Ode mě je to k tomuto utkání vše, ale již za pár minut se na vás budu těšit u on-line přenosu ze zápasu mezi Kazaní a Viťazem. Na shledanou.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

HC Dinamo Minsk

Lukáš Krajíček 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:07
Utkání je tedy u konce a vítězství slaví hostující Dinamo Minsk. To bylo v poslední třetině pod tlakem a Jevgenij Bodrov v 56. minutě dokázal vyrovnat, ale již o 12 vteřin později se před bránou zjevil Matt Ellison, který vrátil vedení na stranu hostujícího týmu. Minsk může děkovat především Benu Scrivensovi, který pochytal 34 střel soupeře.
59:56
Velký tlak Ufy! Ben Scrivens je však v brankovišti pevně přikován u své tyče a domácí se vyrovnání nedočkají.
59:32
Domácí se dostávají ke kotouči a okamžitě odvolávají brankáře!
59:15
58:58
Opět se domácí snaží podnikat rychlé ofenzivní výpady. Vyloučený Bodrov bude za pár chvil zpátky na ledě.
58:20
Grigorenko se na chvíli zjevil za beky Minsku a mohl jít do úniku. Přihrávka však na jeho hokejce neskončila!
57:56
Přesilovou hru sice hrají hosté, ale domácí nemají nač čekat a snaží se okamžitě napadat až u Scrivensovy brány.
57:15
Navíc přichází další komplikace. Jevgenj Bodrov (UFA) zasáhl soupeře vysokou holí a dostává dvouminutový trest.
55:31
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Nadšení domácích fanoušků ale netrvalo příliš dlouho. Hosté se okamžitě vrhli do útoku, Sergej Kosticyn získal puk u mantinelu a poté přihrávkou oslovil MATTA ELLISONA. Zámořský forvard předvedl rychlou kličku a bekhendem poslal puk za roztaženého Svedberga. Gól potvrdil i videorozhodčí. Asistence: Alexandr Pavlovič, Charles Linglet
55:19
Ufa právě vstřelila branku!
A přeci jenom se domácí hokejisté dočkali! Svěřenci trenéra Zacharkina využili nepřesné rozehrávky soupeře a Makarov skvěle našel nastavenou hokejku JEVGENIJE BODROVA, jenž puk tečoval za záda Bena Scrivense. Asistence: Igor Makarov, Zachar Arzamascev
54:58
Chvíli se sice hrálo ve středním pásmu, ale teď domácí znovu překonali střední pásmo a pokoušejí se o vyrovnání.
54:16
Hosté se ne a ne vymanit z vlastního pásma. Navíc se domácím daří střídat během útočné kombinace.
53:39
Teď už ale zase domácí. Linus Omark se pokusil najít spoluhráče před bránou, avšak jeho přihrávka prošla až k protějšímu mantinelu.
52:49
Minsk nyní hraje výborně a drží hru hodně daleko od své brány. Naopak se dokonce musí ohánět Niklas Svedberg.
52:16
Místo vyrovnání mohla přijít branka na 0:2! Kosticyn se zjevil před brankovištěm, ale bekhendovým pokusem trefil jen Svedberga.
50:58
Stále se domácím daří kombinovat v útočném pásmu, nicméně cestu za záda Bena Scrivense pořád ne a ne najít.
50:19
Potenciální nájezd domácího hráče zastaven ofsajdem, avšak po buly měl jeden z hráčů Ufy další šanci. Rána z levého kruhu končí na Scrivensovi.
49:51
Niklas Svedberg si po delší době připisuje zajímavější zákrok. Dělovku z levé strany dokázal betonem vykopnout mimo tři tyče.
49:33
Pavlovič se s pukem pokusil natlačit k bráně a nakonec to byl domácí obránce, který kapitána Minsku natlačil na Svedberga. Brána posunuta a vhazovat se bude v pásmu domácích.
49:02
Další pokus o zakončení byl sražen k mantinelu a následně se puk dostává do neutrální zóny. Po chvíli se přerušuje.
48:33
Hartikainen se pokusil vypálit přes blokujícího soupeře, ale nakonec byl s pukem vytlačen do rohu kluziště.
48:18
Ben Scrivens přečkal další tlak domácích a vyrážečkou poslal puk do ochranné sítě. Nařízeno buly po pravici kanadského brankáře.
47:38
Viděli jsem rychlejší ofenzivní výpady na obou stranách. Scrivens i Svedberg si však věděli rady se zakončením soupeře.
46:59
Linus Omark byl natlačen na bránu hostujícího gólmana a sudí tak museli přerušit hru. Následuje komerční přestávka.
46:47
46:31
Tlak domácího týmu je opravdu obrovský a na Scrivense letí jedna rána za druhou. Ty poslední však byly výrazně nepřesné.
45:55
Scrivens sice pouze vyrazil střelu Lisinaa k puku se dostal Jevgenij Bodrov, ale poté se kanadský gólman skvěle roztáhl a na brankové čáře lapil bekhend soupeře!
45:48
Hostům se podařilo přerušit hru, nicméně vhazovat se bude opět u brány Bena Scrivense.
