UFA: Philip Larsen (O) – 25:01 (23 střídání)

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Vhazování (%): 60,00 – 40,00
Hity: 10 – 24
Přesilovkové góly: 1 – 0
Trestné minuty: 20 – 14
Je dobojováno! Jokerit poráží Salavat Julajev Ufa 2:0 a připisuje si tak čtrnáctou výhru v řadě za sebou! O osudu utkání rozhodla 39. minuty, v níž se domácí prosadili dvakrát během pouhopouhých osmi vteřin. Nejprve se prosadil Brian O'Neill, poté při přesilovce kapitán Peter Regin. Gólman Ryan Zapolski udržel třetí čisté konto v řadě, celkově je to jeho již páté v sezoně! Celý zápas doprovázela v Hartwall Areně vynikající atmosféra!
59:54'
Jokerit sklízí za svůj předvedený velký aplaus!
59:26'
Vhazování ve střední třetině, Scrivens se vrací do branky.
59:26'
Ofsajd ze strany hokejistů Ufy.
59:08'
Salavat se dostává ke kotouči, Scrivens míří na střídačku!
59:01'
Probíhá již poslední minuta, Jokerit kontroluje svůj náskok.
58:28'
Při odvolání Scrivense z branky nezvládli hosté střídání, Jokerit si zahraje přesilovou hru.
58:28'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (2 min. – příliš mnoho hráčů).
58:01'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:55'
Nyní to závánělo příliš mnoho hráči Ufy na ledě.
57:01'
Necelé tři minuty do konce třetí třetiny. Jokerit stále vede nad soupeřem 2:0!
56:56'
Čároví viděli na straně Salvatu postavení mimo hru.
56:25'
Vhazuje se ve střední zóně.
56:16'
Pihlström a Anttila mohli přidat třetí branku! První jmenovaný vzal zakončení na sebe, Scrivens ale nyní podržel svůj tým.
55:35'
Fanoušci se baví v ochozech Hartwall Areny a nadále ženou domácí vstříc dalšímu vítězství.
55:01'
Střely na branku: 25 – 20
54:51'
Jesper Jensen zakládá další útočnou akci Jokeritu.
54:24'
Huhtala se obtočil kolem soupeřovy branky, následně ale minul tři tyče.
53:57'
Zapolski kryje střelecký pokus Kuzmina, následovat bude vhazování poblíž jeho branky.
53:36'
Kemppainen se už k puku nedostal, Jokerit vyhazuje do střední třetiny.
53:01'
Až nyní mají hokejisté Salavatu kotouč na svých hokejkách.
52:36'
Domácí znovu tlačí soupeře v jeho obranném pásmu.
52:22'
Zakázané uvolnění svěřenců trenéra Westerlunda.
52:01'
Střely na branku: 22 – 18
51:46'
51:26'
Tolvanen zachytil na modré vyhození soupeře. Jokerit tak může pokračovat v tlaku.
50:46'
Nicklas Jensen to zkoušel od modré čáry, Scrivens ale zasahovat nemusel.
49:46'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Zachar Arzamascev – 2 min., držení protihráče).
49:46'
Na trestnou lavici putuje další hráč Salavatu. Je tu 23 vteřin přesilové hry 5 na 3 pro domácí!
49:09'
Začíná druhá mnuta z trestu Makarova.
48:47'
Tolvanen projel s pukem do útočného pásma, jeho následná střela z mezikruží ale postrádala razanci.
48:30'
Branka skutečně neplatí! Vhazovat se bude ve střední třetině.
48:30'
Jokerit právě vstřelil branku! Rozhodčí ihned rozpažili, celou situaci si ale ještě prohlédnou u videa.
48:11'
Domácí vyhráli buly.
48:08'
Makarov se ohnal po Joensuuovi, na řadě je tak početní převaha Jokeritu! Vhazování po pravici Bena Scrivense.
48:08'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Igor Makarov – 2 min., sekání).
47:31'
Vhazovalo se opět po pravé ruce Scrivense.
47:29'
Po vyhraném vhazování Normana se do zajímavé šance dostal Joensuu, gólman Salavatu ale vytáhl výborný zákrok lapačkou!
47:24'
Konec reklamní přestávky. Buly po pravici Bena Scrivense.
47:24'
Gólman ponechává kotouč ve své lapačce, následuje první reklamní přestávka ve třetí třetině.
47:15'
Jokerit drží útočnou zónu.
47:01'
Střely na branku: 20 – 18
46:42'
Tolvanenova střela z pravého kruhu pro vahzování zblokována, Scrivens tak bez práce.
46:29'
45:54'
Jokerit vyhazuje až do obranné třetiny soupeře.
45:30'
Začala druhá minuta početní výhody Salavatu.
45:23'
Ofsajd Ufy.
45:07'
Anttila ujel obraně soupeře, v samostatném úniku byl pak zahákován, rozhodčí však zůstávají v klidu.
44:29'
Dokáží hosté snížit při následné přesilovce?
44:29'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesper B. Jensen – 2 min.,zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
44:29'
Jesper Jensen nasadil u střídačky domácích Kuzminovi pořádný hit! Rozhodčí ho však oceňují trestem pro dánského beka.
44:05'
Od modré čáry zkoušel štěstí Jesper Jensen, avšak Scrivens nemusel zasahovat.
43:55'
Domácí v přečíslení 2 na 1! Tolvanen ale přihrávku O'Neilla nedokázal zpracovat.
43:40'
Kotouč po odrazu o mantinel končí v ochozech. Vhazovat se bude v obranné zóně domácích.
43:19'
V Hartwall Areně probíhá dnes opravdu skvělá atmosféra.
43:19'
Gólman Jokeritu má opět puk ve své moci, hra je tak přerušena.
42:57'
Larsen nabil Loginovovi, jeho prudká střela od modré čáry ale zamířila mimo.
42:28'
Po útočné snaze Lazareva schovává Zapolski kotouč do své lapačky.
42:04'
Ikonen následně podražen, sudí ale vylučovat nebudou.
42:00'
Ikonen to zkusil z ostrého úhlu, na Scrivense si ale nepřišel.
41:40'
Jokerit kombinuje v útočném pásmu.
41:08'
Kuzminova útočná akce neúspěšná.
40:32'
Obránce Gončarov s pukem za vlastní brankou, oba týmy prostřídají své formace.
40:01'
Obě mužstva se vrací zpět ze šaten na led Hartwall Areny. Třetí dvacetiminutovka tak začne za několik málo okamžiků.

