KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Spartak Moskva - 29. září 2017   17:30

Jokerit
Jokerit
05:22' Huhtala (Norman, H. Ikonen) • 07:25' Jormakka (O'Neill) • 26:00' Jormakka (Tolvanen, Lepistö) • 39:58' Jormakka (Lepistö) • 53:14' Tolvanen (Gilroy, Jormakka)
Hartwall Arena
Svensson (Bespalov) – V. Lajunen (A), Pepeljajev, Kalinin, Judin, Kulik (A), Bondarev, Aljajev – V. Komarov, Stoa, Chochlačov – Radil, Maxwell, Mirnov – Nikoncev, A. Voronin (C), Truňov – Komaristyj, A. Kuzněcov, Cyplakov – Žolobov.

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Na shledanou u dalšího online přenosu!
Československá stopa

Lukáš Radil (SPM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:27
Jokerit poráží moskevský Spartak 5:1 a prodlužuje svou sérii výher a domácí neporazitelnost. Tým z Helsinek měl v zápase jasně navrch a vítěznou branku vstřelil již v osmé minutě Pekka Jormakka, který se v zápase nakonec dočkal hattricku!
59:44'
Nahozený kotouč končí icingem domácího týmu.
59:00'
Začíná poslední minuta zápasu a Žolíci drží kotouč za vlastní brankou.
57:55'
Jokerit už se nikam nežene a snaží se zápas v klidu dohrát.
56:30'
Spartak drží puk v útočné pásmu a snaží se ještě snížit náskok Jokeritu. Času už ovšem hostům zbývá opravdu málo.
55:40'
Spartak právě vstřelil branku!
Hosté slaví v přesilovce čestný úspěch! Judin se napřáhl ke střele, kterou před Zapolskim tečoval VIKTOR KOMAROV, takže brankář byl bez šance. Asistence: Dmitrij Judin a Maxim Truňov.
54:38'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Matthew Gilroy – 2 min., krosček).
53:14'
Jokerit právě vstřelil branku!
Nakonec je z toho pátá branka! Domácí skvěle kombinovali v útočném pásmu a obrana Spartaku vůbec nestíhala. Gilroy nakonec posunul puk do pravého kruhu na volného EELI TOLVANENA, který tvrdou ránou z první propálil Bespalova. Asistence: Matthew Gilroy a Pekka Jormakka.
53:10'
Jokerit trestá špatnou rozehrávku Spartaku a zamyká svého soupeře v jeho obranné třetině.
51:57'
Zapolski vyrazil nahozený kotouč jen k Judinovi, který se z dorážky marně snažil překonat domácího gólmana.
50:54'
Jokerit při ztrátě puku napadá aktivně už v útočném pásmu, což dělá rozehrávce Spartaku velké potíže.
50:10'
Dlouhé nahození hostujícího Pepeljajeva končí zakázaným uvolněním Spartaku.
50:01'
Začíná poslední desetiminutovka třetí třetiny. S velkou pravděpodobností se zároveň jedná o posledních deset minut tohoto zápasu.
49:22'
Na druhé straně se dostal do přečíslení Spartak, ale Zapolski předvedl další dobrý zákrok a následně už mu pomohla obrana Jokeritu.
48:25'
Jeden z domácích hráčů se dostal k odraženému kotouči a v obrovské šanci minul odkrytou bránu!
47:42'
Domácím se hned několikrát podařilo vyhodit kotouč a Lauridsen už se vrací zpátky do hry.
46:40'
Jokerit se zatím v oslabení skvěle brání a nepouští soupeře do šancí.
45:42'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., podražení).
45:37'
Hosté poslali dlouhý kotouč přes celé hřiště, ale Chochlačov zabojoval při sprinterském souboji s Lauridsenem, takže se nepíská icing.
45:12'
Puk opustil hrací plochu, takže následuje vhazování ve středním pásmu.
