KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Lada - 2. listopadu 2017   15:00

Magnitogorsk
31:13' Timkin (Mozjakin, Kokarev)
1:3
(0:1, 1:2, 0:0)
Lada
Lada
05:53' Zernov   • 25:39' Kapustin  (Mastrjukov, Ch. Genoway) • 28:03' Valujskij  (Bělousov, Bočarov)
Košečkin (29. Samsonov) – J. Birjukov, Pivcakin, Děnisov, Schaus, Bobrjašov, Igošev, S. Těreščenko, Chabarov – Mozjakin, Kokarev, Jan Kovář – Ellison, Osala, Čibisov – Kaletnik, Timkin, Platonov – Šenfeld, Berestennikov, De. Kazionov.
Anton Kislov, Ivan Zibinin. Čároví: Daniil Zacharov, Alexej Majtak
Arena Metallurg, Magnitogorsk
6489 diváků
Lada

Česká stopa v utkání

Jan Kovář (MMG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 25:07
Statistiky: Střely: 74-56; Střely na bránu: 36-27; Góly: 1-3; Vhazování: 36-16; Zablokované střely: 18-17; Hity: 18-18; Čas v útočném pásmu: 17:02-09:42; Přesilové hry: 1/5-1/5; Trestné minuty: 30-20.
Favorizovaný Metallurg s Janem Kovářem v sestavě překvapivě nestačil na domácím ledě na Toljatti, v jehož dresu se postupně prosadili Denis Zernov, Kirill Kapustin a Semjon Valujskij. Za domácí po střídání brankářů snížil v přesilové hře Jevgenij Timkin a ve třetí části mohl dostat svůj tým na dostřel Jan Kovář, jenže v obrovské šanci po odrazu puku od hrazení za bránou orazítkoval tyč. Utkání nedochytal střídající brankář Ilja Samsonov, který byl krátce po příchodu mezi tři tyče nepříjemně atakován. Konečný výsledek zápasu. Matellurg Magnitogorsk 1 Lada Toljatti 3.
59:45'
Dnešní utkání sleduje 6489 diváků.
59:29'
Nicholas Schaus se v pravém kruhu snažil prodrat k puku přes Charlese Genowaye a dostal dvě minuty za hrubost, zatímco hostující útočník za nesportovní chování.
59:00'
Do konce zajímavého duelu zbývá odehrát 1 minuta.
58:17'
Metallurg po nahození dokázal vybojovat puk v útočném pásmu a Vasilij Košečkin naskočil na střídačku! Domácí hrají při hře bez brankáře.
57:26'
Anton Šenfeld u střídaček nedokázal zachytit puk a po postavení mimo hru naskočil na led Sergej Mozjakin.
56:41'
Metallurg během několika sekund dvakrát vypálil od modré čáry, první střelu ale Anton Krasotkin vyrazil levým betonem a druhá po teči zamířila vedle levého horního rohu brány Lady Toljatti.
55:58'
Lada napřáhla na vrcholu mezikruží k prudké ráně s příklepem, která zamířila nad bránu.
55:02'
Hra je v závěru velice plynulá a do konce dnešního duelu mezi Metallurgem a Ladou zbývá odehrát necelých pět minut. Hosté stále úspěšně hájí dvoubrankové vedení.
52:53'
Vyloučený Alexej Mastrjukov je zpět na ledové ploše a Metallurg nevyužil další přesilovou hru.
52:53'
Nicholas Schaus si najel na vrchol levého kruhu na krásnou zpětnou diagonální přihrávku z pravého křídla a bez přípravy tvrdou ránou s příklepem mířil nad ledem k bližší tyči, přesouvající se Anton Krasotkin ale puk ukryl v náručí! Další slibná šance domácího Metallurgu.
51:54'
Sergej Mozjakin na vrcholu mezikruží napřáhl k prudké střele s příklepem, která těsně minula levou tyč, a po odrazu puku od hrazení mohl z úhlu dorážet puk do prázdné brány Jan Kovář, jeho střela zápěstím ale po ledě zamířila do tyče a Anton Krasotkin vleže ukryl puk pod sebou!
