KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Spartak Moskva - 28. listopadu 2017   15:00

Jekatěrinburg
30:18' Golyšev (Kučerjavenko, Milovzorov) • 43:19' Golyšev  • 48:03' Golyšev (Parenteau, Kučerjavenko) • 59:41' Čajkovský (Torčeňuk)
4:2
(0:0, 1:2, 3:0)
Spartak Moskva
27:20' V. Komarov  (Leščenko) • 30:34' Chochlačov  (Podšendjalov)
Jeřábek, Sidorenko – Viljugin, Sysujev
Uralec Arena

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
První dvě třetiny tohoto střetnutí byly hodně vyrovnané, tu třetí ovšem bezpodmínečně ovládli domácí a radovali se asi se zasloužených třech bodů. Výraznou měrou se na tom podílel především Anatolij Golyšev, který zaznamenal hattrick a ještě si navíc připsal na své konto vítěznou branku. V dresu domácích se objevil český brankář Jakub Kovář, jenž slušným výkonem dopomohl Avtomobilistu k vítězství, za hosty nastoupil dnes bezbodový Lukáš Radil, který byl o poznání smutnější než jeho český krajan.
59:41'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
A o vítězi tohoto střetnutí je nakonec definitivně rozhodnuto. Na střelecké listině vystřídal neúprosného Golyševa tentokráte MICHAL ČAJKOVSKÝ poté, co přebral přihrávku Alexandra Torčeňuka a zamířil snadno do prázdné brány. Asistence: Alexandr Torčeňuk.
59:04'
Ani ne minuta zbývá do konce tohoto střetnutí. Vhazovat se nyní bude před Kovářem. Budou to ještě krušné chvíle pro domácí celek.
58:44'
Dmitrij Kalinin vypálil z dálky, ale Kovář si poradil. Spartak je znovu bez Bespalova. Uvidíme, jestli se mu početní výhodu podaří zužitkovat.
58:23'
Oddechový čas pro hosty.
58:16'
Spartak hraje power-play, Bespalov už je na své střídačce!
58:00'
Zahlášeny poslední dvě minuty utkání.
57:35'
Je sice hezké, že Lukáš Radil a Dmitrij Kalinin dokážou kombinovat slušně v útočném pásmu, ale ani jeden z nich nakonec nevystřelil. Domácí obrana působila jistě a hlavně účelně.
56:50'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Michal Čajkovský – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jevgenij Kulik – 2 min., hrubost).
56:48'
Jevgenij Kulik vypálil a Kovář zasáhl. Poté se strhla menší potyčka. Sudí musejí mezi val hráčů a výstroje, aby situaci uklidnili. Samozřejmě že situace je vyhrocená. Domácí totiž vedou jen o gól.
56:00'
Jegor Milovzorov udělal vepředu to, co potřeboval, tedy udržel puk v útočném pásmu co nejdéle. A ušetřil cenné vteřinky. I nadále je Avtomobilist lepším týmem, nebo aspoň předvádí o dost komplexnější výkon.
54:55'
Zase musel zasahovat Bespalov, který pro jistotu schoval touš pod svou lapačku. Hosté pořád nejsou schopni vytvořit si nějakou závažnější příležitost.
54:30'
Čas se moskevskému klubu neúprosně krátí. A zatím nebyl nijak blízko alespoň kýženému vyrovnání. Zbývá něco málo přes pět minut.
53:40'
Tahle situace nevypadala nijak hrozivě na první pohled, z dálky napřáhl Stěpan Chripunov, vlastně až z vlastního pásma, a namířil puk na Bespalova. Ten zase neudržel touš ve výstroji a potuloval se mu pod betony. Nakonec ho se štěstím přece schoval.
52:48'
Spartaku se čas krátí. Je to on, kdo by potřeboval hrát směrem dopředu. A ne aby ještě musel zasahovat Bespalov proti pokusu Nikity Trjamkina z pravého kruhu. Avtomobilist nyní zůstane v útočném pásmu.
