KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Dynamo Moskva - 23. září 2017   13:00

Astana
Astana
24:39' Puškarjov (Vey, Makljukov) • 34:29' Dawes (H. Karlsson) • 47:16' Dawes
3:5
(0:1, 2:2, 1:2)
Dynamo Moskva
04:04' N. Komarov  (Alexejev, Dm. Kazionov) • 30:17' Karsums  (Tarasov, A. Těreščenko) • 35:47' Boyd  (Kutějkin, Podšendjalov) • 54:58' Alexejev  (I. Nikulin, Igumnov) • 58:37' Tarasov  (Arťuchin)
Astana

To je ode mě z utkání Barys Astana – Dinamo Moskva vše. Přeji všem čtenářům příjemný zbytek soboty.
Na první branku jsme nečekali příliš dlouho, když se v 5' prosadil Nikita Komarov, když sklepl skákavý kotouč za Karlssonova záda. Tato branka byla v první třetině jediná a Dinamo tak odešlo do šaten za jednobrankového vedení.

Druhá třetiny byla na góly bohatá. Nejprve se podařilo Konstantinu Puškarjovovi vyrovnat po dobrém tlaku do branky, ale během necelých šesti minut šlo Dinamo Moskva zásluhou Martinše Karsumse zpět do jednogólového vedení! Pět minut před koncem druhé třetiny ovšem velmi dobře rozehrál Karlsson na vytaženého Nigela Dawse, jenž po rychlé stahovačce překonal Bočarova. Hosté však dokázali najít rychlou odpověď v podobě třetí branky, kterou si zapsal Dustin Boyd, když velmi dobře zabojoval na hranici brankoviště. Takže i po dvou třetinách odcházeli do šaten spokojenější hráči Dinama.

Třetí třetinu začal Nigel Dawes druhou vyrovnávací brankou, když prostřelil Bočarova z pravého kruhu. Už se zdálo, že se utkání protáhne do prodloužení, ale na to měl Andrej Alexejev zcela jiný názor a aktivní hrou na hranici brankoviště posunul svůj tým do zaslouženého vedení. V samotném závěru se domácí uchýlili k riskantní hře bez brankáře, což se Barysu vůbec nevyplatilo, protože rozehrávku zachytil na hranici modré čáry Arťuchin, který poslal Dannila Tarasova zpečetit utkání brankou do prázdné branky.