50:53'
Alexej Mastrjukov dostal po obrovském závaru domácích hráčů dvě minuty za držení protihráče.
50:51'
Ilja Berestennikov předvedl v levém kruhu fantastický forčeking a po nádherné stahovačce se protáhl až před bránu, společně s Andrejem Čibisovem ale obranný val propálit nedokázal!
50:11'
Metallurg v rychlém sledu dvakrát vypálil na modré čáře s příklepem, obě rány ale byly zablokovány.
49:07'
Úvodní třetina nabídla jeden gól, druhá tři a ve třetí zatím na přesnou střelu končící v síti čekáme.
48:52'
Lada se kromě jedné nebezpečné střely od modré čáry k ničemu nedostala. Denis Kokarev zpět na ledě.
46:52'
Denis Kokarev fauloval Jegora Babenka a usedl na trestnou lavici. Dvě minuty za hákování.
46:52'
Dvojice hráčů Lady skvěle napadala rozehrávku Magnitogorsku za bránou a po vybruslení zpoza ní se ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné šanci Jegor Babenko, puk z otočky ale mezi betony brankáře Vasilije Košečkina zasunout nedokázal!
46:01'
Sergej Těreščenko na levém křídle od modré čáry nahazoval puk zápěstím směrem na vzdálenější pravou tyč, tam ale našel pouze jednoho z hostujících hráčů.
45:31'
Hokejisté Lady Toljatti podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra byla přerušena.
45:13'
Anton Šenfeld se ocitl v levém rohu obranného pásma ihned po vhazování pod tlakem, ale poté bekhendem podél hrazení zvládl rozehrát. Domácí nejsou ve své kůži.
44:43'
Sergej Mozjakin ve středním pásmu nabral rychlost a na útočné modré čáře byl zahákován. Rozhodčí ale nechali hru plynout a poté se vylučovat nerozhodli.
44:07'
Lada Toljatti se nastěhovala do útočného pásma a fanoušci Magnitogorsku začali pískat.
42:30'
Lada Toljatti měla v rychlém dvě slibné brankové příležitosti, když nejprve Vasilij Košečkin skvěle zasáhl proti střele Shanea Harpera z levého kruhu pro vhazování a následná rána od modré čáry byla v mezikruží obětavě zablokována!
41:04'
Ilja Berestennikov se po kolmé přihrávce v blízkosti pravé tyče ocitl v šanci, bekhendem ale bránu přestřelil.
40:32'
Jan Kovář se dostal v levém kruhu ke střele, kterou pozorný Anton Krasotkin vkleče sevřel v náručí.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely: 53-38; Střely na bránu: 26-20; Vhazování: 24-12 ; Zablokované střely: 10-12; Hity: 12-10; Čas v útoku: 11:17-04:59; Přesilové hry: 1/4-1/4; Trestné minuty: 26-8.
Třetí třetina začne přibližně v 16:46.
Je za námi velice dramatická a zajímavá druhá třetina, ve které se nejprve prosadili Kirill Kapustin a Semjon Valujskij a Lada vedla v Magnitogorsku už 3:0. Poté došlo ke změně brankářů, když do brány místo Vasilije Košečkina naskočil Ilja Samsonov. Nový impuls přinesl přesilovou hru 5 na 3, ve které se podařilo snížit z dorážky Jevgenijovi Timkinovi. Další gól nepadl, ale jedna dramatická situace ještě nastala, když Kirill Kapustin nepříjemně atakoval hlavu střídajícího brankáře Ilju Samsonova levou nohou a Metallurg musel znovu střídat brankáře. Skóre po druhé třetině. Metallurg Magnitogorsk 1 Toljatti 3.
40:00'
39:19'
Jan Kovář krásnou diagonální přihrávkou z pravého kruhu našel na opačné straně útočného pásma najíždějícího Andreje Čibisova, jehož střela zápěstím skončila na přední tyči v náruči připraveného brankáře Antona Krasotkina!
