S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 5 128 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl ani jeden Čech či Slovák.
STATISTIKY ZÁPASU

Střely na bránu: 25 – 26
Vhazování: 32 – 31
Hity: 15 – 12
Trestné minuty: 8 – 8
Dnešní utkání je tedy u konce a domácí Vladivostok si připisuje dva body za vítězství 5:2! O osudu zápasu rozhodla již první třetina, kterou domácí borci ovládli pěti góly, a nic na tom nezměnila ani slabší druhá perioda v podání Admiralu. Právě v druhé části Lada dokázala snížit dvěma trefami, nicméně poslední fáze zápasu už gólovou radost ani jednomu týmu nepřinesla. Po dvou prohrách tak domácí vítězí a hosté si naopak připisují třetí ztracený zápas v řadě.
59:59
Celou powerplay sice Lada odehrála v útočném pásmu, ale z kombinace vyplynula jen jedna nepřesná střela, po které domácí vyhazují kotouč.
59:23
Hosté se ještě snaží o korekci skóre a odvolávají brankáře!
59:23
Oddechový čas pro domácí.
59:01
Hráči Admiralu jsou velmi pasivní a z hlediště se ozývá pískot. Tato reakce fanoušků je ale stoprocentně zasloužená.
58:42
Bobkov teď prožil těžké chvilky. Dělovka Korjagina sice prolétla vedle brány, ale poté se puk odrazil příhodně k jednomu z hostů, který se snažil dorážet. Bobkov připraven!
58:03
Hrají se poslední dvě minuty zápasu. Vladivostok se pořád snaží o dobytí útočného pásma, nicméně zatím je tato snaha stále neúspěšná.
57:34
Domácí se s ničím nerozpakují a bez potíží posílají puk jen do středního pásma. Znovu se následně formují poblíž modré čáry, kterou pozorně stráží.
57:01
Sotnieks se z pozice obránce vydal na útočný výlet, ale puk mu v souboji s obráncem Vladivostoku ujel a Bobkov touš v klidu přikryl lapačkou.
56:18
Naději mohl vykřesat Viktor Komarov! Hostující útočník byl sám mezi kruhy, avšak svižným projektilem minul Bobkovovu bránu!
55:43
Hosté se sice snaží kombinovat v pásmu soupeře, ale zatím se ne a ne vymanit z blízkosti modré čáry. Myslím, že tři branky už Bobkov nepustí.
55:09
Rozehrávku domácích teď dobře napadala třetí útočná formace hostů. Bočarov nakonec dokázal nahodit puk na bránu a Krysanov se pokoušel o dorážku. Neúspěšně!
54:39
Aktivní Jason Akeson byl první u vyhozeného kotouče, ale poté uhýbal soupeři, který ho chtěl dohrát a to vedlo ke ztrátě puku.
53:48
53:39
Stanislav Bočarov skvěle napadal a donutil Bobkova k chybné rozehrávce. Navíc u zadního mantinelu ušetřil několik velmi cenných vteřin.
53:06
A přichází další pokus Jonathona Bluma. Ježov puk tentokrát neudržel, ale vedle jeho brány nebyl nikdo, kdo by mohl dorážet.
52:44
Domácí se pořád dokázali držet v útočném pásmu a tentokrát to byl Sabolič, kdo pálil z pravé strany. Puk letěl hodně vedle brány.
52:03
První zakončení v této početní výhodě si připsal domácí obránce Jonathon Blum. Kotouč se však třepotá v Ježovově rukavici.
51:48
Georgij Bělousov (TOG) až příliš důrazně atakoval domácího obránce a jsou z toho dvě trestné minuty za vražení na hrazení.
50:34
Tentokrát se Akeson po buly dostal k pořádnému zakončení, avšak touš letěl jen doprostřed brány, kde stál pozorný Ježov.
50:25
Akeson dobře napadal rozehrávku soupeře a po jeho zásahu se puk odrazil k Ježovovi. Ten raději schoval kotouč pod lapačkou.
