S konstatováním, že druhý bod navíc získal po nájezdech Záhřeb se s vám loučím a přeji hezký zbytek dne.
Československá stopa

Jakub Krejčík 0+1 (ZAG)
Tomáš Mertl 0+0 (ZAG)
Jiří Smejkal 0+0 (ZAG)
Dnešní divoký zápas nakonec po nájezdech končí výhrou Záhřebu. Medveščak byl již v prodloužení lepším týmem, ale nepodařilo se mu vsítit rozhodující gól, za svou snahu však byli hosté odměněni a po vítězném nájezdu Gilberta Brulého získali jeden bod navíc. v nájezdech neuspěl Kaprizov, pro kterého tak dnešní hattrick bude mít trochu hořkou příchuť.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Medveščak Záhřeb.
Autorem vítězné branky je GILBERT BRULÉ.
Brulé je tím hráčem, který rozhodl o vítězství Záhřebu! Jeho bekhendový blafák byl zahrán velmi dobře.
Hartikainen ale tentokrát neuspěl, jeho střela skončila na betonu Taylora.
Ale jelikož ani Omark svou střelou zápěstím neuspěl, tak pokračujeme dál.
McMillan se pokusil o forhendový blafák, ale neuspěl.
Hartikainen zakončil nad lapačku Taylora a srovnal na 1:1.
Genoway se pokusil o zabrždění před gólmanem a následné zakončení, to se mu ale nepovedlo.
Kapriozov nenavázal na svůj hattrick! Blafák do bekhendu Taylor dokázal chytit.
Brulé zakončil nad lapačku Svedberga a vsítil tak pvní gól v nájezdech.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení nepadl ani jeden gól. A to i přes to, že hlavně Záhřeb měl hodně šancí a trefil dokonce tyč. O vítězi tak rozhodnou nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:29
Ufa šla do protiútoku, ale jejich šanci zhatila špatná přihrávka.
63:47
Za Svedbergem zazvonila tyč!
63:12
Ufě hra 4 na 4 moc nevyhovuje a jsou to tak pouze hráči Záhřebu, kdo se snaží o rozhodnutí zápasu.
62:44
Tak to byla tutovka, kterou spálil Morrisson, který se objevil osamocený před Svedbergem, ale trefil pouze jeho lapačku!
62:26
Larkin to zvládl a Záhřeb formuje svůj útok.
62:02
Chorvatský celek to ale zvládl a nyní Larkin bojuje v útočném pásmu o puk.
61:48
Ten ale špatně rozehrál a je z toho pouze zakázané uvolnění.
61:04
Teď je to pro změnu Ufa, kdo se snaží o vsítění rozhodujícího gólu. Taylor však všechny střely lapil a dal tak šanci svému týmu.
60:34
Záhřeb vstřelil gól, který ale neplatí pro nedovolené bránění domácího gólmana Hosté se zlobí, ale ani po komunikaci hostujícího kouče s rozhodčím se nic měnit nebude. Nutno říci, že teď se rozhodčí asi opravdu spletli.
60:17
Úvodní vhazování vyhrál Záhřeb, který se ihned usazuje v útočném pásmu.
60:01
Máme za sebou třetí třetinu, ve které dovršil hattrick Kaprizov, ale tři a půl minuty před koncem vyrovnal McMillan a poslal zápas do prodloužení, které za malý okamžik začne.
60:00
59:50
Ufa drží kotouč a nikam se nežene, čeká nás prodloužení.
59:20
Třetí třetina se pouze dohrává. Vypadá to, že oba týmy chtějí alespoň bod.
58:17
Svedberg kryl střelu od modré, bude se vhazovat po jeho levici.
58:00
Hlasatel ohlásil poslední dvě minuty třetí části. V útoku je Záhřeb.
57:17
Domácí Ufa byla jasně lepší, ale Záhřeb jí dává lekci z produktivity. Hosté co dnes mohli, tak to proměnili.
56:29
Medveščak právě vstřelil branku!
No ale pozor na to! BRANDON MCMILLAN se dostal do úniku a svou bojovností se nadvakrát dostal k zakončení a překonal Svedberga. Tři a půl minuty před koncem tak začínáme od znova. Asistence: Thomas Larkin.
55:53
McMillan byl příliš rychlý a přejel přes modrou čáru moc brzo, je z toho tedy ofsajd.
55:24
Dlouhý boj u mantinelu za bránou domácího týmu vyhrál Záhřeb, ale následnou nepřesnou přihrávkou se vyhnal z útočného pásma.
