KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Novgorod - 30. listopadu 2017   15:00

Čeljabinsk
Francouz (Děmčenko) – Nikitin, I. Višněvskij, Šinin, Bailen, Borodkin, Mamajev, A. Petrov, Isajev – Černikov, Jakuceňa, Polygalov – Gynge, Videll, Szczechura – Gubarev, Rybakov, Šipin – Šarov, Kravcov, Kručinin.
Sidorenko, Jeřábek.
Traktor Arena
7134 diváků
Novgorod
S. Galimov (Lisutin) – Želdakov, Grigorev, Šulenin, Kinrade, Kundrátek, Sergijenko, Fatkullin – Dugin, Daugavinš, Garbutt – Paršin, Galuzin, Stoljarov – I. Zacharčuk, Mozer, Urakov – Gračov, S. Kosticyn, Verjajev – V. Kuljomin.

Čtyřzápasová vítězná série Čeljabinsku je u konce. Překazil ji dnešním vítězstvím Nižnij Novgorod. Ten se poprvé dostal do vedení ve 23. minutě, kdy se trefil Kirill Urakov, jemuž asistoval i český bek Tomáš Kundrátek. Jenže domácí odpověděli gólem ve 34. minutě, konkrétně se trefil Vitalij Kravcov. Ten se prosadil pěknou individuální akcí. Rozhodla ale 50. minuta a šťastný gól Denise Paršina. Hosté z Novgorodu se tak zlepšují na 62 bodů a pojišťují svou pozici v elitní osmičce západní konference. Zatímco Čeljabinsk hodil rukavici svým soupeřům.

