KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Jaroslavl - 9. října 2017   18:30

CSKA Moskva
CSKA Moskva
08:20' Blažijevskij (Okulov, Kuzmenko) • 19:22' Kaprizov (Scott, Nestěrov) • 25:38' Ničuškin (Al. Popov) • 26:28' Grigorenko (Scott, Kaprizov) • 34:46' Kaprizov (Grigorenko, Nestěrov)
5:2
(2:1, 3:0, 0:1)
Jaroslavl
Jaroslavl
15:59' Kadějkin  (Koledov) • 42:59' Apalkov  (Koledov)
CSKA Moskva
Kislov, Naumov – Zacharenkov, Sazonov
CSKA Ice Palace
4231 diváků
Jaroslavl
Sudnicin (26. Murygin) – Nakládal, Kronwall (C), D. Osipov, Ljubuškin, Koledov, Rafikov, Čerepanov – Kozun, Kontiola, Kajumov – Averin (A), Kartajev, Apalkov – Korškov, Kraskovskij, Iljenko – Lugin, Alexejev, Kadějkin – Mosaljov.

Československá stopa

Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 4 střely, čas na ledě 24:00
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 31:27 (8:12, 18:5, 5:10)
Zblokované střely – 17:10
Vyhraná vhazování – 28:26
Hity – 19:20
Hned v úvodu třetí třetiny snížil Daniil Apalkov, ovšem další gól už v utkání nepadl a CSKA tak přehrálo Jaroslavl 5:2. Domácí o své výhře rozhodli především ve druhé části, ve které skórovali hned třikrát. Armějci tak zvítězili pošesté v řadě, naopak Lokomotiv zapisuje šestou porážku z posledních sedmi zápasů.
59:40'
Jakub Nakládal zlomil při střele hůl a upaluje na střídačku pro novou.
59:18'
Domácí vyhráli buly a vyhazují. Murygin zůstává v brance.
59:11'
Oddechový čas pro hosty!
59:11'
Hosté budou hrát přesilovku 5 na 3! Za krosček je vyloučen Nikita Nestěrov.
58:55'
Ještě tu máme jedno vyloučení. Za držení Iljenka dostává dvě minuty domácí Nikita Makjejev.
58:28'
Bogdan Kiselevič drží puk za domácí brankou a nikam s ním nepospíchá. Šetří cenné sekundy.
58:01'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a zřejmě i celého zápasu.
57:12'
Od modré čáry střílel Nikita Nestěrov. Murygin si pro puk sáhl lapačkou.
56:30'
Domácí nyní aktivně napadali rozehrávku soupeře a dokonce v útočném pásmu získali kotouč. Armějci už zřejmě nepřipustí žádné komplikace.
55:31'
Ivan Tělegin zavezl puk před Murygina po levé straně a hledal před odkrytou brankou Sergeje Andronova. Ten ze vzduchu nedokázal trefit kotouč!
55:18'
Hosty zastavilo odpískané postavení mimo hru.
54:50'
Hosté jsou v plném počtu. Mají ještě pět minut na to, aby závěr zdramatizovali.
53:52'
Kirill Kaprizov přebruslil hostující obránce a dostal se až před Murygina. Ten si proti němu povyjel a podržel svůj tým!
53:39'
Z pravého kruhu pálil Ožiganov. Branku netrefil a puk se následně odrazil až do středního pásma.
52:49'
Domácí si zahrají přesilovku. Za držení protihráče je vyloučen Denis Osipov.
51:52'
Zakázané uvolnění domácích. Ti ve třetí třetiny vyslali na branku soupeře zatím jen dvě střely.
51:21'
Nyní Murygin přerušil hru po střele od modré. Následuje reklamní přestávka.
50:47'
Murygin teď sebral jednomu z domácích hráčů jasný gól! Vypíchl mu holí kotouč, který skákal před odkrytou brankou!
49:54'
Zakázané uvolnění CSKA. Do konce třetí třetiny schází deset minut.
49:07'
Ofenzivu Jaroslavle hodně podporuje Pavel Koledov. Ten se ocitl na úrovni křídla a pálil na Sorokina. Ten vyráží.