Čas strávený v útočném pásmu: 07:37 – 09:07
Také druhá třetina utkání mezi Jokeritem Helsinky a Salavatem Julajev Ufa je již za námi. Dlouhotrvající bezbrankový stav uťal na začátku 39. minuty po nepřesné rozehrávce Scrivense Brian O'Neill. Hosté se ani nestačili nadechnout a o pouhých 8 vteřin opět lovili kotouč ze své branky. Přesilovou hru totiž, byť šťastně, využil kapitán finského mužstva Peter Regin.
40:00'
39:58'
V prostřední periodě se již nic dalšího nestane.
39:01'
Hlasatelem ohlášena poslední minuta druhé dvacetiminutovky.
38:33'
Anttila se už už dostával za obranu Salavatu, ta ale na poslední chvíli stihla odvrátit další velkou šanci soupeře.
38:11'
Jokerit právě vstřelil branku!
Domácí přidávají bleskurychle další branku! Ihned po vhazování se puku ujal PETER REGIN a jeho následný bekhend z pravé strany propadl Scrivensovi mezi betony. Pro kapitána finského mužstva je to teprve druhá branka v této sezoně, bodově se ale prosazuje v pátém utkání v řadě. 2:0 pro domácí! Asistence: Jesse Joensuu.
38:03'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Eeli Tolvanen – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Ben Scrivens – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladimir Bobyljov – 2 min., krosček).
38:03'
Je tomu skutečně tak – přesilová hra pro Jokerit.
38:03'
Zdá se, že na trestnou lavici Salavatu poputují dva hráči, zatímco na straně Jokeritu je vyloučen jen jeden hráč!
38:03'
Vhazování po vstřelené brance Jokeritu se zatím odkládá. Čekáme, až rozhodčí udělí tresty.
38:03'
Domácí otevírají ve 39. minutě skóre tohoto utkání! Nepřesnou rozehrávku Scrivense potrestal po Tolvanenově přihrávce BRIAN O'NEILL. Po vstřelené brance se navíc strhává u branky hostů pořádná mela. Na sedmé brance O'Neilla to ale nic nemění, 1:0 pro Jokerit! Asistence: Eeli Tolvanen, Henri Ikonen.
37:01'
Střely na branku: 18 – 15
36:57'
36:38'
Nyní se domácím zadařilo vyhodit až ke Scrivensově brance.
36:24'
Jokerit dostává puk do střední zóny.
35:58'
Hosté kombinují v útočném pásmu, k ohrožení soupeřovy branky se ale zatím neodhodlali.
34:57'
Norman to přehnal s forčenkinkem, je tu druhá přesilovka pro Salavat. Buly po levici Ryana Zapolskiho.
34:57'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., hákování).
34:14'
Tolvanen se dostává k odraženému puku ve střední třetině.
33:43'
Zakázané uvolnění svěřenců Erkky Westerlunda, hra se tak přesune do útočné třetiny domácích.
33:05'
Oba týmy jsou v plném počtu.
32:52'
Garejev nedostal ideální přihrávku od spoluhráče, střelu tak musel vzdát.
32:05'
Zpět do akce! Buly v obranné zóně Jokeritu.
32:05'
Hra přerušena, na řadě je další reklamní přestávka.
31:05'
Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách, vhazování ve středním pásmu.
31:05'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., krosček).
30:37'
Omark našel Larsena, Zapolski vyrazil vyrážečkou.
30:31'
Střely na branku: 16 – 12
30:01'
Polovina utkání za námi, Jokerit hraje se Salavatem stále bez branek.
29:29'
Garejevova střela od modré čáry minula soupeřovu branku.
29:06'
Palola hledal před brankou Huhtalu, ale nebyl úspěšný.
28:00'
Vhazování po pravé ruce amerického gólmana se bude opakovat.
28:00'
Puk končí sražen v ochranné síti, vhazovat se bude poblíž Zapolskiho branky.
27:59'
27:18'
Lauridsen znovu osvobozuje svůj tým.
27:00'
Začíná druhá minuta z trestu Jespera Jensena.
26:28'
Od modré se nyní odhodlal ke střele Larsen, americký brankář ve službách Jokeritu podržel kotouč ve své výstroji.
26:18'
Jokerit vyhazuje alespoň do střední třetině.
25:59'
První přesilovka pro Salavat, vhazování po pravici Ryana Zapolskiho.
25:59'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesper B. Jensen – 2 min., vysoká hůl).
25:48'
Bude se opět vylučovat, tentokrát však na straně domácích.
25:35'
Pihlström vyhrál buly, Lauridsen následně vyváží puk do středního pásma.
25:30'
Svěřenci trenéra Jalonena se proviňují icingem, hra se tak přesune do jejich obranné zóny.
25:20'
Vhazuje se ve středním pásmu.
25:16'
Střely na branku: 16 – 9
25:08'
24:59'
Hosté vyhráli buly, vyhodit se jim však nedaří.
24:53'
Z levé strany to nyní zkusil Nicklas Jensen, gólman Salavatu podržel puk ve své moci a hosté tak budou moci konečně vystřídat.
24:32'
Tlak Jokeritu pokračuje, čtveřice Ufy je již viditelně unavená.
24:21'
Gilroy to nyní vzal na sebe, avšak minul.
23:55'
Domácí nadále tlačí soupeřovu čtveřici.
23:36'
Gilroy nabil Reginovi, Scrivens zasáhl levým betonem.
23:10'
Reign vyhrál vhazování.
23:08'
První přesilovka v utkání pro Jokerit, buly po levé ruce Bena Scrivense.
23:08'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladimir Bobyljov – 2 min., podražení).
22:42'
Signalizovaný trest pro Ufu, domácí mají zatím ponechanou výhodu.
22:21'
Pokus Normana od pravého mantinelu zblokován, Scrivens tak mohl zůstat v klidu.
21:52'
Jokerit dobře forčekuje, obrana Salavatu má tak problémy rozehrát.
21:08'
Po vyhraném buly pálil od modré Gilroy, Scrivens tak během krátkého času zapisuje další úspěšný zásah.
21:03'
Z pravé strany to na Scrivense zkoušel Nicklas Jensen. Gólman Ufy podržel touš v náručí.
20:42'
Larsen se vrací pro puk zpět do obranné třetiny, oba týmy vystřídají.
20:08'
Kotouč vylétl mimo hrací plochu, vhazovat se bude znovu ve středovém kruhu.
20:01'
Hokejisté se vrací zpět ze šaten na ledovou plochu, druhá třetina se tak rozeběhne co nevidět.