To je ode mě vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.
59:34'
Oddechový čas pro Torpedo.
59:34'
Dvacet šest sekund do konce a domácí se vztekají a požadují trest pro jednoho z hostujících hráčů. Rozhodčí vylučovat nebudou.
58:43'
Velkou šanci měli hosté, kteří ujížděli dva na jednoho, ale kotouč za Francouzem neskončil. Ten ihned po akci odjíždí na střídačku a Traktor to zkouší v šesti!
57:40'
Několikrát se snažili hokejisté Čeljabinsku dostal puk až ke Galimovovi, ale veškeré jejich pokusy byly zblokovány.
56:40'
Traktoru se nedaří držet kotouč a Nižnij Novgorod se zatím bez problémů brání a drží nejtěsnější možné vedení.
55:29'
Čas se domácím hráčům krátí. Ti zatím s žádným velkým tlakem nepřišli.
Dnešní utkání v Traktor Areně sleduje 7134 diváků.
54:06'
Oba týmy jsou v plném počtu.
53:23'
Hra čtyř proti čtyřem zatím žádné velké vzrušení nepřinesla.
52:04'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Michajl Grigorev – 2 min., naražení zezadu).
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Igor Polygalov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
51:44'
Velkou příležitost k vyrovnání měl Gubarev, před nímž se otevřel prostor, ale svojí střelou zápěstím neuspěl.
49:26'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Z ničeho nic je tu vedoucí branka hostů, kterou opět muselo potvrdit až video. DENIS PARŠIN dorazil střelu, která se odrazila od zadního mantinelu a kotouč se jen tak tak došoural za brankovou čáru.
Bez asistence.
48:49'
Opět nesledujeme příliš atraktivní úsek hry. Žádné góly, žádné šance, jen spousta nepřesností.
47:12'
Jeden z rozhodčích dostal zásah do helmy. Ale vše bere s úsměvem a helma je dle všeho v pořádku.
46:15'
Po delší době se usadili v útočném pásmu hosté. Garbutt oběl branku Francouze a bekhendem se snažil najít mezírku mezi jeho tělem a tyčkou. Bez úspěchu.
44:40'
Poprvé v zápase o sobě dal více vědět Isajev, jenž se dostal ke střele, kterou Francouz Galimov vyráží mimo dosah domácích útočníků.
43:26'
Hosté začínají další útočnou akci zpoza vlastní branky.
42:18'
Torpedo se pomalu začíná dostávat do tempa a vyrovnává hru. Vypadalo to, jakoby přišli hostující hráči z kabin trošku ospalí.
41:00'
V první minutě se více na puku drží domácí a obléhají obranné pásmo Novgorodu.
40:01'
Čtyřicet minut hry je za námi a na rozdíl od první třetiny jsme viděli dvě branky. Jako první se prosadili hosté, kteří chvilku po skončení přesilové hry otevřeli skóre. Čeljabinsk ale dokázal vyrovnat po pěkné akci Kravcova. Hra byla i nadále vyrovnaná a stav 1:1 je tak zasloužený. Uvidíme, co nám přinese poslední třetina.
40:00'
39:45'
Puk mají za svou brankou hráči Novgorodu, kteří se ještě rozhodli naposledy zaútočit. Nakonec jednu střelu směrem na Francouze vypálili, leč bez úspěchu.
38:37'
Tvrdou střelu od modré čáry vyrazil Francouz lapačkou.
38:05'
Do konce druhé části nám chybí necelé dvě minuty a hraje se nahoru dolu.
37:22'
Prozatimní stav střel na branku je 17:16 pro domácí. I to dokládá, že je dnešní utkání vyrovnané.
36:28'
35:08'
Před Galimovem vznikla trma vrma, nikdo nevěděl, kde je touš, který najednou projel kolem levé tyče.
34:28'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Grigorij Želdakov – 2 min., držení protihráče).
33:08'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
VITALIJ KRAVCOV vyrovnává na 1:1. Krásně si pokryl kotouč, kolem mantinelu se protlačil před Galimova a bekhendovým blafákem překonal hostujícího gólmana. Gól ještě musel potvrdit videorozhodčí.
Asistence: Danil Mamajev, Alexandr Šarov.
32:46'
Videll dostal do tandemu přesnou přihrávku a vystrašil Galimova.
31:43'
Novgorod teď zasypal Francouze několika střelami, ale ten si se všemi poradil a drží nulu na svém kontě.
30:55'
29:05'
Z vyloučeními se nám momentálně roztrhl pytel. Po další krátké hře čtyři na čtyři je tu přesilovka domácích.
28:57'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jegor Dugin – 2 min., podražení).
28:07'
Ani hra čtyř proti čtyřem nepřinesla změnu ve skóre. Zkrácenou přesilovku si nyní zahraje Torpédo.
27:06'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Rybakov – 2 min., sekání).
26:55'
Domácí hráči hráli krátkou přesilovku pět na tři, ale využít ji nedokázali.
26:06'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jevgenij Mozer – 2 min., podražení).
25:13'
Hosté ale hrají oslabení zatím výborně a už dvakrát vyhodili kotouč přes všechny čáry.
24:30'
Domácí díky přesilové hře mají dobrou příležitost k vyrovnání.
24:09'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Vladimir Galuzin – 2 min., hákování).
23:19'
Gól hostující hokejisty nakopl a snaží se rychle přidat druhou branku. Už jsou nastěhováni opět v útočném pásmu.
22:27'
KIRILL URAKOV si nabruslil do útočného pásma, udělal pár rychlých kroků na střed hřiště a přesnou střelou zápěstím k levé tyčce nedal Francouzovi šanci.
Asistence: Jurij Sergijenko, Tomáš Kundrátek.
21:36'
Grigorev pálil z první tvrdě na domácího brankáře, ten však vytasil zákrok pravým betonem.
20:36'
Po střele jednoho z hostujících hráčů se rozezněla za Francouzem tyč!
20:01'
Je za námi úvodních dvacet minut duelu a branku jsme zatím neviděli. Ono tedy také nebylo moc z čeho. Nehraje se zrovna líbivý hokej pro divákovo oko. Snad nám další třetina nabídne více zábavy. Do druhé části navíc vyjedou hráči Novgorodu v početní výhodě.
20:00'
19:54'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 2 min., hrubost).
19:22'
Pěkná a rychlá kombinace hostů vedla k ohrožení Francouzovy branky. Přihrávka z pravého roku našla svého adresáta těsně před brankou a ten jen jemnou tečí nechal vyniknout Francouzův beton.
18:08'
Šinin teď chyboval při výjezdu zpoza branky, když ztratil kotouč. Nikdo z Novgorodu ale jeho chybu nepotrestal.
17:08'
Po delší době se dostali do útočného pásma také hráči Torpeda. Jenže nahození od modré vyrazil Francouze a kotouče se chopili jeho spoluhráči.
16:23'
15:23'
Čeljabinsk se usadil v útočném pásmu, obstřeluje Galimova, ale většina střel je dost nepřesných.
14:23'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Gennadij Stoljarov – 2 min., hákování).
14:15'
Aktivitu začínají pomalu přebírat domácí hokejisté, ale k výraznějšímu ohrožení soupeřovi branky se zatím nedostávají.
12:43'
Na modrou dostal nabito Borodkin, jenž vypálil hodně tvrdě. Střela mířila mezi nohy Galimova, který puk za svá záda nepustil.
11:35'
Zajímavá příležitost Novgorodu. Rychlý přechod do útoku v poměru dva na dva skončil sice pěknou střelou, ale Francouz je zatím stoprocentní.
11:09'
10:18'
Čeljabinsku se zatím přesilovka vůbec nedaří. Ještě se nedostal ani do útočného pásma.
09:09'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Ivan Zacharčuk – 2 min., zdržování hry).
08:50'
Videl a Szczechura se teď pokoušeli překonat dvěma po sobě jdoucími střelami Galimova. Oba si na něm vylámali zuby.
07:45'
Černikov se snažil proháčkovat před Galimova, ale jedním z hostujících obránců byl odstaven. Následně se dostal kotouč na modrou čáru, odkud pálil Višněvskij. Galimov v pohodě vyrazil.
06:32'
Traktor se na chvilku dostal do útočného pásma, ale hostující tým je brzy vyprovodil a hraje se opět v obranné třetině domácích.
05:46'
Nahození Grigoreva v pohodě utopil Francouz ve své lapačce.
04:48'
Jednu z ojedinělých akcí domácích zastavuje hvizd čárového rozhodčího. Ofsajd.
04:18'
Torpedo je v dosavadním průběhu zápasu zatím aktivnější a Čeljabinsk v podstatě nepouští z pásma.
03:20'
Jegor Dugin dostal přihrávku zpoza branky. Svojí střelou z první z předbrankového prostoru Francouze však nepřekonal.
02:30'
Tentokrát si jeden z hostujících hráčů najel z pravé strany na střed kluziště a pěknou střelou prověřil českého brankáře.
01:20'
Od modré pálil Kundrátek, ale Francouz vše v pohodě viděl a střelu vyrazil.
00:22'
Paul Szczechura se dostal k první střele z pravého kruhu. Galimov včas sklapl betony a přikryl kotouč.
00:01'
I dnes se můžou fanoušci KHL těšit na konfrontaci východní a západní konference. Konkrétně týmů Traktor Čeljabinsk a Torpedo Nižnij Novgorod.

