První gól zápasu vstřelil v přesilovce domácí Matthew Gilroy. Z kraje druhé periody dokázal pohotovou střelou vyrovnat Kirill Semjonov. Ve 29. minutě poslal Metallurg do vedení Jevgenij Solovjov. Ve třetí třetině upravil na 1:3 Kirill Semjonov, který vstřelil svou druhou branku v zápase. V závěru pak snížil domácí Ryan Stoa. Více toho domácí nestihli, a tak Spartak Moskva prohrál. Naopak Metallurg Novokuzněck se raduje z výhry.
59:55
Už se nic nestane, hosté vyhrají.
59:45
Domácí bojují o kotouč ve středním pásmu, hosté hrají styl hry, který jim vyhovuje.
59:19
Domácí špatně přešili modrou čáru, píská se postavení mimo hru.
59:00
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině, puk mají hosté pod kontrolou.
58:47
Domácí stále prohrávají o jednu branku, snaží se hrát aktivně, nyní míří Markus Svensson na střídačku. Spartak to zkusí v šesti.
58:15
Spartak právě vstřelil branku!
Domácí fanoušci se nyní radují, Moskva dává gól a zadělává na drama. Dlouhý tlak v útočném pásmu zakončil střelou na vzdálenější tyč RYAN STOA. Asistence: Vjačeslav Leščenko.
57:29
V poklidném tempu se zápas dohrává, hostující celek hraje styl hry, který potřebuje.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Hosté stále vedou o dvě branky.
56:40
Domácí se tak moc snaží snížit, až se do jejich hry vkrádá mnoho nepřesností.
55:40
Andrej Karejev drží hostující hokejisty, nyní si dokázal poradit se střelou Konstantina Glazačeva.
55:00
Sledujeme poklidný závěr třetí třetiny.
54:19
Arťom Michejev se ve středním pásmu střetl s protihráčem. Oba hokejisté střet neočekávali, a tak jsou otřeseni
54:00
Vhazovat se bude ve středním pásmu.Třetí třetina se dohrává spíše z povinnosti. Hokej to není nikterak oslnivý. Metallurg kombinuje v útočném pásmu a snaží se najít skulinku v obraně domácích.
53:20
Sledujeme rychlý hokej, mnoho střel na branku k vidění není, domácí hokejisté, pokud chtějí pomýšlet na vyrovnání, musí výrazně změnit styl hry.
52:45
Čas z pohledu domácích ubíhá velmi rychle, Spartak se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, obrana hostů hraje výborně.
51:58
Kotouč vypadl z hrací plochy, hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.
51:39
Markus Svensson výborně přečetl situaci, vybruslil si proti střelci, zmenšil mu střelecký úhel, a tak měl možnosti zakončení Alexej Razumov velmi omezené.
50:50
Do konce třetiny zbývá necelých deset minut a domácí hrají hodně pasivně, na svého soka ztrácí dvě branky a zatím se nemohou stabilněji dostat do pásma.
50:26
Jaroslav Dyblenko se obětavě položil do střelecké pozice jednoho z hostujících hráčů. Gólman Markus Svensson nemusel zasahovat.
49:40
Anatolij Nikoncev hlídkoval před brankou, přihrávka od spoluhráče na Nikoceva neprošla.
48:59
Momentálně sleduujeme souboje o kotouč ve středním pásmu, kde se tvrdě bojuje o každý metr ledu. Mírnou převahu mají domácí.
48:40
Dobrá rána Ryana Stoa končí v náruči hostujícího maskovaného muže, Andrej Karejev dokázal puk udržet před brankovou čárou.
48:25
Po delší době se do zakončení dostal Matthew Gilroy. Jeho střela jen o malý kousek minula branku.
48:00
Alexej Razumov vybojoval puk za brankou domácích, rychlým pasem hledal někoho před brankou. Puk nedokázal Ilja Musin trefit přesně. Skákající kotouč odhopkal do rohu.
