Garipov (Biljalov) – Jarullin, Markov (C), D. Musin, Ljamkin, Ohtamaa, Manuchov – Galijev, Lander, Zaripov – Klinkhammer, Svitov, Tkačov – Jazkov, A. Potapov, Lukojanov – Obuchov, M. Gluchov (A), Glinkin.

Zblokované střely: 14:6
Vyloučení: 5:4
Hity: 7:12
Vyhrané buly: 29:26
Je konec! Kazaň nakonec vyhrála 2:1 a připsala si další tři body do tabulky. V osmé minutě prosadil Rob Klinkhammer, který vstřelil puk do levé šibenice. Ve 27. minutě srovnal Teemu Hartikainen, když vystřelil z jedné po přihrávce Omarka. Už to vypadalo, že se do šaten před třetí třetinou půjde za nerozhodného stavu, ale po vyražení puku hostujícím brankářem se k němu dostal Danis Zaripov, který se otočil a střelu umístil k levé tyči. Ve třetí třetině byli domácí lepší a pohlídali si i konec utkání.
59:37'
Domácí ukradli puk, ale ke střele na prázdnou bránu se nedostali.
59:24'
Další zakázané uvolnění domácích.
59:10'
Ofsajd hostů.
59:00'
Zbývá poslední minuta hry! Ufa potřebuje dát branku.
58:57'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., podražení).
58:39'
Hosté hrají bez brankáře!
57:44'
Ovšem poté domácí vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění.
57:26'
Domácí hráč si nezpracoval puk nejlépe a dopředu jde Ufa.
57:06'
Skvělý zákrok předvedl Emil Garipov, když se Teemu Hartikainen uvolnil a vystřelil, ovšem domácí brankář chytil puk do lapačky.
56:12'
Zakázané uvolnění Ufy a hra se přesune před bránu Andreje Karejeva.
55:42'
Hosté už u brány Garipova napadají rozehrávku Kazaně, ale k puku se stále nemohou dostat.
54:46'
Po levé straně se řítil dopředu Soloduchin, ale obránce domácích ho zastavil.
53:59'
I další střelu chytil do své moci Emil Garipov, který je dnes ve velmi dobré formě.
53:40'
Další zakázané uvolnění domácí Kazaně.
52:50'
Domácí se zatím skvěle brání a hostům se velmi rychle krátí čas.
51:57'
Zakázané uvolnění domácí Kazaně a hra se opět přesune před bránu Garipova.
50:50'
Další střela hostujícího hráče skončila pouze zblokována domácím hráčem.
49:58'
Rozhodčí nakonec nikoho nevyloučili a hra tak pokračuje dál.
49:24'
Nyní se na ledě strhla potyčka obou mužstev a hra je přerušena.
49:06'
I když se domácí dostali až k bráně Karejeva, střela nepřišla.
48:42'
Důležitý dvojitý zákrok předvedl Emil Garipov, když nejprve vyrazil střelu betonem a poté chytil dorážku hostujícího hráče.
48:06'
Nyní se hra přerušila po ofsajdu domácích.
47:35'
Ufa drží puk v pásmu Kazaně, následně se s ním dostala za bránu, ale střela nepřišla.
46:08'
45:57'
Domácí jsou stále u puku, ale ke střele se nedostali.
44:37'
Střela domácích v přesilové hře skončila vedle brány, ale Kazaň je stále u kotouče.
44:08'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Zachar Arzamascev – 2 min., vysoká hůl).
43:39'
Alexandr Loginov se dostal ke střele z levé strany, ale jeho rána šla pouze do ochranné sítě.
42:39'
Hráči Ufy se snaží s pukem něco vymyslet, ale zatím ho pouze drží ve středním pásmu.
41:11'
Domácí hráč nyní zblokoval tvrdou ránu hostujícího hráče a následně odjel vystřídat.
40:52'
Hosté z Ufy musí ve třetí třetině vstřelil alespoň branku, jestli chtějí pomýšlet na bodový zisk.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:48.
Druhá třetina je minulostí a Kazaň vede 2:1. Ve 27. minutě srovnal Teemu Hartikainen, když vystřelil z jedné po přihrávce Omarka. Už to vypadalo, že se do šaten před třetí třetinou půjde za nerozhodného stavu, ale po vyražení puku hostujícím brankářem se k němu dostal Danis Zaripov, který se otočil a střelu umístil k levé tyči.
40:00'
Branka je uznaná a Kazaň tak půjde do šaten před třetí periodou s náskokem jediné branky!
Ovšem rozhodčí se ještě radí s video rozhodčím, jelikož se hostující trenér stěžoval na postavení v brankovišti!
39:57'
Kazaň vstřelila branku!
Tři vteřiny před koncem druhé dvacetiminutovky jde Kazaň opět do vedení! Po střele Landera a následné teči Markova se k puku dostal DANIS ZARIPOV a z otočky poslal ránu k levé tyči! Asistence: Andrej Markov, Anton Lander.
39:23'
Dnes můžeme sledovat velmi vyrovnaný zápas. Nyní se chtěl ke střele dostat Alexandr Svitov, ale obránce Ufy mu vystavil důraznou stopku.
38:38'
Nyní se dopředu chtěli dostat domácí, ale byl jim odpískán ofsajd.
38:15'
37:59'
Další ránu musel zlikvidovat Emil Garipov.
37:15'
Ufa sice drží puk, ale zatím se z levé strany nedostala do zakončení.
36:28'
Další přesilová hra hostů, kteří se ale zatím nedostali ke střele.
36:15'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Anton Lander – 2 min., nedovolené bránění).
36:10'
35:25'
