KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Vitaz - 10. října 2017   16:00

Jekatěrinburg
07:53' Čajkovský (Jegoršev, Česalin) • 27:11' Trjamkin (Michnov, Torčeňuk) • 37:51' Milovzorov (Krikunov, Paré) • 44:17' Torčeňuk  • 57:58' Michnov (A. Garejev)
5:3
(1:1, 2:2, 2:0)
Vitaz
Vitaz
Jakub Kovář (Sochatskij) – Ljamin, Megalinskij, Alexej Vasilevskij, Trjamkin, Jegoršev, Čajkovský, Sevostjanov – Beck, V. Popov, King – Milovzorov, Paré, Krikunov – Michnov, Torčeňuk, A. Garejev – Obidin, Pestunov, Česalin – Mingalejev.
Vitaz
M. Birjukov (Saprykin) – Mozík, Golovkov, A. Semjonov, Burström, Katičev, S. Romanov, Voronkov – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Mankinen, D. Sjomin, Kopejkin – Švec-Rogovoj, Horák, Vyglazov – Kulagin, Petrakov, Vorošilo – Moisejev.

Já se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek dne.
Československá stopa

Michal Čajkovský (JEK) 1 + 0
Jakub Kovář (JEK) 91,9% úspěšnost, 3 obdrž. gólů
Vojtěch Mozík (CEC) 0 + 0
Roman Horák (CEC) 0 + 0
Je za námi konec utkání. Ve třetí části se prosadili pouze domácí, a to dvakrát, takže konečný výsledek je 5:3 pro Avtomobilist Jekatěrinburg. Nejprve ve 45. minutě vstřelil důrazný Alexander Torčeňuk vítězný gól, na ten reagoval proměněným přečíslením Alexej Michnov. Domácí tak berou zaslouženě tři body.

