Velmi zajímavý duel mezi Ufou a Jokeritem je za námi. Dlouho to vypadalo, že půjde o remízový duel, ale v poslední minutě po samostatném úniku dokázal rozhodnout Tommi Huhtala. Ve třetí třetině se kromě něho trefil i Teemu Hartikainen. Oba celky podaly slušný výkon a remíza by zápasu slušela o něco více, nicméně nakonec zvítězil o něco šťastnější celek. Děkuji za pozornost a přeji příjemý zbytek dne.
59:30
Domácí odvolali gólmana a zkouší to se šesti bruslaři.
59:24
Jokerit právě vstřelil branku!
TOMMI HUHTALA se dostal do nečekaného samostaného úniku a dokázal překonat Svedberga. To je hodně nepříjemné pro Ufu. Bez asistence.
58:21
Salminen a Marjamäki ohrožovali Svedberga, ale jeho branka nakonec i s přispěním obrany nekapitulovala.
57:25
Tommi Huhtala hledal někoho ze spoluhráčů, ale nikdo mu nenajel do potřebné pozice, takže přesilová hra skončila.
56:42
Hosté zamířili těsně vedle branky, načež se obraně soupeře podařilo dostat puk pryč z obranného pásma.
56:20
Domácímu celku se podařilo dostat kotouč pryč z vlastního obranného pásma.
55:21
Alexandr Něstěrov je vyloučen na dvě minuty a to znamená ještě komplikace pro domácí obranu.
54:32
Ufa právě vstřelila branku!
Linus Omark zpoza branky našel TEEMU HARTIKAINENA, který už si věděl rady a trefil se přesně za záda brankáře, takže vyrovnává stav utkání. Asistence: Andreas Engqvist, Linus Omark.
54:10
Domácí hokejisté drží kotouč v útočném pásmu a kombinují před brankou soupeře.
53:28
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Peter Regin – 2 min., hákování).
51:50
Hosté svým gólem trochu zaskočili protivníka, který usiloval o rozhodující branku a místo toho sám inkasoval.
50:30
TOMMI HUHTALA se dostal k zakončení v předbrankovém prostoru, když se Jokerit po dlouhé době vydal do útoku. Huhtalova střela trefila branku přesně. Asistence: Oliver Lauridsen, Brian O'Neill.
49:29
Hráči Jokeritu ve třetí části hry nejsou příliš aktivní v ofenzivě. To by se jim nemuselo vyplatit.
48:37
Igor Makarov se otočil v útočném pásmu a překvapivě vypálil na branku, jenže Riku Helenius je pozorný.
47:40
Enver Lisin se rozjel na levé straně, dojel do útočného pásma, kde napřáhnul a trefil gólmana do lapačky. Tomu sice kotouč vypadnul, ale dokázal ho přilehnout.
47:18
Teemu Hartikainen manipuloval s kotoučem v útočném pásmu a nakonec našel spoluhráče, jenže obrana Jokeritu puk dokázala vybojovat.
46:28
Další útočné snažení hostujícího celku začíná za vlastní brankou, kde obránce čeká na možnosti přihrávky.
45:13
Vyloučený O'Neill se vrátil na hrací plochu, takže tentokrát jeho tým branku neobdržel.
44:13
Hostující obrana je zatím v oslabení hodně pozorná a nepouští soupeře do nebezpečných situací.
43:13
Brian O'Neill je dnes hodně nedisciplinovaný a je vyloučen již potřetí, tentokrát za podražení.
42:50
Linus Omark se z pravé strany prodral do zakončení, ale jeho střelecký pokus zblokoval obránce soupeře.
41:36
Masi Marjamäki dostal kotouč na pravé křídlo, ale neprobil se do zakončení před branku soupeře.
40:50
Rasmus Rissanen vyčkává s kotoučem za vlastní brankou, než mu přijede někdo ze spoluhráčů, komu by mohl kus černé gumy předat.
40:01
Máme za sebou další vyrovnanou třetinu, kde padla jedna branka na každé straně. Nejprve se do vedení dostali domácí, když v přesilové hře přesně zamířil Teemu Hartikainen. Vyrovnání přišlo až v závěru druhé periody, když do Kuldovy rány vložil hokejku Mika Niemi a srovnal s domácím krok. V závěru třetiny ještě mohl strhnout vedení zpět na hokejky domácích Igor Makarov, ale gólmana neprostřelil.
40:00
39:50
V závěru třetiny se před brankou ocitnul Igor Makarov, jenže Helenius zasáhnul vyrážečkou a drží svůj tým nad vodou.
39:10
Marko Antilla udržel kotouč v útočném pásmu, rozehrál a následná střela končí u Svedberga, který znovu přerušuje.
38:27
Hosté jsou při chuti a pokouší se v závěru třetiny otočit průběh utkání. Svedberg raději chytá do lapačky a přerušuje hru.
37:18
MIKA NIEMI se nacházel v předbrankovém prostoru, kde vložil hokejku do Kuldovy střely a tečoval puk pod břevno Svedbergovy branky. Asistence: Arturs Kulda.
35:42
Dmitrij Vorobjov vyslal střelu ihned poté, co dostal přihrávku, ale volné místo v brance se mu najít nepodařilo.
35:01
Domácí hráč hledal spoluhráče před brankou, ale nezvládnul puk správně nasměrovat.
34:05
Linus Omark se vlastní vinou ocitnul na ledové ploše, ale i v této pozici se snažil přihrát na spoluhráče, což se mu však nakonec nepodařilo.
33:18
Hosté se na čas usadili v útoku, jenže domácí obrana nakonec dokázala dostat kotouč pryč.
32:19
Zachar Arzamascev se prodral do útočného pásma, ale vše je marné, protože se píská postavení mimo hru.
31:45
Enver Lisin předal kotouč na spoluhráče a Salavat Julajev zůstává usazen v útočné třetině.
30:38
Linus Omark se dostal k náhodně odraženému kotouči, který vystřelil směrem na branku, ale tam stál Helenius a vyrazil.
29:45
Kromě Jormakkova zakončení toho hosté v přesilové hře příliš nepředvedli a Omark se vrací na led.
28:40
Pekka Jormakka se dostal do zakončení před brankou, ale na brankáře soupeře si opět nepřišel.
27:45
