Československá stopa

Roman Horák (CEC): 1+0, 3 střely na bránu, čas na ledě 20:25.
Jakub Jeřábek (CEC): 0+0, 3 střely na bránu, čas na ledě 22:26.
HC Viťaz nakonec dokončil své tažení za obratem a vítězstvím. Ještě na začátku třetí třetiny prohrával o dva góly, ale během ní dokázal srovnat a poté dostat hru do nájezdů. V nich se zadařilo a rozhodl je NIKITA VYGLAZOV. Nutno dodat, že celou honbu za vítězstvím nastartoval kontaktním gólem na 1:2 Roman Horák.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Viťaz.
Autorem vítězné branky je NIKITA VYGLAZOV.
Nikita VYGLAZOV proměňuje.
Vjačeslav OSNOVIN neproměňuje.
Vjačeslav SOLODUCHIN neproměňuje.
Dmitrij KUGRYŠEV neproměňuje.
Alexej KOPEJKIN proměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení jsme branku neviděli a zápas tedy dojde do samostatných nájezdů.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:44
Kokšarovu střelu vyrazil Fasth.
64:23
Ani jednomu z týmů se nyní nedaří dostat do akce.
63:32
Další střela Panina přes obránce donutila Saprykina k zákroku vyrážečkou.
62:55
Z ničeho nic vystřlil Panin přes obránce. Puk mířil do betonu brankáře.
62:22
61:41
Jeřábek nyní trefil masku Fastha. CSKA následně vyhazuje.
61:22
Další tvrdá střela Kopějkina končí v náručí brankáře.
61:02
Makejevovu střelu zastavil pozorný gólman.
60:43
Jeřábkovu střelu zastavil Andronov v pádu.
Oddechový čas pro domácí.
60:22
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Dmitrij Kugryšev – 2 min., podražení).
60:20
Oba týmy se zatím přetahují o puk ve střední třetině.
60:01
Šedesát minut hry rozuzlení nepřineslo, jelikož rozdíl dvou gólů domácí zvládli stáhnout v poslední třetině. Uvidíme tedy prodloužení, případně nájezdy.
60:00
59:35
Žarkov byl v ofsajdovém postavení. Hra se tedy přerušuje.
59:26
Afinogenovo průnik končí zákrokem gólmana, který zastavil skákající puk.
58:38
Ke střele se dostal Jeřábek, jehož střelu vytěsnil Fasth ramenem.
58:19
Paninova tvrdá rána mířila zcela mimo bránu.
58:04
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:09
Kugryšev se snažil prostřelit vše před sebou. Trefil ale jen náruč gólmana.
56:27
Andronov byl vyzván ke střele. V kritický moment mu byla zablokována hůl.
55:10
Děnisov o hokejku protihráče poslal puk do ochranné sítě. Následuje vhazování ve střední třetině.
54:44
Další snahu Moskvy o rychlý úder zastavuje ofsajd.
53:59
CSKA se snaží dostat soupeře pod tlak. Ten se nyní osvobozuje vyhozením puku na icing.
53:13
Střela z otočky se Kugryševovi nepovedla a bránu netrefil.
52:48
Alexejev se nedokázal probít do pásma. Na modré ho zastavil tvrdým hitem obránce.
51:32
Další nebezpečná situace před bránou hostů! Horák zkusil prostřelit brankáře, ale Fasth se rychle přesunul a vyrazil puk vyrážečkou!
51:01
Dlouhé nahození Makejev nedojel, Moskva se následně osvobozuje.
50:37
CSKA se nyní povedlo vyhodit kotouč do střední zóny.
50:30
Kvůli zásahu domácí střídačky je hra přerušena.
50:12
Do střely se opřel Kopějkin. Ta ale zamířila nad.
49:59
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Jonas Enlund – 2 min., držení protihráče).
49:36
Viťaz právě vstřelil branku!
Po velmi nepřehledném sledu střel se kotouč vyskytl před brankou a VJAČESLAV SOLODUCHIN do něj plácl. Puk poté zamířil do branky. Asistence: Alexej Kopějkin.
48:48
Kopějkin poslal puk jen do náruče Fastha.