45:06
Ufa se okamžitě dokázala udržet v útočném pásmu, ale Scrivens si s jedinou střelou od modré čáry v pohodě poradil.
44:47
Arťom Volkov (MIN) ve středovém kruhu zbytečně podrazil soupeře a míří za katr. Další těžká chvíle pro hostující celek.
44:38
Domácí se stále drží v útočném pásmu, ale na pozorného brankáře Minsku se jim zatím nedaří vyzrát. Ukazuje se, že Scrivens je opravdu velkou posilou.
43:42
Scrivens ztratil puk za vlastní bránou a mohlo být rázem vyrovnáno! Engqvist zakončovat do prázdné brány, avšak přihrávku od modré trefit neodkázal. Následný Omarkův pokus likviduje Scrivens.
43:11
42:37
Přesilová hra se ale hostům po jedné šanci nedaří. Kotouč se dostává až ke Scrivensovi.
41:51
Velká šance! Jeden z hostů dostal přihrávku na pravou stranu útočného pásma, ale těžkou střelu z první poslal pouze vedle Svedbergovy brány.
41:11
Nepříjemnost pro Ufu! Na trestnou lavici usedá Enver Lisin (UFA), který se provinil vysokou holí.
40:47
Domácí do třetí části vstoupili aktivně a okamžitě dokázali ohrozit brankáře Dinama Minsk. Ránu od mantinelu si však Scrivens pohlídal.
40:01
Další třetina začne přibližně v 15:10.
Také druhá třetina utkání je za námi a tentokrát už jsou spokojenější hosté. Ti se sice většinu druhé části bránili, ale ve 32. minutě se jim podařilo využít přesilovou hru a díky gólu Andreje Stěpanova tak před třetí periodou vedou. Domácí měli několik možností na vstřelení branky, avšak Scrivens zatím předvádí skvělý výkon.
40:00
39:52
Přeci jenom to mohlo být 1:1! Zničehonic se před Scrivensem zjevil Gončarov, který okamžitě střílel, ale svižným pokusem našel jen hruď hostujícího brankáře.
39:24
Ufa se v závěru třetiny snaží vyrovnat, nicméně zatím se hraje za Scrivensovou bránou a odtud nebezpečí opravdu nehrozí.
38:57
38:49
Hráči Minsku opět vyvážejí kotouč z vlastní třetiny. Zdá se, že ani tato přesilová hra domácích nebude využita.
38:02
Jenže nyní se hostům po mantinelu podařilo protlačit kotouč do středního pásma a následně až ke Svedbergovi.
37:38
Jedovatá bomba od modré čáry proletěla nad Scrivensovou bránou, ale domácím se konečně daří přesilovka a kombinují v útočném pásmu.
36:57
Přichází další trest za krosček hostujícího hráče. Tentokrát je potrestán Sergej Kosticyn (MIN).
36:48
Makarov se skvěle uvolnil a z mezikruží dokázal ohrozit Scrivense. Ten kotouč vyrazil a poradil si i s dorážkou Jevgenije Bodrova!
36:35
Jevgenij Lisovec vystřelil okamžitě po vhazování a nyní už Svedberg musel na led. Domácí poté spěchají do rychlého protiútoku.
35:56
Po delší době se Minsku daří držet hru daleko od svého gólmana. K tomu aby donutili Svedberga k zákroku však zatím nedospěli.
35:15
35:09
Další zákrok Bena Scrivense. Nutno říci, že ani proti tomuto pokusu od pravého mantinelu nemusel předvést vše ze svého umění.
34:48
Igor Grigorenko už neměl nervy na kombinaci a tak to zkusil individuálně. Po prúniku vystřelil od mantinelu, avšak Scrivens byl připraven.
34:14
Až nyní se jeden z domácích prodral přes dva soupeře a ohrozil Scrivense. Kanaďan v pohodě zasáhl a puk je znovu až u protější brány.
33:43
Salavat se zatím nedokázal ubytovat v útočném pásmu. Navíc se hostům v pohodě podařilo vyhodit kotouč až ke Svedbergovi.
33:15
Nyní se ale hosté musí bránit. Za krosček je na lavici hanby poslán Marc-Andre Gragnani (MIN).
32:58
Díky aktivnímu napadání se Ufě podařilo získat kotouč v útočném pásmu a rozjíždí další kombinaci. Scrivens tentokrát zasahovat nemusel.
32:27
Domácí se okamžitě pokusili o odpověď, ale Ben Scrivense si pouze připisuje další jednodušší zákrok.
31:03
A vyloučení švédského útočníka je potrestáno! Kosticyn od mantinelu oslovil Gragnaniho, který místo střely předal kotouč na hůl osamoceného ANDREJE STĚPANOVA. Ten ranou z první trefil přesně a přesunující se Svedberg byl tentokrát bez šance. Asistence: Marc-Andre Gragnani, Sergej Kosticyn
30:14
Nyní ale přichází přesilová hra pro Minsk. Linus Omark (UFA) si totiž odsedí dvě trestné minuty za nedovolené bránění.
29:59
Salavat má ve druhé části jednoznačně více ze hry, ale zatím se ne a ne prosadit. Ben Scrivens dnes vypadá velmi jistě.