Střely: 28 – 37
59:00'
Hraje se poslední minuta třetí třetiny.
57:58'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Troufám si tvrdit, že je rozhodnuto. V době největšího tlaku hostů se dokázali domácí popáté v zápase trefit, což znamená s velkou pravděpodobností tři body. Chybu v defenzívě proměnil v brejku dvou na jednoho ALEXEJ MICHNOV – 5:3! Asistence: Arťom Garejev.
57:38'
Hrají hosté. Kulagin vjel s pukem do útočného pásma, jenže o něj proti přesile soupeřů přišel.
56:58'
Na druhé straně mířil z pravé strany do přečíslení se spoluhráčem Paré, ten to vzal nakonec na sebe, jenže Birjukova nepřekonal.
56:26'
Aktivní Kulagin si najel do útočného pásma a táhlou střelou prověřil Kováře. Ten ramenem puk vyrazil mimo kluziště.
56:01'
Necelé čtyři minuty před koncem třetí části je odpískáno domácímu celku zakázané uvolnění. Vhazuje se v obranném pásmu Avtomobilistu.
55:30'
Před Kovářem je opět horko, brankář Jekatěrinburgu předvedl další jistý zákrok. Přesto jsou u puku hosté.
54:45'
Emoce na scéně. Vasilevskij a Katičev si rozhodně mají co říct, sudí musí oba kohouty uklidňovat. Trestat se nebude.
54:26'
Viťazu je odpískáno zakázané uvolnění. Čas na srovnání se pomalu krátí, hostům zbývá něco kolem pěti a půl minuty.
53:58'
Jejich akce neměla dlouhého trvání, takže se před branku Kováře nastěhovali hosté. Několik dobrých zásahů už musel český legionář předvést.
53:20'
Kulagin nahodil puk do útočné třetiny, kde však o něj Viťaz záhy přišel. Útočí domácí.
52:48'
Kovář se zaskvěl proti další střele od modré čáry, tlak hostů se stupňuje. Hokejisté Viťazu touží srovnat stav utkání.
51:49'
Na druhé straně musí být pozorný Birjukov, neboť útočí hokejisté Jekatěrinburgu.
51:10'
Afinogenov dostal puk do útočného pásma, objel soupeře a přihrál spoluhráči. Po jeho střele dorážel puk do branky, jenže výborný zásah Kováře mu v tom zabránil.
50:33'
Poté, co dal Nikulin hokejku do kotouče, tak se dráha letu změnila. Puk skončil mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
50:00'
Je za námi polovina třetí periody. S pukem na hokejkách manipulují domácí, kteří zatím vedou o jeden gól.
48:57'
A ofsajdem se provinili také domácí, konkrétně to byl Milovzorov.
48:35'
Odpískán ofsajd Viťazu poté, co Mozík udělal zbytečnou kličku s pukem před modrou čárou. Vhazuje se ve středním pásmu.
47:42'
Velmi aktivní byl v útoku Česalin, kterému se ovšem zakončení z prostoru mezi kruhy nepovedlo. Útočník Avtomobilistu zamířil vedle.
47:04'
Po delším čase si zachytal také Kovář, jehož nepřekonal Afinogenov, který se obtáčel okolo branky. Vhazuje se v obranném pásmu Jekatěrinburgu.
46:15'
Hosté jsou stále pod tlakem, hodně těžko se brání. Pokus za pokusem míří na Birjukova, ten zatím odolává a drží naděje Viťazu na body. Hodně aktivní je Krikunov, jemuž se dnes zatím skórovat nepovedlo.
45:48'
Milovzorov vyslal na Birjukova další střelu. Brankář Viťazu kotouč snadno lapil.
45:20'
Avtomobilist se znovu dostal do útoku, střelu od Čajkovského brankář Birjukov lapačkou zachytil. Vhazuje se po jeho pravici.
44:17'
Domácí se poprvé v utkání ujímají vedení, brankář Viťazu si tuhle branku za rámeček rozhodně nedá. Z úhlu jej překvapil Krikunov, puk poté skončil před brankou, kde se důrazem prosadil ALEXANDER TORČEŇUK – 4:3! Bez asistence.
43:30'
Nahozený puk do útočného pásma sebral Milovzorov, jeho následná přihrávka nebyla přesná.
43:05'
Kulagin vjel do útočné třetiny, proti přesile obránců domácích se prosadil tak, že ihned vystřelil. Kováře nepřekonal, ten byl pozorný.
42:32'
Kopejkin nahodil puk do útočné třetiny a odjel se svou lajnou střídat. Kotouč tak mají snadno hosté.
42:05'
I hosté se osmělili. Po sérii dobrých přihrávek se dostali až před Kováře. Ke střele nikoliv.
41:12'
S pukem za vlastní brankou znovu obránce Jekatěrinburgu. Stav stále 3:3, nyní se hraje ve středním pásmu.
40:44'
Domácí začali závěrečnou část aktivněji, do útočné třetiny se však zatím nepodívali.
40:01'
Máme za sebou druhou třetinu. Opět se jde do kabin za remízového stavu, tentokrát je to 3:3. Pokračujeme v trendu, nejprve se prosadili hosté, vedení na jejich stranu v úvodu periody strhl Igor Golovkov. Takový stav však platil necelých sedm minut, načež srovnal Nikita Trjamkin. Šest minut před koncem šel opět Viťaz do trháku, když se prosadil Maxim Afinogenov. Do současné podoby upravil výsledek v osmatřicáté minutě Jegor Milovzorov.

