KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Jekatěrinburg - 11. září 2017   18:00

Jaroslavl
Jaroslavl
06:04' Kontiola (Kozun, Kronwall) • 28:01' Mosaljov (Koledov, Kartajev) • 44:01' Kronwall (Nakládal, Kontiola)
3:2
(1:0, 1:0, 1:2)
Jekatěrinburg
46:07' Alexej Vasilevskij  (Krikunov, Kučerjavenko) • 48:30' Michnov  (Mišarin)

Michal Čajkovský (AVT) 0+0, 0 střel, TOI 11:26
Statistiky: Střely: 55-50; střely na bránu: 26-24; vhazování: 23-23, zablokované střely: 11-11; Hity: 16-15; Přesilové hry: 1/3-1/3; Trestné minuty: 18-10.
Jaroslavl si vybudovala zásluhou Petriho Kontioly, Denise Mosaljova a Staffana Kronwalla po jednom gólu v každé třetině tříbrankové vedení. Poté ale domácí přestali hrát a slepené góly Alexeje Vasilevskiho a Alexeje Michnova vrátili Jekatěrinburg zpět do zápasu, který mohl jít do prodloužení. Jenže hosté dvě velké šance přibližně šest minut před koncem nevyužili. Konečný výsledek. Lokomotiv Jaroslavl 3 Avtomobilist Jekatěrinburg 2.
59:53'
Oddechový čas pro Avtomobilist Jekatěrinburg.
59:30'
Jakub Kovář opouští bránu! Hosté to zkouší bez brankáře. Podaří se jim senzační comeback?
59:00'
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
55:32'
Před bránou Jaroslavle dvakrát nebezpečně poskakoval puk. V prvním případě zamířil mimo, zatímco ve druhém si krásně vybruslil zpoza brány Jevgenij Česalin a z otočky vypálil, Alexandr Sudnicin ale dobře zasáhl vyrážečkou, kterou puk vyrazil do vzduchu a poté ho ukryl v náručí! Domácí přestali hrát a málem to bylo 3:3! Hráči Jaroslavle si neustále koledují.
53:03'
Dmitrij Lugin vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a český brankář Jakub Kovář si po osmi minutách připsal první zákrok!
50:56'
Anatolij Golyšev si zpoza brány vybruslil do pravého rohu útočného pásma, kde z otočky napřáhl z téměř nulového úhlu k prudké střele po ledě. Alexandr Sudnicin byl ale na přední tyči připraven a puk přikryl pod lapačkou. Hra byla přerušena.
48:30'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Georgij Mišarin z vrcholu levého kruhu pro vhazování krásně přenesl hru doprava, kde nikým neatakovaný ALEXEJ MICHNOV střelou bez přípravy zamířil z blízkosti do odkryté části brány! Jekatěrinburg během necelých tří minut vstřelil dva slepené góly a prohrává rázem pouze o gól! Skóre: 3-2. Asistence: Georgij Mišarin.
46:07'
Alexandr Kučerjavenko se ocitl v levém rohu útočného pásma v tísni a podél hrazení puk posunul na Ilju Krikunova, který měl za bránou dostatek času na to, aby zvedl hlavu a krásnou zpětnou přihrávkou našel ze druhé vlny najíždějícího ALEXEJE VASILEVSKIHO, který v pravém kruhu pro vhazování napřáhl bez přípravy ke tvrdě ráně s příklepem a mezi pravým betonem a vyrážečkou Alexandra Sudnicina zamířil ke vzdálenější levé tyči! Hosté využili přesilovou hru a snížili na 3:1. Asistence: Ilja Krikunov a Alexandr Kučerjavenko.
45:16'
Roman Manuchov dostal dvě minuty za vražení a hokejisté Avtomobilistu si zahrají třetí přesilovou hru.
44:01'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
STAFFAN KRONWALL si po krásné zpětné diagonální přihrávce Jakuba Nakládala z levého křídla zpracoval puk na modré čáře a po pěkném oblouku do pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke krátké střele zápěstím, která nad lapačkou Jakuba Kováře zamířila do bližšího pravého horní rohu brány! Lépe to trefit nešlo. Asistence: Jakub Nakládal a Petri Kontiola.
43:24'
Lokomotiv vyhodil puk na zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před Alexandra Sudnicina.
43:13'
Jevgenij Česalin to vzal na sebe a útok dva na dva zakončil střelou z vrcholu levého kruhu, která byla nepřesná.
42:08'
Jekatěrinburg hodně uspěchal útok a po nepřesné kolmé přihrávce se Alexandr Sudnicin vydal za bránu, aby rozehrál.
41:23'
Alexej Michnov měl v pravém kruhu pro vhazování dostatek času na střelu, jenže ho promeškal.
40:49'
Maxime Talbot na levém křídle nabral příliš velkou rychlost a útok Lokomotivu zastavilo postavení mimo hru.
40:19'
Jaroslavl v úvodu třetí třetiny dohrávala přesilovou hru a po 19 sekundách se Kirill Ljamin vrátil zpět na led.
40:01'
