Hostující celek vyhrává tento duel celkem jednoznačně 5:2. Výrazně pomohla Soči první třetina, kterou vyhrálo 3:0 a později, ve druhé třetině, se dostalo do vedení o čtyři branky. Domácím se v tomto zápase mnoho akcí nepovedlo, ale byli střelecky aktivnější. 40:23, tak vypadá statistika střel na branku. Hosté dali domácí lekci v produktivitě.
59:45
Už se nic nestane, zápas se v poklidném tempu dohrává.
59:20
Nikita Bespalov se vrací do hry.
59:20
Soči právě vstřelilo branku!
Hostující celek tento duel vyhraje, to je v tuto chvíli jasné, pátý gól Soči dává do prázdné branky PAVEL PADAKIN. Bez asistence.
59:00
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:50
Velmi dobře hrají hosté, sice jsou v obranném pásmu, ale nedávají soupeři mnoho prostoru pro zakončení. Z pohledu domácího týmu běží čas velmi rychle.
57:47
Domácí odvolávají brankáře a zkouší to v šesti.
57:40
Eric O'Dell se dostal do zajímavé pozice, ale domácí brankář kryje jeho dobře myšlenou ránu.
57:04
Vjačeslav Leščenko to byl, kdo se dostal do obrovské šance domácích. Útočník Spartaku však nedává gól, protože ho výborně vychytal Konstantin Barulin.
56:34
Hostující Igor Ignatuškin se probojoval ke střele od modré. Přihrávku dostal takřka ideální, ale zakončení se mu podle představ nepodařilo.
54:50
Konstantin Barulin musel zasahovat proti Vjačeslavu Leščenkovi, který dostal od beků nebývale velký prostor.
54:01
Arťom Voronin se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána nebyla tak prudká, neboť při ní zlomil hůl.
53:25
Domácím hokejistům se nedaří stabilněji se dostat do útočného pásma, hosté velmi dobře brání a hrají takticky.
52:31
Statistika střely v tomto zápase 37:21.
51:59
Obránci obou týmů velmi dobře hrají, nedávají útočníkům mnoho šancí pro zakončení. Celkově jsou střelecky nebezpečnější domácí v této třetině.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, hostující celek stále vede, nyní už jen o dvě branky.
49:15
Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí k vidění momentálně není, hra se odehrává zejména ve středním pásmu.
48:54
Marcus Högström si nyní připsal velmi dobrý obranný zákrok, který do střely Arťoma Tomilina vložil svou hůl.
48:27
Alexandr Vasiljev s kotoučem na holi vbruslil do útočného pásma, následná jeho střela nepřekvapila brankáře Konstantina Barulina.
47:45
Spartak právě vstřelil branku!
Domácí celek využívá přesilovou hru a snižuje náskok soupeře na dvě branky. Puk putoval po ose Konstantin Glazačev a Matthew Gilroy až k volnému DMITRIJI KALININOVI, který neměl problém se zakončením. Asistence: Konstantin Glazačev a Matthew Gilroy.
47:25
Vadim Berdnikov to zkusil střelou z první, ale neuspěl.
47:02
Vyloučení v týmu HK Soči (Sergej Kuzněcov – 2 min., vysoká hůl).
46:47
Oddechový čas pro hosty.
46:30
Alexandr Vasiljev vystřelil od modré, obětavě padl do jeho střely hostující Rinat Ibragimov.
46:16
45:51
Dmitrij Kalinin se pokoušel kotouč dopravit za brankovou čáru hned nadvakrát. Ale pokaždé jej zastavil obránce.
45:29
Marcus Högström v přesilovce jako správný obránce to zkoušel od modré, ale neuspěl.
44:50
Alexandr Vasiljev se nyní dostal do zakončení, ale brankáře Soči prostřelit nedokázal.
44:16
Vyloučení v týmu HK Soči (Renat Mamašev – 2 min., nedovolené bránění).
43:59
Matthew Gilroy se z ničeho nic nedostal do výborné střelecké pozice, ale branku trefit nedokázal.
43:31
Igor Levickij do zkusil z ostrého úhlu, domácí Nikita Bespalov byl pozorný a kotouč za svá záda nepustil.
42:51
Dlouhou dobu byli domácí před brankou Soči, ale do zakončení se nikdo ze Spartaku probojovat nedokázal.
