KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Astana - 30. září 2017   13:30

Čeljabinsk
Čeljabinsk
22:10' Gynge (Szczechura, Polygalov) • 47:42' Kručinin (A. Petrov, Kokujov)
Astana

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost, hezký zbytek sobotního odpoledne a u dalších onlajnů z KHL napočtenou!
Nejvyšší ice time

CLJ: Alexej Kručinin (LK) – 19:59

AST: Linden Vey (C) – 23:55
Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Trestné minuty: 8 – 8
Utkání mezi Traktorem Čeljabinsk a Barysem Astana právě skončilo. Domácí se mohou radovat po výhře 2:1 z veledůležitých tří bodů do tabulky Východní konference. Vítěznou branku vstřelil v 48. minutě kapitán Traktoru Alexej Kručinin. Brankář Vasilij Děmčenko pomohl svému týmu k výhře devětatřiceti úspěšnými zákroky!
59:56'
A toto již domácí zvládnou!
59:46'
Traktor vyváží puk z vlastní třetiny do středního pásma.
59:06'
Probíhá již poslední minuta třetí periody, Karlsson opět na střídačce!
58:57'
Nyní se ale švédský gólman ve službách Astany vrací do branky, neboť se bude vhazovat ve středním pásmu.
58:41'
Hosté se usazují v útočném pásmu, Karlsson míří na střídačku!
58:09'
58:01'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:46'
Gyngeho střela z první jen do boční sítě Karlssonovy branky.
57:10'
Barys se osvobozuje, z trestu Veye zbývá ještě jedna minuta.
56:39'
Nahození Bailena od modré čáry míjí Karlssonovu branku.
56:09'
Traktor může navýšit své vedení při přesilové hře! Vhazování po pravici Karlssona.
56:09'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Linden Vey – 2 min., držení protihráče).
55:46'
Michajlis se s pukem daleko nedostal, hrají tak domácí.
55:05'
Vhazování po levé ruce Vasilije Děmčenka.
55:05'
Kotouč skončil mimo hrací plochu, hra je tak opět přerušena.
55:01'
Střely na branku: 26 – 38
54:37'
Hostům nevyšel přechod do útočného pásma – čároví viděli postavení mimo hru.
54:21'
Zakázané uvolnění kazašského týmu, hra se tak přesune do jeho obranné třetiny.
53:26'
Šalapov se odhodlal u levého mantinelu k dalšímu střeleckému pokusu svého týmu, Děmčenko ale bez práce.
52:38'
Po pokusu Veye drží gólman Čeljabinsku kotouč pod kontrolou, hra následně přerušena.
52:28'
Nyní to Dawes zkusil z levého kruhu pro vhazování, avšak minul tři tyče.
51:45'
Střela Makljukova od levého mantinelu zblokována mimo.
50:08'
Dawes se dostal po přihrávce Veye do obrovské šance, Děmčenko ale předvedl skvělý zákrok a podržel tak svoje mužstvo!
50:01'
Střely na branku: 25 – 36
49:34'
Dawes nabil Frattinovi, jeho střela byla ale zblokována, Děmčenko tak zasahovat nemusel.
48:34'
Střelu Šipina z levé strany ukrývá Karlsson do své náruče.
47:42'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Traktor jde do vedení! Petrov dokonale využil toho, že obránce Barysu ztratil hůl, následně naservíroval kotouč ALEXEJI KRUČININOVI, který ho už uklízel do opuštěné branky. Kapitán Čeljabinsku tedy za to vzal, 2:1! Asistence: Alexej Petrov, Semjon Kokujov.
47:33'
Jeden z beků Barysu bez hole, domácí kombinují v útočné třetině.
47:16'
Zleva to zkoušel Nikulin, Děmčenko ale opět pozorný.
46:34'
Konec reklamní přestávky, vhazuje se po pravé ruce brankáře Traktoru.
46:34'
Isajev zblokoval střelu Michajlise. Na řadě první reklamní přestávka ve třetí třetině.
46:22'
46:04'
Po akci Makljukova sbírá domácí gólman puk do lapačky, hra je následně přerušena.
45:23'
Začíná druhá minuta z trestu Mošarova.
44:59'
Z první pálil po přihrávce Dallmana Frattin, Děmčenko má puk v rukavici.
44:31'
Astana vyhrál vhazování.
44:22'
Druhé vyloučení pro Mošarova v tomto utkání. Buly po levé ruce Vasilije Děmčenka.
44:22'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Denis Mošarov – 2 min., vysoká hůl).
44:03'
Po střele Puškarjova ponechává gólman Čeljabinsku kotouč ve své lapačce.
43:31'
Sagadajev se pokoušel tečovat, avšak neúspěšně.
42:57'
Další vhazování po levici brankáře Děmčenka.
42:43'
Icing ze strany hokejistů Traktoru, vhazovat se tak následně bude v jeho obranném pásmu.
42:31'
Nikulinova střela, Děmčenko vyráží mimo nebezpečí.
41:53'
Útočná akce domácích nebyla úspěšná, zaútočit tak nyní může soupeř.
40:47'
Southorn se vrací s pukem za vlastní branku, oba týmy střídají.
40:11'
Na úvod je tu zakázané uvolnění Astany.
40:01'
Obě mužstva se pomalu vrací zpět na led, třetí dvacetiminutovka začne za malou chvíli.