47:30
Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny. Domácí hokejisté za mohutné podpory fanoušků bojují o každý metr ledu a snaží se s nepříznivým stavem něco udělat.
47:20
Momentálně jsou domácí aktivnější, snaží se něco vymyslet před brankou, zatím však marně. Výborně chytá Andrej Karejev.
47:10
Buly v útočném pásmu domácích, Ryan Stoa vybojoval kotouč přro Dmitrije Kalinina, jehož rána od modré byla zblokovaná.
46:40
Výborně to nyní sehráli hráči Moskvy. Zakončující Arťom Voronin nedokázal přesněji poslat kotouč do branky. Andrej Karejev byl úplně vyšachovaný, nemohl zasáhnout, ale puk mířil mimo branku.
46:01
Mnoho šancí momentálně k vidění není. Zápas se v poklidném tempu dohrává. Domácí hokejisté se nemohou dostat před branku soupeře.
45:38
Domácí hokejisté sehráli oslabení velmi dobře, nyní už hrají v plném počtu.
44:50
Arťom Michejev se dostal do dobré střelecké pozice, jeho zakončení však nebylo přesné.
44:30
Domácí hokejisté se zatím bez problémů brání. Sledujeme rychlý hokej, kterému dominují domácí, i když hrají v oslabení.
44:00
Hostující celek hraje přesilovou hru, momentálně se ale stabilněji nemůže dostat do útočného pásma.
43:38
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Voronin – 2 min., vysoká hůl).
43:36
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Hostující celek vede o dvě branky, po krásné samostatné akci se prosadil KIRILL SEMJONOV, domácí brankář nedokázal zareagovat na střelecký pokus.
43:30
Nikita Li měl kotouč za brankou, ale nedokázal přesněji poslal puk před branku soupeře. Obrana Novokuzněcku si dokázala poradit.
43:01
Andrej Karejev musel nyní zasahovat po střeleckém pokusu Vjačeslava Leščenka. Hostující maskovaný muž si poradit dokázal.
42:20
Výborně hrají defenzivy obou celků, obránci se snaží hrát co nejaktivněji a blokují mnoho střel.
41:45
Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho zajímavých střeleckých šancí.
41:10
Druhá domácí obranná formace se pokouší založit rychlou akci, ale nedaří se jí to.
40:45
Domácí hokejisté se snadněji dostávají do útočného pásma, kde kombinují, do zakončení se však probojovat nemohou.
40:10
Byla zahájena třetí třetina zápasu mezi Spartakem Moskva a Metallurgem Novokuzněckem.
40:01
Ve druhé třetině se dokázali prosadit hokejisté Metallurgu Novokuzněck. Ve dvacáté deváté minutě se po přihrávce Nikity Ljamkina v brejku dva na jednoho prosadil Jevgenij Solovjov. Díky jeho gólu vedou hosté.
40:00
39:40
Už se nic nestane, domácí se nikam neženou.
39:19
Výborně hrají oslabení hostující hokejisté, ti vyhodili a trží puk daleko od své vlastní branky.
38:57
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Nikita Ljamkin – 2 min., sekání).
38:25
Jaroslav Dyblenko si připsal výborný obranný zákrok, zamezil tak šanci Novokuzněcku.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé periodě.
37:40
V poklidném tempu se dohrává třetina, více ze hry mají domácí, ti se snaží vyrovnat ještě před sirénou.
37:01
Alexandr Vasiljev měl kotouč v útočném pásmu, chytrým pasem hledal někoho před brankou, ale hostující obrana výborně dokázala zabránit velké šanci Moskvy.
36:40
Arťom Voronin bojoval o kotouč za vlastní brankou, vybojoval ho, následně založil akci, která znamenala přechod středního do útočného pásma.
36:20
Nikita Li vybojoval kotouč v obranném pásmu, následně ale musel zasahovat Markus Svensson, kterého střelou od mantinelu prověřil Kirill Ščukin.