Statistiky po dvou třetinách: Střely: 44-29; střely na bránu: 21-13; hity: 16-13, zablokované střely: 6-9; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné minuty: 16-10.
Třetí třetina začne přibližně v 19:39.
Petri Kontiola na začátku sedmé minuty utkání využil přesilovou hru a ve druhé části na jeho gól navázal při hře pět na pět další pěknou střelou z mezikruží Denis Mosaljov. Jekatěrinburg nehraje v plném počtu hráčů na ledě špatně, hodně sil ho ovšem stojí zbytečná vyloučení a poté oslabení. Skóre po druhé třetině: Lokomotiv Jaroslavl 2 Avtomobilist Jekatěrinburg 0.
40:00'
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta, a pokud domácí přesilovou hru nevyužijí, její zbytek se přenese do závěrečné části.
38:19'
Kirill Ljamin byl v závěru druhé třetiny vyloučen na dvě minuty za podražení a Jaroslavl si zahraje třetí přesilovou hru. Zatím využila jednu hned v úvodu.
37:08'
Jekatěrinburg tvrdě vypálil od modré čáry, Alexandr Sudnicin ale bez problému táhlou střelu ukryl v lapačce, a jelikož před ním nikdo nebyl, rychle puk vytřepal, aby rozehrál.
36:03'
Ilja Krikunov si na levém křídle od modré čáry sjel do kruhu pro vhazování, kde se snažil vymíchat jednoho z domácích hokejistů, nakonec se ale kolem něj protáhnout nedokázal. Vzápětí přišlo prudké nahození z levého rohu ledové plochy, po kterém Alexandr Sudnicin rychle přikryl puk na ledě lapačkou.
34:36'
Vladislav Kartajev na útočné modré čáře krásně převzal puk a rychle si sjel do levého kruhu pro vhazování, odkud nebezpečně vypálil zápěstím a puk mířil pod horní tyč, nakonec byl ale vychýlen za bránu! Pěkná a rychlá individuální akce.
33:21'
Alexandr Polunin se dostal na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke střele, která zamířila pouze do náruče připraveného Jakuba Kováře. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
30:30'
Alexej Vasilevskij a Ilja Ljubuškin se do sebe pustili před bránou a oba byli vyloučeni na dvě minuty za hrubost. Hrát se bude ve hře 4 na 4.
30:26'
Jekatěrinburg vytvořil před bránou domácího celku v blízkosti levé tyče obrovský zmatek, žádný z hostujících hokejistů ale zatím na bezchybného Alexandra Sudnicina vyzrát nedokázal. Hra byla přerušena.
28:01'
Pavel Koledov v levém rohu útočného pásma krásně zamíchal s pukem a zpětnou přihrávkou do mezikruží nabídl obrovskou šanci DENISOVI MOSALJOVOVI, který bez přípravy krásnou střelou zápěstím nad lapačkou Jakuba Kováře zamířil do pravého horního rohu brány – 2:0! Asistence: Pavel Koledov a Vladislav Kartajev.
25:19'
Petri Kontiola měl na hokejce svůj druhý gól v utkání, jeho krásnou střelu ale zřejmě zastavila branková konstrukce! Jaroslavl má velký tlak!
25:08'
Denis Mosaljov střelou z pravého kruhu pro vhazování minul přední pravou tyč a po odrazu puku od hrazení za bránou se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci Arťom Iljenko, fantastického Jakuba Kováře ale nepřekonal!
24:17'
Jakub Nakládal byl zřejmě hráčem, který pálil nádherně od modré čáry, a jeho pokus mířil do pravého horního rohu brány, Jakub Kovář ale puk na poslední chvíli horní hranou lapačky vytáhl do ochranné sítě! Daniil Apalkov clonící před hostující bránou tomu nemohl uvěřit.
23:13'
Petri Kontiola nabral na levém křídle velkou rychlost a v kruhu pro vhazování namířil ke střele, která skončila v ochranné síti.
22:49'
Avtomobilist měl na využití přesilové hry pouhých 22 sekund a z vězení se vrátil na led také Maxime Talbot.
22:27'
Alexandr Kučerjavenko je zpět na ledě po uplynutí čtyřminutového trestu a začíná přesilová hra hostů.
20:49'
Maxime Talbot hrál na ledě po ztrátě stability u hrazení vkleče a zezadu podrazil protihráče, který už se rozjížděl do protiútoku. Hraje se 4 na 4.
20:43'
Staffan Kronwall si najel do pravého kruhu na krásnou diagonální přihrávku od modré čáry, jeho následná střela zápěstím ale minula bližší pravý horní roh brány! To byla velká šance.
20:18'
Staffan Kronwall se dostal na pravém křídle u hrazení k nahození, které bylo nepřesné poté, co byl tvrdě dohrán.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely: 17-20; střely na bránu: 7-8; góly: 1-0; hity: 9-6, zablokované střely: 4-4; Přesilové hry: 1/2-0/1; Trestné minuty: 12-6.
