KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Vitaz - 3. listopadu 2017   14:30

Astana
Astana
06:29' R. Starčenko (Gurkov) • 27:13' Dallman (Vey, St. Pierre) • 62:51' St. Pierre (Dawes)
Vitaz

Z tohoto utkání je to vše, mějte se fajn.
Československá stopa v utkání
Vojtěch Mozík (VIT)
0+0, 3 střely, čas na ledě 22:50
Roman Horák (VIT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 23:21.
Střely na branku: 28 – 27.
Je dobojováno! Astana během zápasu dvakrát ztratila svůj těsný náskok a o vítězi tak muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterým byl úspěšnější Barys a slaví tak zisk dvou bodů.
62:51'
Astana právě vstřelila branku!
Bonusový bod za výhru v prodloužení zůstává v Kazachstánu! Autor vítězné trefy MARTIN ST. PIERRE si vyměnil kotouč s Dawesem, během toho si nabruslil do mezikruží a po přihrávce z pravé strany si připravil přesně umístěné forhendové zakončení k pravé tyči bezmocného brankáře Saprykina. Asistence: Nigel Dawes,
62:46'
Sjomin to udělal hezky, ale střela zápěstím už tak povedená nebyla. Posléze se neprosadil ani Mozík a už znovu útočí Barys.
62:13'
Konečně se k puku dostali také hosté, kteří se v polovině prodloužení chystají vstříc Karlssonovi.
61:48'
Za velkého ohlasu se do koncovky dostal Lichotnikov, ale Saprykin zakončení z levého křídla vyrazil.
61:27'
Bekhendový pokus jednoho z domácích nebyl nebezpečný a Barys se opět vrátil za vlastní branku.
60:52'
To samé se stalo i nyní. Oba týmy už prostřídaly a čeká se na nový výpad Astany.
60:25'
Díky vyhranému vhazování mohli jako první zaútočit domácí, kteří rotovali v útočném pásmu, ale pak se dobrovolně vrátili zpět na vlastní polovinu.
60:01'
Začalo prodloužení.
Střely na branku po 3. třetině: 26 – 27.
Siréna nám ukončila třetí třetinu zápasu mezi Astanou a Viťazem. Na konec utkání si ale ještě budeme muset počkat, neboť se hostům v 50. minutě povedlo vyrovnat na 2:2 a poté už se skóre nepohnulo. Oba týmy tak mají zajištěný bod a o ten druhý se bude bojovat v prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:25'
Žajlauov se pokusil o individuální průnik, jenomže po přechodu do útočného pásma narazil do červenobílé zdi.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:32'
Hokejisté Viťazu si znovu vystačili s nahozením a odjeli střídat. Utkání zřejmě dospěje až do prodloužení.
57:58'
Astana ještě udržela útočné pásmo a jednou ji dělilo jen pár centimetrů od třetího gólu, stalo se tak po střele z levého kruhu.
57:35'
Vey sice měl dostatečnou rychlost, ale obránce se s ním stihl vrátit a vytlačil ho i skotoučem do rohu.
56:45'
Nikita Vyglazov nenápadně objel domácí klec, jenomže bekhendem nezvedl puk dostatečně pod břevno, aby Karlsson nemohl zasáhnout.
56:16'
Hosté už potřebovali vystřídat, a tak jeden z nich odevzdal puk nahozením z červené čáry.
55:06'
Vladimir Markelov se po spoluhráčově vyhraném vhazování utrhl do protiútoku, ale v nájezdu si vylámal zuby na Saprykinovi, který betonem vyrazil puk a ten proletěl kousek vedle jeho pravé tyče.
54:43'
Martin St. Pierre nestihl dojet nahození z domácí obranné poloviny a proto je pískán icing Astany.
53:41'
Linden Vey trochu zazmatkoval a místo dorážky střely od modré čáry vracel puk za sebe, s čímž jeho spoluhráči nepočítali a Saprykin si tak mohl oddechnout.
53:13'
Domácí ve středním pásmu přenesli hru zprava doleva k Dawesovi, jenž podle názoru čárového rozhodčího vjel do ofsajdu.
