KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Nižněkamsk - 26. září 2017   16:00

Jekatěrinburg
06:35' King (Beck) • 21:30' Michnov (A. Garejev) • 43:49' Megalinskij (Krikunov) • ' Krikunov

Nižněkamsk

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jakub Kovář (JEK) 33 zák., 3 góly, úsp. 91,7 %
Robin Hanzl (NIZ) 0+1, 4 střely, čas na ledě 21:22
Andrej Nestrašil (NIZ) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:31
Je dobojováno. V úvodu třetí třetiny se zdálo, že Avtomobilist má vše pod kontrolou a kráčí za tříbodovým ziskem, trefy Brynceva a Raua ale vrátily Neftěchimik zpět do zápasu. Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých nakonec byli úspěšnější domácí.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avtomobilist Jekatěrinburg.
Autorem vítězné branky je ILJA KRIKUNOV.
Ilja Krikunov povedeným forhendovým blafákem překonal Ježova, je rozhodnuto!
Ani Pavel Porjadin svůj nájezd nedokázal proměnit.
Francis Paré nic nevymýšlel a jednoduše vypálil golfákem, kanadský útočník ale poslal puk jen do Ježovovy výstroje.
Ještě není rozhodnuto, Dan Sexton totiž trefil skulinku mezi Kovářovými betony přesně.
Obránce Dmitrij Megalinskij propálil Ježova přesnou střelou mezi betony, Avtomobilist má po dvou sériích nakročeno k vítězství.
Robin Hanzl svým tradičním bekhendovým blafákem na svého krajana Jakuba Kováře nevyzrál!
Jevgenij Česalin parádně vymíchal Ježova – 1:0 pro Avtomobilist!
Jako první se rozjel dnes dvougólový Chad Rau, který ale svůj pokus o forhendový blafák nedotáhl do úspěšného konce.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení si oba týmy vytvořily pár nadějných střeleckých příležitostí, pět minut hry ve třech na obou stranách ale o vítězi nakonec nerozhodlo. Za pár okamžiků tak budeme svědky nájezdů.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:04'
Bogdan Jakimov teď zpoza Kovářovy svatyně poslal kotouč do předbrankového prostoru, tam ale nebyl nikdo v bílém dresu.
63:16'
Hosté poté dostali puk jen do středního pásma, hráči Jekatěrinburgu jsou v prodloužení jasně aktivnější.
62:29'
Beck s Parém se dostali do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný ale skvělou šanci Avtomobilistu pokazil velmi nepovedenou střelou.
61:32'
Alexandr Kučerjavenko ujel po levém křídle a nahodil puk na Ježova, nikdo v červeném dresu už se ale k dorážce nedostal.
60:37'
Na konci rychlé protiakce Avtomobilistu stál zakončující Nikita Trjamkin, bývalý obránce Vancouveru Canucks ale z mezikruží přestřelil.
60:01'
Avtomobilist ve třetí třetině vedl už 3:1, o zdánlivě pohodlný náskok ale během pár minut přišel, a o vítězi tak bude muset rozhodnout až prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00'
59:36'
Mišarinův pokus z vrcholu pravého kruhu postrádal přesnost i razanci, načež se hosté dokázali osvobodit.
58:50'
Domácí sice kombinují v útočném pásmu, ale zoufale tomu chybí střelba...
57:56'
Andrej Sergejev (NIZ) teď ovšem vyfasoval dvouminutový trest za držení, a tak půjde Nižněkamsk v závěru třetí třetiny do čtyř.
57:38'
Svěřenci Andreje Nazarova jsou navíc i nadále aktivnějším týmem a pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
57:06'
Avtomobilist prohýřil dvougólový náskok a za současného stavu se začíná schylovat k prodloužení...
56:19'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Hosté si vytvořili až neuvěřitelný tlak v útočném pásmu a ostřelovali Kovářovu svatyni jednou střelou za druhou, načež se na brankovišti ujel odraženého kotouče CHAD RAU a uklidil puk do sítě! Asistence:
54:49'
Nižněkamští hokejisté se na chvilku usadili v útočném pásmu, ale do zakončení se nakonec vůbec nedostali.
53:37'
Kingovo nenápadné nahození si Ilja Ježov zkušeně pohlídal a pro jistotu přerušil hru.
