KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jugra : OMSK - 12. září 2017   16:00

0:7
(0:2, 0:3, 0:2)
OMSK
OMSK
00:50' Košelev   • 18:11' Everberg  (Gustafsson) • 24:24' Pjanov  (I. Michejev) • 30:23' Košelev  (I. Michejev, Pjanov) • 35:41' Berezin  (I. Michejev, Meňšikov) • 42:15' Kugryšev  (A. Petersson) • 56:39' Pěrežogin  (Fisenko, Martynov)
Jugra
Fokin (31. Proskurjakov) – Pereťagin, Ugolnikov, Lekomcev, Šulakov, Pogorišnyj, Štajnoch, Meljakov – Ankudinov, K. Majorov, Varfolomejev – Pestuško, D. Makarov, Skačkov – Koroljov, Kurjanov, Savinainen – Kupcov, D. Iljin, Panov (C).
Birin, Gamalej – Sivov, Šeljanin
Arena Jugra
3 550 diváků
OMSK

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 10:14
A je dobojováno. Dnes to byl jednoznačný zápas, ve kterém hostující Omsk svého soupeře k ničemu nepustil a odváží si tak všechny body za drtivou výhru 7:0! Ve třetí třetině už nebyl nápor Avangardu tak velký, ke slovu se dostávala i Jugra, jenže ta nedokázala využít ani dlouhou přesilovku o dva muže a puk za Furcha dnes nedostala. Za Proskurjakovem ale dva puky skončily. Ve 43. minutě využil přesilovku pět na tři Dmitrij Kugryšev a v 57. minutě při signalizované výhodě prostřelil gólmana Chanty-Mansijsku Alexandr Pěrežogin. Omsk dnes může být se svým výkonem velmi spokojen, naopak Jugra zaznamenala třetí porážku v řadě a v těchto zápasech inkasovala plných 16 branek!
59:33'
Hosté mají puk v držení, nikam nepospíchají, nemají ani důvod.
59:10'
Hosté vyhodili na zakázané uvolnění, hra se ještě jednou přesune k Furchovi.
58:45'
Snaha domácích alespoň o jeden gól neutuchá, ale nevypadá to dnes moc dobře...
57:01'
Před Furchem operovali Lekomcev a Kupcov, ale ani jeden z nich nenašel na českou oporu recept. Hra je přerušena, vhazovat se bude v pásmu Omsku.
56:39'
Avangard právě vstřelil branku!
Je tu sedmý gól. Při signalizované výhodě se hosté rychle dostali do pásma, kousek za modrou si zpracoval ALEXANDR PĚREŽOGIN a rychlým švihem poslal puk za Proskurjakova. Asistence: Michajl Fisenko, Jegor Martynov.
55:49'
Meňšikov nestihl puk v útočném pásmu, ale velice rychle jej poslal zpět k modré čáře. Tam se ale Omsk dopustil postavení mimo hru.
55:12'
Okolo Furchovy branky se pokoušel obtočit Skačkov, tlačil puk za bližší tyčku, český gólman tam ale byl včas.
54:41'
Hosté pouze posunuli puk pryč ze svého pásma, Jugra se při návratu dopustila postavení mimo hru.
53:49'
A hosté jsou již v plném počtu.
53:06'
Pěrežogin naskočil na led a hned se vydal do brejku. Ten sice nezakončil, ale opět ukázal na domácí nemohoucnost směrem dopředu.
52:31'
Domácí pětice sice stahuje smyčku před Furchem, ale schází střelba...
51:49'
Omsk jde do tří, dvě minuty za vysokou hůl dostal Osipov.
51:06'
Hra v pěti nám ale moc dlouho nevydržela, neboť dvě minuty za podražení dostal hostující Alexander Pěrežogin.
50:23'
Omsk se znova ubránil a hraje v plném počtu.
49:40'
Přechod domácích do útoku končí postavením mimo hru.
48:44'
Čtveřice bránících hráčů ale vyhazuje po mantinelu puk až k Proskurjakovovi.
48:32'
Další dvouminutový trest, nyní na straně hostů. Za krosček na Koroljova byl potrestán Vitalij Meňšikov.
47:55'
Rychlý brejk hostů zakončil Stas, dokázal se zbavit obránce, ale střelou po ledě Proskurjakova neprostřelil.