48:28
Jeřábek nezpracoval puk na modré a jeho tým tak přišel o útočnou třetinu.
48:22
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
47:50
Nadějně rozjetý útok Viťazu zastavil odpískaný ofsajd.
46:48
Prosadit se zkusil Afinogenov. Střelou přes obránce ale brankáře nepřekvapil.
46:08
Po rychlém přečíslení se Makejevovi podařilo poslat tvrdou střelu přímo do náruče Fastha.
45:49
Další střela Tělegina mířila tentokrát jen těsně nad bránu.
45:08
Tělegin mířil na vzdálenější tyč. Tu ale přestřelil.
44:38
Se střelou Děnisova měl Saprykin co dělat. Nakonec ji ale zkrotil v lapačce.
44:19
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Stanislav Romanov – 2 min., držení protihráče).
43:39
Pivcakin se pokusil prostřelit hradbu těl před sebou. Kotouč ale změnil směr letu.
42:16
CSKA nyní nedokázala projít do pásma. Puk více drží domácí hráči.
40:56
Kopějkin prošel do přečíslení a před bránou našel pozorného ROMANA HORÁKA, jehož zakončení bylo úspěšné a zařídilo kontaktní gól. Asistence: Alexej Kopějkin a Jevgenij Katičev.
40:38
Popov po sérii střel poslal kotouč do ramene Fastha, který vyrazil puk do ochranné sítě.
40:10
Ihned po rozehrání se pobil kupředu Tělegin. zpětnou přihrávkou ale nenašel hokejku spoluhráče.
40:01
Druhá část zápasu se obešla bez gólu. Aktivnější stále zůstávají hráči CSKA, ale tlak stupňují i domácí hráči. Ve dvoubrankovém vedení ovšem zůstává tým hostů.
40:00
39:29
39:17
Kopějkin lehce tečoval kotouč a ten končí v náručí brankáře.
39:01
Ohlášena poslední minuta třetiny.
38:49
Viťaz je sice usazený v pásmu, ale chybí střelba.
37:49
Afinogenova střela se odrazila na hůl Vyglazova. Ten trefil jen beton gólmana.
37:29
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Grigorij Panin – 2 min., podražení).
37:11
Obranu soupeře dobře napadal Makejev. Jeho následné zakončení ale minulo bránu.
36:39
36:28
Děnisovova střela se zastavila o nohu obránce.
35:57
Popov se snažil dorazit odražený kotouč za záda gólmana. Ten ale zapracoval holí a vyrazil ho.
35:14
Kutuzov se dostal k odraženému puku a nastřelil rameno gólmana.
34:39
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Igor Golovkov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
34:13
Další střelou se snažil o navýšení Romanov. Tomu ale puk sjel z hole.
33:02
Na druhé straně se nyní dvakrát před bránou snažil prosadit Žarkov. Jeho dorážky ale zastavil pozorný gólman Viťazu.
32:51
Před bránou se snažil dorážet Dostojnov. Jeho střelecký pokus ale zastavil gólman.
32:29
32:22
Horák zakončil od mantinelu a jeho střelu těčoval Afinogenov. Puk zapadl do náruče brankáře.
31:41
Viťazu se nedaří dostat do tlaku a celkem snadno ztrácejí pásmo.
30:51
Jeřábkovu dělovou ránu vyrazil gólman do ochranné sítě.
30:29
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Kirill Petrov – 2 min., podražení).
30:22
Ostrá nahrávka Popova mířila na Petrova. Ten ale nezvládl zakončit.
29:40
Domácí nahazují kotouč jen na icing.
29:30
Alexejev se opřel do střely a sestřelil Semjonova, který jen s bolestivou grimasou opouští kluziště.
29:14
Kutuzov se snažil vyšperkovat svou akci přihrávkou na volného Tělefina. ten jeho úmysl neodhadl a CSKA tak přišlo o jistou gólovou šanci.
28:09
Další akci domácích zastavuje svou lapačkou gólman hostů.
27:51
Dílem náhody se Afinogenov ocitl za obranou. Jeho střele v tváří tvář gólmanovi trefila překvapeného Fastha do betonu.
