KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Spartak Moskva - 24. srpna 2017   15:30

Astana
Astana
39:08' St. Pierre (Vey, Dawes) • 59:35' St. Pierre (Sagadajev, Markelov)
6562 diváků

To je z mé strany vše, příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Lukáš Radil (SPM) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:34
Je dobojováno, Barys Astana před více než šesti tisícovkami fanoušků vstoupil do nového ročníku vítězstvím 2:0 nad Spartakem Moskva. V závěru druhé třetiny poslal Barys do vedení Martin St. Pierre a ten samý hráč v poslední minutě utkání pojistil výhru domácího týmu trefou do prázdné branky.
59:35'
Astana právě vstřelila branku!
A už je to definitivní. MARTIN ST. PIERRE ve středním pásmu obral soupeře o puk, dojel s ním na útočnou modrou a odtud se do opuštěné moskevské svatyně trefil neomylně. Asistence: Anton Sagadajev a Vladimir Markelov.
58:44'
Při hře ve čtyřech na obou stranách tlak Spartaku přetrvává. Od modré tvrdě vypálil Dmitrij Kalinin, Henrik Karlsson ale parádním semaforem zachránil Barys!
58:01'
Situace se Spartaku komplikuje, právě Lajunen (SPM) se nechal lacino vyloučit za zbytečné držení ve středním pásmu.
57:41'
Finský bek ve službách Spartaku o pár sekund později pálil znovu, jeho projektil byl ale zblokován a domácí se poté osvobodili.
57:32'
Ville Lajunen dostal nabito na modrou a bez přípravy vypálil, puk ale skončil bezpečně skryt v Karlssonově výstroji.
56:48'
Anton Sagadajev (AST) se nechal zbytečně vyloučit za hákování, v závěru utkání tak Spartak bude mít možnost vyrovnat z přesilové hry.
55:42'
Hokejistům Spartaku Moskva už se čas na vyrovnání začíná povážlivě krátit, do konce třetí třetiny zbývá už jen něco málo přes čtyři minuty.
54:48'
Lukáš Radil nabil na modrou Kalininovi, jeho pokus z první ale Karlsson vytěsnil svou vyrážečkou.
53:59'
Spartak se z ničeho dostal k ohrožení domácí svatyně. Kotouč nahozený ze středního pásma se od zadního mantinelu nečekaně odrazil k volnému Nikoncevovi, ten ale na Karlssona z ostrého úhlu nevyzrál.
53:06'
Barys už se nikam nežene, Dawes teď jen nahodil puk do útočného pásma a odjel střídat.
52:19'
Exznojemský Corey Trivino se zčistajasna dostal ke střele z mezikruží, ta ale postrádala přesnost a kotouč proletěl vysoko nad břevnem.
51:38'
Sledujeme hlušší pasáž hry, ani jeden tým se teď nikam nežene a hra je plná nepřesností na obou stranách.
50:59'
Dnešní utkání sleduje 6562 diváků.
50:44'
Aktivní Nigel Dawes zavezl puk do útočného pásma, tam o něj ale Astanští zase rychle přišli.
49:55'
Nahození Alexandra Komaristého si Henrik Karlsson pohlídal a deset minut před koncem třetí třetiny přerušil hru.
49:08'
Arťom Lichotnikov a Anton Sagadajev ujeli do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný se ale nakonec ke střele nedostal, neboť mu puk v klíčový moment sjel z čepele!
48:17'
Nevysoký Maxwell ujel po pravém křídle a natlačil se téměř až před Karlssona, zakončení mu ale nesedlo podle představ.
47:20'
Hokejisté Spartaku převzali iniciativu a ženou se za vyrovnání, defenzíva Astany ale stále působí velmi kompaktním dojmem.
46:23'
Karlsson dokázal zakročit i proti následnému pokusu Pepeljajeva od modré, načež Roman Savčenko pro jistotu odpálil puk na zakázané uvolnění.
45:37'
Vjačeslav Leščenko dostal nabito na pravý kruh, s jeho projektilem si ovšem Henrik Karlsson dokázal poradit.
44:51'
Pepeljajev už je zpět na ledové ploše a hokejisté moskevského celku už zakládají protiakci.
43:54'
S nahozeními Dietze i Dallmana si Nikita Bespalov poradil a po střele druhého jmenovaného přerušil hru.
43:13'
Krátce po buly to z levého kruhu zkoušel Dawes, jeho pokus byl ale nepřesný a kotouč skončil na zadním hrazení.
42:46'
Alexej Pepeljajev (SPM) usedne podruhé v utkání na trestnou lavici, tentokrát za hákování.
41:46'
Astanští vstoupili do třetí třetiny aktivně a ženou se za dalším gólem. Spartak bude muset přidat, pokud chce pomýšlet na bodový zisk.
40:41'
První lajna Barysu opět zaúřadovala. Linden Vey našel na levém kruhu úplně volného Dawese, jehož střelu zápěstím ale Bespalov stačil polapit!
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:17.
V prostřední dvacetiminutovce pokračovala velmi vyrovnaná a taktikou svázaná bitva, šancí především na straně Barysu ale postupně přibývalo a domácí byli necelou minutu před druhou sirénou odměněni úvodním gólem z hole Martina St. Pierrea.
40:00'
39:08'
Domácí jsou za svou aktivitu nakonec odměněni úvodním gólem. Střela Lindena Veye z pravého kruhu ještě za Bespalova nepropadla, kotouč se ale poté dostal na hokejku MARTINA ST. PIERREA a ten už měl úlohu snadnou! Asistence: Linden Vey a Nigel Dawes.
37:49'
Alexandr Chochlačov, který Spartak posílil teprve před pár dny z hvězdného Petrohradu, se dostal ke střele z pravého kruhu, ta ale postrádala přesnost.
36:57'
Radilovo nahození z ostrého úhlu nenadělalo Karlssonovi žádné problémy, hokejisté Spartaku teď musejí zakládat další akci z hloubi vlastní třetiny.
36:04'
Kuriózní situace. Nigel Dawes a Martin St. Pierre málem postupovali sami na Bespalova, prvnímu jmenovanému ale na útočné modré sjel puk z čepele a doklouzal se až do lapačky brankáře Spartaku.
35:18'
Leščenkův pokus od modré byl zblokován a hráči Barysu se poté dokázali osvobodit.
34:26'
Zkušený Dmitrij Kalinin tvrdě vypálil od modré a jeho dělovka orazítkovala tyč Karlssonovy svatyně!
