Trestné minuty: 12 – 6
Využité přesilové hry: 2 – 1
Góly v oslabení: 1 – 0
Vyhraná vhazování: 65% – 35%.
Je dobojováno! Salavat se z nevydařené první třetiny nenechal vyvést z míry a v dalším průběhu zápasu si zajistil přísun dalších tří bodů za vítězství 5:2 nad Barysem Astanou.
59:14
Ufa právě vstřelila branku!
Rozhodnuto jest! Autorem páté domácí branky je ANTON LAZAREV, jenž zachytil protihráčovu přihrávku ze zadního hrazení a z vlastní třetiny zamířil přesně do opuštěné branky. Bez asistence.
59:10
Dallman napřáhl zpoza levého kruhu, až k Svedbergovi ale kotouč neprošel.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:45
Salavat se ale napoprvé ubránil a dostal kotouč na druhý konec hřiště.
58:27
Po faulu na Bochenského budou mít hosté k dispozici přesilovou hru 6 na 4. V samotném závěru tak přece jenom máme zaděláno na menší drama.
58:27
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
58:10
Henrik Karlsson odjel na střídačku, Barys zkusí štěstí v šesti!
57:40
Ofsajd Salavatu znamená vhazování ve středním pásmu.
56:58
Astana právě vstřelila branku!
Hosté rychle využívají přesilovku a ještě živí alespoň naději na bodový zisk! NIGEL DAWES dostal od St. Pierrea přihrávku ze zadního mantinelu a střelou do vzdálenějšího horního rohu překvapil nerozchytaného Svedberga, který zůstal přikovaný u opačné tyče. Asistence: Martin St. Pierre.
56:42
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Dmitrij Černych – 2 min., sekání).
56:30
S nášupem přišel z pravé strany přihrávající Černov z jehož pasu se ale u brankoviště neprosadil Lazarev ani Černych.
55:41
Čtyři minuty před koncem třetí třetiny je o osudu zápasu zřejmě rozhodnuto! Defenzíva Barysu si v předbrankovém prostoru nepohlídala ENVERA LISINA, který šikovně tečoval Gončarovo zakončení z vrcholku levého kruhu. Asistence: Maxim Gončarov, Dmitrij Vorobjov.
55:20
Ani teď se Barys v útoku dlouho nezdržel, po protiútoku Ufy naopak musel zasahovat Karlsson.
54:25
Žádné problémy pro Astanu z toho nebyly, nicméně hostům v těchto chvílích rychle mizí šance na bodový zisk.
53:55
Henrik Karlsson po zkrocení nahození z červené čáry rychle rozehrál, jeho spoluhráči však puk v nebezpečném prostoru ztratili.
53:10
Jevgenij Rymarev dostal krátkou přihrávku z rohu kluziště, nicméně střelou z pravého kruhu Svedberga nepřekonal.
52:46
Aktivní Omark byl poslán k ledu, bylo to ale čistým způsobem, a tak se vylučovat nebude.
51:45
Anton Lazarev si nabral puk na bekhend, ovšem z pravé strany Karlssona nezaskočil.
51:10
Na druhé straně utekl kotouč Kaprizovovi, který sice nevystřelil, ale přesto získal buly před Karlssonem.
50:45
Rychle odpovědět se pokusil Nigel Dawes, nicméně Svedberg si po delší době připsal úspěšný zákrok.
49:01
Salavat si v přesilové hře vytvořil velký tlak, ze kterého vytěžil třetí gól. Jeho autorem je SAMI LEPISTÖ, který po několika zablokovaných střelách dostal od Kaprizova přihrávku zpoza brankové čáry a přesnou dělovkou nedal Karlssonovi šanci. Asistence: Kirill Kaprizov, Teemu Hartikainen.
48:35
Omark se zastavil na ose hřiště, střelou švihem ale trefil jen dobře clonícího soupeře.
48:10
Také toto oslabení začínají hráči Barysu rychlom vyhozením kotouče do bezpečné části hřiště.
47:58
Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Starčenko – 2 min., vysoká hůl).
47:34
Jevgenij Bodrov dostal před brankou hokejkou do obličeje, hlavní sudí tak opět signalizuje vyloučení jednoho z hostujících hráčů.
47:23
46:45
Další dvě vyhození ukrojily s domácí přesilovky velkou porci. Ufě se v této početní výhodě zatím vůbec nedaří.