52:41'
Krikunovovo nahození od pravého mantinelu proletělo předbrankovým prostorem bez povšimnutí a Neftěchimik už zakládá další protiútok.
51:53'
Ze zmatků před Ježovem nakonec žádné nebezpečí pro hostujícího gólmana nepramenilo, nikdo v červeném dresu se ke střele totiž nedostal.
51:02'
Hokejisté Neftěchimiku teď mají dění na ledě zcela pod kontrolou a ženou se za vyrovnáním, na vstřelení třetího gólu už jim ale zbývá jen necelých devět minut.
50:07'
Megalinskij propadl při rozehrávce a k volnému puku se poté dostal Pavel Porjadin, jehož střelu z pravého kruhu ale Kovář dokázal polapit!
49:18'
Dnešní utkání sleduje v Uralec Areně 4100 diváků.
48:56'
Alexandr Kučerjavenko se k dorážce zblokovaného nahození od pravého mantinelu nedostal, Ježov tak tentokrát mohl zůstat v klidu.
48:02'
Sexton přišel o puk v útočném pásmu a na druhou stranu se okamžitě vydal Ilja Krikunov, ani on se ale daleko nedostal.
47:10'
A už je to opět jen o gól! ALEXANDR BRYNCEV se na modré čáře ze všech sil opřel do puku a Jakub Kovář měl zakrytý výhled, a tak nestihl vůbec zareagovat. Asistence:
45:40'
Porjadinovi ale hraniční zákrok u mantinelu prošel, načež se hokejistům Neftěchimiku podařilo vybojovat vhazování v útočném pásmu.
44:45'
Pavel Porjadin u hrazení postrčil na led Anatolije Golyševa, který se zvedal z ledu jen velmi obtížně a nakonec mu museli pomoci na střídačku jeho spoluhráči.
43:49'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Vstup do třetí třetiny vychází Avtomobilistu na jedničku. DMITRIJ MEGALINSKIJ dostal od Krikunova nabito na vrchol kruhů a parádní ranou z voleje nedal bezmocnému Ježovovi sebemenší šanci. Asistence: Ilja Krikunov.
42:52'
Nepřesná rozehrávka hostů skončila jen u Mišarina, domácí mají na začátku třetí třetiny dění na ledě zcela pod kontrolou.
41:56'
Alexandr Torčeňuk zavezl kotouč do nižněkamského pásma, bez podpory svých spoluhráčů se ale daleko nedostal a záhy o puk zase přišel.
40:48'
Trjamkin s Nestrašilem, kteří ještě v loňské sezóně nastupovali v NHL, se po přerušení hry pustili do zbytečné strkanice, tentokrát se ale vše obejde bez vyloučení.
40:01'
Hned na začátku prostřední periody domácí zvýšili svůj náskok zásluhou trefy Alexeje Michnova, stav 2:0 ale nevydržel dlouho, o snížení se vzápětí po přihrávce Robina Hanzla postaral Chad Rau. Poté jsme i nadále sledovali vyrovnaný hokej, a ve třetí třetině, která začne v 16:36, se tak máme na co těšit.
40:00'
39:17'
Maxim Rasseikin teď sbírá cenné vteřinky v útočném pásmu, to už se nám rozběhla poslední minuta druhé třetiny.
38:51'
Alexej Michnov (JEK) v útočném pásmu naprosto zbytečně přesekl hůl Ogurcovovi, a Avtomobilist tak jde opět do čtyř.
37:49'
Chajrullin si z rohu kluziště nabruslil až na vrchol pravého kruhu, odkud vypálil, Jakub Kovář ale jeho nahození bez potíží zlikvidoval.
36:58'
I trest Dmitrije Pestunova už je u konce, domácí teď ale vyhodili puk na zakázané uvolnění, a tak se hra přestěhuje před Jakuba Kováře.
36:30'
Vasilevskij a Šiksatdarov už jsou zpět na ledě a svěřencům kouče Krikunova se teď podařilo vyhodit kotouč až k Ježovovi.
35:38'
Anatolij Golyšev se ve vlastním oslabení dostal do rychlého protiútoku, v klíčový moment mu ale kotouč sjel z čepele.
34:43'
O pár sekund později Dmitrij Pestunov (JEK) ve středním pásmu zbytečně podrazil hráče Neftěchimiku, hosté si tak zahrají přesilovku čtyři na tři.