Trestné minuty: 6 – 6
Také druhá dvacetiminutovka utkání mezi Čeljabinskem a Astanou je u svého konce. Domácím se podařilo hned v jejím úvodu srovnat. Postaral se o to při přesilové hře švédský útočník Richard Gynge. Barys poté mohl strhnout vedení zpět na svou stranu, když překonal Děmčenka při přesilové hře, rozhodčí ale nakonec branku neuznali.
40:00'
39:48'
Astana dostane ještě jednu příležitost zaútočit.
39:21'
Vey předal Dallmanovi, ten ale z dobré střelecké pozice minul.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé periody.
38:41'
Vey vystřelil z levého kruhu pro vhazování jen do náruče Vasilije Děmčenka.
37:36'
Akolzinova útočná akce neměla dlouhého trvání.
36:50'
Pozor ale také na druhé straně. Na Karlssona to z mezikruží zkoušel Mošarov.
36:17'
První formace Astany drží soupeře pod tlakem v jeho obranné třetině.
36:01'
Střely na branku: 18 – 23
35:48'
Frattinova střela, Děmčenko jen vyrazil.
35:32'
Karlsson má puk v rukavici, hra je přerušena.
35:09'
35:02'
Traktoru se tuto přesilovku nepovede využít.
34:10'
Polovina z trestu Puškarjova je minulostí, Karlsson zatím bez práce.
33:09'
Jdeme na to, vhazování po pravé ruce Henrika Karlssona.
33:09'
Po skončení reklamní přestávky si domácí zahrají přesilovou hru.
33:09'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Konstantin Puškarjov – 2 min., podražení).
33:07'
32:59'
Čeljabinsk drží kotouč daleko od své branky.
32:08'
Začala druhá minuta z trestu Borodkina.
31:56'
Z ostrého úhlu to zkusil na Děmčenka Vey, brankář Traktoru ale připraven.
31:30'
Buly nařízeno do středního pásma před střídačku Barysu.
31:30'
Branka neplatí pro postavení útočícího hráče v brankovišti!
31:30'
Astaně se podařilo překonat Děmčenka, když se nejlépe ve skrumáži těl před brankou zorientoval Frattin! Domácí lavička si ale vyžaduje coach challenge.
31:11'
Hosté vyhráli vhazování.
31:07'
Početní převahu si nyní zahraje zase Astana. Buly po levici gólmana Čeljabinsku.
31:07'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Arťom Borodkin – 2 min., nedovolené bránění).
30:56'
Traktor se provinil icingem, vhazovat se tak bude poblíž jeho brankáře.
30:31'
Střely na branku: 15 – 17
30:02'
30:01'
Až na konci přesilovky to zkusil Bailen prudkou ránou z první, avšak minul Karlssonovu branku.
29:03'
První minuta početní výhody je pryč, domácí stále nevystřelili na branku.
28:45'
Čeljabinsk kombinuje v útočné třetině.
28:02'
Druhá přesilovka pro Traktor. Bude stejně úspěšná jako ta první?
28:02'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Anton Sagadajev – 2 min., vysoká hůl).
27:20'
Domácí následně drží soupeře pod tlakem.
26:58'
Szczechura se dostal do samostatného úniku, Karlsson si však s jeho forhendovým blafákem dokázal poradit!
26:32'
Pokračujeme vhazováním po pravé ruce Vasilije Děmčenka.
26:32'
Již po skončení přesilové hry střílel z levého kruhu pro vhazování Puškarjov, brankář Čeljabinsku raději podržel puk pod lapačkou. Je tu tak reklamní přestávka.
26:23'
25:57'
Astana opět kombinuje v útočné třetině.
25:24'
První minuta z trestu Žuldikova je minulostí.
25:19'
Traktoru se daří vyhodit alespoň do středního pásma.
24:51'
Zprava to nyní zkoušel St. Pierre, jeho střela byla ale sražená mimo.
24:40'
Frattinovo nahození, Děmčenko bez problémů zasahuje.
24:23'
Dokáže Barys využít přesilovku a dostat se tak zpět do vedení? Buly po levé ruce gólmana Děmčenka.
24:23'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nikita Žuldikov – 2 min., podražení).
23:50'
Markelov zakládá útočnou akci svého týmu od vlastní branky.
22:36'
Domácí Traktor při chuti. Střelu Kručinina schoval Karlsson do své lapačky.
22:10'
Domácí využívají přesilovou hru, je srovnáno! RICHARD GYNGE to vzal na sebe a překonal brankáře Karlssona střelou ke vzdálenější tyči. Rodák ze švédského Tyresö se prosazuje potřetí v sezoně, 1:1! Asistence: Paul Szczechura, Igor Polygalov.
21:56'
Bailen to zkusil od modré z první, k dorážce se poté dostal ještě Szczechura.
21:23'
Úmyslný ofsajd ze strany domácích, vhazování tak nařízeno do jejich obranné zóny.
21:08'
První přesilovka Traktoru, vhazuje se po pravé ruce Henrika Karlssona.
21:08'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Nikita Michajlis – 2 min., podražení).
20:47'
Z pravé strany to na druhé straně zkoušel Vey, avšak minul branku.
20:20'
Vhazování po levici gólmana hostů.
20:20'
Domácí se na úvod dostali do dvou šancí. Karlsson v obou případech připraven na správném místě.
20:01'
Hokejisté obou mužstev se vrací zpět na ledovou plochu Traktor Areny. Druhá perioda tak začne za několik málo okamžiků.