Ovšem domácí se zatím skvěle brání a nyní vyhodili puk do bezpečí.
34:56'
Ufa má tak opět další přesilovou hru.
34:10'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., nedovolené bránění).
33:20'
Andrej Karejev musel vytáhnout zákrok, ale Kazaň je stále u puku.
32:22'
Hosté se ubránili v oslabení, ale následná akce skončila pouze u odevzdání puku.
31:05'
30:24'
Domácí Anton Lander se skvěle otočil a vypálil, ale jeho rána skončila pouze o zákroku Karejeva. Následně se domácí snažili ohrozit bránu hostů, ale poté rozhodčí pískl postavení v brankovišti.
29:30'
Nyní se dopustili příliš mnoho hráčů na ledě i hosté a Kazaň tak má přesilovou hru.
29:05'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Linus Omark.
28:26'
Po velkém zmatku v brankovišti Garipova jsou stále u puku hosté.
27:50'
Tlak Ufy stále trvá a drží kotouč v pásmu domácích.
27:15'
Hosté se opět dostali ke střele, ale Garipov jejich střelu vyrazil.
26:16'
Ufa právě vstřelila branku!
Linus Omark to udělal skvěle a z levé strany poslal parádní přihrávku TEEMU HARTIKAINENOVI, který z jedné vypálil a střelu umístil nad lapačku Garipova. Ufa tak využívá přesilovou hru a srovnává stav na 1:1. Asistence: Linus Omark.
25:40'
Emil Gripov krátce po začátku oslabení musel likvidovat střelu Philipa Larsena.
25:31'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nikita Jazkov.
24:56'
Další střela domácích, ale opět skončila pouze na dobrém zákroku Karejeva.
23:22'
Domácí vyvezli puk ze svého pásma, ale přes obranu Ufy se nedostali a tak rozjíždějí novou akci opět od své brány.
22:39'
Anton Glinkin se dostal ke střele, ale Andrej Karejev si s jeho pokusem poradil a chytil kotouč do lapačky.
21:43'
Nyní se puk dostal za bránou hostů, ale následně ho hráči Ufy vyhodili do pásma Kazaně.
20:46'
Hosté dál pokračují v tempu z první třetiny a další střelu musel zlikvidovat Emil Garipov.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:55.
První třetina je u konce. Kazaň zatím vede 1:0, když se v osmé minutě prosadil Rob Klinkhammer, který vstřelil puk do levé šibenice. Hra je poměrně vyrovnaná, ale o něco lepší jsou přece jenom domácí.
20:00'
19:32'
Do šance se dostali domácí, ale domácí hráč se následně ke střele nedostal, jelikož skvělý zákrok předvedl hostující obránce.
18:10'
Andrej Markov poslal puk na pravou stranu, ale tam se ho opět ujali hosté.
17:36'
K puku se dostali domácí, ale střela na bránu Karejeva tentokrát nepřišla.
16:48'
16:38'
Hosté zatím přesilovou hru nehrají zrovna nejlépe a opět se s pukem dostali až k vlastní bráně.
15:09'
Další střela hostů opět skončila pouze v moci domácího brankáře.
14:48'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., hákování).
14:07'
Nyní puk skončil v lapačce domácího brankáře a hra je přerušena.
13:25'
Nyní se bojuje za bránou Garipova. Poté se hráč Ufy dostal ke střele, ale ta skončila zblokována.
11:40'
Hosté se snaží získat kotouč na půlce Kazaně, ale domácí jsou dnes skvěle připraveni a následně se dostali opět ke střele, kterou ale Karejev za svá záda nepustil.
10:02'
Další střela domácích skončila pouze v moci brankáře Andreje Karejeva.
08:35'
Domácí se dostali ke střele, ale tu chytil dobrým zákrokem Andrej Karejev.
08:15'
08:15'
07:02'
ROB KLINKHAMMER dostal skvělou přihrávku od Manuchova, následně se dostal přes obránce a střelou do levé šibenice poslal Kazaň do vedení 1:0! Asistence: Roman Manuchov, Vladimir Tkačov.
06:15'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Svitov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
06:15'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Igor Makarov – 2 min., hákování).
05:46'
Hosté nyní drží kotouč v pásmu Kazaně, ale ani tentokrát neohrozili bránu Garipova.
05:08'
Nyní se žádné mužstvo nedostalo ke střele a bojuje se především ve středu hrací plochy.
04:05'
Emil Garipov si poradil s náhozem na jeho bránu a puk chytil do své moci.
03:30'
Až nyní po tří a pul minutách od prvního vhození buly se hra přerušila, jelikož se domácí hráč provinil ofsajdem.
03:20'
K puku se poté sice dostali domácí, ale střela na bránu Karejeva nepřišla.
02:55'
Nyní získali kotouč za vlastní bránou hosté z Ufy, ale poté o něj přišli.
02:25'
Anton Glinkin pouze odevzdal puk hostům a jel střídat.
01:52'
Ufa se dostala po levé straně ke střele, ale ta skončila pouze vedle brány Garipova.
01:38'
Nához domácích šel vedle brány Karejeve.
00:38'
Následně hostující Ufa pouze odevzdala puk a domácí rozjíždějí novou akci do své brány.
00:19'
Úvodní buly vyhráli domácí a okamžitě se tlačili dopředu, ovšem do zakončení se nedostali.
00:01'

Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – Jarullin, Markov (C), D. Musin, Ljamkin, Ohtamaa – Galijev, Lander, Zaripov – Klinkhammer, Svitov, Tkačov – Jazkov, A. Potapov, Lukojanov – Obuchov, M. Gluchov (A), Glinkin.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Scrivens) – Larsen, Panin (A), S. Garejev, Arzamascev, Gončarov, Loginov (C), M. Osipov, Kuzmin – Hartikainen, Kemppainen, Omark (A) – Lisin, Juňkov, I. Makarov – Burdasov, Korotkov, Fjodorov – M. Majorov, Busarov, Soloduchin..

Rozhodčí: Maxim Sidorenko, Antonín Jeřábek – Ivan Sazonov, Alexander Sadovnikov
Salavat Julajev Ufa:

Ufa se momentálně nachází na sedmém místě s šedesáti jedna body a vyrovnaným skóre 101:103. V posledním zápase přivítala na svém ledě Jaroslavl. Ovšem po první třetině hosté vedli už 2:0 a pro Ufu to nevypadalo nejlépe. Ve druhé periodě, ale srovnali a v 47. minutě vstřelil vítěznou branku fin Kemppainen. Ufa tak vyhrála 3:2. Nejlepším střelcem je se pastnácti góly Joonas Kemppainen. Hlavním trenérem je Erkka Westerlund.
Ak Bars Kazaň:

Kazaň momentálně vede Východní konferenci se sedmdesáti šesti body a skóre 114:83. Poslední zápasy se Kazani moc nedaří a z posledních pěti utkání vyhráli pouze dvakrát. V posledním utkání přivítali v domácím prostředí Dyn. Moskva. V první třetině se 4 934 diváků branky nedočkalo. Ovšem ve druhé už ano a před třetí dvacetiminutovkou vedla Kazaň 3:1. Do 50. minuty i díky brance Sekáče domácí vedli už 6:1. V posledním minutě hosté vstřelili branku a Kazaň tak vyhrála 6:2. Nejlepším střelcem Kazaně je se sedmnácti góly Vladimir Tkachyov. Hlavním trenérem je Zinetula Bilyaletdinov.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Ak Bars Kazaň a Salavat Julajev Ufa. Tato mužstva se spolu utkala naposled před třemi týdny, kdy hrála v domácím prostředí Kazaň. Ovšem o jedinou branku utkání se postaral ve 23. minutě hostující Burdasov a Ufa tak vyhrála 1:0. Nyní se bude hrát v TatNeft Aréně. Tato hala nabídne kapacitu pro 10 000 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.