50:03
49:53
Podruhé během půl minuty se domácím podařilo vyvézt puk z vlastního pásma. Přesilová hra Lady za chvíli skončí.
49:05
Sražená střela z pravého kruhu skončila před brankovištěm Igora Bobkova a Bělousov se pokusil dorazit puk do sítě. Bobkov se skvěle roztáhl a šanci zneškodnil!
48:42
Po nepříliš urovnané kombinaci zkusil Filatov překvapit Bobkova po vyjetí zpoza brány. On ani Bumagin další střelou neuspěl.
48:03
Přesilová hra pro Ladu Togliatti. Oskars Bartulis (VLD) u mantinelu zastavoval pronikajícího soka, ale počínal si mimo rámec pravidel a dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.
47:55
V útočném pásmu se cosi kloudného pokusili vymyslet domácí hokejisté. Ohrozit Ježova v bráně Lady se jim ale nepodařilo.
46:46
Dva domácí hráči se okamžitě po vyhraném buly vydali do přečíslení. Akeson hledal Kazakova, ale do jeho přihrávky obětavě padl Aronson s Filatovem a Ježov celou situaci dokázal vyřešit.
46:35
Krátká komerční přestávka je minulostí a pokračuje se ve hře v pásmu Admiralu. Během pár vteřin se ale puk odrazil až do ochranné sítě a znovu je přerušeno.
45:59
Ani domácí si nevedli o moc lépe a ke střele se tak po rychlé akci směrem vpřed dostal bek Lady. Zakončení bylo nepřesné.
45:31
Jeden z hostů se pokusil prosadit proti přesile v modrých dresech. Výsledkem byl jen pád na led a ztráta kotouče.
44:47
Ilja Ježov si připisuje úspěšný zákrok. Akeson totiž přečíslení tří na dva vyřešil bombou z pravého křídla, se kterou hostující brankář neměl potíže.
44:18
Nyní to pro domácí vypadalo nadějně. Kazakov si vyměnil puk se spoluhráčem a sjel si před bránu. Tam sice přilétla přihrávka, ale pro Kazakova byla příliš prudká.
43:43
Stále se hraje především ve středním pásmu. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu v defenzívě.
42:58
Další neúspěšný atak Lady a kotouče se u mantinelu ujímají domácí borci. Ti s rozehrávkou rozhodně nespěchají.
42:29
Hostům se ani nadvakrát nepodařil přechod přes střední pásmo. Admiral se na začátku třetí části prezentuje velmi pečlivou hrou.
41:42
I po následném buly se Vladivostok usadil v útočném pásmu a štěstí tentokrát zkusil Vadim Krasnoslobodcev. Svižná rána končí v náruči Ilji Ježova.
41:29
Hned tři střely v krátkém časovém úseku nyní letěly na Ježova. Dvě byly nepřesné, třetí už hostující brankář v pohodě lapil.
40:53
Za domácí se o první ofenzivní akci třetí části pokoušel Kazakov. Kotouč byl ve středním pásmu protečován až na střídačku hostujícího celku.
40:27
Ivanov se pokusil o individuální akci a dostal se až k zadnímu mantinelu. Tam ho odzbrojil důrazný Jonathon Blum.
40:01
Další třetina začne přibližně v 13:15.
Také druhá část utkání je za námi a tentokrát už to pro hosty vypadá lépe. Díky Ivanovovi s Bělousovem totiž Lada dokázala snížit na aktuální skóre 5:2 a to hostům dává aspoň malou naději. Přesto si musí svěřenci Artis Abolse ve třetí periodě opravdu máknout!
40:00
39:36
Hraje se poslední minuta druhé třetiny a domácí jsou pod velkým tlakem. Dvě střely na Bobkova ale byly skvěle zblokovány!
38:54
Znovu se dostáváme do pasáže, kdy se hra přelévá ze strany na stranu. Nejprve Bobkov a poté Ježov však proti nájezdům ze strany uspěli.
38:03
Rychlý přechod do útočného pásma předvedli také domácí hokejisté. Následovala však jen střela, kterou si Ježov pohlídal.
