, D. Višněvskij, Barancev, Robinson, Hietanen, Makljukov – Dugin, Karsums, Karpov – Rybakov, Kokujov, Sopin – Cvetkov, A. Galimov, Tarasov – Kostin, Markovin, Birjukov – Brjukvin.

Rozhodčí: Gebej, Kulakov – Kučava, Novikov.
Dinamo Moskva

Dinamo je jeden z nejlepších celků KHL posledních let. V posledních 2 sezónách vypadl vždy ve čtvrtfinále. Avšak i to znamená, že patřil mezi nej 8 klubů KHL. V sezónách 2011/12 a 2012/13 vyhrál a následně obhájil Gagarinův pohár. Minulý rok nestačil ve čtvrtfinále na "nabušený" Petrohrad.
Spartak Moskva

Spartak se v minulé sezóně vrátil na scénu KHL, ročník 2014/15 musel vynechat kvůli nedostatku financí. Letos se mu však daří nad očekávání dobře. Ze 3 moskevských celků je sice nejhorší, ale 7. místo v Západní konferenci dává naději a motivaci do další práce. Na druhou stranu je pořád začátek sezóny a hodnotit se bude až na jejím konci. Uvidíme jestli si tento klub zahraje play off.
Poslední vzájemné zápasy

Dinamo – Spartak 5:4 PP – 15. srpna 2016

Dinamo – Spartak 3:1 – 7. srpna 2016

Spartak – Dinamo 0:3 – 12. listopadu 2015

Dinamo – Spartak 5:4 SN – 1. listopadu 2015

Dinamo – Spartak 0:2 – 15. srpna 2015

Vzájemná bilance: Dinamo 4 výhry (z toho 2 po nastavení), Spartak 1 výhra.