39:00'
Do konce dramatické druhé části zbývá 1 minuta.
36:33'
Rafael Achmetov se vrátil z vězení zpět na led a Lada Toljatti stále vede v Magnitogorsku 3:1.
36:32'
Andrej Čibisov po zpětné diagonální přihrávce z pravé strany napřáhl na vrcholu mezikruží ke krásné táhlé střele zápěstím, která mířila do pravého horního rohu brány, Anton Krasotkin ale vytáhl úžasný semafor a puk ukryl v lapačce!
34:33'
Rafael Achmetov dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Metallurg má šanci dostat se na dostřel.
33:56'
Ilja Samsonov se v bráně ani neohřál a Metallurg podruhé v zápase sáhl ke změně brankáře!
33:56'
Ilja Samsonov kvůli zranění není schopen pokračovat ve hře a do brány se vrací Vasilij Košečkin!
33:56'
Kirill Kapustin si z levého kruhu rychle sjel před bránu, kde se snažil dostat do zakončení a nepříjemně levou nohou udeřil do hlavy střídajícího brankáře Ilju Samsonova!
32:33'
Stanislav Bočarov se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a druhý trest Metallurg využít nedokázal.
31:13'
Metallurg právě vstřelil branku!
Segej Mozjakin na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl po zpětné přihrávce Denise Kokareva k prudké ráně bez přípravy, kterou Anton Krasotkin na přední tyči skvěle vyrazil. V blízkosti pravé tyče se ale dostal k dorážce JEVGENIJ TIMKIN a v přesilové hře 5 na 3 snížil – 1:3! Asistence: Sergej Mozjakin a Denis Kokarev.
30:33'
Stanislav Bočarov dostal dvě minuty za nedovolené bránění a hosté jdou do tří! Metallurg má dvojnásobnou početní převahu 5 na 3!
29:55'
Charles Genoway dostal dvě minuty za podražení a Metallurg si zahraje druhou přesilovou hru.
28:03'
Střídání v týmu Metallurg Magnitogorsk: ze hřiště odchází Vasilij Košečkin, přichází Ilja Samsonov.
28:03'
Lada právě vstřelila branku!
Georgij Bělousov bekhendovou přihrávkou naslepo z levého rohu útočného pásma našel v levém kruhu pro vhazování SEMJONA VALUJSKIJE, jehož střelu zápěstím Vasilij Košečkin vyrazil, hostující útočník si ale poté potáhl puk doprava a zasunul ho po ledě do prázdné brány! Lada využila přesilovou hru. Asistence: Georgij Bělousov a Stanislav Bočarov.
27:07'
Oskar Osala vyfasoval 2 minuty za faul loktem plus 10 minut nesportovní chování. Trest odpyká Anton Šenfeld.
27:04'
Střela Lady od modré čáry skončila v ochranné síti, ještě předtím ale Oskar Osala fauloval v rohu obranného pásma, když nejprve podrazil jednoho z protihráčů a poté ho ještě několikrát vkleče krosčekoval! Domácí hráč zamířil do kabin.
25:39'
Lada sice přesilovou hru nevyužila, jenže krátce na to od modré čáry Charles Genoway rozdal puk doprava a Alexej Mastrjukov z pravého kruhu nahodil puk zápěstím po ledě před bránu, kde do něj vložil hůl KIRILL KAPUSTIN a kotouč zamířil pod horní tyč! Lada vede 2:0! Asistence: Alexej Mastrjukov a Charles Genoway.
24:34'
Dmitrij Vorobjov napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, která se zřejmě od pravé tyče odrazila do hry! Fantastický pokus. Ke druhému gólu Lady scházely milimetry.
23:37'
Alexandr Něstěrov si hledal prostor na střelu v pravém kruhu pro vhazování a Vladislav Kaletnik ho zezadu přidržel. Domácí útočník dostal dvě minuty za držení a Lada si zahraje třetí přesilovou hru.