Linus Omark si na dvě minuty odpočine, protože jeho tým hrál v šesti hokejistech.
27:15
Další vyhození kotouče přes všechny čáry má na svědomí obránce Jokeritu.
26:13
Kirill Kaprizov se z otočky pokoušel zaskočit soupeřova brankáře, ale ten zůstává klidný a bez potíží zasahuje.
25:48
Jokerit Helsinky se dostal do nepříjemností, takže jeho obrana raději vyhodila puk na zakázané uvolnění.
24:51
Přihrávka Pekky Jormakky postrádala přesnost, takže spoluhráče před brankou soupeře nenalezla.
24:01
Další nebezpečná střela hostujícího celku od modré čáry, se kterou si ale nakonec obrana Ufy poradila.
23:15
Jevgenij Bodrov jen o kousek nedokázal zasunout kotouč za záda brankáře hostujícího celku.
22:46
Ville Lajunen napřáhnul k tvrdé ráně, ale brankář Niklas Svedberg pohotově zasáhnul.
21:55
Rasmus Rissanen musel být na pozoru a včas dojel kotouč před rozjetým hráčem soupeře.
21:24
Hostům se příliš nedaří a Charles Genoway nyní nedopatřením poslal kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
20:21
Máme zde přeci jen využitou přesilovou hru, když se trefuje TEEMU HARTIKAINEN, který se dostal k vyraženému kotouči a neměl nejmenší problém se do odkryté branky trefit. Asistence: Linus Omark, Andreas Engqvist.
20:01
Máme za sebou poměrně zajímavou první třetinu, která však bohužel žádnou branku nenabídla. Oba celky hrají aktivně a neschovávají se, leč gólmanům se vede dobře a pochytali všechny pokusy. Na začátku druhé třetiny se budou hosté muset vypořádat s třetím oslabením po dnes již druhém faulu Briana O'Neilla. Uvidíme, co si pro nás družstva připravila na druhou třetinu, která začne přibližně v 16:53.
20:00
19:37
Něstěrov skončil na zemi po souboji s Brianem O'Neillem, který dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
18:36
Oliver Lauridsen se před vlastní brankou pustil do konfliktu s Denisem Kuljašem, ale rozhodčí nebude vylučovat, protože situace se celkem uklidnila. Předtím se do dobré pozice dostal Andreas Engqvist, ale Helenius je pozorný.
18:15
Další vyhození přes všechny čáry šetří cenné vteřinky pro Jokerit Helsinky.
17:48
Domácímu celku se vůbec nedaří dostat do útočného pásma, protože Jokerit pozorně brání.
16:53
Marko Antilla předvedl pohotovost a jakmile se k němu odrazil kotouč, okamžitě ho odeslal pryč z vlastního obranného pásma.
16:32
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., nedovolené bránění).
15:00
Oba celky jsou zatím hodně vyrovnané a snaží se o vstřelení úvodní branky utkání, která napoví, kdo se přiblíží k bodům.
13:35
Charles Genoway se pokoušel o střelbu z nepřipravené pozice, ale jeho pokus zablokovala obrana Ufy.
12:46
Hosté v plném počtu. Začátek přesilové hry měla Ufa dobrý, ale hostům se nakonec podařilo dostat kotouč pryč z vlastní obranné zóny a v klidu se ubránili.
12:35
Další vyhození v podání Jokeritu následovalo za malou chvilku a z přesilové hry Ufy toho již moc nezbylo.
11:56
Hostům se podařilo dostat ke kotouči a vyhodili ho přes všechny čáry, takže ušetřili trochu času.
11:15
Salavat Julajev se usídlil před brankářem Jokeritu a snaží se ho překonat.
10:46
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Michael Keränen – 2 min., hákování).
10:46
Denis Bodrov se prodral až před branku, kde však nedokázal zvednou kotouč, aby ho dostal za záda gólmana.
09:59
Gól jsme zatím sice žádný neviděli, nicméně aktivní jsou oba celky a sledujeme vcelku pohledný hokej.
08:49
Jesper B. Jensen nahodil kotouč za branku, ale tam si ho nikdo z hostujících hráčů nenašel.
08:19
Petteri Wirtanen vyslal střelu z levé strany, ale šlo spíše o propagační pokus, který trefil gólmana do ramene.
07:16
Maxim Gončarov napřáhnul, jenže střela mu vůbec nesedla, ale přesto s ní měl Helenius trochu problémů. Puk nakonec zvládnul vyrazit.
06:35
Teemu Hartikainen se trošku zamotal v útočném pásmu, ale Omarkovi se ještě na chvíli podařilo pásmo udržet.
05:22
Hosté možná očekávali zakázané uvolnění, ale nakonec se ke kotouči v útočném pásmu dostal Michail Vorobjov. Ovšem nic zásadního vymyslet nedokázal.
04:28
S dalším střeleckým pokusem od modré čáry si musel poradit Riku Helenius, načež přerušil hru.
03:32
Kirill Kaprizov dostal velice dobrou přihrávku od Hartikainena do samostatného úniku, ale recept na Heleniuse nenašel.
02:57
Po úvodní neaktivitě se do zakončení dostal Stanislav Garejev, ale brankáře soupeře nezaskočil.
02:14
Roope Talaja nahodil kotouč za soupeřovu branku, ale tam si jako první pro puk dojel Niklas Svedberg a rozehrál.
01:23
Masi Marjamäki se dostal do zakončení, jenže jeho střelecký pokus zablokovala obrana.
00:55
Michael Keränen skončil na zemi po zákroku protihráče, ale rozhodčí situaci jako faul nevyhodnotili.
00:23
Domácí celek se na úvod pokusil o nahození, načež musel zasahovat Riku Helenius.
00:01
V aréně nám zní finská hymna, po níž bude následovat hymna Ruské federace. Poté již budeme moci pomalu začít.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Kuljaš, Kornějev, Gončarov, D. Bodrov, Garejev, Loginov, Arzamascev, D. Vorobjov – Hartikainen, Engqvist, Omark – I. Makarov, J. Bodrov, Lisin – A. Lazarev, Černych, Něstěrov – I. Grigorenko (C), M. Vorobjov, Kaprizov.