52:27'
Barys už poněkolikáté zahrozil ihned po buly. Saprykin pohotovou střelu vyrazil do strany, kde se ještě natahoval po dorážce Akolzin, ale z těžké pozice poslal puk jen do boční sítě.
52:22'
Saprykin raději skočil po puku k pravé tyči a zastavil rychlý brejk Astany, která alespoň získala buly v útočném pásmu.
51:35'
Tým z Moskevské oblasti je na koni a znovu se usadil v útočné třetině. Karlsson musí být neustále v pozoru.
50:51'
Domácí uklidňují hru a před střídáním se vrátili do vlastního pásma.
50:10'
Viťaz si v následujících sekundách vypracoval dvě šance. Tu druhou měl Sjomin, ale Karlsson byl tentokrát pozorný a přerušil hru.
49:28'
Viťaz právě vstřelil branku!
Další příležitost hostů už končí gólem a stav je znovu vyrovnaný! Darren Dietz udělal velkou minelu za vlastní brankou, kde posunul puk přesně na hokejku Renduliće a ten neomylně nahrál před branku na úplně volného JAAKKA RISSANENA, jenž se nezalekl své šance a vystřelil nad padajícího gólmana. Asistence: Borna Rendulić.
48:57'
Alexandr Kulagin během akce tři na tři využil pádu jednoho z protihráčů a natlačil se před brankoviště, kde si objel Karlssona, ale kotouč do odkryté branky neuklidil.
48:15'
Karlsson nezkrotil nahození z levého konce modré čáry, ovšem jeho spoluhráči ho nenechali ve štychu a puk získali.
47:46'
Pankov z pravého kruhu zase nevyzrál na Karlssona, jenž po dalším nahození schoval puk do výstroje před blížícím se Horákem.
47:18'
Dawes dal puk do druhé vlny Dallmanovi, který místo střely jel na levé křídlo a z něj už neměl jak ohrozit Saprykina.
46:31'
Maxim Semjonov se vydal na útočný výlet, leč svého jmenovce z hostujícího týmu nenapodobil, když jeho střelu zastavil Saprykin.
45:56'
Markelov musel zpomalit domácí protiútok dva na dva a u mantinelu o kotouč poměrně snadno přišel.
45:08'
Roman Horák přenechal puk rozjetému Vyglazovovi, který ho z levé strany nedotlačil za dobře postaveného Henrika Karlssona.
44:36'
Viťaz vytáhl napadání a ve třech atakoval domácí rozehrávku až před Karlssonovou brankou. Astana si s tím ale poradila a už je aspoň ve středu hřiště.
43:34'
Dnešní utkání sleduje 5 601 diváků.
42:59'
Vey dal až moc prudkou přihrávku na Lichotnikova, který o kotouč přišel u krátkého mantinelu v blízkosti hostující klece.
42:15'
Úvod třetí třetiny je hodně rozkouskovaný. Karlsson pokryl nahození ze středního pásma a raději přerušil hru.
41:51'
Puk vyletěl na jednu ze střídaček a hra je opět přerušena, aby se nachystalo nové vhazování ve středovém kruhu.
41:33'
Ofsajd a v něm hostující útočník Alexej Makejev.
40:37'
Nikita Vyglazov zastavil svůj postup a z pravého mantinelu nahodil puk směrem k bližší tyči, odkud ho Karlsson snadno vyrazil.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 20 – 18.
V prostředním dějství se tempo i kvalita hry výrazně zvedly. Oba týmy se střídaly v územní převaze, ale skórovat dokázal jen domácí celek, když v přesilové hře vrátil Astaně vedení Dallman. Své šance měl i Viťaz, jenomže žádnou nevyužil a ve třetí třetině tak bude muset pracně dotahovat jednobrankové manko.
40:00'
39:37'
Alexej Semjonov měl na hokejce svůj druhý gól, jenže po přihrávce do levého kruhu minul výrazně odkrytou branku Astany!
39:30'
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:49'
Viťaz ztratil puk ještě před útočnou modrou a opět se pro něj musí vracet až k brance Saprykina.
38:18'
Znovu pálil Mozík, ale obránci Barysu kotouč k brankovišti nepustili a naopak ho vyhodili na opačný konec hřiště.