34:21'
Alexej Vasilevskij (JEK) a Ildar Šiksatdarov (NIZ) se po přerušení hry pustili do zbytečné strkanice a oba vyfasovali dvouminutový trest za hrubost.
32:49'
Alexandr Ščemerov přišel o puk ve vlastním pásmu, načež se ke střele od modré dostal Andrej Sergejev, jeho pokus si ale Kovář pohlídal.
31:51'
Už v plném počtu hrající hosté nahodili puk do útočného pásma, jekatěrinburský gólman Kovář teď pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou.
31:02'
Po závaru před brankářem Neftěchimiku se dostal k dorážce Francis Paré, který ale netrefil puk podle svých představ, a Ježov tak mohl zůstat v klidu.
30:05'
Dmitrij Pestunov tvrdě vypálil od modré, jeho dělovka ale zaduněla pouze o Ježovův beton.
29:17'
Andrej Nestrašil (NIZ) se provinil držením, a příští dvě minuty tak stráví na trestné lavici.
28:09'
Nepovedená rozehrávka Jekatěrinburských doletěla až za Ježovovu branku, ani hosté ovšem s rozehrávkou protiakce nikam nespěchají.
27:18'
Po kontaktní trefě Neftěchimiku se hra uklidnila, vše podstatné se teď odehrává ve středním pásmu.
26:29'
A tu hosté dokázali bleskově využít! Robin Hanzl našel geniální přihrávkou u vzdálenější tyče volného CHADA RAUA, který už měl úlohu snadnou, přesouvající se Jakub Kovář byl bez šance. Asistence: Robin Hanzl.
26:13'
Alexandr Kučerjavenko (JEK) vyfasoval za zásah do oblasti hlavy a krku trest na 2+10 minut, Neftěchimik si tak zahraje další přesilovku.
24:50'
Dan Sexton se pokusil najít v předbrankovém prostoru Raua, ten si ale nedokázal zpracovat skákavý pas a do zakončení se nakonec nedostal.
23:56'
Jegor Milovzorov dostal od Garejeva nabito na pravý kruh, s jeho střelou si ale Igor Ježov dokázal poradit.
23:10'
Ildar Šiksatdarov se rozjel ve středním pásmu, prokousal se za útočnou modrou a vystřelil, jeho pokus byl ale pro Kováře snadným soustem.
22:17'
Aktivně hrající hokejisté Avtomobilistu teď vybojovali další buly před Iljou Ježovem.
21:30'
A už je to o dva góly! Domácí kapitán ALEXEJ MICHNOV dostal od Garejeva přesnou přihrávku do předbrankového prostoru a šikovnou tečí usměrnil puk za Ježovova záda! Asistence: Arťom Garejev.
20:48'
Po Rauově nahození z rohu Jakub Kovář pro jistotu přerušil hru, následovat bude vhazování po jeho pravé ruce.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:44.
Po dvaceti minutách hry se jde do kabin za stavu 1:0 pro domácí Avtomobilist. Hosté sice vstoupili do zápasu aktivněji, z rychlého protiútoku ale sami inkasovali z hole Dwighta Kinga. Neftěchimik poté nevyužil ani dvě přesilové hry, a tak Avtomobilist stále vede.
20:00'
19:03'
Ani v té se ale hostům ale vůbec nedaří, svěřenci kouče Krikunova se opět dokázali osvobodit.
18:08'
Taylor Beck (JEK) navíc vyfasoval dvouminutový trest za hákování, a tak si Nižněkamští zahrají svou druhou přesilovku.
17:29'
Hokejisté Neftěchimiku opět převzali iniciativu a kombinují v útočném pásmu.
16:34'
Andrej Sergejev tvrdě vypálil od modré, jeho nepřesný projektil ale zaduněl jen o zadní plexisklo.
15:37'
Po Krikunovově přihrávce se ke střele z mezikruží dostal Alexandr Kučerjavenko, jeho projektil byl ale přizvednut do ochranné sítě.
14:41'
Damir Šaripzjanov vystřelil z vrcholu kruhů a k dorážce jeho nahození se ještě pokusil dostat Pavel Kulikov, to se mu ale nepodařilo.
14:05'
Ljaminovi ujel puk z útočného pásma, domácím tak byl odpískán ofsajd a následovat bude komerční přestávka.
