Jakub Jeřábek (VIT) 0+1, 0 střel, čas na ledě 20:02
Roman Horák (VIT) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:46

Tomáš Kundrátek (SBA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:37
Tomáš Kubalík (SBA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:12
Jakub Valský (SBA) 0+0, 7 střel, čas na ledě 17:53
Václav Nedorost (SBA) 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:51
Střely na branku – 6:16 (21:43)
Zblokované střely – 7:2 (20:5)
Vyhraná vhazování – 12:9 (28:22)
Hity – 1:2 (9:13)
Třetí třetina nabídla dramatickou podívanou, ale hráči Viťazu už zápas dotáhli do úspěšného konce a připisují si osmou domácí výhru v řadě. Slovan v závěrečné části hned dvakrát snížil na rozdíl jediné branky. Nejprve kotouč ze vzduchu dorazil do odkryté kelce Jeff Taffe a stejný hráč mohl o chvíli později i vyrovnat. Nařízené trestné střílení ale neproměnil. Domácí tak ve 48. minutě opět odskočili zásluhou Alexeje Makejeva. Snaha slovenského celku o vstřelení kontaktní branky byla úspěšná až 75 sekund před koncem, kdy se trefil kapitán Andrej Meszároš, ale více už toho hosté nestihli.
59:53
Vjačeslav Soloduchin se dostal s pukem do útočného pásma a drží jej v rohu. Je asi rozhodnuto!
59:35
Čárový pískl zakázané uvolnění a hlavní jej opravuje. Buly ve středovém kruhu.
59:05
Tak nakonec postavení mimo hru. Vhazovat se bude u modré čáry před obranným pásmem Slovanu.
59:05
Poslední minuta. Slovanu bylo odpískáno zakázané uvolnění.
58:45
Domácí si berou oddechový čas.
58:45
Slovan právě vstřelil branku!
Hosté ještě dramatizují závěr! ANDREJ MESZÁROŠ se prokličkoval až na pravý kruh a vypálil. Jeho střelu nešťastně holí přizvedl bránící Aaltonen a Sätteri, který šel do rozkleku, neměl šanci.
58:25
Domácí teď dostali kotouč alespoň do středního pásma.
58:01
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:10
Hosté jsou v šesti! Jejich branka je tedy prázdná.
56:45
Gimajev nahodil puk na Brusta od červené čáry. Domácí hrají, co potřebují.
56:12
Oddechový čas pro Slovan. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
55:40
Ozývá se publikum. Fanoušci Viťazu si uvědomují, že další domácí výhra je hodně blízko.
54:54
Proti zajímavé příležitosti domácích se musel vytáhnout Brust. Ten se stačil rychle přesunout.
53:01
Domácí jsou v plném počtu a už jsou hodně blízko výhře.
52:54
Další šance Slovanu. V jedné z nich neuspěl Jakub Valský!
52:35
Snížení měl na holi Marek Ďaloga! Jeho střela z osy hřiště prošla Sätterimu pod betony, ovšem za již překonaného brankáře zaskočil kapitán Semjonov!
51:39
Domácím se podařilo vyhodit!
51:04
Domácí jsou ve čtyřech.
50:59
Slovan bude v početní výhodě pokračovat! Igor Golovkov vyloučen za podražení.
50:52
Volej Cheechoa z levého kruhu vyrazil Sätteri do rohu. Přesilovka Slovanu se chýlí ke konci.
50:36
Další nahození Nicka Plastina. Sätteri mnoho neviděl, ale dokázal puk vyrazit.
50:06
Nahození Plastina se mezi tyče nevešlo. Hosté ale pokračují v náporu.
49:03
Alexandr Stěpanov podrazil Chipchuru a nabídl tak hostům přesilovku.
48:40
Hosté řešili přechod do útočného pásma nahozením, které musel přidržet v lapačce Sätteri.
47:36
Viťaz právě vstřelil branku!
Domácí opět vedou o dvě branky! Tečované nahození Semjonova od modré ještě Brust vyrazil, ale před brankou se nejlépe zorientoval ALEXEJ MAKEJEV, jenž kotouč poslal kolem nohou klečícího brankáře Slovanu do síťky – 3:1. Asistence: Miro Aaltonen a Alexej Semjonov.
47:05
Kokšarov rozmázl o hrazení Patrika Lušňáka. Otřesený hostující útočník se zatím marně sbírá z ledu. Už k němu přišel i lékař.
46:14
Jeff Taffe zkusil kličku do bekhendu, ale kotouč mu při zakončení sjel z hole. Sätteri tak ani nemusel zasahovat!
46:14
Jeff Taffe se dostal za záda domácích obránců a při pokusu o blafák jej fauloval Semjonov. Trestné střílení pro Slovan!
45:57
Hned po buly pálil Starosta, branku netrefil.
45:30
Nahození Ďalogy bylo tečované, ovšem kotouč skončil vedle domácí svatyně.
45:00
Kotouč vydoloval Katičev, ovšem zahrál na zakázané uvolnění.
44:52
Nyní se bojuje ve středním pásmu.
43:56
Akci domácích táhl Roman Horák. Ten dokonce vystřelil a Brust musel přidržet kotouč.
42:57
Jen jsem to dopsal, tak přišel kontaktní gól Slovanu! Jonathan Cheechoo se z pravé strany natlačil před Sätteriho, který jeho střelu ještě vyrazil, ovšem kotouč dokázal ze vzduchu trefit do odkryté klece dojíždějící JEFF TAFFE – 2:1. Asistence: Jonathan Cheechoo.
42:46
Domácí zvládají úvod třetí části velmi dobře. Zatím soupeře nepustili do šance.
41:51
Akci Viťazu zastavil hvizd sudího. Hra se vrací před Sätteriho.
41:07
Aaltonen si zpracovával puk vysokou holí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:56
Od modré pálil Plastino, domácí branku netrefil.
40:18
Tohle byla obrovská šance Viťazu! Afinogenov vybojoval za brankou kotouč a předložil ho úplně volnému Alexeji Makejevovi. Ten naštěstí pro hosty minul Brustovu klec!
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 20:07.
Ve druhé části gól nepadl a Viťaz tak stále vede nad Slovanem 2:0. Hosté sice měli většinu času územní převahu, ale přes kvalitně pracující defenzivu soupeře se těžko prokousávají. A pokud něco projde, tak své spoluhráče jistí spolehlivý gólman Sätteri,