37:51'
Mozíkova střela byla sražená ke Kopejkinovi. Český obránce pak roztáhl hru doprava, ale domácí si připsali další úspěšný blok.
37:30'
Astana jde znovu do čtyř. Za hození hole je vyloučen švédský brankář Henrik Karlsson.
36:59'
Roman Horák dostal přihrávku do jízdy a Karlsson měl co dělat, aby jeho střelu zpoza pravého kruhu alespoň vyrazil.
35:46'
Vey s Dawesem a Dallmanem se usadili v útočném pásmu Astany, ale Saprykina nijak vážněji neohrozili. Na druhou stranu naopak pádil Rendulić a zasahovat musel Karlsson.
35:08'
35:04'
Mozík si narazil se spoluhráčem v pravém kruhu a od modré znovu vystřelil jen do dobře postaveného obránce Barysu, jehož oslabení pomalu končí.
34:29'
Další zákrok domácí brankář zatím předvést nemusel, po úspěšném bloku Astana dostala kotouč ven z vlastní třetiny.
34:03'
Mozíkovu střelu od modré Karlsson jenom vyrazil a vkleče si musel poradit i s dorážkou, která přišla z prostoru mezi kruhy.
33:37'
Horák vyhrál vhazování u vlastní branky a zasloužil se o dvojí vyhození domácí čtveřice.
33:08'
Vyloučení v týmu Barys Astana (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Linden Vey.
33:00'
Rendulić mohutně napřáhl a zblízka napálil Karlssona, který neměl čas reagovat a kotouč ho víceméně trefil.
32:13'
Alexandr Kulagin se pustil do individuální akce, při které se dostal až do palebné pozice, jenže protihráč tečoval puk do ochranné sítě.
31:51'
Další z hostujících hráčů zpracoval dlouhou přihrávku pro Kopejkina, který trefil jen clonícího hráče v modrém dresu Astany.
31:09'
Kadějkin na druhém konci hřiště našel na modré čáře Katičeva, jehož rána nebyla vůbec špatná, ale Karlsson si ji našel a vyrazil.
30:38'
Akolzin přenesl domácí útok do levého kruhu, Saprykin se ale stihl také přesunout a u pravé tyče zasáhl.
29:56'
Hosté se vymanili z tlaku a ve třech se dostali do protiútoku, který z dobré pozice zakončoval Sjomin střelou vedle brány!
27:13'
Pár sekund před koncem čtyřminutové přesilové hry se domácí přece jenom prosadili a opět vedou! KEVIN DALLMAN převzal na modré čáře přihrávku z pravého křídla a dělovkou z dálky rozvlnil síť za Saprykinem, který neměl šanci zasáhnout. Asistence: Linden Vey, Martin St. Pierre.
26:43'
Viťaz narušil domácí kombinaci na jeden dotek a opět poslal puk nad mantinely.
26:32'
Opět v akci hostující brankář, který nejprve znemožnil střelu po centru z pravé strany a poté si opět poradil se zakončením Dietze.
26:13'
Dawes kvůli zákroku Vyglazova promáchl kotouč, který se odrazil na osu k Dietzovi a toho Saprykin dobrým zákrokem vychytal.
25:57'
Savčenko napřáhl od modré, ale jeden z protihráčů kotouč tečoval a zvedl ho až do ochranné sítě.
25:28'
Běží už druhá polovina dlouhé přesilovky Astany. V té první domácí nevyslali ani jednu střelu na branku.
24:53'
Starčenkova zablokovaná střela znamenala ztrátu útočného pásma pro domácí tým.
24:22'
Dietz dostal od Veye nabito do mezikruží, ale svou střelu pozdržel a nakonec se rozhodl rozjet kolotoč přihrávek.
23:49'
Hosté úvod oslabení zvládli a vyhodili puk přes všechny čáry.
23:22'
Arťom Vorošilo trefil hokejkou do obličeje Romana Savčenka a vyfasoval trest 2+2 minuty za vysokou hůl.
22:28'
Darren Dietz dvakrát pálil z delší vzdálenosti. Saprykin první pokus vyrazil a druhý už zcela zastavil.