36:00
V poklidném tempu se dohrává tato třetina. Sledujeme spíše taktickou bitvu než nějaký rychlý a atraktivní hokej.
35:47
35:21
35:00
Pomalu ale jistě se dostáváme do finální fáze druhé třetiny, hra čtyři na čtyři nenabízí příliš atraktivní hokej.
34:19
Kotouč je nyní před brankou hostujícího celku, ten hraje při hře čtyři na čtyři hodně pasivně. Naopak více ze hry mají domácí.
33:50
Aktivně nyní hrají domácí, ti vybojovali kotouč v útočném pásmu a snaží se vstřelit vyrovnávací branku.
33:47
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Lukáš Radil – 2 min., hrubost).
33:21
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Arťom Michejev – 2 min., podražení).
33:01
Domácí hokejisté začínají být aktivnější a snaží se rychle vyrovnat. Momentálně má hostující gólman Andrej Karejev hodně práce. Zatím drží své spoluhráče.
32:36
Po delší době se do zakončení dostali hostující hokejisté, jmenovitě Kirill Semjonov prověřil pozornost domácího Markuse Svenssona.
32:01
Momentálně není k vidění mnoho zajímavých hokejových akcí, hraje se klidný hokej. Ani jeden celek se nikam nežene.
31:35
Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka.
31:09
Konstantin Glazačev vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale do zakončení se neprobojoval.
31:00
Rychlý hokej pokračuje dál, mnoho šancí není k vidění na straně domácích ani hostů.
30:10
Andrej Karejev nyní musel zasahovat po střele Konstantina Glazačeva. Jeho střelecký pokus zápěstím nebyl vůbec špatný.
29:25
Hostující celek hraje klidný hokej, kotouč má pod kontrolou a snaží se stabilněji zabydlet v útočném pásmu.
29:10
Domácí tým se snaží velmi rychle vyrovnat. Momentálně ale mají hráči Moskvy velké problémy sami se sebou. V jejich hře je velké množství nepřesností.
28:02
Krátce před polovinou zápasu otáčejí hostující hokejisté skóre. Akci dva na jednoho zakončil přesnou střeloujJEVGENIJ SOLOVJOV. Asistence: Ignat Zemčenko.
28:00
Sledujeme rychlý hokej, který se musí divákům v hale líbit.
27:25
Andrej Karejev na druhé straně musel zasahovat proti střele Alexandra Vasiljeva. Maskovaný muž hostů byl pozorný.
27:10
Domácí brankář měl nějaké problémy s maskou, na střídačce mu ji upravili, a tak může pokračovat ve hře.
27:00
Skvěle nyní zastavil domácí brankář akci hostů. Stanislav Butuzov byl na levé straně útočného pásma zcela volný, dostal přihrávku, ale jeho střelu výborně zastavil brankář Markus Svensson.
26:51
Novokuzněck nehrál přesilovou hru špatně, několikrát se dostal do zakončení, ale brankáře Spartaku překonat nedokázal. Výborně hráli také obránce Moskvy.
25:40
Další buly v útočném pásmu hostujícího týmu. Ten díky přesilové hře může rozmělnit tlak soupeře.
25:21
Hostující celek nehraje přesilovou hru špatně, snaží se něco vymyslet před brankou Markuse Svenssona.
24:51
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexej Bondarev – 2 min., podražení).
23:59
Z trestné lavice se dostal přímo do zakončení,a tak si KIRILL SEMJONOV dokázal poradit s domácím brankářem i defenzivou. Výborná akce hostujícího hráče.
23:50
Přesilová hra končí, domácí ji proměnit nedokázali, naopak se do šance dostávají hosté.
22:50
Ignat Zemčenko při vlastním oslabení vyrazil do útoku a pokusil se ohrozit branku domácích. Jeho střelecký pokus byl zblokovaný.