39:48
Po přejetí modré čáry vypálil Jakub Valský. Jeho projektil vyrazil do rohu Sätteri.
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé části hry.
38:41
Stěpanov v rohu odstavil od kotouče Švarného a hosté se musejí zase bránit.
37:32
Gól na 3:0 měl na holi Soloduchin! Ten zblízka nedostal kotouč za Brusta.
37:16
Výborné střídání domácích. To se většinu druhé třetiny bránili, ale teď mají velký tlak!
36:47
Z ostrého úhlu pálil Makejev, Brust kotouč zkrotil.
36:13
Nahození Golovkova zastavil pravým betonem Brust.
35:28
Jeglić prodloužil kotouč až k Sätterimu. Domácí brankář rozehrál Jeřábkovi.
35:01
Puk je tentokrát v hledišti. Do konce druhé části zbývá pět minut.
34:48
Kotouč byl sražen mezi střídačky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
34:23
Obránce Katičev se z pravé strany rozjel proti Brustovi. Ten má kotouč ve výstroji a je tu opět čas pro reklamní přestávku. Domácí trefili ve druhé části branku teprve podruhé.
33:59
Hráči Slovanu jsou na ledě v plném počtu.
33:22
Roman Horák při kličkované ztratil kotouč a hosté tak opět vyhazují.
32:58
Hostům se podařilo vyhodit.
32:45
S ranou Aaltonena z pravého kruhu si poradil Brust. Gólman Slovanu přerušil hru.
31:58
Nick Plastino vytrčil koleno proti Kokšarovovi a přesilovku si zahraje také Viťaz.
31:39
31:30
Jedovatou střelu Viedenského vyrazil Sätteri. Dorážka Jegliče pak skončila mimo.
31:03
Hosté několikrát ohrozili gólmana Sätteriho. Činili se zejména obránci, ale finský brankář je dnes bezchybný.
30:45
Dobrá zpráva pro fanoušky Slovanu. Jonathan Cheechoo své zranění rozchodil a už se zapojil do přesilové hry Belasích.
29:38
Šiška byl ale faulován Jurijem Kokšarovem. Ten dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
29:38
Dobře to udělal Juraj Šiška, který přebruslil obránce a zakončoval bekhendem. Trefil ale jen hruď Sätteriho!
28:43
Po Kubalíkově přihrávce se snažil zakončovat Zigo. Defenziva Viťazu zapracovala spolehlivě.
28:00
Horák jen nastřelil kotouč za Brustovu branku. Domácí zřejmě spoléhají, že by hostující gólman mohl ještě jednou chybovat v rozehrávce.
27:34
Po ráně Jeffa Taffea přerušil hru Sätteri. Následuje reklamní přestávka.
26:10
Domácí jsou zataženi a vyčkávají na brejky. Zatím jim tato taktika vychází.
25:39
Hosté se dlouho drží v útočné třetině. Do šancí se ale nedostávají.
24:50
Cheechoo zamířil do útrob stadionu. Zřejmě pro dnešek dohrál.
23:43
Cheechoo odešel na střídačku jen s pomocí spoluhráčů. Nutno říci, že Semjonov mu rozhodně neublížil úmyslně.
23:43
Jonathan Cheechoo v rohu bojoval o kotouč se Semjonovem a doslova od protihráče odlétl. Kanadský forvard Slovanu zůstává ležet na ledě.
23:30
Sätteri nyní dostal pukem do masky. Finský gólman domácích si ještě nechává důležitou součást své výstroje upravit u střídačky.
23:15
Valský našel bekhendovou přihrávkou Patrika Lušňáka, který si sjel na zadní tyč, ovšem Harri Sätteri se bleskově přesunul a stále drží čisté konto!
23:02
Brust rozehrával za svou brankou. Na rozdíl od situace v úvodu utkání to zvládl a založil akci svého týmu.
22:07
Hra je přerušena. Domácí obránce Igor Golovkov totiž dostal tečovaným kotoučem do tváře. Golovkov odchází do kabin na šití.
21:35
Hostující hráči byli vytlačeni k mantinelu. Obrana Viťazu pracuje velmi dobře.
20:43
Hosté se hned od začátku třetiny snaží dostat soupeře pod tlak. Zatím ale neohrozili Sätteriho.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:20.
Úvodní třetina vyšla mnohem lépe domácímu Viťazu, který vede nad Slovanem 2:0. Domácím hodně pomohl už po 75 sekundách hry gólman bratislavského celku Brust, který při rozehrávce za brankou chyboval, což potrestal jednoduchým gólem Miro Aaltonen. Belasí poté nevyužili dvě přesilovky a v 16. minutě naopak při svém prvním oslabení inkasovali, když Brust neviděl střelu Alexeje Kopejkina od modré čáry.