37:52
Lada bleskově přenesla hru k Bobkoviv a Bumagin se po obkroužení brány pokusil zakončit k tyči. Neuspěl, ale puk se odrazil před brankoviště, kde stál jeden z Bumaginových spoluhráčů. Tomu byla hokejka pro změnu zablokována.
37:22
Nyní se ale hosté připravili o kotouč vinou nepřesné rozehrávky. Je z toho zakázané uvolnění a buly u Ježova.
36:32
Stále se domácí hokejisté nemohou dostat do tempa a odolávají ataků soupeře. Opravdu hodně důležité bude, zda se hostům ještě podaří snížit do konce této třetiny.
35:56
Už už to vypadalo na nadějnou střeleckou pozici, nicméně nakonec hosté celou akci překombinovali.
35:02
Domácí hokejisté se po druhé brance ve své síti dostávají pod tlak. Případná třetí branka do konce periody by sebevědomí Admiralu velmi nalomila.
33:35
Togliatti právě vstřelilo branku!
Přesilová hra je bleskově využita! Hosté se okamžitě usadili v útočném pásmu, Viktor Komarov šikovně u mantinelu přenechal kotouč pro GEORGIJE BĚLOUSOVA a ten přesnou střelou propálil domácího brankáře. Nutno říci, že Bobkov toho přes clonícího soupeře moc neviděl. Asistence: Viktor Komarov
33:20
První přesilová hra pro hostující celek. Anton Volčenkov (VLD) před vlastní bránou příliš šermoval hokejkou a dostává trest na 2 minuty za vysokou hůl.
32:21
Nyní už se zase pokračuje ve hře a domácí se provinili zakázaným uvolněním. Puk se vrátí do pásma Vladivostoku.
31:59
Hráči Admiralu hru přesunuli na druhou stranu a donutili Ježova k zákroku a sudí k zastavení časomíry. Následuje komerční přestávka.
31:13
Hosté výrazně zpřesnili svou hru a slaví svou první branku v utkání! Po střele od modré čáry sice Bobkov zakročil, ale puk se zničehonic zjevil za zády domácího gólmana a ANDREJ IVANOV touš pohotově dorazil do sítě. Asistence: Alexandr Bolšakov, Nikita Filatov
30:58
Hosté se snaží uklidnit hru za svou bránou. Oba celky mezitím střídají.
30:22
Nejprve se za obranou Vladivostoku zjevil hostující forvard, kterého skvěle vychytal Bobkov a poté si to dopředu namířil pro změnu Krasnoslobodcev. Také on byl v souboji tváří v tvář zpacifikován gólmanem.
29:26
Hra má momentálně ohromný spád. S další akcí přispěchali domácí, nicméně při přečíslení šla přihrávka na paty jednoho z útočníků.
28:40
Maxim Kazakov se výborně protáhl po pravé straně a vyslal na Ježova dobrou ránu. Hostující gólman sice zasáhl, avšak kotouč se překutálel přes jeho rameno a chvíli se povaloval v brankovišti. Domácí toho využít nedokázali.
28:17
Na přečíslení to vypadalo i v podání Lady, avšak celá akce byla zastavena správně odpískaným ofsajdem.
28:01
Po komerční přestávce šli dva domácí hráči na jediného obránce soupeře, ale přihrávka na Roberta Saboliče nebyla zrovna nejpřesnější a potenciální gólovka byla zhacena.
27:22
Hosté sice vyhráli buly a dokázali zakombinovat v útočném pásmu, ale výsledkem byla jen střela, která skončila v rukavici pozorného Bobkova.
26:59
Zakázané uvolnění Admiralu Vladivostok! Hra se stěhuje před Igor Bobkova.
26:33
Naopak mohli zahrozit opět domácí. Museli by ale lépe vykombinovat přečíslení tří proti dvěma, které bylo výrazně zbrzděno zpětnou přihrávkou.
25:56
A další nepovedený pokus o založení útoku. Hostům opravdu vůbec nic nevychází.
