KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Novgorod - 6. listopadu 2017   15:00

Novgorod
21:17' Mozer  (Šulenin) • 29:11' I. Zacharčuk  (Barancev, Muršak)
Kazaň
Fraňo, Ansons – Sivov, Šalagin
TatNeft Arena, Kazaň
Novgorod

Z tohoto střetnutí je to vše, přeji Vám hezký zbytek pondělního dne.
Československá stopa v utkání

Do zápasu nenastoupili žádný český ani slovenský hokejista.
Střely na branku: 28 – 30.
Kazaň byla ve třetí třetině podle očekávání mnohem aktivnější. Nějaký drtivý tlak si ale nevypracovala a ni v samotném závěru a podruhé překonat Galimova nedokázala. Torpedo naopak precizně bránilo a udrželo své vedení 2:0 až do závěrečného klaksonu.
59:52'
Po ofsajdu Barsu následuje vhazování ve středním pásmu. Pro domácí celek už to nevypadá příliš nadějně.
59:42'
Hosté vyhráli buly a ve třech jeli proti prázdné brance. Lotyšsiý útočník Daugavinš ji střelou od modré čáry ale netrefil!
59:30'
Gólman Torpeda si v závaru u svého brankoviště našel kotouč a přerušil hru. Do konce zbývá třicet vteřin.
59:17'
Po třech zablokovaných střelách se hostům nepovedlo vyhodit a domácí nápor ještě trvá.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:42'
Pětice Torpeda se zatáhla k vlastnímu brankoviště a kombinující Kazaň marně hledá skulinku, přes kterou by se dalo vystřelit.
58:10'
Garipov odjel na střídačku a domácí to zkouší v šesti proti pěti!
57:56'
Po dlouhých osmi minutách se hra konečně přerušila poté, co se puk otřel o ochrannou síť. Kazaň si tak může vybrat svůj oddechový čas.
57:13'
Jeho jmenovec Stěpan Zacharčuk přihrával do druhé vlny, jenže hostující gólman opět nemusel zasahovat, neboť puk letěl výrazně mimo.
56:36'
Ivan Zacharčuk si vzal puk po hodně nepřesné domácí střele, ale sám na druhé straně nic nevymyslel a raději odjel střídat.
55:52'
Torpedo opravdu dobře brání střední pásmo a Bars tak má velké potíže s postupem do palebných pozic.
54:58'
Hraje se několik minut bez přerušení a to mnohem více vyhovuje hostům, kteří se poměrně rychle blíží cenným třem bodům.
54:22'
Jevgenij Mozer se blýskl parádním sólem, při kterém obešel tři hráče, ale pod tlakem čtvrtého slabým bekhendem poslal puk do Garipova.
53:48'
Domácí gólmen si dojel nahození z červené čáry a rychle rozjel další útok Barsu, který však trval jen pár sekund.
53:00'
Dobrou minutu domácí kombinovali v útočném pásmu, jenže nebyli puštěni k žádnému zakončení na branku Galimova.
52:12'
Obrany ve třetí třetině výrazně přehrávají útočné formace, kterým se po druhé přestávce nedaří vytvářet žádné větší šance.
51:27'
50:50'
Hosté se nanovo usadili v útočném pásmu. Daugavinš ale jenom nahazoval z ostrého úhlu a Garipov si připsal jen propagační zákrok.
50:06'
Po hře v oslabené si Novgorod vyzkouší i přesilovku. V její první čtvrtině ale vymyslel vůbec nic.
49:27'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Archipov – 2 min., nedovolené bránění).
49:15'
49:04'
Až teď musel zasahovat také Galimov, ovšem střela z pravé strany jeho brankářské schopnosti moc neprověřila.
48:22'
Sergej Kosticyn v oslabení zkusil navýšit vedení Torpeda, ale střela zpoza pravého kruhu byla sražená mimo Garipova.
47:29'
Jarulin přišel o puk i útočné pásmu Barsu. Velká křeč v podání domácích hokejistů tak pokračuje.
47:12'
Novgorod se stále brání bez sebemenších problémů a z tribun se už začíná ozývat pískot nespokojených fanoušků.
46:30'
Kazaň první dvě minuty přesilové hry strávila s pukem na hokejkách, ale za celou dobu ani jednou neohrozila brankáře Galimova.
44:15'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Gennadij Stoljarov – 5 min., sekání + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).
44:15'
Autor jediného domácího gólu Nikita Jazkov se po jednom ze soubojů skácel k ledu a zůstává ležet pod mantinelem. Těžko říct, co se mimo zraky většiny diváků stalo.
44:11'
Malychin to zkusil individuálně, ovšem jeden z obránců ho v rychlosti čistě obral o puk u levého mantinelu.
43:49'
Bars by se rád snažil také útočit, ale zatím k tomu nedostal potřebný prostor. Torpedo je aktivnější i po skončení přesilovky.
43:11'
42:40'
Kazaň dostala puk do bezpečí a už jen půlminuta ji dělí od hry v plném počtu.
42:21'
Muršak s Paršinem si vyměnili několik přihrávek u zadního mantinelu. První z nich po chvilce vystřelil z levého kruhu, ale branku minul.
41:42'
Hosté po rychlém přechodu přes střední pásmo přenesli hru zleva doprava, ovšem střela Daugavinše se stala snadnou kořistí pro Garipova.
41:11'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Markov – 2 min., podražení).
40:25'
Jan Muršak nabral vynikající rychlost na levém křídle, z nulového úhlu pak zkusil zaskočit Garipova, ale ten si bližší tyč pohlídal.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 16 – 25.