Střely: 20 – 23
40:00'
39:22'
Domácí drží puk v pásmu soupeře, kombinují a snaží se přidat další gól.
39:00'
Hostům je odpískáno zakázané uvolnění. Už se bude hrát pouze jedna minuta v prostřední části.
37:51'
A je opět srovnáno. Domácí se prosazují nenápadnou akcí. JEGOR MILOVZOROV dostal přihrávku na levý kruh, odkud propálil tvrdou střelou Birjukova – 3:3! Asistence: Ilja Krikunov, Francis Paré.
36:25'
Z prostoru mezi kruhy to na Kováře zkoušel Kulagin, bohužel pro hosty nemířil přesně. Český gólman ve službách Jekatěrinburgu si poradil.
35:56'
Jsou to domácí, kdo je v posledních minutách aktivnější. Nyní je hostům odpískán ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.
35:21'
Čajkovský pálil od modré, Birjukov kotouč vyrazil ramenem mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude v obranném pásmu Viťazu.
34:50'
Birjukov zřejmě utrpěl nějakou ránu při souboji s Beckem, který do něj nevybíravě zajel. Už se ale zvedá, bude se pokračovat ve hře.
34:32'
Takže potřetí v zápase vedou hosté, bude pokračovat trend? To by znamenalo srovnání Jekatěrinburgu, povede se to?
33:58'
Viťaz právě vstřelil branku!
To je neskutečné, jak jsou hokejisté Viťazu produktivní. Z pravého křídla poslal pobídku mezi kruhy Nikulin, MAXIM AFINOGENOV do puku vložil hokejku, čímž jej poslal za Kováře – 2:3! Asistence: Alexander Nikulin, Vojtěch Mozík.
33:17'
Krikunov si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
33:06'
Birjukov vyrazil střelu Milovzorova, jenž pálil z pravého kruhu. Hosté budou mít přesilovou hru.
32:32'
Teď se zase musel dvakrát vytáhnout Kovář, kterému se povedlo nejprve vyrazit střelu Makejeva, následně i dorážku Nikulina.
32:13'
Birjukov se musel předvést. Střelu z nebezpečného prostoru vytáhl mimo kluziště. Vhazuje se v obranném pásmu Viťazu.
31:51'
Na druhé straně se do puku opřel Mozík, jehož rána zamířila těsně vedle klece, kterou hájí Kovář.
31:20'
A další rána na branku hostů. Birjukov tentokrát zasahovat nemusel, neboť kotouč mířil vedle.
30:33'
Torčeňuk se dostal ke střele mezi kruhy, pozorný Birjukov puk vyrazil mimo nebezpečné území pro hosty.
29:56'
Rychlý protiútok mohl znamenat opět vedení Viťazu, jenže Kováře nedokázal překonat Vyglazovat, jemuž se nepovedlo přehodit beton.
29:25'
Na druhé se musel proti střele soupeře postavit Kovář, uspěl. U kotouč opět domácí v útočné třetině.
28:30'
Domácí rozhodně přidali, opět se tlačí dopředu. Obránci Viťazu mají plné ruce práce, zejména Birjukov.
27:11'
A přeci jen je srovnáno! Birjukov podruhé kapituluje, tentokrát ho překonal po přihrávce z pravého kruhu krásnou střelou NIKITA TRJAMKIN – 2:2! Asistence: Alexej Michnov, Alexander Torčeňuk.
26:15'
Domácí se velmi snaží, ale nedokáží udělat ve finální fázi dobré rozhodnutí. Nyní se díky tomu zbavili puku, takže musí opustit útočnou třetinu.
25:36'
Trjamkin vjel do útočného pásma příliš rychle, takže domácí se dopustili ofsajdu. Vhazovat se bude ve střední třetině.
25:14'
25:06'
Kopejkin střílel z levého kruhu, Kovář si s jeho dělovkou dokázal poradit!
24:01'
Avtomobilist se osvobodil z menšího tlaku tak, že odpálil kotouč k brance Viťazu. Hosté to musí zkusit od znovu.
23:30'
Hosté rozehrávají přesilovou hru rozvážně z vlastního pásma, což se jim málem vymstilo. Teď jsou zase u puku.
23:14'
Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí za domácí Popov.
22:30'
Hosté nahodili puk do útočného pásma, kde jej získat nedokázali, byť se o to poměrně dlouho snažili.
22:02'
Birjukov chytil další střelu, od modré čářy si na něj nepřišel Ljamin.
21:50'
Přesto mohou ve svém snažení pokračovat. Buly v útočném pásmu získali poté, co je Viťazu odpískáno zakázané uvolnění.
21:33'
Hosté se nedokázali osvobodit vyhozením puku mimo obranné pásmo, takže mohli domácí kombinovat. Ke střele se nedostali.
20:44'
Avtomobilist je druhou brankou poměrně zasažen, přesto se snaží o rychlý protiútok. Milovzorov neuspěl.
20:22'
Kovář podruhé v zápase inkasuje. Hosté se dostali do přečíslení dvou na jednoho, které střelou do prázdné branky zakončil přesně IGOR GOLOVKOV – 1:2! Asistence: Alexej Makejev.
20:01'
Je za námi úvodní perioda, ve které se oba týmy jednou prosadily. Nejprve dostal hosty do vedení již v úvodní minutě z přesilové hry Alexej Makejev, zatímco za domácí se trefil v osmé minutě od modré čáry Michal Čajkovský. Zatím je duel velmi vyrovnaný, oběma celkům pomohly přesilové hry. Snad to tak bude i nadále.