33:48'
Linden Vey (AST) na chvilku ukryl puk ve své výstroji a za zdržování hry byl vykázán na trestnou lavici.
32:20'
Před gólmanem Spartaku teď vznikl pořádně nepřehledný závar, nikdo v modrém dresu ale nedokázal doklepnout puk za dezorientovaného Bespalova!
31:29'
Nikita Bespalov pro jistotu ukryl nahození ze středního pásma ve své výstroji, po přerušení hry je na řadě další komerční přestávka.
30:45'
Polovina základní hrací doby je za námi a stav je stále bezbrankový, v posledních minutách se navíc na ledové ploše nic zajímavého neděje.
29:50'
Nikita Michajlis ovládl sprinterský souboj s Bondarevem, a zamezil tak zakázanému uvolnění, pak ale domácí útočník o puk přišel.
28:57'
V posledních minutách je Barys jednoznačně aktivnějším týmem, nicméně hosté nepouštějí Astanu do žádných velkých šancí.
27:58'
Aktivní Nigel Dawes se dostal k další střele z mezikruží, ani tentokrát si ale na Bespalova nepřišel a strážce moskevské svatyně přerušil hru.
27:02'
Karlsson opět pro jistotu přerušil hru, načež hlasatel v astanské aréně ohlásil komerční přestávku.
26:33'
Rozehrávka na rozjetého Michajlise byla příliš prudká, puk skončil na zakázaném uvolnění a vhazovat se bude před Henrikem Karlssonem.
25:56'
Na opačnou stranu se poté vydal velezkušený Konstantin Puškarjov, který se ale ke střele vůbec nedostal a oba týmy nyní mohou v klidu vystřídat.
25:02'
Viktor Komarov od levého mantinelu nahodil puk na Henrika Karlssona, ten si připsal snadný zákrok.
24:07'
Domácí kapitán Dawes se po přerušení hry zapojil do strkanice v rohu kluziště, tentokrát si ale rozhodčí poradili, aniž by museli vylučovat.
23:20'
Nigel Dawes se při přechodu do útočného pásma nevyvaroval ofsajdu, hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
22:41'
Dallmanovu ránu od modré obětavě zblokoval Komaristyj a hosté se poté dokázali osvobodit.
21:55'
Viktor Komarov (SPM si v souboji s Puškarjovem pomohl držením, Spartak tak půjde opět do čtyř.
20:56'
Karlsson po nahození Lajunena od modré pro jistotu přerušil hru, následovat buly po levé ruce domácího brankáře.
20:01'
Skutečně tomu tak je, do kabin se tak jde za bezbrankového stavu. Astanští byli o něco aktivnější a dokázali si vytvořit několik příležitostí ke skórování, nicméně Nikita Bespalov je zatím bezchybný. Dočkáme se ve druhé třetině gólů? To začneme zjišťovat v 16:24.
20:00'
19:35'
Roman Savčenko nahodil puk do útočného pásma a odjel střídat, zdá se, že v první třetině už se nic převratného nestane.
18:47'
Na druhou stranu se poté vydal Vjačeslav Leščenko, s jeho pokusem z ostrého úhlu si ale Karlsson snadno poradil.
17:50'
Darren Dietz zavezl puk do útočného pásma a poté našel na levém kruhu úplně volného Lindena Veye, jehož dělovku z první ale Bespalov skvěle vyrazil!
16:54'
Provolněv už je zpět na ledě, v této zkrácené přesilovce se ale Spartaku zatím vůbec nedaří.
16:10'
Pavel Akolzin se dostal do samostatného úniku, na Bespalova ale nevyzrál a gólman Spartaku dokázal polapit i následnou dorážku Lichotnikova!
15:19'
Teď ale Barys hrál chvilku v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě už míří odpykat Nikita Michajlis (AST).
14:30'
A další přesilovka pro Astanu, Vladislav Provolněv (SPM) půjde pykat na dvě minuty za podražení.
12:54'
Zničehonic se ke střele z předbrankového prostoru dostal Pavel Akolzin, Bespalov ale jeho pokus dokázal levým betonem vytěsnit.
12:15'
Hráči Spartaku ve vlastním oslabení vyrazili sbírat cenné vteřinky do útočného pásma, Bobrovův trest už se chýlí ke konci.
11:22'
Nikým nehlídaný Nigel Dawes si nabruslil do mezikruží, odkud tvrdě vypálil, Bespalov si s jeho střelou ale poradil!
10:34'
Bobrov (SPM) půjde pykat na dvě minuty za hrubost, Barys si tak zahraje další přesilovku.
10:04'
Henrik Karlsson pro jistotu přerušil hru po nahození ze středního pásma, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
09:28'
Už v plném počtu hrající Barys mohl vyrazit do protiútoku, Lichotnikovovi ale v klíčový moment sjel kotouč z čepele.
08:42'
Alexej Pepeljajev to vzal na sebe od modré, ale jeho pokus byl pro Karlssona snadným soustem a domácí se poté osvobodili.
07:58'
Alexandr Chochlačov nabil na vrchol pravého kruhu Lajunenovi, jeho pokus ale postrádal přesnost a kotouč orazítkoval jen plexisklo za Karlssonovou svatyní.
07:16'
Exznojemský Corey Trivino (AST) zbytečně zahákoval soupeře v útočném pásmu a za svůj zákrok vyfasoval dvouminutový trest.
06:17'
Český útočník Lukáš Radil si nabruslil na levý kruh a poté vystřelil zápěstím, Henrik Karlsson si ale snadno poradil.
05:50'
Po nahození Ryana Stoy od levého mantinelu Karlsson přerušil hru a následovat bude krátká komerční přestávka.
04:51'
Akolzin obkroužil svatyni Spartaku a poté poslal kotouč do předbrankového prostoru, tam ale nebyl nikdo v modrém dresu.
04:06'
Krátce po vypršení Pepeljajevova trestu se do zakončení prokousal Arťom Lichotnikov, jeho pokus z mezikruží ale postrádal potřebnou razanci.
03:18'
Od modré čáry to teď zkusil zkušený Roman Savčenko, Nikita Bespalov měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.
02:27'
Moskvané se v tomto oslabení zatím brání velmi srdnatě, hráči celku z kazašské metropole se zatím nedostali k žádné střele.
01:35'
Alexej Pepeljajev (SPM) vyfasoval dvouminutový trest za sekání, Barys si tak zahraje první přesilovou hru.
00:01'