Druhá třetina začne přibližně v 18:51.
Úvodní třetina zápasu v Jaroslavli, která dala vzpomenout před úvodní buly v Areně 2000 na hokejisty, kteří zahynuli během letecké tragédie 7. září 2011, nabídla velice vyrovnaný hokej. Střel bylo k vidění poměrně mnoho, ale gól padl zatím jen jeden, když se v přesilové hře po krásné souhře prosadil finský útočník Petri Kontiola. Skóre po první třetině. Lokomotiv Jaroslavl 1 Avtomobilist Jekatěrinburg 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:33'
Alexandr Kučerjavenko byl zřejmě hráčem, který pálil okamžitě po přihrávce Ilji Krikunova a během napřáhnutí zasáhl jednoho z protihráčů vysokou holí do obličeje. Byla tam navíc krev, takže nakonec vyfasoval dvě plus dvě minuty za hru vysokou holí!
18:33'
Ilja Krikunov zpětnou přihrávkou z pravého kruhu pro vhazování vybídl ke skórování jednoho ze spoluhráčů, jeho střela bez přípravy ale byla těsně před bránou zablokována a navíc se bude vylučovat!
17:00'
Hokejisté Jaroslavle zasypali bránu Jakuba Kováře několika střelami, z nichž nejnebezpečnější byla úvodní z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, český brankář ale zřejmě vyrážečkou puk vyrazil mimo.
13:46'
Před bránu Alexandra Sudnica přilétla z levého kruhu velmi nepříjemná přihrávka, domácí brankář ale předvedl parádního sněhuláka, když puk zalehl a Dmitrij Pestunov se ke střele nedostal! Z obrovského závaru nic nebylo.
13:21'
Maxime Talbot si najel na přihrávku mezi kruhy pro vhazování a ve slibné šanci pálil bez přípravy pouze doprostřed brány, kde si Jakub Kovář připsal nakonec snadný zákrok a hru přerušil!
12:10'
Jekatěrinburg se vydal na steč po pravém křídle a od mantinelu přišla táhlá střela, která se stala snadnou kořistí brankáře Alexandra Sudnicina. Domácí brankář měl dobrý výhled a puk podržel.
10:32'
Dvouminutový trest Dmitrije Lugina, který na trestné lavici ještě pobude osm minut, vypršel a Jaroslavl hraje v plném počtu. Nyní běží pouze osobní trest.
10:24'
Jaroslavl vyrazila po pravém křídle i přes oslabení do nebezpečného útoku, ze kterého nakonec nic nebylo. V přesilové hře naopak mohl na opačné straně ledové plochy skórovat v blízkosti pravé tyče Ilja Krikunov, který měl po diagonální přihrávce z levého kruhu pro vhazování dostatek času na to, aby s kotoučem zamíchal a poté vypálil zápěstím, jeho střela ale zamířila pouze do náruče gólmana Alexandra Sudnicina!
08:32'
Dmitrij Lugin předvedl hodně ošklivý faul, když jednoho z protihráčů zasáhl do oblasti hlavy a krku a dostal dvě minuty, ke kterým přibyl desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
06:04'
Staffan Kronwall z levého kruhu pro vhazování posílal puk diagonálně po ledě na vzdálenější pravou tyč, kde už se chystal zakončovat Brandon Kozun, puk mu ale nepříjemně skočil. Místo zakončení tak přišla zpětná přihrávka, na kterou si ze druhé vlny najel PETRI KONTIOLA a z mezikruží střelou bez přípravy zamířil do levého horního rohu brány! Jakub Kovář reagoval na první přihrávku a nestihl se včas přesunout. Asistence: Brandon Kozun a Staffan Kronwall.
04:13'
Alexej Simakov dostal dvě minuty za podražení a Lokomotiv Jaroslavl si po čtyřech minutách zahraje úvodní přesilovou hru dnešního střetnutí.
04:01'
Maxime Talbot, Brandon Kozun a Jakub Nakládal se postupně v rozmezí pár sekund dostali na pravém křídle ke střele, Jakub Kovář byl ale ve všech třech případech pozorný a puk vyrazil mimo svou bránu! Dobré střídání Lokomotivu.
02:34'
Dmitrij Lugin si počkal na útočné modré čáře na přihrávku ze středu ledové plochy a po levé straně si sjížděl k vrcholu kruhu pro vhazování, před kterým puk pěkně zasekl a už se chystal vypálit, jeden z hostujících hráčů Jekatěrinburgu ho ale tělem rozhodil.
01:04'
Alexandr Torčeňuk a jeho formace se v blízkosti levé tyče dostala k několika střelám, ale pozorného brankáře Alexandra Sudnicina ani jeden z hráčů Jekatěrinburgu nepřekonal.
00:01'
V Areně 2000 dozněla ruská hymna a oba týmy už se chystají na úvodní buly, které proběhne již za okamžik.