29:27
Domácím už se znovu daří kombinace v útočném pásmu. Nyní Chripunov posílal puk podél mantinelu a od Scrivensovy hokejky se kotouč odrazil vysoko nad mantinel.
28:41
Rychlý protiútok končí sraženou střelou, jež si to namířila do ochranné sítě. Komerční přestávka!
28:14
Scrivens nedokázal ztlumit ránu od modré čáry a Makarov se s pukem rychle obtočil kolem brány. kanadský gólman se včas zorientoval a přitlačil beton k tyči!
27:37
Na druhé straně se naopak musel činit Niklas Svedberg. Ani Ellison na něj však střelou na vyrážečku nevyzrál a puk skončil v rohu.
26:59
Domácí se již několik vteřin drží v útočném pásmu. Zatím je to ale bez dalšího zakončení na Scrivensovu svatyni.
26:14
Hráči Ufy však dokázali po vyhraném buly zahrozit. Scrivens neudržel svižné zakončení zprava a mohl být rád, že kolem něj byli jen obránci Minsku.
25:34
Gavrus z mezikruží trefil jen skvěle chytajícího Svedberga! Následně puk letí na zakázané uvolnění a Minsk tak zůstane v útoku.
25:30
25:28
Až teď se ke střele dostal Sergej Kosticyn, avšak jeho tvrdá rána z pravého kruhu letěla mimo tři tyče. Vyloučený Něstěrov se za chvíli vrátí na led.
24:54
Opět je puk až u Bena Scrivense. Početní výhoda se Minsku vůbec, ale vůbec nedaří.
24:31
Enver Lisin se řítil do brejku, avšak Pavlovič ho dokázal dobruslit a Scrivens včasným skokem domácímu útočníkovi vypíchl kotouč.
23:48
Ufa okamžitě vyvezla puk až ke Scrivensovi a hostům se zatím nepodařilo rozjet ofenzivní akci. Úvod přesilové hry rozhodně není povedený.
23:30
Po delší době se v pásmu domácího celku zjevili hosté a Gragnani hne získal přesilovou hru. Za podražení je potrestán Alexandr Něstěrov (UFA).
22:28
Domácí se pořád drží v útočném pásmu a nepouštějí soupeře ke kotouči. Další šanci však gólman Minsku řešit nemusel.
21:49
Grigorenko podržel kotouč u střídačky a jeden z jeho spoluhráčů se rázem zjevil v dobré střelecké pozici. Z mezikruží pálil jen do betonu Bena Scrivense.
20:56
Na obou stranách teď museli zasahovat brankáři. V ani jednom případě se nejednalo o nikterak těžký zákrok.
20:35
Prakticky okamžitě po úvodním buly se domácím podařilo získat vhazování poblíž Bena Scrivense. Poté však kotouč získávají hosté.
20:01
Další třetina začne přibližně v 14:24.
Úvodní třetina zápasu je u konce a týmy jdou do kabin za vyrovnaného stavu. Viděli jsme několik solidních šancí, ale oba brankáři se zatím prezentují výborně a pokryli všechny pokusy soupeře. Doufejme, že se střelci prosadí v druhé třetině.
20:00
19:56
Dobrá šance v závěru třetiny! Jeden z domácích si mezi kruhy našel vyražený puk, ale na pozorného Scrivense si ani z dorážky nepřišel.
19:42
Dvě vteřiny po konci přesilové hry to od modré zkusil Denis Bodrov, nicméně solidní ranou trefil jen dobře postaveného Svedberga.
19:40
19:00
Ohlášena poslední minuta první třetiny a domácím se daří držet hru mimo vlastní pásmo. Nyní navíc kotouč letí až za Scrivensovu svatyni.
18:24
Svedberg měl nejprve velké štěstí, kdy Linglet před prázdnou bránou selhal, ale následně už předvedl velmi dobrý zákrok, kterým zastavil Ellsonovu ránu.
17:58
Dva domácí borci se v oslabení pokusili zaútočit, nicméně výsledkem bylo jen postavení mimo hru. Každopádně Ufa našetřila několik cenných vteřin.
17:40
Přesilová hra pro hosty! Denis Kuljaš (UFA) v rohu kluziště povalil soupeře a dostává dvouminutový trest za držení.
17:32
Velmi dobrou střeleckou pozici nedokázal využít Klinkhammer, jenž dostal přihrávku ke kruhu, avšak střelou ke vzdálenější tyči minul.
17:02
S blížícím se koncem třetiny se z kombinace domácího týmu vytratil klid. Napadající hosté teď mají převahu.
15:54
Domácí se dostali pod tlak a zahrávají pouze na icing. Minsk nyní několik desítek vteřin operoval v útočném pásmu.
15:18
Aktivní napadání Mnsku málem dospělo k zakončení, nicméně Komarov byl mezi kruhy dobře pokryt a bekhendem nedokázal vystřelit.
14:44
Hráči Minsku vyhodili kotouč na zakázané uvolnění. Hra se vrátí před Scrivense, jenž je největší předsezónní posilou hostujícího celku.
14:06
Domácí se udrželi v útočném pásmu a jeden z nich se dokázal od mantinelu protlačit až ke Scrivensovi. Kanadský gólman zasáhl levým betonem.