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dallman, Dietz, Šalapov, M. Semjonov, Savčenko, Polochov, Makljukov – Dawes, Vey, St. Pierre – Žajlauov, Michajlis, Ševčenko – Markelov, Puškarjov, Trivino – Lichotnikov, Akolzin, Sagadajev.

Spartak Moskva: Bespalov (Svensson) – Pepeljajev, V. Lajunen, Judin, Kalinin, Provolněv, Bondarev – Chochlačov, Leščenko, Stoa – Radil, Maxwell, Čistov – V. Komarov, Mirnov, Šmeljov – Cyplakov, Nikoncev, Komaristyj – Bobrov, N. Li.

Rozhodčí: Gusev, Vasiljev – Judin, Bersenjov.
SPARTAK MOSKVA

Moskevskému celku loňská sezóna nevyšla, Spartak skončil v Západní konferenci předposlední (horší byla už jen Riga). K velké obměně v kádru ale přes léto nedošlo, v týmu pokračuje i český útočník Lukáš Radil a jedničkou v brance je i nadále Švéd Markus Svensson. Vstup do ročníku 2017/2018 Spartaku příliš nevyšel, Moskvané v úterý prohráli 1:3 na ledě Novosibirsku.
BARYS ASTANA

Kazašský zástupce v soutěži loni obsadil solidní pátou příčku ve Východní konferenci a v play-off dokázal postoupit až do finále Východní konference, ve kterém ale padl hladce 0:4 na zápasy s Magnitogorskem. Podobný výsledek by Barys letos rád zopakoval, na jeho soupisce nově najdeme mimo jiné Lindena Veye a Matta Frattina, kteří ještě nedávno pravidelně hráli v NHL.
Hezký den. Kontinentální hokejová liga se nám pomalu rozjíždí a ve čtvrtek má na programu hned sedm utkání. My se zde společně zaměříme na duel mezi Barysem Astana a Spartakem Moskva, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.