21:49'
Vladimir Markelov narazil do boku zpevněného Rissanena a svalil se k ledu. Oba hráči by ale měli být v pořádku a pokračovat ve hře.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině. 9 – 7.
Utkání mezi Astanou a Viťazem odstartovalo v poklidném duchu. Přesto se v sedmé minutě domácím povedlo dát z druhé střely na branku vedoucí branku, když Saprykina po buly propálil Starčenko. Viťaz do té doby nic nevymyslel a pomohlo mu až dvojnásobné vyloučení Barysu, které vyrovnávajícím gólem na 1:1 potrestal Alexej Semjonov. Ve zbytku třetiny už byli nebezpečnější hosté, ale ani v další přesilovce Karlssona podruhé nepřekonali.
20:00'
19:47'
Kazašský tým kontroluje puk ve vlastním pásmu a tam první dvacetiminutovku už v poklidu dohraje.
19:33'
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:51'
Domácím se nepovedlo vyhodit puk po boji v rohu hřiště a pak nezabránili střele Vojtěcha Mozíka, která prošla přes několik těl až k brankovišti, kde vše jistil Karlsson.
18:08'
Roman Horák dvakrát dostal do šance Sjomina, který dvakrát zakončoval z brankářova pohledu u levé tyče, ale Karlsson ho v obou případech vychytal.
17:45'
Saprykin měl trochu problémy se zkrocením vyhozeného puku a vkleče přes něj přepadl jeden z domácích hráčů, který se společně s fanoušky marně dožaduje vyloučení.
17:13'
Nigel Dawes urputně bojoval o puk v útočné třetině a přitom za brankou podrazil Švece-Rogovoje. Viťaz si zahraje druhou přesilovku v zápase.
16:12'
Alexej Makejev udělal několik rychlých kroků a zleva vypálil golfákem do míst, které bohužel pro hosty Karlsson kontroloval.
15:41'
Astana se po neúspěšném přechodu přes střední pásmo vrátila až k vlastnímu brankáři a o pár sekund později o kotouč přišla úplně.
14:52'
Zničehonic k Saprykinovi doletěla skrytá střela z pravého křídla. Hostující strážce branky však byl na správném místě a puk vyrazil.
14:00'
Ivan Petrakov získal puk na červené čáře, ale po dalším zákroku na hranici pravidel upadl a nemohl zakončovat.
13:23'
Horák u mantinelu podrazil domácího hráče, ale rozhodčí zůstali v klidu a pokračuje útočné snažení Viťazu.
12:13'
Viťaz se osmělil a opět se usadil v útočném pásmu. Katičev s Pankovem u brankoviště ale nevyzráli na Karlssona, který si sebral puk a přerušil hru.
10:56'
10:43'
Hosté dvojnásobnou přesilovku nakonec využívají a srovnávaní na 1:1! Rissanen vyhrál vhazování a Rendulić posunul puk na modrou čáru, kde stál ALEXEJ SEMJONOV. Proti němu dlouho nikdo nevystupoval, a tak se tento obránce rozhodl po krátkém nápřahu vypálit z osy hřiště a natahující se Karlsson nenašel žádnou odpověď. Asistence: Jaako Rissanen, Borna Rendulić.
10:32'
Karlsson máchl lapačkou a v ní našel Mozíkovu střelu zpoza pravého kruhu. Hezký zákrok od domácího gólmana!
10:18'
Mozík se opět pokoušel o střelu, ale kotouč byl sražen nad mantinely. Následuje přerušení a buly po levici Karlssona.
10:00'
Rendulić se ocitl před brankou po zablokované střele Makejeva. Karlsson však ukázal dobrý postřeh a připsal si první zákrok.
09:37'
Mozíkovu střelu od modré jeden z hráčů v modrém zablokoval do středního pásma a hostům tak utíkají cenné vteřinky.
08:56'
Viťaz má šanci dostat se zápasu v dvouminutové přesilovce 5 na 3! Na trestnou lavici v jeden moment odchází Sagadajev a Akolzin!