13:52
Rychlý přechod do útočného pásma vyústil ve střelu domácího Denise Kuljaše. Tvrdá dělovka byla zastavena Benem Scrivensem.
13:44
Po návratu vyloučeného Ustiněnka se hosté drží v útočném pásmu a záhy si připisují již desátou střelu na bránu. Domácí mají pouze tři přesnější pokusy.
13:16
12:47
Dvěma útočníkům Minsku se podařilo napadat rozehrávku domácích a Svedberg nakonec musel přerušit hru. Vhazuje se po pravici švédského brankáře.
12:09
Hostům se hru podařilo dostat do středního pásma a poté je navíc odpískán ofsajd Ufy. Tahle přesilovka zatím není ideální.
11:38
Dvakrát to velmi dobře zkoušel Hartikainen. S tečí Omarkova nahození ani s následným zakončením z úhlu však neuspěl.
11:16
Jeden z domácích se snažil uvolnit, ale Nikita Ustiněnko (MIN) si ho přidržel a míří na lavici hanby.
10:42
Matt Ellison těžil z vyhraného buly a okamžitě po otočce se pokusil vystřelit. Tečovaný puk se nakonec snesl nad Svedbergovu svatyni.
10:37
Brankáři na obou stranách si nyní vůbec nedělali těžkou hlavu a raději přerušili hru po slabém nahození. Vhazuje se u Svedberga.
10:11
Už už to vypadalo na střelu Kornějeva, ale obránce Ufy byl u modré čáry velmi dobře napadán a potenciální ohrožení Scrivense bylo zhaceno.
09:41
Znovu se bojuje především ve středním pásmu. Domácím se nyní hned třikrát nepodařilo projí přes neutrální zónu a museli se vrátit k modré čáře.
08:57
Nakonec byli hosté vytlačeni až před Scrivense a ten musel po nepřesné rozehrávce beků rychle na led. Soupeř mu pozici usnadnil špatným zakončením.
08:28
Až teď se jeden z týmů usadil v pásmu soupeře, ale aktivita Minsku zřejmě rovněž nepřinese šanci. Kombinace probíhá u mantinelu.
07:45
Po komerční přestávce se pokračuje ve hře, nicméně momentálně sledujeme pasáž plnou nepřesných přihrávek.
07:00
Další pokus letěl na bránu Niklase Svedberga. Po rychlé souhře vypálil Linglet, avšak domácí brankář puk zastavil pravým ramenem.
06:47
Hra se poměrně rychle přelévá ze strany na stranu. Zatím jsme se však nedočkali gólového zakončení.
05:58
Také Linus Omark dostal kotouč před odkrytou bránu, jenže puk letěl trochu na brusle švédského útočníka a k zakončení nedošlo.
05:19
To byla tutovka Minsku! Kosticyn založil přečíslení dvou na jednoho a nakonec dokázal přihrát na hůl Artura Gavruse. Toho skvěle vychytal přesunující se Svedberg.
04:26
Ufě se podařilo vytvořit skvělý tlak do brankoviště, avšak Scrivens celou situaci opět ustál. Každopádně se ale domácí drží v útočném pásmu.
03:41
Naopak se trochu mohl strachovat Niklas Svedberg. Charles Linglet šikovně vypálil z pravé strany, ale puk si to namířil přeci jenom příliš vysoko.
03:27
Domácí jsou od začátku zápasu aktivnější, nicméně nutno říci, že Scrivens zatím nemusel řešit žádnou závažnější situaci.
02:51
Sražená střela jednoho z hostujících obránců znamenala rychlý protiútok Ufy. Anton Lazarev však přes soupeře nevystřelil přesně.
02:17
Velmi dobře se teď dokázal uvolnit agilní Kaprizov. Útočník domácí Ufy se rázem zjevil kousek od Scrivense, avšak zakončení nebylo vůbec ideální.
01:38
Nyní se navíc kotouč po odrazu od hokejky jednoho z domácích dostal na střídačku hostujícího Dinama. Buly nařízeno ve středním pásmu.
01:19
Opět se domácím hokejistům v pásmu soupeře nepodařilo vymanit od mantinelu. Defenzíva Minsku je zatím více než pozorná.
00:49
Na druhé straně registrujeme okamžitě úvodní střelu zápasu. Pavlovič dostal puk na levý kruh, nicméně nepříliš povedenou střelu Svědberg v pohodě vyrazil.
00:24
Jako první se do útočného pásma podívali domácí, ale důrazně masírovaný Hartikainen v rohu kluziště neudržel kotouč.
00:01
Hymny a všechny předzápasové procedury sou za námi. Utkání bude zahájeno během několika málo vteřin.
Hráči obou týmů jsou seřazeni na modrých čarách a arénou se momentálně rozléhá běloruské státní hymna. Poté bude následovat hymna Ruské federace.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Kornějev, Kuljaš, D. Bodrov, Gončarov, Loginov, Garejev, D. Vorobjov, Arzamascev – Engqvist, Omark, Hartikainen – Lisin, J. Bodrov, I. Makarov – A. Lazarev, Chripunov, Něstěrov – Kaprizov, M. Vorobjov, I. Grigorenko.