51:36'
Arťom Podšendjalov přenechal touš na modré čáře Vladislavovi Provolněvovi a ten ostře vypálil. Kovář ale s tímhle pokusem neměl žádné problémy. Za chvilku se provede vhazování před jeho bránou.
51:05'
Avtomobilist nyní velmi dobře brání. Spartak se sice snaží o vytvoření nějaké kloudnější akce, ale v podstatě se mu nedaří s pravidelností ohrožovat Kováře. Právě jeho výkon bude v konečném účtování nesmírně důležitý.
49:15'
Spartak bude mít co dělat, aby s tímhle zápasem ještě něco udělal. Zbývá mu do konce utkání něco málo přes deset minut. Je ale pravda, že ve druhém dějství je o parník horší než jeho protivník.
48:03'
Během signalizovaného vyloučení domácí otáčejí vývoj utkání na svou stranu a poprvé se ujímají vedení. Nemohl se trefit nikdo jiný než dnes nezastavitelný ANATOLIJ GOLYŠEV, který z těžkého úhlu zužitkoval přihrávku Parenteaua střelou do prázdné brány. Asistence: P.A. Parenteau, Alexandr Kučerjavenko.
47:10'
Poté, co Alexandr Torčeňuk z pravé strany neprostřelil obránce před sebou a jeho pokus skončil pouze na ochranné síti, přišla na řadu pátá komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před Bespalovem.
46:02'
Anatolij Golyšev měl možnost dovršit hattrick! Ocitl se ve vyložené pozici, ale na Bespalova nakonec nevyzrál. Je nyní více vidět na hráčích Jekatěrinburgu, že jsou to oni, kdo chtějí urvat tříbodové vítězství pro sebe.
44:58'
Bespalov je od inkasovaného gólu v poměrně slušné permanenci. Ale evidentně ho předchozí gól nevykolejil. Nyní si poradil i s pokusem Alexeje Michnova, jenž vypálil velmi slušně z levé strany.
43:19'
Tenhle gól jde asi na vrub Bespalova, který do této chvíli působil bezchybným dojmem. Neudržel totiž touš ve své výstroji, čehož využil dotírající ANATOLIJ GOLYŠEV, jenž dorazil touš za jeho záda. Bez asistence.
43:07'
Kovář a jeho první ostřejší zákrok v tomto dějství! Z pravé strany se na něj řítil Alexandr Chochlačov, každopádně trefil jen jeho výstroj. Také hosté poprvé výrazněji vystrčili růžky v poslední periodě.
42:22'
Poprvé se v této třetině v útoku osmělil rovněž Spartak, ale nic kloudného nevymyslel. Je pravda, že útočit musí především domácí celek. Je to on, kdo stále prohrává o jeden gól.
41:02'
40:55'
Tohle byla velká možnost domácích během dohrávané přesilové hry! Puk totiž poskakoval nekrytý v brankovišti a Bespalov byl úplně mimo tento prostor. Jenže Jegor Milovzorov ho do brány dotlačit nedokázal. Velkou krizi Spartak s obrovskou dávkou štěstí přežil.
40:05'
Uběhlo jen pět vteřin a Kovář už se musel činit. Dlouhé nahození totiž předvedl po vyhraném buly Vladislav Provolněv. Každopádně domácí brankář v pohodě zasáhl.
40:01'
Utkání se nám po nepříliš líbivé první třetině konečně posunulo vpřed. A o gól lepší je Spartak, byť herně na tom není Avtomobilist o nic hůře. Ani zdaleka není o ničem rozhodnuto. Určitě nás čeká ještě pořádně zajímavé třetí dějství.
Další třetina začne přibližně v 16:50.
40:00'
39:35'
Na ledě je už Kalinin, Avtomobilist už hraje jen v pěti proti čtyřem.