48:38'
Hosté se nadále snaží hrát a ještě korigovat skóre.
47:43'
Domácí jsou v plném počtu a drží třígólový náskok.
47:19'
Na pravém kruhu pálil z voleje Petri Kontiola. Sorokin se stačil přesunout.
46:49'
Domácí však nyní vyhodili.
46:30'
Hosté se usadili v útočném pásmu. Pokud by přesilovou hru využili, tak by ještě mohlo být zajímavé.
45:42'
Sergej Andronov nechal hokejku pod nohama protihráče a je vyloučen za hákování. Lokomotiv rozehrává přesilovku.
44:39'
Nastřelený puk krotil poměrně krkolomně Sorokin. Hostující brankář ho vyrazil nad sebe a poté s ním lapačkou žongloval. Nakonec ho dokázal přikrýt.
42:59'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Domácí to ale se svým klidem asi přehnali a inkasují! Obránce Pavel Koledov podpořil ofenzivu Jaroslavle a z ostrého úhlu Sorokina neprostřelil. Odražený puk však přiťukl Vladislav Kartajev mezi kruhy DANIILU APALKOVOVI a ten se trefil nad lapačku natahujícího se Sorokina – 5:2.
42:34'
Domácí se v úvodu třetí třetiny nikam neženou. Spíše si hlídají svůj náskok.
41:24'
Pavel Kraskovskij prověřil Sorokina bekhendovou střelou z ostrého úhlu. Domácí brankář si ale poradil.
40:41'
Domácí jsou již v plném počtu.
40:21'
Puk se od plexiskla odrazil ven z hrací plochy. Rozhodčí nařizují buly ve středním pásmu.
Hity – 16:14
Ve druhé třetině střílel góly jen moskevský celek, který vede už 5:1 a směřuje tak za šestou výhrou v řadě. Domácí jsou dnes mnohem efektivnější v proměňování šancí a také využívají přesilové hry. V nich skórovali hned třikrát. Ve 26. minutě potrestal chybu brankáře Sudnicina Valerij Ničuškin a hosté střídali gólmany. Ani Murygin však neudržel čisté konto dlouho, na 4:1 totiž zvýšil v početní výhodě Michail Grigorenko. Pátou trefu Armějců pak zařídil Kirill Kaprizov.
40:00'
39:12'
Domácí vyhazují.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:36'
Za hákování je vyloučen Igor Ožiganov. Hosté si zahrají přesilovku.
38:16'
Další icing, nyní se provinili zase hosté.
37:18'
Stejný prohřešek tentokrát v podání domácích.
36:47'
Zakázané uvolnění hostí, hra se vrací před Murygina.
36:18'
Vypadá to, že hosté odpadli, nyní se hraje výhradně v jejich obranném pásmu.
35:51'
Ještě jedna reklamní přestávka ve druhé třetině.
34:46'
CSKA právě vstřelilo branku!
A je to už 5:1 pro CSKA! Střelu Nikity Nestěrova vyrazil Murygin betonem jen před sebe, kde se nejlépe zorientoval KIRILL KAPRIZOV, jenž kotouč uklidil za záda gólmana Jaroslavle. Asistence: Michail Grigorenko a Nikita Nestěrov.
34:23'
Dopředu se hnal Valerij Ničuškin. Jeho střelu vyrazil Murygin.
33:17'
Domácí dobře drží své střední pásmo, Lokomotiv se přes něj těžko prosazuje.
31:39'
Při reklamní přestávce se měli hosté u střídačky o čem bavit. Uvidíme, co vymysleli.
30:42'
Domácí jsou v plném počtu.
29:59'
Ve velmi dobré příležitosti se ocitl Daniil Apalkov, který zblízka nedokázal překonat Sorokina!
28:41'
Přesilovku si zahrají i hosté. Za vysokou hůl je potrestán Sergej Andronov.
27:58'
Vypadá to, že domácí mají utkání pod kontrolou. Proměňují své příležitosti a především v přesilovkách jsou velmi efektivní.
26:28'
Domácí dnes využívají už třetí přesilovku a vedou 4:1! Tentokrát se prosadil MICHAIL GRIGORENKO, který v rohu přebral puk od Kaprizova, vyjel si s ním na pravý kruh a vymetl bližší horní růžek Muryginovy branky. Asistence: Greg Scott a Kirill Kaprizov.