46:04
Hosté uklidňují situaci vyhozením přes všechny čáry, díky kterému mohou v poklidu vystřídat.
45:40
Omarkovu střelu golfákem Karlsson jen vyrazil, k dorážce se ale neprobil žádný z hráčů v zeleném.
45:23
Vyloučení v týmu Barys Astana (Ivan Kučin – 2 min., vražení na hrazení).
45:23
Kučin zezadu narazil na mantinel Zachara Arzamasceva, který odjíždí na střídačku jen za asistence spoluhráče a lékaře.
44:49
Třetí třetina se zatím hraje v hodně vlažném tempo, Astana teď při rozehrávce nikam nepospíchá.
43:56
Omark při pěkné kombinaci ještě hledal z pravého kruhu spoluhráče u druhé tyče, Karlsson však zasahovat nemusel.
43:29
Vyhození Ufy icingem nekončí, do vlastního pásma se tak kvůli rozehrávce musí vrátit Cam Barker.
40:01
Střely na branku po 2. třetině: 26 – 18.
Prostřední dvacetiminutovka se převážně odehrála v režii Salavatu, kterému se v šestadvacáté minutě povedlo Lisinem vyrovnat na 1:1. Z dalších deset minut se zaplněné Ufa Arena radovala podruhé, a to když Karlssona překonal Kaprizov.
40:00
39:20
V menším zmatku před Svedbergem se na několik pokusů netrefil do puku St. Pierre ani jeho dva spoluhráči, kteří rovněž byli u mírně dezorientovaného gólmana Ufy.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:40
Arťom Černov se tentokrát objevil na pravé straně, mírně zablokovaná střela ale Karlssona neohrozila.
37:44
Hodně rychlá střela zápěstím z hokejky Kaprizova prolétla vedle hostující branky.
36:59
Nic takového se ale nestalo, hra se už opět vrátila na útočnou polovinu Salavatu Julajev Ufa.
36:30
Icing Salavatu dává Astaně možnost rychle zareagovat.
35:59
Domácí jdou poprvé v zápase do vedení! KIRILL KAPRIZOV přenesl hru do levého kruhu k Arťomu Černovovi. Ten překvapil Karlssona přihrávkou k vzdálenější tyči, kde se od jednoho z hostujících hráčů se puk odrazil před brankoviště zpět ke Kaprizovovi a ten snadno zakončil do prázdné branky. Asistence: Arťom Černov.
35:25
Ofsajd Ufy.
34:51
Alexandr Loginov byl u levého kruhu dost volný, z dobré pozice ale zamířil jen doprostřed branky, kde byl nachystaný Karlsson.
33:32
Hra nyní trošku ztratila na tempu, Barys poctivě brání a díky častému vyhazování nepouští domácí hráče do žádných velkých šancí.
32:45
Martin St. Pierre z pravého kruhu nevyslal nijak prudkou střelu a tu Svedberg před dotírajícím Bochenskim zastavil.
31:39
Zakázané uvolnění Barysu. Jeho soupeř je v posledních minutách mnohem aktivnější a je o dost blíže vedoucí brance.
30:36
Pokus Gončarova byl zablokovaný, následuje vhazování po pravé ruce Karlssona.
30:10
Loginovovu střelu od modré zablokoval jeho vlastní spoluhráč Majorov, jenž dostal pukem někam do oblasti levé tváře.
29:57
Další zakončení Lazareva bylo sraženo do ochranné sítě, která lemuje útočné pásmo Ufy.
29:34
Ona rozehrávka se hráčům ve světlých dresech moc nepovedla, Karlsson naštěstí pro Astanu následnou střelu schoval do lapačky.
28:54
Útočné snažení Ufy přišlo vniveč, za brankou Karlssona vyčkávají hostující obránci s rozehrávkou.
27:59
Barys zvládl buly v obranném pásmu a prostřednictvím Coreyho Trivinase vydalo vpřed. Útočník hostujícího týmu však ranou zpoza pravého kruhu Svedberga nepřekvapil.
27:49
Nebezpečnou střelu v podání Envera Lisina Karlsson zastavil. Na řadu přichází reklamní pauza.
26:45
Domácí jsou při chuti, další návštěvu v útočném pásmu ale opaření hráči Astany přečkali bez úhony.