Po nezáživné první třetině získala hra vysoké tempo a také tři góly, po kterých Novgorod vede 2:1. Hosté otevřeli skóre ve vlastním oslabení, když se prosadil Mozer. Těsně před polovinou utkání navýšil náskok Torpeda Zacharčuk, ale Bars prakticky ihned odpověděl snížením z hokejky Jazkova. Po čtyřiceti minutách tak rozhodně není rozhodnuto a můžeme se těšit na dramatickou koncovku.
40:00'
39:41'
Garipov ztratil stabilitu v reakci na hostující střele od modré čáry. Ta naštěstí pro něj byla nepřesná a nedošlo ani k žádné dorážce.
39:15'
Zakázané uvolnění Nižného Novgorodu vrací hru před brankoviště Galimova.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:56'
Jeden z hostů promáchl při snaze vystřelit od modré. Puk skončil u Glinkina, který trochu zazdil protiútok tím, že se zastavil a z levého kruhu zacílil jen do lapačky Galimova.
37:57'
Sergeji Kosticynovi utekl puk od hokejky a Torpedo se tak muselo vydat ven z útočného pásma.
37:06'
Daugavinš málem překvapil Garipova skrytou střelou z levého mantinelu. Domácí strážce branky byl u své pravé tyče na poslední chvíli.
36:25'
Kazaň se usadila před Galimovem, jenž nemusel zasahovat proti nepřesné střele z pravého křídla ani zakončení od modré, při kterém puk nedoletěl ani ke kruhům.
35:35'
35:17'
Muršak nabil spoluhráči, který stál na vrcholku pravého kruhu, ale razantní ránu nasměroval jen do brankáře Barsu.
34:56'
Paršin s velkou lehkostí projel zpět do útočného pásma, ale střelou zápěstím z osy hřiště netrefil prostor Garipovovy branky.
34:30'
Kazaň dvakrát odpálila kotouč do bezpečí a zkrátila své oslabení o několik desítek sekund.
33:56'
Domácí rozlet zkazil Jazkův faul. Chvíli po něm Torpedo vyhrálo buly a po přihrávce před pravý kruh Garipova protáhla střela Michajla Grigoreva.
33:35'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Jazkov – 2 min., vysoká hůl).
32:51'
Kazaň vstřelila branku!
Rychlý brejk domácího týmu už končí gólem na 1:2! Ohtamaa si zpracoval Malychinovu přihrávku z vlastní poloviny a z levého mantinelu ihned nahodil puk před rozjetého NIKITU JAZKOVA, jenž zavěsil do bližšího horního rohu nad levé rameno Galimova. Asistence: Atte Ohtamaa, Fjodor Malychin.
32:22'
Tempo hry výrazně narostlo. O něco živější jsou pochopitelně hosté, což se odrazilo i na jejich práci v obranném pásmu, kde za minutu nepustili Bars k žádnému zakončení.
30:55'
Mozer přihrával před branku na volného spoluhráče, jehož střela ale neměla gólové parametry. Stejně tak Grigorevův pokus z delší vzdálenosti.
30:16'
Jazkov nevyřešil přečíslení tři na dva nejlépe, přihrávku do jízdy nezachytil žádný z jeho dvou spoluhráčů.
29:11'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Novgorod je ve druhé třetině nesmírně efektivní a vede už o dva góly! Po dobrém tlaku vystřelil zpoza pravého kruhu Barancev. Puk se od Garipova odrazil do vzduchu a IVAN ZACHARČUK jej parádním baseballovým úderem uklidil do sítě. O vysokou hůl se nejednalo, kotouč byl zasažen skoro přesně na úrovni břevna. Asistence: Denis Barancev, Jan Muršak.
28:45'
Tkačov dostal v útočném pásmu přihrávku od protihráče a posunul puk k zadnímu mantinelu, odkud přišla nahrávka na Markova, ale jeho střelu golfákem Galimov zpacifikoval.
27:57'
Dmitirj Obuchov se už chystal ohrozit Galimova, ale při nápřahu uslyšel hvizd signalizující ofsajd.
27:30'
Zakázané uvolnění Torpeda.
26:51'
Lukojanov z levého kruhu nemířil přesně. Následná střela od modré už byla lepší, ale Galimov si s ní věděl rady.
26:18'
Galimov jenom vyrazil střelu z levého mantinelu. Lander se neúspěšně snažil dorážet a nezasunul puk ani po rychlém obtočení okolo branky.
25:33'
24:57'
Ani tahle početní výhoda hostům příliš nevychází, po vyhození Barsu se hraje jen mezi modrými čarami.
24:22'
Galuzinovu střelu od modré čáry schoval Garipov do lapačky. Chvíli předtím musel domácí brankář rychle reagovat po sražené přihrávce z krátkého mantinelu.
23:33'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Atte Ohtamaa – 2 min., podražení).
22:58'
22:42'
Stanislav Galijev udělal rychlý obrat u hostující branky a trefil levou tyč Galimova, jenž se marně natahoval přes celé brankoviště.
21:17'
Hosté se gólem v oslabení dostávají do vedení! JEVGENIJ MOZER se chopil kotouče ve středním pásmu a z vrcholku pravého kruhu pro vhazování vyslal neskutečnou ránu zápěstím, která proletěla do branky pár milimetrů pod břevnem. Garipov byl zcela bez šance. Asistence: Dmitrij Šulenin.
20:58'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Gennadij Stoljarov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Maxim Lazarev.
20:27'