26:14'
Denis Osipov je vyloučen na dvě minuty za držení. Výrok rozhodčích navíc doprovodil nějakými nemístnými komentáři Ilja Ljubuškin, který si vysloužil desetiminutový osobní trest.
26:03'
Dalekonosnou střelu Denise Alexejeva podržel Sorokin v lapačce.
25:38'
A hosté střídají brankáře. Sudnicina nahrazuje Alexej Murygin.
25:38'
Hosté teď inkasovali hodně laciný gól! Z pravé strany kluziště vypálil Popov a Sudnicin puk vyrazil před sebe. Dezorientovaný hostující gólman navíc vůbec netušil, kde kotouč je a toho využil VALERIJ NIČUŠKIN, který se zorientoval ze všech hráčů na ledě nejlépe a zastrčil puk do odkryté hostující klece – 3:1. Asistence: Alexandr Popov.
23:58'
Valerij Ničuškin se snažil individuálně prokráčet až před branku Lokomotivu. Jeden z obránců mu na poslední chvíli vypíchl puk!
23:08'
Na druhé straně úspěšně zasahoval po průniku hostujícího hráče Sorokin.
22:41'
Nyní ale zahrozil Kuzmenko, který se vytočil až před Sudnicina. Hostující gólman uhájil svou brankovou čáru.
21:24'
Hosté začali druhou třetinu aktivněji. CSKA se zatím spíše brání.
Hity – 8:8
Po první třetině vede CSKA Moskva nad Jaroslavlí 2:1. Po opatrnějším začátku se domácí dostali do vedení v 9. minutě, kdy využil přesilovou hru Arťom Blažijevskij. Hosté poté přidali a v 16. minutě srovnali zásluhou Alexandra Kadějkina. V závěru periody však Armějci opět skórovali v přesilové hře, na což jim tentokrát stačilo jen 5 sekund. Po vyhraném buly a přiťuknutí od Nestěrova mířil přesně Kirill Kaprizov.
20:00'
19:22'
Domácí využili přesilovku za 5 sekund! Greg Scott dostal po buly puk na modrou na Nikitu Nestěrova, který ho posunul na KIRILLA KAPRIZOVA. Ten zůstal na ose zcela sám a zamířil pod vyrážečku Sudnicina – 2:1. Asistence: Greg Scott a Nikita Nestěrov.
19:17'
Přesilová hra pro domácí! Dvě minuty za hákování obdržel Petri Kontiola.
18:43'
Alexandr Popov zavezl puk do domácího útočného pásma. Zkusil to sám, ovšem Sudnicin jeho střelu vyrazil.
17:58'
Ivan Tělegin jen posunul puk za branku Lokomotivu. Domácí střídají.
17:16'
Hosté po vstřeleném gólu ještě více ožili a opět operují v útočném pásmu.
15:59'
Je vyrovnáno! Puk se v útočném pásmu Lokomotivu odrazil k ALEXANDROVI KADĚJKINOVI, který ho poslal nad pravým ramenem klekajícího Sorokina pod břevno – 1:1. Asistence: Pavel Koledov.
15:31'
Hosté si vytvořili dvě zajímavé příležitosti před brankou soupeře, ale Ilja Sorokin byl na svém místě.
15:13'
Sorokin nabral před brankou a svou hokejku puk a vyhodil ho obloučkem až do středního pásma.
14:30'
13:59'
Sergejev srazil na modré čáře Ljubuškina a rozhodčí museli vzápětí uklidňovat emoce. Vylučovat se ale nebude.
13:39'
Tentokrát střílel od modré čáry Staffan Kronwall, Sorokin opět na místě.
12:56'
Nakrádal pálil od modré, Sorokin měl volný výhled a zakročil pravým betonem.
12:29'
Právě Michail Naumenkov podrazil Alexandra Kadějkina. Přesilová hra pro hosty.
11:30'
Hned dva domácí hráči clonili před Sudnicinem v momentě, kdy vypálil od modré Michail Naumenkov. Puk ale za záda hostujícího gólmana nezapadl.