47:41'
Další výpad Jugry nemusel Furch ani řešit, střela totiž byla sražena.
47:14'
Furch dává svým spoluhráčům možnost vystřídat, ve své lapačce schoval střelu Majorova.
46:11'
Tohle se domácím nevydařilo, Medveděv je zpátky ve hře, je po přesilovce.
45:14'
A znova...
44:56'
Omsk se ale pohodlně brání a vyhazuje puk přes všechny čáry.
44:11'
Přesilovka tentokrát pro domácí tým, dvě minuty za držení dostal Jevgenij Medveděv.
43:11'
Jugra se už ubránila a hraje v plném počtu.
42:55'
A tlak hostů pokračuje i za rozhodnutého stavu. Z hlediště se už ozývá nespokojený pískot domácích fanoušků.
42:15'
Omsk nabídnutou přesilovku využívá a po pěkné kombinaci zůstal ve druhé vlně zcela volný DMITRIJ KUGRYŠEV a dělovkou dostal puk do branky. Proskurjakov se přemístit nedokázal. Asistence: Andre Petersson.
41:11'
No a po buly vyhodil puk přes mantinel Andrej Ankudinov a domácí budou hrát ve třech.
41:07'
Vyloučení na straně domácího týmu, za držení odešel na trestnou lavici Kirill Meljakov.
40:33'
Na pravé straně měl prostor k průniku hostující Kugryšev, najel si k brance a mířil na první tyčku. Proskurjakov vyrazil.

Trestné minuty: 6:6
Čtyřicet minut hry je za námi a lze říci, že o vítězi je rozhodnuto. Omsk i ve druhé třetině ukazoval svou převahu a náskok postupně navýšil na pět branek. Jako první se v této části hry trefil Valentin Pjanov a na něj navázal svým dnes druhým gólem Semjon Košelev a v závěru i Maxim Berezin. Po čtvrté brance došlo ke změně v brankovišti domácích, ale ani Ilja Proskurjakov rozjetý Avangard nezastavil. Jugře nelze upřít snahu, nechce se smířit s nulou v kolonce gólů, ale dnes to prostě nejde...
40:00'
39:31'
Přes obránce to zkusil právě Michejev, minul jen opravdu o kousíček.
38:54'
Michejev si dojel vyhozený puk, zabránil tak zakázanému uvolnění a ještě nadělal zmatky v útočném pásmu. Omsk dnes skutečně vládne.
38:11'
Velice blízko byl Kupcov. K němu se totiž od Furchovy tyčky odrazila střela Varfolomejeva, kterou ještě tečoval Savinainen, on ale nedokázal poskakující puk sklepnout do branky a sám do ni narazil...
37:33'
Neuspěl ani Savinainen po svém výjezdu od pravého mantinelu. Střela mu nesedla podle představ a Furcha prakticky neohrozila.
36:42'
Domácí velmi touží po alespoň čestném úspěchu, jenže Furch dnes svou branku dokonale zamkl a chrání ji jako zlatý poklad.
36:06'
Přesilovka i pro domácí, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Dmitrij Kugryšev.
35:41'
Tohle už vypadá jako slušný náběh na debakl. Od mantinelu přišla přihrávka kousek pod modrou čáru, kde si zpracoval MAXIM BEREZIN a jeho rána zaplula do horního růžku Proskurjakovovy branky. Asistence: Ilja Michejev, Vitalij Meňšikov.
35:11'
Domácí vyhodili, předtím ale museli přečkat Chochrjakovovu přihrávku před branku. Proskurjakov vyrazil.
34:14'
Navíc přichází vyloučení na straně Jugry, dvě minuty za hákování dostal Alexander Ugolnikov.
33:59'
Domácím to vůbec nejde, rozehrávka je jeden velký chaos a Omsk toho umí využít k rychlým akcím.
32:59'
Zprava si do útočného pásma vjel Michejev a svižnou střelou se snažil prostřelit domácího gólmana. Ten byl dole včas a svým postojem zastavil nepříjemný pokus.
32:14'
Proskurjakov má za sebou první zákroky, jeho spoluhráči dostali puk do středního pásma.
31:03'
Jak vidno, tak i Proskurjakov se má na co těšit, hosté jsou při chuti a znova svého soupeře přimáčkli k brankovišti.