Čas strávený v útočném pásmu: 03:34 – 03:43
První třetina utkání mezi Jokeritem Helsinky a Salavatem Julajev Ufa je minulostí. Ačkoliv se zatím hraje bez branek, sledujeme velmi pohledný hokej z obou stran. Do největší šance se zatím dostal centr první formace finského mužstva Peter Regin, na Scrivense však recept nenašel. Rozhodčí nemuseli zatím ani na jedné straně vylučovat, neviděli jsme tedy ani žádnou přesilovou hru. Uvidíme, co nám nabídne další průběh zápasu.
20:00'
19:38'
Hartikainenova útočná akce neměla dlouhého trvání.
19:14'
Buly nařízeno do střední zóny před střídačku Jokeritu.
19:14'
Branka za zády domácího brankáře mimo své obvyklé postavení, sudí tak musejí hru přerušit.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první periody.
18:47'
Prudká střela Omarka končí na zadním manitinelu.
18:17'
O kotouč bojuje za brankou Jokeritu hned několik hráčů.
17:46'
Z první to na druhé straně zkoušel Osipov, ale minul tři tyče.
17:12'
Další šance pro domácí! Huhtala se snažil tečovat před brankou další nabídku Regina, Scrivens ale nakonec bez práce.
17:02'
Regin přihrál na Palolu, jeho střelecký pokus z pravého kruhu pro vhazování zaduněl o Scrivensovy betony.
16:44'
Obranná dvojice Salavatu Loginov-Larsen zakládá další útočnou snahu zpoza vlastní branky.
16:26'
Hartikainen hledal před brankou někoho ze svých spoluhráčů, avšak neúspěšně.
15:58'
Domácí kombinují v útočném pásmu.
15:27'
Zapolski vyráží střelecký pokus Majorova z pravé strany.
15:01'
Střely na branku: 5 – 6
14:47'
Střele Gončarova od modré čáry postrádala přesnost.
14:28'
O puk se bojuje v rohu obranné zóny Salavatu.
13:54'
Do první velké šance se nyní dostal u brankoviště soupeře kapitán Jokeritu Regin, Scrivense se mu ale překonat nepodařilo.
13:42'
Útočnou akci Helsinek zastavuje postavení mimo hru.
13:24'
Hosté vyhráli buly a dostávají puk pryč ze své obranné třetiny.
13:19'
Proti první útočné formace Ufy bude zdá se často nastupovat čtvrtá lajna Jokeritu s Pihlströmem, Niemim a Anttilou.
13:19'
Icing ze strany hostujícího mužstva, vhazovat se tak bude znovu poblíž Scrivensovy branky.
12:47'
Druhá reklamní přestávka dospěla do svého konce. Vhazuje se po pravé ruce gólmana Ufy.
12:47'
Scrivens drží puk v lapačce, na řadu přichází další reklamní přestávka.
12:31'
Odehráno dvanáct a půl minuty. Zatím stále čekáme na nějakou výraznější šanci.
11:58'
Zaplněná Hartwall Arena žene své oblíbence kupředu.
11:34'
Salavat nedokázal založit útok, ke kotouči se nyní dostávají domácí.
10:49'
Bek hostů Larsen s toušem za vlastní brankou, oba týmy střídají.
10:29'
Od modré čáry střílel jeden z beků Salavatu, Zapolski vyrazil betonem.
10:01'
Střely na branku: 4 – 5
09:43'
Jenže v ní se Jokerit příliš neohřál a do protiútoku nyní míří soupeř.
09:28'
Brian O'Neill zaváží touš do útočné třetiny.
08:58'