25:39
Salavat využívá přesilovku a srovnává na 1:1. Loginov zpoza vlastní branky vyjel až mezi modré čáry. Přihrávku do útočné třetiny Bodrov z první posunul ENVERU LISINOVI a ten parádní střelou švihem překonal Henrika Karlssona. Asistence: Jevgenij Bodrov, Alexandr Loginov.
25:24
Hosté dvakrát za sebou vyhodili puk až za Svedberga, oba týmy střídají a puk si na holí hlídá Loginov.
24:58
Loginov nabil spoluhráči na modrou čáru, další zakončení z delší vzdálenosti ale obrana Barysu zablokovala.
24:34
Gončarov vystřelil z osy hřiště od modré čáry. Před Karlssonem stálo několik clonících hráčů a hostující gólman měl velké štěstí, že puk letěl přímo na něj.
24:12
Vyloučení v týmu Barys Astana (Vjačeslav Trjasunov – 2 min., hákování).
23:52
Linus Omark vydoloval puk mezi kruhem a modrou čárou a zleva jej poslal k brankovišti, kde obsazený Arzamascev nedokázal kloudně zakončit.
23:15
Barys se osvobodil jen za cenu vyhození na zakázané uvolnění.
22:33
Maxim Chudjakov je po hitu od Denise Bodrova v pořádku, nyní pálil zpoza pravého kruhu, ale branku netrefil.
21:30
Nadějný protiútok Ufy ztroskotal na nepřesné finální přihrávce od Lisina, jeden z obránců srazil kotouč mimo hřiště.
21:19
20:50
Hosté se v přesilovce usadili před Svedberga, jenž ale čelil jen jedné střele z nulového úhlu.
20:01
Střely na branku po 1. třetině: 17 – 11.
První třetina nabídla pohledný rychlý hokej z obou stran. Spokojenější ale odešli do kabin hosté, kteří se v deváté minutě dostali zásluhou Dawese do nejtěsnějšího možného vedení 1:0.
20:00
19:44
Ufě se v oslabení podařilo odpravit kotouč do bezpečí, v první třetině se už asi nic nestane.
19:19
Tito dva hráči se vzápětí potkali znovu,Denis Bodrov Chudjakova nepříjemně narazil na mantinel a vysloužil si dvouminutový trest za vražení.
19:15
Bodrov se postavil před Chudjakova a jeho střelu nohama zablokoval do strany.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:31
Rychlou domácí akci tři na dva opět zakončoval Omark, jehož střela golfákem rozvlnila jen ochrannou síť za brankou Astany.
17:50
Linus Omark si z pravé strany najel do solidní palebné pozice, z mírného úhlu ale na Karlssona rovněž nevyzrál.
17:29
V rohu hostujícího pásma byl k vidění dlouhý a důrazný souboj o kotouč, ze kterého nakonec vzešli vítězně hráči Ufy.
16:40
O to hosté rychle přišli, z opačné modré čáry to zkoušel Kuljaš, nicméně Karlsson si se střelou ke své levé tyči věděl rady.
16:25
Chudjakov byl na útočné polovině dlouho sám, po nahození ale hosté kotouč udrželi a ke střele se dostal Ivan Kučin, jenž Svedberga nepřekonal, ale alespoň získal buly v útočné třetině Astany.
15:27
14:46
Ve vlastním oslabení Hartikainen z rohu pěkně našel Lisina a Karlsson měl co dělat, aby jeho přízemní pokus zastavil.
14:29
Savčenkovo nahození od modré se od zadního mantinelu odrazilo až do střední třetiny.
13:52
Roman Starčenko se na vrcholku levého kruhu zbavil Lazareva, Svedberg proti střele švihem ale zakročil.
13:27
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Denis Kuljaš – 2 min., hákování).
13:13
Astana se během dvou vteřin přesunula do útočného pásma, ovšem Brandon Bochenski střelou švihem Svedberga nepřekonal.
12:57
Za Bochenskiho zablokovanou střelou se dral Dawes, před kterým ale zasáhl Svedberg a opět zastavil časomíru.
12:49
Kirill Paňukov propagační střelou z pravého mantinelu Svedberga nepřekvapil. Následuje reklamní pauza.
11:55
Kirill Kaprizov tlačil puk před brankoviště, ve změti těl se k němu ale nedostal žádný z hráčů v zeleném.
11:29
Salavat se ubránil bez jakéhokoliv zakončení Barysu, do protiútoku se vydal Chripunov, nicméně Karlsson pokus z levého kruhu zastavil.