Jakub Nakládal (LOK) 2+1, +/- 0
Jakub Kovář (AVT) 184 zák., 12 gólů, 93,9%
Michal Čajkovský (AVT) 0+0, +/- 0

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Murygin) – Nakládal, Kronwall, Manuchov, Ljubuškin, Koledov, Rafikov, Čerepanov – Kozun, Talbot, Kontiola – Lugin, Averin, Apalkov – Kraskovskij, Korškov, Polunin – Kajumov, Iljenko, Mosaljov – Kartajev.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Čajkovský, Ljamin, Mišarin, Jegoršev, Alexej Vasilevskij, Trjamkin, Ščemerov, Timašov – Tičar, Simakov, King – Torčeňuk, Michnov, A. Garejev – Krikunov, Golyšev, Kučerjavenko – Pestunov, Česalin, Rasseikin.

Rozhodčí: Sergej Beljajev, Alexandr Sergejev. Čároví: Maxim Bitjukov, Vasilij Semečkov.
Seznam všech osob na palubně letadla Jak-42

Posádka: kapitán letadla Andrej Anatolijevič Solomencev, druhý pilot Igor Konstantinovič Ževelov, mechanik Sergej Valerjevič Žuravljov; letušky Jelena Sarmatovová, Naděžda Muzafarovna Maksumovová a Jelena Šavinová; letoví inženýři Vladimir Maťuškin a Alexandr Borisovič Sizov (jako jediný přežil).

Hokejový tým: brankáři Alexandr Vjuchin a Stefan Liv; obránci Pavel Trachanov, Jurij Uryčev, Michail Balandin, Robert Dietrich, Karel Rachůnek, Ruslan Salej, Maxim Šuvalov, Marat Kalimulin a Kārlis Skrastiņš; útočníci Sergej Ostapčuk, Ivan Tkačenko, Alexandr Vasjunov, Arťom Jarčuk, Vitalij Anikejenko, Gennadij Čurilov, Pavol Demitra, Nikita Kljukin, Jan Marek, Daniil Sobčenko, Josef Vašíček, Alexandr Galimov, Alexandr Kaljanin, Andrej Kirjuchin a Pavel Snurnicyn.

Realizační tým: hlavní trenér Brad McCrimmon, trenéři Igor Koroljov a Alexandr Karpovcev, kondiční trenér Nikolaj Krivonosov, videooperátor Jurij Bachvalov, kustod a masér Alexandr Beljajev, maséři Jevgenij Kunnov a Vjačeslav Kuzněcov, administrátor Vladimir Piskunov, analytický trenér Jevgenij Sidorov a lékař Andrej Zimin.
Jaroslavl dá určitě před zápasem proti Jekatěrinburgu vzpomenout na hokejisty a členy klubu, kteří dne 7. září 2011 zahynuli během letecké tragédie. Na palubně letadla, které mělo namířeno do Minsku, kde měl tým druhý den odstartovat novou sezónu KHL, seděli čeští hokejisté Josef Vašíček, Jan Marek a Karel Rachůnek a slovenský útočník a kapitán Pavol Demitra.
Lokomotiv Jaroslavl má v úvodu sezóny výsledky jako na houpačce a v pondělí večer ho čeká náročný duel proti Avtomobilistu Jekatěrinburgu, jehož hokejisté se nachází v úvodu sezóny naopak ve fantastické formě. Jekatěrinburg vyráží na led soupeře po sérii čtyř domácích zápasů, z nichž poslední tři vyhrál a v každém z nich vstřelil minimálně tři branky. Vyhrají opět hosté?