Traktor Čeljabinsk

Čeljabinsk zaujímá na východě sedmou příčku (v Charlamovově divizi pátý) a play-off by si v tuto chvíli zahrál. Za 36 zápasů uhrál 55 bodů. Na devátý Novosibirsk má náskok pěti bodů. Traktor má pátý nejhorší útok se 77 úspěšnými zásahy, ale čtvrtou nejlepší obranu s 86 obdrženými góly. To vše v porovnání s východní konferencí.

Traktor zvítězil v posledních čtyřech duelech. Naposledy padl na ledě Spartaku Moskva 0:2. Pak přišly výhry v Rize 3:1, doma se Spartakem Moskva 2:0, doma s Čerepovcem 3:2 po nájezdech a nakonec doma s Rigou 2:1 po nájezdech.

Nejproduktivnějším hráčem domácích je Kanaďan Paul Szczechura, který je v bodování na 21. pozici, když posbíral 26 bodů (14+12).

Torpedo Nižnij Novgorod

Novgorodu patří v západní konferenci páté místo (v Tarasovově divizi třetí) a drží se tak na pozicích pro play-off. Tuto pozici mu zajišťuje 59 bodů po 38 zápasech. Ale rozhodně tyto body nenasbíral díky skvělé ofenzivě. Novgorod vstřelil pouze 69 branek, což je na západě druhý nejnižší počet. Inkasoval jich 80. To dělá z obrany Torpeda čtvrtou nejspolehlivější.

Z posledních pěti zápasů uhrálo Torpedo 11 bodů. Doma porazilo Ladu 3:1, poté Magnitogorsk 2:1 v prodloužení, následně na kluzišti toho samého soupeře zvítězilo 2:1, pak přišla porážka v Jekatěrinburgu 1:5 a naposledy vyhrálo na ledě Lady 2:0.

Jejich nejproduktivnějším hráčem je Rus Denis Paršin, jenž zaujímá v celkovém pořadí 55. místo s 22 body (9+13).

Vzájemné zápasy

Letos se spolu oba týmy střetly 16. listopadu a v Novgorodu zvítězil Čeljabinsk 4:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.