Trestné minuty: 2 – 0
První třetina utkání mezi Čeljabinskem a Astanou právě skončila. Obě mužstva vstoupila do utkání velmi opatrně a šancí jsme tak příliš neviděli. Hosté se však dokázali dostat do vedení v předposlední minutě, kdy se dorážkou prosadil Vladislav Nikulin. Největší šanci Traktoru měl v 16. minutě při přečíslení 3 na 1 Rybakov, na Karlssona ale nevyzrál.
20:00'
19:58'
V prvních dvaceti minutách se již nic dalšího nestane.
19:35'
Astana se snaží přidat ještě jednu branku. Děmčenko a obrana domácích se tak musejí mít na pozoru.
19:01'
Probíhá poslední minuta první dvacetiminutovky.
18:26'
Astana právě vstřelila branku!
Hosté jdou do vedení! Stejná akce, jako přes kopírák. Barys vyhrál buly, ke střele se následně odhodlal opět Lipin, Děmčenko nyní však jen vyrazil betonem k VLADISLAVOVI NIKULINOVI, který už kotouč poslal za záda brankáře Čeljabinsku. Pro dvaadvacetiletého útočníka první branka, třetí bod v sezoně, 1:0 pro Astanu! Asistence: Alexandr Lipin.
18:18'
Barys vyhrál vhazování, ke střele se následně dostal Lipin, Děmčenko ale dával pozor.
18:12'
Do šance se nyní snažil dostat Markelov. Jeho střelecký pokus z levé strany ale přizvedl jeden z obránců Traktoru do ochranné sítě.
17:26'
Domácím nevyšel přechod do útočné třetiny – ofsajd.
17:05'
Zpět do akce. Buly v obranném pásmu Čeljabinsku.
17:05'
Hra opět přerušena, na řadu tak bude moci přijít reklamní přestávka.
16:45'
Icing domácích, vhazovat se tak bude poblíž Děmčenka.
15:23'
Domácí v přečíslení 3 na 1! Rybakov dostal přihrávku od Kokujova, zakončení se mu ale příliš nezdařilo, Karlsson zasáhl levým betonem.
15:01'
Střely na branku: 6 – 8
14:08'
Již delší dobu se hraje bez přerušení. Na obou stranách můžeme vidět řadu nepřesností.
13:50'
V rohu obranného pásma domácích bojuje o kotouč hned čtveřice hráčů.
12:37'
Borodkin s pukem za vlastní brankou, obě mužstva střídají.
12:18'
Hokejisté Barysu kombinují v útočné třetině.
11:41'
Vhazování po levé ruce gólmana Traktoru.
11:41'
Frattin vyzkoušel z pravé strany pozornost Děmčenka.
11:01'
Střely na branku: 4 – 5
10:57'
10:42'
Kotouč se nachází ve středním pásmu a zdá se, že první početní převaha Astany branku nepřinese.
10:19'
Čeljabinsk zatím dobře brání přesilovku soupeře.
09:54'
První polovina z trestu Mošarova minulostí, Děmčenko zatím nemusel zasahovat.
09:34'
Nahození Dallmana od modré míjí tři tyče.
09:02'
Traktor vyhrál buly a ihned vyhazuje.
08:57'