39:20'
Domácí hrají v početní výhodě 5 na 3! Hlavně od modré čáry se nyní pálí. Ale ani Alexej Vasilevskij, ani Nikita Trjamkin zatím nedokázali vyzrát na moskevského muže ve výstroji. Ten si vede opravdu výtečně!
39:02'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexej Bondarev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
39:00'
Zahlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:48'
Snad potřetí se již Spartak dokázal osvobodit. Tahle bránit oslabení si určitě představuje úplně každý tým.
38:42'
38:00'
Uvidíme vůbec první přesilovou hru v tomto zápase. K dispozici jí má v těchto chvílích Avtomobilist, zatím však bránu Bespalova výrazněji neohrozil.
37:35'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Dmitrij Kalinin – 2 min., hození hole nebo předmětu).
37:14'
Maxim Truňov je v posledních minutách nezastavitelný. Nyní dostal přihrávku zpoza brány na pravý kruh a ve vyložené pozici vypálil. Kovář ale skvěle vyjel a puk lapil do lapačky. Jistý zákrok domácího brankáře. Po následném vyhraném buly likvidoval také pokus Jevgenije Kulika.
36:40'
Zajímavé je, že rozhodčí zatím ani v jednom případě nemuseli sáhnout k vyloučení. Hraje se sice v některých momentech tvrdě, ale zároveň také čistě. Je to zkrátka férový souboj.
35:39'
Avtomobilist se nyní docela dlouho držel v útočném pásmu, nakonec Alexandr Kučerjavenko vypálil od modré čáry, každopádně Bespalov se mezi třemi tyčemi činil a vyrazil touš do bezpečí.
34:09'
Maxim Truňov si docela dlouho hrál s pukem v útočném pásmu, nakonec prostrčil svou přihrávku na Dmitrije Kalinina, a ten z pravého kruhu tahem slušně vystřelil. Nicméně Kovář byl tentokráte mužem na svém místě.
32:54'
Arťom Garejev se řítil spolu se svým spoluhráčem do útoku dva na dva, ale nakonec o touš velmi brzy přišel. O pár chvil později je po jeho nepřesné střele hra přerušená. Vhazovat se bude před Bespalovem.
32:10'
Poslední minuty utkání nabídly opravdu hodně zajímavé pasáže. Začíná se i tvrdě bojovat, útočit do plných, přidává se důraz. Zcela určitě vývoj tohoto zápasu slibuje i nadále zajímavou podívanou. Teď byla zahlášena čtvrtá komerční přestávka.
30:34'
Spartak právě vstřelil branku!
Sotva se mohli domácí uklidnit, jelikož před pár okamžiky vyrovnali, už zase musejí dohánět jednogólové manko. Protože střela ALEXANDRA CHOCHLAČOVA zapadla za nic netušícího Kováře, který na tenhle pokus nedobře viděl. Asistence: Arťom Podšendjalov.
30:18'
Nakonec domácí na gól soupeře odpověděli poměrně záhy. Jegor Milovzorov od mantinelu prostrčil puk na Alexandra Kučerjavenka, jehož střelu vyrazil Bespalov pouze ke své tyčce, a odtud ve skluzu do prázdné brány zacílil přesně ANATOLIJ GOLYŠEV. Asistence: Alexandr Kučerjavenko, Jegor Milovzorov.
29:06'
Jevgenij Česalin přihrál na modrou čáru Nikolajovi Timašovovi, jeho střela od modré čáry byla ale jen jakýmsi slabým nahozením. S tímhle nemohl mít Spartak absolutně žádné potíže.
27:56'
Anatolij Nikoncev se málem dostal do zakončení před Kovářem. Ale nakonec mu domácí obránci vypíchli puk z hokejky. Spartak je po vstřelené brance evidentně stále na koni.