41:50
Matthew Gilroy se pokoušel o vstřelení druhé branky domácích, ale Konstantin Barulin jej výborně vychytal.
41:26
Domácí tým se konečně dočkal první vstřelené branky. Po krásné akci se prosazuje VLADISLAV PROVOLNĚV. Asistence: Sergej Šmoljov.
41:25
Jegor Morozov se dostal ke střele z mezikruží, jeho zakončení mířilo jen malý kousek nad.
40:45
Sledujeme dál aktivní hru hostujícího celku, který si do třetí třetiny přinesl náskok 4:0.
40:01
V aktivní hře pokračovali hosté i ve druhé třetině, dokázali přidat ještě jednu branku, a tak po čtyřiceti minutách vedou 4:0. Domácí celek si nějaké šance vypracovat dokázal, ale recept na Konstantina Barulina zatím nenašel.
40:00
39:45
V poklidném tempu se dohrává třetina.
39:00
Domácí Arťom Voronin ihned po buly vystřelil na branku. Gólman Konstantin Barulin pozorný.
38:25
Vadim Berdnikov odvedl pořádný kus práce před brankou, získal prostor pro sebe, dokázal kotouč vystřelený od modré čáry tečovat. O malý kousek minul branku.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:50
Alexej Bondarev se napřáhl až ke stropu. Vypustil ze své hole obrovsky rychlou střelu, do níž se velmi obětavě položil jeden z obránců Soči.
37:19
Matthew Gilroy jako další hráč Moskvy vyzkoušel pozornost maskovaného muže. Konstantin Barulin neměl s jeho pokusem z mezikruží problém.
37:00
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, domácí hokejisté se snaží něco vymyslet, ale narážení na výborně hrající obranný blok Soči.
36:47
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Voronin – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
35:35
Konstantin Glazačev to zkoušel z ostrého úhlu, hostující brankář si pohlídal prostor u bližší tyčky. Následně obránci poslali puk pryč z obranného pásma.
35:21
Ryan Stoa z domácího týmu se dostal do zakončení. S jeho pokusem do středu branky neměl problém hostující brankář. Konstantin Barulin v pohodě jeho pokus zastavil.
35:00
Jegor Morozov se probojoval do zajímavé střelecké pozice, domácího brankáře překonat nedokázal. Nikita Bespalov byl připravený.
34:51
Výborně oslabení sehrál Spartak, vyloučený Vjačeslav Leščenko se vrací do hry, sledujeme tedy hru pět na pět.
33:35
Domácí celek hraje v oslabení velmi dobře, hosté se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma. Momentálně jen nahazují kotouče, které obránci vrací do středního pásma.
32:51
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vjačeslav Leščenko – 2 min., sekání).
32:25
31:35
Rinat Ibragimov se dostal ke střele od modré čáry. S jeho střelou neměl brankář mnoho práce, obránce kotouč tečoval mimo branku.
31:13
Jurij Alexandrov to zval na sebe, probojoval se do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře Nikitu Bespalova.
31:00
Soči hraje dál aktivně, domácí vyhazují kotouče. Na hře Spartaku je vidět, že se hodně trápí.
30:52
Domácí hrají ve čtyřech. Pokračuje přesilová hra hostů.
30:25
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ryan Stoa – 2 min., vražení na hrazení).
30:20
Ivan Zacharčuk to zkusil od modré čáry, jeho zakončení však bylo snadnou prací pro brankáře soupeře.
29:45
Přesilovou hru nehrají hostě špatně, jsou v pásmu, ale nemohou se dostat do výraznějšího zakončení.
29:21
Pavel Padakin se dostal do dobré střelecké pozice, ale překonat domácího brankáře nedokázal. Nikita Bespalov připravený.
28:52
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vladislav Provolněv – 2 min., vysoká hůl).
26:45
Nikita Bespalov musel zasahovat proti střele od modré čáry, ale poradit si dokázal, byť měl zakrytý výhled.
25:30
Sledujeme rychlý hokej, kterému dominují hostující hokejisté.
25:11
Domácí tým neproměnil další přesilovou hru, stav zápasu tak zůstává nezměněný. Hosté výborně odehráli dvě minuty v oslabení.