44:16'
Finský tým aktivně napadá ve středním pásmu, takže se Spartak hodně těžce dostává před Zapolskiho. Ten však nyní musel zasahovat a následně přerušil hru.
42:45'
Jokerit nenechává nic náhodě a do třetí třetiny vstoupil hodně aktivně.
41:12'
Tolvanen vypálil z levého kruhu, ale Bespalov jeho střelu zneškodnil.
40:01'
Střely na bránu: 20:21 (11:8, 9:13, -:-)
Třetí třetina začne přibližně v 19:19.
Druhá třetina je za námi a Jokerit přidal další dvě branky, takže vede už 4:0! Domácí v zápase dominují a hlavním strůjcem vysokého vedení Jokeritu je Pekka Jormakka, který během dvou třetin zaznamenal hattrick.
40:00'
39:58'
Jokerit se dostal do rychlého brejku a rozhozená obrana Spartaku dala obrovské množství prostoru PEKKU JORMAKKOVI, který najel s pukem až před Bespalova, před nímž si v klidu přibrzdil a následně uklidil kotouč pod víko. Jormakka tedy těsně před koncem druhé třetiny dovršuje hattrick! Asistence: Sami Lepistö.
39:35'
Stoa se protlačil do zakončení, ale zblízka minul bránu.
39:00'
Začíná poslední minuta třetí třetiny. Puk se nyní rychle přesouvá z jedné strany kluziště na druhou.
37:55'
Palola krásně našel před brankou Ikonena, ale ten ve velké šanci trefuje jen Bespalova.
37:36'
Po nepřesné střele Spartaku se dopředu vydali domácí, kteří drží hru v útočné třetině.
37:15'
Zakázané uvolnění domácího týmu. Hra se vrací před Zapolskiho.
36:24'
Po přihrávce zpoza branky se ke střele dostal Lajunen, jenže kotouč nezvedl a Zapolski si přízemní střelu pohlídal.
35:55'
Regin si nepohlídal přechod přes útočnou modrou a rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.
35:08'
Palola se vrací na led, takže domácí jsou v plném počtu.
34:45'
Další vyhozený kotouč, který končí až za brankou Nikity Bespalova.
34:30'
Jokerit se poprvé v tomto oslabení osvobozuje a může vystřídat unavenou bránící čtveřici.
33:59'
Stoa dostal parádní přihrávku k bráně a snažil se vyzrát na gólmana blafákem, jenže Zapolski byl opět pozorný a dokázal kotouč zalehnout.
33:42'
Spartak zatím drží hru v útočném pásmu a Zapolski je pod palbou.
33:08'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Olli Palola – 2 min., sekání).
32:11'
Jeden z hráčů Spartaku si najel s pukem z levé strany až před Zapolskiho, jenže ten je dnes zatím neprůstřelný. Gólman Jokeritu o chvíli později navíc zneškodnil vyrážečkou další střelu, kterou měl na svědomí Nikoncev.
30:55'
Domácí se dostal s kotoučem hluboko do útočného pásma a prověřili Bespalova několika střeleckými pokusy. Náhradní brankář Spartaku zatím drží čisté konto.
30:03'
Na druhé straně vypálil od modré Mirnov, ale jeho rána minula Zapolskiho bránu. Zápas se nám mezitím přehoupl do své druhé poloviny.
28:55'
Tolvanen zavezl puk po pravé straně do útočného pásma, v němž se nakonec odhodlal ke střele. Tvrdou ránu zápěstím zneškodnil Bespalov.
27:36'
Zapolski přerušuje hru a o slovo se hlásí komerční přestávka.
26:52'
Lukáš Radil se vrací na led. Po delší době jsou tedy oba týmy v plném počtu.
26:00'
Hosté střídají na postu brankáře! Svensson míří na střídačku a v bráně ho nahradí Nikita Bespalov.
26:00'
Jokerit se prosazuje v poslední sekundě dvojnásobné přesilové hry! Tolvanenovu střelu vyrazil Svensson jen k PEKKU JORMAKKOVI, který se prosazuje dorážkou mezi betony. Asistence: Eeli Tolvanen a Sami Lepistö.