27:20'
Hosté byli v posledních pasážích hry přece jenom lepším mužstvem, a ujali se tak asi zaslouženého vedení. Před brankou se sice ještě nestačil prosadit Vjačeslav Leščenko, Kovář ovšem vyrazil puk pouze na hokejku VIKTORA KOMAROVA, jenž zasunul touš bekhendem do prázdné svatyně. Rozhodčí šli ještě zkoumat video a tuhle trefu nakonec uznali jako regulérní. Asistence: Vjačeslav Leščenko.
26:57'
Jevgenij Kulik to neudělal špatně. Najel do pásma, nahodil puk dopředu a snažil se ještě dorážet. Nicméně domácí obrana ho zpacifikovala. Kovář pak sevřel touš do lapačky. Vyhlášena byla třetí komerční pauza, vhazovat se po ní bude před jekatěrinburgským gólmanem.
25:43'
A zase musel Kovář hasit nebezpečnou situaci! Na pravém kruhu se zjevil nehlídaný Dmitrij Černych, jenž měl dostatek času a prostoru na to, aby si rozmyslel, jak se svou pozicí naloží. Vystřelil. A neprovedl to vůbec dobře, protože trefil jen výstroj českého gólmana.
25:22'
Určitě se hraje o poznání zajímavější druhá třetina. Oba celky jako by postupně nacházely recept na defenzívy svých soupeřů. A šancí je na obou stranách docela dost.
24:10'
A naopak velká tutovka na druhé straně! Lukáš Radil projel kolem levého mantinelu, prostrčil puk na svého spoluhráče, a ten pak ještě přihrál na Vjačeslava Leščenka, jenž pálil z mezikruží. Kovář zasáhl jen s vypětím všech svých sil.
23:06'
Tohle Anatolij Golyšev vůbec, ale vůbec nezvládl. Dostal přihrávku na levou stranu od Alexandra Kučerjavenka, ocitl se zcela, ale zcela sám před Bespalovem. Jenže trestuhodně zkoušel kličkovat. Nakonec si ale hokejku zamotal do svého těla a ani nevystřelil.
22:37'
Maxim Rasseikin se nyní snažil dorážet u tyčky Bespalova, jenže ten byl u touše o něco dříve, a tak schoval puk pod svou lapačku. Teď byl jinak hostující gólman pod docela tvrdou sprškou střel. Ale poradil si se všemi.
21:13'
Arťom Garejev na druhé straně vyzkoušel své střelecké schopnosti z pravého kruhu, ale Bespalova ani on nepřekonal. Oba gólmani jsou na druhou třetinu evidentně dobře nachystaní.
20:42'
Ville Lajunen založil za vlastní brankou útok, dlouhou přihrávkou našel u pravého mantinelu Alexandra Chochlačova, ten pak přenechal puk Alexandrovi Děrgačovovi, jenž z úhlu vypálil. Každopádně mířil jen do ochranné sítě, zřejmě po lehkém doteku brankáře Kováře.
20:01'
Viděli jsme opravdu hodně vyrovnanou třetinu, ve které ani Avtomobilist, ani Spartak neměly nějakou herní převahu. Viděli jsme několik slušných šancí na obou stranách, každopádně brankáři Kovář a Bespalov si s nimi poradili. Průběžný nerozhodný rezultát je vlastně zaslouženým a logickým vyústěním celého dění na hřišti.
Další třetina začne přibližně v 15:51.
20:00'
19:05'
Alexandr Chochlačov hezky vjel do pásma, následně nabil na modrou čáru Villemu Lajunenovi na modrou čáru, jeho dělovka ale neskončila tam, kde by hostující bek chtěl. Avtomobilist tuhle situaci přežil.
19:00'
Zahlášena poslední minuta první třetiny.
17:13'
Viktor Komarov se tlačil před brankou k zakončení po přihrávce z levé strany, avšak puk pouze jen lízl svou hokejkou. Kovář tak snadno vyrazil touš do bezpečných vod v rohu kluziště.