54:42
Hráči však neměli mnoho sil a pouze odevzdali puk za branku Záhřebu.
54:08
Krejčík vystihl rozehrávku soupeře, ale sám nerozehrál o moc lépe. Ufa tak znova může útočit.
53:14
Ufa zůstává v útoku a tlačí svého soupeře.
52:47
Teď však zazmatkovala i obrana Ufy a bylo z toho velké povzdvižení před Svedbergem, vše dopadlo pro domácí dobře a nakonec se i dostali protiútoku, který kryl Taylor.
52:19
Zatím to však není žádná sláva, hostující tým trpí častými nepřesnostmi.
51:37
Záhřeb uklidnil hru a může založiit svůj útok. Na vyrovnání má stále dostatek času.
51:17
50:48
Medveščak znova vyhodil puk a ukousl kus z oslabení.
50:31
Další střela Omarka skončila pouze na hrudi Taylora, který tak drží svůj tým nad vodou.
50:05
Teď už je to ale v podání domácího týmu o něco lepší, viděli jsme i několik střel. Hosté se zatím drží.
49:28
Přesilovky Ufě ale moc nejdou, Záhřeb opět vyhazuje.
49:17
Uvidíme další přesilovku Makarov byl podražen Arkalovem.
48:54
Až teď se k puku dostali hosté, kteří o něj ale záhy opět přicházejí...
48:12
Kdo čekal velký nápor Záhřebu, ten se mýlil. Ufa kombinuje v útočné třetině a snaží se přidat pojišťovací gól.
47:47
Došlo však k tomu, co hosty trápí celý zápas, špatná rozehrávka a následný protiútok domácích, tentokrát byl však Taylor pozorný.
47:39
Medveščak začne svůj útok od vlastní brány.
46:49
Záhřeb je ve třetí třetině prakticky stále pod tlakem a nebude to mít vůbec lehké.
46:34
Ufa právě vstřelila branku!
Záhřeb sice oslabení ubránil, ale hned z dalšího útoku inkasoval. Na pravé straně dostal puk KIRILL KAPRIZOV a ten se tvrdou střelou nemýlil! Kaprizov si tak dnes připisuje hattrick! Na led padají čepice! Asistence: Sami Lepisto, Linus Omark
46:22
45:58
Lepistova střela byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude po Taylorově pravačce.
45:42
Bolduc zůstal na ledě po tvrdém střetu s Lisinem, který mu neúmyslně podkopl nohy. Rozhodčí ale nic neviděl a nevylučuje. Bolduc se však možná zranil a odchází kulhavě do kabiny.
45:17
Záhřebu se znova podařilo vyhodit a získat cenné vteřiny.
44:54
Ufa se rychle dostala zpět do útočné třetiny a Hartikainenovu schoval v lapačce hostující gólman.
44:42
Záhřeb si pomáhá vyhraným buly a vyhozením kotouče až k Svedbergovi.
44:24
McMillan zasáhl krosčekem do tváře Bodrova a odsedí si dvě minuty.
43:57
Ufa kombinuje s pukem ve vlastní obranné třetině a chystá si svůj útok.
43:38
A po nepřesné přihrávce následuje zakázané uvolnění.
43:13
Nakonec z toho nebyla ani střela a Záhřeb je vyhnán s pukem až za svou bránu.
42:45
Poprvé ve třetí třetině se v útočném pásmu usazují hostující hokejisté.
41:47
Hosté se ubránili, krátce po oslabení ještě přišla střela od modré, ale tu Taylor ukryl v lapačce.
41:20
41:06
Domácí kapitán Grigorenko si zajel za obranu soupeře, dostal puk, ale svůj nájezd neproměnil.
40:54
Hostům se podařilo vyhodit puk.
40:34
Teď už se však Ufa dostala i ke střele, kterou však vyrazil Taylor.
40:14
Zhářeb vyhrál úvodní buly a ukousl tak další cenné vteřinky z oslabení.
40:01
Hráči už jsou připraveni na ledové ploše, třetí třetina tak za chvíli začne.
Další divoká třetina je za námi a skóre je srovnáno 3:3. První polovina druhé třetina se hrála ve velmi pozvolném tempu a byla plná nepřesností, pak se však Medveščak dvěma slepeným góly dostal do vedení a bylo všechno jinak. Za Ufu vyrovnal Kaprizov a stávající skóre slibuje velmi zajímavou třetí třetinu.