Muršak sice prohrál úvodní buly, ale v útočném pásmu se nejdříve usadilo Torpedo. Grigorev pálil zpoza pravého kruhu do hrudníku Emila Garipova.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 6 – 5.
Úvodní dvacetiminutovka je u konce. O něco aktivnější v ní byli hokejisté Torpeda, ale Garipov žádné vyložené šanci čelit nemusel. Kazaň v útočném pásmu tolik času nepředvedla a Galimov si s několika střelami díky své mrštnosti poradil. Také druhá třetina tak odstartuje za trvajícího bezbrankového skóre.
20:00'
19:47'
Kazań dobře zahustila prostor u obranné modré čáry a hosté tak museli jenom nahazovat, z čehož resultoval icing a darované buly před Galimovem.
19:15'
Nikita Jazkov nezkrotil volný kotouč a rozvíjející se brejk čtyři na dva se jeho vinou nekonal.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:25'
Dugin po vyjetí zpoza branky naznačil přihrávku a překvapivě střílel, ovšem Emila Garipova to znovu nezaskočilo.
17:43'
Muršak se zničehonic dostal před Jarullina, ale střelou z levého kruhu nenašel skulinu v postoji Garipova.
17:05'
Domácí se museli vrátit na vlastní polovinu, odkud rozehrává velezkušený zadák Andrej Markov.
16:25'
Mozer se hned zapojil do hry a pomohl Torpedu s usazením v pásmu. Obě snahy o zakončení ale byly zablokované a puk skončil mimo hrací plochu.
16:08'
15:34'
A opět postavení mimo hru, které překazilo domácí přechod do útočné fáze.
15:19'
Přihrávku od Tkačova další z hráčů Barsu nezpracoval a hosté díky tomu opět vyhodili puk přes všechny čáry.
14:56'
Domácí se chtěli rychle vrátit do útočného pásma po soupeřově vyhození. Zastavil je odpískaný ofsajd.
14:28'
Galimov dvakrát natáhl své betony a vyrazil přízemní střely z bezprostřední blízkosti v podání Malychina a Landera.
14:08'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jevgenij Mozer – 2 min., podražení).
13:33'
13:22'
Daugavinš dostal puk ke koncové čáře a zády brance se přiblížil brankovišti, ve kterém jeho střelu pokryl brankář Garipov.
12:57'
Novgorod se konečně usadil v útočném pásmu a kombinací se snaží rozbít čtyřčlenný obranný val Kazaně.
12:18'
Ani teď se nějaký vytrvalý tlak nekoná. Torpedo na modré čáře zastavilo odpískání ofsajdu.
11:49'
Lander vyhrál vhazování v obranném pásmu Barsu a Kosov se postaral o jeho vyvezení za červenou čáru.
11:33'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Gluchov – 2 min., podražení).
11:00'
Hra teď není příliš koukatelná. Na ledě probíhá obrovský počet soubojů o kotouč a ani jednomu z celků se nedaří delší dobu útočit.
09:49'
Dmitrij Šulenin dojel další vynucené vyhození a za hostující brankou čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.
09:13'
Aktivní napadání Torpeda dělá domácím obrovské problémy, hráči v zeleném se dobrou půlminutu nemohou dostat z obranné třetiny.
08:17'
Jan Muršak úspěšně pospíchal za kotoučem, jenž z nulového úhlu napálil nepřesně a rozvlnil jen ochrannou síť.
07:52'
Ohtamaa se svým parťákem se znovu nikam neženou a pozvolna rozehrávají z obranné poloviny Barsu.
07:15'
Kazaň dvakrát nahazovala puk ze středního pásma, ale v obou případech si ho za vlastní brankou našli obránci Torpeda.
06:28'
Sergej Kosticyn pálil rychlým švihem z vrcholku levého kruhu, ovšem Garipov byl na místě. Následuje reklamní přestávka.
06:19'
05:40'
Lukojanov a Tkačov v oslabení pádili do protiútoku, ale vše ztroskotalo na nezpracované finální přihrávce na hokejku druhého jmenovaného.
05:10'
Až Grigorev zkusil střelu, ale ta se od horní poloviny těla Garipova odrazila k jeho spoluhráčům a ti znovu vyhodili.
04:51'
Domácí po vyhraném buly dvakrát odpálili puk ven z vlastního pásma a v oslabení se zatím pohodlně brání.
04:19'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Obuchov – 2 min., podražení).
04:00'
03:45'
Až teď se Novgorod osvobodil a z jeho oslabení zbývá už jen několik posledních sekund.
03:16'
Nikita Jazkov dlouho míchal s kotoučem na místě a nakonec ho poslal do brankoviště, kudy jenom proletěl do rohu.
02:41'
Kazaň nerozjela první přesilovku vůbec špatně a natlačila se k Listunovi. Ten se parádně stihl přesunout proti střele Tkačova, kterému se nepovedlo puk zvednout nad beton.
02:00'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Grigorij Želdakov – 2 min., vraženÍ).
01:45'
Kosov nahrál zpoza Galimova před brankoviště, kde byl přichystaný Lander, ale pohotovou střelou oslovil jen zmíněného brankáře Novgorodu.
01:25'
Bars se do útočného zatím nepodíval, což bude platit i v následných sekundách. Po zakázaném uvolnění se opět vhazuje u domácí klece.
00:26'
S prvním útokem přišlo Torpedo a Muršak s Žukovem a Zacharčukem hned zatopili domácí obraně, které ulevil až zákrok brankáře Garipova.
00:01'

Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – Batyršin, Ohtamaa, Markov (A), Jarullin, Tokranov, S. Zacharčuk, Sidorov – Lukojanov, Malychin (A), Jazkov – Galijev, Tkačov, M. Gluchov – Glinkin, Lander, Kosov – Archipov, Svitov (C), Obuchov.

Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (Lisutin) – Grigorev, Sergijenko, Barancev, Šulenin, Kurbatov, Želdakov, Fatkullin – I. Zacharčuk, Žukov, Muršak – Gračov, Dugin, Daugavinš (A) – Paršin, Galuzin (A), Stoljarov (C) – M. Lazarev, Mozer, S. Kosticyn – Urakov.

Rozhodčí: Fraňo, Ansons – Sivov, Šalagin.

Torpedo Nižnij Novgorod

Torpedo v posledních dnech ztratilo předchozí formu, na tříbodové vítězství čeká již osm zápasů v řadě. Během nich Novgorod hned čtyřikrát prohrál v prodloužení nebo nájezdech a jednou získal dva body za výhru 1:0 na ledě moskevského Dynama. Naposledy se momentálně pátý tým Západní konference představil v Petrohradu, kde v závěru dotáhl ztrátu a získal cenný bod za prohru 4:5 po samostatných nájezdech.

Nejproduktivnější hráči:
1. D. Paršin – 16 bodů (7+9)
2. K. Daugavinš – 15 bodů (6+9)
3. E. Dugin – 14 bodů (6+8).
Ak Bars Kazaň

Domácí tým byl ještě do včerejšího dne lídrem Východní konference. Aktuálně se nachází na druhém místě s bodovou ztrátou na překvapení z Astrany. Oproti Barysu však Kazaň má hned čtyři zápasy k dobru a v případě dnešního vítězství vrátí zpět do čele. V posledním zápase se Bars představil na ledě Chabarovsku, kde nenavázal na vítězství 2:0 z Vladivostoku a po horším výkonu prohrál 1:3.

1. J. Sekáč – 25 bodů (10+15)
2. V. Tkačov – 22 bodů (14+8)
3. J. Azevedo – 18 bodů (12+6)
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od patnácti hodin se můžeme těšit na duel mezi týmy AK Bars Kazaň a Torpedem Nižnij Novgorod!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.