24:01
Marcus Högström to zkoušel od modré čáry, ale jeho zakončení nebylo přesné. Brankář Konstantin Barulin zasahovat nemusel.
23:25
Kalininova rána od modré končí mimo branku. Hra je přerušena.
23:11
Vyloučení v týmu HK Soči (Michail Mamkin – 2 min., podražení).
22:00
Další akce, která končí gólem. Bekhendová rána IVANA ZACHARČUKA končí v brance. Gólman Nikita Bespalov nedokázal puk zastavit. Asistence: Jurij Alexandrov a Rinat Ibragimov.
21:49
Sledujeme dál rychlý hokej.
21:03
20:58
Hostující celek má dál k dispozici početní výhodu, probojoval se do útočného pásma, ale do výraznější šance se Soči nedostalo.
20:01
První třetina nabídla výbornou hru hostujícího celku, ten se dostal do vedení o tři branky. Domácím v první třetině nevycházelo vůbec nic. Po druhém inkasovaném gólu se domácí kouč rozhodl pro změnu brankářů, do hry šel Nikita Bespalov.
20:00
19:34
Domácí s kotoučem na holi se snaží dohrát v klidu třetinu.
19:03
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ryan Stoa – 2 min., nedovolené bránění).
19:00
Probíhá poslední minuty hry v první třetině.
18:46
V poklidném tempu se dohrává první část hry.
18:11
Fanoušci Spartaku nic nevzdávají a dál neúnavně podporují domácí hokejisty. Ti zatím mají velké problémy se zakončením.
17:41
Ivan Jacenko zakládá od své branky útočnou akci hostů, dostal se do útočného pásma, ale zakončit nedokázal. Už neměl sílu, a tak puk jen odevzdal a šel střídat.
17:00
Soči má puk na svých holích a dostáváme se do finální části první třetiny. Jegor Morozov hledal svého spoluhráče, do přihrávky sáhl Matthew Gilroy.
16:48
Kotouč vylétl z hrací plochy, sudí tedy přerušují hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu na polovině domácích.
16:35
Domácí defenziva si na hranici faulu dokázala poradit s rychlým protiútokem Soči. Že by se hrálo " v rukavičkách", to se napsat opravu nedá.
16:20
16:00
Ryan Stoa byl dalším zakončujícím hráčem. Jeho rána se však zastavila o brusli bránícího hráče.
15:34
Výborně hrají domácí přesilovou hru, ale brankář hostujícího celku působí velmi jistým dojmem.
15:16
Konstantin Barulin dokázal znovu zastavit střelecký pokus Matthewa Gilroye.
14:51
Matthew Gilroy byl před brankou, pokoušel se nadvakrát tečovat střelu spoluhráče od modré. Brankář Konstantin Barulin byl pozorný.
14:30
Sledujeme první přesilovou hru v tomto zápase, domácí mohou snížit nepříznivý stav.
14:20
Vyloučení v týmu HK Soči (Denis Tolpeko – 2 min., podražení).
14:05
Buly před brankou Moskvy. Centr vyhrál souboj o kotouč, a tak domácí rychle vyhodili tak, aby to bylo na icing.
13:50
Rinat Ibragimov vybojoval puk v útočném pásmu, ale neměl komu přihrát, a tak se pustil do souboje s obránci, kteří ho přehráli.
13:33
Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí úplně mnoho gólových šancí. Optickou převahu mají hráči Soči, kteří se dokázali prosadit hned třikrát.
12:11
Roman Děrljuk má kotouč za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně se do rychlé šance dostal Igor Levickij. Jeho střelu kryje domácí brankář Nikita Bespalov.
11:30
Matthew Gilroy dostal přesnou přihrávku na útočnou modrou, střelou z první se pokusil ohrozit branku. Jeho zakončení bylo poněkud méně přesné než by si obránce představoval.
10:53
Jaroslav Dyblenko si připisuje výborný zákrok, na poslední chvíli připravil soupeře o puk. Jeden z hráčů Soči se tak nedokázal dostat do zakončení.
10:30
Domácím hokejistům v tomto zápase nevychází zatím vůbec nic. Střelecky je zápas vyrovnaný, oba celky vystřelily sedm pokusů na branku soupeře. Jenomže hosté tři rány proměnily.