Kapitán Medveščaku o přestávkovém programu mluvil o důležitosti neztrácení zbytečných puků, snaze jeho týmu o střílení gólů a ještě jednou se omlouval za zákrok, kdy při projíždění trefil nohou Svedberga do hlavy.
40:00
39:50
Hosté vyhodili a ve druhé třetině už se asi nic nestane.
39:40
Záhřeb znova chyboval v rozehrávce. Chybu musel faulem žehlit Bezina, který tak inkasuje dvě minuty za držení.
39:04
Od modré vyslal střelu Vorobjov, před gólmanem ji ještě tečoval Makarov, ale do sítě ji nedostal.
37:59
No a málem to bylo 4:3! Omark využil své rychlosti, dostal se před Taylora, ale pak netrefil branku!
37:27
Záhřeb se dostal do útoku, ale tvrdá rána Larkina netrefila bránu, do protiútoku tak mohou jít domácí.
36:54
Netroufl bych si říci, že se utkání hraje v nějakém zběsilém tempu, ale ty góly dnes prostě padají, což je pro diváky jenom a jenom dobře.
36:26
KIRILL KAPRIZOV znova srovnává stav utkání. Domácí využili špatné rozehrávky hostujícího celku, Kaprizov se dostal do úniku a po bekhendovém blafáku srovnal stav utkání! Asistence: Mikhail Vorobyov
35:42
Nakonec asi ne, hosté se dostal ze sevření soupeře a vyhodili kotouč do středního pásma.
34:46
Po delší době je to domácí tým, kdo si vytvořil tlak, bude využit?
34:05
Teď byli ale hosté při přechodu modré čáry příliš rychlí a skončilo to ofsajdem.
33:22
Domácí publikum píská, ale jejich tým je stále pod tlakem hostujícího Medveščaku, kterého dva slepené góly evidentně hodně nakoply.
32:38
Naopak jsou to hosté, kdo je opět v útočné třetině.
32:08
Domácí jsou nečekanou otočkou poměrně zaskočeni a nedaří se jim dostat do útoku.
31:35
Teď už se mu to ale tolik nepovedlo a hosté jsou ve vedení! K dorážce střely Parého se dostal GILBERT BRULÉ, počkal si se střelou a pokořil už skoro ležícího Svedberga. Asistence: Jakub Krejčík, Alexandre Giroux.
31:24
Záhřeb je při chuti a Svedberg musel opět zasahovat.
31:01
Hned z protiútoku po oslabení se prosadil MIKE GLUMAC, který zrovna naskočil z trestné lavice! Před Svedbergem vznikla skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval právě kapitán hostujícího týmu a plácnutím do puku pokořil domácího gólmana, který toho moc rozhodně neviděl. Bez asistence.
30:44
30:05
Záhřebu se povedlo zavést puk do útočné třetiny a získat drahocenné vteřiny.
29:35
Nahození od modré pokryl Taylor, útok Ufy však pokračoval a následná teč Lisina skončila až v ochranné síti.
29:12
Záhřeb se znova dobře brání a domácí se dostali do útočné třetiny až teď.
28:45
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Mike Glumac – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
28:45
Úspěšnějším týmem byl nakonec Záhřeb, který se dostal i ke střele, ale Svedberg znova puk pokryl. Byl pak ale zasáhnut projíždějícím Glumacem do hlavy, ten si za to odpyká dvě minuty.
27:52
Následuje další pasáž zdlouhavých bojů ve středu hřiště.
26:45
Nyní se v útočném pásmu usadili hosté, ale ani šance Glumace nebyl úspěšná. Hostující útočník se pokusil překvapit Svedberga bekhendem, ale domácí gólman se nenechal napálit.
26:14
Zajímavá kombinace třetího útoku domácích skončila sice střelou, ale ta trefila pouze Taylora.
25:39
Zakázané uvolnění domácího týmu.
25:26
Do protiútoku se hnala Ufa, ale její snaha byla zastavena dobrou obrannou prací Larkina.
24:44
McMillan se dostal k dorážce střely od modré, ale Svedberg byl na správném místě a ukryl puk ve své výstroji.
24:26
Omark sváděl souboj u mantinelu s Bezinou dobrou půl minutu, nakonec byl úspěšnější obránce Záhřebu.
23:40
Ten to zvládl bez problému a ihned se žene do útoku.
22:55
Ani jeden tým se nějak extra do útoku nežene, většina hry se odehrává ve středu hřiště. A pokusy o útok často končí ofsajdem nebo zakázaným uvolněním jako teď. Bránit se opět bude Záhřeb.
22:24
Záhřeb se provinil zakázaným uvolněním. Vhazovat se tak bude v jejich obranné třetině.
21:25
Kombinace Medveščaku v útočném pásmu byla přerušena a puk je až za hostujícím brankářem.
21:01
Makarov se dostal do zakončení, ale Taylor jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.
20:45
Ufa se vyhnala z útočné třetiny a musí začít znova od svého brankáře.
20:12
Úvodní buly vyhrál Záhřeb, ale ihned se provinil zakázaným uvolněním.
20:01
Máme za sebou úvodní třetinu utkání mezi Salavatem a Medveščakem. Radostněji se do kabin jde určitě domácím, kteří tuto část hry vyhráli 2:1.

