Domácí hokejisté dokázali v první třetině vstřelit dvě branky, v prostředním dějství přidali další. Ve třetí třetině skvěle takticky dohráli zápas, který vyhrávají 3:0. Nižnij Novgorod neměl šanci, hrál mizerně a domácí mu nedali mnoho prostoru pro kombinace.
Česká stopa v zápase
Roman Horák (CEC) 0+1, 3 střely, čas na ledě 15:12
Jakub Jeřábek (CEC) 0+1, 0 střel, čas na ledě 20:20
59:30
Zakázané uvolnění znamená buly před brankou hostujícího celku.
59:16
Harri Säteri skvěle kryje střelecký pokus Jevgenije Mozera. Střelu mezi betony gólman udržel mezi chrániči.
59:00
Poslední minuta hry.
58:47
Domácí se zatím dobře brání, obránci padají do střel.
58:17
Hostující celek bude hrát šest na čtyři, odvolal brankáře.
58:17
Oddechový čas pro hosty.
58:17
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Semjonov – 5 min. + osobní trest do konce utkání, faul kolenem).
58:10
Poslední minuty se hrají jen z povinnosti, ani jeden celek se nikam nežene.
57:09
Za zvuku Kalinky se dostáváme do finální fáze třetí třetiny, domácí stále vedou o tři branky a míří za výhrou. Nyní se v podstatě hraje jen o to, zda to bude s nulou.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:11
Harri Säteri dokázal zneškodnit střelecký pokus od modré čáry. Výborné čtení hry od domácího brankáře.
55:47
Maxim Osipov se dostal do útočného pásma s kotoučem na holi. Ale neměl komu přihrát, a tak jen nahodil za branku a šel střídat.
55:04
Necelých pět minut zbývá do konce třetí třetiny a hostující celek má na kontě vstřelených branek stále nulu. Času už mnoho na zdramatizování duelu nezbývá.
54:26
Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Oba celky střídají.
53:57
Nižnij Novgorod začíná zlepšovat svou hru, dostává se do šancí i přečíslení. Zatím bez efektu.
53:20
Nyní se hostující hokejisté poměrně snadno dostali přes útočnou modrou do pásma. Následně ale Kirill Rasskazov minul branku.
52:26
Rychle se blížíme do finální fáze třetí třetiny. Domácí hrají skvěle takticky, kontrolují hru a nedávají soupeři mnoho prostoru pro zakončení.
51:54
K vidění není mnoho krásných hokejových momentů. Zápas se dohrává v režii domácího celku.
51:09
John Norman nahodil kotouč na branku domácích, gólman raději přidržel kotouč.
50:20
Alexej Semjonov rozehrával rychlou akci svého celku od vlastní branky. Následně zakončoval Nikita Vyglazov. Jeho rána se mezi tři tyče nevešla.
49:39
Miro Aaltonen byl volný před brankou, ale kotouč na tohoto hráče nemířil. Obránci hostujícího celku dobře zasáhli.
48:56
Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny. Hře by velmi pomohl gól. Do zápasu by se vrátil náboj. Ten tam momentálně není.
48:30
Přečíslení dva na jednoho zakončoval domácí Mario Kempe nepřesnou přihrávkou na spoluhráče. Obětavě se do akce položil obránce Novgorodu.
48:03
Torpedo Nižnij Novgorod se usídlilo v útočném pásmu. Další střelecký pokus lapil domácí brankář Harri Säteri.
47:26
Nyní se do zakončení dostal John Norman. Jeho střelecký pokus nebyl přesný. Domácí defenziva si znovu a opět dokázala poradit.
46:35
Buly v útočném pásmu domácí celek prohrál, a tak se do zakončení nedostal. Torpedo otáčí směr hry.
46:01
Sudí zatím v této části hry nevylučovali, i to dokumentuje, jaký styl hry je momentálně k vidění.
45:35
V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí míří za výhrou v zápase. Hostující celek se snaží, ale nemůže najít recept na obranu Viťazu.
45:00
Pět minut hry ve třetí třetině je pryč. Skóre vypadá pořád stejně, domácí vedou o tři branky a míří za výhrou v tomto duelu.
44:11
Torpedo Nižnij Novgorod hraje na hranici svých možností, snaží se s výsledkem něco udělat, ale nemá to snadné přes dobrou obranu domácích.
43:37
Rychlý hokej pokračuje dál, mnoho šancí k vidění není, domácí hrají velmi dobře takticky, snaží se se soupeřem bruslit a zamezit jeho šancím.
41:50
Dmitrij Šitikov, útočník domácích, se probojoval do zajímavého zakončení. Jeho střelecký pokus kryje brankář Novgorodu.