27:22
Nabídka na vysunutí Kvartalnova byla lákavá. Kotouč ale zastavil obránce.
26:50
Rychlý protiútok CSKA zakončil Kutuzov. Přesná střela zamířila do lapačky Saprykina.
26:40
Dostojnov byl na konci akce domácích, která skončila dobrým zákrokem Fastha.
25:59
Nyní se do zakončení snažil dostat Kopějkin. Jeho snaha ale skončila po tvrdém bodyčku.
24:59
Afinogenov tečoval zakončení Makejeva. Puk ale skončil v náruči gólmana.
24:47
Individuálně se snažil prosadit Vyglazov. Jeho zakončení ale minulo bránu.
23:44
Viťaz se nyní usadil v pásmu. Nedaří se mu ale i přes zvýšenou snaho vystřelit na bránu.
22:57
Dlouhé nahození hostů se mění jen v zakázané uvolnění.
22:16
Žarkov tečoval střelu, která ale zamířila za bránu.
21:50
Popov nechtíc poslal svojí bruslí puk na bránu. Saprykin měl co dělat aby ho vytěsnil.
21:07
Domácí v plném počtu. Holloway poslal kotouč v pokleku přímo do středu brány, kde si ho převzal její strážce.
20:52
Těleginovo zakončení z úhlu minulo bránu.
20:44
Děnisovova střela byla sražena a doskákala do náruče připraveného gólmana.
20:10
Pokračuje přesilová hra Moskvy. Horák ale zvládl vyvézt kotouč z pásma až do útočné třetiny.
20:01
V prvních dvaceti minutách dominovalo CSKA. Ihned v šesté minutě si Moskvané zařídili gól a to po přesné střele Děnisova. V závěru třetiny pak prostřelil vše před sebou Pivcakin a do šatny tedy jeho tým odešel s dvoubrankovým vedením.
20:00
19:45
Moskvě se vůbec nedaří dostat do přesilovkového tlaku.
19:20
Domácím se zatím daří vyhazovat kotouč ze svého pásma.
19:03
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexandr Stěpanov – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
19:01
Hosté si nyní otevřeli střelnici a vysílali jednu ránu za druhou směrem na Saprykina.
18:05
Proti tvrdé střele Petrova skvěle zasáhl gólman lapačkou.
16:45
CSKA právě vstřelilo branku!
Po buly propadl puk na hokejku NIKITI PIVCAKINA, který i s trochou štěstí poslal puk přímo ke vzdálenější tyči, a zařídil navýšení. Asistence: Sergej Andronov.
16:42
Další nepříjemnou střelu od modré tečoval Žarkov. Gólman puk zastavil na své hrudi.
16:35
Proti nebezpečné tečované střele od modré skvěle zasáhl Saprykin.
16:25
Osnovin s počínal velmi dobře když prošel po křídle do útoku a vyslal nebezpečnou střelu těsně vedle.
15:04
Tělěgin z velmi ostrého úhlu trefil jen beton brankáře.
14:24
Ofsajd CSKA nyní přerušil plynulost hry.
13:47
Voronkov dobře zablokoval střelu Hollowaye a zastavil tak akci CSKA.
13:26
Pokus o rychlý útok hostujícího týmu končí jen zakázaným uvolněním.
13:13
Se střelou z hranice kruhu si Fasth poradil. Kotouč následně zamířil do hlediště.
12:40
Šitikov postupoval směrem na bránu. V okamžiku střely mu ale do trajektorie vložil svou hůl obránce hostů.
11:55
11:39
Sjemonov lehkou tečí poslal puk pod Fastha. Kotouč ale proklouzal brankovištěm a zamířil ven.
11:10
Afinogenov rychlou střelou trefil betony gólmana.
10:53
CSKA se povedlo vyhodit kotouč ze své třetiny.
10:35
10:14
Za bránou vybojoval kotouč Mamin a snažil se dostat do zakončení. To se mu ale nepovedlo a po tvrdém hitu ztratil puk.
09:55
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Bud Holloway.
09:23
Domácím se nyní povedlo vyhodit puk z pásma ven.
09:13
Osnovinovo zakončení donutilo brankáře k zákroku.