Střely: 10 – 11
20:00'
19:29'
Nyní to jsou právě oni, kdo je za vyhození puku přes všechny čáry potrestán.
19:08'
Domácí protestují proti tomu, že nebylo odpískáno zakázané uvolnění hostů. Nakonec však musí hrát, jinak by jim hrozila inkasovaná branka.
18:26'
Kirkunov se dostal do střelecké pozice z pravého kruhu, brankář Viťazu si se střelou poradil, vhazovat se tak bude po jeho levici.
18:00'
Hrají se poslední dvě minuty první třetiny.
17:20'
Domácí napadali rozehrávku soupeře, ale puk uzmout nedokázali. Viťaz tak uhání vstříc další útočné akci.
16:38'
Před chvíli vyloučený King uháněl ihned po opuštění trestné lavice na brankáře Viťazu, Birjukov si s jeho střelou perfektně poradil!
16:29'
15:51'
A opět je puk u Birjukova, hosté to musí zkusit znovu od začátku.
15:23'
Domácí se osvobozují odpálením kotouče až k brankáři Viťazu. Do konce přesilovky zbývá zhruba minuta.
14:51'
Kovář musel vyrazit další střelu od modré čáry, kterou vyslal Semjonov. Brankář domácích si poradil.
14:29'
Dvě minuty za podražení pro Kinga, hosté mají početní výhodu.
14:00'
Kulagin si najel do útočného pásma, kde si nedokázal poradit s převahou obránců Avtomobilistu, takže nezakončil.
13:18'
To už jsou ale v útoku hosté, kteří touží překonat Kováře. Zatím se jim to podruhé v zápase nedaří.
12:45'
Znovu musel předvést Birjukov zákrok. Brankář hostů zatím chytá famózně.
12:29'
To na druhé straně se Birjukov zapotil. Střílel z levého kruhu Krikunov, jenže trefil právě brankáře Viťazu.
12:00'
Viťaz se dostal na dostřel branky Kováře, ten zasahovat nemusí, neboť na něj rána nešla.
10:50'
Do útočného pásma si najel Beck, kanadský útočník ve službách Avtomobilistu nepřekvapil Birjukova.
10:13'
Hra se stěhuje před brankáře Viťazu poté, co se provinili hokejisté hostů zakázaným uvolněním.
09:46'
Hostům je odpískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu za stavu 1:1.
09:21'
Domácí se snažili vstřelit další branku, proti byl skvělý Birjukov, který si poradil s dalšími pokusy.
08:56'
A další zákrok Kováře. K puku se na hranici kruhů dostal Horák, jeho dělovku právě brankář Jekatěrinburgu lapil.
08:20'
Na druhé straně musel přikrýt Kovář kotouč. Viťaz se velmi rychle vrátil do útoku, teď bude mít výhodu vhazování v útočném pásmu soupeře.
07:53'
A je srovnáno. V posledních vteřinách měli domácí tlak, čehož dokonale využili. Po vhazování se ke střele od modré čáry dostal MICHAL ČAJKOVSKÝ, který trefil přesně – 1:1! Asistence: Stanislav Jegoršev, Jevgenij Česalin.
07:34'
Na druhé straně musel Birjukov přikrýt puk před najíždějícím Krikunovem. Vhazuje se po jeho pravici.
07:16'
Obzvlášť aktivní je zatím autor dosud jediné branky, další pokusy na Kováře úspěchem nekončí.
06:46'
Hosté útočili, drželi puk v útočném pásmu, ale špatnou přihrávkou o něj přišli.
06:18'
05:31'