41:37
Ivan Kasutin kryje další střelecký pokus domácích hokejistů. Ti pak prohráli buly v útočném pásmu.
41:11
John Norman vedl akci hostujícího celku, domácí nenechali soupeři prostor pro zakončení.
40:42
Domácí hokejisté pokračují ve stejném stylu hry, ve kterém končili předchozí třetinu. Hrají aktivně.
40:01
Úvodní buly třetí třetiny vyhráli hostující hokejisté, kteří do poslední dvacetiminutovky vstupují s třígólovým mankem.
40:01
Jedinou branku jsme viděli ve druhé třetině, prosadil se domácí Alexej Kopejkin, díky jehož trefě vedou domácí hokejisté o tři branky.
40:00
39:50
Posledních deset sekund hry.
39:30
Domácí brankář sledoval kotouč, jak překročil všechny čáry. Píská se zakázané uvolnění Novgorodu.
39:00
probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:42
Mario Kempe se dvakrát v krátkém časovém sledu dostal do dobrých střeleckých pozic. Ani jednu ze dvou šancí proměnit nedokázal.
38:26
Opět sledujeme nezáživnou pasáž hry, druhá třetina se v poklidném tempu dohrává. Oba celky střídají za hry.
37:30
Roman Horák vystřelil od modré čáry a jeho pokus udělal před brankou hostů daleko větší problémy než se na první pohled mohlo zdát. Kotouč končí před brankovou čárou. Hra je přerušena.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:25
Všech pět domácích hráčů se nyní dostalo do vlastního brankoviště. Jen díky tomu se podařilo ucpat všechny mezírky, kterými by se kotouč mohl dostat za brankovou čáru.
35:55
Viťaz právě vstřelil branku!
Gól v přesilové hře a domácí vedou o tři branky. Vjačeslav Soloduchin vystřelil a kotouč se od brankáře odrazil zpátky ALEXEJI KOPEJKINOVI, který z hodně malého úhlu dokázal kotouč dopravit za brankovou čáru. Asistence: Vjačeslav Soloduchin.
35:43
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Kaspars Daugavinš – 2 min., sekání). Hodně zbytečné vyloučení.
35:31
V poklidném tempu se druhá dvacetiminutovka dohrává. Sledujeme poněkud méně záživnou pasáž hry. Oba celky by se nejraději viděly v kabině.
35:00
Pět minut do konce druhé třetiny a hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden celek nechce nyní chybovat.
34:30
Pomalu ale jistě se dostáváme do finální části druhé třetiny. Viťaz stále vede o dvě branky. Následovat bude komerční přestávka. Hostující kouč má svým svěřencům co povědět.
33:44
Artjom Ivanjuženkov se dostal do zakončení, ale brankář Ilja Proskurjakov byl pozorný a s jeho pokusem si dokázal poradit.
33:07
Rychlý hokej pokračuje dál. Optickou převahu mají domácí. Zápasu by hodně pomohl gól. Je jedno na jaké straně, ale vrátil by do hry náboj, který se pomalu vytrácí.
32:13
32:03
31:40
Torpedo Nižnij Novgorod se marně snaží dostat se do útočné třetiny. Domácí obránci plní své defenzivní úkoly velmi dobře.
31:00
Viťaz pokračuje v aktivní hře a snaží se vstřelit další branku. Domácí fanoušci podporují své oblíbence, a tak je k vidění velmi pohledná pasáž zápasu. Nepřesnosti jsou ty tam.
30:51
Ve hře čtyři na čtyři se do výborné pozice dostal domácí Vjačeslav Soloduchin. V souboji se dvěma obránci oklamal protihráče. Na brankáře si však nepřišel.
30:13
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Dmitrij Sjomin – 2 min., nedovolené bránění).
30:03
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Maxim Afinogenov – 2 min., hákování).
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu.
29:35
HC Viťaz je v polovině zápasu jednoznačně lepším týmem a Torpedo Nižnij Novgorod se musí bránit. Výborně hrají domácí hokejisté. Zejména před brankou soupeře jsou hodně aktivní.
28:36
Hodně riskantně rozehrál kotouč Ilja Proskurjakov. Jeho nepovedený pas málem měl útočník Viťazu a zakončoval do prázdné branky. Nepřesnost dělala domácí od další branky,
28:00
Osm minut hry ve druhé třetině je pryč, domácí mohli přidat další branku, ale rána Nikity Vyglazova byla ztečovaná do rohu hrací plochy.
27:33
Domácí hokejisté mají více ze hry, jsou aktivnější a mají optickou převahu, jejich vedení o dvě branky je stále aktuální.