19:49
Od modré ještě pálil Plastino, ovšem Sätteri si poradil.
19:01
Poslední minuta první třetiny.
18:56
Dopředu vyrazil Afinogenov. Zkušený útočník následně hledal z druhé vlny najíždějícího obránce Semjonova, ovšem ten už o puk přišel.
18:11
Belasí se až teď ujali kotouče a snaží se něco vymyslet.
17:04
Zajímavé střely vyslali na hostující branku Kempe či Aaltonen. Brust odolal.
16:50
Domácí jsou při chuti a jejich třetí formace teď točí soupeře v útočném pásmu.
15:52
Domácí přesilovou hru rychle využívají a vedou o dva góly! Od modré čáry nahodil kotouč na branku ALEXEJ KOPEJKIN a gólman Brust přes clonícího Soloduchina vůbec nic neviděl. Asistence: Jakub Jeřábek.
15:35
Za hákování je vyloučen Ivan Švarný. Přesilová hra pro domácí.
14:45
Chipchura nahodil kotouč za domácí branku. Tam o něj bojuje Cheechoo.
13:58
Odvážný průnik obránce Igora Golovkova skončil sraženou střelou. Je tu reklamní přestávka.
13:44
Kubalík rozjel Marka Ďalogu, jehož střela z úhlu skončila vedle branky.
12:47
Belasí si teď vytvořili územní převahu. Jejich pobytu v útočné třetině schází střelba.
11:50
Ofsajd hostí. Buly ve středním pásmu.
11:15
Hostující obranu pozlobili Aaltonen s Kempem. Barry Brust musel dvakrát zasahovat.
10:13
Domácí jsou v plném počtu.
09:54
Druhá polovina přesilovky už není od Slovanu tak dobrá. Domácí nyní vyhodili.
09:08
Mohlo být vyrovnáno! Po dělovce Tomáše Kundrátka zasáhl Sätteri s obrovským štěstím. Puk lapačkou vyrazil jen před sebe a ještě musel čelit dorážce, kterou zneškodnil ve spolupráci s obráncem Golovkovem.
08:12
Slovan bude hrát druhou přesilovou hru. Za vysokou hůl je vyloučen Jurij Katičev.
07:51
Domácí se po skončení oslabení snaží hrát. Slovan se musí bránit.
07:00
Domácí jsou v tuto chvíli kompletní.
06:57
Po nahození Plastina se snažili zamést kotouč na branku Nedorost s Jegličem. Obrana Viťazu si poradila.
06:21
Nyní se podařilo vyhodit Soloduchinovi. Hodně nepovedená přesilovka Belasích.
06:06
Nedorost ztratil kotouč a domácí mohou pošetřit cenný čas.
05:34
Z úhlu to zkoušel Jonathan Cheechoo. Sätteriho nepřekonal a domácí vzápětí vyhodili.
04:58
Domácí Jurij Kokšarov krosčekoval Tomáše Ziga. Slovan tak bude hrát první přesilovku.
04:04
Jeřábek založil křížným pasem zajímavou akci svého týmu. Vyglazov ale hostující klec netrefil.
03:35
Domácí se zaměřují na obranu a čekají na brejky a chyby soupeře. Jedna už dnes přišla.
02:59
K zakončení z levé strany se dostal Chipchura. Puk končí pod Sätterim.
02:35
Za branku musel také domácí brankář Sätteri, který si na rozdíl od Brusta počínal bezchybně.
01:15
Obrovská chyba brankáře Barryho Brusta, který doslova daroval domácím vedoucí gól! Gólman Slovanu se vydal pro kotouč za svou klec, kde však puk odevzdal napadajícímu MIROVI AALTONENOVi a ten už to měl po rychlém objetí branky jednoduché. Bez asistence.
00:32
Elitní formace Slovanu výborně forčekovala a donutila domácí k chybě v rozehrávce. Viťaz se tak nyní musí bránit.
00:11
Po úvodním vhazování se dostali ke kotouči domácí.
00:01
Hymny jsou za námi. Oba kapitáni se ještě pozdravili s rozhodčími a nyní již přijde na řadu úvodní buly.
Zazní státní hymny Slovenska a Ruské federace.