30:23'
Střídání v týmu Jugra Chanty-Mansijsk: ze hřiště odchází Vladislav Fokin, přichází Ilja Proskurjakov.
30:23'
A za povzbuzování svých fanoušků se Omsk dočkal čtvrté branky. U Fokina vznikl zmatek, puk se u brankoviště odrazil k na chvíli volnému SEMJONU KOŠELEVOVI a ten neměl problém jej dorazit do síťky – 0:4. Asistence: Ilja Michejev, Valentin Pjanov.
30:09'
Hosté krouží v útočném pásmu, hledají cestičku ke střele.
29:03'
Hosté si ale dají přesilovku, dvě minuty za hákování totiž dostal Konstantin Panov.
29:03'
Zpoza branky si s pukem na holi vyjel hostující Košelev, hledal mezírku ve Fokinově postoji, ten ale vyrazil.
28:40'
No, zase se hraje velice živý hokej a otáčet se teď musí Fokin. V jeho blízkosti byl Mikejev, ani on si ale úspěšnou trefu nepřipsal.
27:23'
Domácím nevyšla ani kombinace mezi Koroljovem a Makarovem, druhému jmenovanému v rozhodujícím okamžiku přeskočil puk hokejku.
26:55'
Furch si po delší době osahal puk, od modré na něj vyslal střelu Makarov. Vhazuje se po pravici českého gólmana.
26:00'
Chyba v rozehrávce Jugry znamenala brejk Chochrjakova, ten mířil na lapačku, Fokin ale tento nebezpečný pokus zneškodnil!
25:04'
Další pokus hostů končí u gólmana, Fokin si poradil s tvrdou střelou Martynova od levého mantinelu.
24:24'
No a ten končí gólem. Zprava si od mantinelu sjel Michejev, bekhendem přihrál mezi kruhy na zcela volného VALENTINA PJANOVA a ten střelou z první překonal bezmocného Fokina – 0:3. Asistence: Ilja Michejev.
23:56'
Ankudinov neprošel po pravé straně, u mantinelu byl zastaven a obrán o puk. Je tu protiútok Omsku.
23:01'
Obrovský závar před Fokinem, šlo na něj hned několik střel a už to vypadalo, že je překonán, přesto dokázal udržet puk před brankovou čárou.
22:01'
Rána Štajnocha od modré se k Furchovi vůbec nedostala, puk byl zastaven chumlem hráčů před gólmanem.
21:20'
S pukem na holi se kolem obránce obtočil Makarov, dostal se už ale moc blízko a Furcha neprostřelil.
20:36'
První útok Omsku skončil zblokovanou střelou, dopředu už míří Jugra.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi první třetina a hosté mohou být opravdu spokojeni. Už od úvodu jsou aktivnější, nebezpečnější a po zásluze vedou o dvě branky. Ta první přišla už po padesáti vteřinách hry, kdy se pěknou střelou přes obránce prezentoval Semjon Košelev. Jugra se snažila odpovědět, jenže nevyužila dvě přesilové hry a Furch si dokázal udržet čisté konto. Jak má vypadat využitá přesilovka, to ukázali hosté na konci této části hry, když se zblízka z dorážky trefil Dennis Everberg.
20:00'
19:48'
Lékaři domácího týmu pospíchají na ledovou plochu, neboť za Fokinovou brankou leží Lekomcev, který schytal nepříjemný úder do tváře. Už ale vstává a v doprovodu míří do kabiny.
19:26'
Hra se nám přesouvá na druhou stranu před Furcha, hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
18:11'
Teď už ale i on musel pokleknout před tlakem hostů a je to 0:2. Po střele z levé strany se volný puk dostal za branku, odkud jej Gustafsson přiklepl na DENNISE EVERBERGA a ten zblízka zasunul do branky. Asistence: Erik Gustafsson.
17:44'
K Peterssonovi se odrazil puk a on mohl z levé strany vyslat pěknou dělovku. Fokin ale stále odolává.
17:02'
Poradil si i s pokusem Berezina. Tohle je rozhodně aktivnější přesilovka, než předvedli hráči Chanty-Mansijsku.
16:27'
Hned po buly vypálil od modré čáry Osipov, Fokin ale viděl perfektně a puk skryl ve své výstroji.
16:23'
Za hákování je vyloučen Konstantin Majorov.
15:53'
Bude se vylučovat na straně Jugry, hosté zatím mají ponechanou výhodu.