25:28
Nahození hostů končí na hokejkách domácích beků. Takto se Lada do gólové šance rozhodně nedostane.
24:48
Velká šance domácích! Jeden z hráčů Admiralu dostal přihrávku přes celou šíři útočného pásma a z první dobře vypálil. Kotouč prolétl pár centimetrů vedle brány.
24:14
Sražená střela vylétla až do ochranné sítě za bránou Iljy Ježova. Vhazovat se tak bude opět v pásmu hostujícího celku.
23:48
Zdá se, že ani po přestávce se hra Lady nijak moc nezmění. Domácí mají také na začátku druhé periody menší převahu a snaží se dobýt Ježovovu svatyni.
23:13
Andrej Sigarjov předvedl na útočné modré čáře pěkné kličky, ale na víc už mu nezbyly síly a odjíždí střídat.
22:54
Opět se Admiralu nepodařilo založení útoku. Po jde podél mantinelu bleskově zpátky až k Bobkovovi.
21:56
Na obou stranách jsme zaregistrovali nepovedený pokus o přechod do útočného pásma. Hraje se převážně v neutrální zóně.
21:18
Nyní ale po uhašení hrozícího brejku soupeře přichází zakázané uvolnění v podání domácích borců. Vhazovat se tak bude po levé ruce Igora Bobkova.
20:44
Domácí vstupují aktivně i do druhé části. zatím sice nedokázali zakončit, ale kombinují velmi blízko Ježovovy svatyně.
20:01
Další třetina začne přibližně v 12:26.
První třetina zápasu je u konce a výrazně spokojenější jsou domácí hokejisté. Ti totiž úvodní periodu naprosto ovládli a po dvou brankách Saboliče, jednomu zásahu Akesona, Sigarjova a Lugina vedou jednoznačně v poměru 5:0! Hosté už utkání budou obracet velmi těžce a troufnu si říct, že již nyní je rozhodnuto.
20:00
19:52
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
A nakonec ještě přichází pátá branka domácích! Hosté zaváhali u mantinelu, kde se krásně uvolnil Krasnoslobodcev. Tomu sice puk ujel, ale Sajustov ho dokázal přisunout ke zcela volnému DMITRIJI LUGINOVI, jenž Ježova v pohodě propálil. Asistence: Dmitrij Sajustov, Vadim Krasnoslobodcev
19:19
Také po vhazování u Igora Bobkova se u kotouče udrželi hosté. Následovaly dvě zakončení, které si však domácí brankáře bezpečně pohlídal.
18:58
Nyní ale Bobkov špatně rozehrál a Lada si po dlouhé době připsala zakončení. Taylor Aronson pálil od modré jen do náruče domácího gólmana.
17:56
Hráči Admiralu mají pořád jednoznačně navrch. Lada se už několik minut neobjevila u Bobkova, který dosud nemusel řešit jedinou větší šanci.
17:36
Domácí se už zase snažili proniknout do útočného pásma, nicméně potřetí v krátkém časovém úseku je zastavil čárový rozhodčí, který zpozoroval ofsajd.
16:59
Po akci Lugina se do sebe pustili Vladimir Maleňkich (TOG) s Michailem Fisenkem (VLD). Výsledkem jsou čtyři trestné minuty za hrubost pro oba zúčastněné.
16:59
16:57
Hosté v obraně dělají neskutečné chyby! Další takové se dopustil Maleňkich a Lugin mohl jít sám na Ježova. neměl však rychlost a zakončit se mu podařilo jen do hrudi hostujícího brankáře.
16:21
A opět postavení mimo hru v podání Lady. Nyní se ale hra přesouvá až k Bobkovovi.
15:59
Po další chybě v rozehrávce hostů se domácí mohli znovu prodrat do útočného pásma. Tentokrát je ale zastavil ofsajd.
15:36
Ani po čtvrté brance domácích se hosté ne a ne vymanit z útlumu. Téměř každá akce končí nepřesností ve středním pásmu.