22:20
Domácí hrají přesilovou hru aktivně, usadili se v útočném pásmu a snaží se něco myslet. Hosté se osvobozují.
21:50
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Kirill Semjonov – 2 min., faul kolenem).
21:46
Dmitrij Kalinin rozehrával, v akci pokračoval jeho spoluhráč. Ten se s kotoučem na holi moc daleko nedostal.
21:20
Domácí fanoušci znovu hlasitě podporují své oblíbence a snaží se je přimět ke vstřelení další branky.
20:41
Úvod druhé třetiny znovu patří domácím hokejistům, kteří jsou aktivnější a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.
20:15
Do výborně střelecké pozice se dostal domácí Vadim Berdnikov, jeho střelecký pokus kryje Andrej Karejev.
20:01
Jednu jedinou branku přinesla první třetina. V jejím úvodu hráli domácí přesilovou hru, v níž se dokázal prosadit obránce Matthew Gilroy. Moskva tak po první třetině vede 1:0. Výborně hrají domácí obránci, kteří blokují mnoho střel.
20:00
19:35
Buly ve středním pásmu. Mnoho už se toho v této části hry nestane.
19:00
Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry v první třetině, stále platí vedení domácího celku. Matthew Gilroy se dokázal prosadit v přesilovce.
18:30
Andrej Karejev měl nyní velké štěstí, střela Alexandra Vasiljeva byla hodně nebezpečná, ale puk končí mimo branku.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:26
Konstantin Glazačev to neudělal nejlépe, ale jeho zakončení nakonec mířilo na branku, buly v útočném pásmu domácích.
17:00
Mnoho šancí k vidění není, domácí dál hrají rychlý hokej a nedávají soupeři mnoho prostoru pro pobyt v útočném pásmu.
16:10
Vjačeslav Leščenko se dostal do zakončení, brankář Novokuzněcku byl pozorný a kotouč dokázal zastavit.
15:35
V poklidném tempu se dohrává první třetina, domácí mají hru pod kontrolou a drží kotouč v útočném pásmu.
15:09
Nikita Ljamkin špatně rozehrál, jeho chybu ale dokázal kolega obránce napravit, když na poslední chvíli vypíchl kotouč soupeři.
14:45
Konec první třetiny se blíží a dál sledujeme aktivní hru domácího celku, který se už dokázal prosadit v přesilové hře.
14:20
Konstantin Glazačev se ve středním pásmu střetl s Kirillem Ďjakov em. Oba hokejisté jsou poněkud otřesení, ale pokračují ve hře.
13:40
Andrej Karejev nyní musel předvést své umění, do zakončení se probojoval Ryan Stoa, jehož rána byla snadnou prací pro brankáře soupeře.
13:15
Fanoušci dál fandí a podporují domácí hokejisty. Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.
12:50
Konstantin Glazačev se dostal do výborné střelecké pozice, ale jeho zakončení dokázal zblokovat obránce.
12:10
Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho šancí.
11:23
Hostující celek má vel své hře velké množství nepřesností. Nakonec se ale Novokuzněck dostal do pásma a Markus Svensson musel zasahovat.
11:00
Jen těžko se Metallurg Novokuzněck dostává do útočného pásma. Velkým problémem hostů je přechod přes útočnou modrou.
10:30
Hra se přelévá ze strany na stranu. Domácí fanoušci dál podporují hokejisty Spartaku ve snaze navýšit své vedení.
10:15
Jaroslav Dyblenko se pokoušel vybojovat pro své spoluhráče útočné pásmo. Na první pokus se mu to ještě nepodařilo, napodruhé už ano.
09:58
Do výborné šance se dostal hostující Fjodor Poliščuk. Jeho rána z dolní hranice kruhu jen o malý kousek minula branku.
09:30
Blížíme se do poloviny první třetiny, mnoho střeleckých šancí k vidění není. Sledujeme hodně vyrovnanou hru, které dominuje hra ve středním pásmu.