27:04
Harri Säteri se po komerční přestávce vrací do branky, buly po jeho levé ruce.
26:14
Rána Fredrika Petterssona od modré čáry skončila ve výstroji brankáře. Ten měl zakrytý výhled, ale i tak dokázal kotouč chytit.
25:26
Velmi rychle ubíhá čas ve druhé třetině. Dmitrij Šulenin založil akci hostujícího celku, v níž už nikdo nepokračoval.
25:03
Sudí nemají mnoho důvodů k přerušení hry v této pasáži, týmy hrají aktivně a bez faulů.
24:35
Rychlý kontr dokázal zastavil brankář Viťazu, který si poradil se střeleckým pokusem od modré čáry.
24:20
Alexandr Nikulin se pokoušel probojovat do zakončení, od kotouče byl ještě před nápřahem odzbrojený.
23:45
Rychlý hokej pokračuje dál. Domácí jsou střelecky aktivnější, na branku vyslali o jednu střelu více než hráči hostů.
23:20
Hostující celek je nyní v útočném pásmu, Alexej Pepeljajev se pokoušel něco vymyslet před domácí brankou. Jeho přihrávka postrádala přesnost.
22:36
Domácí se vinou špatné přihrávky přes střed hrací plochy připravili o útočné pásmo. Výborně hrají hráči Novgorodu, snaží se snížit.
21:55
Torpedo má momentálně více ze hry, snaží se hrát aktivně v útočném pásmu, ale obrana domácích nedává soupeři žádný prostor.
21:04
Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru v pěti na obou stranách.
20:32
Kotouč je za domácí brankou, Jakub Jeřábek jej vyvezl do útočného pásma. Tam ale dlouho Viťaz nevydržel, protože se následně dostal do postavení mimo hru.
20:01
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hokejisté Novgorodu, který musí přidat, pokud chce pomýšlet na přinejmenším vyrovnání.
20:01
Díky brankám Alexeje Makejeva a Jurije Kokšarova vedou domácí hokejisté o dvě branky. 8:7, tak vypadá statistika střelby. Domácí mají více ze hry, a tak Viťaz vede.
20:00
19:45
Roman Horák to vzal na sebe, ale jeho pokus o střelu končí v propadlišti hokejových dějin.
19:30
Domácí tým je nastěhovaný v útočném pásmu, branku trefit ale nedokázal.
19:04
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Dmitrij Šulenin – 2 min., držení protihráče). Domácí mají v závěru prvního dějství k dispozici přesilovou hru.
18:35
Alexej Pepeljajev to zkusil z velké dálky. Kotouč po velkém nápřahu opustil jeho hůl. Puk končí mimo branku.
18:00
Dvě minuty do konce a hostující celek nyní diktuje tempo hry. Výborně puk ale vypíchl Vjačeslav Kuljomi.
17:40
Marně se Torpedo snaží probojovat se do útočného pásma. Obraná činnost domácích se nyní výborná.
17:01
Poslední tři minuty do první sirény. Oba celky střídají, kotouč ve středním pásmu.
16:25
Po delší době je hra přerušena, sledujeme pasáž hry, která nenabízí mnoho střel na branku. Domácí diváci mají důvod k radosti, jejich oblíbenci vedou o dvě branky, ale krásný hokej opravdu nesledujeme.
15:35
Dmitrij Šulenin výborně viděl volného spoluhráče, na kterého se pokoušel dostat kotouč. Přihrávka však postrádala přesnost. Akce hostů končí.
15:00
Dostáváme se do finální části první třetiny, Torpedo se snaží hrát aktivně, ale zatím nemůže najít recept na defenzivu domácích.
14:35
Kotouč po akci domácích přijel všechny čáry, píská se zakázané uvolnění Viťazu. Buly před brankou Harriho Säteriho.
14:01
Po dlouhé době bez střely, jsme nyní viděli zajímavou akci hostujícího celku. Zakončující John Norman nedokázal střelou z první trefit branku. Puk končí v ochranné sítí nad brankou.
13:09
Mario Kempe to vzal na sebe a dostal se po samostatné akci až před branku Novgorodu. Zde se však prezentoval nepřesným střeleckým pokusem.
12:39
Kaspars Daugavinš se zkoušel dostat před branku domácích, ale na poslední chvíli byl zastavený Jakubem Jeřábkem. Výborný obranný zákrok českého hokejisty.
12:15
Komerční přestávka je pryč a pokračuje první třetina zápasu, ve kterém vedou domácí o dvě branky.
