Vyloučení: 5:5.
Využití: 1:2.
V oslabení: 0:0.
Vyhraná vhazování: 24:49.
V samostatných nájezdech rozhodl slovenský hráč Martin Bakoš. Ten si v dnešním utkání připsal dvě branky a jednu asistenci. Výrazně se tak postaral o vítězství Kunlunu, který si odváží z vyrovnaného souboje dva body. Na Salavat zbyl bod jeden.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Kunlun.
Autorem vítězné branky je MARTIN BAKOŠ.
Jenže Majorovovu kličku do bekhendu Karhunen přečetl a Kunlun slaví vítězství!
Fleury nedal a Salavat má ještě jednu šanci.
Paršinovi nejprve ujel kotouč, poté trefil z ostrého úhlu vnější stranu tyče.
Naopak Martin Bakoš svou střelou k tyči uspěl!
Linus Omark nic složitého nevymýšlel, naznačil stahovačku a čekal na mezeru mezi betony Karhunena. Ten se ale nepohnul.
65:00
Střídání v týmu Salavat Julajev Ufa: ze hřiště odchází Andrej Gavrilov, přichází Niklas Svedberg.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:00
Prodloužení se blíží ke svému konci. Zdá se, že budou následovat nájezdy.
63:24
Nepřehledná situace před Gavrilovem dorážkou neskončila, kdyby ano, asi by se natahoval gólman Ufy marně.
62:28
Kornejev mohl bekhendovou kličkou rozhodnout, ale Karhunen nastavil beton a domácí forvard ho nedokázal přehodit!
60:01
Budeme svědky prodloužení, základní hrací doba nerozhodla. Pouhé dvě minuty před koncem vyrovnal Denis Kuljaš.
60:00
59:20
Kotouč znovu míří do středního pásma. Salavat se prozatím brání bezchybně.
59:00
Domácí se osvobozují.
57:58
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., příliš mnoho hráčů).
57:24
Ufa právě vstřelila branku!
Nevyhnutelné přichází. Obrovský tlak domácích vyústil ve vyrovnávací branku. DENIS KULJAŠ si potáhl kotouč mezi kruhy, napřáhl a vyslal nechytatelnou bombu. Asistence: Maxim Majorov.
56:49
Ufa stále okupuje útočnou třetinu. Držení kotouče za posledních šestnáct minut musí být velmi jednostranné.
56:00
Kaprizov trefil svou ranou jednoho z bránících hráčů. Útočné snažení Salavatu graduje.
55:40
Lisin se dostal k nepřesnému vyhození z obranného pásma a svou ranou trefil obětavého obránce.
55:29
Tentokrát jejich útočné snažení zastavil ofsajd.
55:00
Do konce základní hrací doby zbývá pět minut. Domácím se čas výrazně krátí, dokáží svůj tlak přetavit ve vyrovnávací gól?
54:18
Ponikarovskij je zpět na ledové ploše, i tuto početní výhodu Ufy Kunlun přečkal bez úhony.
53:05
Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry, budou moci vystřídat.
52:29
Lepistovu bombu od modré čáry vytěsnil Karhunen betonem mimo nebezpečné území. Gólman Kunlunu drží v posledních okamžicích svůj tým nad vodou.
52:18
Teď však přichází značná komplikace Andrej Ponikarovskij (Kunlun) inkasuje dvouminutový trest za zásah do oblasti hlavy nebo krku jednoho z protivníků.
52:00
Střelu Loginova z levého kruhu pro vhazování zachytil brankář čínského celku do lapačky! A zákrok si vychutnal, když svou výstroj nadzvedl vysoko nad masku a proslulým mávnutím dal domácím fanouškům najevo, že Kunlun stále vede.
51:46
Kunlun si žádnou větší příležitost nevytvořil, i tak alespoň ukrojil cenné minuty, které zbývají do konce základní hrací doby.
50:25
Jenže přišla další, o poznání nebezpečnější situace před Karhunenem. Majorov vyřešil rychlé přečíslení 2 na 1 ranou zápěstím. Hostující gólman kotouč zachytil do náruče.
50:05
Ihned ze začátku oslabení zamířili domácí do protiútoku. Ten byl nakonec zastaven obranou Kunlunu včas.
49:46
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., vysoká hůl).
48:30
Lisinovo obtočení kolem zařízení šancí neskončilo. Obránci Ufy kotouč utekl.
47:30
Po ofsajdu následuje komerční přestávka.
46:50
Jednoznačná převaha domácího celku prozatím branku nepřinesla. Skončí zápas stejným stavem nebo se bude Salavat přeci jen radovat?
45:09
Bellemore je zpět na hrací ploše, Kunlun je kompletní.
44:59
Výborný zákrok Karhunena proti rychlé přihrávce přes celou šíři obranného pásma. Lazarevova dorážka vypadala jako gól, fanoušci ji možná i tak viděli, ale beton hostujícího gólmana byl proti.
44:42
Hosté se osvobozují.
43:33
Tyč zachránila Karhunena před inkasovaním! Omarkova střela z mezikruží měla jednoznačně gólové parametry, scházely jen centimetry.
43:09
Vyloučení v týmu Kunlun (Brett Bellemore – 2 min., hákování).
42:20
Drzí průnik Omarka sice vyděsil obránce Kunlunu, nicméně nikoliv strážce hostující svatyně. Ten si s trochou štěstí připsal úspěšný zákrok.
41:13
Makarovova střela byla tečována mimo nebezpečné území, i tak by ji ale nejspíše Karhunen stihl zachytit.
40:17
Salavat okamžitě zamířil do svého útočného pásma, gólové manko bude chtít smazat co nejdříve.
40:01
Také druhá část zápasu je minulostí a opět se jednalo o mimořádně pohlednou třetinu. Již ve 23. totiž Kunlun bleskově využil další přesilovou hru a zásluhou Chada Raua šel znovu do vedení. Přibližně o dvě a půl minuty později pak ještě skóroval i Martin Bakoš, avšak Ufa v druhé polovině periody přeci jenom dokázala snížit. Prostřelit skvěle chytajícího Karhunena se ve 37. minutě podařilo Alexandru Loginovovi. Domácí mají před třetí třetinou jednogólové manko, ale Kunlun ještě čeká hodně těžká práce.