09:09
Nyní se hra odehrává zejména na polovině hrací plochy. Ani jeden celek nechce udělat chybu a sledujeme spíše taktickou bitvu.
08:40
Stanislav Butuzov si jako obránce sjel poměrně hluboko do útočného pásma, jeho zakončení bylo zblokované domácími beky.
08:06
Andrej Karejev si pohlídal svou bližší tyčku, a tak neměl domácí střelec šanci na úspěch. Výborně nyní gólman přečetl hru a nenechal se rozhodit.
07:35
Další buly v útočném pásmu Moskvy. Ani tentokrát se domácí střelci neprobojovali do zakončení.
07:01
Velkou šanci měli nyní domácí hokejisté, ti si vypracovali tlak před brankou, ale Anatolij Nikoncev nezakončil přesně. Andrej Karejev snad ani zasahovat nemusel.
06:10
Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho vyložených šancí. Více ze hry mají domácí hokejisté, kteří se snadněji dostávají do útočného pásma.
05:29
Výborně to udělal nyní Alexandr Vasiljev. Po jeho individuální akci se dostal do zakončení Konstantin Glazačev. S jeho pokusem si brankář Andrej Karejev poradil.
05:00
Nikita Jazkov hlídkoval před brankou domácích, kotouč se k němu ale nedostal. Výborně zapracovala obrana Moskvy.
04:35
Momentálně jsou lepším týmem hosté, ti se snaží něco vymyslet před brankou soupeře. Arťom Michejev neuspěl střelou z první.
04:00
Čtyři minuty hry jsou pryč. V úvodu aktivněji hrající domácí hokejisté se dostali do vedení a hrají dál aktivněji.
03:10
Ryan Stoa našel přesným pasem lépe postaveného MATTHEWA GILROYE, který střelou z první prostřelil brankáře Andreje Karejeva . Asistence: Ryan Stoa.
02:55
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Alexandr Komaristyj – 2 min., držení protihráče).
02:40
Buly před brankou Andreje Karejeva.
02:11
Fanoušci ženou domácí hokejisty do zakončení, nyní se snaží něco vymyslet v útočném pásmu.
01:50
Sledujeme rychlý úvod zápasu, ani jeden celek se nedostává do vyložených šancí.
01:10
Domácí celek je aktivnější, do zakončení se nyní dostal Nikita Li. Jeho střela končí mimo branku.
00:45
Jako první se do šance dostali domácí, ale nezakončili přesně.
00:01

Spartak Moskva: Bespalov (Svensson) – Högström, Gilroy, Kalinin, Dyblenko, Bondarev, Provolněv, V. Sorokin – N. Li, Stoa, Leščenko – Radil, Glazačev, Alexandr Vasiljev – A. Voronin, Šmoljov, V. Berdnikov – Nikoncev, Kuvajev, Bobrov – Bobyljov.

Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (Karejev) – Ljamkin, Ščukin, Kuklev, Fatkullin, Vasilčenko, Arbuzov, Viksna, Ďjakov – Zemčenko, Komaristyj, K. Semjonov – Jazkov, S. Butuzov, Vicharev – A. Michejev, Solovjov, Razumov – I. Musin, Poliščuk, Lebeděv.

Rozhodčí: Gamalej, Fatejev – Nikolajev, Sazonov.
Mírnými favority jsou hosté, nicméně domácí by rádi ukončili sérii pěti proher.
Novokuzněck z posledních pěti zápasů prohrál tři. Nestačil na Soči, Novosibirsk a Čeljabinsk. Porazil Magnitogorsk a Novosibirsk.
Domácí Spartak Moskva posledních pět zápasů prohrál. Nestačil dvakrát na Kunlun, jednou na Chabarovsk, Vladivostok ani na Omsk.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Spartak Moskva a Metallurg Novokuzněck.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.