14:13
Jenže místo změny herního projevu se hosté musí smířit se čtvrtou brankou ve své síti. Bolšakov se za Ježovem prezentoval fatální chybou, když doslova namazal kotouč na hůl ANDREJE SIGARJOVA. Ten se okamžitě vymotal zpoza brány a po ledě dostal puk za záda Ilji Ježova. Bez asistence.
13:36
Hosté jsou úplně rozhozeni a prakticky nic se ji nedaří. Bude potřeba opravdu hodně rychlá změny herního projevu.
12:55
Lada si vybrala oddechový čas a dochází k očekávané změně v brankovišti. Edgarse Masalskise nahrazuje Ilja Ježov.
12:55
Tak tohle už pro hosty vypadá velmi špatně! Expsarťanský útočník ROBERT SABOLIČ dostal po výborné kombinaci spoluhráčů přihrávku na pravou stranu útočného pásma a střelou z první poslal puk přesně k tyči brány přesunujícího se Masalskise. Asistence: Jonathon Blum, Vladimir Tkačjov
12:34
Na Masalskise už v rámci přesilové hry letěly dvě solidní střely od modré čáry, ale ani jedna se nedostala až k hostujícímu gólmanovi.
12:11
Navíc přichází trest pro Kristapse Sotniekse (TOG). Lotyšský bek si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění a to znamená přesilovou hru pro Admiral Vladivostok.
11:01
Už vše vypadalo na to, že domácí rychlou akci tři na tři překombinovali, ale nakonec je tedy branka na 2:0! U zadního mantinelu se kotouče chopil Kazakov, který touš přisunul na hokejku JASONA AKESONA. Zámořský forvard rychle vyjel zpoza Masalskisovy svatyně a parádní střelou na bližší tyč překonal špatně postaveného brankáře. Asistence: Maxim Kazakov, Arťom Zemčjonok
10:13
Sledujeme nezáživnou a spíše bojovnou pasáž první třetiny. Ani jeden z celků se ne a ne usadit v pásmu soupeře.
09:38
Kotouč si to namířil k Bobkovovi a ten touš přikrývá před dojíždějícím protihráčem. Nařízeno buly po pravici domácího brankáře.
08:57
Domácí nyní dvakrát důrazně dohráli soupeře, což přineslo vzruch v hledišti. Jednalo se o čisté zákroky a vylučovat se proto nebude.
08:34
Ofenzivní snaha Admiralu zastavena vinou ofsajdu. Po krátké komerční přestávce se již ale opět pokračuje ve hře.
07:53
Hosté se pokusili o bleskovou odpověď, nicméně v útočném pásmu nic moc zajímavého nevymysleli. Kontrolu nad kotoučem přebírají opět domácí.
06:40
Domácí se dobře pohybovali v útočném pásmu a nakonec slaví úvodní banku zápasu. Střelu od modré čáry Masalskis vyrazil jen k mantinelu, kde byl nejrychleji Zemčjonok a jeho bleskové nahození u brankoviště dokázal tečovat skvěle postavený ROBERT SABOLIČ! Pátá branka slovinského útočníka v tomto ročníku. Asistence: Arťom Zemčjonok, Anton Volčenkov
05:59
Maxim Rybin se uvolnil za Bobkovem a dokázal oslovit volného beka na modré čáře. Nahození na bránu domácího celku bylo zastaveno ještě před brankovištěm.
05:36
Nahození ze středního pásma dolétlo až do rukavice Igora Bobkova. Ten raději přerušuje hru.
05:24
Nebylo to nic slavného, avšak přeci jenom se hráči Admiralu na chvíli dostali do pásma soupeře. Tentokrát to bylo bez zakončení.
04:54
Koněv uklidňuje hru za bránou domácího týmu. Uvidíme, jakou zajímavou rozehrávku za chvíli předvede.
04:08
Hned po buly předvedl Masalskis poměrně nejistý zákrok, když puk vyrazil jen mezi kruhy. Následná dorážka naštěstí pro hosty nebyla přesná.