Zakázané uvolnění se nepíská, obrana finského mužstva tak musí hrát kotouč.
08:35'
Domácí nespěchají s rozehrávkou. Kivistö se vrací s pukem za vlastní branku.
07:50'
A Zapolski se musel mít znovu na pozoru. Kolem jeho branky se totiž obtočil Juňkov.
07:26'
Ze stejného místa to nyní zkoušel další z útočníků Ufy, gólman Jokeritu tak zapisuje další zásah.
07:02'
Zapolski vyráží betony pokus Hartikainena od levého mantinelu.
06:44'
Pokračujeme vhazováním po levé ruce Bena Scrivense.
06:44'
V Hartwall Areně právě probíhá první reklamní přestávka.
06:41'
Jesper Jensen nahodil na Scrivensovu branku ze střední třetiny, brankář Salavatu vyrazil mimo.
06:17'
Pihlström obdržel přihrávku od Niemiho, ke stele se ale nedostal.
05:41'
Gólman Ufy ponechává po další střele Lepistöa kotouč ve své rukavici.
05:17'
Jokerit vyhrál buly, ke střele následně napřáhl Lepistö, avšak minul.
05:15'
Z pravé strany vyzkoušel Scrivensovu pozornost Nicklas Jensen.
05:01'
Střely na branku: 1 – 1
04:53'
Vhazovalo se ve střední zóně.
04:51'
Puk končí v ochozech Hartwall Areny, hra je tak přerušena.
04:24'
Domácí pouze protečovali do útočného pásma a následně odchází střídat.
03:52'
Matt Gilroy zakládá útočnou akci Jokeritu od vlastní branky.
03:13'
Vhazovat se bude po levici Ryana Zapolskiho.
03:13'
Pokus Majorova z pravé strany zblokován do ochranné sítě.
02:50'
Obránce Jesper Jensen vyčkává s pukem u vlastního brankáře.
02:42'
Útočná akce hostů neměla dlouhého trvání, hrají opět svěřenci Jukky Jalonena..
01:49'
Druhá lajna Jokeritu se v útočném pásmu udrželi poměrně dlouho, k ohrožení Scrivensovy branky ale nedošlo.
01:22'
Finský tým opět okupuje útočnou třetinu.
01:03'
Obě mužstva mají za sebou první střídání.
00:41'
Jokerit se drží v útočném pásmu.
00:18'
O první střelu se ale postarali domácí, konkrétně Huhtala, Scrivens vyrazil.
00:04'
Buly pro Salavat.
00:01'
Nyní je již vše připraveno na úvodní vhazování! Do středového kruhu se sjíždějí Peter Regin a Joonas Kemppainen, jdeme na to!
Hymny minulostí, kapitáni Peter Regin a Alexandr Loginov se zdraví s rozhodčími.
Finskou státní hymnu již tradičně zazpívá Pekka Kuivalainen.
Nyní si už ale v Hartwall Areně vyslechneme ruskou a finskou státní hymnu.
Na ledovou plochu osobně dorazili Pentti Hiiros, Jussi Lepistö, Jari Lindroos, Anssi Melametsä, Waltteri Immonen, Antti-Jussi Niemi, Antti Törmänen, Juha Lind, Petri Varis, Ossi Väänänen či Niko Kapanen. Všechny jmenované vítal na led generální manažer Jokeritu a člen hokejové Síně slávy Jari Kurri.
Před úvodním vhazováním ocení Jokerit Helsinky všechny své dosavadní kapitány! Hlasatel v Hartwall Areně právě nyní oznamuje jména hokejistů, kteří nosili kapitánské céčko.
Obě mužstva právě nastupují na ledovou plochu.
V Hartwall Areně by dnes mělo být vyprodáno. Vstupenky pro děti od 7 – 16 let byly prodávány pouze za 5 eur.