Střely na bránu po 2. třetině

Ufa – 24 (14, 10)
Kunlun – 30 (13, 17)
40:00
39:51
Domácí se ještě v poslední třetině pokusili o dobytí útočného pásma, ale nyní musel být v pozoru pro změnu Gavrilov. Naštěstí pro Ufu ale přihrávka zpoza brány nenašla adresáta.
39:08
Na předchozí zakončení rychle navázal Martin Bakoš, jenž zkoušel štěstí střelou z otočky. Puk však letěl přesně do lapačky Andreje Gavrilova.
38:52
Tentokrát se o ofsajd Kunlunu nejednalo a zajímavé zakončení z pravého kruhu prolétlo jen velmi těsně vedle vzdálenější tyče Gavrilovovy brány.
37:56
Na Gavrilova sice od modré čáry přilétla jedovatá střela, ale puk již předtím opustil pásmo Ufy a jedná se tedy o ofsajd.
37:26
Nabuzení hokejisté Ufy se znovu snaží prodrat do útočného pásma. Hosté ale nechtějí dopustit další komplikace a pozorně brání.
36:27
Nyní už se ale domácí radují! Kaprizov chvíli vyčkával za Karhunenovou bránou, ale poté si dobře všiml najíždějícího si ALEXANDRA LOGINOVA, který obdržel kotouč přesně na čepel hokejky a střelou do horní části brány Ufu dostal na rozdíl jediné branky. Asistence: Kirill Kaprizov, Linus Omark
35:41
Karhunen si po buly připsal další úspěšný zákrok. Nutno říci, že střely domácích aktuálně ani zdaleka nemají gólové parametry.
35:27
Až ke Karhunenovi teď prošla jediná ze tří střel od modré čáry. Enver Lisin se snažil o dorážku, ale puk se napevno usídlil v náruči gólmana.
34:41
Momentálně se hraje převážně ve středním pásmu. Hosté se soustředí především na defenzívu a v pohodě odvracejí jeden atak soupeře za druhým.
33:53
A teď se Ufa dokonce dopustila zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude u Gavrilova.
33:28
Domácí se rychle vrátili před soupeřova gólmana. Kombinace však zatím postrádá nějaký zajímavější nápad.
32:54
Po krátkých ofenzivních snahách Kunlunu se hra přesunula zpátky před Karhunena. Jediná střela od modré čáry ale skončila zablokována.
32:08
Velmi rychle uběhla další minuta hry a Karhunen hru znovu přerušuje snadným zákrokem. Čas na komerční přestávku.
30:54
Znovu Kunlun bez větších problémů odrazil atak soupeře a navíc puk dostal až za Gavrilova. Ofenzíva Ufy si v posledních chvílích neví rady.
30:19
Blesková ofenzíva domácího celku přinesla jen poměrně jednoduchý zákrok Tomiho Karhunena. Následuje buly po pravici hostujícího gólmana.
30:09
Velmi dobře si na Rauovu přihrávku najel Collins. Ten puk dokázal tečovat, ale těsně před Gavrilovem kotouč vystoupal příliš vysoko.
29:46
Puk se teď rychle dostává ze strany na stranu. Mezihra ve středním pásmu prakticky neexistuje.
28:58
Kunlunu se konečně podařilo dostat puk z vlastního pásma. Gavrilov ale zasahovat ani zdaleka nemusel.
28:34
Domácí už zase kombinovali v pásmu soupeře. Tentokrát se ale zmohli pouze na slabé nahození Dmitrije Makarova.
27:59
Aktivní formace Ufy hru přesunula do blízkosti Karhunenovy brány a po střele od modré čáry měl finský gólman hodně práce. Kaprizov však z hranice brankoviště nedokázal dorazit nepřesnou střelu od modré čáry.