04:03
Až po čtyřech minutách a třech vteřinách hry jsou sudí donuceni k hvizdu. Tkačjov se totiž rozjel na pravé straně a svižnou střelou zaměstnal Edgarse Masalskise.
03:28
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Jsou odehrány více než tři minuty a zatím se nepřerušovalo.
02:34
Po nepřesné rozehrávce Igora Bobkova šel puk jen na hokejku hostujícího hráče. Ten se pokusil využít zaváhání domácího brankáře, ale puk nenasměroval mezi tři tyče.
01:58
Jenže nyní už je touš v neutrální zóně a do výhody se dostávají pro změnu domácí. Pětice hráčů Lady je totiž dlouho na ledě a její pohyb už není tak ladný.
01:29
Jeden z domácích beků zaváhal na útočné modré čáře. Hosté se díky tomu prodrali až před Bobrova.
00:48
Na druhé straně si před brankáře sjížděl Krysanov, nicméně přihrávka od FIlatova mířila jen do rohu kluziště.
00:22
Admiral se okamžitě usazuje v útočném pásmu. Dokonce už vyprodukoval jednu střelu od modré čáry, avšak kotouč se zastavil ještě před Masalskisem.
00:01
Hymna je za námi a do úvodního buly zápasu tak zbývá jen několik málo vteřin.
Hráči obou celků již jsou na ledové ploše. Následuje státní hymna Ruské federace.

Admiral Vladivostok: Bobkov (Serebrjakov) – Blum, Bartulis, Zemčjonok, Volčenkov, Koněv, Gavrilenko, Kurašov – Tkačjov, Sabolič, Sajustov – Kazakov, Wright, Akeson – Fisenko, Lugin, Krasnoslobodcev – Makarenko, Alexandrov, Sigarjov – J. Jakovlev.

Lada Togliatti: Masalskis (I. Ježov) – Aronson, Sotnieks, Gurkin, Maleňkich, A. Bolšakov, Korjagin – Krysanov, Filatov, Bumagin – Šenfeld, Bělousov, V. Komarov – Ivanov, Rybin, Bočarov – Achmetov, Zernov, Valujskij – A. Strelcov.

Rozhodčí: Bukin, Ovčinnikov – Metalnikov, Sirotkin.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Na soupiskách týmů není ani jeden český či slovenský hokejista.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

29.12.2015 Lada – Vladivostok 1:5
29.9.2015 Vladivostok – Lada 1:0
18.8.2015 Lada – Vladivostok 3:2 (příprava)
14.1.2015 Lada – Vladivostok 2:1
8.12.2014 Vladivostok – Lada 3:0
LADA TOGLIATTI

Hosté jsou na tom oproti domácím přeci jenom o něco lépe. Po jedenácti odehraných zápasech mají na svém kontě 14 bodů a to jim aktuálně stačí na devátou pozici v rámci Východní konference. Stejně jako Vladivostok však Lada prohrála tři z posledních čtyř zápasů a konečně by potřebovala zabrat. Naposledy navíc na ledě Chabarovsku nevsítila ani jednu branku.

ADMIRAL VLADIVOSTOK

Hokejisté Vladivostoku si zatím nevedou zrovna podle svých představ. Momentálně jsou totiž až na 13. příčce Východní konference a na domácím ledě navíc vyhráli pouze jedno ze čtyř dosud odehraných střetnutí. Domácí hokejisté jsou sice velmi produktivní a po deseti zápasech mají průměr tří vstřelených branek na zápas, avšak na druhou stranu v počtu inkasovaných gólů jsou horší už jen hokejisté Novokuzněcku, kteří se potácejí na poslední příčce.

20.9.2016 Vladivostok – Kazaň 3:4 sn.
14.9.2016 Ufa – Vladivostok 4:2
12.9.2016 Nižnij Novgorod – Vladivostok 2:3 sn.
10.9.2016 Soči – Vladivostok 6:5
8.9.2016 Sp. Moskva – Vladivostok 1:2