Hosté si zahrají první přesilovou hru v tomto utkání. Vhazuje se po pravici Děmčenka.
08:57'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Denis Mošarov – 2 min., hrubost).
08:12'
Rovněž domácím útočná akce nevyšla.
07:49'
Astaně se na moment podařilo usadit se v útočném pásmu, k ohrožení Děmčenkovy branky ale nedošlo.
07:02'
Nahození Kručinina z ostrého úhlu, Karlsson jen kontroloval svou levou tyč.
06:37'
Konec reklamní přestávky, vhazování po levici gólmana kazašského týmu.
06:37'
Následuje první reklamní přestávka.
06:37'
Kolcov nabil Jakuceňovi, Karlsson se dokázal proti jeho střele z první bleskurychle přesunout.
05:51'
Veyova střela z pravého kruhu pro vhazování, Děmčenko vyráží.
05:28'
Višněvskij s kotouč za brankářem Karlssonem, obě mužstva opět prostřídají formace.
05:01'
Střely na branku: 2 – 1
04:53'
Nahození Mošarova vyráží Karlsson do ochranné sítě. Následně se tak bude vhazovat v obranné zóně hostů.
03:48'
Domácí s pukem za vlastní brankou, oba týmy střídají.
03:32'
Dawes přihrál mezi kruhy na Frattina, jeho střela byla ale zblokována mimo.
02:40'
Buly po levé ruce brankáře Astany.
02:40'
Od modré nyní střílel jeden z beků Čeljabinsku, Karlsson podržel kotouč v rukavici.
02:06'
Vhazovalo se tak ve středním pásmu, domácí následně nahazují do útočného pásma.
02:03'
Traktoru nevyšel přechod do útočné třetině – čároví pískají postavení mimo hru.
01:42'
Branka za zády Karlssona mimo své obvyklé postavení, hra je tak přerušena.
00:04'
Úvodní buly pro domácí.
00:01'
Do středového kruhu se na vhazování staví Paul Szczechura a Linden Vey, utkání mezi Traktorem Čeljabinsk a Barysem Astana může začít!
Hymny za námi, kapitáni Kručinin a Dawes si podávají ruce s rozhodčími.
Hokejisté Traktoru a Barysu nastoupeny na modrých čarách, na řadu přichází kazašská a ruská státní hymna.

Z:13 V:7 OG:24 PR:2,03 ÚS(%):92,7 SO:2

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Bailen, I. Višněvskij, Kolcov, A. Petrov (A), Borodkin, Mamajev, Žuldikov, Isajev – Gynge, Szczechura, Jakuceňa (A) – Kručinin (C), Rybakov, Kokujov – Šipin, Polygalov, Peňkovskij – Mošarov, Šarov, Šolochov.

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Southorn, Dallman (A), Lipin, Šalapov, Makljukov, Savčenko, Orechov, Polochov – Dawes (C), Vey, Frattin – Michajlis, St. Pierre, Puškarjov (A) – Akolzin, Sagadajev, Lichotnikov – Markelov, Gurkov, V. Nikulin.

Rozhodčí: Eduard Odins, Alexej Ravodin – Konstantin Gordenko, Daniil Zakharov.