08:56
Domácí hokejisté měli buly v útočném pásmu. O kotouč nepochopitelně přišli. Následoval rychlý protiútok, po kterém se prosadil střelou zápěstím VADIM ŠČEGOLKOV. Asistence: Michail Mamkin, Denis Tolpeko.
08:25
Nikita Li se dostal do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.
08:10
Fanoušci znovu hlasitě podporují Spartak, cítí, že je ta správná chvíle, kdy Moskva potřebuje povzbudit.
07:45
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Sleduji domácí střídačku a trenéři velmi emotivně hovoří s hráči a nechybějí ani gesta, za které by se nemusel stydět kdejaký herec v činoherním studiu.
07:24
Domácí tým si po druhém inkasovaném gólu vyžádal oddechový čas. Nic to ovšem nemění na obrázku hry, který sledujeme. Hostující Soči je lepším týmem. Dokázalo proměnit dvě střely.
05:45
Střídání v brance týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Markus Svensson, přichází Nikita Bespalov.
05:45
Hosté vedou o dvě branky, Eric O'Dell výborně vystřelil, brankář Svensson vykopl kotouč pouze před sebe, kde byl volný RENAT MAMAŠEV. Asistence: Eric O'Dell a Igor Levickij.
05:00
Pět minut hry je pryč, snad z jediné velké šance se hostující celek prosadit dokázal, a tak vede o jednu branku. Domácí hráči mají velkou podporu z hlediště, ale zatím Barulina nepřekonali.
04:37
Anatolij Nikoncev nic nevymýšlel, otočil se s kotoučem a okamžitě jej vystřelil na branku. Konstantin Barulin má na svém kontě další zákrok.
04:11
Vadim Berdnikov se k kotoučem na holi probojoval až do útočného pásma, pokoušel se najít spoluhráče před brankou, ale jeho pas byl zblokovaný.
03:27
Domácí se snaží rychle vyrovnat, Vjačeslav Leščenko se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale brankáře Konstantina Barulina překonat střelou zápěstím nedokázal.
02:05
Domácí začali aktivněji, ale jsou to hosté, kteří se prosazují. Obrana Moskvy dala hodně prostoru VADIMU ŠČEGOLKOVI, který neměl problém poslat kotouč za brankovou čáru. Asistence: Arťom Tomilin a Renat Mamašev.
01:33
Jegor Morozov vybojoval kotouč v útočném pásmu, dostal se do zakončení, ale na domácího brankáře si nepřišel.
00:51
Arťom Voronin se pokoušel dobruslit dlouhou přihrávku spoluhráče. Nakonec se k puku dostal, jeho zakončení však nebylo přesné.
00:20
Domácí hokejisté zahájili zápas aktivněji, snažili se rychle probojovat do útočného pásma, ale nepodařilo se to.
00:01
Hymnu zpívá mladičká zpěvačka, která působí v moskevském pěveckém sboru.
Hráči nastupují na led, za malý moment uslyšíme hymnu.
Československá stopa v zápase
Lukáš Radil (Spartak Moskva) 20 zápasů, 15 bodů (4+11).
Hostující celek má dva hráče, který v posledních pěti zápasech zaznamenali nejvyšší počet kanadských bodů. Po čtyřech bodech má Oscar Fantenberg (0+4) a Ilya Krikunov (0+4).
Během posledních pěti zápasů je domácím nejproduktivnějším hráčem Matthew Gilroy, který zaznamenal čtyři kanadské body na čtyři přihrávky.
Domácí celek je v Západní konferenci na 11. místě a hosté jsou na šesté pozici. Deset bodů dělí oba celky.
Spartak Moskva z posledních pěti zápasů vyhrál hned čtyři. Na nájezdy si poradil se Spartakem Moskva 2:1 a Dinamem Riga 2:1. V základní hrací domě Spartak Moskva porazil Dinamo Minsk 5:1 a Nižnij Novgorod 3:0. Jediná prohra přišla s Helsinkami 2:3.
HK Soči z posledních pěti zápasů vyhrál tři. V prodloužení poradil Dynamo Minsk 2:1, Helsinky 3:2 a po nájezdech Dinamo Minsk 3:2. V základní hrací době Soči prohrálo s Dynamem Minsk 2:5 a s Nižnij Novgorodem 1:2.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Spartak Moskva a HK Soči.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.