15:25'
Na gólmana Omsku letěl ze středního pásma nepříjemný puk, Furch si tak nepřidělával problémy a raději schoval puk v lapačce.
14:23'
Zatímco Furchy vyrazil další pokus od modré čáry, tak Petersson se vrátil na led a oba týmy hrají v plném počtu.
13:45'
Šulakovova rána od modré byla zblokována a Furch velice rychle rozehrál do protiakce.
13:14'
Ani tato přesilovka zatím není pro domácí tým kdovíjak povedená, puk letí přes všechny čáry ven.
12:23'
Přesilovka pro Jugru, hosté totiž hráli v šesti lidech. Dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů odsedí Andre Petersson.
11:46'
Osipov byl na začátku dalšího výpadu Omsku, ten skončil ranou do nohou bránícího hráče.
11:10'
Sledujeme svižný hokej, hra se přelévá z jedné strany na druhou bez zbytečných pauz a přerušení.
10:27'
Na pravé straně se volného puku chopil hostující Chochrjakov, bleskově vjel do pásma a bekhendem se snažil prostřelit Fokina. Ten si své mezírky pokryl a připsal si úspěšný zákrok.
09:36'
Nepřesná rozehrávka Jugry posílá puk do rohu kluziště, kde si jej vyzvedává hostující tým. Obě mužstva střídají.
08:37'
Domácí ale zůstali v pásmu a Koroljov se středem dostával k zakončení. Furch si s jeho ranou z mezikruží poradil a stále tak celkem v poklidu drží čisté konto.
08:35'
Hosté jsou v plném počtu, přečkali první oslabení.
07:57'
Teď se dokonce hostující Michejev vydal do útočného pásma, dojel vyhozený puk a dostal se i před Fokina. Na zakončení už ale neměl čas, síly, ani prostor.
07:29'
Od modré pálil Lekomcev, Furch si ale jeho ránu našel a zvládl ji vytěsnit.
06:40'
Prakticky ihned po buly hosté vyhodili po mantinelu přes všechny čáry.
06:35'
Je tu první vyloučení, za podražení dostal menší trest hostující Kirill Semjonov.
05:01'
Rána domácího Pogorišnyje byla zblokována, Furch ale ještě klid nemá, puk je stále na hokejkách domácího celku.
04:46'
Fokin pro jistotu kryl tvrdou ránu od modré čáry, opět tak přerušil hru.
03:44'
Ale i Furch musí dávat velký pozor, nyní obrana hostů nechala v mezikruží velký prostor, domácí toho ale nedokázali využít k přesné střele.
03:20'
Menší závar u Fokina, dotíral na něj opět Košelev, ale gólman Jugry zvládl včas přikrýt puk a přerušit hru.
02:51'
Omsk se snaží o uklidnění hry ve středním pásmu a trpělivě čeká na svou šanci k výpadu.
01:40'
Jugra se snaží o rychlou odpověď, v pásmu před Furchem ale zatím pouze krouží a nezakončuje.
00:50'
Máme tu rychlý úvod do utkání. Do útočného pásma si s pukem najel SEMJON KOŠELEV a svou střelu skvěle schoval za obránce. Fokin na pokus do horního růžku nezvládl zareagovat. Bez asistence.
00:31'
Je tu první střídání za hry, domácí Pereťagin přenechává puk spoluhráčům a také odchází na střídačku.
00:01'

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Proskurjakov) – Pereťagin, Ugolnikov, Lekomcev, Šulakov, Pogorišnyj, Štajnoch, Meljakov – Ankudinov, K. Majorov, Varfolomejev – Pestuško, D. Makarov, Skačkov – Koroljov, Kurjanov, Savinainen – Kupcov, D. Iljin, Panov (C).

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Meňšikov, J. Medveděv (C), A. Osipov, Berezin, Martynov, Gustafsson, Minejev – Pěrežogin, Fisenko, Kugryšev – I. Michejev, Pjanov, Košelev – Everberg, K. Semjonov, A. Petersson – A. Galimov, Stas, Chochrjakov – Manukjan.

Rozhodčí: Birin, Gamalej – Sivov, Šeljanin.
Oba týmy jsou na ledové ploše, máme za sebou předzápasové procedury, utkání může začít.
Zápas v Areně Jugra začne v 16 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.