22:00'
Metallurg přečkal druhou hru v oslabení, která přišla po trestu za příliš mnoho hráčů na ledě.
21:48'
Další střela přišla z levého kruhu, která minula vzdálenější pravý horní roh brány Metallurgu.
21:26'
Jeden z hráčů Lady napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k prudké střele zápěstím, která mířila ke vzdálenější levé tyči, Vasilij Košečkin ale skvěle vyrazil puk vyrážečkou!
20:48'
Magnitogorsk po postavení mimo hru vyhrál vhazování a podél střídaček puk vyhodil až za bránu Lady Toljatti, která musí rozjíždět další akci z hloubi obranného pásma.
20:01'
Denis Zernov, střelec úvodní branky zápasu, vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny, do které Magnitogorsk vstupuje s jednobrankovým mankem a navíc v oslabení.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely: 30-18; Střely na bránu: 14-11; Vhazování: 11-4; Zablokované střely: 5-5; Hity: 7-4; Čas v útočném pásmu: 6:30-2:53; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 10-2.
Druhá třetina začne přibližně v 15:52.
Lada Toljatti na ledě Magnitogorsku, v jehož dresu nechybí český útočník Jan Kovář, překvapivě vede, když se v šesté minutě prosadil po fantastické individuální akci přes celé kluziště Denis Zernov. Domácí mohli odpovědět, jenže Anton Krasotkin předvedl několik skvělých zákroků. Skóre po první třetině. Metallurg Magnitogorsk 0 Lada Toljatti 1.
20:00'
20:00'
Metallurg v poslední sekundě úvodní části špatně střídal a dostal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě!
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:06'
Jeden z hráčů Lady po zpětné přihrávce podél hrazení na levém křídle útočného pásma napřáhl od modré čáry bez přípravy k prudké střele s příklepem, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Vasilij Košečkin ale vytáhl fantastický semafor a vsedě puk ukryl v lapačce!
17:09'
Nikita Pivcakin podržel puk za vlastní bránou a počkal, až všichni jeho spoluhráči dostřídají.
15:50'
Lada Toljatti se po neúspěšném tažení domácích hráčů dostala do přečíslení dva na jednoho, jenže do diagonální přihrávky mířící z pravého kruhu ke vzdálenější levé tyči jeden z hokejistů Magnitogorsku skvěle vložil hůl a rozbil nadějnou akci hostí.
14:27'
Igor Skorochodov na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a v pravém kruhu pro vhazování napřáhl přes jednoho z hráčů Magnitogorsku k prudké střele zápěstím, která nad ledem mířila ke vzdálenější levé tyči, Vasilij Košečkin měl ovšem dobrý výhled a vyrážečkou puk vyrazil do ochranné sítě! Stav se nemění.
14:07'
Vladislav Kaletnik vyhrál vhazování na levém křídle útočného pásma a domácí ihned z vrcholu kruhu vypálili, prudká střela s příklepem ale minula vzdálenější pravý horní roh brány.
14:04'
Anton Krasotkin vestoje ukryl nahození domácích hráčů ze středního pásma v lapačce. Komerční přestávka. Lada Toljatti vede stále 1:0.
13:30'
Také Lada Toljatti úspěšně přečkala první oslabení v zápase a vyloučený Sergej Soin naskočil zpět na led.
12:24'
Jan Kovář napřáhl v mezikruží ke střele, která mířila pod horní tyč, jenže Anton Krasotkin předvedl fantastický zákrok a pravým ramenem puk vytěsnil do ochranné sítě! Velká šance.
11:30'
Sergej Soin fauloval v levém rohu obranného pásma Lady a vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.
10:53'
Vyloučený Oskar Osala je zpět na ledové ploše a Magnitogorsk úspěšně přečkal úvodní oslabení zápasu.
10:45'
Zakázanému uvolnění hostí předcházela prudká střela od modré čáry, kterou Vasilij Košečkin vyrazil pravým ramenem.
09:57'
Rafael Achmetov se pokusil navýšit jednobrankové vedení hostí prudkou střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, připravený Vasilij Košečkin ale puk na přední tyči ukryl v náručí.