HC Dinamo Minsk: Scrivens (Karnauchov) – Šinkevič, Gragnani, Chenkel, Krajíček, Lisovec, Ustiněnko – Ellison, Linglet, Pavlovič – S. Kosticyn, Klinkhammer, Gavrus – An. Stěpanov, Kulakov, Kovyršin – Matěruchin, N. Komarov, A. Volkov.

Rozhodčí: Vladimir Bukin, Antonín Jeřábek – Jevgenij Litvinov, Sergej Misjur.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Salavat Julajev Ufa

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

HC DINAMO MINSK

Jediný běloruský zástupce v KHL má oproti svému dnešnímu sokovi odehrán jen jeden zápas a vinou porážky se zatím musí spokojit s posledním místem Západní konference. V součtu přípravy a onoho jednoho zápasu ale Minsk čeká na výhru již čtyři zápasy, což rozhodně není uspokojivé. Navíc většině týmu k dobré náladě nepomohla ani olympijská kvalifikace, kterou domácí Bělorusko nezvládlo a na ZOH 2018 se nepodívá.

Kanadské bodování týmu

Jevgenij Kovyršin 1 (1+0)
Andrej Stěpanov 1 (1+0)
Sergej Kosticyn , Lukáš Krajíček 1 (0+1)
SALAVAT JULAJEV UFA

Domácí celek patří dlouhodobě k tomu lepšímu, co nabízí Kontinentální hokejová liga, ale vstup do letošního ročníku mu zatím příliš nevychází. Ufa dosud odehrála již sedm zápasů a na svém kontě má dvě prohry v prodloužení, tři prohry v řádné hrací době a pouze dvě vítězství. Navíc má Salavat negativní skóre 15:24 a s tím svěřenci Igora Zacharkina nemohou být spokojeni. Momentálně drží Ufa třízápasovou sérii bez vítězství takže dnes by potřebovala naplno bodovat. V tabulce Východní konference pak domácí najdeme na deváté pozici.