27:07
Na druhé straně musel navíc záhy zasahovat Gavrilov, který si proti slabému nahození od modré čáry připsal svůj první zákrok.
26:43
Po komerční přestávce se pokračuje ve hře. Domácí se snaží obsadit útočné pásmo, nicméně hráči čínského celku se dobře pohybují a nepouštějí soupeře ke střele.
25:39
Důležitý moment! Dmitrij Makarov sice po přihrávce od zadního mantinelu snížil střelou do odkryté brány, ale hostující kouč viděl ofsajd a to nakonec potvrdili také sudí, kteří situaci zkontrolovali u videa.
25:25
Okamžitě po čtvrté brance Kunlunu dochází ke střídání domácích brankářů. Niklase Svedberga nahazuje Andrej Gavrilov.
25:25
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Sice již po přesilové hře, ale hosté přidávají další branku. Český útočník MARTIN BAKOŠ, měl nalevo dostatek prostoru, vyměnil si puk s Taimim a poté využil clony jednoho ze spoluhráčů. Svižnou ranou vymetl pavučiny v rohu Svedbergovy brány. Asistence: Tommi Taimi
24:46
Nyní už se domácím podařilo vyhodit puk přes všechny čáry. Poprvé se hosté vracejí až k Karhunenovi.
24:16
Před Svedbergem bylo znovu velmi husto. Jalasvaarova střela od modré čáry totiž domácímu gólmanovi nadělala velké problémy a zase to byl Collins, který nepříjemně dotíral.
23:47
Opět to pro Kunlun vypadalo velmi dobře. Svedberg už sice ležel na zádech, ale Collins puk ani nadvakrát neprotlačil podél tyče brány domácího gólmana.
23:22
Na trestnou lavici jde znovu jeden z domácích hokejistů. Je to Zachar Arzamascev (UFA), jenž obdržel dvě trestné minuty za nedovolené bránění.
22:52
Hosté už podruhé v utkání využívají přesilovou hru a potřetí jdou do vedení. CHAD RAU se zmocnil kotouče na levém kruhu, přes celou šíři útočného pásma zakombinoval s Videllem a střelou z prvního doteku překonal přesunujícího se Svedberga. Asistence: Linus Videll
22:21
Máme tady první vyloučení v druhé třetině. Alexandr Nestěrov (UFA) si totiž za bránou trochu přidržel soupeře.
21:39
Maxim Majorov se před chvílí bleskově vydal dopředu, ale rychle bruslící Taimi mu zakončení výrazně znepříjemnil. Další akce Ufy znamenala pouze ofsajd.
21:04
Po dalším nahozením se Ponikarovskij důrazně pokusil vyšťourat puk zpod Svedbergovy lapačky. Odměnou mu byl jenom razantní odstrčení domácím obráncem.
20:57
Teď už navíc Svedberg musel zasahovat, neboť na něj letělo dvakrát tečované nahození od modré čáry. Švédský gólman složitější situaci zvládl.
20:27
Aktivnější vstup do druhé třetiny mají hosté. Ti se totiž okamžitě dostali do útočného pásma a zatím Ufu nepouštějí z blízkosti Svedbergovy brány.
20:01
Další třetina začne přibližně v 15:55.
Máme za sebou pohlednou první třetinu. Od začátku měla hra velmi dobré tempo a v desáté minutě jsme se dočkali první branky. Střelou od modré čáry totiž přesilovou hru využil hostující Janne Jalasvaara. Domácí se nenechali rozhodit a i oni v 16. minutě využili početní převahu. Po rychlé souhře a přihrávce Omarka skóroval Kirill Kaprizov.