16:43'
Michal Čajkovský se nyní ocitl na zemi po nezaviněném souboji se svým protihráčem. Nebylo mu nejlépe. Nakonec musel na střídačku, kde se chce dát rychle do kupy. Mezitím Kovář vyřešil střelu z pravého kruhu od Maxima Truňova.
16:01'
Alexandr Torčeňuk se dostal do velmi dobré příležitosti ve středu pole! Tohle byl zatím asi ten nejnebezpečnější pokus domácích v tomto střetnutí. Anatolij Golyšev to udělal na pravé straně výtečně, protancoval se k přihrávce bekhendem, jeho spoluhráč ale nakonec narazil na skvěle vystavený beton Bespalova.
15:15'
Alexandr Děrgačov a Nikita Trjamkin nyní svádí už skoro třicet vteřin dlouhý boj o puk u mantinelu. Rozhodčí stále hru nepřerušili.
13:52'
Dmitrij Kalinin hledal svou přihrávkou z levé strany najíždějícího si Vjačeslava Leščenka, jenže ten se nakonec k puku nepropracoval. Avtomobilist na druhé straně směřoval do útoku, ale ani jeho kombinace nebyla ve finále přesná.
12:58'
Bespalov je nyní v o něco větší permanenci. Dobře to nyní vymyslel dnes celkem hodně aktivní Michal Čajkovský, jenž se prosmýkl až na levý kruh a zakončil, lapačka hostujícího muže ve výstroji ale znovu zasáhla včas a pohotově.
12:10'
Kirill Ljamin vypálil ihned po vyhraném buly, Bespalov ale na jeho pokus velmi dobře viděl a pohotově touš schoval do lapačky. Vhazování před gólmanem Spartaku se tak bude opakovat.
12:05'
Nikita Trjamkin se ocitl v docela slušné pozici, ale bránu Bespalova minul. V tuhle chvíli program v jekatěrinburgské aréně vyplňuje druhá reklamní přestávka tohoto utkání.
10:37'
Nepříjemná záležitost pro Spartak Moskva. V bolestech totiž odjel nyní na střídačku Arťom Podšendjalov, jenž dle výrazu v jeho obličeji nevypadá ani zdaleka nejlépe. Uvidíme, jestli ještě do hry naskočí.
10:14'
Ville Lajunen vyzkoušel své střelecké schopnosti z pravé strany, Kovář ale zase pohotově zasáhl. Zatím český gólman působí jistým dojmem.
09:53'
Tohle byla jakási první větší pološance tohoto duelu! Anatolij Nikoncev byl úplně nehlídaný na levé straně, zprava mu najížděl ještě jeho spoluhráč, on se ale rozhodl zakončit. Neudělal dobře, dostal se totiž docela do velkého úhlu, a tak Kovář v pohodě zasáhl.
09:00'
Devět minut tohoto střetnutí je za námi. Ne že by mu chybělo tempo, to je poměrně vysoké, ale jako by hráči obou celků poletovali po hřišti jako splašení. Dominují hlavně pozorné defenzívy, které znemožňují tvoření nějakých častějších šancí.
07:25'
Jekatěrinburg se nacházel poměrně dlouho v útočné třetině, ale Bespalova nakonec výrazněji ohrožovat nedokázal. Ještě se o pásmo pral Dwight King, avšak puk už sebrali borci v bílých dresech, tedy ti ze Spartaku Moskva.
06:32'
Také Bespalov si nyní poprvé zachytal. Alexandr Torčeňuk vjel do pásma, přenechal puk zadovkou najíždějícímu Michalovi Čajkovskému, jenž prověřil svým pokusem připravenost hostujícího gólmana. Mezírku v jeho výstroji nakonec nenašel.
06:12'
Vjačeslav Leščenko se nyní snažil překonat Kováře, ale ani on nakonec se svým pokusem neuspěl. Český brankář pro jistotu schoval puk do své lapačky. A následovat bude první komerční přestávka tohoto střetnutí.