10:47'
Hosté tohle oslabení ubránili, už jsou kompletní.
10:23'
Domácí opět kombinovali za brankou a nakonec šel kotouč mezi kruhy. Tentokrát byla defenziva Jaroslavle pozorná.
09:54'
Domácí se zatím nedokázali usadit v útočném pásmu, Lokomotiv poněkolikáté vyhazuje.
08:46'
Jegor Korškov se vrací na trestnou lavici! Tentokrát je vyloučen za hákování.
08:20'
Domácí přesilovku využívají a střílejí první gól zápasu! Hezkou souhru zakončil ARŤOM BLAŽIJEVSKIJ, který si najel na přihrávku Konstantina Okulova zpoza branky a střelou z první z levého kruhu prostřelil brankáře Sudnicina. Asistence: Konstantin Okulov a Andrej Kuzmenko.
07:50'
Hostům se podařilo vyhodit.
06:54'
Přesilovku si zahrají také domácí. Jegor Korškov dostal trest za podražení.
06:48'
Andrej Kuzmenko se po skončení hostující přesilovky řítil sám na Sudnicina, ale gólman Jaroslavle se nenechal forhendovou kličkou zaskočit!
06:37'
06:31'
Prudkou střelu Rafikova z vrcholu levého kruhu vyráží Sorokin
05:54'
Opět Jakub Nakládal. Ten si tentokrát najel až před bránu a cpal puk do brankoviště. Sorokin ho stačil přikrýt.
05:41'
Od modré pálil Jakub Nakládal, Ilja Sorokin vyráží puk do rohu.
05:32'
Zatím sledujeme slušnou přesilovku Lokomotivu, domácí ještě nedokázali vyhodit.
04:36'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Šumakov – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
04:36'
Domácí se radovali z gólu, ale místo toho se bude vylučovat! Kirill Kaprizov zamířil z mezikruží nad lapačku Sudnicina, ovšem už předtím byl u hrazení nedovoleně atakován Daniil Apalkov.
03:36'
Nahození od červené čáry si pohlídal Alexandr Sudnicin, který dnes nastoupil v brance Jaroslavle. Sudnicin se pravidelně střídá s Alexejem Muryginem, ale má o dost lepší statistiky než jeho kolega.
02:58'
Zatím se hraje poměrně opatrně. Oba celky sázejí na rozvážnou rozehrávku.
02:15'
Od modré pálil Pavel Koledov, domácí obrana ale zblokovala tuto střelu.
01:44'
Kotouče se ujal hostující obránce Ilja Ljubuškin. Ten s ním zamířil za branku a chystá se rozehrát.
00:59'
Dopředu nakonec vyrazili domácí. Sudnicin si musel připsat zákrok levým betonem.
00:20'
O puk se bojuje za domácí brankou, kde ho žádný z týmů nemůže získat pod kontrolu.
00:01'
Po hymně Ruské federace se již vše chystá k úvodnímu buly utkání.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Blažijevskij, Makjejev, Nestěrov, Ar. Sergejev, Kiselevič (A), M. Robinson, Ožiganov, Naumenkov (C) – Tělegin, Scott (A), Andronov – Šumakov, Grigorenko, Kaprizov – K. Petrov, Al. Popov, Ničuškin – Okulov, Světlakov, Kuzmenko.

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Murygin) – Nakládal, Kronwall (C), D. Osipov, Ljubuškin, Koledov, Rafikov, Čerepanov – Kozun, Kontiola, Kajumov – Averin (A), Kartajev, Apalkov – Korškov, Kraskovskij, Iljenko – Lugin, Alexejev, Kadějkin – Mosaljov.

Rozhodčí: Kislov, Naumov – Zacharenkov, Sazonov.
CSKA Moskva:
Hokejisté CSKA jsou se 37 body druhým nejlepším týmem soutěže. Lepší už je jen naprosto suverénní Petrohrad. Armějci chytili v poslední době výbornou formu, vždyť drží již pětizápasovou vítěznou sérii. V tomto období ztratili jediný bod v duelu s Rigou, kterou zdolali až po prodloužení. Naposledy přehráli v derby moskevský Spartak 3:1.