08:33'
Barys je prozatím jasně lepším týmem. Saprykin tentokrát musel na zem po Dallmanově střele zpoza kruhů. Poté opět zasáhl ihned po buly.
07:05'
Nigel Dawes nabral rychlost a díky tomu se dostal za záda všech protihráčů. Svůj únik zakončil bekhendovým blafákem, který Saprykin vyrazil vynikajícím zákrokem levým betonem!
06:29'
Barys jde v přesilové hře do vedení! Dmitrij Gurkov vyhrál vhazování k pravému mantinelu, od kterého si poodjel ROMAN STARČENKO a střelou švihem zamířil přesně k bližší tyči! Asistence: Dmitrij Gurkov.
06:25'
Roman Savčenko dostal přihrávku na modrou čáru a vystřelil do lapačky Saprykina, který si po šesti a půl minutách poprvé sáhl na kotouč.
05:59'
Dawesova přihrávka na Veye neprošla, kotouč zachytil jeden z hostů a vyhodil ho do bezpečí.
05:22'
Astaně se v ní ale příliš nedaří, po dvou vyhozeních musí zakládat novou akci zpoza vlastní branky.
05:00'
Užuž to vypadalo, že hosté půjdou do tří po vyhození puku mimo hřiště. Rozhodčí však nakonec usoudili, že kotouč byl tečován. Pokračuje tak klasická přesilovka Barysu.
04:31'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Dmitrij Sjomin – 2 min., sekání).
04:07'
Saprykin nemusel zasahovat ani po centru před jeho branku, kde si jeden z obránců pohlídal hráče, který nebyl dostatečně důrazný.
03:11'
Až teď Dawes zavezl puk do domácího útočného pásma, ovšem Viťaz se ubránil díky nepřesné zadovce od Lindena Veye.
02:36'
Již dvě a půl minuty se nepřerušovalo, nicméně na tempu hry to zatím znát není. Stále hrají pouze obránci daných mužstev.
01:28'
Ani jednomu z týmů se v úplném úvodu nepovedlo dostat s pukem do útočného pásma. Nyní se o to snaží domácí, avšak jsou jen u vlastní branky.
00:01'

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dallman (A), Dietz, Southorn, M. Semjonov (A), Polochov, Lipin, Orechov, Savčenko – St. Pierre, Vey, Dawes (C) – Gurkov, R. Starčenko, Žajlauov – Puškarjov, Ševčenko, Markelov – Lichotnikov, Sagadajev, Akolzin.

HC Viťaz: Saprykin (Todykov) – Golovkov, Mozík, Burström, A. Semjonov, Pautov, Katičev, Voronkov, P. Lukin – Makejev, Rissanen, Rendulić – Pankov, D. Sjomin, Kopejkin (A) – Švec-Rogovoj, Horák (A), Vyglazov – Kulagin, Petrakov, Vorošilo..

HC Viťaz

Celek z Moskevské oblasti už nepatří mezi největší otloukánky celé ligy, což potvrdil v závěru minulé sezóny, kdy se poprvé dokázal probojovat do vyřazovacích bojů. Díky dobrým výsledkům se Viťaz dlouho pohyboval mezi nejlepší osmičkou Západní konference i letos, jenže v posledních týdnech je to od něj jedno velké trápení. Z posledních jedenácti zápasů Viťaz vyhrál jen dvakrát nad Minskem, před dvěma dny však získal cenný skalp Omsku, který porazil 3:2 po nájezdech a upevnil si v tabulce jedenácté místo.
Barys Astana

Kazašský klub na jaře došel až do konferenčního semifinále a vůbec špatně si nevede ani ve stávající sezóně, kdy platí asi za největší překvapení. Astana má s 93 góly ze všech sedmadvaceti klubů druhou nejlepší ofenzívu a ve Východní konferenci ji patří vynikající druhé místo s čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Kazaň. Barys momentálně disponuje sérií sedmi zápasů, ve kterých bodoval. Naposledy se tak stalo na úkor bratislavského Slovanu, jenž na venkovním ledě padl 2:5.
Všem hokejovým příznivcům přeji příjemné páteční odpoledne při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od čtrnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Astanou a Viťazem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.