Birjukov teď vytáhl i střelu z pravé strany, za což dostal několik pochvalných poklepání po betonu od svých spoluhráčů. Vhazuje se znovu v obranném pásmu Viťazu.
05:05'
Pokračuje přesilová hra domácích, tentokrát pět na čtyři. Avtomobilist kombinuje v pásmu, ke střele se zatím nedostal.
04:32'
Birjukov chytil střelu z levého kruhu, kterou jej prověřil Trjamkin. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře hostů.
04:18'
Za držení protihráče jde na dvě minuty sedět Burström, domácí mají přesilovku pět na tři!
04:05'
Kovář špatně rozehrál, čímž ušetřil Viťazu několik cenných sekund, oslabení brzy vyprší.
03:49'
Čajkovský se dostal ke střele od modré čáry. Brankáře Birjukova protáhl, ten jeho štiplavý pokus lapačkou chytil.
03:15'
Makejev s Horákem ujeli do přečíslení dvou na jednoho v oslabení. Druhý jmenovaný bekhendovou střelou nepřekonal svého krajana v brance soupeře.
03:02'
Birjukov raději pokryl kotouč, který se objevil v brankovišti po vhazování. Buly po jeho levici.
02:58'
Dvě minuty za podražení si odsedí Voronkov.
02:20'
Nakonec z levého kruhu chtěl procedit puk za Kováře Petrakov, jenže proti přesile obránců Avtomobilistu si neporadil.
01:53'
Domácí se dostali do úzkých po špatné rozehrávce. Hosté drží puk v útočném pásmu, ke střele se zatím nedostali.
01:30'
Domácí zkoušeli rychle odpovědět, jenže recept na Birjukova zatím nenašli. Střela z levého kruhu se neujala.
00:49'
Afinogenov najížděl kolem levého kruhu, přihrál na pravý, kde byl ALEXEJ MAKEJEV, jemuž nedělalo problém překonat Kováře – 0:1! Asistence: Maxim Afinogenov.
00:36'
Hokejisté Avtomobilistu se rychle dokázali osvobodit vystřelením puku k Birjukovi, hosté to tak musí zkusit znovu.
00:10'
Dvě minuty za hákování dostává Megalinskij, hosté hrají první početní výhodu v utkání.
00:06'
Úvodní vhazování vyhráli hokejisté Viťazu, ti ihned nahazují kotouč do třetiny soupeře. Dopouští se však zakázaného uvolnění.
00:01'
Halou zní ruská hymna. Jekatěrinburg nastupuje v červených dresech, Viťaz zápas odehraje v bílých.
Utkání brzy začne, domácí hokejisté vjíždí na led, zatímco hosté tam již jsou nastoupeni v plné síle.
AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG

Domácí hráči budou favoritem, a to díky domácímu prostředí. Jekatěrinburg má po osmnácti zápasech celkem 30 bodů, což ve Východní konferenci znamená sedmou příčku.

Poslední tři zápasy
Jekatěrinburg – Jokerit 1:3
Chabarovsk – Jekatěrinburg 3:2p
Vladivostok – Jekatěrinburg 2:4
HC VIŤAZ

Hosté jsou v utkání outsiderem, neboť po dvaceti odehraných zápasech nasbírali slabých 26 bodů. I to jim však zatím stačí na osmé místo v Západní konferenci.

Viťaz – Čerepovec 1:2p
Viťaz – Riga 4:1
Viťaz – Spartak Moskva 5:3
Vítám všechny fanoušky Kontinentální hokejové ligy, která pokračuje i dnes. V tomto onlajnu se zaměříme na duel mezi Avtomobilist JekatěrinburgHC Viťaz. Úvodní vhazování je naplánováno na 16:00.