10:48
Hosté drží kotouč v útočném pásmu, jsou ale držení u hrazení, odkud se dá jen těžko zakončit.
09:59
Další ofsajd hostů.
09:30
Igor Makarov parádně projel až před branku, kterou se rozhodl objet, jenomže u tyče už nestihl zasunout puk za Karlssona, k tyčce totiž přilepil hůl Trjasunov a zamezil domácímu hráči skórovat.
08:48
Na druhé straně se před Vorobjovem otevřela odkrytá část branky, Karlsson se však stihl rychle přesunout a i tuto domácí možnost zmařil.
08:16
Hosté jdou v deváté minutě první třetiny do vedení! Velmi rychlou akci završil St. Pierre přihrávkou z pravého křídla na NIGELA DAWESE, jenž pohotově zvedl kotouč nad bezmocného Svedberga, který se neměl šanci včas přesunout k pravé tyči. Asistence: Martin St. Pierre, Brandon Bochenski.
07:48
Teemu Hartikainen si udělal prostor pro rychlou střelu zápěstím, kterou ale Karlsson opět dokázal vyrazit.
07:39
Ofsajd Barysu.
07:13
Chudjakov převezl puk přes modrou čáru, střelu z otočky ale Svedberg vyrazil.
06:35
Lisin z pravé strany prudce přihrál před branku, rychlou oteč Arzamasceva Karlsson vyrazil k Makarovovi, ale ani jeho dorážka v síti neskončila.
05:40
Martin St. Pierre se dobře vrátil až k vlastní brance a odpravil kotouč alespoň do středního pásma.
04:35
Poprvé měl více práce i Karlsson, který čelil hned několika střelám, ale ty ve všech případech zastavil před brankovou čarou.
04:09
03:51
O pár chvil později už je puk hodně daleko od domácí branky, Ufa si s tímto oslabením už asi poradí.
03:19
Pěkná individuální akce jednoho z hostujících hráčů skončila střelou, kterou ale Niklas Svedberg zlikvidoval.
02:53
St. Pierre přihrál na levou stranu, odkud k němu zpětná přihrávka do mezikruží neprošla. Ufa tak vyhodila a vyrazila střídat.
02:27
Poté, co se domácí tým osvobodil, se chopil kotouče Dawes, jehož zakončení ale Svedberg zlikvidoval a přerušil hru.
02:09
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Linus Omark.
01:53
Další zakončení hostujícího týmu bylo hodně nepřesné, nicméně Barys se na vlastní polovině vrátil ke kotouči a může znovu zaútočit.
01:16
Corey Trivino nabral dobrou rychlost, střelu z levého kruhu ale Svedberg vyrazil do bezpečného rohu hřiště.
00:53
První útočnou akci Salavu zastavila špatná rozehrávka, po které se vhazovalo před Svedbergem, ovšem jeho kolegové buly v obranném pásmu vyhráli.
00:29
St. Pierre přihrával z levého mantinelu, puk ale byl sražený do rohu a tam jej vybojovali obránci Ufy.
00:01

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Gončarov, D. Vorobjov, Loginov, Lepistö, S. Garejev, Kuljaš, Arzamascev, D. Bodrov – I. Makarov, J. Bodrov, Lisin – Hartikainen, Omark, M. Majorov – A. Černov, Černych, A. Lazarev – Chripunov, M. Vorobjov, Kaprizov.

Barys Astana: H. Karlsson (Poluektov) – M. Semjonov, Dallman, Trjasunov, Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko – St. Pierre, Dawes, Bochenski – Rymarev, Grenc, R. Starčenko – Trivino, Chudjakov, Markelov – Paňukov, Belgibajev, Kučin – N. Ivanov.

Rozhodčí: Gebei – Ovčinnikov – Viljugin, Kesler.

• C. Barker – 9 bodů (3+6).
Papírovým favoritem zápasu je domácí Salavat, který má po dvaceti odehraných zápasech solidních 31 bodů, které Ufě ve Východní konferenci zajišťují solidní čtvrtou příčku. Naopak Astana má za sebou teprve sedmnáct duelů, v nichž zvítězila jen šestkrát a před dnešním dnem sídlí až na čtrnácté pozici, se sedmibodovou ztrátou na příčky zajišťující play-off.
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od půl druhé se můžeme těšit na utkání mezi domácí Ufou a hosty z Astany.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.