25:16'
Jormakka se vrací na led, takže Jokeritu začíná krátká přesilovka 5 na 3.
24:52'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Lukáš Radil – 2 min., podražení).
24:25'
Na ledě je nyní při hře 4 na 4 více prostoru, ale k šancím to zatím ani na jedné straně nevede.
23:16'
Jokeritu se v přesilovce nedařilo a po Jormakkově faulu navíc o početní výhodu přichází.
23:16'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Pekka Jormakka – 2 min., hákování).
23:16'
Ve střehu musel být naopak Zapolski, který musel likvidovat střelecký pokus Radila.
23:01'
Žolíci už kombinují v útočném pásmu, ale Svenssona zatím neprověřili.
22:22'
Jokerit má k dispozici čtyřminutovou přesilovku, kterou však nezačal dobře. Hosté uspěli na vhazování a okamžitě vyvezli puk až k Zapolskimu.
22:00'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Truňov – 2 min., vysoká hůl + 2 min., hákování).
21:50'
Huhtala vystřelil do brankáře, od něhož se k němu puk vrátil zpátky, ale druhý pokus opět trefil jen Svenssona.
21:12'
Na druhé straně vlétl s pukem do pásma Tolvanen, ale také jeho střela byla tečována vysoko nad bránu.
20:35'
Stoa střílel od modré, ale jeho rána byla přizvednuta mimo hrací plochu.
20:01'
Střely na bránu: 11:8
Druhá třetina začne přibližně v 18:18.
Žolíci z Helsinek vstoupili do domácího zápasu se Spartakem hodně aktivně, což jim už v osmé minutě přineslo vedení 2:0. Od té doby se sice postupně hra trochu vyrovnala, ale Spartak se zatím do žádné větší šance nedostal. Po dvaceti minutách vede Jokerit 2:0.
20:00'
19:42'
Jokerit drží hru v útočné třetině, kde se nyní bude opět vhazovat po pravici Svenssona.
19:12'
Mäki vypálil ihned po zavezení puku do pásma. Svensson jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.
18:40'
Ikonen trefil z úhlu jen levý beton brankáře Svenssona, následně se ještě dostal k dorážce, ale tou trefil opět jen gólmana.
18:05'
Hosté vyhráli vhazování, ale následně špatně rozehráli a je z toho zakázané uvolnění. Hra se vrací před branku Spartaku.
17:51'
Nahození od modré čáry končí v lapačce Svenssona, který přerušuje hru.
16:45'
Z pravé strany si do střelecké pozice najel Mirnov, ale jeho střela mířila přímo na domácího brankáře.
16:27'
Stoa tečoval nahozený kotouč, ale Zapolskiho tím nepřekvapil.
16:15'
Zatím se hraje hodně rychlý hokej. Tempu zápasu prospívá mimo jiné skutečnost, že se dosud ani jednou nevylučovalo.
15:30'
Jokerit teď poprvé v zápase dává Spartaku trochu prostoru ve své obranné třetině. Hosté nebezpečně kombinovali před bránou, ale nakonec se nikdo z nich neodhodlal ke střele.
14:20'
Nikoncev se v nebezpečné pozici napřahoval ke střele, jenže bránící hráč u něj byl včas a stihl ho zablokovat.
13:45'
Po zakázaném uvolnění Spartaku se hra přesune před Svenssona.
13:13'
Na druhé straně vypálil tvrdě od modré Kalinin, ale ani jeho střela se do brány nevešla.
12:55'
Svensson schovává kotouč do své lapačky a přerušuje hru. Následuje krátká komerční přestávka.
11:12'
Lajunen vypálil tvrdě od modré, ale jeho projektil bránu těsně minul.
10:00'
Polovina první třetiny je za námi a Jokerit zatím na ledě jasně dominuje. Spartak se zatím v útoku nedostal do žádné nebezpečné situace.