05:40'
Vladislav Provolněv po vyhraném buly vypálil tvrdě od modré čáry! Ale Kovář byl mezi třemi tyčemi připravený. A následně na něj z pravého kruhu vypálil rovněž Ville Lajunen. Konečně si český gólman poprvé zachytal.
05:16'
Georgij Mišarin čeká za brankou a vymýšlí, jak by mohl se svými spoluhráči přejít do útoku. Pořád je hra obou týmu hodně nesourodá, především plná menších chyb v rozehrávce, které jim znemožňují jakkoli se střelecky projevit.
04:14'
Až nyní je hra vůbec poprvé přerušená. Spartak totiž založil pásmo proti hokejovým pravidlům. Laicky řečeno se prostě jednalo o ofsajd. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
04:05'
Lukáš Radil se ocitl v souboji s Michalem Čajkovský u mantinelu. A tenhle souboj nakonec vyšel lépe pro domácího obránce, který nepustil svého protivníka do nějakého podnikání.
03:21'
Alexandr Chochlačov to měl nyní hodně těžké. Po levé straně vjel nakonec do útočného pásma, byl ovšem vepředu sám, jelikož jeho spoluhráči střídali. A tak o puk velmi záhy přišel.
02:29'
Zatím se hra ani jednou nepřerušila. Pořád čekáme na jakýkoli zajímavý moment. Ani jeden z celků stále není schopný založit nějakou kloudnější akci, kterou by soupeřovu bránu ohrozil.
01:47'
Nikolaj Timašov je nyní u puku, který drží za brankou. Čeká poctivě, až jeho spoluhráči vystřídají. Avtomobilist se následně dostal do útoku, nicméně Bespalova se mu ohrozit nepodařilo.
01:15'
První minuta utkání je za námi. Zatím jsme se nedočkali nějaké větší příležitosti, Kovář ani Bespalov na druhé straně nemuseli zasahovat proti jakémukoli nebezpečnému pokusu.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Čajkovský, Ljamin, Kuljaš, Timašov, Ščemerov, Mišarin – Milovzorov, Kučerjavenko, Golyšev – Michnov, Torčeňuk, A. Garejev – Parenteau, Pestunov, King – Rasseikin, Chripunov, Česalin.

Spartak Moskva: Bespalov (Svensson) – Provolněv, V. Lajunen, Kulik, Kalinin, Pepeljajev, A. Osipov, Bondarev – Chochlačov, Děrgačov, Podšendjalov – Radil, V. Komarov, Leščenko – Truňov, A. Voronin, Nikoncev – Bobrov, Černych, Tatalujev – N. Li.

Rozhodčí: Jeřábek, Sidorenko – Viljugin, Sysujev.
Domácím by v tomto duelu měla chybět trojice zraněných, a to ve složení Beck, Bodrov a a Megalinskij. Hosté by se měli obejít bez dvou hráčů, a to Mirnova a Cyplakova.
S formou je na tom aktuálně lépe moskevský celek, jenž v uplynulých čtrnácti utkáních prohrál jen ve dvou případech, a to navíc po základní době jen jednou jedinkrát. Bylo tomu mimochodem teprve nedávno, a to na půdě Traktoru. Jekatěrinburg v předchozích čtyřech zápase hned třikrát prohrál, naposledy si však svou reputaci vylepšil, a Nižnij Novgorod skolil o čtyři branky.
Spartak jen tak tak drží aktuální postupové pozice do play-off v Západní konferenci, Avtomobilist je na tom ve Východní konferenci přece jenom lépe, ale i on bude muset o účast ještě tvrdě bojovat. Vlastně si letos vedou oba týmy dosti obdobně. Domácí získali v uplynulých 35 zápasech solidních 59 bodů a v Charlamovově divizi okupují třetí příčku, hosté za stejné období uzmuli jen o čtyři body méně a v Bobrovově divizi jsou rovněž třetí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.