08:50
CSKA se s problémy udrželo v pásmu. Kugryšev nakonec zvládl vystřelit a trefil vyrážečku gólmana.
08:35
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Nikita Vyglazov – 2 min., nedovolené bránění).
07:30
Andronov se dostal před bránu a položil si gólmana. Jen díky dobré obranné práci Golovkova neposlal puk podél brankáře do sítě.
06:58
CSKA jednogólové vedení nestačí. Moskvané se ihned usadili v pásmu a ohrožují bránu.
06:00
Nyní již tvrdá střela z modré DENISOVI DĚNISOVOVI vyšla. Po přihrávce neváhal a prostřelil vše před sebou. Saprykin se mohl pouze ohlédnout za pukem plandajícím v síti. Asistence: Dmitrij Kugryšev.
05:20
Ihned z buly vystřelil Děnisov. Puk zamířil mimo bránu a následovalo vyhození ze strany Viťazu.
05:18
Po nahození od modré dorážel Osnovin. Jeho důraz ale nestačil na pozorného brankáře, který zákrokem přerušil hru.
05:03
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Nikita Vyglazov – 2 min., hákování).
04:43
Od mantinelu zkusil lehkou střelu Barnett. Nováček v dresu CSKA poslal puk jen do boční sítě.
04:01
Rychlý protiútok CSKA zastavuje postavení mimo hru.
03:44
Aaltonen si udělal útočný výlet na jehož konci bylo obráncem zablokované zakončení, které zcela minulo bránu.
03:28
Kugryšev zvedl kotouč bekhendovým zakončením a našel jen lapačku připraveného gólmana.
02:44
Panin se snažil dostat mimo dosah bránícího hráče a zakončit. Nakonec se mu to podařilo a bekhendem označkoval betony Saprykina.
02:19
Po straně se snažil projít do útočné třetiny Andronov. Jeho snahu ale zastavil odpískaný ofsajd.
01:38
Golovkov hledal dlouhým pasem Vyglazova, který ale nezvládl zachytit kotouč. ten následně převzali hosté.
00:52
Fasth byl připraven i proti tečované střele Semjonova. Kotouč podržel na své hrudi.
00:31
Voronkov dostal zpětnou přihrávku na modrou a svou tvrdou střelou poprvé v zápase prověřil Fastha.
00:10
Po vyhraném buly získali kotouč domácí a ti nyní začínají akci od své brány.
00:01
Nyní zazní hymna Ruské federace.
Na led již nastupují oba týmy.

HC Viťaz: Saprykin (Säteri) – Voronkov, Berďukov, A. Semjonov, Golovkov, Jeřábek, Katičev, Gimajev, S. Romanov – Vyglazov, Kokšarov, Al. Stěpanov – A. Nikulin, Afinogenov, Makejev – Šitikov, Kopejkin, M. Aaltonen – Horák, Soloduchin, Dostojnov.

CSKA Moskva: Fasth (I. Sorokin) – Děnisov, Naumenkov, Kutuzov, Pivcakin, Panin, Ar. Sergejev, K. Alexejev – Tělegin, Kugryšev, Osnovin – Al. Popov, K. Petrov, Holloway – Andronov, V. Žarkov, N. Kvartalnov – Chlopotov, Enlund, Barnett – Mamin.

Rozhodčí: Buturlin, Salonen – Golovjov, Goljak.
CSKA Moskva se po osmadvaceti zápasech nachází na druhé příčce tabulky Západní konference. Na svém kontě má třiašedesát bodů. V posledních pěti zápasech si CSKA připsalo výhru nad Omskem, následně padlo v nájezdech s Novosibirskem. Poté přišly výhry nad Novokuzněckem, Záhřebem a Bratislavou.
HC Viťaz se po šestadvaceti zápasech nachází na osmé příčce tabulky Západní konference a v držení má čtyřicet bodů. V posledních pěti zápasech si Viťaz nejprve připsal prohry s Barysem, Jekatěrinburgem a Jokeritem. Následovali výhry nad Rigou a Minskem.
Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Před námi je další zápas Kontinentální hokejové ligy a to mezi týmy HC Viťaz a CSKA Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.