Netrvalo to ale dlouho a do vedení šel opět Kunlun. V čase 17:04 Svedberga zaskočil Tomi Sallinen, nicméně ani to nebyla poslední branka periody. Tu obstaral až Denis Paršin, který se zjevil sám před Karhunenem a předvedl výborný bekhendový blafák. Do druhá části se tedy půjde za vyrovnaného stavu.

Střely na bránu po 1. třetině

Ufa – 14
Kunlun – 13
20:00
19:56
Svedberg si v samotném závěru připisuje ještě jeden zákrok. Na další zakončení po buly už ale nebude dostatek času.
19:23
Ještě před koncem první třetiny je ale opět vyrovnáno. Hosté si při rozehrávce počínali velmi laxně, záhy ztratili kotouč a toho dokázal využít Majorov. Domácí forvard puk zprava posunul k DENISI PARŠINOVI, jenž bekhednovým blafákem překonal roztaženého Karhunena. Asistence: Maxim Majorov, Alexandr Loginov
18:59
Ufa konečně získala kontrolu nad pukem a jeden z beků zajíždí za vlastní bránu. Oba týmy mezitím střídají.
18:38
Aktivní hosté už zase kombinují v útočném pásmu. Nyní se ale hraje především u mantinelu a nikdo se natrvalo nemůže dostat ke kotouči.
17:06
Hosté si znovu berou vedení zpátky na svou stranu. Díky rychlé kombinaci na jeden dotek se puk podél mantinelu dostal na modrou čáru k Taimimu, který našel TOMIHO SALLINENA a ten poté svižnou střelou zakončil přesně nad rameno domácího brankáře. Asistence: Teemu Taimi, Martin Bakoš
16:33
Po vyrovnávací brance se hra opravdu velmi rychle přenáší od jednoho gólmana k druhému. Další akci domácích ale zastavuje ofsajd.
15:50
Také domácí využívají přesilovou hru! Lepistö dlouho vymýšlel, co s kotoučem, ale nakonec ho za bránou poslal k Omarkovi. Ten na nic nečekal a prudkou přihrávkou našel hokejku dobře postaveného KIRILLA KAPRIZOVA, jenž bez problémů skóroval z předbrankového prostoru. Asistence: Linus Omark, Sami Lepistó
15:07
Záhy po ubráněném oslabení jde Kunlun znovu do čtyř. Na lavici hanby usedá Joonas Järvinen (KUN), který se provinil hákováním.
15:03
14:52
Konečně se Ufa usazuje v útočném pásmu. Zakončení ale stále ne a ne přijít.
14:09
Teď si hosté dokonce dovolili zavézt puk zpět ke svému pásmu a až poté ho vyhodit za Svedberga. V hledišti se pomalu začíná ozývat pískot.
13:47
Už potřetí se Kunlunu v úvodu oslabení podařilo vyvézt puk až do pásma Ufy. Přesilová hra domácích zatím není ani zdaleka ideální.
13:03
Zach Jüe (KUN) se poblíž Karhunenovy brány dopustil sekání. Jsou z toho samozřejmě dvě trestné minuty.
12:36
Kaprizov si to namířil přímo středem na bránu, ale nakonec zvolil střelu z vrcholu kruhu. Bohužel pro domácí puk vylétl příliš vysoko.
11:59
Postupným útokem se ale Kunlun přeci jenom dostává do pásma soupeře. Uvidíme, co v rohu kluziště vymyslí osamocený Sallinen.
11:23
Teď už navíc s kotoučem hrají hosté, kteří za Karhunenem čekají na dostřídání. Kunlun se teď nikam rychle netlačí.
10:54
Domácí by samozřejmě rádi rychle odpověděli, ale zatím se v útočném pásmo nepropracovali k zakončení.
09:33
A tým s pátou nejlepší přesilovou hrou KHL slaví hned při první početní výhodě. Po rozvážné kombinaci zvolil Chad Rau přihrávku na střed na modrou čáru, kde napřáhl JANNE JALASVAARA a dělová rána vyslaná z hokejky hostujícího kapitána se zastavila až ve Svedbergově bráně. Skvělou práci odvedl Järvinen, který soupeři domácímu gólmanovi dokonale clonil. Asistence: Chad Rau
09:02