08:28'
Cyplakov se dostal do zakončení, ale jeho střela zápěstí nenadělala Zapolskimu potíže. Domácí brankář vyrazil puk do rohu kluziště.
07:25'
Jokerit zvyšuje v osmé minutě na 2:0! Jeden z hráčů Spartaku se nechal obrat u vlastní branky o kotouč, O'Neill následně najel s pukem za bránu, zpoza níž našel přihrávkou PEKKU JORMAKKU. Finský útočník volil místo okamžitého zakončení blafák, kterým si položil Svenssona a bekhendem zakončil do odkryté brány. Asistence: Brian O'Neill.
06:30'
Palola vypálil z první, ale Svensson byl na správném místě. Hra je přerušena, takže následuje první komerční přestávka.
05:22'
Finský tým jde zaslouženě do vedení! Ikonen posunul u mantinelu puk zadovkou na Normana, který se vyhnul bránícímu hráči a přihrál před branku, kde byl připravený TOMMI HUHTALA, který jen šikovně nastavil hokejku a poslal puk pod víko. Asistence: John Norman a Henri Ikonen.
04:19'
Jokerit má zatím bruslařsky navrch a nepouští Spartak do zakončení. Domácí dobře hlídají své obranné pásmo a směrem dopředu jsou nebezpečnější.
03:15'
Domácí rychle vlétli s pukem do útočné třetiny a z pravé strany přišla přihrávka do mezikruží, kam si najel jeden z hráčů Jokeritu, který z první netrefil bránu.
02:49'
Anttila prověřil Svenssona střelou od pravého mantinelu. Hostující brankář opět přerušuje hru.
01:39'
Další jednoduchý zákrok pro brankáře Spartaku. Hra je přerušena a bude se vhazovat v obranné třetině hostů.
00:56'
Na druhé straně se naopak nerozpakoval Palola, který po přechodu přes modrou okamžitě vypálil, ale Svensson snadno zasáhl.
00:38'
Spartak jako první zaútočil, ale Jokerit držel soupeře s pukem za Zapolskiho brankou a nepustil ho do zakončení.
00:01'

Jokerit Helsinky: Zapolski (Ratilainen) – Lepistö (A), Lundin, Kivistö, Gilroy, J. Jensen, O. Lauridsen, Rissanen – Jensen, Regin (C), Palola – Tolvanen, O'Neill (A), Jormakka – H. Ikonen, Norman, Huhtala – Mäki, Niemi, Anttila.

Spartak Moskva: Svensson (Bespalov) – V. Lajunen (A), Pepeljajev, Kalinin, Judin, Kulik (A), Bondarev, Aljajev – V. Komarov, Stoa, Chochlačov – Radil, Maxwell, Mirnov – Nikoncev, A. Voronin (C), Truňov – Komaristyj, A. Kuzněcov, Cyplakov.

Rozhodčí: Alexander Soin, Sergej Beljajev – Tornike Kučava, Jevgenij Strelcov.
Zdravím všechny hokejové fanoušky! V helsinské Hartwall Aréně dnes přivítá tamní Jokerit moskevský Spartak. Jedná se o zápas dvou týmů ze Západní konference KHL, v němž budou domácí jasným favoritem. Žolíci jsou totiž v letošní sezoně zatím famózní. Z dosud odehraných 11 zápasů pouze jednou nebodovali a poslední prohru zaznamenali přesně před měsícem na ledě Dynama Moskva, kde prohráli po nájezdech. Přestože Spartak odehrál o tři zápasy více než Jokerit, ztrácí v tabulce na svého soupeře osm bodů. Poslední tři zápasy však zvládl vítězně, ale všechny odehrál na svém kluzišti. Jokerit je zatím doma stoprocentní, ale v Hartwall Areně odehrál v této sezoně zatím pouhá tři utkání. Uspěje i v tom čtvrtém?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.