Z:15 V:11 OG:32 PR:2,21 ÚS(%):91,9 SO:2

Jokerit Helsinky: Zapolski (Ratilainen) – Lundin, Lepistö (A), Kivistö, Gilroy, J. Jensen, O. Lauridsen – Huhtala, Regin (C), Palola – Tolvanen, O'Neill, Jensen – Joensuu (A), Norman, H. Ikonen – Pihlström, Niemi, Anttila – Mäki.

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Loginov (C), Larsen (A), Arzamascev, Gončarov, M. Osipov, S. Garejev, Jelizarov – Omark, Kemppainen, Hartikainen – Kuzmin, Juňkov, Lisin (A) – A. Lazarev, Busarov, I. Makarov – Bobyljov, Korotkov, M. Majorov – J. Bodrov.

Rozhodčí: Alexej Ravodin, Maxim Sidorenko – Alexandr Sadovnikov, Sergej Šeljanin.

Sergej Šeljanin – 516 záp., 41 let, RUS
Dobré odpoledne dámy a pánové! Dovolte mi, abych Vás ještě jednou přivítal při sledování utkání KHL mezi Jokeritem Helsinky a Salavatem Julajev Ufa. Začínáme zhruba za 45 minut!
SALAVAT JULAJEV UFA – Informace k sestavě

Také v sestavě Salavatu došlo k pár změnám oproti poslednímu utkání. Do první formace se k Linusi Omarkovi a Joonasu Kemppainenovi vrací Teemu Hartikainen, Gleb Kuzmin se posune do druhé útočné řady, kde bude hrát po boku Michaila Juňkova a envera Lisina. Obranné dvojice zůstávají beze změn, mezi tři tyče se pak ale dnes postaví Ben Scrivens. Mimo hru zůstávají kvůli zranění útočníci Vjačeslav Soloduchin a Ilja Zubov.
JOKERIT HELSINKY – Informace k dnešní sestavě

Jokerit se po třech zápasech odehraných venku vrací zpět od Hartwall Areny a v utkání se Salavatem bude útočit na čtrnáctou výhru v řadě.
V sestavě dojde oproti minulému utkání k drobným změnám. Do útočných řad se po vynechání jednoho zápasu vrací Nicklas Jensen, bude hrát ve druhé formaci s Eeli Tolvanenem a Brianem O'Neillem. Marko Anttila byl ve čtvrtek třináctým útočníkem, dnes nastoupí po boku Anttiho Pihlströma Mika Niemiho ve čtvrté lajně. Kvůli zranění je mimo nadále brankář Karri Rämö. Chybět budou také kvůli menším poraněním Pekka Jormakka a Rasmus Rissanen. Zdravotní stav Petteriho Wirtanena by měl být lepší, avšak podobně jako Masi Marjamäki (zdravý náhradník) do zápasu dnes také nenaskočí. Do branky se postaví Američan Ryan Zapolski a bude útočit na třetí čisté konto v řadě za sebou!
Před úvodním vhazováním ocení Jokerit v rámci tzv. Captains Night všechny své dosavadní kapitány

Jokerit Helsinky slaví letos padesáté výročí! Ještě před samotným začátkem dnešního utkání se Salavatem Julajev Ufa ocení finský klub všechny své dosavadní kapitány. Přímo na místě nebudou chybět Pentti Hiiros, Jussi Lepistö, Jari Lindroos, Anssi Melametsä, Waltteri Immonen, Antti-Jussi Niemi, Antti Törmänen, Juha Lind, Petri Varis a Ossi Väänänen.
Proč padla volba tohoto ceremoniálu právě na dnešní utkání s Ufou? Na lavičce soupeře totiž momentálně figuruje jako hlavní trenér Fin Erkka Westerlund. Jedním z jeho asistentů je pak Hannu Virta. Oba trenéři v minulosti působili dlouhá léta právě na střídačce Jokeritu.
Zajímavosti ohledně dnešního utkání

Mezi oběma mužstvy došlo v minulosti celkem k šesti vzájemným zápasům. Salavat v nich získal deset bodů, Jokerit pak bodů osm.