Po svém vlastním zakončení si Michail Vorobjov (UFA) pomohl držením a je tak prvním vyloučeným hráčem zápasu.
08:45
Ufě se povedl přechod přes střední pásmo. Puk posléze prošel na rozjetého Vorobjova, nicméně jeho rychlý pokus letěl pouze do Karhunena.
07:52
Třetí útočná formace Kunlunu velmi dobře zakombinovala a chvíli svírala soupeře v jeho pásmu. Ze všeho pak byla jen střela od zablokovaná modré čáry.
07:28
Dopředu se pro změnu vydali hostující svěřenci kouče Jurzinova. Výsledkem byl jen jednoduchý zákrok Svedberga, po kterém následovala komerční přestávka.
06:41
Linus Omark získal jednu nepřesnou přihrávku soupeře a okamžitě se odhodlal k zakončení. Střelu zápěstím však poslal jen do Karhunenova klínu.
06:32
Souhra Kunlunu teď postrádá více přesnosti. Přihrávky hostujícím hráčů často odskakují od hokejek, což dává šanci napadajícím forvardům Ufy.
05:55
Hosté již několik desítek vteřin zakládají útok až u vlastní brány. Zatím se ale nedostali ani za modrou čáru.
05:20
S dalším ofenzivním výpadem domácí Ufy přispěchala trojice Majorov – Paršin – Korotkov. Slabé nahození zprava ale Karhunen v pohodě lapil.
04:41
Bleskově se nyní kolem Svedbergovy brány dokázal obtočit Fleury a domácí gólman se musel hodně rychle přesouvat k druhé tyči. Beton tam ale přeci jenom dostal včas.
04:32
Kotouč se po buly v pásmu Kunlunu ne a ne dostat od pravého kruhu, avšak nakonec si ho našel Lisin, jenž zakončoval z mezikruží. Karhunen opět pozorný.
04:23
Rychlé útoky na obou stranách. Svedberg pravým betonem vytáhl střelu Collinse, Tomi Karhunen pro změnu nemusel zasahovat, neboť dobře zapracoval jeho blokující spoluhráči.
03:50
Linus Omark to nyní zkoušel velmi šikovně, když zajížděl za bránu, ale nakonec se puk pokusil odrazit od Karhunenových zad. Neúspěšně!
03:27
Nepřesná přihrávka zpoza Karhunenovy brány se dostala až do středního pásma. Hosté na led rychle posílají čerstvou pětici.
02:59
Domácí mají momentálně jednoznačně navrch a opět kombinují v útočném pásmu. Zatím je to ale bez dalšího zakončení.
02:28
Teď už ale Karhunen musel na led a mohl být rád, že nahození od modré čáry nedokázal tečovat osamocený Majorov. Následuje další buly u brány finského gólmana.
02:23
Po dobré akci Majorova se díky rychlému manévru pokusil zakončovat Korotkov. Karhunen však nakonec nemusel zasahovat.
01:49
Už potřetí během několika málo vteřin se bude vhazovat u Karhunena. Nejprve do zavinil zákrok finského gólmana, poté střela sražená do ochranné sítě a nyní zakázané uvolnění hostů.
01:36
Hra má zatím dobrý spád a rychle se přesouvá ze strany na stranu. Poprvé si teď na puk sáhl Karhunen, který si poradil se svižnou střelou Lazareva.
00:52
Nyní už pro změnu zaútočila Ufa. Ani v jejich podání ale ofenzíva nevyústila až v zakončení. Oba gólmani jsou tedy stále bez zákroku.
00:16
Hosté se po zahajovacím vhazování ujali kotouče. Nahozneím podél mantinelu dokonce na chvíli obsadili útočné pásmo, ale nepřesná přihrávka na modrou čáru celou akci zkazila.
00:01
Kapitáni obou celků už se po státních hymnách pozdravili s rozhodčími dnešního zápasu. Vše je tedy připraveno k úvodnímu buly.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Loginov, Lepistö, Gončarov, Kuljaš, S. Garejev, Arzamascev, Kornějev, D. Vorobjov – Chripunov, Omark, Hartikainen – Lisin, A. Lazarev, D. Makarov – Kaprizov, M. Vorobjov, Něstěrov – M. Majorov, Paršin, Korotkov.