12:00
Osm minut do konce první třetiny, Viťaz díky aktivní hře v úvodu zápasu stále vede o dvě branky. Torpedo se snaží, ale zatím marně hledá recept na defenzivu domácích.
11:45
Gólmani mnoho práce nemají, střelecké pokusy na branky takřka nemíří. Výborně hrají obrany obou týmů, které zblokují mnoho střel.
11:15
Torpedo Nižnij Novgorod se snaží hrát aktivně, ale hru hostujícího celku sráží zejména vlastní chyby a nedostatky.
10:58
Dmitrij Šitikov se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale kotouč dokázal obránce tečovat mimo branku. Gólman se jen ohlédl.
10:30
Domácí fanoušci se po delší dobře opět hlasitě hlásí o slovo a podporují své oblíbence v aktivní hře v útočném pásmu.
10:20
Hra je přerušena pro hostující postavení mimo hru, následuje vhazování ve středním pásmu. Tam uspěl domácí Miro Aaltonen.
10:01
Za rychlého hokeje se dostáváme do druhé poloviny první třetiny. Dvoubrankový náskok domácích stále aktuální.
09:12
Maxim Afinogenov se vrací na ledovou plochu, první přesilová hra zápasu branku nepřinesla.
08:25
Viťaz dostal kotouč do středního pásma, následně pak až za branku soupeře. Oslabení vychází domácím na výbornou.
08:01
Carter Ashton dostal kotouč na modrou čáru, ale nedokázal jej poslat přesně na branku domácího celku. Ten se zatím celkem pohodlně brání.
07:30
Přesilovou hru nehrají hosté dobře, nemohou se dostat do dobré střelecké pozice.
07:12
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Maxim Afinogenov – 2 min., krosček).Příliš důrazný byl Maxim Afinogenov v osobním souboji, a tak dostává dvě minuty.
07:01
Aktivní hokej, který domácím přinesl dvě branky, pokračuje dál. Hostující celek nestíhá se soupeřem bruslit.
06:10
Domácí jsou hlasitě podporovaní fanoušky, kteří si přejí další střelecký úspěch domácího HC.
05:50
JURY KOKŠAROV se dostal k samostatné akci, kterou zakončil střelou z velkého úhlu. Hostující brankář si srazil betonem kotouč za brankovou čáru. Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení.
04:52
Hodně náhodná branka pro domácí. Ilja Proskurjakov nestačil na lehké nahození Romana Horáka. Směr dráhy puku změnil ještě ALEXEJ MAKAJEV. Viťaz se dostává do vedení. Asistence? Roman Horák, Maxim Afinogenov.
04:25
Akci hostujícího celku zastavil hvizd hlavního sudího. Postavení mimo hru vrací hru do středního pásma.
03:56
Sam Lofquist se pokoušel dostat s kotoučem do útočného pásma. To se mu podařilo, ale do zakončení se neproháčkoval.
03:20
HC Viťaz hraje hodně pomalu směrem do útoku, zakládá svůj styl hry na precizní defenzivě, kterou preferuje na úkor útoku.
02:39
Střeleckých šancí je k vidění naprosté minimum.Gólmani mnoho práce nemají.
01:55
Kaspars Daugavinš to zkusil od modré čáry, ale branku domácích ohrozit nedokázal. Kotouč končí mimo.
01:16
Sledujeme poněkud rozpačitý úvod z obou stran. Ani jeden celek se do vyložených šancí nehrne. Následuje zakázané uvolnění domácích. Buly v útočném pásmu Novgorodu.
00:14
Hra je přerušena pro zakázané uvolnění Viťazu, vhazovat se bude před brankou Harriho Säteriho.
00:01
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hokejisté domácí hokejisté.
00:01

HC Viťaz: Säteri (Saprykin) – A. Semjonov, Golovkov, Jeřábek, Katičev, Gimajev, Voronkov, Davidov – Al. Stěpanov, Makejev, Horák – Afinogenov, M. Aaltonen, Kopejkin – Kempe, A. Nikulin, Soloduchin – Šitikov, Vyglazov, Kokšarov.

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Kasutin) – K. Vorobjov, Lofquist, Budkin, Jegoršev, Šulenin, M. Osipov, Pepeljajev – Žerděv, Gračjov, D. Žarkov – V. Kuljomin, Pettersson, Norman – Rasskazov, Daugavinš, Mozer – D. Sjomin, Verjajev, Urakov – Ashton..
V tabulce Západní konference je hostující celek na třetím místě s 22 body. Naopak hosté jsou na osmé pozici, vybojovali 16 bodů.
Nižněkamsk – Podolsk 2:1 SN
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HC Viťaz a Torpedo Nižnij Novgorod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.