Tento výsledek se však rozhodně nerodil jednoduše. Po sérii přesilových her domácích totiž udeřil Záhřeb, který díky bojovnosti Perého šel do vedení. Domácí Ufa však již do dvou minut srovnala po střele Bodrova a o čtyři minuty šla do vedení poté, co Kaprizov vymetl šibenici.

Domácí tým je zatím opticky o něco lepší, ale vše je zatím otevřené. Uvidíme co nám přinese druhá třetina.
20:00
19:36
Makarov přejel příliš rychle přes modrou a byl tak zastaven hvizdem rozhodčího, ofsajd.
19:17
Odražený puk se doklouzal až na hůl Taylora, který za bránou rozehrává.
18:25
Záhřeb se dostával do protiútoku, ale nakonec to obrana domácích zvládla a rozehrála útok svého mužstva.
17:46
Tempo před koncem první třetiny trochu opadlo a ani jeden tým se nedostává do nějakých příležitostí.
17:22
Toho se snaží využít Ufa, ale její setrvání v útoku nebylo o nic delší.
16:46
Záhřebu však vázne souhra, sami hráči se dostali z útočného pásma špatnými přihrávkami.
16:26
Domácí se špatně domluvili a rozehráli pouze na zakázané uvolnění.
15:57
Po delší době byl u puku Medveščak, ale jeho kombinace v útočném pásmu neměla dlouhého trvání.
15:24
Taylor znova v permanenci! Domácí znova zatápěli před brankou Záhřebu, Makarov se ale k dorážce nedostal a skóre zůstává nezměněno.
14:57
Puk je mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.
14:26
Svedberg chyboval za bránou, ale hostující útočníci nedokázali jeho zaváhání potrestat. Obrana Ufy zapracovala na výbornou
13:30
Svedberg kryl střelu od modré, bude se tedy vhazovat po jeho pravačce.
12:58
Záhřeb je poněkud zaskočený tím, že tak rychle přišel o vedení.
12:29
Omark čaroval za bránou, ale nakonec z jeho snažení nic nebylo. U puku jsou tak hosté.
11:38
Ufa tak hodně rychle otáčí stav zápasu na svou stranu. Hlavně je stále aktivnějším týmem.
11:10
A daří se jí to. Na levé straně kluziště se ke střele zápěstím dostal KIRILL KAPRIZOV, který trefil přesně pravý horní roh Taylorovi branky, gólman Záhřebu byl bezmocný. Asistence: Enver Lisin.
10:42
Ufa je opět v držení kotouče a hledá skulinku v obraně soupeře.
09:39
A hned z toho byla obrovská šance! Před osamoceným Svedbergem se z ničeho nic zjevil jeden z útočících hráčů, ale domácí gólman jeho šanci překonal tygřím skokem!
09:15
Až teď vybojoval Záhřeb puk a uklidňuje hru za bránou.
08:40
Ufa je ale nastěhována v útočném pásmu a nedává hostům šanci k oddechu.
07:50
Arzamascev se dostl tváří v tvář Taylorovi, ale ten prokázal své kvality a vyrážečkou zachránil svůj tým od pohromy.
07:35
Domácí jsou hodně aktivní a Taylor se musí hodně otáčet.
07:17
Máme srovnáno, obránci Záhřebu nebyli velmi pozorní u mantinelu, toho využil EVGENY BODROV, který vybojoval puk, dostal se před Taylora, nasadil mu bekhendový blafák a srovnal stav utkání. To byl opravdu krásný gól! Asistence: Linus Omark, Teemu Hartikainen.
06:52
Domácí mají problémy s přechod přes modrou, hráči Medvesčáku ji brání velmi pozorně.
06:22
Ufa se snažila okamžitě snížit, ale domácí útočníci se vystavili ofsajdu.
05:52
Hosté přežili přesilovky a krátce na to se dostávají do vedení. Před bránou zabojoval FRANCIS PARÉ, který dorazil střelu svého spoluhráče Bruleho. Ten trefil rameno Svedberga, od kterého se puk odrazil před něj a tam byl nachystaný pozorný a bojovný Paré. Asistence: Gilbert Brulé
05:05
Propagační střelu Arzamasceva schoval v lapačce Taylor.
05:03
04:55
Záhřeb se ale dobře brání a opět vyhazuje.
04:27
Nic extra se nestalo a je tu opět přesilovka pro domácí tým, ta bude trvat okolo 40 sekund.
04:16
Čeká nás 15 sekund hry 4 na 4.
03:58
Jiří Smejkal se snažil po opuštění trestné lavice dostat se do úniku, ale domácí gólman byl u puku dříve a přikryl jej.
03:50
Záhřeb opět vyhrál buly a vyhodil.
03:39
Ufa již formuje útočnou formaci. Následovala střela od modré Hartikainena, ale Taylor měl výhled a bez problému zasáhl.
03:12
Medveščak vyhodil puk a začíná oslabení velmi dobře.
03:03
Máme zde další vyloučení, Lazarev se dostával do úniku, ale Bezina zatáhl za záchranou brzdu a zahákoval ho.
02:25
A vše zakončuje Sami Lepistö, který podržel protihráče a dostal dvě minuty. Budeme hrát ve čtyřech.
02:16
Medveščák již dvakrát vyhodil, domácím se tato přesilovka hodně nedaří.
01:56
Špatné střídání posílá hosty do čtyř. Ufa si tak zahraje první přesilovku.
01:56
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Jiří Smejkal – 2 min., příliš mnoho hráčů).
01:39
Nakonec to byli pět hosté, kteří vystihli rozehrávku a hnali se do protiútoku, lapačka Svedberga byla připravená.
01:12
Nyní je v držení puku Ufa, která se snaží dostat přes dobrý obranný val hostů.
00:32
Záhřeb se hned ze začátku dostal do velké šance, finální přihrávka však nebyla přesná. Bude se vhazovat před Svedbergem.
00:01
Hráči již nastoupili na hrací plochu, teď nás čekají hymny a zápas bude moci začít.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Lepistö, Loginov, D. Vorobjov, Gončarov, Petriščev, S. Garejev, D. Bodrov, Arzamascev – I. Grigorenko, Omark, Hartikainen – Lisin, J. Bodrov, I. Makarov – A. Lazarev, Chripunov, A. Černov – M. Majorov, Kaprizov, M. Vorobjov.