Jokerit Helsinky: Helenius (Zapolski) – Rissanen, Ch. Genoway, Lajunen, A. Kulda, Lauridsen, Jensen, Rautanen – Huhtala, Regin (C), O'Neill – Keränen, Hishon, Jormakka – Marjamäki, Niemi, Salminen – Anttila, Wirtanen, Mäkinen – Talaja.

Rozhodčí: Oskripko, Fraňo – Kučava, Šeljanin.
Vzájemné zápasy v loňské sezóně

Jokerit – Ufa 1:5
Ufa – Jokerit 4:0
Jokerit Helsinky

Pro Helsinky půjde teprve o pátý ligový zápas letošní sezóny. Na svém kontě mají shodný počet výher a proher, když ovládly utkání proti Čeljabinsku a Spartaku Moskva, naopak nestačily na Novgorod a Soči. Hrozbu finského mužstva pro soupeře představují skvěle chytající brankáři. Oba si připsali zatím dva starty a drží si fantastická čísla.

Pozice v tabulce Západní konference: 11.
Pozice v tabulce Bobrovově divizi: 5.
Body: 4

Nejproduktivnější hráč: Genoway Charles, Jormakka Pekka – oba 3 body (1+2)
Brankář: Helenius Riku – 95,2 %, Zapolski Ryan – 93,8 %
Salavat Julajev Ufa

Domácí se letošní sezónu prezentují poměrně nevyrovnanými výkony. Z doposud odehraných šesti zápasů sice dokázali bodovat ve čtyřech, pouze dva však zakončili výhrou. Porazit dokázali Čerepovec s Jugrou, například od Petrohradu ale dostali příděl sedmi branek.

Pozice v tabulce Východní konference: 5.
Pozice v tabulce Černyševovy divize: 2.
Body: 8

Nejproduktivnější hráč: Engqvist Andreas – 5 bodů (1+4)
Brankář: Svedberg Niklas – 88,8 %
Příjemné čtvrteční odpoledne při sledování hokejové soutěže KHL. V dnešním duelu budeme svědky souboje mezi týmy Salavat Julajev Ufa a Jokerit Helsinky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.