Dinamo právě vstřelilo branku!
Domácí bez brankáře velmi, ale velmi špatně rozehráli přes celou šíři středního pásma, kde přihrávku zachytil Jevgenij Arťuchin. Ten přenechal puk DANIILU TARASOVOVI, jenž měl velmi lehkou úlohu a dovolím si říci, že zásahem do prázdné branky pečetí dnešní utkání. Asistence: Jevgenij Arťuchin.
58:22'
Domácí brankář pouští šestého hráče do pole!
58:09'
Brankář Karlsson se hlásí o střídání.
57:42'
Domácím se pomalu a jistě krátí čas na zdramatizování zápasu.
54:58'
Po čtvrté v utkání jdou pět minut před koncem základní hrací doby do vedení hosté! Kapitán Dinama Ilja Nikulin skvěle našel zpoza levé tyče před brankou číhajícího ANDREJE ALEXEJEVA, jenž rychlým klepnutím do puku rozvlnil síť za Karlssonovými zády. Asistence: Ilja Nikulin a Ivan Igumnov.
54:42'
Domácím se teď nepodařilo potrestat chybu Dinama při rozehrávce ve vlastním pásmu.
54:27'
Střelu z mezikruží sráží Bočarov svou vyrážečkou do levého rohu.
54:18'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Konstantin Puškarjov – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Nikita Komarov – 5 min., bitka).
Další rvačka Puškarjov s Komarovem.
53:48'
Před Bočarovem se objevili Frattin s Dawesem. Hlavní rozhodčí však signalizuje hru vysokou holí.
53:16'
Karlsson se roztáhl jak nejvíce mohl, aby vyrážečkou vytěsnil střelu Salminena do ochranné sítě.
52:42'
Barys se stále drží v útočné třetině, ale hostům se stále daří držet hru u hrazení.
51:39'
Po Hietanenově střele od modré čáry se puk vymrštil kousek od levé tyče.
50:17'
Vyloučený Savčenko je zpět na ledě.
49:45'
Domácí odstřelují puk do nejbezpečnější zóny, tudíž za branku soupeře.
48:56'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Martinš Karsums – 10 + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).
48:17'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Savčenko – 2 min., držení protihráče).
47:16'
Astana právě vstřelila branku!
Hráči Barysu již po třetí v utkání vyrovnávají! NIGEL DAWES hledal Matta Frattina v mezikruží, ale puk srazil jeden z obránců na střed pravého kruhu, kde byl opět první jmenovaný a pohotovou střelou překonal přesouvající se ho Bočarova. Bez asistence.
46:37'
Po zákroku Karlssona se u pravé tyče řada hráčů pouští do slovní výměny.
46:20'
Trivino se za vlastní brankou se soupeřem vůbec nepáral a tvrdým nárazem jej posílá k zemi.
45:38'
Z ostrého úhlu se chystal ke střele Akolzin, ale puk mu sjel z čepele do levého rohu, kde nyní musí o kotouč bojovat.
44:53'
Po nepřesnosti dostává příležitost Arťuchin, jenž od modré čáry střílí vedle pravé tyče.
44:16'
Rozhodčí odpustili prohřešek jednomu hráči z Dinama. Barys Astana se pomalu a jistě usazuje v útočném pásmu.
44:03'
Na druhé straně zkoušel zakončit mezi Karlssonovy betony Tarasov, ale švédský brankář byl pozorný.
43:32'
Z Dallmanovy hole přišel pozdrav pro Bočarova v podobě střely ze středního pásma.
42:39'
Vyloučený Salminen opouští trestnou lavici a připojuje se ke svému týmu.
42:33'
A hostům se daří opět dostat kotouč do bezpečné vzdálenosti.
42:15'
Podél levého hrazení zavezl puk až za branku Trivino.
42:05'
Obránce Astany musí spěchat za vyhozeným kotoučem.
41:51'
Dawes přestřeluje branku ze středu levého kruhu.
41:20'
U levé tyče dostal Frattin přihrávku od Veye na bekhend, ale i tak se zkusil prosadit z rychlé otočky.
41:00'
Po středu hřiště zavezl puk do útočné třetiny Dawes.
40:45'
Obranná čtveřice začala oslabení vyhozením až k brance soupeře.
40:39'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Sakari Salminen – 2 min., vysoká hůl).
40:11'
Nikulinova rozehrávka šla pouze na zakázané uvolnění.
40:01'
40:00'
39:36'
Za brankou Dinama se snažil Rylov zastavit tažení domácích.
38:59'
Karlsson vytáhl pohledný semafor proti střele Alexejeva.
36:29'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Andrej Alexejev – 2 min., nedovolené bránění).
35:47'
Hosté jdou již po třetí v dnešním utkání do vedení! Po nevydařené přihrávce Andreje Kutějkina zabojoval před brankou DUSTIN BOYD, jenž se svou bojovností dokázal dostat až do zakončení u levé tyče, kde plácnutím do kotouče překonal Karlssona nad jeho pravým betonem. Asistence: Andrej Kutějkin a Arťom Podšendjalov.
35:11'
Na ledě začíná být poněkud dusno a nebezpečno.
34:45'
Sražený kotouč se dostal přímo na Těreščenka, který z ostrého úhlu minul odkrytou část branky!
34:29'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Arťom Lichotnikov – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Martinš Karsums – 5 min., bitka).
Karsums si to rozdal s Lichotnikovem.
Ihned po buly se strhla ve středovém kruhu bitka!
34:29'
Jak je to jednoduché! Domácí využívají přesilovou hru a po druhé vyrovnávají. Po vyhození rozehrál až od vlastní branky Henrik Karlsson na útočnou modrou, kde byl nebezpečný střelec NIGEL DAWES. Ten si stahovačkou na pravém kruhu vytvořil prostor a přesnou střelou kázal jaká je jeho silná stránka! Asistence: Henrik Karlsson.
34:13'
Hosté vyhazují a přesilová pětka musí pryč z pásma.
34:02'
U pravé tyče neuspěl Žajlauov.
33:36'
Dallman řídí přesilovou hru ze středu modré čáry.
33:10'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Jegor Zajcev – 2 min., naražení zezadu + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).
32:35'
Střelu z ostrého úhlu kryje Bočarov svou lapačkou.
32:19'
Hra se opět trochu vyrovnala. Rozjetý Barys inkasovaná branka zase trochu utahala.
31:00'
Sledujeme zatím čisté utkání. Dosud byli vyloučení jen dva hráči.
30:17'
To musí být dobrá sprcha pro domácí, kteří nyní naprosto diktovali tempo zápasu! Daniil Tarasov prodloužil hru na pravé křídlo, kde byl volný Alexej Těreščenko, jenž našel na protějším levém kruhu najíždějícího MARTINŠE KARSUMSE, který rychlou střelou zakončil k levé tyči. Karlsson se ještě snažil rychle přemístit, ale marně. Asistence: Daniil Tarasov a Alexej Těreščenko.