08:53'
Oskar Osala si málem rozbil ústa o vlastní bránu a vzápětí byl vyloučen na 10 minut za nesportovní chování.
08:53'
Tohle se jen tak nevidí! Oskar Osala se vracel rychle směrem ke své bráně a po ztrátě stability v rychlosti narazil do pravé tyče. Hra byla po posunutí brány přerušena. Bude se vylučovat!
08:04'
Matt Ellison na pravém křídle bojoval jako lev, když nejprve svedl souboj o puk na útočné modré čáře a poté v útočném pásmu. Výsledkem toho byla střela z ostrého úhlu, která minula bránu a skončila v ochranné síti.
06:56'
Magnitogorsk mohl po necelé minutě od inkasovaného gólu vyrovnat, jenže Anton Krasotkin si se střelou domácích hokejistů z levého kruhu pro vhazování poradil. Komerční přestávka.
05:53'
DENIS ZERNOV předvedl fantastickou individuální akci, když od vlastní brány zavezl puk mezi dvojicí protihráčů ve středním pásmu až do levého kruhu pro vhazování a krásnou střelou zápěstím zamířil pod lapačkou Vasilije Košečkina do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Lada Toljatti překvapivě vede 1:0.
04:57'
Jaroslav Chabarov se ocital mezi kruhy pro vhazování ve slibné střelecké pozici, jenže než stačil zakončit, přispěchala k němu dvojice hráčů hostující Lady Toljatti.
03:57'
Domácí hokejisté využili volného prostoru na levém křídle k nahození z ostrého úhlu, jenže na vzdálenější pravé tyči jeden z hráčů Magnitogorsku puk přejel a mířil mu na paty bruslí.
03:18'
A další souboj za bránou Lady. Dvojice hráčů Magnitogorsku spěchala za nahozeným pukem a u hrazení se srazila.
02:28'
Metallurg se snažil za bránou vybojovat puk, jenže nebyl úspěšný, stejně jako vzápětí u levé tyče. Lada se ubránila.
01:04'
Oskar Osala se po přímočarém útoku Metallurgu dostal mezi kruhy pro vhazování k první střele, kterou brankář Anton Krasotkin dokázal nadvakrát zastavit.
00:01'
Na úvodní vhazování zápasu se sjeli hráči se shodným číslem 43, na domácí straně Jan Kovář a za hosty Kirill Kapustin. Úspěšnější byl český útočník ve službách Magnitogorsku. Utkání bylo zahájeno.
00:01'
Hokejisté obou týmů už jsou seřazeni na modrých čarách, aby si poslechli hymnu ruské federace, po jejímž doznění už bude vše připraveno k vhazování.

Jan Kovář (MMG) 6+12, +/- -4

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov, Pivcakin, Děnisov, Schaus, Bobrjašov, Igošev, S. Těreščenko, Chabarov – Mozjakin, Kokarev, Jan Kovář – Ellison, Osala, Čibisov – Kaletnik, Timkin, Platonov – Šenfeld, Berestennikov, De. Kazionov.

Lada Toljatti: Krasotkin (Ivannikov) – Ch. Genoway, D. Vorobjov, Ďjakov, D. Ježov, Kirillov, Kostromitin, Morenec – Harper, Valujskij, Kapustin – Bělousov, Zernov, Babenko – Achmetov, Soin, Něstěrov – Mastrjukov, Skorochodov, Bočarov – Sulejmanov.

Rozhodčí: Anton Kislov, Ivan Zibinin. Čároví: Daniil Zacharov, Alexej Majtak.
Čtvrteční program Kontinentální hokejové ligy nabídne souboj dvou týmů z Kharlamovy divize, v němž Magnitogorsk přivítá na svém ledě Toljatti. Oba týmy se navzdory odlišnému postavení v tabulce nachází před vzájemným střetnutím ve stejné formě, když během posledních pěti zápasů vyhráli pouze jednou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.