13:18'
Kotouč opět letí směrem k Ježovovi, Jakub Kovář je v tomto oslabení stále zcela bez práce.
12:25'
Hostům se v první početní výhodě zatím vůbec nedaří, hráči v červených dresech se teď podruhé v krátkém časovém sledu dokázali osvobodit.
11:39'
Avtomobilist hrál chvilku v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě půjde odpykat Dwight King (JEK).
10:35'
Hra se teď uklidnila, domácí pomalu rozehrávají další akci z vlastního pásma a oba týmy střídají.
09:41'
Dmitrij Pestunov tvrdě vypálil od modré, Ilja Ježov ale jeho pokus dokázal bez problémů vyrazit.
08:42'
Vstřelený gól domácí očividně nabudil, hráči v červených dresech teď neohroženě kombinují v útočném pásmu.
07:39'
Z dalšího závaru před Ježovem žádné nebezpečí pro Nižněkamsk nepramenilo a hosté už zakládají protiútok.
06:35'
Teď ale hosté sami inkasovali. Taylor Beck ujel po pravém křídle a poté předložil kotouč do mezikruží zkušenému DWIGHTU KINGOVI, který se trefil přesně pod břevno! Asistence: Taylor Beck.
06:08'
Dan Sexton uklidnil hru zadovkou na obránce, hokejisté Neftěchimiku trpělivě zakládají další útočnou akci.
05:19'
Nepřesná rozehrávka hostů skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak po delší době přesune před Ježova.
04:38'
Jakub Kovář po delší době přerušil hru po Porjadinově nahození, tlak Neftěchimiku tak alespoň na pár desítek sekund ustane.
03:21'
Nižněkamští svého soupeře jasně přehrávají. Do zakončení se teď dostal Robin Hanzl, exlitvínovský útočník ale na Kováře z levého kruhu nevyzrál.
02:10'
Bogdan Jakimov se odhodlal ke střele z vrcholu levého kruhu, jeho pokus si ale Jakub Kovář bez problémů pohlídal.
01:26'
Arťom Garejev zavezl kotouč do útočného pásma, ale v rohu kluziště nad ním ztratil kontrolu.
00:38'
Hokejisté Neftěchimiku vstoupili do utkání velmi aktivně, Chad Rau ale v útočném pásmu o puk záhy přišel a domácí poté vyhodili kotouč do bezpečí.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Ljamin, Megalinskij, Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Jegoršev, Mišarin, Ščemerov – Paré, Beck, King – Golyšev, Krikunov, Kučerjavenko – Michnov, Torčeňuk, A. Garejev – Česalin, Pestunov, Milovzorov – Rasseikin.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – An. Sergejev, Piganovič, Bryncev, Ogurcov, Šaripzjanov, Graborenko, Fazylzjanov – Rau, Sexton, R. Hanzl – Avcin, Nestrašil, Porjadin – Šiksatdarov, Jakimov, Zdunov – P. Kulikov, E. Galimov, Chajrullin.

Rozhodčí: Birin, Beljajev – Berseňov, Judin.
NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

Neftěchimik je asi nejpříjemnějším překvapením ve Východní konferenci, na svém kontě má totiž ještě o tři body více než Avtomobilist, a nenápadnému tatarstánskému klubu, jenž do svých řad láká i Jaromíra Jágra, tak patří třetí příčka v konferenci. V posledních pěti zápasech Nižněkamsk nenašel přemožitele, naposledy zvítězil 2:1 na ledě houževnatého Togliatti.
AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG

Ambiciózní Avtomobilist se v loňském ročníku nedokázal probojovat do play-off, což bylo pro fanoušky tohoto klubu velkým zklamáním, do aktuální sezóny ale Jekatěrinburg vstoupil dobře a momentálně mu patří čtvrtá příčka ve Východní konferenci. V zápasech Avtomobilistu obecně nepadá moc branek, což dokládají i poslední výsledky červenobílých: 3:1 proti Minsku, 1:0 proti Dynamu Moskva, 0:2 proti Soči a naposledy 4:0 proti Ufě.
Hezký den. Vítám všechny hokejové nadšence u sledování duelu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém Avtomobilist Jekatěrinburg od 16 hodin přivítá Neftěchimik Nižněkamsk. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.