Jokerit si připsal proti Ladě Toljatti třinácté vítězství v řadě. Vytvořil tím nový klubový rekord!

Gólman Ryan Zapolski má na svém kontě v této sezoně již čtyři čistá konta! Jokerit jeho zásluhou navíc neinkasoval již 134 minut!

Obránce finského mužstva Matthew Gilroy si před pár dny připsal svůj stý bod v KHL! Potřeboval na to přitom pouze 182 zápasů. V posledních dvou zápasech vstřelil navíc tři góly!

Tommi Kivistö, bek domácích, má v tabulce pravdy jedenáct kladných bodů.

Útočník Ufy Joonas Kemppainen získal v posledních pěti zápasech pět kanadských bodů (tři góly, dvě asistence).

Philip Larsen odehraje za zápas v průměru 26 minut a 3 vteřiny! Dánský obránce v minulosti působil mimo jiné také v dresu dnešního soupeře Salavatu.
Češi a Slováci v tomto utkání

Do tohoto utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.
Vzájemné zápasy z loňské sezony

ČT 08. 09. 2016 – Ufa Arena:
Salavat Julajev Ufa – Jokerit Helsinky 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

NE 04. 12. 2016 – Hartwall Arena:
Jokerit Helsinky – Salavat Julajev Ufa 2:1 sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0 – 1:0)

SALAVAT JULAJEV UFA (10-1-1-9)

Hokejistům Salavatu se v posledních zápasech příliš nedaří. Z posledních šesti duelů totiž dokázali vyhrát pouze dvakrát! V tabulce Východní konference jim momentálně patří šestá příčka.
V minulém utkání prohrála Ufa na ledě vedoucího mužstva ligy (SKA Petrohrad) 4:2. O obě branky se postaral devětadvacetiletý finský útočník Joonas Kemppainen. Mezi tři tyče se postavil Andrej Karejev a připsal si pětadvacet zákroků.

Poslední odehrané utkání Salavatu

PÁ 13.10.2017, 18:30 – Ice Palace:
SKA Petrohrad – Salavat Julajev Ufa 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 16. Koskiranta (Širokov, Hersley), 29. Dacjuk (Kovalčuk, Gavrikov), 49. S. Plotnikov (Hersley, N. Gusev), 55. Kalinin (Koskiranta, Hersley) – 11. Kemppainen (Omark), 44. Kemppainen (Kuzmin)

JOKERIT HELSINKY (13-2-1-1)

Finský Jokerit se nachází v neskutečné formě! Již třináct utkání v řadě za sebou totiž nenašel přemožitele – naposledy prohrál 29. srpna 2017 na ledě Dynama Moskva 2:1 po samostatných nájezdech.
Naposledy svěřenci Jukky Jalonena zvítězili na ledě Lady Toljatti 4:0. Dva kanadské body (za gól a asistenci) si připsal americký útočník Brian O'Neill. Prosadili se mimo jiné ještě Matthew Gilroy, Olli Palola a Henri Ikonen. Brankář Ryan Zapolski zastavil všech dvaadvacet střeleckých pokusů soupeře a připsal si tak již čtvrté čisté konto v sezoně!

Poslední odehrané utkání Jokeritu

ČT 12.10.2017, 17:00 – Lada Arena:
Lada Toljatti – Jokerit Helsinky 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Gilroy (O'Neill), 13. Palola (Huhtala, Regin), 23. O'Neill, 42. H. Ikonen (Norman)

7. Admiral Vladivostok – 21 záp., 45:59, 23 B
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Dnešní program jubilejního desátého ročníku Kontinentální hokejové ligy nabídne celkem šest zápasů, v akci tak bude dvanáct mužstev. Zde budete moci sledovat souboj mezi Jokeritem Helsinky a Salavatem Julajev Ufa. Úvodní vhazování bude v Hartwall Areně vhozeno v 15:00! Textovým přenosem tohoto utkání Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.