HC Viťaz: Säteri (Saprykin) – Golovkov, A. Semjonov (C), Katičev, Jeřábek, Voronkov, Gimajev, P. Lukin – Al. Stěpanov, Kokšarov, Cyganov – Afinogenov, Horák, Makejev – Kempe, M. Aaltonen, Kopejkin – Soloduchin, A. Nikulin, Vyglazov – Rubcov.

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Starosta, Kundrátek, Ďaloga, Meszároš (C), Plastino, Švarný, Pokorný, Rosandić – Cheechoo, Taffe, Chipchura – T. Kubalík, Zigo, Valský – Jeglič, Viedenský, Nedorost – Šiška, Lušňák, M. Hlinka.

Rozhodčí: Lavrentěv, Naumov – Misjur, Otmachov.
Česká stopa v utkání:
Jakub Jeřábek (VIT) – 17 zápasů, 7 bodů (1+6)
Roman Horák (VIT) – 18 zápasů, 5 bodů (1+4)

Tomáš Kundrátek (SLB) – 11 zápasů, 4 body (3+1)
Václav Nedorost (SLB) – 18 zápasů, 7 bodů (5+2)
Tomáš Kubalík (SLB) – 18 zápasů, 4 body (1+3)
Jakub Valský (SLB) – 18 zápasů, 3 body (1+2)
Radek Smoleňák (SLB) – 1 zápas, 0 bodů
Vzájemné zápasy ze sezóny 2015/16:
12.09. 2015: Viťaz – Slovan 2:5
16.01. 2016: Slovan – Viťaz 4:2
HC Viťaz:
Hokejisté Viťazu získali v 18 zápasech 28 bodů a na Západě jim patří osmé místo. V poslední době celek z Podolsku hraje velmi dobře, když z posledních deseti zápasů prohrál jen tři. Ze svého stadionu si navíc Viťaz udělal nedobytnou tvrz, ztratil zde sice hned první utkání sezóny, ale dalších sedm duelů už skončilo jeho triumfy. Naposledy hráči tohoto klubu přehráli právě před svým publikem 3:2 Medveščak.
HC Slovan Bratislava:
Bratislavský celek uhrál z 18 zápasů 24 bodů, což v konferenční tabulce stačí na průběžné desáté místo. Belasí mimo příčky, které zaručují postup do play-off, srazila nedávná série, kdy ze šesti zápasů uhráli jen čtyři body. Teď už se ale svěřenci kouče Miloše Říhy zase nastartovali a poslední tři duely vyhráli. Naposledy zvítězili 5:3 na půdě silného Dinama Moskva.
Vítám tu všechny fanoušky dobrého hokeje! KHL pokračuje v pátek dvěma zápasy a já Vám prostřednictvím textového on-line přenosu přiblížím duel mezi Viťazem a Slovanem Bratislava. O něco lépe je na tom celek z Podolsku, který je v tabulce Západní konference osmý. Slovan je desátý se čtyřbodovou ztrátou na Viťaz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.