29:42'
Na druhé straně ale ukazuje Arťuchin, že umí taky vystřelit. Jeho tvrdou střelu do vzdálenější spojnice srazil Karlsson ramenem.
28:51'
Projektil Semjonova na Bočarova kvůli velkému provozu před brankou neprošel. Domácí však drží soupeře dále pod tlakem.
28:03'
Alexejev vyhazuje puk do středního pásma.
27:58'
Dinamo je pod velkým tlakem. Srovnávací branka dodala domácím hráčům plno energie.
27:20'
Rychlou střelou z buly Komarov nijak nezaskočil pozorného Karlssona.
25:40'
Po dobrém zákroku Bočarova je na hranici brankoviště stále velmi aktivní Vey, kterého z brankového prostoru vyprovází řada hráčů Dinama.
24:39'
Po velmi rychlé hře se daří domácím srovnat stav utkání! Střelu Alexeje Makljukova ze spodní části levého kruhu vyrazil Bočarov pouze před sebe na volného Lindena Veye, který kličkou zajel k levé tyči, kde dokázal kotouč prostrčit do zcela volného brankoviště. Tam byl se svou holí připraven KONSTANTIN PUŠKARJOV, jenž pouze došťouchl puk za brankovou čáru. Asistence: Linden Vey a Alexej Makljukov.
24:18'
Frattin si nedokázal obhodit obránce Dinama, ale zatím si puk stále drží na své holi.
23:42'
Dlouhé nahození za branku Dinama odvrací hráči hostí rychle zpět do střední třetiny.
22:57'
Na útočný výlet si vyjel Dallman, který v pravém rohu útočné třetiny posílá kotouč za brankou, kde dále operuje Vey.
22:15'
Alexejev z levého kruhu hledal žabičkou mezi kruhy Kazionova, k němuž přihrávka kvůli těsné obraně neprošla.
22:06'
Hra má opravdu velké tempo!
21:40'
Proti Savčenkově projektilu vystartoval Bočarov, jenž skvělým zákrokem přerušuje hru.
21:19'
Ve vysoké rychlosti zajížděl za brankou domácích Podšendjalov, odkud ještě před pravou tyčí zkoušel protlačit puk před branku.
21:00'
Bočarov pomáhá s rozehrávkou zpoza své branky.
20:38'
Domácí druhá pětka nyní na malou chvíli zamkla soupeře v obranném pásmu.
20:13'
Nejlepší střelec Barysu Nigel Dawes okamžitě vystartoval na levém křídle, odkud přestřelil branku Bočarova!
20:01'
20:00'
19:47'
Třetina se dohrává na polovině domácích.
19:02'
Arťuchin neudržel hru na své holi a Barys tak startuje do střední třetiny.
19:00'
Do konce první části zbývá jedna minuta.
17:47'
Nyní jsou v plném počtu hráčů i hosté.
17:39'
Po prudkém pasu se píská zakázané uvolnění a hra se vrátí před Karlssona.
17:03'
Vyloučení Polochov je zpět na ledě a domácí mají zkrácenou početní výhodu.
16:47'
Po propadu domácích vystartoval podél levého mantinelu Hietanen a na protější straně aktivní Salminen. Obránce Dinama ovšem zvolil individuální zakončení po kličce mezi kruhy.
16:07'
Po levém křídle se až k levé tyči dostal hladce Fin Salminen, ale Karlsson mu nenechal žádnou skulinku, kterou by dopravil kotouč za brankovou čáru.
15:47'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Martinš Karsums – 2 min., vražení na hrazení).
15:47'
Poměr sil na ledě se vyrovná. V levém rohu zůstává ležet Akolzin. Poměrně přísné vyloučení.
15:27'
Už se zdálo, že přesilová pětka bude muset opět opustit útočnou třetinu, ale modrou čáru uhájil Nikulin.
15:20'
Domácím se daří rychle vyhodit.
15:03'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Kirill Polochov – 2 min., krosček).
13:30'
Dietz po souboji za domácí brankou inkasoval pravděpodobně úder do levého kolene a odchází do kabin. Doufejme, že to nebude nic vážného a ještě ho v utkání uvidíme.
12:39'
Dinamo začalo být o něco aktivnější a Barys pohybu soupeře příliš nestíhá.
12:10'
Po rychlém přechodu modré čáry udělal Podšendjalov prostor na levém kruhu, kam také okamžitě poslal puk pro najíždějícího Boyda, který z bezprostřední blízkosti nad Karlssonem nevyzrál.
11:59'
Po kličce navíc se dostali domácí do postavení mimo hru.
11:31'
Od modré čáry to zkusil svou střelou Višněvskij.
11:06'
Arťuchin dostal krásnou přihrávku na levý kruh, odkud po zpracování pálil pouze do vyrážečky Karlssona!
10:30'
Hra je velmi vyrovnaná. Oba týmy si již dokázaly vytvořit pár nebezpečných šancí. Střely na branku: 4-10.
09:00'
Z ostrého úhlu dostal prudký pas před branku Boyd, jenž nedokázal zasunout kotouč mezi Karlssonovy betony.
08:35'
Z vrchu pravého kruhu pálil po zadovce Kanaďan Trivino, jehož střelu zblokoval jeden z hráčů hostí.
07:14'
Ze střední třetiny Nikulin šikovně nahodil kotouč do pravého rohu, kde byl první Karsums, jenž nad dvojicí hráčů Dinama nevyzrál.
06:31'
Z mezikruží Salminen přestřelil branku domácích.
04:58'
O rychlou odpověď na inkasovanou branku se pokoušel svým projektilem Lipin, ale Bočarov měl volný výhled a tak mohl předvést jistý zákrok.
04:04'
Máme tu první branku utkání! Andrej Alexejev na sebe u levého hrazení natáhl dva hráče Barysu, čímž udělal prostor před brankou pro přijíždějícího NIKITU KOMAROVA, kterému přišla pohotová přihrávka a se štěstím dopravil kotouč za Karlssonova záda. Asistence: Andrej Alexejev a Dmitrij Kazionov.
03:35'
Ihned po buly po levici Karlssona chtěl pálit z první Salminen, ale kotouč se mu zapletl mezi nohy.
03:19'
Boyd byl proti svému krajanu St. Pieerovi úspěšnější a Dinamo tak může dopředu.
02:46'
Tentokrát si z levého rohu vybruslil na střed kruhu Frattin, jehož střela mezi betony Bočarova postrádala potřebnou razanci.
02:24'
Odstřelovač Dietz přivítal tvrdou do levé spojnice Bočarova, který kotouč pouze vyrazil před sebe a pohotově jej přikryl lapačkou.
02:03'
Kutějkin podpořil svého kolegu za vlastní brankou a vyváží puk do středního pásma.
01:40'
Po nepřesné kombinaci dostávají hosté další možnost založit útočnou akci.
00:42'
Dinamu se přechod přes modrou čáru nepovedl a Savčenko čeká za brankou Karlssona.
00:23'
Na buly jsou úspěšnější domácí a Frattin okamžitě nahazuje kotouč do útočné třetiny, kam se z levého křídla vydává rovněž Dawes.
00:01'
Oba týmy jsou již nastoupeny a seřazeny na modrých čarách. Následují hymny Ruské Federace a Kazachstánu.