Kunlun: Karhunen (An. Makarov) – Järvinen, Jalasvaara, Bellemore, Jüe, Pereťagin, Taimi, Mikulovič, Viklund – Videll, Rau, Collins – Sallinen, Fleury, Bakoš – Veličkin, Ponikarovskij, Marcinko – J. Alševskij, S. Alševskij, Jing.

Rozhodčí: Eduard Ibatulin, Ivan Fatejev – Sergej Misjur, Anton Ponamarenko.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Salavat Julajev Ufa

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

Red Star Kunlun

Martin Bakoš
Tomáš Marcinko
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

19.10.2016 Kunlun – Ufa 3:2
RED STAR KUNLUN

Nováček Kontinentální hokejové ligy si zatím vedou až překvapivě dobře. Kunlun sice patří mezi nejméně produktivní týmy, ale s 54 body se drží na solidním sedmém místě. Ze strany čínského klubu by to ale chtělo nějakou delší sérii vítězství. V poslední době totiž Kunlun pravidelně střídá výhry s prohrami a nedaří se mu výrazněji odskočit od týmů tlačících se na pozice zajišťující playoff.

SALAVAT JULAJEV UFA

Domácí hokejisté i letos patří do širšího okruhu favoritů na zisk Gagarinova poháru a zatím tuto pozici v pohodě zvládají. Momentálně je Ufa po 39 zápasech na velmi pěkném čtvrtém místě Východní konference a při zisku 68 bodů má pětibodový náskok na nejbližší pronásledovatele z Čeljabinsku. Se 114 vstřelenými brankami je navíc Salavat druhým nejproduktivnějším týmem konference.

4.12.2016 Jokerit – Ufa 2:1 sn.
2.12.2016 Minsk – Ufa 2:3 sn.
30.11.2016 Riga – Ufa 0:3
27.11.2016 Ufa – Jaroslavl 1:2
25.11.2016 Ufa – Din. Moskva 2:1