Medveščak Záhřeb: Taylor (Hovinen) – Parlett, Morrisonn, T. Larkin, Bezina, J. Krejčík, Katic – Co. Genoway, Mertl, McMillan – A. Giroux, Brulé, Paré – Butler, Bolduc, Perkovich – Smejkal, Glumac, Arkalov.

Rozhodčí: Bondar, Vasilyev – Ivanov, Chernyshev.

Jakub Krejčík (ZAG)
Tomáš Mertl (ZAG)
Jiří Smejkal (ZAG)
Medveščak Záhřeb

Záhřeb je v tabulce o bod níže než jeho soupeř. Připsal si pouze tři vítězství,1 výhru v prodloužení, 2 prohry v prodloužení a 6 proher v řádné hrací době. Skóre má ještě horší než Ufa a to 21:37.

Tým, ve kterém hrají i čeští legionáři Jakub Krejčík, Tomáš Mertl a Jiří Smejkal, nemá vyloženého lídra. Kanadské bodování vede se šesti body Gilbert Brule, hráči za ním mají 4 body a méně.

Záhřeb má za sebou čtyři prohry v řadě. Smolnou sérii začal s Omskem, pak padl na půdě Slovanu po prodloužení, šanci neměl ani proti Čeljabinsku a naposledy prohrál na půdě Magnitogorsku 1:6. Chorvatský tým tak má co napravovat!
Salavat Julajev Ufa

Ufa se momentálně nachází na celkově 20. místě za 4 výhry, 2 prohry v prodloužení a 6 proher v řádné hrací době.To vše jim stačilo k zisku 14 bodů a skóre 29:38.

Největšími tahouny domácího celku jsou Linus Omark a Andreas Engqvist, kteří dohromady posbírali 23 bodů.

Ufa má za sebou juž dvě domácí utkání v řadě, v tom prvním podlehla Sočo 1:3 a následně porazila Slovan 6:3. Na tento výsledek budou chtít navázat a porazit Záhřeb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.