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dallman, Dietz, Savčenko, M. Semjonov, Lipin, Makljukov, Polochov – Dawes, Vey, Frattin – Žajlauov, Puškarjov, St. Pierre – Lichotnikov, Akolzin, Trivino – V. Nikulin, Markelov, Baldin – Gurkov.

Dinamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Rylov, I. Nikulin, D. Višněvskij, Hietanen, Solovjov, Kutějkin, J. Zajcev – A. Těreščenko, Karsums, Tarasov – Podšendjalov, Boyd, Salminen – N. Komarov, Alexejev, Dm. Kazionov – Arťuchin, Petunin, Igumnov – J. Jakovlev.
Vítám všechny příznivce hokejové KHL.

Dnes můžeme očekávat vyrovnaný duel mezi domácím Barysem Astana a Dinamem Moskva.

Barys v posledních pěti utkání zvítězil celkem třikrát, na což v posledním zápase zdolal Dinamo Minsk 4:1. Z celkových třiatřiceti bodů jich Kazaši nasbírali dohromady dvaadvacet a to celek z Astany dostává na čtvrté místo Východní konference. Rozšíří Nigel Dawes své statistiky? Zatím nasbíral 12 branek.

Dinamo má stejný počet bodů, ovšem má odehráno o dvě utkání více. Z posledních pěti klání zvítězil pouze dvakrát a to proti Ladě 3:2 a Sibiru 0:2. Je nutno dodat, že ve venkovních zápasech je celek z Moskvy velmi úspěšný. Z celkových pěti utkání podlehl pouze na ledě CSKA 3:1. Uvidíme, jak se Dinamu bude dařit i proti dnešnímu soupeři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.